Топ 5 питань про дарування | Договір дарування | Кому можна дарувати квартиру?

В цьому відео ми відповіли на топ-5 питань стосовно теми договору дарування. Якщо у вас залишилися питання по цій темі - пишіть їх нам у коментарях і ми знімемо нове відео з вашими питаннями. Не забудьте поставити лайк і підписатись на канал ❤️
📲 Наш Instagram - / nakaz.ua
💻 Наш KZread-канал про нерухомість - / @nakazua
☎️ Записатися на консультацію - family.nakaz.ua/
________________
⏰ Тайм-код:
00:00 - вступ
00:14 - дарування неприватизованої квартири
01:24 - після прийняття спадщини можна дарувати квартиру?
02:21 - кому можна дарувати квартиру?
02:37 - податки та додаткові затрати при даруванні квартири?
03:34 - відкликання договір дарування
________________
🎥 Корисні відео:
⚡️ Що краще заповіт чи дарування - • Що краще заповіт чи да...
⚡️ Як ділиться спадщина без заповіту - • Як ділиться спадщина б...
#NAKAZ.FAMILY #спадщина #дарування

Пікірлер: 24

  • @nakaz.family
    @nakaz.family9 ай бұрын

    📲 Наш Instagram - instagram.com/nakaz.ua/ ☎ Записатися на консультацію - family.nakaz.ua/

  • @user-nr1zn2du2f
    @user-nr1zn2du2f4 күн бұрын

    Добрий день! Підкажіть, будь ласка, експертна оцінка майна має бути в обов'язковому порядку? Навіть якщо обдарований 1-ої групи спорідненості?

  • @raimon6783
    @raimon678324 күн бұрын

    Доброго дня! Я можу зараз подарувати квартиру мамі,а пізніше мені мама через рік - знову передарує!!!!

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    22 күн бұрын

    Добрий день. Можете. Звісно через рік мама може передумати, але якщо у вас хороші відносини і є довіра, то можна так зробити.

  • @dmitryzhdamarov1432
    @dmitryzhdamarov14327 ай бұрын

    Вітаю,пані Наталя! Підкажіть будь ласка, чи ви могли б освітити, які саме вагомі причини? А також більш простою мовою пояснити значення 4го пункту 727 ст. ЦК? Полдякував.

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    7 ай бұрын

    ст. 727 п. 4 - Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дарунок є збереженим. Те що, було подаровано, може не існувати вічно. Приклад. Подарував будинок, через місяць в нього нажаль потрапила ракета, будинок знищено. Вимагати розірвання договору і повернення будинку неможна. Бо сам дарунок вже не існує. А дарування як відомо, буле безоплатним. Вимагати гроші теж не можна.

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    7 ай бұрын

    Вагомі причини: обдаровуваний умисно вчинив кримінальне правопорушення проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей. Або. Я подарувала музею картину, яку намалював мій дідусь. Картина має для мене величезну нематеріальну, а особисту цінність. І тут я бачу, що музей абсолютно не забезпечує схоронність цієї цінної речі. Наприклад, виставляє її на вулицю, не прибирає навіть на ніч і взагалі поставив її біля відкритого багаття. Тобто, музей створює реальну небезпеку втрати картини, яка для мене дуже дорога. Це дає мені право забрати її назад.

  • @Fernad-pe8pu
    @Fernad-pe8pu3 ай бұрын

    Вітаю пані Наталія! Чи можливо оформити договір дарування, якщо особа, що приймає дарування знаходиться за кордоном? Якщо так - то що для цього потрібно? Дякую!

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    2 ай бұрын

    Вітаю! Так, звісно можливо. Для цього ця особа повинна засвідчити довіреність на когось в Україні, хто від її імені прийме дар. Довіреність можна засвідчити у нотаріуса за кордоном або в посольстві України. Потім в залежності від країни може знадобитися штамп апостиль (наприклад, якщо довіреність з Польщі, то апостиль не потрібен, якщо із США - потрібен). Потім надіслати довіреність поштою в Україну.

  • @vipfor5859
    @vipfor58592 ай бұрын

    Добрий день ! Яке буде опадаткування при даруванні квартири дядькові (татовому рідному брату)? Дякую!

