Szuper tartós magaságyás fából - egy kis trükkel

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Közel 10 év alatt négy magaságyást építettem, tapasztalataim alapján a most alkalmazott felépítés a legjobb, amennyiben fából építjük.
Persze nem bírtam megállni, hogy ne kísérletezzek egy kicsit, ami végül egy elég nagy bakiban végződött. De ez van, aki új utakat jár, néha megbotlik. :)
Te tanulj inkább az én hibámból és nézd meg, hogy mit rontottam el!

Пікірлер: 140

  • @kundera6038
    @kundera60383 жыл бұрын

    Köszönöm a tanácsokat, videót. Célirányosan keresgéltem ebben a témában. Örülök, hogy rád találtam! Szuper kis filmjeid vannak, köszönöm! ☺👍👏👏🌼🌺

  • @kattisnon111
    @kattisnon1114 жыл бұрын

    Szerintem az nagyon jó elgondolás, hogy nem " titkolod " el milyen hibákat lehet elkövetni a kertészkedés, de akármilyen más területen is. A kertészkedésnél nem dől össze a világ, ha "elszámoljuk" magunkat egy kicsit. Jó ötleteid vannak és segítenek az egyszerű kertészkedésben, legalábbis az én esetemben. Köszi.

  • @viragzobirtokunk7574
    @viragzobirtokunk75743 жыл бұрын

    Csodálattal nézem, és tanulom mindig! Köszönöm 🙏

  • @Csiszi76
    @Csiszi764 жыл бұрын

    Köszönöm az ötletet. Megépítettem. Alul közöttem össze ,és leeresztővel, szintjlzővel szereltem. Drénlemezzel😃 szuper lett👍👌🤝

  • @Hornet496
    @Hornet4965 жыл бұрын

    Ismét egy jó ötlet habár a korábbi nekem jobban tetszett. Én most régi kerítésből akarok magaságyás csinálni, úgy hogy oldalt is lehessen beleültetni, mint az epertoronynál. Tehát ilyen kettő az egyben megoldás.

  • @zsoltzachar4328
    @zsoltzachar43282 жыл бұрын

    Nagyszerű! Sokat tervezgetsz, agyalsz az ilyen olyan megoldásokon, csak azt hiszem, ezek túlságosan pénztárca ürítőek. Mikor fogja behozni a termés a befektetést? Most nem a munkára gondolok, hanem a meg vásárolt dolgokra. Sztem nagy szerencse meg jó idő is fog kelleni hozzá. De a munkád, a tudásod és az elszántságod előtt le a kalappal. Ami pedig a segítőkészségedet illeti, az felülmúlhatatlan. Hogy csak azért, hogy bemutass egy elcseszett csokkolást, képes vagy elcseszni, hogy mások tanulhassanak. Te (egy a kevés közül) egy rendkívüli (nagyszerű) ember vagy. Köszönöm szépen a munkádat. 🥺

  • @megcsinalodanyuci

    @megcsinalodanyuci

    Жыл бұрын

    Sok ember nem azért foglalkozik otthon ilyen-olyan dolgokkal(kertészkedés, kenyérsütés, vagy bármi más) , mert azon szeretne spórolni, egyszerűen ez a hobbija, szereti , élvezi! Nekünk pedig nagyon nagy segítség :)

  • @szilardszollosi2993
    @szilardszollosi29934 жыл бұрын

    Ügyes! A víztartályos rendszer túl bonyolult! Sima drain cső, és kész. Gratulálok!

  • @Coco80
    @Coco805 жыл бұрын

    Nagyon jó lett. Remélem sok finomságot ad majd nektek. :)

  • @a.szakics6937
    @a.szakics69375 жыл бұрын

    Ügyes vagy, jó az elgondolás. De én a tartályok oldalát de ALUL kötöttem volna össze őket. Így a feltöltés alatt egyszerre töltődik az összes tartály. Mert ahogy rajzoltad, akkor az egyik tartály a másik után töltődne. Így viszont csak onnan tudod hogy a betöltő színültig lesz. Csak így tovább. Üdv

  • @a.szakics6937

    @a.szakics6937

    4 жыл бұрын

    @Nagy István persze, igazad van de ha odafigyelsz, s körültekintő vagy akkor nem fog szivárogni. Már amiatt se mert nem túlnyomásos a rendszer. Minőségi szigetelés átgondolt csatlakozás kialakítás. S 20 évig nem fog szivárogni.

