Українці в Німеччині: реєстрація, виплати, медичне страхування. Покрокова інструкція 🇺🇦 🇩🇪

У цьому відео - поради щодо німецької бюрократії для українців, що втекли від війни, яку Росія розв’язала в Україні.
Корисні посилання
Онлайн-реєстрація на візит в LEA для отримання тимчасового захисту за 24 параграфом та необхідні для візиту документи (користуйстеся онлайн-перекладачем за потреби): service.berlin.de/dienstleist...
Після оформлення заявки чекайте на імейл із датою, часом і адресою вашого візиту.
Реєстрація саме в Берліні можлива за наявності одного із документів:
1. Довідка з LAF про реєстрацію в Берліні.
2. Підтвердження реєстрації з бюро реєстрації біженців у Берліні.
3. Договір оренди житла в Берліні.
4. Прописка в Берліні (якщо ваші родичі чи друзі прописали вас у Burgeramt).
Куди звернутися за допомогою біженцям в Німеччині, українські спільноти та організації: ukr-dim.de/ukrayinski-diaspor...
Корисний сайт для українців у Берліні: www.berlin-for-ukraine.de/
Де можна записатися на інтеграційні курси німецької:
fonsakademie.de/en/
Шукати курси Volkshochschule www.vhsit.berlin.de/VHSKURSE/...
Список документів для візиту в LEA в Берліні
1. паспорт (за наявності - закордонний) чи інша посвідка особи
2. заповнена анкета на кожну людину, скачувати тут: www.berlin.de/formularverzeic...
3. гарантія наявності житла в Берліні (є різні опції, дивіться можливі варіанти гарантії проживання за першим посиланням в описі ролику)
4. роздрукований PDF файл, який ви отримали після подачі онлайн-заявки в LEA
5. фото 3х4 (можна дуже дешево роздрукувати в мережі магазинів “dm”)
Щодо соціальних виплат звертаєтесь в Socialamt за місцем проживання. Початково для цього достатньо було паспорту з печаткою про перетин кордону після 24 лютого 2022. Можливо, тепер правила змінилися, уточнюйте у вашому Socialamt.
Підписуйтеся на канал, коментуйте та ставте лайки, це допомагає каналу розвиватися!
Де ще мене знайти:
📍Facebook: / iryna.lisova
📍Telegram: www.t.me/where_now
📍Instagram: / irynalisova

Пікірлер: 180

  • @LadyStar888
    @LadyStar8884 ай бұрын

    Мабуть одне з найкращих відео для тих, хто планує їхати в Німеччину. Дякую Вам

  • @user-jr5wq7wz3e
    @user-jr5wq7wz3e2 жыл бұрын

    Щиро дякую вам за змістовні відповіді Все чітко та зрозуміло Дякую вам 🙏🏻🇺🇦

  • @SergeSK
    @SergeSK2 жыл бұрын

    Дякую, бережи Вас Боже

  • @vladimirkarolevich4522
    @vladimirkarolevich4522 Жыл бұрын

    Щиро дякую.

  • @user-tl2bi7oq6k
    @user-tl2bi7oq6k2 жыл бұрын

    Ирина, спасибо вам. Удачи!🧡 Делайте обзор как вы устроились. Благодарю!

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Дякую за приємні слова! Нові відео будуть!

  • @OrestLubinets
    @OrestLubinets2 жыл бұрын

    Дякую! Дуже структуровано

  • @user-fq2ju3oz2m
    @user-fq2ju3oz2m2 жыл бұрын

    привіт, інформативні відео,. дуже актуально зараз інформація про джобцентри

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Вітаю! Наразі намагаюся розібратися в цій темі.

  • @user-sv1nt4wp6p
    @user-sv1nt4wp6p2 жыл бұрын

    Дуже вдячна за ваше iнформативне вiдio, мова i пояснювання, доступне i до тих хто в танке, вибачаюсь за мiй французький😊

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Дуже рада, що відео корисне вам! Маю зазначити, що правила динамічно змінюються і для отримання соцдопомоги вже потрібна прописка, принаймні в Берліні. У будь-якому разі актуальні процедури треба уточнювати на місцях. Удачі!

  • @nataliapanova5919
    @nataliapanova59192 жыл бұрын

    Дякую

  • @user-hi4tv3ge8s
    @user-hi4tv3ge8s Жыл бұрын

    Доброго дня. Дякую за важливу інформацію. Підкажіть, а соціальні виплати можливо отримати відразу, чи після процедури реєстрації в Socialamt?

  • @user-qb6de2ee3h
    @user-qb6de2ee3h Жыл бұрын

    Доброго дня. Дякую за чітке і зрозуміле навчання. Дякую за працю. Чи маєте інформацію щодо продовження безвізу на сьогоднішній день,08.01.23. Завчасно дякую за відповідь.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Вітаю! Відповідь на це питання є у новому відео kzread.info/dash/bejne/ZXeJypWGfMWydJs.html Якщо коротко - безвіз наразі рахується так само, як і до лютого: можна знаходитися 90 днів у ЄС за біометричним паспортом.

  • @user-qb6de2ee3h

    @user-qb6de2ee3h

    Жыл бұрын

    @@IrynaLisova Дякую

  • @yevheniiamatviienko4096
    @yevheniiamatviienko409610 ай бұрын

    Добрый день. Скажите, поменялось что-либо по поводу списка документов для подачи в LEA? Достаточно ли прописки или нужна еще справка из LAF?

  • @user-qb6de2ee3h
    @user-qb6de2ee3h Жыл бұрын

    Доброго ранку, щасливого Різдва

  • @user-qb6de2ee3h

    @user-qb6de2ee3h

    Жыл бұрын

    Свято у всіх. Перепрошую, що турбую. Чи не підкажите, чи на сьогоднішній день продовжено перебування по біометрії . Завчасно дякую

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    ​@@user-qb6de2ee3h наразі по біометрії можна перебувати до 90 днів у якості туриста. Далі - або виїжджати знову на 90 знів, або подаватися на тимчасовий прихисток до закінчення 90 днів.

  • @vladimirpalisika
    @vladimirpalisika9 ай бұрын

    Доброго дня пані, дайте будьласка відповідь родина заїхала до Польщі до війни 16.02.2022 року в Польщі статуса біженців не отримували,а також інших соціальних виплат. Мають право отримати захист в Німеччині. Спасибі.

