No video

Átverés vagy végtelen lazaság? Elmaradt párazárás, harmadára csökkentett hőszigetelés. Mire jó ez?

Sajnos csak átadási fázisban kerültem bele egy projektbe, ahol a bejáráson durva dolgok derültek ki...Miért jó a szakmát lejáratni, a megrendelőt bosszantani ilyen linkségekkel? Elnézést a korrekt vállalkozóktól, mert ez mindenkire csak rossz fényt ...

Пікірлер: 149

  • @danielkerekes3700
    @danielkerekes37002 жыл бұрын

    Hasznos videó volt számomra!Mert most szeretném a saját házam födém részét szigetelni!Köszönöm szépen!

  • @superior1222
    @superior12222 жыл бұрын

    Hasznos volt nekem….. köszönöm!

  • @haruframing
    @haruframing2 жыл бұрын

    Vegre jo a hang!es a kep is tu eles!

  • @kalmaristvanattila
    @kalmaristvanattila2 жыл бұрын

    Az a " kábelezés"! Biztos nem volt kiírva a költségvetésben védőcső. És lesz FMV, érintésvédelmi felülvizsgáló, aki leírja, hogy ez így jó. Szomorú.

  • @tibordavid6716
    @tibordavid67162 жыл бұрын

    kedves Péter! Anno nálam is így lett megoldva sajnos, nekem is össze esett a szigetelésem, most már tudom mitől. nekem tetőlécen van a gipszkarton és simán fölötte rátéve az üveggyapot. MI lett volna a helyes sorrend? tehát a lécezés és a gipszkarton közé menne a fólia, ? vagy a léc és a szigetelés közé?

  • @tamastarai
    @tamastarai2 жыл бұрын

    Üdv. Ilyenkor mi a teendő? Vállakozó visszahív, bontás majd újra építés fólia készítés után?

  • @balazsgyongyosi2269
    @balazsgyongyosi22692 жыл бұрын

    Jól hallom hogy ez itt egy lemez tető és a videó készültekor esik az eső? Köszönöm, hasznos videókat készítesz! Ha esetleg nem eső volna akkor a lemez tető esőben mennyire kopog?

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    igen, lemeztető. épp ennyire :-)

  • @utolsomohikan2447

    @utolsomohikan2447

    2 жыл бұрын

    Lemeztető rendkívül jó megoldás, gazdasági épületek, csarnokok, disznóól, stb., de lakóépületre én soha nem raknám. Főleg könnyűszerkezetes épületeknél a hanggátlás szinte nulla, zivatarkor, vagy jégesőben olyan dobszólót nyom egy lemeztető, hogy bármelyik dobos megirigyelné 😀

  • @gabornikolics3998

    @gabornikolics3998

    2 жыл бұрын

    Nekem tetöterem be van épitve és lemeztetö van fent semi gomd vele.....

  • @MrRozgonyi
    @MrRozgonyi2 жыл бұрын

    Kedves Péter! Remek videok, most talaltam Onre. Nekem egy 1 eves hazam van, ahol mennyzet hutés/futes van, es sajnos folyamatosan pattog a gipszkarton mennyzet (gondolom hotagulas) ha hasznalom a rendszert. Vallalna, hogy szemrevetelezze a problemat (ha ez is a szakteruletehez tartozik) vagy tudna valakit ajanlani, aki fel tudna tarni a hibat? Szadán van a ház, Pest megye. Koszonom, Zsolt

  • @williamforsyth6667

    @williamforsyth6667

    2 жыл бұрын

    Fém rendszerlemezes? Fűtéskor pattog? A fémlemezbe bepattintott műanyagcsöves mennyezetfűtések tudnak pattogni, ahogy változik a hőmérséklet a csövekben. A cső hozzátapad a fémlemezhez, és ahogy tágul / összehúzódik, nagy hangat ad ahogy elválik a fémtől, hogy odébb csússzon. Nekem legalábbis ez volt. Lejjebb vettem az előre menő hőmérsékletet, és elmúlt. Most 25 fokos a víz, a kondenz kazán is még boldogabb így. Ha tartósan -20 fok lesz, akkor valószínűleg ez nem lesz elég, és ideiglenesen feljebb kell majd tekerni.

  • @istvanvarga3218
    @istvanvarga32182 жыл бұрын

    Kedves Péter! Ha volna pár perce leírná, hogy miért ekkora probléma a szimpla fémvázas gipszkarton álmennyezet rendszer?

