Życie bez socjalu czyli Amerykańska mentalność a brak pomocy państwa

Temat zamówiony, ale ciekawy. Trochę o tym, jak się zyje w kraju, gdzie państwo nie zajmuje się społecznym rozdawnictwem.
Kręcą Cię Stany? Zasubskrybuj! Daj lajka, skomentuj!
FanPage FB: / stanowooficjalnie
Inne serie:
Kryminalnie: • Najdziwniejsze areszto...
Emigracja do USA: • Czy warto wyjechać do ...
USA w praktyce: • USA w praktyce
Kanada z perspektywy USA: • Playlist
Vlog Gadany: • Vlog Gadany
Wyjazd do USA Turystycznie: • Wyjazd do USA - Turyst...
Religijnośc w USA: • Playlist
Komentarz Realistyczno-Polityczny: • Zniesienie wiz do USA ...
Outro:
Jenny's Theme by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution license (creativecommons.org/licenses/...)
Artist: audionautix.com/

Пікірлер: 169

  • @kropka7163
    @kropka71636 жыл бұрын

    Frustrujące, że przy tak wysokich podatkach, z opieką medyczną jest aż tak źle..i jak łatwo z całkiem dobrego poziomu życia wylądować pod mostem, tylko z powodu choroby czy utraty pracy :( Koszmar. Nie jestem za totalnie opiekuńczym państwem, ale jakiś bufor bezpieczeństwa należy się tym ciężko tyrającym obywatelom, i to bez gadania. Jak ktoś słusznie napisał: na wojny, to oni zawsze znajdą kasę..Stany to jednak bezduszny kraj tylko dla młodych, sinych i zdrowych. Jak już państwo wyssie wszystkie soki życiowe, to wypluwa i ma człowieka gdzieś..Biorąc to pod uwagę, wzrost samobójstw wcale mnie nie dziwi.

  • @twiggiramirez4649

    @twiggiramirez4649

    6 жыл бұрын

    monaru "Ameryka dla byka"

  • @kropka7163

    @kropka7163

    6 жыл бұрын

    Tak właśnie.

  • @Kaszubito

    @Kaszubito

    3 жыл бұрын

    @BAD KING WEEDAH no ale jak to jest że są oaoby które pracują na dwa pełne etaty i sa na granicy biedy... kraj jaj

  • @beatamigda5941

    @beatamigda5941

    3 жыл бұрын

    @BAD KING WEEDAH no właśnie coś mi się nie chce wierzyć że tak strasznie tam jest. Inaczej to Amerykanie pływali y w pontonach

  • @anetauszcz2950
    @anetauszcz29505 жыл бұрын

    Ja jak oglądałam Kevina to zawsze myślałam że oni musieli być naprawdę bardzo bogaci bo mimo iż rzecz dzieje się w stanach to kogo w tamtych latach było stać zafundować ok 20 osobom wakacje w Europie

  • @martak3236
    @martak32364 жыл бұрын

    Brzmi to straszne ale dla nas. Oni dorastali w takim systemie, więc jakoś radzą sobie. Moi wszyscy znajomi z USA zawsze wracają tam. Poznałam w Barcelonie grupę studentów za stanów i wszyscy mówili, że nie wyobrażają sobie życia poza stanami i moim zdaniem to piękne, że pomimo ciężkiego życia tak oni kochają swój kraj i chcą w nim żyć. Moim zdaniem socjal jest potrzebny, bo sama miałam sytuacje, że byłam chora i potrzebowałam pomocy i ją dostałam. Teraz idę do szkoły i również dostanę pomoc, więc dzięki temu mogę uczyć się. Bez pomocy pewnie nigdy bym nie poszła do szkoły. Są plusy socjalu i minusy ale cieszę się, że w razie co dostanę pomoc do państwa w którym pracuje ciężko i place podatki.

  • @jarvist77
    @jarvist776 жыл бұрын

    Ameryką to kraj trzeciego świata z jej systemem z dziewiętnastego wieku. Kobiety w ciąży pracują do ostatniego dnia, i prawie rodzą w pracy, wracają do pracy jeszcze w połogu, a jak pójdziesz wcześniej to ci upiększa z macierzyńskiego. Liczba dni urlopu 12 na rok. 6 Dni chorobowych na rok. Nie daj miej chore dziecko nie dadzą ci opieki , przedszkole kosztuje więcej niz jedna miesięczna pensja.stracisz robotę brak ubezpieczenia zdrowotnego, Amerykanie maja przeprane mózgi, wmawiają im ze tu jest the best country ever, a oni w to ślepo wierzą. Bo jakikolwiek socjal jaki mamy w Europie to dla nich komunizm.

  • @FreeInPanama

    @FreeInPanama

    4 жыл бұрын

    Mowisz dokladnie jak ten ktoremu sie nie udalo w Ameryce i wrocil ze spuszczona glowa do Polski i teraz wyrabia sobie teorie o swiecie aby wytlumaczyc wlasne niepowodzenie. Zalezy z jakiego punktu widzenia to sie komentuje. Ameryka Polnocna jest po srodku. Dla Japonczyka Ameryka to wielki socjal i zbyt duzo wakacji, i za malo pracy. Europa to znowu druga skrajnosc, gdzie praca to takie zlo konieczne, a czym wiecej darmowego tym lepiej (sa wyjatki, wiem o tym). Dlatego moja rodzina z Polski zawsze komentuje "bo masz duzo tylko dlatego ze jestes w Stanach" (choc juz dlugo nie mieszkam w Ameryce Polnocnej, tylko w Poludniowej, ale im sie tego nie wytlumaczy). Na co ja zawsze odpowiadam, "a Ty wlasnie nie masz i nie bedziesz mial, bo wybrales wakacje, zasilki, itp."

  • @nataliakoodziej2582
    @nataliakoodziej25825 жыл бұрын

    Znaczy ja wszystko rozumiem... ale moim zdaniem, jeśli mamy kraj który zabiera ci 55% pensji w podatku i równocześnie nie ma ani jednego dnia płatnego macierzyńskiego, a jak zachorujesz na raka i nie siedzisz na pieniądzach to zostaje ci się tylko zastrzelić - to z tym państwem jest coś bardzo, bardzo mocno nie tak. To jest po prostu złe funkcjonowanie rządu i tyle.