  • @user-uv9sl7ke2y
    @user-uv9sl7ke2y2 жыл бұрын

    Скажіть будь ласка моя невістка поселилася в маленькому хуторі на 8 домів До садка і школи 4-5 км Як їй бути чи можна купити якийсь авто щоб і в магазин з’їздити та дітей звозити Чи якщо людина на соціалі то їй заборонено мати авто Дякую

  • @user-kv3bo6nd9f
    @user-kv3bo6nd9f2 жыл бұрын

    🥰

  • @yuliiakhomenko6817
    @yuliiakhomenko6817 Жыл бұрын

    Підкажіть, будь ласка, я вирішила з дитиною виїхати в Берлін автобусом, родичів і друзів не маю там, переночувати навіть не має в кого, от я вийду з автобусу, мови не знаю, куди іти не знаю. До кого можна звернутися за допомогою? Можливо там волонтери чи якісь люди є, які можуть допомогти?

  • @user-ly3rx8ue9b
    @user-ly3rx8ue9b Жыл бұрын

    Ірина велике дякую! Ваше відео найкраще з усіх що бачила. Я ще в Україні, але хочу виїхати в Німетчину з двома дітьми. Маю питання, чи зможу я розраховуватись карткою Приватбанку в Німеччині перший час допоки не оформлю документи? Дякую за відповідь!

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Дуже дякую! Так, карти Привату тут працюють.

  • @user-hk9ed5pn9x
    @user-hk9ed5pn9x Жыл бұрын

    Ирина скажите а могу ли я снять жильё в каком-то из городов где есть мои знакомые,а после этого занимается по месту бюрократическими вопросами ?и вернёт ли мне job-center оплату за жильё или возместит ли часть?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Джобцентр оплачує тільки те житло, оренда якого була узгоджена з ним наперед і відповідає фінансовим рамкам, які встановлює джобцентр. До підписання контракту на оренду потрібно спочатку віднести його на узгодження до джобцентру і отримати позитивну відповідь. Щодо вашого першого питання - обирати або змінювати землю проживання ви можете за наявності офіційної роботи. У статусі ж біженця на соцвиплатах людину розподіляють до тих земель, де ще є місця (квоти), виключення - якщо вас пропише у себе родич першої лінії, тоді ймовірно ви зможете оформитися в конкретному місті. Перевірте спочатку, чи земля, де живуть ваші знайомі, наразі приймає українців. Наприклад, тут uahelp.wiki/first-steps/where-to-go/bundeslaender

  • @user-kv4yo9nv6s
    @user-kv4yo9nv6s2 жыл бұрын

    Ира, скажите, пожалуйста, как можно переехать в другой город или даже страну ???? Куда, к кому мне обратиться .??. Благоларю !!!

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Вітаю! Часто бачу це питання і не володію достатньо інформацією, щоб на нього відповісти. На скільки я розумію, якщо статус вже отриманий, то ви можете жити і працювати конкретно в цій країні ЄС, в іншій стутс не нададуть. Щодо переїзду в інше місто після отримання статусу - це можливо, якщо це для навчання або роботи. Якщо ж ви отримуєте соцвиплати, то зобов'язані проживати в тій землі, де отримали реєстрацію. Якщо ж ви ще НЕ отримали реєстрацію, то переїжджати можна вільно як за безвізом. Але якщо вже отримуєте соцвиплати і плануєте переїхати, треба узгодити це з соціаламтом, через який отримуєте виплати. Спробуйте дізнатися більше тут: телеграм-канал t.me/yurist_i_doktor_for_ukraine та фейсбук-група "Закони Німеччини/ВСЕ для Біженців" facebook.com/groups/642363020399443/

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Знайшла відповідь на ваше питання у фб-групі "Законы Германии // Gesetze in Deutschland" facebook.com/groups/738303746286384, цитую: "Уважаемые одногруппники, здесь ответы на частные вопросы украинских беженцев по перемещению, смену места жительства здесь и из одной страны ЕС в другую. 1. переезд внутри страны для тех, кто получил статус по § 24 AufenthG и получает пособия, на данный момент Sozialamt и позже от Jobcenter. По закону Вы не имеете права жить в определённом городе по желанию, § 24 Abs. 5 (Wohnsitzauflage). При регистрации ABH устанавливает ограничение и приписку к месту проживания. Законом предусмотрено снятие ограничения по уважительной причине, это регулируется § 12a AufenthG, с полным списком возможных причин- близкие родственники, учеба, работа и т.п. Также предусмотрены особые обстоятельства ( Härtefälle), которые индивидуально рассматриваются ABH Далее, если нет ограничения или оно снято, то также нельзя просто так переехать, если получаете пособие. Чтобы переехать в другой город, всем получателям пособия нужно пройти Zusicherungsverfahren, § 22 Abs. 4 - 6 SGB II. Это значит, что нужно получить согласие ведомства, которое выплачивает пособие( Sozialamt или Jobcenter) на переезд в другой город. Получить разрешение в городе, куда переезжаете можно по заявлению, с указанием причин ( Erforderlichkeit des Umzugs). Такими причинами могут быть учеба, работа, переезд к партнеру и т.д. Все, что ведомство посчитает уважительной причиной для переезда. 2. Переезд из одной страны ЕС в Германию и наоборот. Статус по директиве (Richtlinie 2001/55/EG des Rates vom 20. Juli 2001) получают в одной стране ЕС. Поменять страну можно в установленном законом порядке. Здесь это регулируется § 42 AufenthV. В установленном порядке при переезде в другую страну ABH делает запрос в ту страну и получает разрешение на переезд. В других странах такая же процедура при переезде, и установленный порядок. Все, кто хочет переехать сюда или отсюда, должны соответственно написать заявление в миграционную службу. Если просто переехать, то можно лишиться статуса вообще."

  • @Dima-kr4zc
    @Dima-kr4zc Жыл бұрын

    Скажіть, будь ласка, чи є в Кельні пункт первинного прийому? Чи можна відразу в Кельн їхати і сподіватися, що десь там чи поблизу поселять?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    шукайте інформацію тут uahelp.wiki/first-steps/where-to-go/camps Більше корисних посилань - в описі до мого свіжішого відео на цю тему: kzread.info/dash/bejne/ZXeJypWGfMWydJs.html

  • @user-ho4zt9pd7v
    @user-ho4zt9pd7v Жыл бұрын

    Ирочка спасибо за полезную информацию.Подскажите пожалуйста,я. з Харькова у нас ситуация обострилась думаю выехать,понимаю,что Германия уже переполнена.Вкакие земли,города лучше обращаться,чтобы было больше вожможности с жильем,считаю,что большие проблемы..Одолевает страх,что прийдется жить в лагереБлагодарю

  • @user-oc9bj5qd1x

    @user-oc9bj5qd1x

    Жыл бұрын

    Не сильно переживайте,в лагерях бесплатно кормят и вообщем можно устроиться ,организовано оформляют документы.Мы приехали к знакомым,и это оказалось сложнее,все за свои и все сами ходим и делаем.Удачи!

