"Trawler B-22" (1969 r.) /CAŁY FILM/

Фильм және анимация

Reklama trawlera B-22.
Barwny, 35 mm, 555 m - 20 min
Reżyseria: Jan Riesser
Scenariusz: Jan Riesser
Zdjęcia: Witold Mickiewicz
Produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi
----
VOD: vimeo.com/wfolodz/vod_pages
Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi
wfo@wfo.com.pl
FB: / wytworniafil. .
IG: / wytworniafi. .
TikTok: / wytworniafilm. .
Portal Streamingowy i VOD - Drzwi do kultury: drzwidokultury.pl/instytucja-...
----
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Пікірлер: 117

  • @wtfiswiththosehandles
    @wtfiswiththosehandles10 ай бұрын

    Dobra muzyka. Kompozytor chyba nie do końca zrozumiał zlecenie i myślał, że tytuł filmu to "tajemnica morderstwa na trawlerze b-22" :)

  • @marcinp7563

    @marcinp7563

    10 ай бұрын

    No, upiorna. Jak większość w tego typu filmach.

  • @DOGMIHOLE
    @DOGMIHOLE10 ай бұрын

    Dalmor. Pamietam jak burzyli budynki gdy tam w stoczni pracowalem ok 2008

  • @BlazejNozko

    @BlazejNozko

    9 ай бұрын

    No wlasnie. Przyszlo nowe i mury runely a znimi zmarnowano tez wielu ludzi a bezkarne zarzadzanie panstwowym majatkiem to demoralizacja ludzi ktorzy na to patrzyli i nic juz zrobic nie mogli. Dziekujemy panie Balcerowicz. Nauka w amerykanskich uniwersytetach nie poszla w las.

  • @stefan_kraweznik
    @stefan_kraweznik10 ай бұрын

    PPDiUR ODRA Świnoujście rządziła na całym świecie.

  • @arek-ps3mt
    @arek-ps3mt6 ай бұрын

    Piękne czasy fajny materiał.

  • @fujitsusiemens5996
    @fujitsusiemens599610 ай бұрын

    "Przedstawiamy ciekawsze epizody z budowy jednego z trawlerów typu B 22..." Teraz ciekawsze epizody z budowy statków obejmują: konferencja prasowa, uroczyste położenie stępki, kolejna konferencja prasowa, sprzedaż i złomowanie stępki (już bez konferencji i udziału przedstawicieli władzy). A przy okazji - ciekawe czy/ile jest jeszcze większych statków pływających pod naszą banderą?

  • @yakuzsa1

    @yakuzsa1

    10 ай бұрын

    w punkt

  • @wtfiswiththosehandles

    @wtfiswiththosehandles

    10 ай бұрын

    Myślisz, że te konferencje prasowe, uroczystości skąd się wzięły?? To wszystko są pomysły rodem z PRL.

  • @piastpluk

    @piastpluk

    10 ай бұрын

    ​​@@wtfiswiththosehandlesw PRL wychowani to takie same metody wprowadzają

  • @mourdebars

    @mourdebars

    10 ай бұрын

    @@wtfiswiththosehandles nie, to pomysły marketingowe z Ameryki. Tam powstały działy tworzenia baniek, bzdur, nabijania ludzi w butelkę. Tworzył je powinowaty Freuda Edward Bernays, który w 1917 był głównym organizatorem Komisji Creela, mającej za cel namówienie Amerykanów do udziału w IWŚ.

