🇺🇦 Чутливість зубів - як зменшити?

Ғылым және технология

Підвищена чутливість зубів (гіперчутливість, або гіперстезія) - це неприємні і навіть болючі відчуття, які виникають при вживанні гострої, кислої або солодкої їжі, а також від холодного або гарячого або в процесі пережовування їжі. Іноді чутливість проявляється навіть при вдиханні через рот холодного повітря.
Найпоширеніші причини підвищеної чутливості зубів:
▪️ Карієс та каріозні порожнини, оголення шийок та коріння зубів, а також пошкодження емалі.
▪️ Наявність клиноподібних дефектів.
▪️ Демінералізовані області на емалі.
▪️ Бруксизм і патологічна стирання зубів, що виникла в результаті нього.
У ряді випадків чутливість зубів може проявлятися при вживанні у великих кількостях кислотовмісних продуктів і напоїв, наприклад, натуральних цитрусових соків, або агресивних напоїв, таких як кока-кола та інші. Це повʼязано з тим, що під впливом кислоти емаль стає більш пористою.
Перш за все необхідно визначитися з причинами підвищеної чутливості зубів, для цього буде потрібно консультація стоматолога. У більшості випадків проблема вирішується після усунення основних факторів появи гіперстезії - каріозних порожнин, пародонтозу, після пломбування клиноподібних дефектів та ремінералізації пошкоджених ділянок емалі. Однак досить часто на підвищену чутливість страждають люди, які не мають стоматологічних захворювань. У таких випадках гіперчутливість є нормою, проте боротися можна і з нею, адже дискомфорт та неприємні відчуття знижують якість життя та викликають стрес. У таких випадках стоматолог призначає спеціальні препарати, наприклад, полоскання та зубні пасти для зниження чутливості зубів. Регулярні сеанси ремінералізації та зміцнення емалі, а також комплекс вітамінів та добавок також допомагають впоратися з гіперстезією.
Як зняти чутливість зубів у домашніх умовах?
Як вже згадувалося вище, сильна чутливість зубів - це привід звернутися до стоматолога, проте є низка правил, які допоможуть зменшити гіперчутливість.
▪️ По-перше, вам допоможуть правильно підібрана щітка та вміння чистити зуби, не травмуючи їх. Ми рекомендуємо вибирати м'які зубні щітки із закругленими щетинками. Чистити зуби потрібно рухами, що вимітають, від ясна до ріжучого краю, не варто занадто сильно натискати щіткою на зуби і ясна.
▪️ По-друге, якщо підвищена чутливість зубів є вашою проблемою, слід утриматися від вживання відбілюючих та високоабразивних паст, натомість варто вибирати пасти для чутливих зубів.
▪️ По-третє, слід обмежити вживання кислих чи агресивних напоїв, а також не провокувати пошкоджень емалі перепадами температури - не пити крижану воду після гарячої кави та інше.
▪️ По-четверте, у вашому розкладі повинні зайняти місце регулярні профілактичні огляди у стоматолога, а також професійна гігієна та ремінералізуюча терапія.
Не пропустіть наступний ролик! Підпишіться зараз на канал Стоматології Максима Макаренка. І не забудьте поділитись цією інформацією з друзями, щоб здорових людей було більше!
🔺 Посилання на сторінку лікаря-стоматолога Аліни Надкерничної: mm-dental.com.ua/team-member/... на цій сторінці можна побачити опис біографії лікаря, її документи, напрямки діяльності та за потреби можна записатися на прийом до Аліни 🔺
▪️ АДРЕСА КЛІНІК:
м. Київ, (Виноградар) вул. Новомостицька, 25Б
м. Київ, (Печерськ) вул. Професора Підвисоцького, 20
▪️ ГРАФІК РОБОТИ:
Пн - Пт: 09:00 - 19:00
Сб - Нд: 09:00 - 19:00
▪️ ТЕЛЕФОНИ:
097 332-4-999
093 332-4-999
▪️ САЙТ:
mm-dental.com.ua/
▪️ СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖИ:
Facebook / makarenko.de. .
Instagram / makarenko.d. .
========================
#зуби #ММДентал #стоматологія
========================

Пікірлер: 13

  • @Dr.BulhakovaKarina
    @Dr.BulhakovaKarina11 ай бұрын

    Классное видео! Я после профчистки полирую зубки пациенту пастой сенситив...и проблем никаких не возникает...уже лет 10 Ультразвук,пескоструй и паста сенситив...работает идеально ❤

  • @Lol-gx9gj
    @Lol-gx9gj10 ай бұрын

    Дякую за відео❤

  • @irina-r2j
    @irina-r2j11 ай бұрын

    Дякую за вiдео❤. Пiдкажiть, а на зубы, в ярких нема нервiв можна наносити Toose Moose чи будь-який ремiналiзуючий гель чи його наносять тiльки на живi зуби?

  • @makarenkodental

    @makarenkodental

    11 ай бұрын

    Нажаль ні, процес ремініралізіції можливий тільки на живих зубах і те, коли карієс в стадії пʼятен 🤷🏻

  • @irina-r2j

    @irina-r2j

    11 ай бұрын

    @@makarenkodental Дякую! ❤️

  • @Alex.ua97531
    @Alex.ua975319 ай бұрын

    Топ💚🖤

  • @makarenkodental

    @makarenkodental

    9 ай бұрын

    🙏🏻

  • @user-ug7if4dm3j
    @user-ug7if4dm3j6 ай бұрын

    У мене чутливості нема в зубах, проблема в іншому: чому я зажимаю зуби на несвідомому рівні? від чого я це роблю?

  • @user-nj4gj2vm6z
    @user-nj4gj2vm6z7 ай бұрын

    Спасибо за видео! У меня такой вопрос с предисторией : лечили неглубокий пришеечный кариес на верхней и нижней пятерке (с одной стороны), после лечения вот уже четыре недели оба зуба болят, причем болят они и при надавливании и в состоянии покоя. Боль может без всякого воздействия появиться в течение дня. Не сильная, ноющая, иногда с легкими прострелами. Обращалась к доктору, сказал еще немного выждать. По Вашему мнению, в чем может быть причина? Спасибо) Хочу добавить, что четверки и тройки тоже лечили днем позже, но они меня не беспокоят...

  • @makarenkodental

    @makarenkodental

    7 ай бұрын

    Здравствуйте. Скорее всего это уже периодонтит (была большая полость и доктор хотел сохранить зуб витальным). Не получилось, так как не все зависит от доктора.

  • @user-nj4gj2vm6z

    @user-nj4gj2vm6z

    7 ай бұрын

    @@makarenkodental в том то и дело, что полость совсем не большая, там до нерва очень далеко, на снимках это видно

  • @userqwe1
    @userqwe16 ай бұрын

    Порадьте, будь ласка, зубну пасту для чутливих зубів, дякую)

  • @makarenkodental

    @makarenkodental

    6 ай бұрын

    Своїм пацієнтам при чутливості зубів раджу відмовитися від абразивної пасти і почати використовувати японський препарат Tooth Mousse. Дуже допомагає!

Келесі