No video

UMED Science 3.8

𝗪𝗿𝘇𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝗷𝗮̨𝗰𝗲 𝘇𝗮𝗽𝗮𝗹𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗷𝗲𝗹𝗶𝘁𝗮 𝗴𝗿𝘂𝗯𝗲𝗴𝗼 to jedna z nieswoistych chorób zapalnych jelit. Rozwija się głównie u młodych dorosłych i przebiega w okresach zaostrzeń i wyciszenia. Jest chorobą uporczywą i wstydliwą, towarzyszą jej bowiem powtarzające się biegunki. Z tego powodu często prowadzi do odwodnienia, a także do ogólnego wyniszczenia i niedożywienia organizmu pacjenta- to z uwagi zarówno na przewlekłe biegunki, jak i problemy z wchłanianiem składników odżywczych z jelita do krwi.
Niestety nie jest to choroba, którą w pełni można wyleczyć, ale można podtrzymywać ją w okresie remisji. Taki cel postawił sobie zespół 𝗱𝗿 𝗵𝗮𝗯. 𝗻.𝗺𝗲𝗱. 𝗥𝗲𝗻𝗮𝘁𝘆 𝗧𝗮𝗹𝗮𝗿-𝗪𝗼𝗷𝗻𝗮𝗿𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷, 𝗽𝗿𝗼𝗳. 𝗨𝗠 𝘄 Ł𝗼𝗱𝘇𝗶 𝘇 𝗞𝗹𝗶𝗻𝗶𝗸𝗶 𝗖𝗵𝗼𝗿𝗼́𝗯 𝗣𝗿𝘇𝗲𝘄𝗼𝗱𝘂 𝗣𝗼𝗸𝗮𝗿𝗺𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼.
Badanie kliniczne w ramach projektu COMBO-UC dotyczy pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, dla których w przypadku nieskuteczności terapii konwencjonalnych standardem leczenia jest monoterapia lekami biologicznymi. Ponieważ u tych pacjentów odsetek uzyskanych w ten sposób remisji klinicznych nadal nie jest zadowalający, 𝘄 𝗿𝗮𝗺𝗮𝗰𝗵 𝗯𝗮𝗱𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗻𝗮𝘀𝗶 𝗯𝗮𝗱𝗮𝗰𝘇𝗲 𝘇𝗮𝗽𝗿𝗼𝗽𝗼𝗻𝗼𝘄𝗮𝗹𝗶 𝘁𝗲𝗿𝗮𝗽𝗶𝗲̨ ł𝗮̨𝗰𝘇𝗼𝗻𝗮̨ 𝗱𝘄𝗼𝗺𝗮 𝗹𝗲𝗸𝗮𝗺𝗶 𝗯𝗶𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝘆𝗺𝗶 (𝗜𝗻𝗳𝗹𝗶𝘅𝗶𝗺𝗮𝗯: 𝗜𝗙𝗫 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗨𝘀𝘁𝗲𝗸𝗶𝗻𝘂𝗺𝗮𝗯: 𝗨𝗦𝗧).
#badania #choroby #jelita #zrozumnaukę #umedscience #umedlodz
Więcej o pracy naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi dowiesz się ze strony: zrozumnauke.um...
------------------------------------------------------
"#zrozumnaukę - portal informacyjny o naukach medycznych i naukach o zdrowiu" - Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą 'Społeczna Odpowiedzialność Nauki', nr projektu SONP/SP/550382/2022., kwota dofinansowania: 150 000,00 zł, całkowita wartość projektu: 236 511,11 zł.

Пікірлер

    Келесі