Війна і міф. Чому ми вшановуємо пам'ять 8, а не 9 травня (з субтитрами)

8 травня в Україні відзначають День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Цього дня в 1945 році нацистська Німеччина підписала Акт про капітуляцію перед союзниками з Антигітлерівської коаліції: США, Британією, СРСР та Францією. Друга світова війна стала одним з наймасштабніших збройних конфліктів в історії людства: загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Втрати українців у Другій світовій - 5 мільйонів цивільних та 3 мільйони військових.
Нині Україна знову воює з агресором. Російська Федерація, яка поєднала ознаки нацистського та комуністичного тоталітарних режимів, після років гібридної агресії, вдалася до відкритої повномасштабної війни. Наша боротьба, яка триває з 2014-го, неодмінно завершиться перемогою над рашизмом. Адже Україна на противагу Росії втілює цінності свободи, поваги до прав людини та демократії, які стали наріжними для міжнародного порядку після Другої світової війни.
З нагоди Дня памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні презентуємо відеоролик, який руйнує міф радянської та російської пропаганди про «9 травня - День великої перемоги», який інспірував особисто Сталін для підкреслення величі Радянського Союзу, а згодом почав активно експлуатувати режим Леоніда Брежнєва і його наступники. В сучасній Росії це вилилось в культ «побєдобєсія», коли пам’ять про мільйони жертв у наймасштабнішій війні людства підміняється карнавально-буфонадним угаром та погрозами усім цивілізованим державам.
Ролик виготовила студія Prosto production
Над проєктом працювали: Антон Дробович, Зоя Заблоцька, Тетяна Бойко, Ірина Полонська, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.
У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова.

Пікірлер: 5

  • @vergil7185
    @vergil718523 күн бұрын

    Дуже цікавий випуск, що однозначно заслуговує на вподобайку!

  • @user-yy9zx4iv2s
    @user-yy9zx4iv2sАй бұрын

    "Таке відзначення є сталим" - Шо ви ліпите оте "стале", "сталим"...??

Келесі