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    2 жыл бұрын

    Másik kommentnél megbeszélik ezt....

  • @Sangeorge17
    @Sangeorge172 жыл бұрын

    Üdv Péter! Nálunk stukatoros a mennyezet, de nem szimpla, hanem dupla. Szóval 2 réteg deszkázás van, az alsón van a stukator, a felsőn, ami kb 20 centivel van feljebb, azon pedig felülről az agyag szigetelés, az felett pedig mindenhol 10 cm gyapot. Belülről kartonoztam a menyót, 5 centi gyapottal, de nem tettem pz fóliát. Nagy a baj? Vagy a 20 centis légréteg, plusz a sár réteg+10 cm gyapot szigetel annyit, hogy ne hideg levegő érje közvetlen a gyapotot? (Én így gondolkodtam...) Köszi!

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    Teljesen rendben van, ha a vakolat alul ép! Az képes a párát megfogni! A sár jó hogy fennmaradt, nem kell leszedni! A sár tetejére nyugodtan fel lehet tenni szinte bármilyen hőszigetelést! A HIBA az lenne, ha a karton alá tettél volna hőszigetelést! Az ugyanis hűtené a felső réteget, és az okozhatna kondenzációt!

  • @Sangeorge17

    @Sangeorge17

    2 жыл бұрын

    @@SzakiEllenor Szóval a rétegrend alulról felfelé: 1. karton 2. 5cm gyapot 3.stukator( ép vakolattal) 4. 20 cm levegő 5. agyag 6. 10cm gyapot Szóval így okés?

  • @peterszigetvari5762
    @peterszigetvari57622 жыл бұрын

    Amiről sosem esik szó és érdekes lenne az,hogy az eresz alja rétegrendet hogyan alakíthatjuk jól ki egy szeglemezes tetőszerkezetnél. Van aki azt mondja le kell zárni teljesen és szigetelni tetőfólia magasságig van aki hogy a fa szerkezetnek szellőznie kell és annak kell hagyni helyet. Kinek van igaza?

  • @peterkun7276
    @peterkun72762 жыл бұрын

    Kedves Péter, Önt nem tudja hívni az egész ország, ezért beszélne kicsit arról, hogy hogyan keressünk - válasszunk műszaki ellenőrt, van ennek vmi kamarája vagy szakmai szervezete - tömörülése , azon belül esetleg szakosodott műszaki ellenőrök közül kell/lehet választani ? Vagy akárki hirdetheti magát mint műszaki ellenőrt? No Őket hogyan ellenőrizzük le ?

  • @attilamarki5757

    @attilamarki5757

    2 жыл бұрын

    igen van nyilvántartás: A Magyar Mérnöki Kamara (akinek minden megyében van alszervezete) tartja nyilván a mérnököket akikre szakmai jogosultság alapján lehet keresni (gépész mérnök, olaj ipari mérnök, építő mérnök , építész mérnök.... ), valamint van az építész kamara ahol az építész kollégákra lehet keresni ( akik nem a MMK-nál regisztráltak) mmk.hu ( az építészt sajna nem tudom mert én gépész és épület energetikusként a mmk-nál regisztáltam)

  • @andraspass4119
    @andraspass41192 жыл бұрын

    Kedves Péter! Miért kell(ene) az elektromos vezetékeket a párazáró fólia alatt elvinni? A fóliának nem a gipszkartonra kell direktben felfeküdnie?

  • @williamforsyth6667

    @williamforsyth6667

    2 жыл бұрын

    Hogy a vezetékek ne menjenek keresztül a párazárón.

  • @laszlovegh6310
    @laszlovegh63102 жыл бұрын

    Úgy látom sok mindenkit érdekel a téma , van esetleg egy jól elkészített mennyezet is, ami bemutatható? Előre is köszönöm!

  • @WhereIsTheSpartan

    @WhereIsTheSpartan

    2 жыл бұрын

    Engem is érdekel.

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    lesz! és erről tervezek egy élő kérdezz -felelek adást!

  • @jonatanrobertnemeth2790

    @jonatanrobertnemeth2790

    2 жыл бұрын

    @@SzakiEllenor Nekem is igy lett megcsinalva amit ugy orvosoltam,h bellulrol 5cm es nikecelt ragasztottam a plafonra. Parazaras megoldva es meg egy picit jobb is lett a szigeteles hatekonysaga.

