Vajon kilő, vagy halálspirálban a kínai gazdaság? | Pogátsa Zoltán és Balásy Zsolt | Másrészről

Kína az elmúlt évtizedben a világgazdaság egyik motorja volt, egyesek szerint ennek vége, mások váltig állítják, hogy nincs itt semmi látnivaló. A Másrészről 2024. január 11-i adásában erről vitatkozott Pogátsa Zoltán és Balásy Zsolt. Na meg arról, milyen hatása van a kínai gazdaság állapotának Magyarországra. Másrészről Rózsa Péterrel.
Műsorvezető: Rózsa Péter
Szerkesztő: Somfai Péter
Vendégek:
-Dr. Pogátsa Zoltán, közgazdász, szociológus, habilitált egyetemi docens
-Balásy Zsolt, a HOLD Alapkezelő elemzője
Hangtechnikus: Horváth Ádám
Operatőr-vágó: Králl Kevin
Tartsanak velünk jövő héten is!
-új rész: csütörtök 19:00
-ismétlés: szombat 04:00
Ez a műsor is a hallgatók támogatásával jött létre. Köszönjük!
Honlapunk - cikkekkel, hírekkel, műsorarchívummal és élő adással: klubradio.hu
Iratkozzon fel a csatornánkra: bit.ly/KlubradioKZread
Lájkoljon minket a Facebookon: / klubradio
Kövessen minket az Instagramon: / klubradio
A Klubrádió élő adása a KZread-on: / klubradiotv

Пікірлер: 114

  • @annahorvath5407
    @annahorvath54074 ай бұрын

    Nem jó, ha a riporter állandóan kozbevág és a saját mondanivalóját erőlteti. Nagyon zavaró. Ha a műsorvezető magát akarja az előtérben tartani, akkor minek hív meg szakértőket?

  • @Sloane75

    @Sloane75

    4 ай бұрын

    Engem is zavart ez. A riporter felszínes, arrogáns és saját maga jobban érdekli mint bármi más.

  • @erikakovacs1964

    @erikakovacs1964

    4 ай бұрын

    Én sem hallgattam meg ezért! Jó lenne,ha a főnöke szólna neki, hagyja már beszélni a vendéget is! Így érthetetlen az egész műsor. Amúgy mindenkinél ezt csinálja a műsor vezető! Mindig belehallgatok, hátha változott valami, de sajnos nem. Pedig jó témákat hoznak ide..😊

  • @karvak1492

    @karvak1492

    3 ай бұрын

    Brutál idegesitö a buta Zsolt közbedumálása. Provokálja Zoltánt mintha állandóan meg akarná fúrni amit mond. Ahelyett, hogy felvetne témákat/kollaborativan beszélgetne az éppen aktuálisról, helyette okoskodik cefetül. Zoli jobban járna ha csak elöadásokat tartana, mert ilyen párbeszédböl nehéz megérteni mondanivalóját.

  • @erzsebetkiss2501
    @erzsebetkiss25014 ай бұрын

    Miért kell a riporternek okoskodni? Szeretem a Klubrádiot de a meghivott vendég véleményét szeretném hallgatni, nem a riporter a kőzéppont. Sokszor végig sem nézem , mert nem engedi kifejteni a szakértő véleményét. Sokan irtak már ez ügyben de semmi foganatja. élvezhetetlen a riporter miatt a müsor, de Rózsa urat ez nem zavarja , csak beszél .

  • @user-lg1xo4lu4c

    @user-lg1xo4lu4c

    2 ай бұрын

    Nem tudom tovább nézni!!

  • @r._4724
    @r._47243 ай бұрын

    A videó nézését kb.a 4.percnél abbahagytam, mert nem a laikus, és ostoba riporter folyamatos illetlen közbevágásaira lettem volna kíváncsi, hanem Pogátsa Zoltán elemzésére. De ez nem történhetett meg. Köszönöm. További jó komolytalankodást.

  • @plsdi111

    @plsdi111

    Ай бұрын

    Akkor talán hallgasd meg a többi közel 50 percet, mert szerintem elég informatív beszélgetés volt, egy minőségi vita.

