Так працює вітряк вночі чи ні? Дивимось подобові графіки роботи за грудень-квітень.

Ғылым және технология

‪@bogdankushlyk‬
Вирішив показати як насправді працює вітряк, в які саме періоди небесні сили вмикають нам вітер щоб можна було використовувати його енергію.
І, о, диво - нічних робочих годин у вітряка виявляється не так багато... Принаймні у весняний період їх 10% всього. В зимовий - більше, до 40%.
Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
/ @bogdankushlyk

Пікірлер: 25

  • @Electromechaniac
    @Electromechaniac2 ай бұрын

    Ну, а що у цьому дивного? Енергія вітру звідки береться? З вакууму чи від енергії сонця, що нагріває поверхні і створює конвекційні потоки, різницю щільності повітря і т.д.? Вночі вітер може дути виключно біля об'єктів, що накопичили енергію у великому обсязі вдень (здебільшого це вода або камінь), саме тому вітер біля моря майже ніколи не зникає повністю (тут ще і рівнинність, звісно, дається в знаки але в першу чергу енергія тепла у воді), також всі ці циклони мають сильні вітри саме завдяки величезному об'єму водяної пари, що випарувалася з океану/моря і має енергію для створення цих потоків/вітрів. Чим далі від води - тим різкіший перепад добових температур і менше вітру вночі, бо вночі мало енергії. Тільки у каньонах може бути слабкий потік повітря вздовж схилів через віддачу тепла повітрю скелями. Розуміючи, що енергія/маса не виникає нізвідки і не зникає в нікуди, більшість оточуючих нас речей стає абсолютно очевидними і логічними. Взимку ж щільність повітря значно більша за літню, а отже навіть при тих самих швидкостях руху має більше енергії, тому взимку час виробітки електроенергії може бути більшим. Але є багато різних додаткових чинників... не існує чорно-білого світу, є купа відтінків, у кожному випадку своїх.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    нічого дивного. просто показую реальність. ну а коли вона підтверджена графіками - воно стає очевидно. на жаль 90% людей і досі думають що вітер і вдень і вночі, а ніхто про реальні графіки вітру не думає ніколи.

  • @Electromechaniac

    @Electromechaniac

    2 ай бұрын

    @@bogdankushlyk "Так отож!"© То тільки у натренованих людей виходе думати постійно, а більшість нетронована, звикші радше плисти за течією, от їм думати боляче, а раз так то ніхто й не хоче, поки не притисне обставинами достатньо сильно. Та ще й маркетологи з лозунгами, що за Вас комп'ютер/ШІ подумає, не додає бажання аналізувати реальний стан речей. Сучасний світ заточений під дурнів, як не дивно, бо це дає змогу більше заробити. Ще Жванецький про цей факт казав...

  • @AnatolRudenko
    @AnatolRudenko2 ай бұрын

    цікавий момент, на півдні, тут де я мешкаю, навпаки ввечері Може підійматись вітер, особливо коли блище до моря

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    так. моя картина справедлива для континентального клімату, коли до моря хоча б 100 км є. в мене цілих 500, тому маєм те що маєм.

  • @user-um1xn6lb2u
    @user-um1xn6lb2u2 ай бұрын

    Тобто якщо брати резерв на зиму то хороший варіант, а влітку сонця достатньо

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    так, як догруз на зиму - має сенс.

  • @WowaPen
    @WowaPen2 ай бұрын

    Добрий день , можете зняти відео , як Ви під'єднали мікро інвертор з вітро генератора на Deye (на який порт) і яку максимальну потужність, струм... можна подати на цей порт.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    спробую зробити. але там все просто насправді. ставиться все на GEN-port в режимі MicroInv Input (або як його ще називають AC-coupling). якщо трифазний Deye - то трифазний мережевий інвертор чіпляється на всі три фази як положено. а якщо треба подати туди однофазний інвертор - вішаєте його на будь яку одну фазу (ніяких перемичок і тому подібне, просто на одну фазу). нулі окремо, земля окремо. нуль від Deye, земля від чесної землі. якщо однофазний Deye - ну тоді трифазний мережевий ви туди не подасте, тільки якийсь однофазний можна. по струму - максимум що йому туди можна подати - це написано в його графі continuous AC passthrough, тобто лімітом подачі на GEN-port є максимально дозволений струм транзиту. в мене це 45A на кожну фазу.

