Tévhitek a terápiáról

Nyitva van az önazonos vagyok klub, infók és klubtaggá válás ide kattintva: bit.ly/onazonos_yt
👉 Az Amiről nem beszélünk…Ha elkezdek egy terápiát, onnantól már minden csak jobb lesz?
A mai adásban a mentális nehézségekről és a lelki gyógyulásról beszélgetünk, különös tekintettel az ezekkel kapcsolatos népszerű tévhitekre, melyek megakadályozzák az egészséges lelki fejlődésünket.
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a bizonytalan, szorongással járó élethelyzetek rosszak nekünk, és mindenképpen el akarjuk kerülni őket. Úgy hisszük, hogy végső célként meg kell tudnunk szabadulni a nehéz érzéseinktől, és egy állandó pozitivitás vagy “boldogság” állapotába kell kerülnünk, mindezek azonban tévhitek. Sőt, ha belekezdünk egy terápiába, még az sem biztos, hogy folyamatosan felfelé fog ívelni a lelki fejlődésünk, mint ahogyan azt sokan elvárnák. Ebben az epizódban kivesézzük, miért is lehet ez, és hogy hogyan lehet elfogadni az ilyen helyzeteket.
❗Fontos! Bármennyire szeretnénk, egyetlen témát sem lehet ilyen rövid idő alatt körbejárni, noha igyekszünk komplexen gondolkodni róla. Ha kihagytunk néhány fontos szempontot, elnézést kérünk tőletek. Nyugodtan írjátok meg, szívesen készítünk kiegészítéseket bármelyik témáról. Nem célunk a podcasttel senkit sem megbántani, ha valamit kifelejtünk vagy nem fejtünk ki alaposabban, az inkább az idő szűke miatt történik.
( A leírást nem pszichológus készítette.)
💫 Podcast host: Knapek Éva, klinikai szakpszichológus
Facebook ► / kapcsolattud. .
Instagram ► / knapekeva
TikTok ► / knapekeva
Podcast co host: Schindler Zsófia, pszichológus, egyetemi kurzusvezető
Instagram ► / lelkesblog
Podcast co host: Benke Vali Leria, szexuálpszichológus
Instagram ► / benke_vali_leria
💡 Ha a podcastek mellett szívesen olvasnál pszichológiai témákról, látogass el az Önazonos Vagyok Magazin oldalára:klub.knapekeva.hu/magazin/
Ha szereted a podcastünket és támogatnál minket a gyártásban 1-2 kávé árával, akkor ezen a linken megteheted. Köszönjük!
/ knapekeva
#knapekéva #podcast #szorongás #bizonytalanság #pszichológia #tévhitek

Пікірлер