  • @Tomek1985

    @Tomek1985

    9 ай бұрын

    Flotę statków morskich zarejestrowanych pod polską banderą można szacować na około 185-190 jednostek (według danych komercyjnych baz danych statków światowej floty i zamówień stoczniowych). To wydaje się liczbą pokaźną, ale trzeba pamiętać, że wliczono tu statki małe i bardzo małe, takie, jak holowniki, pilotówki, małe statki rybackie, itp. Dokładna liczba jest trudna do określenia. Polski rejestr statków morskich nie doczekał się dotąd formy elektronicznej, dostępnej publicznie, on-line. O statki zarejestrowane pod polską banderą można się dowiedzieć studiując (udostępniony do wglądu na miejscu) rejestr w siedzibie Izby Morskiej. Z kolei według jednej ze wspomnianych, renomowanych, komercyjnych baz danych statków światowej floty i zamówień stoczniowych, liczba statków kontrolowanych przez polskie firmy i instytucje (należących do polskich armatorów), a pływających pod obcymi banderami, wynosi 86 wobec łącznej liczby 194 (również z tymi pod polską banderą). Według Głównego Urzędu Statystycznego morska flota transportowa należąca do polskich armatorów składała się w 2020 roku z 95 statków, z czego 15 pływało pod polską banderą, a pozostałych 80 - pod obcymi.

  • @Dondzir
    @Dondzir10 ай бұрын

    Muzyka filmowa godna Oscara....

  • @sczaniecki
    @sczaniecki10 ай бұрын

    ale muza pod ten material, woow lol

  • @TAD3011
    @TAD30115 ай бұрын

    Jednak najbardziej udaną przetwórnią była B - 15 , której żaden sztorm na Labradorze nie ruszał . Pół naprzód pod falę i zawsze statek stał w pionie ⚓.

  • @arkadiusznowakowski6396
    @arkadiusznowakowski639610 ай бұрын

    Dobrze że jesteście...

  • @sztukmistrzzmlekoity383
    @sztukmistrzzmlekoity38310 ай бұрын

    Za Unii Sowieckiej jednak się coś u Nas produkowało.

  • @DjTekuMatsono22
    @DjTekuMatsono2210 ай бұрын

    To Był Rok 1969 ❤

  • @imnotaplayer957

    @imnotaplayer957

    10 ай бұрын

    Co robiłeś w 69tym?

  • @buggy478

    @buggy478

    10 ай бұрын

    ​@@imnotaplayer957statek

  • @stan758

    @stan758

    10 ай бұрын

    Film jest datowany w 1969. Jego fragment 2:49 - 3: 02 przedstawiający wodowanie trawlera pochodzi z lat wcześniejszych, prawdopodobnie sprzed roku 1968. Otóż na dalszym planie widać trzony(pylony) powstającego słynnego Zieleniaka, taki stan można szacować na rok 1966/67. Drugi szczegół to zacumowany przy pirsie statek baza rybacka, prawdopodobnie typu B-67/2 POMORZE budowany też w latach 1966/67.

  • @gorniklecznaman3414

    @gorniklecznaman3414

    9 ай бұрын

    @@stan758 Mądry komentarz 👍

  • @zarys76
    @zarys7610 ай бұрын

    Czad

  • @ChristophorosSedinum
    @ChristophorosSedinum10 ай бұрын

    Za PRLu Polska stała się krajem rolniczo przemysłowym. Po roku 1989 Polska stała się krajem magazynów, sortowni, montowni, centrów logistycznych dla zagranicznych gospodarek i globalnych koncernów, które korzystają ze wszelkich przywilejów nadanych im przez "administrację zarządzającą obszarem geograficznym o nazwie Polska". No cóż, nie takie imperia upadały, a co dopiero ciężko wypracowany dorobek powojennych pokoleń...

  • @majkizbajjki5505

    @majkizbajjki5505

    10 ай бұрын

    A skąd wiesz kto dawał kredyty Gierkowi skoro Jaruzelski w 1985 został wezwany na dywan do Rockefellera??? My mieliśmy puste półki a fabryki szły na 3 zmiany pełną parą! To gdzie ten towar pojechał? Gdzie jechały lokomotywy, wagony, maszyny do obróbki metali, wyroby hutnicze, maszyny precyzyjne? Ano w świat. Tyle że my to sprzedawaliśmy za 1000 zł a zachód to odpychał za trzy zera więcej i to w dolarach.

