Традиційна обласна виставка «Сяйво Великодня» (Великодня писанка - 2024)

«Сяйво Великодня» (Великодня писанка-2024) обласна виставка народного мистецтва
25 квітня - 14 травня 2024 року Світлиця ОЦНТ
Писанка символізує народження нового життя і несе у собі сонцедайність Великодня. Саме тому, не зважаючи на воєнний стан, наша виставкова Світлиця і в цьому році заграє барвами справжнього писанкового раю.
25 квітня відбулося відкриття традиційної обласної виставки народного мистецтва «Великодня писанка», яка присвячується величному святу Світлого Воскресіння, рідній Україні, її минулому та героїчному сьогоденню.
Експозиція виставки складається як з писанок, так і з творів інших видів народного мистецтва на великодню тематику, представлених майстрами Вінниччини. Писанки, дряпанки, мальованки та писанкові композиції представили: Марія Гоцуляк, Оксана Городинська, Анна Пахненко, Леся Паладійчук (м.Могилів-Подільський); Тетяна Пірус, Наталія Шпак-Косаківська, Тетяна Рихліцька, Ірина Красильникова, Наталія Вусик (м.Вінниця); Алла Болгарська і Тетяна Поплінська (м.Ямпіль); Інна Громова (м.Хмільник); Світлана Мала (м.Тульчин); Ніна Джус (м.Липовець); Вікторія Панова (м.Жмеринка); Наталія Манжос, Тетяна Сінько і Оксана Якубчик (Гайсинська ТГ); Віта Кушніренко, Олена Волошина, Лариса Зорук, Валентина Шпак-Мельник, Наталя Гармасар, Юрій Посмітюха, Лілія Матюх (Лука-Милешківської ТГ); Олексій Шалак (Чернівецької ТГ); Марія Зибіна і Марина Вовк (учениці Крижопільської ДШМ). Також писанки своїх майстринь представили Теплицька і Бершадська територіальні громади.
Як завжди, окрасою експозиції виставки стали картини народного малярства та живопису з великодніми сюжетами. Зокрема, це роботи Івана Горобчука, Василя Слободянюка, Івана Грищука, Володимира Купчишина, Світлани Жукової, Світлани Окуленко, Ірини Ковальчук (м.Вінниця); Тетяни Куліш (м.Козятин); Олени Косінської, Тетяни Павленко (смт.Муровані Курилівці), Марини Рудакової, Слави Петрова та Вероніки Левицької (Тульчинська ДМШ). Картину техніки «батик-вишивка» презентувала Людмила Бондар (м.Вінниця). Вперше в експозиції великодньої виставки представлені картини-ікони на дереві Ігоря Сидоренко (м.Погребище).
Свій колорит в експозицію внесли керамічні підсвічники Ольги Цибулі (смт.Вороновиця), ікона Вікторії Ніколаєвої та панно Михайла Діденка (м.Вінниця) і великодні дзвоники Євгенія Довбні (переселенець з м.Олешки Херсонської області). Роботи ручного ткацтва - рушники з села Галайківці (Мурованокуриловецька ТГ) та Алли Болгарської (м.Ямпіль), гобелени Олени Рязанцевої (м.Шаргород) та Галини Чекіної (м.Вінниця). А також декоративний розпис Наталії Луценко (м.Вінниця) і Сергія Бугая (с.Човновиця Оратівської ТГ), різьба по дереву Олександра Кривоноса (м.Вінниця), аплікація Людмили Барановської і Тетяни Гончаренко (смт. Літин) та картина в техніці валяння Софії Снігур (с.Джурин).
Доповнили експозицію великодньої виставки витинанки: Наталії Гуляєвої-Смагло (с.Рахни Лісові Шпиківської ТГ); Тетяни Яковенко (м.Могилів-Подільський); Олександри Зибіної, Ірини Андріїшиної, Ангеліни Андрухової і Тетяни Бричук (смт.Крижопіль). Великодні композиції Аліни Гончарук і Тетяни Деревянко (с.Джурин) та ляльки-мотанки Ганни Лагуни (смт.Крижопіль). А довершили експозицію вишиті рушники, сорочки, серветки і картини, представлені такими майстринями Вінниччини, як Тетяна Поплінська і Олександра Тютюнник (м.Ямпіль), Любов Косташенко (смт.Крижопіль), Марія Барткова і Раїса Яськова (Подільський народний університет культури смт.Літин), Надія Димкова (с.Дяківці Літинської ТГ), Галина Бобик (с.Джурин), Світлана Лапатанова (м.Вінниця).
Всього обласна виставка “Великодня писанка» об’єднала навколо себе 75 учасників, які, в загальному, представили біля трьохсот робіт.
В рамках виставки з 26 квітня по 3 травня проводитимуться майстер-класи з написання писанки за участю відомих майстринь Вінниччини - Наталії Шпак-Косаківської, Оксани Верхової-Єднак, та ін.
Бажаємо всім шанувальникам народного мистецтва отримати естетичне та духовне задоволення від екскурсу в царину древнього чарівного світу - «Писанка».

Пікірлер

    Келесі