Vilko Guolis Mamerki bunkeriai Nacių vadovybės spėptuvės Ribentropo Himlerio Štaufenbergo istorija

Važiuojant link Vilko irštvos, netoliese yra labai įdomi Kruklankių geležinkelio tilto istorija. Tiltas pastatytas 1908 m., Per 1 pasaulinį karą vokiečiai susprogdino tiltą, kad per šį tiltą vedusi geležinkelio linija neatitektų Rusijos kariuomenei.
Nepaisant to, jis buvo atstatytas ir išliko iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Po karo tiltas buvo susprogdintas, nuo tada jis liko nepakitęs.
Susprogdino Mozūrijos gyventojai, negalintys pakęsti vaizdo kaip rusai gabena prisipiplėštą turtą.
Himlerio bunkeris. Kvartalai buvo kodiniu pavadinimu „ Hochwald “ ( aukštas miškas ). Būdingas štabo ir lauko bunkerių išsidėstymas prie pat geležinkelio linijos. Geležinkelis palengvino susisiekimą, juo buvo transportuojamas didžiulis kiekis statyboms reikalingų medžiagų. Pagrindiniai statybos ir montavimo darbai buvo baigti 1941 metų pavasarį.
Didelis dėmesys buvo skiriamas saugumui. Bunkerių gelžbetoninių sienų ir perdangų storis buvo 2 metrai. Teritorija buvo aptverta minų laukų juosta, tvora iš tinklo ir spygliuotos vielos ir stipriai saugoma. Čia buvo apgyvendintas policijos batalionas, priklausantis kariams, skirtiems ginti Hitlerio štabą ir Vermachto vyriausiąją vadovybę.
Bunkerius maskavo tankiai augantis miškas ir kamufliažas. Visos slėptuvės buvo visiškai sunaikintos besitraukiančių vokiečių.
Įdomiausias ir geriausiai išsilaikęs kvartalo objektas - centre esanti didžiulė SS ir policijos vado Heinricho Himmlerio bunkeris, kuris buvo perstatytas 1944 m., kad atsispirtų didėjančiai sąjungininkų bombų galiai. Lubos ir sienos buvo dvigubos, nes originalus storis lubomis ir sienomis 2 m storio. Priešingai nei Hitlerio bunkeriuose, čia slėptuvėse nebuvo dedami priešlėktuviniai pabūklai ir kulkosvaidžiai.
Grafas fon Lehndorffas-Steinortas., buvo vokiečių aristokratas ir armijos atsargos karininkas, tapęs pagrindiniu Vokietijos pasipriešinimo nariu , matęs, kaip mušami ir žudomi žydų vaikai. tapęs liepos 20 d. sąmokslo nužudyti Adolfą Hitlerį nariu . 1944 m. rugsėjo 4 d. buvo nuteistas mirties bausme . Tą pačią dieną jis buvo pakartas Plötzensee kalėjime Berlyne. Jo žmona ir keturios jų dukterys likusį karo laiką praleido koncentracijos stovyklose . Veruschka von Lehndorff tapo modeliu. Ji gyva ir jai 84 metai.
Hans Lammers bunkeris. Vokiečių teisininkas ir žymus nacių partijos politikas. Nuo 1933 iki 1945 m . jis ėjo Adolfo Hitlerio Reicho kanceliarijos viršininko pareigas .
Mamerkų miškingoje vietovėje yra vienas iš geriausiai išlikusių Europoje bunkerių kompleksas. 1940-1944 metais čia buvo pastatytas ištisas kariškas miestelis - 250 karinių objektų, tame tarpe 30 betoninių bunkerių, išlikusių iki mūsų dienų. Apie tų įrengimų mastą galima spręsti iš to, kad vykstant karui, 30 bunkerių ir daugiau kaip 200 pastatų gyveno 1 500 kariškių , iš jų 40 generolų. Čia buvo Vokietijos sausumos kariuomenės vyriausioji vadavietė.
Patekus į bunkerių koridorius matome specialias šaudymo angas, kurios saugojo patekimą į bunkerių vidų. Nors Hitlerio vadavietė „Vilko guolis“ buvo 18 km nuo Mamerkų, Hitleris čia lankėsi tik 3 kartus. 1941 metais rugpjūčio mėn. Hitleris atvyko čia su Italijos vadu Benito Musoliniu. Mamerkuose lankėsi vengrų diktatorius M.Hortis, rumunų vadovas J.Antonesku, Suomijos maršalas K.Mannerheimas ir kiti. Į pasitarimus, vykstančius „Vilko guolyje“, generolai vykdavo automobiliais arba specialiu dviejų vagonų traukiniu.
Mamerkuose nuo 1941 metų birželio iki 1943 metų vasario tarnavo pulkininkas Klausas fon Štaufenbergas. Čia jis vėliau rengė pasikėsinimą prieš Hitlerį. Artėjant rytų frontui, 1944 metais liepos 20 dieną pulkininkas Klausas fon Štaufenbergas „Vilko guolyje“ suruošė pasikėsinimą prieš Hitlerį. Žuvo 4 pasitarimo dalyviai, o Hitleris išvengė mirties. Pasikėsinimo organizatoriai vieni buvo sušaudyti, o kiti suimti ir perduoti teismui. Artėjant frontui, 1944 metais gruodžio mėn. sausumos kariuomenės vadovybė išsikelia prie Berlyno.
Šiuo metu Vilko guolis yra viena didžiausių Varmijos ir Mozūrų lankytinų vietų. Iki šių dienų išliko tik dalis pastatų, vieni geresnės, kiti prastesnės būklės. Vilko guolis šiuo metu yra padalintas į dvi apžvalgines zonas, įėjimas į pirmą zoną yra mokamas, antrąją galima aplankyti nemokamai.
Vilko oro uostas kuris Antrojo pasaulinio karo metu pirmiausia buvo slaptasis Adolfo Hitlerio karinis oro uostas. Jis buvo pastatytas už kelių kilometrų nuo Vilko guolio.
Antrojo pasaulinio karo metais jis veikė kaip karinis objektas, aptarnaujantis tik Vilko guolį. Oro uostas buvo gerai užmaskuotas, Adolfas Hitleris juo pasinaudojo vos kelis kartus, nes vengė skristi lėktuvu. Juk būtent iš čia pulkininkas Sztaufenbergas pabėgo po pasikėsinimo į Hitlerį.
Antras mano kanalas tiems kam patinka kelionės traukiniais.
/ railwaylinet

