Zbierać deszczówkę czy pompować wodę ze studni?! - Remont starego domu

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Prezentujemy nasz pomysł na 'darmową wodę' :) czyli naszą wieżę ciśnień, na bazie tzw. mauzera 1000l, do zbierania wody deszczowej z dodatkową opcją napełniania ze studni. Pokazujemy w jaki sposób wykonać z rur taką podstawę do mauzera, w sposób zgodny ze sztuką czyli łącząc rury doczołowo. Przy okazji wyjaśniamy jak działa łapacz wody do zbierania deszczówki i jak go podłączyć do rynny. Oglądajcie!
---
Witamy na naszym kanale dotyczącym remontu i rozbudowy starego domu. Przeprowadzamy go w dużej mierze samodzielnie, choć oczywiście nie wszystkie prace wykonamy sami. Oprócz budowlanki na kanale znajdziecie prace w drewnie i metalu bo do tych materiałów jest nam najbliżej.
Dodatkowe informacje znajdziecie na naszych stronach w socialmediach:
instagram: / sobierobie2020
Facebook: / sobierobie-10566608826...
#mauzer #podstawamauzera #łapaczdeszczu

Пікірлер: 84

  • @8898943
    @88989433 жыл бұрын

    Gratuluje stojaka pod mauzera - zgrabnie wyszedł. Łapanie deszczówki jeśli w zasięgu jest studnia - mocno bez sensu. Ciśnienie z mauzera żadne, dodatkowo z dachu będzie trafiać do zbiornika mnóstwo syfy, a ekspozycja na słońce spowoduje że wszystko zakwitnie. Jeśli nawet hipotetycznie wieża dała by ciśnienie wystarczające do linii kropelkowej to po jednym podlewaniu całość by się zatkała. Pomijam kapryśność całego systemu - zazwyczaj wody potrzebujemy jak deszcz nie pada a metr sześcienny wody to tyle co nic, tyle mi idzie w kilkanaście minut intensywnego podlewania w upalne dni. Osobiście uruchomiłbym studnie. Do studni jakaś wydajna pompa (np. IBO inox 1300) z zapasem mocy pozwalającej dobić zbiornik hydroforowy (jakiś większy bym dał 80-100 litrów - jak się tam zmieści) - tak aby nie chodziła na okrągło. Ew. można jeśli ciśnienie w lini nie jest potrzebne jakieś wielkie dać małą pompę bez zbiornika tylko z zabezpieczeniem, będzie kręcić cały czas podczas podlewania (np. WZ250 - tania pompa bardzo oszczędna jeśli chodzi o zużycie prądu, tłoczy 2 metry wody na godzinę ale tytanem ciśnień nie jest - można liczyć na ok. 3 bary maks). Oczywiście za pompę porządne filtry narurowe 10" bo nie wiadomo jakiej jakości macie wodę w studni. Coś bym więcej doradził ale musiał bym znać więcej szczegółów. Pozdrawiam Stefan.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Hmmm widzę, że sprawa jest bardzo złożona. Z tym łapaniem deszczówki to taka trochę kwestia światopoglądu, że tak powiem. Suszy hydrologicznej, małej retencji itd. Dłuższa opowieść ;) Na razie chyba stanie na jakiejś małej pompie hydroforowej, napełnianiu mauzera ze studni jak nie będzie opadów i podlewanie 'klasyczne' - z konewki. Kupiliśmy 30m węża 1" więc będzie się szybko napełniać nawet grawitacyjnie. A na kropelki przyjdzie czas pewnie w następnym sezonie. Dziękujemy za komentarz, poszerzył naszą wiedzę :)

  • @8898943

    @8898943

    3 жыл бұрын

    ​@@SobieRobie Światopogląd rozumiem i szanuje. Ale też nie należy przesadzać żeby pewne rzeczy nie stały się sztuką dla sztuki :) woda z 1 warstwy wodonośnej to nic innego jak deszczówka przesączona przez warstwy piasku i żwiru. A jej zaletą (w ogromnej większości przypadków bo bywają studnie z bardzo parszywą wodą) jest to, że jest o niebo czystsza od wody z dachu i nadaje się znacznie lepiej do "obróbki" ogrodowej :) Ja osobiście zadbał bym aby woda z dachu nie szła do przysłowiowego rowu czy też kanalizacji lecz była wchłonięta przez ziemię - może kilka-kilkanaście metrów rur drenarskich załatwiło by sprawę, może beczki bez dna wkopane w ziemię? Mauzera jak już musi być to postawiłbym w cieniu i pomalował na czarno. Nie zabezpieczy to przed procesami gnilnymi ale na pewno znakomicie je spowolni. Woda wystawiona na ekspozycje słoneczną to istny raz dla grzybów, pleśni, ptasich ekstrementów i bóg wie jakiego jeszcze ustrojstwa które z dachy spłynie, a w planach jest polewanie potencjalnego pokarmu. pozdrawiam Stefan

