Vynálezy, Které Již Brzy Změní Svět

Technický pokrok se nezastavuje, protože každý den se objevují nová zařízení a přístroje. A někdy se zdá, že nás už nemůže nic překvapit. To však vůbec není pravda. A já vám dnes ukážu TOP nejúžasnějších vynálezů a inovativních nápadů, které se v poslední době objevily.
#pandora_tv

Пікірлер: 35

  • @docker_cz
    @docker_cz17 күн бұрын

    Děkuji 💯👍

  • @Viliam1974sol
    @Viliam1974sol16 күн бұрын

    9:35 Nástupca legendárneho "hadroletu"

  • @user-ei9yz6mz2c
    @user-ei9yz6mz2c17 күн бұрын

    roboti nech robia taku,pracu ktora ohrozuje zdravie ludstva...............a nie vymenit ludi za ROBOTOV.

  • @erikafabriova3665

    @erikafabriova3665

    17 күн бұрын

    ...presne tak!!! Roboty nech ostanú robotmi, ľudia nech ostanú ľuďmi... Nepotrebujeme humanoidné roboty, ani robotizovaných ľudí... a je to vyriešené!!! Jednoduchá matematika... Ale napriek tomu na nás tlačia tieto nezmysly... Ani sami nevedia, čo vlastne chcú... .

  • @ezechielhenoch2737

    @ezechielhenoch2737

    16 күн бұрын

    @@erikafabriova3665 Ono v podstave,keď sa hlbšie zamyslíš,aj my sme roboti.Niekto nás niečo naučil v mladosti a my to potom opakujeme.Tak ako nás niekto vytvoril,tak vytvoríme aj my niekoho.A tak to pôjde dookola.Vývoj nazastavíme.

  • @DL-kc8fc

    @DL-kc8fc

    12 күн бұрын

    To chce kllid. Měnící se struktura výroby atd neumožní nasazení nějakého univerzálního robota, notabene autonomního, páč nejsme schopni vyřešit jednodušší problémy. Ale co se vymlčuje, je nasazení člověka jako robota. V praxi to několik let funguje v ú-es-ej ve skladech nejenom obchodních řeťezů, ale i manufaktur. Člověk dostane čip, nebo náramek či aplikaci do svého povinně nošeného mobilu, která kontroluje jeho činnost díky okolním senzorům. O vyhazovu z práce rozhoduje počet "černých puntíků" a protože systém není centralizovaný se svým nějakým živým vedoucím (jako v případě mobilních operátorů ve styku s veřejností), vyhodí vás z práce automat, proti kterému není odvolání. Existuje pouze jeden případ, kdy vyhozený přesvědčil soud o nesprávném vyhodnocení dozorujícího automatu. Toto je skutečné nebezpečí, které se velmi rychle šíří.

  • @sforman2622

    @sforman2622

    5 күн бұрын

    Většina prací ohrožuje zdraví lidstva. Řidiči, svářeči, slévači (huťě), učitelé (nervy, napadení), ... kuchaře asi nenahradí, pokud se neudělá čidlo chuti :-)

  • @Ludila_YT
    @Ludila_YT8 сағат бұрын

    Jaku písničku jsi dal do intra?

  • @princsymbol713
    @princsymbol71315 күн бұрын

    Super !!!

  • @richardnocar9146
    @richardnocar914617 күн бұрын

    Změní kulovy. V 60 letech jsme si mysleli ze dnes budeme mit vozy bez kol, budeme létat ke hvězdám...a co z toho je... úplný kulový 😂😂😂

  • @miluskamyska9652

    @miluskamyska9652

    17 күн бұрын

    Zajímavé, ale nějak mě to nebere. Jako na uvaření kávy robota? Na donášku jídla drony? Za chvilku budeme líný si i utřít zadek......

  • @martanek_9749

    @martanek_9749

    17 күн бұрын

    Je to protože SME se jako lidstvo rozhodli že výroba zbraní je lepší než výroba věci co nám pomůžou , 2025 už nebude žádný lidstvo , jakmile bude.kit AI přístup ke všemu tak SME v pici

  • @kirkhammett1638

    @kirkhammett1638

    17 күн бұрын

    @@martanek_9749 už jsme!!!

  • @DL-kc8fc

    @DL-kc8fc

    12 күн бұрын

    Tehdejší vývoj ve všech směrech skutečně kopíroval nějakou předpokládanou "křivku", ale přišly problémy - řízená jaderná fúze se předpokládaným způsobem nedařila a proto jej armáda odtajnila a podstoupila soukromému sektoru, který s ní má problémy dodnes. V těch šedesátkách bylo totiž vše postaveno na predikci neomezené levné energie, s kterou by šlo skutečně dělat divy nejenom v dopravě, ale i v kosmonautice. Růžovou budoucnost vystřídala šedá realita a protože se energie zoufavě nedostávalo a byly vyvolávány umělé krize atd., musel se vývoj ubírat jinde, především směrem miniaturizace, která vyžadovala pouhé zlomky wattů. Díky tomu dnes máme například kapesní počítač v podobně mobilu atd., což v šedesátkách nikoho nenapadlo ani omylem. :) Proto jsme museli opustit myšlenku létajících aut a dovolené na Měsíci. Závada byla i ve špatném konceptu - létající auto by byl i tak problém, ale jezdící letadlo už tolik ne. Někteří na to už přišli. Komerční kosmické lety by také nebyly problémem, ale díky sondám s vyspělou elektronikou dnes víme, že člověk by meziplanetrní let nejspíš nepřežil. Všechno nenaplněné může být i dobré. Nedíval bych se až tak kriticky na tehdejší optimismus, který skutečně pramenil z neznalosti, stejně jako dnes pohledem do budoucnosti. :)

