Утопія не про комунізм?

Невелика книга Утопія про ідеальний острів за авторством Томаса Мора залишається актуальною по сьогодні, але також окута багацькою кількістю питань і суперечок. Сьогодні я постараюсь донести тобі своє тлумачення цього твору та розвію популярну тезу, що цей твір про комуністичне суспільство.
►Тґ: t.me/bootessmth
---
Привіт, мене звуть Данило Клинко, я студент хотів би зрозуміти цей світ, тому на своєму каналі створив денник з метою передивитись в 31 рік, тут я розповідаю про такі речі розмірковування щодо історії, державотворення та побутових справ.

Пікірлер: 6

  • @Krlnsky
    @Krlnsky10 ай бұрын

    Решил из-за интереса посмотреть, что вы стали снимать после канала "Клинок Армагеддона" на этом канале. Вау, за год у вас сильно выросло качество продакшна и подачи. 😯 Вирішив через інтерес подивитися, що ви стали знімати після каналу "Клинок Армагеддону" на цьому каналі. Вау, за рік у вас сильно зросла якість продакшну і подачі. 😯

  • @donelkote9844
    @donelkote984410 ай бұрын

    Крутецьке відео, ідея топ. Але варто попрацювати зі звуком, особливо в моменти прямого включення автора, бо буває тупо не чути

  • @klynok

    @klynok

    10 ай бұрын

    Дякую за відгук, старатимусь!

  • @denyssihay
    @denyssihay10 ай бұрын

    як давно я це читав😵‍💫

  • @goragabdula8203
    @goragabdula820310 ай бұрын

    Звісно я читаючи не на це звертав увагу, і думаю що тут упущено важливі моменти. Я тобі в пп розгорнутіше можу відповісти. Хоча в цілому відос ок, лайк.

  • @goragabdula8203
    @goragabdula820310 ай бұрын

    як на мене основна її цінність в тому, що вона дивовижно показує близькість ідеї християнського і комуністичного ладу (які зараз сприймаються опозиційними). Що те що те не є реалістичним, так. Але Утопія і не претендує на реалістичність, вона не показує що потрібно, щоб побудувати таке суспільство. Думаю вона як і Держава платона по суті є скоріше метафоричним твором, який у своєрідній формі має принести практикування певних концепцій життв людини, показуючи їх в максимальному вираженні. Адже згадавши Державу Платона, ми побачимо що там всі конструкти їх Держави перекладають на окрему людину (людина тиранічна порівнюється з тиранією ітд). Думаю і тут була подібна задумка, та і автор очевидно надихався творами платона. Чергова грань розкриття "сродної праці" у відповідності до певної світоглядної (тут християнської) концепції. В дуже багатьох світоглядах ця сродна праця з'являється і є доволі схожою. Підсумовуючи - Утопія це зовсім не те, як про неї зазвчай говорять - це не план побудову комуністичного ладу з християнським елемнтом, натомість це візія, видиво чогось що вважалось автором прекрасним. І якщо ця книга дійсно, як стверджується, лягла в основу комунізму в певній мірі це звісно кощунственне перекручування, що в цілому не дивно для комуняк.

Келесі