Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym

Ойын-сауық

"Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym" to film dokumentalny, zrealizowany z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Raciborzu-Brzeziu.
Film powstał w ramach inicjatywy mieszkańców Brzezia, realizowanej wspólnie z Raciborskim Centrum Kultury w projekcie "Raciborskie Dzielnice Kultury" w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017.
Młodzi ludzie pod kierunkiem Joanny Kwiatkowskiej-Starzyk (pomysłodawca, scenariusz i kierownictwo produkcji) oraz Adriana Szczypińskiego (reżyseria, scenariusz, zdjęcia i montaż) przez cztery tygodnie poznawali historię swej dzielnicy, uczyli się zasad pracy przed kamerą oraz zagrali przewodników po swojej małej ojczyźnie.
W filmie wystąpili: Kasia Fiołka, Oliwia Klimaszka, Karolina Kowol, Karolina Krakowczyk, Iza Lenort, Kinga Mrzyglod, Agata Pater, Karolina Skwarecka, Zuzia Szpilka, Bartek Gieda, Paweł Kosiorowski i Oskar Kwiatkowski.
Szczególnym zadaniem realizowanego projektu była międzypokoleniowa integracja młodzieży szkolnej z dorosłymi osobami związanymi z Brzeziem. Uczniowie przeprowadzili wywiady dotyczące sześciu charakterystycznych obiektów dzielnicy.
W filmie zobaczymy krótkie historie kościoła parafialnego, s. Marii Dulcissimy z klasztoru Sióstr Maryi Niepokalanej, legendy i podania o wzgórzu Lipki, dzieje pomnika Josepha von Eichendorffa w Brzeziu oraz wspomnienia o nieistniejących już obiektach na Widoku i tzw. wzgórzu Bismarck. Opowiadają o nich s. dr Elżbieta Cińcio SMI, Małgorzata Rother-Burek, Leon Kampka, Kazimierz Knura, ks. Bogdan Rek oraz Grzegorz Wawoczny.

Пікірлер: 1

  • @AutochtonD
    @AutochtonD11 ай бұрын

    Super ludzie mieszkają w Brzeziu. Pozdrawiam p. Klimaszke i p. Świerczka. Byłem tam, tam się czuje ducha, a ludzie są wspaniali. I do pracy i do imprezowania po pracy.

Келесі