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    @@jonatanrobertnemeth2790 az sajnos nagyon nem jó!

  • @jonatanrobertnemeth2790

    @jonatanrobertnemeth2790

    2 жыл бұрын

    @@SzakiEllenorlegysz fejtsd ki ha nem tul nagy keres ja es bocsi nem 5 hanem10cm es nikecelt ragasztozzam fel. A gyapot folott paraatereszto folia van es a teteje osb lap szellozo nyilasokkal majd a padlaster. Volt aki azt mondta jo lesz volt aki azt,h nem es volt aki azt mondta ,h az elcseszettnel jobb de nem az igazi....

  • @kamarton
    @kamarton2 жыл бұрын

    Ha jól látom, akkor famenetes gipszkartoncsavarokat sikerült használniuk, ezért ilyen hosszú.

  • @andrasheitz6302
    @andrasheitz63022 жыл бұрын

    Tisztelt László! Idén családi ház felújításába kezdek és a hőszigetelésben segítséget szeretnék kérni. A ház egész jó állapotú, még régi kisméretű téglából készült, emiatt a hőszigetelése gyenge. Három kérdésem volna: 1. Milyen vastag külső falszigetelést javasol? (kb 45 cm a falvastagság vakolattal) 2. Új tetőt építtetünk és tetőtér beépítés is lesz, ehhez milyen vastag tetőszigetelést javasol? 3. Padlófűtést tervezünk a ház most beépülő részében, ehhez az ár-érték arányban legjobb fűtő berendezés mi lenne ön szerint? (Természetesen a megfelelő hőszigetelés meglétét belekalkulálva) Nagyon köszönjük a kitartó munkáját és a videókat!

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    2 жыл бұрын

    EzekKel a kérdésekkel szerintem jobban jár,ha konkrétan megkeres,kihiv egy szakembert. Ez így nem fog működni...

  • @andrasheitz6302

    @andrasheitz6302

    2 жыл бұрын

    @@antaltamasi9944 már hívtam tervezőket csak kíváncsi vagyok hogy egyeznek-e az álláspontok. Sajnos nagyon sok infót kaptam és nem tudom kinek higgyek. Jobb minél több embert megkérdezni és utána dönteni.

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    2 жыл бұрын

    @@andrasheitz6302 nem biztos h egy jó megoldás van. Bonyolult dolgok ezek.

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    2 жыл бұрын

    @@andrasheitz6302 tetőszigetelésnek is annyi fajtája van,marcsak helye szerint is,anyagából Ne is beszéljünk.

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    2 жыл бұрын

    @@andrasheitz6302 padlófűtéshez. Alapból nem mindegy ugye a szigetelés,ahogy ön is írta (megfelelő). Na de mi a megfelelő!? Ha szuper,akkor elég lehet az elektromos padlófűtés: olcsó kivitelezni,drága működtetni,de ha kicsi a hőigény ,ez nem baj. Vizes padlófűtés. Gázkazán: közepes bekerülés, olcsó működtetés,de!! Ez csak egy bizonyos hőigêny fölött igaz Hőszivattyú: levegős: drága,bonyolult,akkor a legrosszabb mikor legjobban kéne,de van hozzá olcsósitott áram Talajszondás: olcsóbb,egyszerűbb,állandó teljesítményű,terület kell hozzá

  • @tamasaradi5199
    @tamasaradi51992 жыл бұрын

    Érdeklődni szeretnék, hogy a villany vezetékeknek hol lenne a helye egy JÓL kivitelezett, gipszkarton födémben. Azt értem hogy a párazárásnak a villanyvezetékek felett a helye. Azt is értem, hogy a párazárót nem lyuggatjuk rögzítő csavarokkal, de hogyan rögzítem a villanycsöveket, kötődobozokat a fa, beton födémhez. (merev falú csövekre gondolok, a gégecsövet utálom) Köszönöm a választ!

  • @alfonzsenki1905

    @alfonzsenki1905

    2 жыл бұрын

    @TIBERIUS JEFFERSON T'J Ezzel a válasszal sokra ment a kérdező....

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    2 жыл бұрын

    A kérdésed az,H különböző födémeknél,ahol gipszkarton állmenyezet van,H mennek ezek a dolgok? Ha igen,akkor a válasz annyi,H két szintes a léc/ fémváz,ahogy a videóban is szó van róla. Az alsó vázon van alulról a gipszkarton utánna légrés van. Ebben a légrésben lehet elhelyezni a vezetékeket pl.. rögzítés pedig a második vázszerkezeten lehetséges a fólia megsértése nélkül. Ahol a csavar mindenképpen átmegy a fólián,oda szegtömitö szalag kell.