  • @user-zg4cq8oh7f

    @user-zg4cq8oh7f

    Жыл бұрын

    Добрий вечір, як зрозуміла, що у вас не було проживання у лагері. Якщо людина знаходиться у лагері, все це робиться волонтерами , або все ж потрібно пройти все це коло, що і ви?

  • @ivankichkas5281
    @ivankichkas5281 Жыл бұрын

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо візу поставили в паспорт на рік у червні, а я збираюся поїхати назавжди додому в Україну. Чи потрібно мені їхати в соціал, щоб перекреслити візу? Мої друзі виїхали, не дочекавшись візи. Вони просто виписалися та закрили рахунок у банку. А як мені бути? Дякую за відповідь

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Іване, кожним питанням займаються різні відомства, соціаламт не має відношення до візової політики. Почитайте тут, це дуже інформативний пост у фб facebook.com/groups/642363020399443/permalink/713586766610401

  • @natalijaz4707
    @natalijaz47074 ай бұрын

    Доброго дня, підскажіть будь ласка,де можна роздрукувати анкети в Sozialamt? Дякую

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    4 ай бұрын

    Наскільки я знаю, їх видають на місці для заповнення.

  • @user-is3wn4hd3e
    @user-is3wn4hd3e Жыл бұрын

    Якщо я не знаю мови. Як мені отримати допомогу?

  • @DariaAntsybor
    @DariaAntsybor2 жыл бұрын

    Молодець. Багатьом буде дуже корисно.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Дякую, рекомендуй, кому актуально :)

  • @sashaperkoz6312
    @sashaperkoz63122 жыл бұрын

    доброго дня! підкажіть, після онлайн реєстрації, коли отримав пдф форму, вже є дозвіл працювати? чи треба чекати внж?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Сашо, я чула таку інформацію, але пошукайте точне посилання офіційні документи. Можу порекомендувати телеграм-канал t.me/yurist_i_doktor_for_ukraine та фейсбук-групу "Закони Німеччини/ВСЕ для Біженців" facebook.com/groups/642363020399443/

  • @sashaperkoz6312

    @sashaperkoz6312

    2 жыл бұрын

    @@oksanabienchen1027 so I need just a pdf file, that I registrated as a refugee, right? And I don’t need to wait until I’ll get temporary residence

  • @oksanabienchen1027

    @oksanabienchen1027

    2 жыл бұрын

    @@sashaperkoz6312 но тепер можете українською.

  • @oksanabienchen1027

    @oksanabienchen1027

    2 жыл бұрын

    Якщо в вас вже є посвідка з органів іноземців- міграційні органи, (фікціонсбешайнігунг) тоді маєте право працювати і право на гроші (соціальні допомоги).

  • @sashaperkoz6312

    @sashaperkoz6312

    2 жыл бұрын

    @@oksanabienchen1027 дякую 🙏🏻

  • @user-qi8uj8fw5d
    @user-qi8uj8fw5d2 жыл бұрын

    Добрий день.у мене таке питаня, чи треба мати приписку в Берліні щоб получити допомогу.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Згідно теперішніх правил - так, потрібно. Спочатку цієї вимоги не було.

  • @user-up5bb2rv5b
    @user-up5bb2rv5b Жыл бұрын

    Доброго дня Ірина . Ситуація така , находжусь в Польщі з дружиною і трьома дітьми заїхали вони після 24.02 (90 днів без віз в них вийшов отримують допомогу ) я приїхав недавно маю ще вільні дні , чи можу я сам виїхати в Німечину, зареєструватись по процедурі а за деякий час перевести сімю та отримувати допомогу .

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Можу порадити уточнити ваше питання у двох місцях: фейсбук-група "Закони Німеччини" facebook.com/groups/642363020399443 та телеграм-чат з юристом t.me/yurist_i_doktor_info

  • @user-ql2pw8hf1t
    @user-ql2pw8hf1t Жыл бұрын

    доброго дня, скажіть будь ласка, чи можна розраховувати на прихисток у Німеччині, якщо мій чоловік має інвалідність 2 групи, але є відкрита віза у Польщі, я з сином до нього в гості приїхали за тиждень до війни по біометрії, а моя дочка вже у березні, так сталося що чоловік втратив роботу, не може знайти іншу через хвору ногу, а моєї зарплати вистачає лише на житло, на їжу лишається лише 500 злотих на всю сім'ю, чи є можливість отримати захист у іншій країні, або знайти роботу з проживанням сім'ї і бути легально

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Вітаю! Я би вам радила пошукати за ключовими словами у фейсбук-групі «Закони Німеччини» facebook.com/groups/642363020399443 та в телеграм-чаті t.me/yurist_i_doktor_info Якщо не знайдете - написати своє питання туди. У телеграм-чаті відповідає юрист. Хай вам все вдається!

  • @irynabojchuk3135
    @irynabojchuk31352 жыл бұрын

    Добрий день, не можу, на жаль, завантажити анкету,яка потрібна на кожну особу в LAE...Допоможіть, будь ласка, її знайти, бо за посиланням, яке ви залишили не можу її знайти

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Ірино, вітаю! Я щойно перевірила - посилання на завантаження анкети працює. За вказаним в описі відео посиланням шукаєте рядок "Заява на оформлення посвідки на проживання (німецькою, іспанською, португальською, російською мовами)" (сайт тепер має українську версію). Він виділений жирним синім шрифтом і розташований ближче до низу сторінки.

  • @archiepotter7776
    @archiepotter7776 Жыл бұрын

    Доброго Дня! я проживаю в Китаі, в мене закінчуються віза наступного місяця, чи я можу приіхати в Німеччину й отримати тимчасовий захист?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Вітаю! Поставте своє питання в фб-групі про закони Німеччини facebook.com/groups/642363020399443 На жаль, не можу підказати. Гадаю, що можна подаватися на захист, поки триває війна, але шукайте офіційну інформацію.

  • @user8888user
    @user8888user2 жыл бұрын

    Доброго дня! Чи є терміни подачі на захист, це 23.05 чи 31.08..?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Не зрозуміла питання.

