Tinklalaidė 13 GEIMAS su Ramūnu Grušu.

Спорт

Teniso tinklalaidėje 13 GEIMAS - pokalbis su Ramūnu Grušu, Lietuvos teniso sąjungos prezidentu ir SEB arenos vadovu. Pokalbis su juo - apie geriausių Lietuvos tenisininkų žaidimą, rinktinių pasirodymus, didžiausius Lietuvos teniso džiaugsmui ir skaudulius, o taip pat apie tai ar šį rudenį Vilniuje įvyks ATP „Challenger“ serijos turnyras.
Apie Viliaus Gaubo žaidimą (nuo 02:00 min.)
Kiekviena jo pergalė dabar mus stebins, kaip kažkada stebino Ričardo (Berankio) pergalės. Aš juo niekada neabejojau. Žinau Vilių turbūt nuo jo pirmos treniruotės, mačiau kaip jis augo, kaip treniravosi. Jis yra labai didelis darbininkas ir, aišku, turi subūręs labai gerą komandą.
Apie Ričardo Berankio situaciją (nuo 08:30 min.)
Ričardas dar tikrai turi daug ambicijų, jis gerai jaučiasi, neturi kažkokių traumų likučių. Dabartinis etapas jam nėra lengvas, tačiau jis nėra vienintelis žaidėjas ATP ture, turintis kažkokių žaidimo svyravimų. Aišku, turime įvertinti jo amžių, traumų istoriją. Bet mūsų tenisui jo dar tikrai reikia.
Apie Edą Butvilą (nuo 11:00 min)
Teko susirašyti su Edo treneriu ir jis patvirtino, kad Edas šiuo metu yra geroje formoje, atsistatęs psichologiškai.
Apie Lietuvos vyrų teniso rinktinę (nuo 14:00 min.)
Daviso taurėje mes antrus metus esame ten, kur, turbūt, nelabai svajojome būti. Tarp tokių šalių kaip Argentina, Serbija, Šveicarija, Norvegija. Mums trūksta vieno ar dviejų žingsnių iki pasaulio grupės atkrintamųjų. Rinktinė šiuo metu demonstruoja savo geriausią tenisą. Ir taip yra todėl, kad turime tris iš esmės lygiaverčius žaidėjus.
Gaila, aišku, kad pas mus kol kas neatvyksta tokios komandos kaip Argentina ar Kroatija, o mums tenka vykti pas juos. Kita vertus, susitikime prieš Sakartvelą dramos tikrai netrūko.
Federacija supranta, kas kiekvienam sportininkui yra svarbu ir mes stengiamės daryti viską, kad palengvintumėm jų procesus. Mūsų logika yra tokia: mes padedame sportininkams pritraukti rėmėjų, renkame dalį jų sezono biudžeto, o jie turi atstovauti Lietuvos rinktinei.
Tenisininkų sezono biudžetai (nuo 20:50 min.)
Mūsų tenisininkų sezono biudžetai siekia nuo 100 iki 150 tūkst. eurų. Mes sugebame jiems, rėmėjų pagalba, padengti nuo trečdalio iki pusės šios sumos.
Billie Jean King taurės turnyras Vilniuje (nuo 23:50 min.)
Mūsų merginos prieš tai du metus žaidė mačus dėl pakilimo į aukštesnę Billie Jean King taurės grupę ir pralaimėjo Egipto rinktinei. Vilniuje pavyko laimėti. Patekimas į pirmąją grupę mus priartino prie elito. Rinktinės lyderė Justina Mikulskytė yra puikus pavyzdys, kad noro ir ryžto dėka tu gali pasiekti tikrai labai daug. Ji grįžo į profesionalų tenisą po studijų JAV.
Apie „SEB areną“ (nuo 27:50 min.)
Mūsų tikslas buvo turėti vietą ATP „Challenger“ serijos turnyrui. Tačiau tikrai negalvojome, kad mus per porą metų aplankys tokios žvaigždės Billie Jean King ar Bobas Bryanas. Kai tai pamatai, supranti, kad investuoti į arenos plėtrą buvo verta. To įrodymas buvo ir tai, jog vienas iš mūsų ATP Challenger turnyrų buvo pripažintas geriausiu šios kategorijos sezono turnyru Europos-Afrikos regione.
Lietuvos teniso skauduliai (nuo 32:00)
Turim stiprinti klubus ir akademijas, kad jie galėtų generuoti gerus žaidėjus. Ypač to trūksta Kaune, Klaipėdoje, nes ten yra ir infrastruktūra, ir daug tenisą mylinčių žmonių.
Infrastruktūra jau nebėra mūsų problema, kaip būdavo anksčiau. Verslo investicijų dėka ši problema buvo išspręsta.
Deja, tačiau valstybės požiūris į tenisą per dešimtmetį nepasikeitė. Matau akivaizdų kompetencijos trūkumą tarp žmonių, kurie formuoja ir įgyvendina mūsų sporto politiką.
ATP „Challenger“ serijos turnyras Vilniuje (nuo 42:00 min.)
Tokiam turnyrui, kaip ir Daviso taurės mačui, ruoštis reikia maždaug pusmetį. Labiausiai įsiminęs iš kol kas Vilniuje vykusių turnyrų, dvigubas Daviso taurės mačas, kuomet čia žaidė Ukrainos ir JAV bei Lietuvos ir Sakartvelo rinktinių.
Gaila, tačiau dabar, apart Daviso taurės ir Billie Jean King taurės varžybų, mes negalime nieko organizuoti dėl Rusijos tenisininkų. Tai praktiškai sustabdė profesionalaus teniso plėtrą Lietuvoje. Tokia pat situacija susiklostė Latvijoje ir Estijoje, nors, pavyzdžiui, Lenkijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje turnyrai vyksta. Manau, kad mūsų valdžios struktūrose tiesiog trūksta žmonių, turinčių kompetencijos ir noro gilintis į problemas.

Пікірлер: 2

  • @odrisz
    @odrisz2 күн бұрын

    Labai laukėme!

  • @dziungarijosziurkenas
    @dziungarijosziurkenas28 күн бұрын

    ❤👍

Келесі