  • @egyvalaki7764

    @egyvalaki7764

    2 жыл бұрын

    @@antaltamasi9944 Élég nagy hülyeséget írtál. 😁

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    2 жыл бұрын

    @@egyvalaki7764 no!? Mivel vívtam ki ezt a reakciót?

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    2 жыл бұрын

    Lehet a megfogalmazás nem jó,de szerintem pont erről volt szó a videóban....emlékeim szerint

  • @vinczefer1234
    @vinczefer12342 жыл бұрын

    Nem értem ezt a pára zàrást! Ha a karton és a fém váz közé kerül a pára záró fólia, hova lesz a lecsapodó pára a karton belső felén csapódik ki. Az se jó. Az előző egyik videóban ahol azt hiszem a saját házának a levegő szellőztetés mutatta be a mérnök úr, ott a pára záró fólia szerűség az álmennyezet felett volt vagy 30 cm-el. Ott hol csapódik le a pára?

  • @tamasdenem7892

    @tamasdenem7892

    2 жыл бұрын

    Ha a párazáró fólia felett megfelelő szigetelés van, akkor a pfólia alatt nem csapódik ki a pára, mert nem hűl le a levegő annyira.

  • @rihalaci9263

    @rihalaci9263

    2 жыл бұрын

    Érthető bb lenne , ha tisztelt Péter mondana 3 mondatot a harmatpont ról. (Remélem nem sértem az intellektualitás magas fokát ismét)

  • @szm650

    @szm650

    2 жыл бұрын

    Nem szabad lecsapódnia a párának. Ha lecsapódik, akkor ott rossz a szigetelés kívülről. Másrészt pedig a felesleges párát el kell vezetni a belső térből megfelelő szellőző berendezéssel.

  • @vinczefer1234

    @vinczefer1234

    2 жыл бұрын

    Na most aztán meg nagyobb a gond a fejembe. Ha megfelelő szigetelést használok akkor ember csapódik ki a pára tehát akkor nincs szükség a fóliába? De így vagy úgy minél jobban lezárjuk a teret, de vegyünk egy szellőztető rendszert mert a végén ez a megoldás?

  • @vinczefer1234

    @vinczefer1234

    2 жыл бұрын

    amelyen az adott nedvességtartalmú levegő a páratartalomra nézve telítetté válik. A harmatpontnál - a harmatpont-hőmérsékletnél - alacsonyabb környezeti hőmérsékletnél megindul a víztartalom kicsapódása, a kondenzáció. A harmatpont lehet fagyáspont alatti hőmérséklet is. A harmatpont az a hőmérséklet, melyre az adott légtömegnek le kell hűlnie, hogy a benne lévő vízgőz vízzé csapódjon ki. Amikor a harmatponti hőmérséklet a fagyáspont alá süllyed, ezt fagypontnak hívják, ekkor a vízgőz már nem képes többé harmatot létrehozni, helyette zúzmara vagy dér képződik. Magasabb hőmérsékleten a vízgőz egyensúlyi résznyomása (parciális nyomása) növekszik, ezért több víz párolog el. A vízgőz viselkedését nem befolyásolja a levegő jelenléte. A harmat képződése mindig előfordul a harmatponton, még akkor is, ha a vízgőzön kívül más gáz nincs jelen. A harmatpont a vízgőz parciális nyomásának monoton függvénye, így az meghatározható pusztán a vízgőz parciális nyomásából és fordítva is. Adott légnyomásnál - függetlenül a hőmérséklettől - a harmatpont megadja a levegőben levő vízgőz móltörtjét, vagy másképpen: meghatározza a levegő fajlagos páratartalmát. Ha a légnyomás úgy nő, hogy ez a móltört nem változik, a harmatpont szintén növekedni fog; míg ha a móltört csökkent, azaz a levegő szárazabbá válik, akkor a harmatpont vissza fog állni előző értékére. Ugyanígy, ha egy nyomásesés után a móltört nő, akkor a relatív páratartalom visszaemelkedik előző értékére. Emiatt, ha például New Yorkban és Denverben (utóbbi jóval magasabban fekszik) azonos a hőmérséklet és a harmatpont, akkor az egységnyi térfogatú levegőben levő vízgőz tömege azonos lesz a két városban, de Denverben a vízgőz móltörtje nagyobb lesz, mint New Yorkban.