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    @@8898943 Temat napewno rozpracujemy, myślę już nad zabudową mauzera a jako tymczasowe rozwiązanie to wymyśliłem właśnie pomalowanie na czarno. Na ten moment jest to rozwiązanie tymczasowe, pewnie wyewoluuje z czasem. Im dłużej się nad tym zastanawiam tym faktycznie sensowniejsze wydaje mi się rozdzielenie wody na tę do warzyw (ze studni) i resztę (deszczówka).

  • @marcinaaaa6358

    @marcinaaaa6358

    Жыл бұрын

    ​​@@8898943 a miałem wlasnie kupować mauzera i zbierać deszczówkę...lecz po Twoich komentarzach szczerze się zastanawiam czy warto...bo faktycznie woda z brudnego dachu z odchodami ptaków może służyć jedynie do podlewania kompostownika lub spłukiwania wc a nie do podlewania warzyw...

  • @sennajawie2784
    @sennajawie27842 жыл бұрын

    Pomysł świetny, takiego filmu potrzebowałem bo i ja zbieram deszczówkę, później chce ją wykorzystać, a jestem totalnym laikiem🤟🖐️

  • @fajalol123
    @fajalol123Ай бұрын

    Tekstowo jak zawsze trza to jest temat rzeka😂

  • @setcien
    @setcien2 жыл бұрын

    1. Trzeba zasłonić zbiornik by słońce nie docierało do wody bo glony rosną jak szalone. 2. Filtracja to podstawa w kropelkowym podlewaniu bo po pierwszym sezonie pozapycha otwory. 3. Więcej zbiorników 😉 . Schemat filtrów mogę przesłać. Ja po pierwszym sezonie wsadziłem pompkę i zamontowałem programator. W kolejnych sezonach po prostu chciałem już się do tego nie dotykać.

  • @neomarex
    @neomarex3 жыл бұрын

    Dobry pomysł by zbierać deszczówkę.

  • @adambugajski6416
    @adambugajski64162 жыл бұрын

    BRAVO!!!

  • @naturalne237
    @naturalne2372 жыл бұрын

    Temat na czasie, sama zastanawiam się nad źródłem wody na mojej działce. Dzięki ;)

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    2 жыл бұрын

    Ciekawe jak głęboko masz tam wodę na tych pagórkach :)

  • @naturalne237

    @naturalne237

    2 жыл бұрын

    @@SobieRobie nie mam pojęcia 😅

  • @robertwojciechowski4083
    @robertwojciechowski40833 ай бұрын

    Pierwszy filmik który mnie zainspirował o łapaniu deszczówki, cóż... działam w takim razie.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 ай бұрын

    Fajno :) Tylko patrząc dookoła to akurat dużo deszczu spadło ;)

  • @NowyStaryDom
    @NowyStaryDom3 жыл бұрын

    Pomysł na zbieranie deszczówki super, bardzo pomysłowy ten zawór przelewowy pierwszy raz taki widzę, u nas jest stary zbiornik który został prawdopodobnie wybudowany jako szambo ale jest ogromny ponad 6m3 i na pewno wykorzystamy na deszczówkę ale jest w ziemi więc grawitacyjnie nic nie poleci.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Z tych waszych zbiorników to ja bym basen naturalny zrobił!