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    2 ай бұрын

    Дядько не є вашим близьким родичем, а тому є два варіанти: 1. Оформити дарування, витрати будуть такі: ПДФО 5%, військовий збір 1,5 %, Держ.мито 1 %, оцінка нерухомості і послуги нотаріуса. (якби дарували близькому родичеві, то заплатили б лише послуги нотаріуса) 2. Якщо квартира у Вашій власності вже більше ніж 3 роки, то вигідніше оформити купівлю-продаж. Тоді витрати будуть такі: Пенсійний фонд 1%, Держ.мито 1%, оцінка майна, послуги нотаріуса (тобто як бачите витрат менше ніж при даруванні не близькому родичеві)

  • @Vadim_Auto
    @Vadim_Auto6 ай бұрын

    Чи існує в природі договір дарування готівкових коштів? Не можу знайти на цю тему нічого. Чи потрібні якісь документи про походження коштів від того хто хоче подарувати?

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    6 ай бұрын

    Так, це звичайний договір дарування. В статті 718 Цивільного кодексу України чітко вказано: Дарунком можуть бути рухомі речі, в тому числі ГРОШІ та цінні папери, а також нерухомі речі. Походження коштів може вимагати підтвердити банк, якщо ви здійснюєте платіж. Але в данному випадку по -перше мова явно йде про готівку, по друге це не платіж. Це дарунок. Ви ні за що не платите. Ви даруєте. Тому відповідь така - ні, підтвердження походження коштів не потрібно.

  • @_ti_v
    @_ti_v3 ай бұрын

    Доброго вечора .Скажіть будь ласка чи в умовах воєнного стану може особа подарувати будинок не родичеві ?Місцевий нотаріус говорить що не можна ,можна тільки родичам .

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    2 ай бұрын

    Доброго дня. Можна подарувати і не родичеві, ніякої заборони немає. Але якщо дарувати НЕ родичеві, то доведеться сплачувати ПДФО (5%, а якщо хтось із сторін є нерезидентом тоді 18 %) + військовий збір (1,5 %). Тобто немає заборони подарувати не родичеві, просто податки вищі. І це не пов'язано із воєнним станом, це правило існувало і раніше.

  • @andriyzaber3604
    @andriyzaber36046 ай бұрын

    Чи збільшаться податки якщо нерухомість яка дарується родичам 1-2 ступенів менше 3-х років у власності? Дякую

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    5 ай бұрын

    Вітаю! Ні, не збільшаться. Умова про термін протягом якого дарувальник володів цим нерухомим майном не має значення для дарування родичу 1-2 ступення спорідненості і на розмір податків це не впливає.

  • @vivima7310
    @vivima73104 ай бұрын

    Добрий день. Дружина і чоловік мали у співвласності квартиру. Дружина дарує чоловіку свою частку, але в договорі нотаріус не вказав що строни не мають заперечень щодо дарування. Цей договір дарування вважається недійсним? Чоловік і дружина розлучені наразі.

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    4 ай бұрын

    Так чоловік і дружина самі підписали цей договір. Тобто дружина особисто подарувала цю частку, а чоловік особисто цей дар прийняв. Про що і підписалися в договорі. Про які заперечення може йти мова?

  • @vivima7310

    @vivima7310

    4 ай бұрын

    @@nakaz.family дякую!

  • @user-nd5qu4qf8i
    @user-nd5qu4qf8i4 ай бұрын

    Скільки часу проходить процедура дарування і скільки це коштує

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    4 ай бұрын

    Домовлятися з нотаріусом варто мінімум за 3-5 днів до угоди. Щоб нотаріус встиг отримати всі довідки. В призначений день і час у нотаріуса сама процедура підписання і реєстрації договору займе біля 30 хв. Вартість залежить від розцінок нотаріусів (в різних регіонах ціни різні). Ви Києві приблизно 4-6 тис грн.

  • @curiousobserver6077
    @curiousobserver60774 ай бұрын

    Тобто якщо подарувати майно близькому родичу(чоловіку/дружині) який є громадянином України і одночасно резидентом іншої країни, то потрібно платити майже 20% податку? Тобто громадянство тут не має значення, а лише резидентство.

  • @nakaz.family

    @nakaz.family

    4 ай бұрын

    Резиденство не дуже очевидний статус. Резидент людина чи ні, визначає податкова. Якщо в цієї людини є громадянство і є реєстрація в Україні, то у нотаріуса навіть думки не виникне вважати її нерезидентом України і вимагати якісь документи з податкової. Критерії щодо резидентства прописані у п. 14.1.213 Податкового кодексу. Якщо ж у Вашій ситуації в цієї особи немає місця реєстрації в Україні і однозначно відомо, що це нерезидент - тоді так, нажаль буде податок.

Келесі