  • @nataliakoodziej2582

    @nataliakoodziej2582

    3 жыл бұрын

    @BAD KING WEEDAH No to jak są jak nie wszędzie? Jak można nie mieć zagwarantowanego prawnie macierzyńskiego i zostawiać tak ważną kwestię widzimisu przesiębiorców? Dlaczego to czy będę leczona na raka zależy od tego na jakie ubezpieczenie mnie stać? Jaka to sprawiedliwość? Akurat jeśli chodzi o leczenie raka w Polsce to proponuję nie zaczynać ze mną rozmowy. Wspaniale nie jest, ale żaden onkologiczny nie umiera bo czeka 2 lata w kolejce na wycięcie guza. Operacja, chemia i radio są za darmo. Nigdy nie powiem że polska służba zdrowia jest wspaniale zorganizowana (bo nie jest) ale przynajmniej daje biedniejszym szansę na przeżycie a nie karz ich za to że nie mają dobrej pracy i dobrego ubezpieczenia.

  • @wronqueen9908

    @wronqueen9908

    2 жыл бұрын

    @@nataliakoodziej2582 nie stać cię na dzieciaka to go sobie nie robisz ,a nawet jeśli to po co siedzieć Bóg wie ile z gowianrzem. Urodziła i do pracy

  • @zlamarcia2357

    @zlamarcia2357

    Жыл бұрын

    @@wronqueen9908 a kto z dziecmi?

  • @wronqueen9908

    @wronqueen9908

    Жыл бұрын

    @@zlamarcia2357 żłobek przedszkole opiekunka whatever

  • @zlamarcia2357

    @zlamarcia2357

    Жыл бұрын

    @@wronqueen9908 nie kazdy ma mozliwosc pojsc do pracy

  • @AnnaMaria-wn3fb
    @AnnaMaria-wn3fb5 жыл бұрын

    Do Stanow..to ja polecè sobie na urlop Ale zyje w Niemczech i nawet mi by przez mysl nie przyszlo wyemigrowac do Stanow. Jestes mlody,zdrowy to jestes dobrym obywatelem ale nie daj boze zachorujesz..to pod most. American dream?never ever

  • @iwonaxxz1373

    @iwonaxxz1373

    4 жыл бұрын

    A w Europie raz uda ci wejsc na stolek, to roscisz sobie prawo do tkwienia na nim do konca zycia, i bycia oplacanym z budzetu. Bo wszyscy tak przeciez robia.

  • @bozenabazinska1779
    @bozenabazinska17793 жыл бұрын

    Ten materiał, mam nadzieję, otworzy oczy wszystkim narzekającym. Czasem nie z własnej winy człowiek nie może pracować.

  • @alanowak5440
    @alanowak54407 жыл бұрын

    Uwielbiam Cię, dziewczyno! Nigdy jakoś specjalnie nie interesowałam się Stanami, ale Twoje opowieści i osobowość sprawiła, że obejrzałam wszystkie filmy i ciągle mi mało! :) Wydajesz się bardzo ciepłą i trzeźwo myślącą osobą.Trzymam kciuki za dalszy rozwój Twojego kanału

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Milo mi niezmiernie, dziekuje:)

  • @elasroka9876

    @elasroka9876

    7 жыл бұрын

    podpisuje się pod tym wyznaniem co wyżej, super filmiki, realność do bólu ale lepiej tak , niz infantylne koloryzowanie .

  • @lagalletitaiberica

    @lagalletitaiberica

    5 жыл бұрын

    Ja też się nigdy nie interesowałam Stanami ale od kiedy oglądam coraz więcej filmów Jaśmin to mam ochotę tam pojechać 😂

  • @pixas9686
    @pixas96864 жыл бұрын

    Jaśmin zrób proszę osobny film o relacjach rodzinnych rodzice - dzieci kwestia więzi, o ludziach starych, na emeryturach, jak oni żyją, jak spędzają ci ludzie u schyłku swoich dni czas, czy rodzina o nich zapomina, pozostawiani sa sami sobie ? bo takie opinie się słyszy

  • @miykolayventzl2356
    @miykolayventzl23567 жыл бұрын

    Państwo niewolników. Na wojny im zawsze starcza . .

  • @Mchacz8008

    @Mchacz8008

    5 жыл бұрын

    Miykolay Ventzl Państwo niewolników ;D Powiedział mieszkaniec Polski co nawet na własnej ziemi nie może drzewa wyciąć ;)

  • @OssToAreFast

    @OssToAreFast

    3 жыл бұрын

    pozwolenie na utrzymanie sie samodzielne ludziom to niewolnictwo? to jak nazwac panstwo pseudo opiekuncze w ktorym zeby utrzymac ludzi na socjalu inni z musza w roznych daninach na rzecz panstwa oddac nawet do 80% swoich zarobkow

  • @ChickenGodess
    @ChickenGodess3 жыл бұрын

    Mnie ze Stanów wygnały właśnie problemy ze zdrowiem. Przez niechlujstwo współpracownika doznałam poważnego zakażenia (pracowałam przy zwłokach). Uczelnia oszukiwała z ubezpieczeniem, które nie pokrywało takich przypadków. Wydałam wszystko na nieskuteczne, trzytygodniowe leczenie (na skuteczne nie było mnie stać), i musiałam uciekać po ratunek do Polski. Tu uratowali mi życie, ale do pracy w zawodzie nie mogę już wrócić, lata nauki i ciężkiej pracy poszły się pi... przespacerować. Tam po prostu bym zdechła i zakopaliby mnie pod płotem co najwyżej.

  • @andrzejsikorski9997
    @andrzejsikorski99973 жыл бұрын

    Stany to wyzysk człowieka! Apatia! Życie ludzkie przeliczane na papierki! Więc jest tyle warte ile zarobisz! A że warunki wszędzie coraz cięższe,to dodatkowo dodaje stresu! Jakby ziemi brakowało,jedzenia. A wielkie sklepy wyrzucą kilogramy dobrej żywności,aby tylko ludziom nie dać! Takie państwo nie dba o obywatela,tylko go wyzyskuje! Nie chcecie by z waszych podatków biedni korzystali? Bo wolicie płacić za wystawne kolacyjki europosłów,jak i za ich życie w luksusie!

  • @Vladymir_Putin
    @Vladymir_Putin7 жыл бұрын

    W Polsce system socjalny działa połowicznie. Państwo pobiera składki i wysokie podatki, ale nie daje prawie nic w zamian. Pozdrawiam cieplutko z Kremla.

  • @ewaewa304

    @ewaewa304

    6 жыл бұрын

    Bлaдимиp Пyтин a jak jest na Kremlu?

  • @katharinahuth4242
    @katharinahuth42427 жыл бұрын

    Czesc Jasmine bardzo fajny i ciekawy filmik.

  • @juliastefaniakorzeniewska4279
    @juliastefaniakorzeniewska42792 жыл бұрын

    Leze sobie już 3. tydzień na L4 i nadrabiam Twoje stare odcinki. Mysle ze z moim zdrowiem byłoby mi bardzo ciężko w stanach. A dzisiaj na PRYWATNEJ wizycie u lekarki, która w całości finansował mi zakład pracy denerwowałam się o 20 minut spóźnienia..