  • @ChristophorosSedinum

    @ChristophorosSedinum

    10 ай бұрын

    Zgadzam się, za grosze wysyłaliśmy własne produkty w świat. Nie tylko na zachód. Ze stoczni szczecińskiej "za darmo" szły statki do ZSRR. Tak nie da się prowadzić komercyjnej działalności, polegającej na produkcji i zyskach, plus kumulacji kapitału. Niemniej po roku 1989 stoczni były, papiernie były, huty były, cukrownie były, rybołówstwo było, transport morski i oceaniczny również, transport śródlądowy, kopalnie były, przemysł tekstylno włókniarski był...ale padło zlecenie, aby to wszystko szlag trafił i Polacy nigdy nie odbudowali niezależnej, prężnej klasy średniej. Teraz polskojęzyczna populacja jest zdana jedynie na partyjne obietnice budżetowego rozdawnictwa, a nie na poziom kreatywności i zaradności polskich przedsiębiorców. Pamiętam co się działo z ludźmi mającymi jakikolwiek pomysł na biznes w początkach lat 90 tych XX wieku...Każdy kto był zaradny budował fabryczkę, zakład produkcyjny, usługowy, kupował maszyny, całe linie produkcyjne, tworzył dziesiątki, czy setki miejsc pracy, zajmował się handlem. Nie każdy z nich był "krwiopijcą kapitalistą". Było wielu ludzi, którzy inwestowali w kadry, gdzie relacje w firmie były wręcz rodzinne. Taki zryw swobód gospodarczych i wolnej przedsiębiorczości został bardzo szybko zabity. Dzisiaj widzę szyldy Amazonu, Zalando, LG , a nigdzie kulwa nie widzę szyldu " Nowak i synowie, istniejemy od 150 lat"....

  • @grzegorz4319

    @grzegorz4319

    10 ай бұрын

    Jak zydostwo przejęło stery tak tylko upadek

  • @marekmarek9518

    @marekmarek9518

    10 ай бұрын

    Za komuny nic nie było w sklepach, stało się za wszystkim w kolejkach a ludzie kradli po zakładach wszystko co popadło. Sb Milicja i inne organy gnębiły ludzi itd itp. Zobacz na kartony których używają. Na zachód wszystko szło a ty badziewie żarłeś bo kasa na czołgi była potrzebna.. Komuno nie wracaj

  • @wolnywilk2831

    @wolnywilk2831

    10 ай бұрын

    Polska to ścierwo!!! To nawet nie jest państwo ani kraj!!! To korporacja zarejestrowana w NOWYM JORKU!!!

  • @JanKowalski-bm5sp
    @JanKowalski-bm5sp10 ай бұрын

    Film Krab i Joanna dobrze pokazuje prace na trawlerze.

  • @tomos5274

    @tomos5274

    5 ай бұрын

    Właśnie oglądając ten, nawiasem mówiąc, świetny dokument skojarzyłem z filmem Krab i Joanna. Pozdrawiam serdecznie!

  • @piastpluk
    @piastpluk10 ай бұрын

    oj jeden z niewielu gdzie z podkładem muzycznym to im nie pykło podkład pod sztorm i burze.. a tu panewki robią

  • @radek74
    @radek7410 ай бұрын

    10:47😄😁😆😅🤣😂. Zawsze mnie to w tych filmach edukacyjnych z PRL bawiło. Stu chłopa, a żaden po pracy nie pił, tylko wszyscy siedzą w świetlicy i grają w warcaby, szachy, co najwyżej w remika, ale nie pokera. Ewentualnie czytają ksiązki lub gazety. Tak przedstawiano także "sielskie" życie, po pracy, w PGR-ach, czy kopalnianych hotelach robotniczych na Śląsku.

  • @iwobadowski1593

    @iwobadowski1593

    10 ай бұрын

    Mieli pokazać spitych pod stołem?

  • @radek74

    @radek74

    10 ай бұрын

    @@iwobadowski1593 Nie, ale po co zakłamywać rzeczywistość i na "potrzeby" dokumentalistów robić takie spędy. To jak klub lokatora w "Alternatywy 4". Przecież Bareja l, to właśnie wyśmiewał.

  • @januszkomentator2689

    @januszkomentator2689

    10 ай бұрын

    ​@@radek74 Nikt w prawdzie nie pił, za to wszyscy palili.

