Tańcząc. Agnieszka Jucewicz, Bartłomiej Dobroczyński. Audiobook PL [Poradnik]

Ойын-сауық

Cały audiobook do kupienia na lnk.to/TanczacAudio
Cały ebook do kupienia na lnk.to/TanczacEbook
Kryzys wieku średniego, egzystencjalny, światopoglądowy - eksperci mówią, że doszliśmy do momentu nieusuwalnego wielokryzysu. Bartłomiej Dobroczyński i Agnieszka Jucewicz dedykują swoje poszukiwania dróg wyjścia z tej sytuacji „wszystkim, którzy czują, że znaleźli się w miejscu, gdzie boli, czasem bardzo, i nie wiadomo, dokąd iść dalej ani co robić, bo stare sposoby radzenia sobie zawodzą”. „…warto poczytać ten zbiór możliwości, propozycji, sugestii […], żeby przekonać się, że czasami przez kryzys prowadzi droga do świata niezłożonego z samych towarów zastępczych” - Olga Drenda
Duszące poczucie, że życie nas przerosło, i to w każdej dziedzinie. Kryzysy coraz liczniej dotykają naszego życia - prywatnego, społecznego i globalnego - eksperci zaś mówią, że doszliśmy do momentu nieusuwalnego wielokryzysu.
Bartłomiej Dobroczyński i Agnieszka Jucewicz dedykują swoje poszukiwania dróg wyjścia z tej sytuacji „wszystkim, którzy czują, że znaleźli się w miejscu, gdzie boli, czasem bardzo, i nie wiadomo, dokąd iść dalej ani co robić, bo stare sposoby radzenia sobie zawodzą”. Nawiązując do dorobku wielkich umysłów (ale i tekstów kultury), rysują trajektorię osobistych i zbiorowych kataklizmów, znajdując język dla naszego doświadczenia i sposób na jego „odsamotnienie”, a także odrobinę nadziei. „Ta nadzieja nie jest lukrowana. W dodatku żeby ją posiąść, trzeba się ciut wysilić, ale możemy obiecać, że jest osiągalna dla wszystkich” - mówią.
Audiobook „Tańcząc. Rozmowy o kryzysie i przemianie” - rekomendacje:
• Żyjąc na krawędzi, musisz się nauczyć balansować. O tym jest ta książka. I oczywiście o tym, na jak wiele pozornie przemyślnych sposobów nie dopuszczamy do siebie różnych kryzysów - dotykających planety, wspólnoty, kraju, rodziny, wreszcie - nas samych. Wnikliwa, pozbawiona „dobrych rad” i moralizatorstwa, ale jednocześnie przejmująco etyczna. Bo odpowiedzi na kryzys są ciągle takie same, mimo zmian natężenia tegoż i zmian w scenografii.
- Marta Niedźwiecka
• Polubiłem tę książkę za to, że do ostatniej strony utrzymała mnie w napięciu. Dużo się dowiedziałem o sobie. Nie zawsze było to miłe, ale zawsze bardzo ciekawe. Jest w niej wiedza, którą przeczuwałem, ale nie umiałem nazwać. Jest też taka, którą nazywałem źle i dlatego nie rozumiałem. I na koniec - odkryłem rzeczy, o których nie wiedziałem, a dzięki nim będę lepiej rozumiał i świat, i siebie.
- Mikołaj Grynberg
O autorach audiobooka „Tańcząc. Rozmowy o kryzysie i przemianie”:
Bartłomiej Dobroczyński - psycholog, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Instytucie Psychologii UJ. Członek Kolegium Interdyscyplinarnego Centrum Etyki Wydziału Filozoficznego UJ oraz zespołu miesięcznika „Znak”. Zajmuje się historią psychologii, psychopatologii i psychoanalizy, irracjonalizmem, relacją między duchowością a psychiką, a także sztuką i alternatywnymi ruchami kulturowymi. Autor m.in.: • New Age. Il pensiero di una „nuova era” (1997), • Idea nieświadomości w polskiej myśli psychologicznej przed Freudem (2005), • Kłopoty z duchowością. Szkice z pogranicza psychologii (2009). Współautor książek: • Historia polskiej myśli psychologicznej (2009, z Teresą Rzepą), • Od Jekelsa do Witkacego. Psychoanaliza na ziemiach polskich pod zaborami 1900-1918. Wybór tekstów (2016, z Pawłem Dyblem), • Czyje jest nasze życie? (2017, z Olgą Drendą) oraz • Niezabliźniona rana Narcyza. Dyptyk o nieświadomości i początkach polskiej psychoanalizy (2018, z Mirą Marcinów).
Agnieszka Jucewicz - dziennikarka od ponad 20 lat związana z „Gazetą Wyborczą”, autorka bestsellerowych rozmów z polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami oraz seksuologami: • Żyj wystarczająco dobrze (2013) i • Kochaj wystarczająco dobrze (2015) - z Grzegorzem Sroczyńskim; • Wybieraj wystarczająco dobrze (2016), • Czując (2019) oraz • Niepewności (2020, z Tomaszem Kwaśniewskim), a także rozmów z dorosłymi dziećmi alkoholików • Dom w butelce (2021, z Magdaleną Kicińską) i rozmów z osobami po kryzysach psychicznych • Czasem czuję mocniej (2022). Jest również autorką • Bajki o lęku (2022), którą zilustrowała Marianna Sztyma. Od 2023 r. prowadzi na wyborcza.pl autorski podcast „Moja odwaga”.
Czytają: Orina Krajewska (lektor), Bartosz Głogowski (lektor)
Zajrzyj też na nasz blog z TOP najlepszych książek, recenzjami i wydarzeniami ze świata literackiego: smarturl.it/PublioBlog
Zobacz, co słychać na naszym Instagramie bit.ly/Publio-Instagram
#publiopl #publioaudiobooki

Пікірлер

    Келесі