  • @user8888user

    @user8888user

    2 жыл бұрын

    Якщо людина приїхала в Європу після 24.02, вона може зареєструватися в будь якій країні коли хоче? Бо про Німеччину я чула, хто по біометрії приїхав, знаходитися без реєстрації можна до 23.05. На території Польщі можна 18 міс без реєстрації легально. От наприклад не реєструється людина , живе пів року у родини в Польщі, а далі може в будь яку країну поїхати і зареєструватися? Тобто є якісь обмеження термінів подачі на захист?Чи поки війна в Україні приймають усіх та постійно?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@user8888user наразі, наскільки я розумію, можна знаходитися в ЄС без реєстрації, за безвізом. У Німеччині цей термін було подовжено до 31 серпня (спочатку до кінця травня було), як буде далі і чи подовжать - не знаю.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Згідно оновленої інформації перебувати за безвізом можна до 23.08.2022 (чи продовжать - невідомо).

  • @user8888user

    @user8888user

    2 жыл бұрын

    @@IrynaLisova Дякую Вам пані Ірино!)

  • @daria_bilan
    @daria_bilan2 жыл бұрын

    Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо на момент початку війни я була закордоном після чого в квітні потрапила до Німеччини по безвізу 90 днів. Для того, щоб далі після 90 днів перебувати в Німеччині без реєстрації - чи можна продовжити ще на 90 днів безвіз чи для всіх українців зараз можна офіційно знаходитись в Німеччині до 31 серпня? Не розібралась в цьому питанні, реєструватися поки що не хочу, є онлайн робота.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Загалом так, ось тут у першому пункті є про перебування до 31 серпня для всіх cutt.ly/cJaEt2t. Щодо реєстрації тимчасового прихистку за 24 параграфом (Німеччина дає на два роки) - вона не зобов"язує вас працювати і сплачувати податки в Німеччині, ви можете продовжувати платити податки в Україні, в цьому відео дивіться деталі kzread.info/dash/bejne/namoj5Jyj7mngdI.html

  • @daria_bilan

    @daria_bilan

    2 жыл бұрын

    @@IrynaLisova Дякую за відповідь! 🙏

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@daria_bilan у відповіді я забула зазначити, що після реєстрації потрібно буде оформити обов"язкове медичне страхування - так що так, певні обов"язки це накладає)) (якщо людина подається на соцдопомогу, то це покриває сама Німеччина). У будь-якому разі, навіть якщо ви за безвізом, раджу потурбуватися про якесь страхування (типу туристичного?), бо лікування за свій рахунок може вийти в захмарні суми. Щасти вам!

  • @nataliyashchotkina2438
    @nataliyashchotkina24382 жыл бұрын

    Добрий день. Стосовно нових правил виплат з 01.06.2022 та реєстрації в Jobcenter хотілось би узнати.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    У наступному відео на каналі буде трохи інформації щодо Jobcenter, слідкуйте за новими випусками.

  • @cityeye9209

    @cityeye9209

    2 жыл бұрын

    Будь ласка! Знаходжусь в Гамбурзі та теж сказали що треба туда йти .

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    У відповідь на ваше питання процитую інформацію з телеграм-каналу t.me/yurist_i_doktor_for_ukraine "Соцдопомога з 1. червня 2022 Після початку війни в Україні, в Німеччині вперше запровадили статус біженця за §24 Закону про перебування (Aufenthaltsgesetz) який видається швидше за стандартний статус біженця, проте не надає такого ж обсягу соціальних виплат і медичної допомоги. Німецький уряд вирішив зрівняти біженців з України з людьми, які отримують допомогу з безробіття ALG 2 (Arbeitslosengeld II, у народі ці виплати частіше називають Hartz IV, на честь тоді відповідального чиновника, Петера Харца). З червня 2022 року біженці з України можуть оформити цю допомогу з безробіття, яка дещо вища за ті гроші, які видаються на даний момент, а також вносить людей у ​​стандартну систему охорони здоров'я та надає медичну допомогу на тому ж рівні, що й люди, які проживають у Німеччині. постійній основі. ALG 2 оформляється через департамент працевлаштування (Jobcenter). Через децентралізованість німецької держави порядок отримання цієї допомоги ще не врегульований у всіх містах та областях однаково. У будь-якому випадку вам не перестануть виплачувати соцдопомогу, якщо ви не подасте заяву на ALG 2. ALG 2 не доповнюватиме соцвиплати, які ви отримуєте зараз, а замінить їх. Актуальну інформацію щодо подання заяви можна отримати у Jobcenter. Протягом травня інформація про оформлення ALG 2 для біженців з України з'являтиметься на сайтах Jobcenter у Вашому регіоні, тому не хвилюйтеся, якщо не знайдете інформацію про те, як оформляти документи вже зараз."

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Ознайомтеся з цією статтею щодо Jobcenter www.dw.com/uk/ukrainskym-bizhentsiam-u-nimechchyni-pidvyshchat-sotsialnu-dopomohu/a-61624481

  • @uSse_p
    @uSse_p Жыл бұрын

    Пані Ірина підкажіть будьласка, можливо отримати тимчасовий захисток у Німеччині, маючи актуальне внж у Польщі? Дякую дуже за відповідь.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Вітаю! Спитайте у фейсбук-групі «Закони Німеччини» facebook.com/groups/642363020399443 та телеграм-групі з юристом t.me/yurist_i_doktor_info. Успіхів!

  • @uSse_p

    @uSse_p

    Жыл бұрын

    @@IrynaLisova Дякую дуже!!

  • @user-jj9vo8hl8o
    @user-jj9vo8hl8o Жыл бұрын

    Добрый вечер Ирина. Такая ситуация. Мы с оккупированной территории бежали от войны через Россию. Пересекли границу Эстонии в городе Нарва. По своему не знанию таможню прошли по внутреннему паспорту. Печать и никакого документа о перечение границы нам не дали. По приезду в Германию нам тоже никаких документов не выдали, но спросили загранпаспорт. Он у нас есть и мы представили. Социальную выплату мы получаем,получили квартиру. Но когда дело дошло до миграционной службы. То они спросили печать о пересечении границы. Эстония печать не ставит. Теперь мы не знаем как нам быть. Подскажите пожалуйста, может есть какой то выход. СПАСИБО БОЛЬШОЕ.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Светлана, напишите свой вопрос в этот телеграм-чат и попросите там консультацию юриста. Удачи вам! t.me/yurist_i_doktor_info

  • @user-uj5rp1xk1f

    @user-uj5rp1xk1f

    Жыл бұрын

    Доброго вечора. Підкажіть, куди звертатися після приїзду, якщо немає житла?