  • @andrzejlemek
    @andrzejlemek Жыл бұрын

    proszę więcej takich filmów!

  • @gosiek678
    @gosiek6787 жыл бұрын

    Tak jak ktoś napisał poniżej, składki są wysokie i to co się otrzymuje w zamian nie jest na tym samym poziomie, lecz niższym w PL.

  • @onesuch1164

    @onesuch1164

    3 жыл бұрын

    Powaga? Moze byc gorzej niz w Polsce? Niby masz "darmowa" opieke ( w sensie te za ktora pobieraja Ci kase przez cale zycie co miesiac z pensji), ale jak przyjdzie co do czego to do lekarza specjalisty mozesz dostac sie za 6 mies., czy rok. Jednym slowem mozna chorowac byleby nie za ciezko, bo przy przewleklej chorobie czy potrzebie natychmiastowej operacji czekasz na pomoc kilka miesiecy, rok i wyzej. I to jest norma! Wiec jesli chorujesz, musisz placic za opieke prywatna bo predzej zejdziesz niz sie doczekasz opieki NFZ. Ot co.

  • @10Grazia01
    @10Grazia015 жыл бұрын

    "Wyprowadź się z domu, wyprowadź się z domu" :D hahaha jakbym słyszałam swoją matkę :) spoko spoko w końcu się wyprowadziłam :) choć długo odpowiadałam krótko: NIE :P

  • @deviance666
    @deviance6667 жыл бұрын

    Nigdy nie rozważałam emigracji do USA, bardziej marzy mi się wycieczka krajoznawcza, ale świetnie mi się Ciebie słucha :) Wciągam jeden filmik za drugim. Czasem kiedy oglądam na YT coś co trwa 30 min, odpuszczam w połowie. A u Ciebie oglądałam filmik o Karli i Paulu i nawet nie wiem kiedy minęła godzina :) PS. Ciekawi mnie bardzo życie w Kanadzie, mam nadzieję, że tą serię również będziesz jeszcze kontynuować:)

  • @dorotaczekajska8076
    @dorotaczekajska80765 жыл бұрын

    Niektórzy tak krytykuką USA, o bezduszne państwo, średniowiecze. Tylko nie dostrzegają faktu że to właśnie tam wszyscy chcą mieszkać. Ale jak ma się mentalność niewolnila to tęskni się za gwarantowaną pełną michą.

  • @burwisko6913

    @burwisko6913

    3 жыл бұрын

    XD

  • @vivia.6224
    @vivia.62245 жыл бұрын

    16:18 To wcale nie jest dziwne: dlatego u nas rodzi się mniej dzieci (mimo, że mamy socjale), ponieważ w Ameryce jedna osoba jest w stanie utrzymać rodzinę, czyli ojciec idzie do pracy, a matka może siedzieć i z dziesięciorgiem dzieci. A jak ojciec straci pracę znajdzie nową - może gorszą, ale znajdzie. A w Europie praca jest rarytasem, właściwie to to jest ten sam temat, co "dlaczego Europejczycy są zawistni". Sama zostałam kiedyś zastąpiona kuzynką mojej kierowniczki - czyli babeczką, która miała pracować na komputerze nie znając obsługi komputera... Ale ona była kuzynką, ja nie, pal licho, że zaraz musieli zatrudnić do niej drugą osobę do pomocy tracąc co miesiąc dodatkową kasę :) Fakt jest faktem, że w Ameryce ceni się pracowitość, a u nas ceni się jedynie koneksje. Dlatego u nas (w Europie, nie tylko w Polsce) nie rozwija się gospodarka, toteż nikt nie inwestuje w dzieci, bo przecież za co je wykarmi i wykształci jeśli straci i tak już gó#$ną pracę (wyjątkiem są pewne plemiona które uznają sposób życia szczurów: na zasadzie: nie ważne, że 5tka dzieci mi umrze, z głodu, dzięki ilości przetrwamy i się dalej rozmnożymy). Smutne to. Jestem specjalistką której dzień pracy na rynku amerykańskim jest wart tyle, ile miesiąc w Europie... Nie umiałabym żyć poza Polską, byłam w Niemczech, w Słowenii, we Włoszech.. I tylko to sprawia, że jeszcze nie staram się o zieloną kartę...

  • @janek73
    @janek737 жыл бұрын

    Fajny filmik jak zawsze, Gdybym tak umial opowiadac to szerzylbym wiedza o USA u nas w Polsce. Fajnie ze dajesz duzo przykladow z codziennego zycia, to pozwala na porownania z zyciem w polsce i przez to lepiej mozna zrozumiec mentalnosc amerykanska. Z ta serdecznoscia masz 100% racji, ludzie sa tam dla siebie duzo lepsi, nieraz zatanawialem sie z czego to wynika.

  • @Mary_Izzard

    @Mary_Izzard

    6 жыл бұрын

    To dość proste - ludzie wiedzą, że jak oni nie pomogą takiej osobie w potrzebie, to nikt jej nie pomoże. W krajach, gdzie jest dużo socjalu ludzie myślą: "niech mu państwo pomoże, ja nie jestem od tego".

  • @nulnwiss2720
    @nulnwiss27207 жыл бұрын

    Bernie Sanders jest prawdopodobnym rozwiazaniem problemu 😇

  • @lagalletitaiberica
    @lagalletitaiberica5 жыл бұрын

    Ja uważam, że najlepszy jest jak zawsze złoty środek. Jednak o wiele lepiej się żyje wiedząc, że w razie czego nie zostaniemy kompletnie na lodzie, jesteśmy tylko ludźmi, mamy prawo zachorować, złamać nogę, mieć grupę i powinniśmy mieć prawo do tych ludzkich rzeczy, do tego by mieć słabsze dni, i wiedzieć że mimo to dostaniemy wynagrodzenie, że będziemy mogli wziąć wolne żeby odpocząć. Z drugiej strony w Europie często to idzie w drugą stronę i ludziom się wszystko rozdaje "za darmo" a to też nie jest dobre i nie uczy odpowiedzialności. Także socjal tak, ale tylko ta podstawowa pomoc, byśmy wiedzieli że możemy mieć gorszy moment ale na mieszkanie, samochód i inne dobra trzeba sobie zapracować.

  • @iwonaxxz1373

    @iwonaxxz1373

    4 жыл бұрын

    Socjal najczesciej nie trafia do tych, ktorzy go najbardziej potrzebuja, tylko do tych co najladniej placza. Jak cos ci sie stanie to nie polecam korzystac z pomocy panstwa, gdyz trauma po takim wydarzeniu moze pozostac na dlugie lata. Poza tym panstwo nie jest od tego, zeby ludzi czegos uczyc. Dlatego tak, dla podstawowej pomocy nie jest wlasciwym strzalem, gdyz to nie tu jest problem.