  • @istvanivady2244
    @istvanivady22442 жыл бұрын

    Kedves Péter! A fa tetőszerkezeti elemek kezelve voltak, vagy csak a világítás ill. annak hiánya miatt tűnik úgy, hogy nincsenek mérgezve?

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    Ezt egy gyártó jellemzően megcsinálja, papírral kellene igazolnia!

  • @arturhomoki219
    @arturhomoki2192 жыл бұрын

    Wow

  • @csabaszabo9502
    @csabaszabo95022 жыл бұрын

    30 centis gyapot nincs főnök...nálam is 2x 140mm -el oldották meg...kereszt és főtartő nem szükséges 1 réteg kartonnál 😃üdv...követlek!

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    3x10cm? A terv szerint 2x15 kellett volna egyébként. Én tettem volna kereszt és főtartót a nagy fesztávolság és a nagy felület miatt, DE ha csak ez lenne az egyetlen hiba, ne készült volna video!

  • @pallaipeter1611

    @pallaipeter1611

    2 жыл бұрын

    De szükséges a kereszt tartó+ mennyezetre, pláne függesztettre nincs dupla karton ...

  • @leventefinta2888
    @leventefinta28882 жыл бұрын

    Úgy gondolom, hogy előbb lesz ebben a házban egy villamos tűz, mint egy a párazárás hiánya miatt bekövetkező penészesedés. Ez mégsem szúrt szemet..A két probléma között nem kevés különbség van súlyosság szempontjából..Reméljük készül majd villamos biztonságtechnikai felülvizsgálat is és az ügyfélnek majd a legkisebb problémája lesz az,hogy 30 helyett 10cm szigetelést kapott.:)

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    Nem-e? szerintem beszéltem erről is, és a kettő kéz a kézben jár!Simán lehet itt elfúrt vezeték ebben a kuszaságban..

  • @pallaipeter1611

    @pallaipeter1611

    2 жыл бұрын

    Penészesedés és szigetelés összerogyás, karton visszaázás az összegyült párától, villamos tűz miért lenne? A nem éghető szigetelòanyag vagy a fémváz lángra kap egy keresztbe futó vezetéktől.

  • @zsoltzombory8553
    @zsoltzombory85532 жыл бұрын

    Nem lehet, hogy félreértették az "amerikai stílusú tető" kifejezést? Már csak azért, mert ott divat mutatóba fölhajítani egy kis üveggyapotot, mivel ott filléres tétel a fűtés, meg Kaliforniába amúgy se nagyon kell .

  • @gaborpaksi
    @gaborpaksi2 жыл бұрын

    most akkor a födémre is párazárás, meg a tetősíkra is? rendbe kéne rakni ezt a párazárást meg nem zárást mert szerintem sokunknak nem tiszta..köszi

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    A meleg és a hideg terek találkozásához kell beépíteni. HA a padlástér fűtetlen, akkor a födémbe kellett volna. Másképpen mondva, a termikus burokfelületben nem csak hőszigetelésnek, hanem a meleg felől egy párazárásnak is kell lennie.

  • @salalala5251

    @salalala5251

    2 жыл бұрын

    A tetőre vízzáró, páraáteresztő kell. A szigetelés és a szoba közé kell a párazáró. (Ami hiányzik a videóban.)

  • @tradezsozso5137

    @tradezsozso5137

    2 жыл бұрын

    Én nem vagyok szaki, de józan paraszti ésszel azt gondolnám, hogy a karton fölé párazáró, a tető cserepek alá pedig pára áteresztő kell.

  • @akosbodo6775

    @akosbodo6775

    2 жыл бұрын

    Mindig belső oldali párazárás kell. Ha beépítetlen a tetőtér, mint itt, akkor födémen kell a párazárás, tetőfólia lehet párazáró vagy áteresztő is. Én magamnak páraáteresztő fóliát tetettem ide. Fafödémnél kötelező a párazárás födémnél, monolit betonfödémnél vagy egerendán legalább 7 centi felbetonnál már nem 100%, hogy kell a párazáró fólia. Ha beépített tetőtér van, akkor a is csak a lakott tér irányából kell a párazárás, a tetőfólia ebben az esetben páraáteresztő kell legyen.