  • @IrynaLisova
    @IrynaLisova2 жыл бұрын

    Увага! До LEA треба йти, якщо ви маєте, де зупинитися в Берліні (родичі, друзі) та готові далі самостійно шукати житло або продовжувати жити у знайомих. Якщо ж ні - то діють інші процедури через інші служби.

  • @user-uj5rp1xk1f

    @user-uj5rp1xk1f

    Жыл бұрын

    Доброго вечора. Підкажіть будь-ласка, куди звертатися якщо тільки приїхали в Німеччину і немає житла?

  • @user-me7ki8bf6k
    @user-me7ki8bf6k2 жыл бұрын

    Ирина, скажите, если знаете, можно ли получившим или ожидающим временное ВНЖ по 24 пар. временно выезжать за пределы Евросоюза ( в Украину не в Украину) без потери статуса

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Ирина, это важный вопрос. Об этом будет в новом ролике на днях. Получившие статус могут выезжать, но не более 180 дней в год (или 90 дней за полгода - уточняйте) без потери статуса. Однако, если вы получаете соцпомощь - обязательно предупреждать социаламт о выезде (и выезжать не дольше чем на 21 день - за раз или за целый год - слышала такие версии). Если вы подались и ожидаете получения статуса ВНЖ - не подскажу, консультируйтесь с юристами или ищите ссылки на официальные документы t.me/yurist_i_doktor_for_ukraine и фейсбук-группа "Закони Німеччини/ВСЕ для Біженців" facebook.com/groups/642363020399443/

  • @user-me7ki8bf6k

    @user-me7ki8bf6k

    2 жыл бұрын

    @@IrynaLisova выезжать можно за пределы Евросоюза? Спасибо за ответ, ждём след роликов от вас

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@user-me7ki8bf6k да, ответила выше - мой ответ касается выезда за пределы ЕС. Когда вы получили статус согласно 24 параграфу, вы свободны выезжать, но не более чем на 180 дней в сумме за год, чтобы не потерять статус. Если вы также являетесь получателем социальной помощи - там другое количество дней: выше уточнила.

  • @user-dl3bk2hq2s

    @user-dl3bk2hq2s

    2 жыл бұрын

    доброго дня чи можете ви проконсультувати з приводу документів по 24&?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@user-dl3bk2hq2s вітаю, ви дивилися відео? У відео та описі під відео все є.

  • @user-ly8cb1km2l
    @user-ly8cb1km2l2 жыл бұрын

    Чи треба окремо оформлювати страховку? Чи вона якимсь чином входить в тимчасовий захисток?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Анастасіє, медстраховка оформлюється в соціаламті (можна не подаватися на соцсиплати, а тільки на страховку), а з 1.06 - через JobCenter. За законом медстрахування оплачує або держава, або роботодавець. Якщо страховки немає, то в ургентних випадках українці можуть все одно звертатися до лікарів, тут під свіжим відео про медицину є корисні посилання з такими базами лікарів kzread.info/dash/bejne/i2loqsWBgdDIobw.html

  • @galavlad1294
    @galavlad1294 Жыл бұрын

    Доброго дня Ірина.Дуже прошу Вас підкажіть будь-ласка куди мені звернутися в Берліні за прихистком,я в перше їду? Чи можу я звернутися зразу в міграційну службу,чи куди мені звертатись?Буду дуже вдячна за відповідь.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Вітаю! В Берліні перший крок - це приїхати в пункт прийому Тегель і отримати там первинну консультацію, адреса у статті ukr-dim.de/piershi-kroki-pislia-pributtia/

  • @user-rh3om1gn8q
    @user-rh3om1gn8q6 ай бұрын

    Сейчас можно в Германии оформить зашиту?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    6 ай бұрын

    Так, дивіться більш свіже відео на каналі про це.

  • @user-ly8cb1km2l
    @user-ly8cb1km2l2 жыл бұрын

    Якщо я працюю не оформлювала страховку, але зареєстрована за 24 параграфом і маю документ. Чи претендую на безкоштовне лікування чи візит до лікаря?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Навіть без медстрахування в термінових випадках ми, українці, можемо звертатися до лікарів безкоштовно. Під нашим свіжим відео про медицину в Німеччині я залишила корисні посилання з такими базами лікарів kzread.info/dash/bejne/i2loqsWBgdDIobw.html

  • @IrynaLisova
    @IrynaLisova2 жыл бұрын

    Оновлення у процедурах оформлення в Німеччині відстежуйте на цих сайтах: 1) www.bamf.de/DE/Themen/AsylFluechtlingsschutz/ResettlementRelocation/InformationenEinreiseUkraine/InformationenEinreiseUkraineRU/_documents/ukraine-faq-ru.html 2) www.germany4ukraine.de/hilfeportal-ru/%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%8C-%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82

  • @rozirozi7546

    @rozirozi7546

    2 жыл бұрын

    Пані Ірино, доброго дня. Як з вами зв'язатися. Може є мейл.буду дуже вдячна.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@rozirozi7546 Вітаю! Будь ласка, пишіть питання у коментарях, не маю можливості спілкуватися особисто. Також рекомендую корисні фейсбук та телеграм спільноти, посилання на які подані в інших коментарях.

  • @user-ue1lv5bn1u

    @user-ue1lv5bn1u

    2 жыл бұрын

    0

  • @user-co7bg9po4d

    @user-co7bg9po4d

    Жыл бұрын

    Пані Ірино, скажіть будь ласка, чи щось змінилось в реєстрації і допомогах на даний момент.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    @@user-co7bg9po4d вітаю! Так, є зміни, зокрема в оформленні соцвиплат і процедурах реєстрації. Вичерпну інформацію подивіться на цих двох офіціних сайтах www.bamf.de/DE/Themen/AsylFluechtlingsschutz/ResettlementRelocation/InformationenEinreiseUkraine/InformationenEinreiseUkraineRU/_documents/ukraine-faq-ru.html