  • @iwonaxxz1373

    @iwonaxxz1373

    3 жыл бұрын

    @@burwisko6913 A kawaler, dobrze prosperujacego czlowieka.

  • @iwonaxxz1373

    @iwonaxxz1373

    3 жыл бұрын

    @@burwisko6913 Ojej, ale przeciez nie udowodnisz mi tego, bo jak.................

  • @iwonaxxz1373

    @iwonaxxz1373

    3 жыл бұрын

    @@burwisko6913 Nie mialam zamiaru ci tego udowadniac od samego poczatku. Przeciwnie i owszem, nigdy nie widzialam dobrze prosperujacego socjalu, ale jesli ty widziales, to chetnie o nim poczytam. A bledne kolo, to ty probujesz tworzyc, zahaczajac o rzeczy, ktorych nie da sie udowodnic slowami..

  • @iwonaxxz1373

    @iwonaxxz1373

    3 жыл бұрын

    @@burwisko6913 Oczywiscie, ze tego pragne, po to kontynuje te dosc przydluga dyskusje, aby czegos sie dowiedziec. Ale widze, ze niewiele masz do zaoferowania w kwestii wiedzy. Otoz w Danii, nie bylam, wiec nie wiem jak tam jest, a z twojego posta i tak niczego sie nie dowiedzialam. Zycze milej niedzieli, i nie zabieraj mi wiecej czasu, kawalerze.

  • @renatan-a6726
    @renatan-a67266 жыл бұрын

    Witam , Jasmin super material! Jezeli chodzi o podatki , to w Holandii tez sa wysokie od 42% do 52% , oraz najwazniejsze jest aby placic ubezpieczenie zdrowotne, za pobyt w szpitalu dodatkowo sie placi. Ja bylam 3 dni w szpitalu a fakture wystawili na 1500 Eur. Wszystkie szkoly i studia sa platne. Ludzie tu biora kredyty aby studiowac. Ogolnie w Holandii nic nie ma za darmo! Nawet tzw zasilki bezrobotne czy socjalne - to sa wyplacane z naszych podatkow dochodowych wiec prawde mowiac Panstwo samo od siebie nic nie daje, tylko sciaga ze spoleczenstwa! Pozdrawiam, z Holandii.

  • @Mary_Izzard

    @Mary_Izzard

    6 жыл бұрын

    W każdym państwie jeśli są zasiłki socjalne to pochodzą one z podatków, bo niby skąd indziej? Z kosmosu? Wszystkie pieniądze "w państwie" biorą się z podatków.

  • @hubbletelescope1721
    @hubbletelescope17217 жыл бұрын

    Statystycznie dzieci więcej rodzi się w stanach dlatego że rodzice wiedzą że jak się zestarzeją to ktoś będzie musiał się nimi zająć. Ten system wielo pokoleniowych rodzin był kultywowany od zawsze. Jeżeli jest coś takiego że państwo będzie ciebie utrzymywać jak przejdziesz na emeryture to po co masz się trudzić z wychowywaniem dzieci?

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Pamietajmy, zemowimy o kraju, w kotrym domy starcow sa na porzadku dziennym, a mimo to sporo rodzin ma nawet i 7 dzieci. Ale to rpawda, tradycja rodu jest silna.

  • @jarvist77

    @jarvist77

    6 жыл бұрын

    Dzieci w USA nie zajmują się rodzicami, bo nie maja na to czasu, albo im się nie chce, biorą opiekunkę, która kosztuje krocie, nie wiem skąd taki archaiczny pogląd, nikt tu nie mieszka z rodzicami no chyba, ze jesteś looser.

  • @ewakawa2323

    @ewakawa2323

    6 жыл бұрын

    ktos ta opiekunke oplaca

  • @3nutria

    @3nutria

    6 жыл бұрын

    Tak może być, ale chciałabym zobaczyć dane, u jakich rodzin rodzi się więcej dzieci. Pamiętajmy, że znaczna część Amerykanów jest bardzo konserwatywna i religijna (coś, czego raczej nie obserwujesz w Europie) + są ci Latynosi, którzy zawyżają średnią.

  • @looptra
    @looptra5 жыл бұрын

    Śiwetny materiał, jestem zaskoczona tym macierzyńskiem !

  • @tetesznik
    @tetesznik3 жыл бұрын

    Zdziwiło mnie to, co powiedziałaś o rozwodach. Lubię oglądać podcasty kryminalne i w tych amerykańskich w niemal w każdym wspomina się o przynajmniej jednej rozwiedzionej parze. A często pojawiają się osoby, które występowały w związek małżeński i rozwodziły się kilkukrotnie. Myślałam więc, że w USA rozwód to rzecz szybka i niedroga, stąd ich "popularność".

  • @Rose87-216

    @Rose87-216

    Жыл бұрын

    Tutaj raczej wchodzą w grę kwestie finansowe nie kwestia samego rozwodu. Bo rozwód pewnie można dostać raz dwa jak się ludzie pogadają. Po prostu ciężko finansowo stanąć na nogi po rozstaniu skoro samo ubezpieczenie zdrowotne jest tak drogie. Jeszcze jak ktoś ma dzieci i nie ma wsparcia w nikim po takim rozstaniu to już kaplica.

  • @mambadzieciom2623
    @mambadzieciom26233 жыл бұрын

    W Stanach (Minnesota) wytrzymałam mentalnie tylko kilka miesięcy (wyjazd krajoznawczy) i od lat wiem jedno, nie chciałabym tam mieszkać. Do dziś nie znalazłam rzeczy, która by mi tam pasowała. Ogólnie nie moja bajka. Choć ludzie przemili. Wolę życie z socjalem i naszą stara dobra Europę hehe. Natomiast Kanada, jak najbardziej. Pozdrawiam Jaśmin ♡

  • @Ciemnogrodzianin7
    @Ciemnogrodzianin75 жыл бұрын

    najwyzsze podatki sa w san francisco i to jest bodajże 52%, w teksasie czy wyoming podatki sa bardzo niziutkie

  • @OssToAreFast
    @OssToAreFast3 жыл бұрын

    hehe ja pierwsze pieniadze zarobione przez 2 tygodnie przy zbiorach wisni wydalem na 1 nocke w kawiarence internetowej, takie to zarobki byly w okolicach 2004r, fakt faktem ze w trakcie pobytu na tych zbiorach nie pracowalem po 15 godzin jak to niektorzy to tam robili, no i troche wydawalem w trakcie, ale kokosow nie bylo....