  • @plsdi111

    @plsdi111

    Ай бұрын

    Akkor mondjuk hallgasd meg az egészet? 😅 Végre elhangzik egy szakmai, minőségi vita, te meg 4 perc után idehányod az alaptalan állításod, mellőzve a beszélgetés teljes tartalmát. Ez inkább rólad árul el sokmindent, mintsem a beszélgetésről.

  • @DD00FF
    @DD00FF4 ай бұрын

    Nem lenne rossz, ha a riporter úr 2 percig csendben tudna maradni és nem tördelné szét a beszélgetés folyamát...

  • @karvak1492

    @karvak1492

    3 ай бұрын

    kivágtam volna, mint a macskát xarni.

  • @user-lg1xo4lu4c

    @user-lg1xo4lu4c

    2 ай бұрын

    A riporter biztos tud sok mindent, de ne ő szerepeljen állandóan! Akkor minek a vendég?!

  • @zoltanlistar2150
    @zoltanlistar21504 ай бұрын

    Nem ertem, hogy miert kell a riporternek mindig közbevagni?! Baromi idegestö….

  • @tiikeri9656
    @tiikeri96564 ай бұрын

    Ne egyszerre dumáljunk,mert nagyon idegesítő,!

  • @mariaczarne1727
    @mariaczarne17274 ай бұрын

    Pogácsa Zoltán számomra döbbenet. Én is ezt javaslom neki, költözzön Kínába, de minél hamarabb és érezze ott nagyon nagyon jól magát. Majd a tizenöt perces városokban.

  • @strkist1391

    @strkist1391

    4 ай бұрын

    Ez nem foci meccs. Itt nem az győz akinek többen szurkolnak.

  • @Sloane75

    @Sloane75

    4 ай бұрын

    Igen, jót tenne neki ha testközelből tapasztalná meg a kínai fejlődési modell előnyeit.

  • @hegyitaho

    @hegyitaho

    4 ай бұрын

    Mi a baj a 15 perces városokkal? Én pl aszerint választottam a jelenlegi lakóhelyem és életem végéig így fogok tenni. Miért akarnám az életem ingázással elpazarolni?

  • @SANYISZTAL

    @SANYISZTAL

    4 ай бұрын

    Jé, egy újabb 1bittaniai lakos. Szöveget értelmezni is úgy látom, igen problémás.

  • @dlovas

    @dlovas

    4 ай бұрын

    Könyörgöm, nem amellett érvel, hogy ő milyen rendszert tartana kívánatosnak. A szakvélemény nem személyes preferenciák mentén értelmezendő, bár ez a hozzáállás valóban kikopóban van a magyar közbeszédben.

  • @markjuhasz2803
    @markjuhasz28034 ай бұрын

    Nem emlékszem, hogy a német cégek kedvéért eltöröltük volna a környezetvédelmet. Sem azt, hogy külföldi munkaerőt hoztunk volna. Meg mintha nagyobb hozzáadott értékű beszállító hálózatot tudtunk volna kialakítani alájuk. Pogátsa tömörít és sajnos ez már közel van a ferdítéshez. De mond jókat is! Mint egy ember. :)

  • @mihalyterhes8857

    @mihalyterhes8857

    4 ай бұрын

    Akkor sikerült figyelmen kívűl hagynod azokat a Szlovákrendszámú buszokat, akik műszakkezdésre hozzák a munkaerőt….. illetve a dízelbotránynál sem lett megrángatva a VW konszern az itt eladott autók után…

  • @markjuhasz2803

    @markjuhasz2803

    4 ай бұрын

    ​@@mihalyterhes8857 És ez arányaiban hány dolgozót jelent? 5-10%? Lehet hogy egyébként a buszozók is nagyrészt magyarok? A VW mint skandallum vonul be a történelembe nem mint követendő példa. És nem is folytathatták a csaló gyakorlatot miután lebukott. A büntetésük alacsony volt, ami szomorú.

