UNITRA ZRK M8011 I M8047 DWA MAGNETOFONY KASETOWE PRZEZNACZONE DO WIEŻY ZM8000

Пікірлер: 16

  • @waldemarswiatek6608
    @waldemarswiatek66085 ай бұрын

    Zawszę trzeba ratować to jest historia naszej Polskiej radiofoniki. 😁😁👏 Pozdrowienia.

  • @naprawaglosnikowczorny

    @naprawaglosnikowczorny

    5 ай бұрын

    Cieszę się, że jest takie podejście.

  • @Serwis-Elektroniki
    @Serwis-Elektroniki6 ай бұрын

    3-ci. Super, w ładnym są stanie. Pozdrawiam 😊

  • @naprawaglosnikowczorny

    @naprawaglosnikowczorny

    6 ай бұрын

    Ostatni, bawi mnie ciągle, zostawiając Twoje komentarze, jakim numerem jest Twój komentarz. Pamiętaj, że pierwszy będzie ostatnim, ostatni pierwszym. Ładny stan, mechaniczne nie są najgorsze.

  • @Serwis-Elektroniki

    @Serwis-Elektroniki

    6 ай бұрын

    @@naprawaglosnikowczorny Mam kilka tych magnetofonów i kurcze mechanicznie leża. Muszę kiedyś pozamawiać paski, zębatki, nasmarować i liczę że uda mi się je uratować. Mam też 2 lub 3 z serii M 3016 i też do zrobienia bo ktoś mechanicznie je uszkodził. Jedyny plus tego że udało się je kupić za grosze. Pozdrawiam serdecznie, Bartosz

  • @wojmal2010
    @wojmal20103 ай бұрын

    Miałem Amatora i M8047😢. Jako uczeń technikum elektronicznego sam serwisowałem.

  • @naprawaglosnikowczorny

    @naprawaglosnikowczorny

    3 ай бұрын

    Bardzo dobrze.

  • @MateuszBPM
    @MateuszBPM6 ай бұрын

    Witam , te z wycieraczkami bardziej mi do gustu przypadają . Kiedyś dość ostro siedziałem w magnetofonach . Robiłem koledze remont generalny mechanizmu . Cały mechanizm był rozebrany co do jednej śrubki i wszystko smarowane i składane od podstaw . I powiem szczeże , że tak jakby trochę wyciszyło to ten mechanizm . Co nie którzy uważają że te mechanizmy , to tragedia . Ja mam inne zdanie , pozdrawiam serdecznie

  • @naprawaglosnikowczorny

    @naprawaglosnikowczorny

    6 ай бұрын

    Konserwacja to podstawa w każdym magnetofonie, należy przeprowadzić kalibrację i każdy jeden magnetofon odwdzięczy bez awaryjną pracą na długie lata.

  • @AmatorElektronik
    @AmatorElektronik6 ай бұрын

    Fajne tylko ehh noo nie użyteczne:)

  • @naprawaglosnikowczorny

    @naprawaglosnikowczorny

    6 ай бұрын

    Zależy dla kogo i od wielu innych czynników.

  • @NecrosDeus

    @NecrosDeus

    6 ай бұрын

    Dlaczego nie użyteczne? Jak najbardziej nadają się do słuchania muzyki, tworząc przy tym fajną atmosferę, tak samo jak w przypadku gramofonów. Problemem natomiast jest to, co wypisują niektórzy, dorabiając do sprzętu parametrycznie kiepskiego, jakiej klasy by nie był, jakiejś wyższej ideologii, że to niby taki szczyt jakości muzycznej. Tego szczytu nigdy nie było, może za wyjątkiem referencyjnych piekielnie drogich magnetofonów niektórych firm. Piszę niektórych świadomie, bo znakomita większość magnetofonów z górnych miejsc w katalogach producentów fajne parametry miała tylko na papierze. W rzeczywistości magnetofon to skomplikowane urządzenie mechaniczne, w którym bardzo ciężko uzyskać nie tyle bardzo dobre parametry zapisu/odtwarzania, co przyzwoite. W magnetofonie jest mnóstwo punktów regulacyjnych, i pomimo przyłożenia się w produkcji, żaden egzemplarz nie był identyczny, w zasadzie katalogowe parametry uzyskiwało się wyłącznie użytkując ten sam egzemplarz. Do tego dochodziły tematy nośników informacji, które były kluczowe w tym systemie zapisu/odczytu informacji. Magnetofony świat muzyczny pożegnał bez żalu. Tak sobie piszę na marginesie, raczej mając na uwadze te brednie czasem wypisywane o jakiejś ponad normatywnej jakości muzycznej. Z płytą winylową jest podobnie, biorąc pod uwagę jakościowe parametry zapisu/odczytu, to też bardzo, ale to bardzo niedoskonały nośnik. Niemniej jedno i drugie tworzą niepowtarzalny klimat słuchania muzyki, a to czasem jest nawet ważniejsze niż jakość przekazu muzycznego. Oczywiście, że magnetofon kasetowy jako "referencyjne" źródło dźwięku to słaby temat, i w zasadzie nigdy takim źródłem nie był. Pomijając już kłopoty z samym sprzętem, to drugim kłopotem jest nośnik, czyli taśma magnetyczna. Jej wielkość, a w sumie wielkość śladu zapisu, to mnóstwo kłopotów. Zapis magnetyczny ma tylko jedną zaletę. Przy długotrwałym magazynowaniu jest możliwość odczytania z nośnika skąpych, nawet mocno zdegradowanych danych. To jest jedyna zaleta, bo jakość zapisu z czasem pogarsza się. Dzieje się to wskutek samoistnego rozmagnesowywania się domen magnetycznych stanowiących strukturę nośnika magnetycznego, a całość pogarsza zmienne i stałe pole magnetyczne, które jest wokół nas. Po latach np. dźwięk nie jest już tej samej jakości co zaraz po zapisie. Na dodatek, cienkość taśmy powoduje to, że kłopotliwym zjawiskiem jest samoistne przekopiowywanie zapisu miedzy stykającymi się ze sobą zwojami taśmy magnetycznej. Jeżeli ktoś zwraca uwagę na oryginalność zapisu muzyki, jest audiofilem, to niestety, magnetofon nie jest dla niego, i w sumie nigdy nie był.

  • @AdamAdam-bp4qq
    @AdamAdam-bp4qq5 ай бұрын

    A u góry Amatorek 1

  • @naprawaglosnikowczorny

    @naprawaglosnikowczorny

    5 ай бұрын

    Masz rację.

  • @dareksmalarz5175
    @dareksmalarz51756 ай бұрын

    Ja ją ratuje 🤓👍

  • @naprawaglosnikowczorny

    @naprawaglosnikowczorny

    6 ай бұрын

    Bardzo dobrze.