  • @problemiarz

    @problemiarz

    4 ай бұрын

    Nie ma grawitacji, jest różnica ciśnień natomiast, która sprawia, że woda ze studni może zostać przepompowana w górę na co najmniej kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt metrów... Wystarczy rozumować i zdobywać prawdziwą wiedzę. Dodam tylko, że do przepompowania tej wody ze studni w górę nie wykorzystujemy żadnej energii - tylko różnicę ciśnień... Jest nawet skonstruowane specjalne urządzenie do tego celu, ale nie podam jego nazwy, bo wystarczy samemu się zainteresować tematem nawadniania, żeby internet wszystko wyłuszczył. Poza tym są tysiące filmików pokazujących jak ze studni kręgowej za pomocą chociażby beczki, bańki etc wyciągnąć wodę nad poziom gruntu, żeby później samoczynnie woda przelewała się ze studni np pod nasadzenia... Wyłącznie dzięki ciśnieniu atmosferycznemu, jak i różnicy ciśnień... Zacznijcie rozumować zamiast powielać wciąż te same instrukcje, że czegoś się qrwa nie da. Pierdolone odmóżdżone barany, zaprogramowane człekokształtne zwierzęta.

  • @justynadrogowska9347
    @justynadrogowska93473 жыл бұрын

    Dla mnie bomba 🙂 Każdy pomysł i sposób na zbieranie deszczówki jest najlepszy, na rurach się nie znam, ale coś o tym niespawaniu cynkowanego to nawet coś słyszałam. Piękno, kilo, cud 😍

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Byleby deszcze jeszcze bywały w tym naszym pomieszanym klimacie :/

  • @justynadrogowska9347

    @justynadrogowska9347

    3 жыл бұрын

    @@SobieRobie jeszcze będą, tylko pewnie znowu z dużym przytupem😕

  • @naszeekogniazdko671
    @naszeekogniazdko6713 жыл бұрын

    Co tu dużo pisać fachowa robota 😉 oszczędność wody i pieniędzy 👍

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Najważniejsze: zamiast na śmietnik - wykorzystać ponownie. Naprawiać, naprawiać, naprawiać! I może jeszcze coś z tego świata będzie ;)

  • @naszeekogniazdko671

    @naszeekogniazdko671

    3 жыл бұрын

    @@SobieRobie Zacna idea🤔 . My też ze starych rurek pospawaliśmy stelaż zsypu na gruz postaram się pochwalić w kolejnym odcinku 😉 Brawo Wy i My 😁

  • @Dompodbocianem
    @Dompodbocianem3 жыл бұрын

    Przepraszam, że mówiąc o was przejęzyczyłam nazwę kanału. Na swoje usprawiedliwienie - poprawiłam w opisie :-) Pozdrawiam

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Nie ma problemu, choć na początku nie wyłapałem, ale jak padło, że chodzi o liczenie kosztów to wszystko już było jasne ;)

  • @darekkap7787
    @darekkap77873 жыл бұрын

    do tych rur, najlepsza wiertarka stołowa z imadłem i otwornica.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Jak najbardziej, przy 90 stopniach da radę, ale w naszych polowych warunkach jakoś trzeba sobie radzić ;) Druga sprawa, że przy takich losowych średnicach to trzeba mieć cały zestaw otwornic.

  • @MAXCEWA
    @MAXCEWA3 жыл бұрын

    pomysl super stare graty dostaly drugie zycie i twozo cos porzytecznego pozdrawiam a na wschodzie mam malzer zaistalowany na 2 m kroplownik zdaje egzamin ;) ps a rur nie zacinalem tez trzyma ;)

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Każdy robi jak uważa :)

  • @Krzysiek-or4jh

    @Krzysiek-or4jh

    2 жыл бұрын

    Bez zacinania też można ale trzeba sklepać na płasko rurki łączące i wtedy spawanie jest dużo prostsze pozdrawiam.

  • @ireknowak4628
    @ireknowak46283 жыл бұрын

    Trzeba by to przetestować czy to działa poprawnie, zbiornik by musiał mieć kosz, mam zbiornik z koszem i jest napięty jak baranie jaja 😂pozdrawiam serdecznie i dziękuję za film

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    To my dziękujemy za wierne oglądanie:) Jak powiedzieliśmy - zobaczymy jak się sprawdzi. Jak nie zadziała, trzeba będzie go jakoś obudować albo wymienić. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie damy mu szansę :)

  • @tomaszizofiastefaniak7939
    @tomaszizofiastefaniak79393 жыл бұрын

    Mąż postawiał taki zbiornik na ziemi, podłączony do rynny kupił pompkę w bricomanie. k.100 pln i ciągnie wodę na długość ok 30 metrów.Wczoraj był test i podlał całą działkę.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Super, my chcemy mieć system samoczynny, tak żeby ni musieć biegać z wężem.