  • @BlazejNozko

    @BlazejNozko

    9 ай бұрын

    No to teraz mozna ogladac patologie na calego i z calej Unii Europejskiej ale cenzura nadal dziala, ze i tak nie wiadomo jak jest na prawde. Problem polega na tym ze kiedys starano sie pokazywac jak byc powinno i ludzie wstydzili sie patologii. Teraz patologii nikt sie nie wstydzi a nawet panuje powszechny ekshibicjonizm bo na wszystkim mozna zarobic. Pamietam te czasy jako dziecko i wiem ze byla potrzeba uczenia naszego spoleczenstwa i wskazywania wzorcow z roznym efektem, ale w wiekszosci spoleczenstwo chcialo nasladowac dobre przyklady. Oczywiscie byla tez patologia ale dzisiejsza powszechna demoralizacja i brak dbalosci o estetyke w otoczeniu i w stosunkach miedzyludzkich prowadzi do dziadostwa nawet wsrod ludzi wyksztalconych. CHYBA W FILMACH EDUKACYJNYCH POWINNO SIE POKAZYWAC DOBRE A NIE ZLE PRZYKLADY. Szkoda tylko, ze ten elegancko zapakowany w bloki dorsz szedl glownie na rynek dewizowy.@@radek74

  • @mutantos6778

    @mutantos6778

    9 ай бұрын

    ​@@BlazejNozkoszedł na rynek dewizowy bo trawlery z japońską automatyką musiały się zwrócić 😁. Nigdy nie było nic za darmo nawet towarzysze radzieccy wystawiali koniec końców rachunki w dularach :P

  • @jaromirsmorczewski8995
    @jaromirsmorczewski89959 ай бұрын

    Pracowalem w Odrze Swinoujscie z jyska ze kiedys poplyne, ale to bylnojres likwidacji Odry lata odb1989. Moj brat po skonczeniu tej szkoly obok zakladu heszcze sie zakapal w 1981 roku

  • @Tomek1985
    @Tomek198510 ай бұрын

    Polecam w tym temacie film "Krab i Joanna"

  • @Hellbii666

    @Hellbii666

    9 ай бұрын

    Obejrzałem, bardzo dobry. Pozdrawiam.😀

  • @wolnywilk2831
    @wolnywilk283110 ай бұрын

    Teraz nie ma stoczni, nie ma nic!!!!

  • @Elcicikos

    @Elcicikos

    10 ай бұрын

    Stocznia nadal jest i coś tam nawet budują

  • @wolnywilk2831

    @wolnywilk2831

    10 ай бұрын

    @@Elcicikos tylko jest....

  • @Elcicikos

    @Elcicikos

    10 ай бұрын

    @@wolnywilk2831 Co to znaczy tylko jest?

  • @wolnywilk2831

    @wolnywilk2831

    10 ай бұрын

    @@Elcicikos tylko jest... Produkuje okręty?

  • @Elcicikos

    @Elcicikos

    10 ай бұрын

    @@wolnywilk2831 Nie. Ale statki.

  • @yakuzsa1
    @yakuzsa110 ай бұрын

    Nie ma stoczni nie ma dorsza, jest zielony ład, tęczowy postęp i ukrainizacja kraju. To jest Rok 2023!

  • @bartekkowalski6408

    @bartekkowalski6408

    10 ай бұрын

    Nie ma również mózgu w twojej czaszce

  • @yakuzsa1

    @yakuzsa1

    10 ай бұрын

    ty mały trolu@@bartekkowalski6408 z konta tego samego typu nizej pisał drugi troll

  • @Krzysztof_Kornet_84

    @Krzysztof_Kornet_84

    10 ай бұрын

    ​@@bartekkowalski6408, to co niby jest dzieciaku??

  • @rw9737

    @rw9737

    5 ай бұрын

    @@bartekkowalski6408 spójrz pod pępek czy ci jakiś włosek nie wyrósł, bo po takim tekście o braki mózgu to mogę podejrzewać tylko ucznia klasy pierwszej szkoły specjalnej...