  • @ja86mie

    @ja86mie

    2 жыл бұрын

    Ha valakinek hiányérzete van, hogy a párazárás hiánya miért baj, azok kedvéért leírom. Felső párazárás 2 fő funkciója: 1. Meggátolja, hogy a bentről érkező pára a szigeteléssel érintkezzen, mert az nedvesség hatására károsodik, zsugorodik és a névleges hőszigetelési teljesítménye is lecsökken. 2. Légtömörséget is biztosítja, az az nem szellőzik ki az alulról felfelé igyekvő meleg levegő. Mindezeken felül, ha nincs párazárás, akkor a meleg levegővel a pára átvándorol a szigetelésen, ami rendkívül hideg időben kikristályosodhat, azaz megfagyhat, majd amikor enyhül az idő a gipszkarton tetejére visszacsepeghet és „beázás” jeleit mutathatja. Kérdésedre válaszolva: Tetősíkra páraáteresztést, födémre párazárást kell alkalmazni.

  • @Lawrence8404
    @Lawrence84042 жыл бұрын

    Ilyen "macerás" helyre én nem is raknék semmilyen gyapotfélét.Párazárás után befújatnám cellulózzal.Picit drágább mint mondjuk a kőzetgyapot,viszont a munkaidő az töredéke,és garantáltan nincs hőhíd.-az én 80 m2-es padlásomat 3.5 óra alatt csinálták meg 25 cm vastagságban.

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    Csak egyetérteni tudok! Melegben is jobban teljesít, és valóban rendesebben be lehet dolgozni!

  • @szilardvittay5390

    @szilardvittay5390

    2 жыл бұрын

    Nem tűzveszélyes?

  • @johnasnetuddki8876

    @johnasnetuddki8876

    2 жыл бұрын

    @@SzakiEllenor Nálunk is az van, az üveggyapot lett kicserélve isocellre. Nyáron mérhetően és bizonyíthatóan 5-7 fokkal lett hűvösebb a tetőtérben. Egyébként a jelenség általános, nálunk a födémből kihagyták a deszkaborítást és néhol a párazáró szigetelést, a szintelválasztó födémből meg a párazárót és a komplett hang/hőszigetelést.Kár ,hogy megszereztem a tervrajzokat , ha nem tudom nem fáj :-(

  • @Lawrence8404

    @Lawrence8404

    2 жыл бұрын

    @@szilardvittay5390 Abszolút nem.De itt egy rövid videó a tulajdonságairól: kzread.info/dash/bejne/mnZpxaVtfa7VnZs.html

  • @rihalaci9263

    @rihalaci9263

    2 жыл бұрын

    @@szilardvittay5390 mikor bejött a technológia , azt gondoltam olyan mint a purhab és égni fog. És nem , megpróbáltunk egy levágott darabot meggyújtani gázlámpával, nem sikerült , önkioltó anyagként viselkedett. 2 fajtát ismerek a zárt és a nyitott cellást. Egyébként magamnak nem csinálnék ilyen szigetelést. Üdv.

  • @attilahorvath3659
    @attilahorvath36592 жыл бұрын

    A kérdés! Mi a megoldás? Karton vissza bontás? Brrr.. vagy szigetelés felszedése, párazáró leterítés gerendára, mindenre is...brrr majd sok szigetelés? Sajnos a jelenség mindennapos....

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    Őszintén? a szimpla fémváz miatt én a bontást tartanám a legszakszerűbbnek...De a kár óriási!

  • @timberman1713

    @timberman1713

    2 жыл бұрын

    Karton leszed!

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    haj eldob, xanax megkeres, ollé!

  • @timberman1713

    @timberman1713

    2 жыл бұрын

    Máshogy nem lehet tisztességesen megcsinálni!

  • @balazsnemeth5540

    @balazsnemeth5540

    2 жыл бұрын

    A legolcsóbb ha párazáró festékkel kenik le a mennyezetet,és még dobnak rá 20 cm szigetelést! De ebből a videóból nem lehet megállapítani mennyire stabil a szerkezet! A másik megoldás ha párazáró fólia+még egy réteg karton,ha stabil a szerkezet!