  • @mak8972
    @mak89727 жыл бұрын

    Super kanał! Siedzę i wciągam kolejne odcinki :) Jestem na emigracji w Niemczech, wcześniej w UK. Akurat w temacie, siedzę w domu na płatnym zwolnieniu lekarskim (chyba pierwszy raz w życiu...). Ja z tych co nigdy nie chorują, a tu proszę się zdarzyło i muszę przyznać, że bardzo mnie w tej sytuacji cieszy to jaki jest niemiecki system. Czy moim zdaniem siatka bezpieczeństwa jaką daje państwo zmienia mentalność Niemców? Na pewno. Sama zupełnie nie jestem do tego przyzwyczajona. Moje doświadczenie życiowe nauczyło mnie martwienia się/ planowania i budowania planu B, co w Polsce było bardzo trudne. Niemcy natomiast nie stresują się tak bardzo nie mając oszczędności. Nie rozumieją lęku przed zostaniem pozostawionym samym sobie bez pomocy, bo wiedzą, że system ich złapie. Co więcej w Niemczech można przeżyć godnie pracując za minimalną stawkę. Skromnie i raczej wynajmując pokój a nie mieszkanie (choć to wszystko zależy od rejonu) ale można. Z emeryturą nie taka prosta sprawa, ale coś tam jest. Świadczenia pomocowe są owszem, ale nie jest w dobrym tonie tej pomocy nadużywać. Byciem na zasiłku ludzie się raczej nie chwalą. Nie spotkałam też ludzi (w przeciwieństwie do UK), którzy z bycia na zasiłku robią styl życia. Ważne jest dla Niemców by się rozwijać, edukować i generalnie radzić sobie samodzielnie. Ważne jest dla nich jaki zawód się wykonuje. Natomiast w ujęciu relacji widoczna jest duża różnica, bo Niemcy generalnie żyją sobie bardziej osobno od siebie nawzajem i tak dużo z sobą nie dzielą, aż tak nie współpracują. To są moje obserwacje porównując moje doświadczenia z Polski jeszcze z czasów studiów i ciut po. Ja o Polsce myślę jak o kraju 'bez siatki' mimo że w porównaniu do USA jakieś tam opcje, np wizyty u lekarza na bezrobotnym są. Zaś jest sporo innych problemów. Możliwe, że nie jestem do końca obiektywna, ale tak kraj pamiętam. Dobra nie rozpisuję się, choć o sprawach społecznych i emigracji mogłabym długo. Hm, może vlog o Niemczech... Pozdrawiam serdecznie i lecę oglądać dalej :) Czuję się jak na pogaduchach z koleżanką :*

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Ciesze sie bardzo, ze sie podoba :) Tak, w PL jest raczej uluda pomocy socjalnej, niz jest. Ciekawie piszesz o Niemczech! Vloguj albo pisz dalej!

  • @gosiek678
    @gosiek6787 жыл бұрын

    Państwo powinno gwarantować podstawą pomoc swoim obywatelom. Nacisk na prace jest prawidłowy ale nie można wymagać, że każdy sobie poradzi (ze względu na różne sytuacje życiowe). Jeżeli obywatel wie, że nic państwo mu nie da, to prawidłowo będzie dążył do utrzymania się ale nie każdy temu podoła. W PL (nie mam dzieci itd) ale żeby dostać zasiłek dla bezrobotnych trzeba przepracować rok na cały etat a wysokość zasiłku to 580 zł przed 6 mies, potem 0 zł (są różne stawki ale w tych granicach). Więc nie możemy powiedzieć, że PL to państwo socjalne, no może dopiero teraz jak jest 500 plus ale ja jestem przeciwniczką takich lewicowych rozwiązań.

  • @blackmarketgirl101
    @blackmarketgirl1017 жыл бұрын

    Rozważania cioci Zosi :D

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Bo tak czasem mam wrazenie, ze jest moralizatorsko, chociaz wcale nie chce :D

  • @HeroGenji
    @HeroGenji7 жыл бұрын

    Ja bym wolał niższe podatk (w PL) i i ZERO pomocy od "Kapitana Państwo" jak w przypadku USA. Tylko niech nie kradną, jak po 89'.

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    W kazdym kraju jest zlodziejstwo, ale tutaj pilnuja. Proponuje zapoznac sie z moim filmikiem "Miasteczko Crystal City" kzread.info/dash/bejne/nYd9sZKYmdCtl9o.html

  • @alinaxandra
    @alinaxandra3 жыл бұрын

    W Holandii jest bardzo wysoki Social. Wiele ludzi kręci na prawo i lewo żeby jak najwięcej wyciągnąć. Czyli jak złamie człowiek nogę to ma wielki problem bo empatią rachunków nie zapłaci. USA nie dba o swoje społeczeństwo. Aż łzy w oczach się kręcą 😢

  • @iwonaxxz1373
    @iwonaxxz13734 жыл бұрын

    Chyba jest jednak daleko uczciwiej zdawac sobie sprawe z tego, ze panstwo, spoleczenstwo istnieje tylko po to, aby zapewnic nam poczucie bezpieczenstwa od dzikiej przyrody, natury. I chcialoby sie jeszcze od dzikich ludzi, czyli bandytow. Ale juz to potrafi byc problematyczne, to co tu jeszcze oczekiwac, ze bedzie nam razem milo i przyjemnie.

  • @madamededede
    @madamededede2 жыл бұрын

    W pl pod sklepem ktoś żebrze, to zawsze ktoś mu coś wrzuci do kubeczka.

  • @JoNewBuk
    @JoNewBuk7 жыл бұрын

    Jak tak Ciebie słucham, to wydaje mi się, że w poprzednim życiu byłam Amerykanką :D he he Lubię pomagać ludziom i to robię, jeśli mam możliwość i wiesz co? Wraca do mnie później ta dobroć od ludzi. Uśmiecham się do przechodniów i ten uśmiech też dostaję spowrotem. Oczywiście nawiedzona nie jestem i nie szczerzę się na prawo i lewo, ale generalnie wysyłam "miłe" fluidy :D Ostatnio chciałam pomóc jednej pani nieść wielką, zapewne ciężką torbę, to potraktowała mnie jak złodzieja :P OK - zdarza się i tak, ale to mnie nie zraża. Mój mąż czasem mi dogryza i mówi, że jestem Matka Teresa... Milionów nie mam i oczywiście, że chciałabym mieć więcej niż mam, żeby podróżować, żeby moje dziecko wykształcić jak należy itd..., ale jakoś wielce nie narzekam. Jest czasem ciężko, jest czasem smutno, ale nic - idzie się do przodu :) Podejście - to bardzo ważna rzecz. Kiedy zmienia się podejście i zaczyna szukać plusów, a nie minusów, to wszystko lepiej wygląda. Jeśli chodzi o zarabianie przez dzieci, to jestem za. Prace wakacyjne to nie jest straszna rzecz i jeszcze nikt od tego nie umarł. U nas są lasy - dzieci chodzą na grzyby, na jagody (oczywiście te mniejsze z dorosłymi) i sobie zarabiają. I żyją nadal. Moja Ola ma 6 lat i już ma swoje obowiązki. Dziecko od małego trzeba uczyć, że życie nie składa się z samych przyjemności, że trzeba coś robić, by mieć coś, że czasem trzeba przegrać i nie jest to wstyd tylko nauka na przyszłość.