  • @user-ny4hj5iv1h

    @user-ny4hj5iv1h

    3 ай бұрын

    bocs, de végighallgattad a műsort? :D hallgasd 49:30-tól 50:50-ig. a debreceni beruházás német-kínai deal, mi éppen csak közvetítünk. ha a debreceni akku gyártás környezetszennyező, akkor éppen az történt, hogy a német cégek kedvéért eltöröltük a környezetvédelmet. 51:45-től meg azt ragozza Pogátsa, hogy mennyire nem tudtunk nagyobb hozzáadott értékű beszállító hálózatot kialakítani alájuk.

  • @markjuhasz2803

    @markjuhasz2803

    3 ай бұрын

    Én meg a 90-es évek német autóipari betelepüléséről beszélek. Akkor ellenőrzött gyárak épültek és tudtunk alá minőségi beszállítókat szervezni. Ráadásul hatalmas munkanélküliség volt. Most teljesen más a helyzet ezekkel a gyárakkal. @@user-ny4hj5iv1h

  • @g.gyorgyhorvath6634
    @g.gyorgyhorvath66344 ай бұрын

    Pogi nagy Kína-fan, neki tetszik ez a felülről vezérelt modernizációs modell. Csak azt nem értem, mindez hogy fér össze a Nemnövekedés és a szociáldemokrácia elveivel és gyakorlatával. De ez legyen az ő - és az ő híveinek - a gondja.

  • @janospapp1418

    @janospapp1418

    4 ай бұрын

    Kína a "nemövekedést" demográfiilag már gyakorolja, nem szaporodik. Pogi mindenhez is ért. Egy "történészfilozófus" veszett el benne, de nagyon.

  • @peterkukk5425

    @peterkukk5425

    4 ай бұрын

    neki minden tetszik amit szembe lehet allitani a csunya gonosz "mainstream kozgazdasagtannal". neki ez a beakadasa, hogy ha nem mainstream akkor nagyon szeretne szeretni.

  • @zoltanherwerth1112

    @zoltanherwerth1112

    4 ай бұрын

    Azért mert nekem tetszenek a BMW-k, de elismerem a Mercedes és az Audi képességeit, attól még állhat egy Alfa Romeo a garázsomban, nem?

  • @g.gyorgyhorvath6634

    @g.gyorgyhorvath6634

    4 ай бұрын

    @@zoltanherwerth1112 De. De mondez mit jelent?

  • @barbarasallee1595

    @barbarasallee1595

    4 ай бұрын

    Hát még az ottani munkavállalói viszonyokkal, jogokkal, valamint emberi jogok tiprásával. Plusz: Könnyű egy vállalkozónak egy olyan országban felépíteni akár egy világsiker businesst, ahol nem kell lelkiismeret.

  • @tomaskalmar9718
    @tomaskalmar97184 ай бұрын

    Aki bármilyen okos és hozzáértõ, de izgatottsága miatt nem képes érthetõen elmondani a véleményét, az inkább írjon. Az érdeklõdõ átlagember szeretne okosabb lenni, de így követhetetlen a vita... 🤔

  • @lacikaraly9963
    @lacikaraly99634 ай бұрын

    Pogátsa Zoltán 👍

  • @attilaegervari2454
    @attilaegervari24544 ай бұрын

    Kár hogy sokszor belebeszélt a Pogátsa beszédébe a riporter az elején de amikor az alapkezelő bekapcsolódott és a riporter csendben tudott maradni sokat javult a színvonal😅

  • @molnarkrisztian8447
    @molnarkrisztian84474 ай бұрын

    Pogi és "a kínai lufi sose durran ki" elmélete pont olyan, mint mikor Gelencsér András vegyészmérnökkel vitázik valaki, hogy de hát a mai gazdaságunk nem fog összeomlani, az olaj sem fogyott ki, pedig már sok éve mondják. Csak idő kérdése.

  • @emberho3426

    @emberho3426

    4 ай бұрын

    Ugyanigy Amerikanak is vege lesz, Ahogy Romanak is vege lett, aminek a mintajara megalkottak.