  • @nataliabeldiy3687
    @nataliabeldiy36872 жыл бұрын

    Добрий день, якщо у мене є Pesel я можу зареєструватися у Німеччині?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Вітаю! Процитую відповідь на це питання з телеграм-каналу юридичної допомоги для Українців t.me/yurist_i_doktor_for_ukraine/79 "Одне з найпоширеніших питань: чи можна переїхати до Німеччини після реєстрації в одній з інших країн ЄС? За деякими повідомленнями, наприклад, у Польщі, дуже лояльно до цього ставляться і можна відмовитися від статусу біженця, а також від соціальної допомоги та переїхати до Німеччини. Можливо це пов'язано з тим, що на Польщу доводиться дуже велике навантаження, і таким чином вони намагаються розподілити її на сусідні країни. Однак у нас поки що немає підтверджень про те, як це працює на практиці, і ми не знайшли законного підтвердження цієї інформації. Згідно з Дублінською угодою, люди повинні залишатися в тій країні, в яку вони в'їхали вперше. За актуальною інформацією міністерства внутрішніх справ Німеччини, німецький уряд на даний момент не матиме права відправляти людей назад до країни прибуття. Тому люди, які в'їхали в ЄС, наприклад через Польщу, можуть подати на статус біженця в Німеччині (або, наприклад, у Франції ітд). Однак це право не поширюється на тих, хто оформив статус біженця в іншій країні. У Німеччині існує спеціальний §24 AufenthG (Aufenthaltsgesetz). Маючи це, змінити країну вже неможливо. Проте статус може бути скасований у разі бажання повернутися в Україну. Це не виключає можливості в майбутньому (при погіршенні ситуації в Україні) знову претендувати на цей статус. Але чи можливо це зробити, щоб змінити країну всередині ЄС - на це ми не можемо отримати відповіді від чиновників. Тому, якщо Ви вже оформили статус біженця, ми не можемо радити переїзд до Німеччини, оскільки є ризик отримати відмову у наданні притулку в Німеччині та подальшому висиланні до початкової країни ЄС. Перед тим, як зважиться на переїзд до Німеччини, ми просимо уточнити це питання у міграційних відомствах тієї країни ЄС, де ви зараз перебуваєте. Більше корисної інформації щодо в'їзду та інших, ви можете дізнатися на спеціальному сайті Міністерства внутрішніх справ Німеччини: www.germany4ukraine.de/hilfeportal-ua"

  • @user-kh7xl4wg4s
    @user-kh7xl4wg4s Жыл бұрын

    Подскажите могу ли я с семьей переехать с польши до германии.жена припхала во время войни я до войни.если можно то что для єтого надо?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Вітаю! На тему зміни країни захисту були публікації у цій телеграм-групі, пошукайте t.me/yurist_i_doktor_for_ukraine Також дивіться цю публікацію instagram.com/p/CiAx_jfohPy/

  • @user-kh7xl4wg4s

    @user-kh7xl4wg4s

    Жыл бұрын

    @@IrynaLisova ирочка спасибо что откликнулись ваше видео я просмотрю чуть позже так как после праци .ответьте просто да или нет.и что для этого надо чтобы уехать.мой жребий брошен.заранее спасибо.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    @@user-kh7xl4wg4s дивіться коментар вище, там все є за цими посиланнями.

  • @yuliyaspillane8120
    @yuliyaspillane81202 жыл бұрын

    Іра, мені час виходити на пенсію! :) Чітко, компетентно й по ділу! Я так не вмію 🙄 Краса!

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Дуже дякую! Чекаю виходу нашого спільного супер інформативного відео!

  • @user-nm2ey2qn4f

    @user-nm2ey2qn4f

    2 жыл бұрын

    Здесь другой год выхода на пенсию

  • @user-tt1mf7wk2n
    @user-tt1mf7wk2n Жыл бұрын

    Дуже дякую,а діток 3 і 5 років,що для них є?

  • @user-jt6mo8sq1f
    @user-jt6mo8sq1f10 ай бұрын

    Скажіть, будь ласка, чи можливо відразу легально працювати? І які плюси і мінуси?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    10 ай бұрын

    Так, оформлення 24 параграфу дає право на навчання та роботу (будь-яку - і фултайм, і фріланс). Про плюси і мінуси незрозуміле питання. Дивіться інші відео на каналі, там багато про Німеччину - і про роботу є теж.

  • @user-jt6mo8sq1f

    @user-jt6mo8sq1f

    10 ай бұрын

    @@IrynaLisova Дякую за відповідь) Про плюси і мінуси,-мені цікаво, чи можу я працювати, у випадку надання мені соціального житла і адаптаційних курсів від джоп центр. Чи зможу я зберегти це житло? Чула, що при працевлаштуванні, людина позбавляється соціальної допомоги... Чи так це, чи зможу я без соціала оплачувати житло і курси?

  • @Russslan_r
    @Russslan_r Жыл бұрын

    До якого числа можна оформити біженство в Німеччині?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Наразі - поки триває війна. Почитайте посилання, які я дала в іншому коментарі, там є вся базова інформація.

  • @LadyStar888
    @LadyStar8884 ай бұрын

    Виникло питання: якою мовою спілкуються агенти в Соціалямпі? Якщо я не знаю ні німецької, ні англійської. Чи можливо там є перекладачі?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    4 ай бұрын

    Неможливо сказати загально, в кожному соціаламті може бути своя ситуація і людський фактор. На момент початку вторгнення в Берліні мені траплялися волонтери-перекладачі. Також працівники, хто добре володіє англійською. Найкраще підстрахуватися і приходити зі своїм перекладачем (шукати по знайомим або волонтерам) або знаю, що деякі люди підключали перекладача по телефону або спілкувалися через гугл-транслейт на смартфоні.

  • @LadyStar888

    @LadyStar888

    4 ай бұрын

    @@IrynaLisova дякую за відповідь!

  • @user-rn1bw1ch3i
    @user-rn1bw1ch3i2 жыл бұрын

    Підкажіть будь ласка, якщо в Німеччині оформлена більш ніж 90 днів, а зараз хочу відмовитися та переїхати до Польщі...це можливо?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Вітаю! Я не володію питанням, щоб відповісти вам точно, але скопіюю відповідь із юридичного чату, який читаю (але щодо того, щоб знятися з обліку в одній країні і шукати притулку в іншій - пишуть застереження, що інша країна може не поставити на облік. Як це вирішується на практиці, не знаю, не мала такого досвіду серед знайомих). "По информации из миграционной службы (Ausländeramt) во Франкфурте процедура аннулирования статуса беженца происходит достаточно просто - вам требуется уведомить орган (в разных городах это может быть Ausländeramt или Bürgeramt, в котором Вы регистрировались по месту жительства о том, что Вы снимаетесь с регистрации, уезжаете из Германии и Вам больше не требуется статус беженца. В принципе этого достаточно, так как остальные службы получат эту информацию автоматически, но из-за бюрократичной проволоки стоит сообщить об этом самому во все органы с которыми Вы взаимодействуете - соцслужба, Jobcenter и пр. В любом случае стоит уведомить банк и закрыть счёт." "оформлена більш ніж 90 днів" - ви маєте на увазі, що отримали німецьке ВНЖ (вклейка в паспорт чи пластикова картка) чи просто отримували допомогу в соціаламті?

