Василь Барвінський - Віктор Камінський "ЩО ТО ЗА ПРЕДИВО"

Виконує камерний оркестр ДМФК ім. В. Барвінського «SINFONIETTA».
Художній керівник та диригент Сергій Фендак.
У 2023 році українська музична спільнота відзначатиме ювілейні дати від дня народження та дня смерті визначного представника української музичної культури XX століття - композитора, піаніста, музичного критика, педагога, диригента, організатора музичного життя Василя Олександровича Барвінського. Сьогодні його ім’я з честю носить Дрогобицький музичний фаховий коледж🎵.
Нажаль, його творчість наразі є маловідомою серед людей, мало дотичних до академічного музичного мистецтва, а його ім’я ще не займає належного місця у пантеоні слави українських композиторів.
Сьогодні, коли в Україні триває дискусія щодо імені Петра Чайковського (про якого, до речі, знає кожен українець), ми все ще не приділяємо достатньої уваги своїм національним корифеям, серед яких чільне місце посідає постать Барвінського.
Нещодавно у приватній розмові в колі інтелігенції Дрогобича, розповідаючи про життєвий і творчий шлях композитора, ім’я якого носить навчальний заклад міста, переконався що знання у людей про цю постать та його творчий спадок є дуже поверхневими.
Звісно, такій ситуації передувала багатолітня пропаганда «високої мистецької цінності творчості наших старших братів» і малозначущості і «містечковості» національних культурних здобутків.
Ще донедавна в найбільших концертних залах України звучав Чайковський, Рахманінов, Глінка, Мусоргський, а про Людкевича, Кос-Анатольського, Барвінського та багатьох інших українців згадували як про регіональних авторів, творчість яких недостойна звучати на великих сценах.
В академічних колах ситуація потроху змінюється, завдяки ряду провідних науковців, дослідників, виконавців, ентузіастів у галузі музичного мистецтва, проте широкої інформаційної кампанії в підтримку національних мистецьких здобутків все ж, наразі, не бачимо.
Зважаючи на це, долучаємося до таких ентузіастів і силами студентів та викладачів коледжу розпочинаємо проєкт «Наш Барвінський» протягом якого готуємо серію відеопрезентацій, інформаційних фільмів, концертних програм, друкованих матеріалів. В планах також проведення вже V-го музичного фестивалю «Українська музика в часі і просторі» в рамках якого відбудеться конкурс юних піаністів, науково-практична конференція, музично-теоретичний конкурс.
Логотипом проєкту став знаковий портрет Василя Олександровича роботи Сєвєродонецького художника Бориса Романова, подарований коледжу нашими колегами із цього багатостраждального міста в рамках нашої співпраці під брендом «Змінимо країну разом». В межах цієї програми музика українських композиторів, зокрема Барвінського, Скорика, Гулака-Артемовського, Кос-Анатольського, у спільному виконанні студентів Дрогобицького та Сєвєродонецького коледжів звучала на сході нашої країни.
Тож, запрошуємо долучатись, обговорювати, поширювати. Зробимо разом ще один крок до нашої спільної перемоги на інформаційному та мистецькому фронті, і ще один крок до національної самоповаги і самоідентифікації! Дякуємо Збройним силам України за можливість творити і презентувати Українську музику! Все буде УКРАЇНА!
Всяка добра справа в Україні розпочинається з молитви, тож, зважаючи на Різдвяні свята, починаємо з коляди!
Христос Рождається!

Пікірлер

    Келесі