  • @annawasowicz1443
    @annawasowicz14433 жыл бұрын

    W Szumilesie robili nawadnianie kropelkowe do szklarni. kzread.info/dash/bejne/gnuau8mgpsjOlLw.html Próbę zależności ciśnienia wody od wysokości zbiornika też przeprowadzili. kzread.info/dash/bejne/hnesx6OOf7jAlKw.html to lepiej samemu już tej beczki nie tarmosić tylko obejrzeć.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Dzięki za linki, zapoznamy się :)

  • @sadamwg
    @sadamwg3 жыл бұрын

    Za szlifowanie bez osłony nie ale za szlifowanie na kolanie😜

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Oj tam oj tam, twardym trzeba być ;)

  • @marekgorzow8939
    @marekgorzow89392 жыл бұрын

    Jestem pełen podziwu dla was. Ale robiąc wszystko samemu ( i to metodą Pomysłowy Dobromir), wprowadzicie się do tego domu na emeryturę. Życzę powodzenia a przede wszystkim wytrwałości.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    2 жыл бұрын

    Może wreszcie Ola pozwoli kogos zatrudnić :D

  • @przygodynawsi
    @przygodynawsi3 жыл бұрын

    no jestem bardzo ciekaw czy wyrobi to grawitacyjno-kropelkowe podlewanie. Czekam na Wasze zdanie na ten temat. Pozdrawiamy.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Na razie zasuwamy z konewką, ale wcześniej czy później coś założymy :)

  • @Kr-xg7lc
    @Kr-xg7lc2 ай бұрын

    Jak ocenić szkodliwość zawartości mausera? Czy zawartosc/zapachy po chemi sa mozliwe do usuniecia? W jaki sposob we własnym zakresie można wyczyścić mausera? Jakich środków użyć? Jakie narzędzia polecicie? Czy wyczyszczony mauser jest bezpieczny?

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    Ай бұрын

    Nie mamy wiedzy w tym temacie.

  • @matthiasluka3498
    @matthiasluka3498 Жыл бұрын

    Na każdy 1m wysokości ciśnienie rośnie o 0,1bara, czyli u was to będzie ok 0,15-0,2. Da się tym zasilić taką linię kropelkową, ale nie jakąś bardzo długą i trzeba kupić tą bez kompensacji ciśnienia, bo ona pracuje powyżej 0,5 bara czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie. U mnie od 5 lat taka wieża działa z podlewaniem kropelkowym, z tym że ja mam stojak 3m. Ni i ten baniak to raczej musi mieć kosz. Pozdrawiam

  • @emceh
    @emceh3 жыл бұрын

    Jeśli chodzi o studnię to musicie ustalić jaką macie średnicę od tego będzie zależał wybór pompy. Wysokość zbiornika do kropelkowego wystarczy aż nadto. Ja mam okolice 1m wysokości i śmiga od paru lat aż miło, ale tak jak piszą inni w komentarzach zbiornik bez osłony od światła będzie produkował glony, sprawdzone w praktyce.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Wygląda to tak, że mamy tam coś co wygląda na zawór zwrotny i on ma średnicę ok 50mm, więc zakładam, że to 2". Za tym zaworem jest zwężka na bodajże 1". I teraz pytanie - jak dopasować pompę?

  • @emceh

    @emceh

    3 жыл бұрын

    @@SobieRobie to chyba nie te wymiary. Jeśli to studnia głębinowa to średnica otworu będzie 160mm może 110. Skoro na górze macie zawór zwrotny to może w samej studni jest tylko smok ssący, a pompa powinna być w jakimś budynku? Trzeba to bardziej rozgrzebywać.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    @@emceh To jest taka studnia na której się montuje abisynke. Podobno kiedyś był tu hydrofor na zewnątrz.

  • @emceh

    @emceh

    3 жыл бұрын

    @@SobieRobie To musicie zaprosić kogoś obeznanego z tematem - zanim dobierzecie pompę trzeba wiedzieć jak jest głęboka - w którym miejscu lustro wody oraz jak mocno opada jak się sporo wypompuje. Wtedy dobrać pompę - zapewnie taką która będzie na zewnątrz. Spore wyzwanie, 3mam kciuki.