  • @user-rn1bw1ch3i

    @user-rn1bw1ch3i

    2 жыл бұрын

    @@IrynaLisova дякую. Поки що просто отримую допомогу

  • @user-rn1bw1ch3i

    @user-rn1bw1ch3i

    2 жыл бұрын

    @@IrynaLisova але розмови про 90 днів збивають з толку. Взагалі, я зможу поїхати до Польщі і знаходитися там, якщо я вже використано 90 днів в іншій країні?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@user-rn1bw1ch3i якщо ви просто отримували допомогу і не оформлювали тимчасовий прихисток, ви вільні змінити країну (по факту ви в Німеччині перебували за безвізом) - тільки обовязково попередьте всі інстанції, де реєструвалися і відкріпіться (від прописки, від соціаламту). 90 днів безвізу - це загальне правило, а зараз через війну перебування за безвізом в Німеччині подовжили до кінця серпня.

  • @free2023ua
    @free2023ua2 жыл бұрын

    Скажіть будь ласка,є шанси шо дадуть статус біженця хлопцю,якщо я заїхав 15 лютого?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Вітаю, не можу відповісти на це питання, гадаю, такі речі розглядаються в індивідуальному порядку. Можете спробувати спитати в телеграм-каналі t.me/yurist_i_doktor_for_ukraine та фейсбук-групі "Закони Німеччини/ВСЕ для Біженців" facebook.com/groups/642363020399443/

  • @free2023ua

    @free2023ua

    2 жыл бұрын

    @@IrynaLisova дякую)

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Знайшла відповідь на ваше питання тут - так, можете претендувати на статус telegra.ph/Pro-vash%D1%96-prava-u-N%D1%96mechchin%D1%96-03-22

  • @free2023ua

    @free2023ua

    2 жыл бұрын

    @@IrynaLisova Дякую,я не міг ніде цю інформацію знайти

  • @Natali-lj3mb
    @Natali-lj3mb Жыл бұрын

    Цікавить питання, якщо особа отримала тимчасовий захист в Італії при виїзді його скасувала. А потім хоче отримати його в Німеччині. Чи можливо це?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Вітаю! Відповідь на це питання є в пості на фейсбуці від юристки з міграційного права. Якщо вам не видно пост, то додайтеся в ту групу про закони Німеччини (якщо коротко, то так, можливо) facebook.com/groups/642363020399443/posts/661294818506263/

  • @olalucyk8475
    @olalucyk84752 жыл бұрын

    Чула , що у Німеччині невакцинованих без тестів вже не пускають в продуктові магазини! Скажіть, будь ласка чи це правда?!

  • @miramor9993

    @miramor9993

    2 жыл бұрын

    Чушь огромная. Сейчас даже ходят многие без масок в магазины,так как маски отменили в походах за покупками,но в амтах принимают только в масках.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Вимоги щодо вакцинації відмінили (буває, що на заняття з йоги може тренер попросити швидкий тест, але це індивідуальна ініціатива). Єдине ковідне обмеження, яке зберігається - це маски FFP2 в транспорті і держустановах. Але це саме в Берліні, як в інших федеральних землях - я не знаю. Але щоб не пускали в продуктові магазини без тестів - такого не було ніколи :) Був період, коли потрібен був тест або вакцинація в інші магазини, але щодо продовольчик ніколи не було такого обмеження.

  • @tanyaveda
    @tanyavedaАй бұрын

    Ви напевне йшли не через табір,бо там все кажуть послідовно,що як і коли робити

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Ай бұрын

    Тоді, коли я створювала це відео, система ще не була налагоджена. Плюс, у кожному таборі свої особливості - десь вистачає персоналу, а десь ні. Частина моїх порад уже неактуальна, звісно. Також багато людей оформлювалися не через табір.

  • @khrystynakhrystyna
    @khrystynakhrystyna2 жыл бұрын

    інтернет банк 'vivid" - картка робиться миттєво за 20 хв активна, потім замовляєте пластикову, котра за пару днів приїде поштою

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Треба уточнювати, для чого картка. Для деяких цілей потрібна картка саме німецького банку, а онлайн-банки можуть не визнаватися. Але загалом так, чула про хороший досвід з онлайн-банками.

  • @khrystynakhrystyna

    @khrystynakhrystyna

    2 жыл бұрын

    @@IrynaLisova вони потім дають пластик) я вже на неї соц виплати отримувала

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@khrystynakhrystyna чудово, дякую за інфо.

  • @user-ft9qe3in3f
    @user-ft9qe3in3f2 жыл бұрын

    Це вiдео корисне,але бiльш для тих,хто зупинився в Берлiнi.В бiльшостi мiст до соцiаламту без термiну не зайдеш. Тому треба написати листа i чекати,коли надiшлють термiн.Я приiхала в Бонн 9 березня i чекаю досi.Правда, написала заяву тiльки пiсля прописки,тобто десь через тиждень пiсля приiзду,бо теж чекала термiн в ратхаус.Тому нiяких виплат ще не одержувала.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Людмило, абсолютно згодна! В різних землях і містах (а інколи навіть районах одного міста) різні процедури. Я сама намагаюся читати по максимуму юридичні канали і чати, щоб розібратися. Успіхів вам!

  • @alinailona8955

    @alinailona8955

    2 жыл бұрын

    Підкажіть будь ласка які документи потрібні для отримання соц.допомоги і куди потрібно віднести ці документи чи відправити,дякую

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@alinailona8955 а ви дивилися відео? Я саме ці питання там висвітлюю.

  • @user-yl9jl9bw2v
    @user-yl9jl9bw2v2 жыл бұрын

    Ира ,я приехала до войны,в гости.если я массажист,где искать работу?я осталась у друзей куда приехала,им будут за меня платить или мне им платить?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Щодо оплати помешкання звертайтеся в місцевий Sozialamt (якщо є контакт оренди, суборенди - у встановлених межах держава може покривати ваші витрати на житло, або я ще чула про покриття комунальних витрах - але в цьому питанні не розбиралася). Питання працевлаштування вирішуються через Jobcenter, ознайомтеся з цією статтею www.dw.com/uk/ukrainskym-bizhentsiam-u-nimechchyni-pidvyshchat-sotsialnu-dopomohu/a-61624481 Загальна порада по Німеччині - працювати легально, бо інакше можуть загрожувати штрафи. Також, можливо, ви теж можете претендувати на статус тимчасового статусу, почитайте цей матеріал telegra.ph/Pro-vash%D1%96-prava-u-N%D1%96mechchin%D1%96-03-22

  • @user-rh3om1gn8q
    @user-rh3om1gn8q6 ай бұрын

    Здравствуйте

  • @ayerem1730
    @ayerem17302 жыл бұрын

    Вы рассказываете все хорошо и правильно, но вы говорите, что, если вы работаете и у вас нет времени на курсы, а где можно работать без немецкого языка? Или вы имеете ввиду онлайн работу на своём языке? Без языка здесь никуда не устроиться

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Удаленная работа - раз. В крупных городах много филиалов международных компаний, где хватает английского - два. На низкоквалифицированную работу в Германии (например, на склад) берут без языка (я не то чтобы агитирую, просто знаю случаи) - три.