  • @laszloille9279
    @laszloille92792 жыл бұрын

    Kartonos létemre nem értem ? mi az a “2x fém vàz” ilyen kifejezés nincsen a kartonos szakmában

  • @laszloille9279

    @laszloille9279

    2 жыл бұрын

    Könyvben nincs ilyen maximum fő tartora való építés

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    javaslom nézegetni. docplayer.hu/8133884-Bme-epiteszmernoki-kar-epuletszerkezettani-tanszek-epuletszerkezettan-4-bsc-segedlet-a-bme-epiteszmernoki-kar-hallgatoi-reszere.html

  • @MoondawnHuDMFanClub

    @MoondawnHuDMFanClub

    2 жыл бұрын

    Dupla CD-profilvázra (CD-főtartó, CD-segédtartó) gondolt szerintem.

  • @laszloille9279

    @laszloille9279

    2 жыл бұрын

    Megnèztem köszönöm de a kétszeres és a kettős kifejezések közt is hatalmas a különbség nem akadékoskodik akarok de knauf kézikönyv olvasàsàt én is javaslom nézegetni 😁 amúgy jó videókat csinàlsz

  • @atis204
    @atis2042 жыл бұрын

    Egy mondatban el lehetett volna mondani, hogy mikor és miért kell duplaváz, vagy hogy lehetett volna megoldani szimplával😉. Egyébként a csavar mennyisége is elég kevésnek tűnik, persze érthető hisz kb 4 Ft egy csavar....

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    ja, meg a 3,5 méteres létra tetején egyensúlyozni...

  • @AzenNevem

    @AzenNevem

    2 жыл бұрын

    Ingyen letölthető a Rigips és a Knauf gipszkartonrendszer kézikönyv. nagyjából azt lehet mondani, hogy oda kell dupla váz, ahol előfordulhat, hogy a tartószerkezet mozgása nem egységes. Mint például fafödémnél. A duplaváz rendszer eloszlatja, kiegyenlíti az ilyen egyenetlen mozgásokat, az abból eredő feszültésgeket.

  • @tonesz7575

    @tonesz7575

    2 жыл бұрын

    Nekem teljesen megfelelt ahogy elmondta.

  • @timberman1713

    @timberman1713

    2 жыл бұрын

    Azt meg kérdezhetted volna, hogy hányadik vállalkozó kartonozott? Mi alapján döntött a tulaj? Lehet, hogy olcsó volt és azért nem értett hozzá?

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    @@timberman1713 "ismerős" volt...és szemérmetlen a vállakozó, sajnos...A tulajdonos meg szerintem nagyon jóindulatú

  • @rolandmatyas8029
    @rolandmatyas80292 жыл бұрын

    azt a villany vezetéket is jobb lett volna csőbe vezetni,

  • @MoondawnHuDMFanClub

    @MoondawnHuDMFanClub

    2 жыл бұрын

    Mondjuk ha MBCu kábelek vannak nem fontos (kettős szigetelés miatt), de azért nem árt még egy lépésálló védőcsőbe is behúzni (Symalen M 20/15).

  • @gaborhornsveger3542
    @gaborhornsveger35422 жыл бұрын

    Sajnos kevés megrendelő néz a számok mögé és ezekkel nem lehet versenyezni ill. én nem is szeretnék csak elég nagy csalódás mikor 20-30% differenciával viszik el a munkát, de olcsóságnak itt az eredménye és évtizedek óta nem okul a magyar belőle a törvények meg nem szorítják ki a kóklereket.

  • @napi111free
    @napi111free2 жыл бұрын

    Szia! Miért baj az, hogy a pára felmegy a padlásra? Bár nálam is távozna a lakásból, akár a padlás felé is, nem kellene állandóan szellőztetni, meg bekapcsolni a páramentesítő gépet, hogy 60% alá csökkenjen a páratartalom. Így legalább nincs penész a lakásban.

  • @ViLLaMVaDaS2

    @ViLLaMVaDaS2

    2 жыл бұрын

    Így a penész a hőszigetelésben fog keletkezni. Ez, van akinek nem baj, hiszen nem a lakásban van!

  • @baksai-szabokristof5318

    @baksai-szabokristof5318

    2 жыл бұрын

    a hőszigetelés hideg (harmatpont alatti) rétegeiben fog lecsapódni és penészt okozni

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    alább a jó válaszok, köszönöm! :-) (Kristóf és Villámvadász pipa!)

  • @napi111free

    @napi111free

    2 жыл бұрын

    @@SzakiEllenor És ördögtől való lenne a párát tovább engedni a cserepeken keresztül a szabadba? Persze, ha nem lenne fólia a cserép alatt.