  • @michalinakolodziejczyk5931
    @michalinakolodziejczyk59313 жыл бұрын

    Trawa urosła, kozy trzeba wypuścić!

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Żeby pomidory zżarły???! Nigdy!

  • @agnieszkalucjakandefer5271
    @agnieszkalucjakandefer52717 ай бұрын

    stojak powinien miesnskosne zastrzały, w tej formie pod wpływem ciężaru może się złożyć

  • @fajalol123
    @fajalol123Ай бұрын

    Przerabiałem taki temat i się sprawdza ale jest jedno ale jak mauzer jest pełny ma około jednej tony to jest nacisk wody na wyjście z mauzera a jak poziom będzie No około 20-30 cm nad wyjściem wody z mauzera to cisnienie się zmniejszy u mnie skutkowało to że na końcu Lini kropkulacej nie nie leciało może na dwie doby tyle wykąpało co miało wykapac przez 8-10 lub 12 godzin. Dążę do tego że trzeba utrzymywać jakiś stan wody w zbiorniku, lub zastosować jakaś pompę ale to mija się z celem, jest na ro rozwiązanie tylko takie umieścić mauzera wyżej i zastosować kalibracje grubości rur na wyjście 2 całe, rosgaleznik 3/4 a potem jeszcze mniejsze średnicę rur która podaję bezpośrednio na ścieżkę królująca zależy to też o długości Lini kroplijacej u mnie zakończyłem ten temat że pompa podaj co jakiś czas wode na system kroplijacy, która jest zasilana z paneli fotowoltaicznej która zrobiłem sobie sam i nie widać z drogi i tp. 24Volty pompa ma i mi styka obszar na którym mam rozmieszczone łonie królująca to około 10-20 arów ale to się zmienia nie zawsze na całej Lini bo niektóre warzywa zbieram wcześniej a niektóre później ito już ich nie podlewam. W sumie to chyba jasne. Ale dajcie znać jak wam z tym poszło Ok😊

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    Ай бұрын

    My się wreszcie dorobiliśmy studni :)

  • @elsekleszyk
    @elsekleszyk3 жыл бұрын

    Ciekaw jestem, czy faktycznie brak klatki wpłynie jakoś na zbiornik. Mnie też czeka zrobienie takiego zbiornika u mnie na "ranczu" Ps. Też dostaję po głowie jak makaronizuję w filmach :) Pozdrawiam

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Jak się cały napełni to się okaże. Na razie nie było dużych deszczy a pompy nadal nie mamy.

  • @scurekburek2092

    @scurekburek2092

    Жыл бұрын

    Masa wody przemieli go, a na pewno pokrzywi. Klatka jest niezbędna. Można ewentualnie usunąć pręty na górze, ale one też trzymają górną opaskę w ryzach. Mam masę mauzerów w robocie, niektóre tak stare, że ruda je już zeżarła i wtedy zaczyna się odkształcać plastik.

  • @mariuszjatczak8734
    @mariuszjatczak87342 жыл бұрын

    Wodociąg mam 200m od działki , osoby które mają działki obok wodociągu robią dziadowskie oszczędności i wykopały sobie studnie woda gruntowa nie nadaje się do picia a nawet mycia( duża zawartość metali) woda płynie ruda w kolorze marchewkowym, koszt podciągnięcia z tak daleka wodociągu mija się z celem. Co robić??! Myślałem o deszczówce na działce obecnie buduje domek letniskowy i przydałoby się go zasilić go w wodę.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    2 жыл бұрын

    Deszczówka do picia to może być słabe rozwiązanie. Studni głębinowej nie da się wykopać? Może głębiej będzie lepsza woda? Bo jeśli nie to pozostaje tylko filtracja.

  • @wikiwiatr5426
    @wikiwiatr5426 Жыл бұрын

    Czemu podstawy nie połączyć na trójniki ?

  • @krzysmalecki24
    @krzysmalecki242 жыл бұрын

    Nie lej wody do niego bez klatki bo woda go powypycha na boki a linie kroplujace śmiało możesz podpiac wiem bo mam na wysokości 1 metra 2 mausery i podłączona linie kroplujaca o długości 100 metrów i pięknie działa bez żadnej pompy

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    2 жыл бұрын

    Potwierdzamy! Powypychało :D Aktualnie i tak trzeba było go zdemontować i czeka na nową lokalizacje. Przy przeprowadzce zdecydowanie pójdziemy w klatkę.