  • @WowaPen

    @WowaPen

    2 ай бұрын

    Дякую за відповідь, в мене Deye 10 кВт 3 фази, зелений тариф , рідко буваю дома (ЗСУ), але хочу доопрацювати систему з вітрогенератором.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    тоді дочекайтесь червня, сподіваюсь я встигну зібрати більшого вітряка на 2 кВт (FT-2000L2) + синій мережевий інвертор. каже мені відчуття що то буде ідеальна зв'язка за співвідношенням ціна/можливості.

  • @WowaPen

    @WowaPen

    2 ай бұрын

    +

  • @WowaPen
    @WowaPen2 ай бұрын

    Добрий день, підскажіть, в мене Deye 10 кВт 3 фази + зелений тариф, коли під'єднати вітрогенератор через мікроінвертор в порт GEN, чи зможе Deye продавати, чи буде тільки на зарядку акумів?

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    добрий день. залежить від налаштувать. можна дозволити, а можна заборонити. в мене заборонений продаж.

  • @WowaPen

    @WowaPen

    2 ай бұрын

    Дякую!

  • @user-qq4rm1ur5v
    @user-qq4rm1ur5v2 ай бұрын

    Що можити розповісти про вітряки Константина акб.київ. Вибираю для себе вітряк.Дякую.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    1. діліть заявлену потужність на 2. 2. починає складати хвоста при 8 м/с, що є критично зарано. 3. якість зварювальних робіт - рівень школяра. більше не знаю що сказати. хай кажуть власники, я сказав те що бачив і чув від них.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    а, ні. маю що сказати. за ті ж гроші що віддасте цьому нашому виробнику - можна купити вдвічі потужнішого китайця. ну або такого ж китайця по потужності можна купити буде десь удвічі дешевше (якщо знати де купляти, бо на АліЕкспресі важко щось толкове вибрати)

  • @user-qq4rm1ur5v

    @user-qq4rm1ur5v

    2 ай бұрын

    @@bogdankushlyk Велике вам дякую. За змістовне розяснення.

  • @user-iu9lh3oc7y

    @user-iu9lh3oc7y

    2 ай бұрын

    @@bogdankushlyk Доброго. А що з Вашого досвiду Ви рекомендуете з вiтрякiв до 2кВт (48V), хай з Китаю. Може дасте ссилку... Дякую

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    М5, М6, М8 машини, масою 29, 32, 35 кг брутто відповідно, з діаметрами вітроколіс на 2.0, 2.1 і 2.3м, чесно покажуть 900, 1000, 1500 ват і навіть добряче більше. ну або FT-2000L2 на 3.2 м діметром - чесний двокіловатник (і навіть трошки більше). де купити? якщо хочете найкращу ціну - Alibaba, магазин заводу Wuxi Feng Teng. просите локальну доставку по Китаю. далі шукаєте перевізника (наприклад M3Cargo) і доручаєте їм доставити і розмитнити вантаж для вас з Китаю. М5 вийде у 450 доларів, М6 вийде у 520 доларів, М8 вийде у 590 доларів, FT-2000L2 вийде у 850 доларів. думайте. на Аліекспресі можна знайти також SM5 (то саме що M5) та SM6 (то саме що M6), тільки там вони будуть чуть дорожче ну і їм малюють продавці по 5000 та 6000 ват відповідно, що не може бути правдою, бо вони по суті кіловатники.

  • @oleksandr-brigadir77
    @oleksandr-brigadir772 ай бұрын

    Добрий день.Як ви зєднуєте вітряка,є якась практика. У мене проблема така, більш потужніший вітряк глушить меньш потужного.Підключення було спочатку через 2 баласних контролерів, то потужність великого вітряка включає баласт малогл.Коли підключив на один контролер чер додаткові діожні мости то у них виникає дезбаланс, один меньш потужніший зупиняється, а більш потужніший крутить

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    привіт. практика така. один вітряк один контролер. краще однакові, або схожі. але можна і різні, нема різниці, головне витримати вимогу до АН батарейного блоку в такому випадку "по більшому". якщо цікаво які саме мають бути розміри батарей - залізьте на сайт IstaBreeze і скачайте собі мануала для наприклад i2000 (неважливо насправді до якого саме, але там це просто є вказано). нащо? там вказані типові розміри батарейних блоків для різного розміру/номіналу вітряків. якщо у вас вже виникла така ситуація що більш великий "душить" малого. то проблема не у вітряку, а проблема у недостатньому розмірі блоку батарей. збільшіть його удвічі - і буде вам щастя, і все працюватиме коректно. ну але це я так на око сказав, все треба рахувати.

Келесі