  • @krzysztofkolczynski1831
    @krzysztofkolczynski183110 ай бұрын

    za 5 lat sie wykluje:)

  • @obrus
    @obrus10 ай бұрын

    muzykę do polskich kronik filmowych to chyba dopasowywali psychopaci albo wyjątkowo złośliwi ludzie

  • @prezesfirmy9317
    @prezesfirmy931710 ай бұрын

    Przywieźli gotowy silnik po czym go rozebrali 😂

  • @borys187

    @borys187

    10 ай бұрын

    O chyba C. Eng.

  • @stan758

    @stan758

    10 ай бұрын

    To taka kombinacja ujęć, nie zawsze dotycząca tego samego statku i niekoniecznie jednego typu silnika. Rozebrany silnik to prawdopodobnie nie główny a agregatowy.

  • @gravelpit6459
    @gravelpit645910 ай бұрын

    Muzyka straszna

  • @thomasantyskowyt7787

    @thomasantyskowyt7787

    10 ай бұрын

    Genialna

  • @luchtaj
    @luchtaj5 ай бұрын

    3:54… co ten facet przykręca? Powietrze?

  • @robertusaudio5474
    @robertusaudio547410 ай бұрын

    Trałowanie denne to rzeźnia dla środowiska.

  • @arturpietrzyk5873

    @arturpietrzyk5873

    10 ай бұрын

    ... i sieci ... ale na jeziorach . na Atlantyku denne to ok 3 , albo 4 km. .

  • @Krzysztof_Kornet_84

    @Krzysztof_Kornet_84

    10 ай бұрын

    Kolejny ekotrol

  • @abcdefghabcdedfg2342

    @abcdefghabcdedfg2342

    10 ай бұрын

    ekodebil@@Krzysztof_Kornet_84

  • @kociamama6630
    @kociamama663010 ай бұрын

    Przez te dźwięki (muzykę ?) nie da się tego oglądać.

  • @rw9737
    @rw97375 ай бұрын

    czyli od lat 60-tych gdzie była to jedna z największych stoczni Świata po 60 latach jest to brak stoczni w ogóle. Tymczasem w Korei Południowej i Chinach....

  • @robertszostak666
    @robertszostak66610 ай бұрын

    Szkoda, że większość tych trawlerów była budowana dla sowietów🤮 Nam Polakom zostawały odrzuty z eksportu.

  • @niaczelnikmordoru8757
    @niaczelnikmordoru875710 ай бұрын

    ta sama narracja w TVP info, same sukcesy

  • @rw9737

    @rw9737

    5 ай бұрын

    Obraz jest realny, tak tam tyle statków się wtedy budowało a Polskie Okrętownicto zapoczątkowane przez Profesora Doerffera się prężnie rozwijało...

  • @henrykgwizdecki1359
    @henrykgwizdecki135910 ай бұрын

    Janusze znów w komentarzach będą ślinić się jaki zajebisty mieliśmy przemysł i jaką byliśmy potęgą 😂

  • @MaDu_1967

    @MaDu_1967

    10 ай бұрын

    No teraz za to jesteśmy zajebistą potęgą...

  • @arturpietrzyk5873

    @arturpietrzyk5873

    10 ай бұрын

    Zobacz na TVPiS , to sie usmarkasz z podziwu .

  • @yakuzsa1

    @yakuzsa1

    10 ай бұрын

    sprdlaj platfusie

  • @pigwa1790

    @pigwa1790

    10 ай бұрын

    teraz jesteśmy wielką potęgą bo zorganizowali w Warszawie większą defiladę jak w Moskwie...

  • @jankowalski-th9sk

    @jankowalski-th9sk

    10 ай бұрын

    @@pigwa1790 na sprzęcie od USA nawet chcieli coś tam przemalowac. Naszym sprzętem walczą banderowcy

  • @chujciwdupe-li7dz
    @chujciwdupe-li7dz10 ай бұрын

    Najpierw wsadzili kopletny silnik do niego żeby go potem w środku go rozebrać i sobie panewki wymieniać czy jak?

Келесі