  • @peterkirilla8090

    @peterkirilla8090

    2 жыл бұрын

    @@napi111free Hideg időben a párát nem lehetséges 'tovább engedni a szabadba' ugyanis a pára belüről - a fűtött lakótérből - kifelé halad. Akár milyen vastag is a hőszigetelés, a lakótér felőli oldala tulajdonképpen szobahőmérsékletű, viszont a legfelső rétege már jóval a harmatpont alatti. Így aztán ahogy a pára halad keresztül a hőszigetelő anyagon, a legfelső rétegeiben már halmazállapotot vált, azaz folyadék vagyis víz lesz belőle, ami átnedvesíti a gyapotot, és ahogy már fentebb leírták elkezd penészesedni a hőszigetelő anyag. Már ez is komoly probléma, de még ez a kisebbik, ugyanis a gyapot a nedvességet átadja a faszerkezetnek ami szintén penészesedni, gombásodni rothadni kezd!!

  • @peterbertalan1529
    @peterbertalan15292 жыл бұрын

    Ez elèg durva🙆‍♂️🤷‍♂️

  • @attilamarki5757
    @attilamarki57572 жыл бұрын

    a hőszigetelt csőben ( egyenes fekete csö) vízvezeték megy a hőszgetelés fölött ?

  • @ferencdocs4279
    @ferencdocs42792 жыл бұрын

    Be megy egy háziember a bóltba , levesz egy kenyeret az alciós pólcokról. Látja vagy nem látja hogy penészes és kifizeti... Hazamegy, meg akarja enni de most már látja, jé tényleg penészes és rossz ízű is.. Rázza fejét, csuklik ám a pék mimtha szidnák. Le is fényképezi, lenyügöz vele sok embert. Miközben a pék othon ólvas és újjabb kenyereket süt ki épp. Ami friss és ólcsó hamar kész! Nem is tudom talán mindenk gondolkodjon el azon hogy a ház ura vagy a pék fura?? Az aki kisúti vagy az aki megveszi?? Minden esetre elgondolkodttató.... És miért akkor már amikór elkészül könyörgöm???!!!

  • @SzakiEllenor

    @SzakiEllenor

    2 жыл бұрын

    nem, nincs kész, most akarták átadni. És az a csatorna nem titkolt célja, hogy a hétköznapi megrendelők probléma-érzékenyek legyenek. És előbb bízzanak meg műszaki ellenőrt, mint utóbb. És jó tudni, komoly árat kértek a munkáért, tehát nem az olcsóság volt a fő szempont...A bizalom volt túl nagy! sok esetben azt látom, jó vállalkozók olcsóbban dolgoznak, mint a kóklerek!!!

  • @ferencdocs4279

    @ferencdocs4279

    2 жыл бұрын

    @@SzakiEllenor csak tudod egyet nem értek , menet közben mért nem ellenőrzik a szakikat? Ez nagyon megoszlik..van aki olcson válal van aki drágán. Mimden esetre nehéz kiszűrni az áll szakikat. Valamit erre jó lenne kitalálni. Mert nem csak a megrendelőknek rossz ez hanem a normális szakiknak is. Ezt valamirn szinten úgy lehetne kiszűrni hogy menetközben leállítani az egészet.. Rendben átadás elött van a dolog.. de akkor is elkészűlt és innentől kezdve ez a megrendelőnek a rossz vagyis a legrosszabb

  • @ferencdocs4279

    @ferencdocs4279

    2 жыл бұрын

    @@SzakiEllenor szőrnyű dolgokkal szembesültem én is .. Vólt olyan válakozo aki a padló fűtésre rá rakta a hőtükör fóliát..a cső fölé... Volt aki 50 cm alapot csinált és beöntötte betontörmelékkel rá abeton és belocsólta vizzel.. stb.. kőműves vagyok és szekmám és világ életbe abba dólgoztam .. és ezen idő alatt rengeteg barbárral találkoztam már.. ha tehett kerültem és kerülöm is öket.. Na mimdegy is ..

  • @ferencdocs4279

    @ferencdocs4279

    2 жыл бұрын

    @@SzakiEllenor tényleg úgylátod hogy drágán is válalnak.. mármint több esetben is ez meglátás??? Én meg alig merek árat mondani ha maszek munkáról van szó.. Nem értem már ezt...

  • @quecksilberhochdruckdampfl7429

    @quecksilberhochdruckdampfl7429

    2 жыл бұрын

    @@ferencdocs4279 felülre a hőtükör... te nyerted a napot világcsúccsal

Келесі