Top 7 home ventilation mistakes

Ғылым және технология

0:04 - Вступ
0:15 - №1 - Неправильний розподіл повітря
1:03 - №2 - Забезпечення лише витяжки повітря
2:09 - №3 - Наявність вентканалів
4:00 - №4 - Економія на повітропроводах
5:31 - №5 - Відсутність шумоглушників
6:38 - №6 - Незбалансована кількість припливного повітря
8:28 - №7 - Відсутність системи рекуперації
Вас вітає компанія Альтер Ейр! Сьогодні ми поговоримо про сім головних помилок, яких припускаються люди при проєктуванні вентиляції в будинку.
Помилка №1: неправильне розподілення повітря. Багато компаній при проєктуванні припливно-витяжної вентиляції організують подачу повітря в чисті зони, і забор також із чистих зон. При цьому в брудних зонах (санвузлах, вбиральнях) встановлюються витяжні вентилятори, які видаляють зайву вологу.
Такий підхід призводить до того, що мешканці викидають тепле та вологе повітря на вулицю.
При правильній організації вентиляції відпрацьоване повітря забирається припливно-витяжною установкою із брудних зон і передається на рекуператор. Таким чином, теплова енергія передається від витяжного потоку припливному, тим самим забезпечуючи енергоефективність і комфорт.
Помилка №2: організація лише витяжної системи вентиляції. Витяжних вентиляторів у брудних зонах недостатньо для забезпечення загальнообмінної вентиляції. Щоб організувати повноцінну систему, необхідний також постійний приплив свіжого повітря, який компенсуватиме масу, що видаляється. Для забезпечення даного балансу вам доведеться або відчиняти вікно, або встановлювати припливний клапан. Але така система вентиляції не буде енергоефективною, оскільки тепле повітря викидатиметься назовні, а через відкриті вікна заходитиме повітря вуличної температури. Енергоефективну вентиляційну систему, яка додатково не навантажуватиме системи опалення та кондиціювання, вдасться створити тільки за допомогою припливно-витяжних установок.
Помилка №3: наявність вентканалів. Цю помилку ми вважаємо найсерйознішою, оскільки саме вентканали вкрай негативно впливають на енергоефективність будинку - через них йде на вулицю нагріте повітря. Тому ще на етапі будівництва необхідно визначитися, чи буде у вас припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією. Якщо відповідь позитивна, вентканали проєктувати і будувати не потрібно.
Помилка №4: економія на повітропроводах. Деякі проєктувальники з метою економії радять клієнтам вибирати повітроводи з меншим перерізом, стверджуючи, що це не позначиться на якості вентиляції. Такий підхід є помилковим - для правильної організації системи нам потрібно забезпечити опір не більше 100 Па. Якщо цей параметр буде перевищений, значно зростуть шумові характеристики, і вам буде просто некомфортно чути постійний гул у приміщеннях.
Помилка №5: відсутність шумоглушників на вентиляційній установці. Незважаючи на те, яку систему вентиляції ви вибрали - підвісну або стаціонарну, - на неї обов'язково потрібно встановити чотири шумоглушники. Вони запобігатимуть поширенню шуму роботи двигуна вентканалами, а значить дозволять вам не чути установку зовсім.
Помилка №6: Незбалансована кількість припливного повітря. Відповідно до ДБН, повітря має подаватися до приміщення у регламентованій кількості. Мінімально на одну людину потрібно подавати 15 м3/год повітря, оптимально - 25 м3/год, а для підвищеного комфорту 36 м3/год. При цьому повітря в приміщенні має оновлюватись відповідно до кратності 0,7. Відповідно до цих показників необхідно проєктувати вашу вентиляційну систему.
Однак на даний момент існує вдосконалена система вентиляції зі змінною подачею повітря, яка подає до кімнат не регламентовану кількість повітря, а саме ту, яка необхідна на даний момент. При розподілі потоків система орієнтується на показання датчиків вуглекислого газу, встановлених у кожній кімнаті, а регулюються потоки VAV-клапанами. Такі вентсистеми зараз виробляє тільки чеська компанія Jablotron.
Помилка №7: відсутність рекуперації повітря. Ми вже згадували, що рекуперація дозволяє нагрівати повітря припливу теплом витяжного. Таким чином, ви можете подавати в кімнати відразу тепле свіже повітря, не витрачаючи зайвої енергії на його нагрівання.
Бажаєте дізнатися більше про вентиляцію чи спроєктувати власну ідеальну систему? Звертайтесь до Альтер Ейр!
Знайдіть більше інформації на нашому сайті:
alterair.ua/ventilyatsiya/doma/
alterair.ua/ventilyatsiya/pro...
alterair.ua/stati/pritochno-v...
Слідкуйте за нами у соціальних мережах:
FACEBOOK - / alterair.ua
INSTAGRAM - / alterair.ua
TIK TOK - / alter_air_

Пікірлер: 4

  • @SVsvsvsvsvsvss
    @SVsvsvsvsvsvss2 ай бұрын

    Не згоден, вартість робіт та матеріалів, обслуговування значно дорожче ніж викидання в шахту вентиляції нашоітого вологого повітря. Тому масове щастосування таких систем в квартирах недоцільне. Відко це реклама своїх робіт. Такі роботи стають економічно виправдані при площі будинку ввд 200 м кв

  • @alterairkiev

    @alterairkiev

    2 ай бұрын

    Вітаємо! Трохи не зрозуміло, з чим саме Ви не згодні. У відео ми розповіли про загальні помилки вентиляції. Однак вибір конкретної системи залежить від таких факторів, як площа приміщення, кількості людей і архітектурних особливостей. Звісно, встановлення вентиляційної машини з продуктивністю 500 м3/год у квартиру площею 70 м2 буде не доцільним. В даному випадку оптимальніше обирати модель з продуктивністю 100м3/год, як приклад.

  • @SVsvsvsvsvsvss

    @SVsvsvsvsvsvss

    2 ай бұрын

    @@alterairkiev Вітаю, не згоден з висновком що така примусова вентиляція з рекуперацію потрібна в кожну квартиру, але це економічно недоцільно

  • @densolo2942

    @densolo2942

    2 ай бұрын

    @@SVsvsvsvsvsvss Якщо так к всьому підходити тоді навіщо ми робимо утеплення :) заміну з деревʼяних вікон на пластик і алюміній ( одним словом робимо краще утеплення ) давайте повертатися до 80 років поролоном вікна забивати :))) ви не праві на 100% хоча ваш вибір теж має бути в житті

Келесі