  • @user-ny4hj5iv1h

    @user-ny4hj5iv1h

    3 ай бұрын

    azt bizonygatni, hogy a kínaiak egyszer majd összeomlanak, pont olyan, mint arra hivatkozni, hogy a ruszki szankciók működnek. lehet, hogy működni fognak a szankciók, de addig az összes ukrán fiút lelövik, lehet, hogy Kína összeomlik majd egyszer, csak akkor majd felemelkedik helyette India, Brazília, stb, az is csak idő kérdése. igazából a Nyugat belefulladhat a zseniális gazdasági hatékonyságába, csak mire Kína összeomlik, addig a Nyugat (a fehér ember) elfogy, és a mesterséges intelligenciát meg a robotizált gyártást se megenni, se elfűteni nem lehet. ha Kína összeomlik, annak egyetlen oka lehet, az ottani gyártási költségek túlzott emelkedése, annak meg az oka a demográfiai hanyatlás. de mivel Kína autoriter állam, bármikor csavarhat egyet úgy a lakosságán, hogy kezdjék megint el számolatlanul tojni a gyerekeket (amit ugye a fejlett nyugaton a piacra bíznak). mikor 2013-ban NY-ban dolgoztam, volt egy cikksorozat a NY Timesban, hogy Manhattanből eltűnnek a gyerekek, mert nincs pénz plusz szobát bérelni improduktív elemeknek.

  • @thomastoth8278
    @thomastoth82784 ай бұрын

    Japán témához hozzászólva. ugyanannyiba kerül most felépíteni japánban egy házat. mint ezelőtt 25 éve. ismerősöm mondta aki ott lakik, és japán.

  • @peterperenyi2880

    @peterperenyi2880

    4 ай бұрын

    Ezt mar en is hallottam.

  • @csabavarga6698
    @csabavarga6698Ай бұрын

    A 22. perchez: Kína épített gyorsvasútat Szaúd Arábiában, Indonéziában, Laoszban, és most fog építeni Egyiptomban. Egyiptomban egyébként az új adminisztratív fővárost Kairó mellett szintén Kína építi. Moszkva új 70 km-es metróját is Kína építette. De Pakisztánban is Kína épített metrót. Az USÁ-ban hidakat épít Kína. Meg Bangladesben is. Számos latin amerikai országban is Kína épít utakat meg vasútat meg stadionokat meg kórházakat. És van már olyan latin amerikai ország is, ahol egyre virtuális renminbiben tartják a pénzüket, mert nemcsak stabilabb a saját pénznemüknél, hanem egyre több boltban, étteremben, taxinál tudnak azzal vásárolni, illetve hitelt kapni (mivel a virtuális renminbi mögött a kínai jegybank áll).

  • @g3_z4_k3k_0_1
    @g3_z4_k3k_0_14 ай бұрын

    *Kína egyvalamiben biztos nagy lesz, mivel hamarosan ő lesz a világ legnagyobb eltartandó lakosú nyugdíjas országa!*

  • @emberho3426

    @emberho3426

    4 ай бұрын

    Csakhogy ott a gyerek tartja el a szulot. Sot, meg az egyke gyerek is kepes erre, nem lettek olyan onzo dogok, mint mi itt a nagy nyugaton. Es semmi baja nincs ezzel.

  • @thomastoth8278
    @thomastoth82784 ай бұрын

    Kínának szerintem nagy problémái vannak a legnagyobb szerintem a munkanélküliség. amiről nem nagyon sokat beszélnek. hogy a 20 és a 30 éveseknek 20 százaléka nem talál munkát. szerintem másik dolgot amit elfelejtelek a közgazdászok és nem vesszük figyelembe minden negyedik országban fegyveres konfliktus van. számolják ki. nem lehet nagy fellendülést véghez vinni ahol ilyen országok vannak. soha nem volt ennyi konfliktus a világban mint most

  • @vixari

    @vixari

    4 ай бұрын

    És ehhez jön a rohamos tempóban öregedő társadalom.

  • @thomastoth8278

    @thomastoth8278

    4 ай бұрын

    igen @@vixari

  • @adamgyurko7555
    @adamgyurko75554 ай бұрын

    Fontos téma, jó vita, noha Zsolt nem mindig tudta befejezni a mondanivalóját. Rózsa Péter sem most kezdte a szakmát, persze neki is lehet véleménye, ez egy podcast. Egyébként az Estrima Biró elektromos kisautó céget Matteo Maestri alapította 2008-ban Olaszországban, tehát sajnos nem egy magyaré az ötlet.

