Защо оценките в Южна Корея са по-важни от всичко? Образованието

Ойын-сауық

Пікірлер: 11

  • @irenpelyova4825
    @irenpelyova4825Ай бұрын

    Както Винаги, кратко, ясно, съдържателно и любопитно/не само за корейски фенове/! Мерси! Продължавай все така!

  • @Mimito866
    @Mimito866Ай бұрын

    Здравей прекрасно момиче 😊

  • @eliamarinova3650
    @eliamarinova3650Ай бұрын

    Браво на корейците! ❤

  • @rymentodorov-ib8zo
    @rymentodorov-ib8zoАй бұрын

    ❤❤❤

  • @anatolichokogmailchoko1348
    @anatolichokogmailchoko1348Ай бұрын

    Pozdravlenia govorish mnogo dobre Balgarski.

  • @user-nh7qm3se6j
    @user-nh7qm3se6jАй бұрын

    Добре де, а какво правят тези които не са толкова умни, и колкото да им се обяснява те просто не вземат - как завършват, как си намират работа, какво работят

  • @TaniaJayDamin

    @TaniaJayDamin

    Ай бұрын

    Работят ниско платена работа която изисква повече физическо натоварване. Това са чистачи, строители, майстори, боклуджии.... Някои от тях не са на постоянен договор...не им е лесно особено ако не са от заможно семейство но ако работят здраво успяват да оцелеят. Ако хич не ги бива обаче ще мизерстват доста. Живеят в малки апартаменти или такива на ниво мазе както във филма "паразит". Някои от тях си остават по провинцията където пак зависи какво им е семейството. Доста бедни фермери например не могат да се оженят и често в миналото че и сега до някъде са си плащали за булки от по- бедни азиатски държави само и само да имат жена и деца защото е било задължително. Затова всички драпат да не са в тази класа. Ако дете от бедно семейство се справя с ученето има големи шансове да излезе от това положение и да извади и семейството си от него когато започне добра работа.

  • @user-jw4mm4ih1t

    @user-jw4mm4ih1t

    Ай бұрын

    Таня, пишеш ,,бедни фермери ", защо? В Англия, където живея сега, фермерите са сред най-богатите хора. Излиза, че в Корея е като в България, не се зачита тежкия труд, а само интелектуалния! Интересно е да науча и за отношението към учителите...правейки отново сравнение с България. Бях учителка повече от 35г и наблюдавах как то се променяше с всяка година, сега поне опитват да ги стимулират чрез заплащане.

  • @TaniaJayDamin

    @TaniaJayDamin

    Ай бұрын

    @user-jw4mm4ih1t Да, точно така е с труда. Интелектуалния се цени много много повече от физическия дори е по-екстремно от България и то в пъти. При учителите обаче нещата седят много различно. Ще направя видео по темата

  • @lyudmilakoleva3130
    @lyudmilakoleva3130Ай бұрын

    Таня, имам въпрос : гледах едно видео, в което репортер беше кореец, млад човек и интервюираше чужденци. Общо взето как им се вижда Южна Корея хора, стандарт, проблеми. Та там едно момиче /чужденка/ каза че и прави впечатление ,че младите хора ,а и не само , изцяло са съсредоточени в своето съществуване в смисъл реализация , кариера ,достигане на стандарт или до определена прослойка. Въобще нямат интереси извън това. Особено пък какво става по света. Това вярно ли е.

  • @TaniaJayDamin

    @TaniaJayDamin

    Ай бұрын

    До някъде...наистина са супер много съсредоточени и мислят постоянно за това но колкото пъти сме се събирали да говорим...имат какво да кажат по разни въпроси свързани със света, не само нещата в Корея. Предполагам просто че четат в интернет докато пътуват на някъде. Но това са хората вече над 20те г по към 30. По-младите нямат време да спят, камоли да се интересуват от друго. Повечето млади нямат време за хобита но пък отделят време за грижа за кожата, здравето, движение/спорт защото смятат тези неща за задължителни. Когато искат да развият някое хоби се записват официално на клуб по избраната тематика, не просто сами вкъщи да се занимават но това са вече тези които са в стабилно положение от към работа или университет.

Келесі