Telefonkrāpnieki “sēž uz astes”? Kā rīkoties un sevi pasargāt, skaidro raidījums “Krāpnieku kods”

Telefonkrāpniecība ir viens no izplatītākajiem internetkrāpniecības veidiem. Kā ar to cīnīties un, ko darīt, ja krāpnieki “uzsēdušies uz astes”?
Strazdiņš atzīst, ka krāpniekiem nav “sāta sajūtas”, viņi ir apmācīti profesionāļi, kuru mērķis ir izkrāpt maksimāli daudz līdzekļus pēc iespējas ilgākā laika periodā, faktiski līdz brīdim, kad upuris saprot - es tieku apkrāpts.
Bankas darbinieks, zvanot klientam, nekad neprasīt viņam apstiprināt savu identitāti ar “SmartID” lietotni, jo viņš zina, kam zvana. Pat ja kaut kāda informācija tiek jautāta, tā ir tikai daļēja, piemēram, personas koda pēdējie trīs cipari.
Tikai tad, ja klients pats zvanīs uz banku konkrētā jautājumā, viņš tiks lūgts identificēt sevi ar PIN1. Visos citos gadījos, kad bankas pārstāvis sazināsies ar konkrēto klientu, viņam netiks prasīta autentifikācija.
Atbildot uz jautājumu, kā sevi pasargāt no krāpniekiem, Elviss atbild: “Pirmkārt, nedodiet nevienam savus datus. Otrkārt, nedalieties ar bankas informāciju. Treškārt, nemēģinies izjokot krāpniekus, jo viņi ir profesionāļi.”
Strazdiņš arī atgādina, ka bloķēt telefonkrāpniekus nav jēgas, jo telefonnumurs, kuru redzat ekrānā, visdrīzāk nav tas, kas jums patiesībā zvana. Vienīgais veids, kā uz nenoteiktu laiku “atkauties” no krāpniekiem, ir mainīt telefonnumuru.
Klausies rubriku “Krāpnieku kods” katru otrdienu radio “Star FM” un “TOP radio”!
Vairāk par raidījumu lasi: bit.ly/441D7C4

Пікірлер: 1

  • @mariskaspardens1871
    @mariskaspardens18713 ай бұрын

    Sakiet lūdzu kuras mūsu Republikā ir mūsu bankas un kuras ir ārzemju banku filiāles. Es zinu ka agrāk bija Rīgas komercbanka ,Parex banka, Banka Baltija, bet tagad tādas vairs nav. Vienas ārzemju banku filiāles. Bēdīgi.