  • @akosGTA

    @akosGTA

    4 ай бұрын

    Nem mindig ? Kb soha. De ez persze nem őt minősíti

  • @peterperenyi2880
    @peterperenyi28804 ай бұрын

    Tanusithatom, hogy Kina nagyon elore van technologiakban! A Nyugat nagyon elaludt mostanra. Amugy Pogatsa tajekozottabb, Balasy tulsagosan az adatokra epit. Uzletben csak adatra tamaszkodni nagy hiba.

  • @erikatoth2396
    @erikatoth23962 ай бұрын

    Itt csak Pogátsa urat volt èrdemes hallgatni, amikor hagyták...

  • @arontozser
    @arontozser4 ай бұрын

    A legfelkeszultebb vendeget folyamatosan megszakitani - ezzel lathatoan befesziteni - total felesleges. Kenyelmetlen neki, probalja befejezni a gondolatot, es hat nyomas ala is kerul. Osszessegeben rontja az adas minoseget. Ha valami maximum nem relevans (ebben az esetben nem ereztem ilyet) max ki lehet vagni. Bar en nem tennem.

  • @barnakalo9055
    @barnakalo90554 ай бұрын

    ez tetszett. nem magánvéleményekről van szó, inkább számok, összefüggések szerepelnek. ilyesmi volt valamikor a devizahitelekkel kapcsolatban, más szereplőkkel. bírom az ilyet. nem gyalázkodik egyik sem, de leírják, miért mi nem egyszerű. jók az ilyen viták 🙂

  • @mollynoble6145
    @mollynoble61454 ай бұрын

    Nagyon érdekes a beszélgetés, de az, hogy Pogátsa úr nem hagyja megszólalni a beszélgetőtársat, egyáltalán nem szimpatikus. Illetve Pogátsa úr kapcsán a régi mondás, poén jut eszembe: "Asztalnál meghalna!"

  • @MPTR137

    @MPTR137

    4 ай бұрын

    pont fordítva

  • @csongormagnus
    @csongormagnus3 ай бұрын

    Pogi mellett kevesen szoktak értelmesnek tűnni, de Balásy Zsoltnak különösen nem sikerült ez a dolog.

  • @csabavarga6698
    @csabavarga6698Ай бұрын

    A gazdasági növekedéshez: szeretnénk úgy stagnálni és olyan szinten élni mint a stagnáló Japán. Másik: Japán 120 milliós ország gyenge hadsereggel (a 2. vh után az USA nem engedte a legyőzött Japánnak, hogy erős hadsereget építsen). Kína 1,3 milliárdos lakosságú ország és erős hadsereggel. Vagyis nem ugyanaz az erőviszony az USÁ-val szemben. A másik a %-ok. Vegyük pl a gazdasági növekedés sok tényezőből áll. Vegyük mondjuk az infrastruktúrát és azon belül csakis a HSR gyorsvasúthálózatot (300 km/h sebességű vasútat): Kínában az idei évben már meghaladta a 45.000 km hosszúságot. Ha csak 1%-kal nő a HSR gyorsvasút egy évben az is 450 km. Olaszország esetében ugyanez a hossz = 55% növekedést jelentene. Németország eseténen 30% növekedést. Dél-Korea esetében 45% növekedést. De Kínában csak 1% növekedésnek számít. Ugyanis a %-nál mindig a bázist is figyelembe kell venni, hogy mihez képst 1% vagy 3% vagy 10%.

  • @74gaber
    @74gaber4 ай бұрын

    Nem vagyok közgazdász, de valami azt mondatja velem, hogy nem lehet 300% Gdp arányos belső adósságból, gigantikus méretű üresen álló újépítésű lakásállományból, komoly munkanélküliség mellett egy gazdaságot ugyanazzal a lendülettel tovább pörgetni. Pogácsa Zoltán szerinte de....