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Wyraznie latwo bys sie tu odnalazla :) Mi mentalnosc Amerykanow bardzo odpowiada. I mentalnosc i podejscie do zycia.

  • @JoNewBuk

    @JoNewBuk

    7 жыл бұрын

    Mnie zawsze ciągnęło do Stanów i nawet namawiałam moich rodziców w latach '90tych i później, żebyśmy tam polecieli. A jak nasi znajomi wygrali Zieloną Kartę i tam się wyprowadzili to byłam "chora" z zazdrości :P Tak pozytywnie, oczywiście. A teraz, gdy jestem dorosła, to mam ataki paniki, jeśli chodzi o latanie samolotem - ooooo i masz ci los :P Poczekam, aż z Rosji na Alaskę wybudują most :D Mój mąż ma zawsze ubaw ze mnie, jak raz na jakiś czas siadam z mapą i mu pokazuję, jak dostanę się do USA drogą lądowo-wodną :D he he

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    ***** Wiesz,mozna tez plynac :) Zajmuje to troche, ale mozna :)

  • @JoNewBuk

    @JoNewBuk

    7 жыл бұрын

    No też właśnie - można? Można ;) Mój mąż wtedy mówi, że niech ja sobie płynę 3 miesiące, a on poleci samolotem ;) No i w tym moim pływaniu też byłby plus, bo mamy psa, którego bym nie zostawiła nigdy i na pewno Cody bardziej by się podobało w samochodzie i na statku niż w samolocie ;)

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    ***** Do samolotu mozna zabrac bez problemu (o ile nie jest duzy). A teraz plynie sie szybicej - chyba 10 dni?

  • @franekkimono2549
    @franekkimono25497 жыл бұрын

    Z Twoich opowiadań mogę wywnioskować, że Stany to kraj idealny dla mnie. Mieszkam obecnie w UK, ale tutejszy system napawa mnie wstrętem, gdzie ja płacę na przybyszów z krajów trzeciego świata, którzy maja 6 dzieci, mieszkanie im państwo opłaca, pracuje tylko ojciec ale na pół etatu i jest git, a ja im wiecej nadgodzin zrobie tym wiecej podatku, chore. Szkoda, że obecne możliwości emigracji zawodowej do USA są kiepskie, możę Trump coś zmieni, ale wątpie

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Trump chce ograniczyc kazda emigracje - zarowno wizy dla studentow, pracownicze jak i przyznawanie zielonych kart. Co do obywateli 3 swiata - to jest tu ich takze sporo, ale musza pracowac - jak wszyscy. A Stanach panuje przekonanie ze szacunek nalezy sie kazdemu, niezaleznie skad pochodzi i jaki ma kolor skory,jezeli ciezko pracuje,placi podatki i zajmuje sie swoja rodzina. Nikt tu nic nikomu nie daje.

  • @franekkimono2549

    @franekkimono2549

    7 жыл бұрын

    Ale coś Trump wspominał, że umożliwi emigrację do USA Europejczykom, pewnie puste słowa :)

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    On mowiljasno, zemoze cala emigracje wstrzyma, Mowi America First. A ja bym dodala F.**k everybody else. Napewno bedzie to wszystko drozsze. Dzisiaj/jutro bedzie filmik oloterii wizowej, polecam obejrzec, bo kto wie czy tonie ostatnia :)

  • @franekkimono2549

    @franekkimono2549

    7 жыл бұрын

    brałem udział już 4 razy, niestety bez sukcesu, tym razem na pewno się uda :)

  • @franekkimono2549

    @franekkimono2549

    7 жыл бұрын

    A druga sprawa, nie chce mi się wierzyć, że USA nie potrzebuje specjalistów

  • @Gapcio95554
    @Gapcio955547 жыл бұрын

    Z tą wyższą dzietnością to nie jest tak że to emigranci zawyżają srednią?(wyżej niż w zachodniej europie)

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Ale emigranci sa Amerykanami.

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    iowa406 To nie do konca tak. Oczywiscie latynosi maja sporo dzieciakow, tak samo jak ludzie bardzo wierzacy, gdzie czesto standardem jest trojka dzieci,a w przypadku Mormonow to uhuhu - jeszcze wiecej.

  • @nelka4367
    @nelka43673 жыл бұрын

    Czy to prawda, że Amerykanie mają nieograniczony czas pracy? Jak wygląda sprawa z ochroną praw pracownika? Jak wygląda system emerytalny?

  • @JoNewBuk
    @JoNewBuk7 жыл бұрын

    A co do KRYMINALNIE, to może kiedyś zechciałabyś nam opowiedzieć o strzelaninie Columbine High School w kwietniu 1999r.? Oglądałam wczoraj w nocy film "Słoń" (2003r.), który jest jakby wersją ostatnich godzin życia ofiar, ale jakoś nie było w tym filmie dlaczego to zrobili, jak to wymyślili itd... i nagle taka myśl : JAŚMIN! :D

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    A moge opowiedziec jak chcecie :)

  • @JoNewBuk

    @JoNewBuk

    7 жыл бұрын

    Ja ze swojej strony wtedy bardzo dziękuję :) Może inni też wyrażą chęć posłuchania o tym wydarzeniu.

  • @LDNpat
    @LDNpat7 жыл бұрын

    zadne z tych rzeczy mi jakos bardzo nie przeszkadza z wyjatkiem jednego... brak ustawowego platnego urlopu :P dla osoby kochajacej podroze jest to dosc spory problem i wiem, ze trzeba sie negocjowac z pracodawca ale i tak nigdy sie nie dostanie tak duzo wakacji jak w Europie.

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Raczej nie, ale mozna dostac bezplatny urlop jak sie poprosi :D

  • @DIS6103
    @DIS61035 жыл бұрын

    Super informacje, nie wiem czy cos zle zrozumialam? Mowisz o social...walfer ? przeciez jest ,moze nie w stanie Floryda , pozdrawiam

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    5 жыл бұрын

    moowie o parasolu ochronnym jakie daje panstwo. Takiego jak w Europie nie ma.

  • @godq3
    @godq36 жыл бұрын

    W Indiach tez nie ma socjalu, a rodzi się wiele dzieci. Tymczasem biali stanowią już mniejszość w grupie -18. Przejście ze statusu kraju rozwiniętego, do statusu Brazylii, jest już tylko kilka dekad przed Wami.