Пікірлер: 27

  • @user-mf1tn5zm1b
    @user-mf1tn5zm1b11 ай бұрын

    Ačiū Jums už gražių ir išsamų pasakojimą,apie aplankyta objektą. Šaunuoliai Jus esate ❤

  • @tomasambro

    @tomasambro

    11 ай бұрын

    Ačiū už tokį nuotabų įvertinimą

  • @xmister9952
    @xmister995211 ай бұрын

    👍👏

  • @sauliuspalevicius8458
    @sauliuspalevicius845811 ай бұрын

    Labas labai laukiau kol įkelsi naujus savo nuotykius. 😊

  • @tomasambro

    @tomasambro

    11 ай бұрын

    Dėkui tau, vis ieškau ką naujo ir įdomaus sukurti.

  • @janinavainauskiene244
    @janinavainauskiene2442 ай бұрын

    ačiu jums.Vis galvojau ten nuvykt. O dabar jūsu dėka pamačiau

  • @tenkursilta
    @tenkursilta8 ай бұрын

    Matytos vietos, teko aplankyti 🙂 kol nekeliaujam patikrinam kur kiti keliauja ✌️

  • @jurgitajurgita277
    @jurgitajurgita27711 ай бұрын

    Puiki ekskursija po istorinius objektus, atrodo lyg pati dalyvavau....

  • @dariusrackelis5873
    @dariusrackelis587310 ай бұрын

    Puikus video,laukiame daugiau filmuku👍

  • @tomasambro

    @tomasambro

    10 ай бұрын

    Ačiū 🙂

  • @ausrajonyliene1759
    @ausrajonyliene17595 ай бұрын

    idomu nezinojau suzinojau aciu uz ekskursija😅

  • @Saules_Dievas
    @Saules_Dievas5 ай бұрын

    Įdomūs laikai buvo. Dabar kaip tik Žiūrių 11 serijų dokumentiką apie Hit "EURO PE - The Last Battle". Reiks kada čia atvažiuoti.

  • @tomasambro

    @tomasambro

    5 ай бұрын

    Nesu matęs šio dokumentinio, reiks būtinai pasižiūrėti, ačiū, kad pasidalinote pavadinimu.

  • @vitalbata
    @vitalbata6 ай бұрын

    Oho, jau takai trinkelėmis iškloti aplink bunkerius. Kai buvau ten 2015, tai visi takai ant plikos žemės buvo. Rekomenduoju vykti pavasarį, kai dar medžiai su mažais lapais, tada matomumas labai geras aplink tuos bunkerius.

  • @tomasambro

    @tomasambro

    6 ай бұрын

    Vilko guolis labai sukomercintas, mačiau senesnius video ir foto tai aplinka buvo natūralesnė, kaip sakote plika žemė, mane taip pat nustebino tokie pokyčiai.

  • @vaiduokliski.nuotykiai
    @vaiduokliski.nuotykiai4 ай бұрын

    Prenumeravau 😀👍

  • @lingesdraugas9527
    @lingesdraugas952710 ай бұрын

    istorikai..

  • @tomasambro

    @tomasambro

    10 ай бұрын

    baik tu, mes iš wikipedia viską skaitėm

  • @sonatateniene-kalke358
    @sonatateniene-kalke3584 ай бұрын

    O kada buvo statyti bunkeriai? Ir kiek metu truko?

  • @tomasambro

    @tomasambro

    4 ай бұрын

    Pradėta statyti po lenkijos okupacijos apie 1939 - 1940, pastatė gana greitai, iki 1941 metų, prieš užuolant SSRS. Kaip kuriuos perstatyti reikėjo vidury karo

  • @dainiusmikelaitis4883
    @dainiusmikelaitis48839 ай бұрын

    masina tai ne vokiska o rusiska ZIL 157 😉

  • @tomasambro

    @tomasambro

    9 ай бұрын

    tikrai taip, mes irgi paskui pastebėjome, iš pradžių suklaidino mus tai, kad visur ant mašinos nacių ženklai, bet vėliau pamatėme, kad tai ZIL

  • @astarimkute
    @astarimkute11 ай бұрын

    malonu matyt nauja vloga reikes aplankyt aciu uz informacija🛖

  • @tomasambro

    @tomasambro

    11 ай бұрын

    Ačiū jums. Man labai patinka sukurti tai, kas gali būti naudinga kitiems, dėkoju, kad komentuojate.

  • @user-wd8uw9sj7k
    @user-wd8uw9sj7kАй бұрын

    Prašau pateikite faktus popieriuse

Келесі