  • @zehnkleinesturzkampfflugzeuge
    @zehnkleinesturzkampfflugzeuge4 ай бұрын

    40:50 2019-ben egy orosz utasszállító gyulladt ki kényszerleszállás során. Vannak felvételek a rémületről az utastérben, de a sötét, kulturálatlan csőcselék még így is képes volt táskával-hátizsákkal menekülni. 78-ból 41-en meghaltak, mert a hátizsák elvette a helyüket a sorban.

  • @boszingyula
    @boszingyula4 ай бұрын

    Sanghaj mai levegő minősége a Google alapján, fokozottan veszélyes.

  • @borzix1997

    @borzix1997

    4 ай бұрын

    Se belélegezhető levegőjük, se tiszta vizük.

  • @zoltankatona3498
    @zoltankatona34984 ай бұрын

    Tökéletesen megértem, hogy akkor jelenne meg hozzáadott érték termelés nálunk, ha az ide települt külföldi technológiában magunk is fejlesztőként tudnánk részt venni. Példával mutatnám be, hogy ez mennyire nehéz és leginkább megoldhatatlan. Már a nyolcvanas évek nyugati nyitásában jelent meg, hogy a magyar vállaltok nyugati technológiát vásároltak azzal a kitétellel, hogy ennek adaptációjával a know how a tudás megszerzésével is párosuljon, valamint a két fél hosszabb távon is együtt működjön. Tény, hogy az éppen aktuális nyugati technológiában betekintést adott a magyar fejlesztő számára és ezzel elvileg a meglévő termékeiben is ezt a tudástranszvert be tudta építeni. De, egy lényeges dolgot a nyugati cég nem adott át. Ez pedig az a sok éves korábbi fejlesztői tapasztalat, ami lehetővé tette számára, hogy egy ilyen versenyképes technológiát tudjon megvalósítani, az a saját titka maradt. Hiában próbáltuk bármilyen trükkel is elérni náluk, hogy erről beszéljenek, azt műszaki diplomatikus nyelven kikerülték. Két évtizeddel később egy másik felállásban történt ez meg újra, s ott sem volt más a helyzet. Természetesen a meglévő aktuális tudásunkkal értelmezni tudtunk jó pár részletet, hogy az milyen célokat szolgál, a mechanikus transzver átvételével nem volt gond. Viszont, hogy az adott termék belső rejtett fejlesztési ismeretei, melyet csak akkor lehetett volna megszerezni, ha az sűrítve a nyugati cég profi fejlesztői szakemberei egy szükséges idejű kurzuson keresztül megtanították volna, és tegyük hozzá még egy fontos dolgot, ami a legtöbb korszerű termék hosszú távú fejlesztésénél is jelen van; a szintén magas szinten szükséges fejlesztői bázis, a laborokkal, műszerekkel, szimulátorokkal stb, enélkül nem tud működni. Mégis mi érdeke lenne a technológiát eladó cégnek, hogy a saját belső tudását is megossza az ilyen adaptációkkal egy más ország vállalata számára.. Illúzió azt hinni, hogy az eredeti know how, amivel valószínűleg hosszabb időn keresztül és nem kevés anyagi, és szellemi energiák bevitelével Kína és más távol keleti ország olyan akkumulátorokat fejlesztett ki, hogy azok versenyképesebbek, mint a nyugati cégek fejlesztései, szíves örömest a Debreceni Egyetemre áttelepítenék a teljes fejlesztői bázisukat, pl. a legújabb közönséges sóval működő akkumulátorjaikat is, és lényegében mindenben kiszolgáltatnák magukat nekünk, vagy másoknak.. Nem hiszem, hogy lehetne ilyen szerződést kötni velük. Igen elhangzik, hogy majd a know how átadására is sor kerül, sőt az adaptált technológia vételi árában is meg szokott pluszként jelenni, csakhogy ez az adaptáció folyamatában nem szokott megvalósulni.

