Taśma klejąca jak się jej pozbyć

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Dzisiaj o tym jak pozbyć się taśmy klejącej z książki, bez niszczenia druku lub grafiki.
Poniżej przesyłam linki do strony Pana Jerzego Fogla oraz do filmu o jego pracy:
www.kniharstvi-zamberk.cz/
• ÚSTÍ N. L.: V městském...
watch/?v=127...
#introligator #oprawaksiazek #naprawaksiazek #oprawyintroligatorskie

Пікірлер: 15

  • @huanghouWuZetian
    @huanghouWuZetian Жыл бұрын

    o masz ! jak trzy miesiące temu szukałam info o usuwaniu taśmy klejącej, to wujek google nic mądrego mi nie pokazał. DZIĘKUJĘ !

  • @wick_ed
    @wick_ed2 жыл бұрын

    bardzo pomocny materiał, dziękuję 🙂

  • @dawidwielgosz5658
    @dawidwielgosz56582 жыл бұрын

    W życiu nie otworzył bym tak książki ☺

  • @oprawca_ksiazek

    @oprawca_ksiazek

    2 жыл бұрын

    Proszę się nie przejmować mogę pana zapewnić że książce się nic nie stało ale dziękuję za troskę :)

  • @dawidwielgosz5658

    @dawidwielgosz5658

    2 жыл бұрын

    @@oprawca_ksiazek Do usług - pozdrawiam 😊

  • @witoldwitold607
    @witoldwitold607 Жыл бұрын

    Witam serdecznie, materiał bardzo pomocny i pewnie znajdzie u mnie zastosowanie, również jestem przeciwnikiem używania plastikowej taśmy do klejenia książek, korzystając z okazji czy jest sposób na wywabienie pieczątek bibliotecznych ? Pozdrawiam i czekam na kolejne porady.

  • @pasy7098
    @pasy70982 жыл бұрын

    Witam, bardzo ciekawy materiał, na pewno zainteresuje wszystkich miłośników książek papierowych, dla których nie są one jednorazową fanaberią a czymś, co towarzyszy przez całe życie. I nie chodzi mi tylko o ten filmik ale o pomysł na Twój kanał. Ile razy przeglądałem swoje stare książki z dzieciństwa, towarzyszki młodzieńczych przygód obserwując jak z czasem i kolejnymi czytaniami zaczynają się rozsypywać... Dzięki Twojemu kanałowi zaświtała szansa dla nich na nowe, długie życie ;-) Przy okazji chciałem spytać, czy znasz może radę na usunięcie z książek pleśni. Chodzi tu nie tyle o samą pleśń co o taki nalot, który pozostał po pleśni. Pleśń udało się zmyć delikatnie chusteczką nawilżaną ale pozostały małe plamki, podobne do tych, które widać na Twoim niniejszym filmie na tym starodruku, z tym, że te plamki, poza oczywiście ciemną barwą, mają strukturę wypukłą, wyczuwalną pod palcem, jakby zasechł tam, powiedzmy, kamień z wody. Nie poddaje się to delikatnemu skrobaniu a mocniej boję się ingerować aby nie zniszczyć druku pod tymi plamkami. Tutaj może wyjaśnię, że tak naprawdę chodzi o okładki komiksów i dlatego tak istotne jest usunięcie tychże plam bez ingerencji w druk, który jest kwintesencją takiego wydawnictwa jak komiks. Czy wiesz o czym piszę? Czy spotkałeś się z czymś takim i czy znasz skuteczny sposób aby to usunąć? Zresztą myślę, że ogólnie temat pleśni na książkach, jej zapobiegania, zwalczania i zabezpieczania byłby dobrym tematem na kolejne odcinki na Twoim kanale. Życząc kolejnych subskrybentów pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejny film a być może także jakąś radą na mój problem

  • @pasy7098

    @pasy7098

    9 ай бұрын

    Witam ponownie, widzę, że "spodobał" Ci się mój komentarz, szkoda tylko, że się do niego nie odniosłeś chociaż w paru słowach, może tym razem Ci się uda? ;-)

  • @1968robek
    @1968robek2 жыл бұрын

    Bardzo przydatny odcinek, pewnie niejedna książka była tak łatana. Niestety po pewnym czasie taśma klejąca pokazuje swoje wady. Nieraz ściągałem przeźroczyste taśmy klejące przy pomocy suszarki - na ciepło klej stawał się bardziej plastyczny. pozostały na kartce klej niestety schodził z różnymi efektami. Czekam na następne ciekawe filmy z cyklu "dobra rada" - może ktoś ma swoje patenty na inne podobne bolączki- pozdrawiam

  • @oprawca_ksiazek

    @oprawca_ksiazek

    2 жыл бұрын

    Ja też chętnie poznam inne pomysły i patenty, zachęcam do dzielenia się

  • @lubomirpetrowpahuta
    @lubomirpetrowpahuta2 жыл бұрын

    Czy zamiast benzyny aptecznej można użyć benzyny ekstrakcyjnej? Trudno ocenić bo na ogół jeśli podawany jest skład to bardzo ogólnikowo. Bez podania udziału procentowego frakcji.

  • @oprawca_ksiazek

    @oprawca_ksiazek

    2 жыл бұрын

    Także nie znam dokładnego składu tych dwu benzyn i nie wiem jak zachowa się papier przy benzynie ekstrakcyjnej ale musi być coś na rzeczy skoro benzyna apteczna jest droższa, jej dodatkowym atutem jest to że nie ma tak intensywnego zapachu, takie jest przynajmniej moje spostrzeżenie a to dość istotna rzecz przy dłuższej pracy.

  • @greko1641

    @greko1641

    2 жыл бұрын

    Eter naftowy ma niższą temperaturę wrzenia przez co szybciej odparowuje. Jeżeli chcesz porównywać składy to najprościej porównując karty charakterystyk produktów. W Sypneko z Wrocławia po rabatach 5L ok 28zł netto.

  • @MUZYCZNY93
    @MUZYCZNY93 Жыл бұрын

    Troszkę nie na temat widziałem na nie których filmach jak introligarorzy szyją blok książek bez ciężarku czy jest to błąd ?

  • @oprawca_ksiazek

    @oprawca_ksiazek

    Жыл бұрын

    Nie to żaden błąd, nie ma znaczenia czy ktoś szyje z ciężarkami czy bez, tak samo jak nie ma znaczenia czy ktoś trzyma igłę w prawej czy lewej ręce. Najważniejsze żeby blok był dobrze i równo zszyty przede wszystkim bez luzów między składkami, jak pan to zrobi to nie ma moim zdaniem żadnego znaczenia. Tak na marginesie nie wyobrażam sobie żeby robić tak żeby mi było niewygodnie i żebym się męczył.

Келесі