  • @petrstuntbiker885
    @petrstuntbiker88517 күн бұрын

    Ty jednokolejky jsou velmi staré ale zavést by se to mohlo ☝️😁

  • @marekzrebeny1623

    @marekzrebeny1623

    17 күн бұрын

    stare pres 100let

  • @DedaJirkaJiriHoryna

    @DedaJirkaJiriHoryna

    15 күн бұрын

    ❤❤❤ppp

  • @DL-kc8fc

    @DL-kc8fc

    12 күн бұрын

    Gyro-vlak je skutečně starý. Současné technologie umožňují stabilizaci čehokoliv, ale má-li to jezdit po koleji, tj po pevně dané dráze, bude těžký gyroskop nutný a ten potřebuje energii, aby celou svou rotující hmotou stabilizoval vagon + cestující. Každý vagon musí být vybaven tímto těžkým gyroskopem. Chce to naprosto jiné řešení. Zatím to vypadá jako švindl na granty - už v minlém století uvažovali o využití obousměrného provozu, ale octnulo se to na slepé koleji. :)

  • @jaroslavkarel9592
    @jaroslavkarel95925 күн бұрын

    To by mě zajímalo, jestli se ještě dožijeme toho, až některé tyto vynálezy záskají v EU všechny potřebné certifikáty.

  • @romanskyba9068
    @romanskyba906817 күн бұрын

    Wow mini chladnička změní svět 😱😱 už se těším na budoucnost 🤌🤌🤌👍😆😆

  • @Funnythings-in5zb

    @Funnythings-in5zb

    14 күн бұрын

    Né asi, většina věcí existuje už 50-100 let. Všichni potřebují ledničku na 1 kelímek, idiotismus prostě.

  • @achaab979

    @achaab979

    12 күн бұрын

    @@Funnythings-in5zb Na smiech vsetko su to vynalezy postavene na technologií ktoru uz davno pozname tie skutocne vynalezy ktore ohrozuju ekonomicke zaujmi financnych skupin su uspesne filtrovane a schovane za narodne bezpecnostne embargo podobne ako UFO ktore vymyslel tesla na prelome minuleho storocia ktore v podobe patentov uschovali a uspesne testovali to nech na ukazu ako funguje nie kokotiny.

  • @micinox2891
    @micinox28917 күн бұрын

    tu lednicku uz mam asi tak patnact let :D

  • @jakubsvoboda8911
    @jakubsvoboda89119 күн бұрын

    PANDORA udělej video všechny největší mrakodrapy světa do 50let a jak budou max vysoký.

  • @emkejx28
    @emkejx2817 күн бұрын

    Figure AI robot snad nebude zaciatok Skynetu. celkom by ma zaujimalo aku silu dokaze v jednotkach J vyvinut v uchope prstami ci pohybom ruk. Drzme si palce.

  • @kutilsima5584
    @kutilsima558414 күн бұрын

    Tak to je dobrý fail. Ty vynálezy nejsou žádné vynálezy, ale nápady, které byly zavrženy jako nepraktické. To je tak, když se někdo snaží za každou cenu snaží udělat zajímavým, ale je absolutní technický antitalent a nestráví ani pět minut přemýšlením nad tím, jestli jeho nápad dává smysl. Takže ne, žádné jednokolejné krabice pro čtyři lidi po kolejích jezdit nebudou. Ach bože. 😂

  • @DL-kc8fc

    @DL-kc8fc

    12 күн бұрын

    +1 Samozřejmě, že monokolejky jezdit nebudou, páč ač je dnes stabilizace vyřešena, jízda v jednom pevném směru po koleji vyžaduje pro boční stabilizaci těźký gyroskop se speciálním převodem na celou konstrukci vagonu (nelze to nahradit elektronikou jako na prknech monokol) a každý takový setrvák se musí nacházet v každém vagóně a tuto rotující hmotu, která "drží" nejenom samotný vagon, ale i cestující, je nutné napájet. Buď je to bouda na granty, nebo jen ověření slepé cestičky, kterou už prošlapali naší předci s vidinou stejného záměru. Podobným nesmyslem je proměnlivý rozchod kol autíček - kola, která nekopírují půdorys kapoty jsou nebezpečná a takové vozítko nemůže být homologováno pro jízdu na komunikaci. Souhlasím, že ony "vynálezy" jsou pouhá remake dávno vynalezeného.

  • @zdenekjuracka9470
    @zdenekjuracka947017 күн бұрын

    Všechno to jsou velice zajímavé věci a vynálezy, ale jako vždy ty ceny? Asi nic lidového.

  • @JanaJaburkova-zf6se
    @JanaJaburkova-zf6se12 күн бұрын

    Jo, presne, vsechno kolem v pohybu, jen clovek zustane stat a valit oci, dokud neoslepne. 👎

  • @premyslandel9979
    @premyslandel997912 күн бұрын

    terminátor

  • @lukaszazvorka6842
    @lukaszazvorka684212 күн бұрын

    elektromobil co uveze jednoho pasažéra s dojezdem 100 km neí moc převratný vynález a zasunovací kola, to už je lepší elektromotorka ... V zimě to auto ujede ještě méně... za mě celkem neprodejný.

  • @jeanzulius6558
    @jeanzulius655817 күн бұрын

    496