  • @tomitomi3569

    @tomitomi3569

    3 ай бұрын

    Pontosan igy van, de meg egy lenyeges dolgot kihagytal. MO-on soha de soha nem volt erre se penze se fifikaja, hogy ezt megcsinalja. A legendasan lelemenyes magyarokrol beszelunk ??🤣

  • @zoltankatona3498

    @zoltankatona3498

    3 ай бұрын

    Hogy volt-e a fejlődésre fifikája, tudása a magyaroknak, hogyne lett volna. Nem rég ünnepeltünk két nagyszerű Nobel-díjas tudósunkat. Régebbi időkből, a mai kor informatikai forradalmának az atyja Neumann János volt. A modern kor gyorsuló fejlődésének egyik mozgató rugója az energiakérdés megoldása a nukleáris energia békés felhasználásában is anno kiemelkedő szerepe volt a magyar tudósoknak. Sok példát lehet még hozni. Egy kis ország kitörésének legfontosabb lehetőségét a tudásának a kamatoztatása jelentheti. Tény, hogy kihagytunk pár évtizedet és ezért nem beszélhetünk egyelőre a magyarok korábban világszerte ismert tudásának, tehetségének az emelkedéséről, mivel most a politika jóvoltából a mélyponton vagyunk. Mégis jelen van az identitásunkban az a hajlam, hogy gyermekeinknek szeretnénk biztosítani a legmagasabb képzések megszerzését és ezért sokan az erőiket meghaladó mértékben is támogatjuk őket. Nagyon szükség volna végre egy valódi rendszerváltásra. @@tomitomi3569

  • @EgiRoka
    @EgiRoka3 ай бұрын

    az RMB csak korlátozott mennyiségben van kinn a tőzsdén, jelentősen nem lehet shortolni

  • @sandorpecsi5845
    @sandorpecsi58454 ай бұрын

    De jó lett volna , ha nem szakítja meg a gondolatmeneteket a riporter folytonos okoskodása ! Ezt így nem lehet meghallgatni. Sajnálom.

  • @nehazudj5472
    @nehazudj54723 ай бұрын

    A fogyasztó sosem kap olcsóbban semmit, bár az innováció ezt lehetővé tenné amennyiben lenne tisztességes verseny szóval én nem fogadnék hosszú távon kínára

  • @laszloluptovits2492
    @laszloluptovits24924 ай бұрын

    Vagy valami más.

  • @fpetren
    @fpetren4 ай бұрын

    Nem értem Pogi miért próbálja Bróker Marcsit érvekkel meggyőzni.

  • @zoltanherwerth1112
    @zoltanherwerth11124 ай бұрын

    Sok nagy marhaság hangzott el az adásban, de a prímet a műsorvezető vitte el az amszterdami sztorijával. A Birò elektromos kisautót egy olasz manus eszkábálta össze, semmiféle magyar szál nincs a történetben. Aki nem hiszi, járjon utána.

  • @tomitomi3569

    @tomitomi3569

    3 ай бұрын

    JO, de eleg ha par barom raharap es onnantol kezdve majd meseli a kocsmaba, hogy az is magyar csak ellopta a hetterhatalaom 🤣

  • @mentesvilag
    @mentesvilag4 ай бұрын

    A Plaza Accord másfél év alatt a dollár árfolyama 25 % -t csökkent és nem 50 % - t .

  • @strkist1391

    @strkist1391

    4 ай бұрын

    "The Japanese yen went from ¥242 USD/JPY (yen per dollar) in Sept. 1985 to ¥153 in 1986, a doubling in value for the yen. By 1988, the USD/JPY exchange rate was ¥120."

  • @SANYISZTAL

    @SANYISZTAL

    4 ай бұрын

    @@strkist1391 Ne zavard össze :)

  • @illyesilona5028
    @illyesilona50283 ай бұрын

    Elviselhetetlen riporteri teljesítmény!Nem érdekel a közbevetett semmi!Érdekel a riportalany.

  • @fesrobi
    @fesrobi4 ай бұрын

    Kínaiak mikor vették meg az IBM céget ? Itt a Levonovak eladott PC részlegről beszélnek ? A másik, sokszor hallottam már Pogátsa mester szájából, hogy kína vezető a chipgyártásban, legfejletebb chipeket állítják elő. Hát én itt lemaradtam akkor valamiről, mert ez tudtommal nem így van.

  • @npepsn

    @npepsn

    3 ай бұрын

    Valószínűleg erre gondolhattak mindhárman (!). Az sem lenne baj, ha a szakértővé előlépett műsorvezető, vagy a meghívottak válaszolnának a kérdésedre, de eddig nem tették. (Ciki.) Nagyjából eddig bírtam hallgatni ezt a pocsék műsort...