  • @gucio600
    @gucio6007 жыл бұрын

    witam serdecznie od pewnego czasu śledzę twój kanał i mam pytanko powiedz mi jakie są plusy życia w Stanach? bo życie w ciągłym stresie gdzie martwił bym się że jak stracę pracę a nie mam oszczędności to zostane na lodzie to chyba nie każdy tak by chciał żyć? ale mogę się mylić Amerykanie chyba za bardzo nie mają wyboru bo jak sama zuważyłas gdzie mogą wemigrowac do Niemiec zbierać szparagi? zdecydowanie system Europejski jest lepsze tak mi się wydaję a tak na koniec lubię słuchać cię fajne tematy rozmawiasz pozdrawiam

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Dzieki za ogladanie i bycie tu ze mna :) Codo plusow jest sporo- przemili ludzi, dla ktorych honor i uczciwosc to nie sa puste slowa, serdecznosc i pomocna kazdym kroku. Olbrzymie mozliwosci rozwoju zawodowego. Wolnosc slowa o wiele wieksza niz w Europie. Mozna tak dlugo :)

  • @janek73

    @janek73

    7 жыл бұрын

    Trudno sobie wyobrazic sytuacje zeby w Ameryce pracy zabraklo.

  • @iowa406

    @iowa406

    7 жыл бұрын

    W Europie i innych częściach świata też. Tu chodzi o pracę zarobkową z której utrzymasz siebie, lub siebie i rodzinę.

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    iowa406 Dokladnie :) Praca slabo platna jest wszedzie.

  • @janek73

    @janek73

    7 жыл бұрын

    Nie zgadzam sie z Gustaf Gustaf ze Amerykanie zyja w ciaglym stresie. Naprawde musisz zrobic duzo zeby doprowadzic sie do stanu kiedy nie masz pracy, oszczednosci i pieniedzy na ubezpieczenie. Jezeli nie masz pracy tam gdzie mieszkasz mozesz wyjechac na poludnie do Kaliforni czy NY ale tak naprawde prace znajdziesz wszedzie a jezeli masz dobre wyksztalcenie to sam sobie wybierzesz gdzie bedziesz pracowac. Mozna tez pracowac fizycznie z lopata i tez miec calkiem wygodne zycie i co najwazniejsze satysfakcje z tego co sie robi, podejscie amerykanow do pracy fizycznej jest zupelnie inne niz w Polsce. Podsumowujac-system europejski o ktorym mowi Gustaw nie jest lepszy wedlug mnie. Kiedys znajomy Amerykanin zadal mi zagadke: jak pomoc bezrobotnemu lezacemu na ulicy? ..... kopnac go z calej sily wtedy wstanie bardzo szybko! To jest wlasnie system amerykanski! socjalu brak, bezrobocie 5%

  • @4premiere
    @4premiere7 жыл бұрын

    A jak to sie ma w Kanadzie?

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    W Kanadzie jest socjal i jest ubezpieczenie zdrowotne :)

  • @RevolutionPL1
    @RevolutionPL17 жыл бұрын

    Trochę zabawne są narzekania Amerykanów, że są za wysokie podatki w Nowym Jorku, szczególnie, że jest to jedno z najbogatszych miast w USA, dla porównania w Polsce, nie ważne, czy pracujesz w Warszawie czy w Pcimiu Górnym i tak musisz zapłacić 71% podatku.

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Ja o tej Wenezueli to chyba musze zrobic, bo temat jakos przerazajaco przemilczany ostatnio. Moze przez wybory?:)

  • @TheZandla
    @TheZandla7 жыл бұрын

    Troszkę wchodzę na temat innego filmu, ale mimo to zapytam, jak jest z ubezpieczeniem zdrowotnym studentów? Dostają cos w ramach ponoszonych opłat?

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    Tak - studia :) Ubezpiecznie zdrowotne maja jak rodzice im zaplaca. To sie nie laczy.

  • @TheZandla

    @TheZandla

    7 жыл бұрын

    Kiedy słucham o ubezpieczeniu zdrowotnym w Stanach, mam wrażnie, że w Polsce mamy E lDorado medyczne O..O Tutaj jeśli student nie ejst ubezpieczony przy rodzicach lub z pracy może starac sie o ubezpieczenie przez uczelnię.

  • @kiler62
    @kiler627 жыл бұрын

    Pytanie. Czy w Ameryce nie ma czegoś takiego jak u nas studia zaoczne? Pracując w Macdonaldzie i mieszkając w akademiku jakoś można się u nas utrzymać. Nikt u nas nie bierze przecież jak w USA kredytu na studia.A nawet jeśli jakiś tam kredyt biorą, to nie 100 tys. zł.

  • @pszczoabe.e2749

    @pszczoabe.e2749

    7 жыл бұрын

    W Ameryce można studiować wieczorami i pracować w dzień. Można też w kilku wynająć mieszkanie. Jest ciężko, nie ma się praktycznie życia towarzyskiego ale da się. Pod warunkiem że jest się tutaj legalnie. Własny zarobek na studia mobilizuje do nauki bo jak się obleje klasę to trzeba ją powtórzyć i znowu zapłacić. Po trzecim razie nie zaliczenia tej klasy cena podskakuje trzykrotnie.

  • @andrea8503
    @andrea85033 жыл бұрын

    Chory kraj to przecież jest. Nie od dziś to wiemy. Dlatego Polacy nie rzucili się do emigracji tam :)) Nie ma opieki medycznej, przedszkoli etc ok ale nie ma też podatków w takim razie. Coś za coś.

  • @kasiagrzeda-kempinska8349
    @kasiagrzeda-kempinska83495 жыл бұрын

    Teraz leki w Polsce dla seniorów są za darmo ♥️

  • @pszczoabe.e2749
    @pszczoabe.e27497 жыл бұрын

    Chyba wolę amerykański system chociaż płacę wysokie podatki. Rozwinięty socjal w Europie i Kanadzie uczy nieróbstwa zwłaszcza emigrantów bo urodzeni mieszkańcy są może zdyscyplinowani i pracują czy się uczą. Jak człowiek nie pracuje to się nudzi a wtedy przychodzą różne głupoty do głowy typu kogo by tu w jakiś sposób skrzywdzić.