  • @ayerem1730

    @ayerem1730

    2 жыл бұрын

    @@IrynaLisova так то оно так, но все не смогут устроиться в международные компании, нужно очень постараться

  • @ayerem1730

    @ayerem1730

    2 жыл бұрын

    Не все так просто, я давно живу в Германии и знаю, хотя может и повезет

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@katharinawagner6077 загалом так, приїхали люди дуже разної освіти і прошарків. Я, наприклад, кандидатка наук і маю дві вищі освіти. Так само багато моїх знайомих, що тимчасово в Німеччині через війну.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    @@katharinawagner6077 я вам не "дєтка", будь ласка, спілкуйтеся ввічливо або буду вимушена заблокувати.

  • @user-ln3un7ce8w
    @user-ln3un7ce8w Жыл бұрын

    Общение на каком языке ?

  • @soffiukraine3554
    @soffiukraine35542 жыл бұрын

    а можна вчити англійську замість німецької на тих курсах? бо англійську вони теж знають , вона знадобиться скрізь і в Німеччині українці будуть не вічно)

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Інтеграційні курси оплачує держава, тому природно, що це можливість вивчати саме німецьку. Зараз є дуже багато можливостей для вивчення англійської онлайн і офлайн, у тому числі безкоштовно.

  • @pashaev81
    @pashaev81 Жыл бұрын

    У меня вообще никакой печати о пересечении границы нет. Нас нигде даже не останавливали, ни в Латвии, ни в Литве, ни в Польше, ни в Германии. Можно конечно, по дате в билете подтвердить дату прибытия в Германия.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    Як цікаво, а де ви перетинали кордон з ЄС, там мали ж бути прикордонники? Те, що всередині ЄС не було контролю - це якраз зрозуміло.

  • @galinaurnysheva8952

    @galinaurnysheva8952

    Жыл бұрын

    У нас и билетов не было...

  • @IrynaLisova
    @IrynaLisova2 жыл бұрын

    Ще одне корисне відео на цю тему з іншого каналу: kzread.info/dash/bejne/p3h4286RZNuymZs.html

  • @alekszgajos2276
    @alekszgajos2276 Жыл бұрын

    Якшо я была чехийи моду я и нимечину пойихати я вид мовиласа вид визу

  • @lyubovdolgova3828
    @lyubovdolgova38282 жыл бұрын

    вранье.мои знакомые немолодые люди находятся месяц в Бремене,в металлическом контейнере без документов.никто не помогает .

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Сочувствую опыту ваших знакомых, но он никак не отрицает возможность другого опыта, поэтому "вранье" вы написали не по адресу. Немцы готовы селить временно на 1-4 недели у себя дома, но конечно, вопрос длительного жилья зачастую приходится решать самостоятельно. Как решается вопрос в других федеральных землях - я достоверно не знаю. Знаю, что некоторые знакомые в маленьких городах уже с жильем. Попробуйте обратиться в фб-сообщества вроде этого "Aufnahme Ukrainischer FlüchtlingeDE/Прийом українських біженців у Німеччині" facebook.com/groups/672160143995135

  • @user-nm2ey2qn4f
    @user-nm2ey2qn4f2 жыл бұрын

    Как же это первый шаг? Социаламп. Мы ж нигде ещё не проживаем.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    Це відео ми робили в березні - спочатку так і було, соціаламт в Берліні не вимагав нічого, крім паспорту. Пізніше ввели правило, що треба мати прописку на руках. І ще хочу уточнити, що в кожній федеральній землі свої відмінності, так що це відео не вичерпне.

  • @user-eo3uj5kj9e
    @user-eo3uj5kj9e Жыл бұрын

    Люди которые сидят в Германии на социальных или Hartz IV это люди 3сорта. Чтоб было уважение и не стыдно было в магазин ходить надо РАБОТАТЬ. Прошла через это.

  • @user_emodzithroll3553
    @user_emodzithroll35538 ай бұрын

    Нічого про Jobcenter та якийсь центр для пенсіонерів, Вони окремі.

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    8 ай бұрын

    Все вірно, це відео створювалося на самому початку вторгнення, коли всі українці отримували допомогу через соціаламт і не були прикріплені до джобцентру.

  • @fedorkozak1983
    @fedorkozak19832 жыл бұрын

    И на вакцыны потом 🙃

  • @user-ms3eb3zp8x
    @user-ms3eb3zp8x2 жыл бұрын

    Коли тільки приїздиш в Німеччину,то де поселять тебе зразу?

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    2 жыл бұрын

    На жаль, не можу підказати. Я їхала до знайомих. Є купа сайтів, де місцеві пропонують тимчасовий прихисток на кілька тижнів. Щодо централізованного поселення - знаю, що є наметові містечка для короткого перебування. Серед моїх знайомих всі їхали на перший час до друзів чи родичів, так що змістовно не підкажу. В місцях прибуття (вокзали) є волонтери, які спрямовують людей, яким немає де зупинитися.

  • @user-zx7ht8kv7v

    @user-zx7ht8kv7v

    2 жыл бұрын

    В лагерь беженцев. Потом будут расселять по семьям или в общежитие.

  • @user-zw4ne5fe7e

    @user-zw4ne5fe7e

    2 жыл бұрын

    @@user-zx7ht8kv7v Елена ищи мне место в германийи приэду после Войны

  • @r.9199
    @r.9199 Жыл бұрын

    А почему вы пишите социальамт? Вы же молодая!значит джобцентр

  • @IrynaLisova

    @IrynaLisova

    Жыл бұрын

    До 1 червня 2022 українцями опікувався виключно соціаламт. Наразі також до оформлення документів і реєстрації в джобцентрі заявка на первинну допомогу може бути в соціаламт.

  • @user-qz7mr1hi5p
    @user-qz7mr1hi5p Жыл бұрын

    Боже ,сховайте руки,не хвилюйтеся,ви не німцям відео знімаєте

Келесі