  • @fesrobi

    @fesrobi

    3 ай бұрын

    @@npepsn IBM a vesztéséges PC üzletágát adta el 2005-ben. Ugye itt meg azt sugallták az egész céget megvették, mondom miről maradtam le.

  • @npepsn

    @npepsn

    3 ай бұрын

    @@fesrobi Na jó, de mikor volt is az? Magánügy, de nem titok: van IBM részvényem, tehát néha-néha ránézek a "cégemre". Egyből furcsán hangzott, amit egyébként mindhárman mondtak, ill. "sugalltak". Az, hogy egy - egyébként gazdasági műsort vezető... - moderátor téved, hát... van ilyen (bocsássuk meg!). Ha egy egyetemi docens butaságot habratyol, az már nagyon ciki. De az, hogy egy alapkezelő vállalat portfolió menedzsere is megerősít, ill. maga is kijelent pontatlan, végső soron téves adatokat, információkat, az már elfogadhatatlan! (Ahhoz persze éppen elég, hogy véletlenül se legyek a Hold üzletfele, és őket senkinek se ajánljam, ismerőseimet lebeszéljem a velük való üzleti kapcsolatokról.) Nem lenne baj, ha rövid üzenetváltásunkat az illető urak, és a Hold alapkezelő illetékes vezetői is olvasnák, s levonnák a megfelelő következtetéseket (például elnézéskérés, helyreigazítás...). A régi Lenovo "sztori" pedig ki a fenét érdekel ma, az említett kontextusban? (Senkit!) Ui.: egyébként, ha a szakértő (???) urak néhány pillantást vetnének az IBM-re, akkor rádöbbennének, hogy más butaságokat is összehordtak. (Egy egyetemi tanár részéről ez is megdöbbentő!)

  • @npepsn

    @npepsn

    3 ай бұрын

    @@fesrobi Az előbbi válaszomat láttad? Mert közben valahogy "eltűnt" innen.

  • @fesrobi

    @fesrobi

    3 ай бұрын

    @@npepsn igen láttam és lájkjoltam is mert egyet értettem veled. Csak kiirtam ha más ide téved tudja miről is van szó. Mert eladta az IBM a nyomtató üzletágát is. Ezek meg úgy találták mintha az egész céget megvették volna. A másik mindig hallom a Pogatsa mestertől a kinai chipeket, hogy utolérték, megelözték a nyugatot. Ez hazugság, 10 éves lemaradásban vannak.

  • @gabroszy
    @gabroszy4 ай бұрын

    Az első 12 percet nyugodtan áttekerhetitek, csak onnantól beszél Zsolt. 😀

  • @noosa1976
    @noosa19764 ай бұрын

    e autót mindenkinek...? Agymosottaknak.

  • @cameek.9657
    @cameek.96574 ай бұрын

    Balásy szépen szétszedte az ideologikus Pogátsát.

  • @fpetren

    @fpetren

    4 ай бұрын

    Jah, nagyon jól nyomta. Kit érdekelnek a tények, ha kiválóan lehet okoskodással helyettesíteni.😅

  • @csabamate2625
    @csabamate26254 ай бұрын

    Pogácsa zoltán a nagy kínai fan ha ennyire tetszik neki a kínai modell miért nem költözik ki vihetném magával orbánt is csak ott nem biztos hogy mindent kötetlenül el tudna mondani

  • @Sloane75

    @Sloane75

    4 ай бұрын

    Jogos

  • @dlovas

    @dlovas

    4 ай бұрын

    @@Sloane75 Nem amellett érvel, hogy Kínában jó élni - konkrétan meg is jegyzi, hogy ő demokráciában akar élni - hanem, hogy nem egy kipukkanó lufi. Balásy az, aki a saját preferenciái mentén érvel, Pogátsa az objektivitásra törekszik, akár igaza van akár nem.

  • @poroszkaiattila4257
    @poroszkaiattila42574 ай бұрын

    Ez a Pogi nagyon erőszakos vitatkozik

Келесі