  • @Stanowocom

    @Stanowocom

    7 жыл бұрын

    100% racji

  • @joannaszymyslik7148

    @joannaszymyslik7148

    6 жыл бұрын

    Pszczoła Be.e absolutnie się nie zgodzę

  • @doppelganger738

    @doppelganger738

    6 жыл бұрын

    Pszczoła Be.e ???? Co robisz w weekend? Planujesz kogo by tu skrzywdzić? Każda statystyka "głupot, debilizmu i krzywd" jest w USA wielokrotnie wyższa niż w zach. Europie. A w statystykach "szczęśliwości i najlepszych miejsc do życia" królują kraje germańskie i Kanada. Tak jak socjal nie uczy nieróbstwa, tak samo okazja nie czyni złodzieja. Na szczęście cały świat dąży do modelu europejskiego, i nawet USA prędzej czy później będą zmuszone zwiększać socjal, bo tego coraz bardziej chcą amerykanie ( spokojnego życia, a nie harówki na: banki, prawników, ubezpieczycieli i lekarzy do ostatnich swoich dni bez oddechu).

  • @ewakawa2323

    @ewakawa2323

    6 жыл бұрын

    W Europie masz chociaz czesciowy zwrot podatku, Studia, leczenie, rodzinne, macierzynskie. Tak z grubsza biorac. A podatek tam prawie taki sam i tam nie masz nic

  • @Wymyslony-Dziadek-w-Chmurach

    @Wymyslony-Dziadek-w-Chmurach

    6 жыл бұрын

    I tu się z Tobą zgodzę bo w życiu najbardziej liczy się komfort psychiczny bo jak podwinie mi się noga to wiem że chociaż zawsze zostanę wyleczony a nie skończę na ulicy. Takie rzeczy jak służba zdrowia to podstawa więc tu USA powinno się wstydzić.

  • @peach91passion
    @peach91passion7 жыл бұрын

    ten socjal w Polsce nie jest taki zły. znam ludzi (a nawet cale pokolenia), którzy latami calkiem nieźle żyją na socjalu. dadzą im zasiłek, zaplacą część rachunków, dotaną paczki żywnościowe, ciuchy, szlachetna paczka, 500+ i jakos leci. wiem, że to strefa patologii, ale źle nie mają

  • @bartk1565

    @bartk1565

    7 жыл бұрын

    peach passion Tak i oni sobie mają leżeć na dupie i pobierać socjale bez kiwnięcia palcem a ja mam pracować na nich tak? To ja tez rzucę prace i pójdę na socjal, najlepiej każdy niech tak zrobi bo komu opłaca sie pracowac, jak można za darmo dostawać? Tylko kto wtedy będzie na ten socjal dawał?

  • @zlamarcia2357

    @zlamarcia2357

    Жыл бұрын

    dlaczego piszesz ze to patologia?

  • @MrsMagdalenaKamila
    @MrsMagdalenaKamila6 жыл бұрын

    Co!? Życie bez płatnego L4 i urlopu macierzyńskiego?? Jak oni tam żyją?! :( to już nie wiem, co gorsze: gigantyczne podatki na Zachodzie Europy i domy fundowane imigrantom, czy olbrzymie podatki w Polsce i zasiłki 800 zł w Polsce ;(

  • @kateblade3852
    @kateblade38525 жыл бұрын

    Moze ta wieksza liczba dzeci wiaze sie tez z naciskiem na religijnosc, tak jak w odcinku co Amerykanow zadziwia w Europie wspomnialas.

  • @Kaszubito
    @Kaszubito3 жыл бұрын

    system amerykański w czasach Covid... jazda bez trzymanki

  • @ewakawa2323
    @ewakawa23236 жыл бұрын

    Wojny kosztuja , przykre to. Nawiazujac do innego odcinka, co z maloletnimi zonami? Mozna je zostawic? Niektore przepisy panaroiczne. Sprzeczne. Dzieci wiecej bo to daje jakies zabezpieczenie na starosc.

  • @ewakawa2323

    @ewakawa2323

    6 жыл бұрын

    W Polsce tez sa ludzie emaptyczni, Sa i zawistni ale bez przesady. Wspomnialas w odcinku o tym co sie w Europie podoba sie Amerykanom, wszyscy byli zachwyceni bezpieczenstwem na ulicach Polski. Co mi z empatii sasiada jak musze drzec na kazdym kroku bo swiat pelen swirow, a i sasiad sie boi?

  • @maciejnowak5411
    @maciejnowak54117 жыл бұрын

    Chore Państwo chory kraj bezduszny. Wyrazy współczucia

  • @Mchacz8008

    @Mchacz8008

    5 жыл бұрын

    maciej nowak Kolejny idiota, A porównaj sobie Polske do tego "Bezdusznego Państwa" ;)

  • @user-ft4fm6bw3h
    @user-ft4fm6bw3h7 жыл бұрын

    Kanada jest milion razy lepsza ,socjalne bezpieczenstwo ,darmowy lekarz ,darmowe mieszkania ,gwarantowane emerytury dla rezydentow mieszkajacych minimum 10 lat bez okresu skladkowego ,darmowe szkoly itd

  • @dzoana3399

    @dzoana3399

    6 жыл бұрын

    No powiem szczerze, że trochę by mnie przerażało, że za szpital się płaci ... Za jakaś operację to są grube pieniądze przecież. No i z tymi studiami też kiepsko.

  • @KBSportMusic
    @KBSportMusic7 жыл бұрын

    Przyjdzie do mnie sąsiad, powie daj mi 600 zł , to nic że nie kupisz leków dla ciężko chorych dzieci, ja się powiesze. I co jak nie dam mu tylko kupię lek jestem złym czlowiekiem?

  • @juliusz588
    @juliusz5886 жыл бұрын

    O jej niestety musze sie nie zgodzic w Connecticut jest takie miasto gdzie kazdy ma social maja mieszkanie, jedzenie ba nawet telefony dostaja, no bo jak maja szukac pracy jak niema telefonu.jest zapomoga na wszystko na mleko dla niemowlakow na autobusy ,ubrania,jest to stan bardzo demokratyczny ludzie ktozy placa tu podaki to sie noz w kieszeni otwiera kiedy widzisz kogos kto robi zakupy laduje caly wozek i za wszystko placi karta ktora dostal od miasta ..... mozna zyc na wysokim poziome ,buduja im nowe mieszkania ,ale UWAGA Polak nawet obywatel nie dostanie takiej pomocy jest warunek musisz byc z puerto Rico albo black albo miec 5 dzieci i udawac ze niewiesz gdzie jest ojeciec :)

  • @fantomefantomette5932
    @fantomefantomette59324 жыл бұрын

    jednak jest roznica miedzy oszczedzaniem w Polsce a w USA.Tam po latach oszczedzania masz pewne pieniadze a u nas zostajesz z gola dupa

  • @maciejnowak5411
    @maciejnowak54117 жыл бұрын

    nie mogę jej słuchać, strasznie irytujące

  • @kubafin
    @kubafin7 жыл бұрын

    nie mogę słuchac tego pitolenia o niczym p.s. źle wyglądasz.