  • @krzysmalecki24

    @krzysmalecki24

    2 жыл бұрын

    @@SobieRobie i śmiało linie kroplujaca można podpiac i grawitacyjnie będzie chodzić mi truskawki na odcinku 100 metrów podlewa i jest ok

  • @nocnypudelek
    @nocnypudelek3 жыл бұрын

    może lekko obudować zbiornik bo inaczej glony przejmą go w swoje zielone władanie

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Ola już ma wizję obsadzania go bluszczem :D

  • @nocnypudelek

    @nocnypudelek

    3 жыл бұрын

    @@SobieRobie czyli zielonym walczy z potencjalnym zielonym 😉

  • @adam-vip
    @adam-vip2 жыл бұрын

    W Sosnowcu nie bylo wiez

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    2 жыл бұрын

    Dzięki za info :)

  • 3 жыл бұрын

    Nie taka miała być :-) drewniana jak w Ameryce

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    U nas to bardziej Meksyk ;) Obudowę jakąś i tak będziemy musieli zrobić, chyba wiem na co pójdzie boazeria :D

  • @magdalenaiwan4046
    @magdalenaiwan40462 жыл бұрын

    Podlewanie kropelkowe jest słabe dla roślin, choć wygodne dla ogrodnika. Rośliny przyzwyczajają się, że mają wodę płytko i bez wysiłku i nie wykształcają dobrego korzenia. Jak się skończą kropelki (awaria, wyjazd itp), to rośliny padają. Lepiej ściółkować i podlewać po trochu (nie za dużo) raz na kilka dni. Zbiornik na deszczówkę i do ocieplenia wody ze studni super sprawa. Na wschodzie Polski rzadko się robi grawitacyjne podlewanie. Nie znam nikogo pod Lublinem, kto by to miał.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    2 жыл бұрын

    Dylemat jest nam znany ;) ale na coś trzeba się zdecydować. To i tak temat na przyszły rok więc będzie czas na przemyślenia.

  • @pawemartewicz6924
    @pawemartewicz69243 жыл бұрын

    Od razu mówię róbcie sobie obudowę zbiornika gdyż ja posiadam w prostokącie i się deformuje. Przy rynnie załóżcie sitko bo wszystkie śmieci polecą do zbiornika.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    3 жыл бұрын

    Tak coś przeczuwałem, że ta robota na tym się nie skończy ;) Zasadniczo przewidywałem, że coś będzie trzeba zrobić, dlatego ta drewniana platforma jest większa w stosunku do zbiornika. Sitko jest w łapaczu, myślę, że wystarczy.

  • @pawemartewicz6924

    @pawemartewicz6924

    3 жыл бұрын

    @@SobieRobie dokładnie, ja u siebie myślę pasem transportowym złapać aby odtworzyć kształt beczki tyle ile się uda. A linie kroplujacą założę na jesień wraz z żywopłotem.

  • @pietrogra5563
    @pietrogra55638 ай бұрын

    Zdeformuje się napewno 🙁

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    8 ай бұрын

    Chyba to nawet pokazaliśmy w kolejnym odcinku :)

  • @semperfidelis5407
    @semperfidelis54073 жыл бұрын

    Zbierać deszczówkę czy pompować wodę ze studni?Naciag robicie dla glupkow tymi tytuami.

  • @problemiarz
    @problemiarz4 ай бұрын

    Grawitacja nie istnieje, istnieje natomiast różnica ciśnień, spowodowana gęstościami, temperaturą etc. Ciśnienie atmosferyczne oczywiście jest niezbędne, a to mamy zawsze, gdyż Ziemia jest hermetycznie zamkniętym pojemnikiem... Inaczej nie byłoby ciśnienia, tego atmoaferycznego oczywiście...

  • @fajalol123
    @fajalol123Ай бұрын

    polska to jedna wielka wieża cisnienia a polityko to robi i po chuj ta polityka sam już nie wiem. Nawet nie wiem po co polska jeszcze istnieje

  • @matrein
    @matrein Жыл бұрын

    Szybciej by było podgrzać i sklepać rurę tak jak przy rusztowaniu warszawskim.

  • @SobieRobie

    @SobieRobie

    Жыл бұрын

    Przy warszawskim sklepywalem na zimno, ale to nie ta estetyka

Келесі