  • @1koktelvirsli178
    @1koktelvirsli1785 жыл бұрын

    Nagyon tetszett, ment a like. Várom a következőt. :)

  • @rolandvoros6016
    @rolandvoros60164 жыл бұрын

    Nagyon tetszett, én is készülök egy hasonlót építeni!! A cölöpöket viszont úgy lehet megóvni a koshadástól, hogy a föld alá került rész felületét megégeted!! Így megedzed a fát és jóval ellenállóbb lesz! Persze ezt keményfából szokták megoldani, de szerintem működhet a fenyővel is!!

  • @MrZsiv
    @MrZsiv4 жыл бұрын

    Náhány kérdés. A két "automata" öntözős ládádat szeretném ötvözni kicsit átalakítva és az ágyás 5 különböző rétegét megtartva. Tehát alulra tennék 2 150-es pvc csövet, felső víz bevezetéssel. Ezekből felfelé állnának ki 50-es csövek kókusz rosttal megtöltve és a felső, a földbe erő végén kilyuggatva. Fel tud így menni elég víz? Kb 60-70 cm. A ládát lábazat védő szellőztetővel béleltem oldalról, alul csak a föld van, de az elég tömör es agyagos. Nem fog esetleg berohadni az egész, ha sokat esik az eső? Hogy előzhetném ezt meg? Drain cső oldalra kivezetve esetleges? Nem szívesen tenném... Előre is köszi a válaszokat.

  • @istvanpeterkovacs3479
    @istvanpeterkovacs34794 жыл бұрын

    Szia Márk! Bevált, így egy év távlatából? Jól működik az öntöző rendszer? Közel hasonlóan, mint a Leier Durisol ágyásnál? A falécek jó állapotban vannak?

  • @illesnekovesi924
    @illesnekovesi9245 жыл бұрын

    Köszönöm.

  • @judittabi8833
    @judittabi88335 жыл бұрын

    Nagyon dolgos-szorgos vagy!!! És milyen ötletes!

  • @papaszem44

    @papaszem44

    4 жыл бұрын

    Judit Tabi es milyen buta ...

  • @janoskosik3168
    @janoskosik31685 жыл бұрын

    Tartós megoldásként próbálj ki a fafestéket (pl. Superdec), ami takaró hatású, így jobban véd, mint egy lazúr, vizes és nem biocidos, így minimális lesz a környezeti terhelése. Az új generációs vizes zománcok is jók, tartósságban már az oldószeresekkel vannak egy szinten, de rugalmasabbak, így nem fognak könnyen lejönni. A bütük kezelésére ügyelj, ha nincsenek eléggé lezárva, akkor sok nedvességet fel tudnak szívni, főleg az oszlopok.

  • @KertTV

    @KertTV

    5 жыл бұрын

    Köszi a tippet. A bötűket beleállítottam a lazúrba, hogy jól felszívják a festéket.

  • @katalinjuhasz7304
    @katalinjuhasz73044 жыл бұрын

    tetszik a videó de jobban az amit és ahogyan mondta jópofa köszönöm hogy láthattam

  • @ShabaKing
    @ShabaKing4 жыл бұрын

    A földben vagy földel érintkező fa felületek megégetésével ellenállóbb lesz mind az oszlopsor mind a gerendák

  • @istvanturi4394
    @istvanturi43944 жыл бұрын

    Nagyon tetszik csak kicsit költséges,de sebaj én használt raklapokból fogom megcsinálni.Emlitve volt a festés vagylagossága,akik ezt ellenzik nekik üzenem nem ez a festék befolyásolja a talajminőséget károsan,hanem sok felesleges műtrágya,és a sok mindenki számára mérgező vegyszerek.Biztatnak mindenkit a zöldségfogyasztásra és sokan hisznek is benne,csak sajnos senki nincs tisztába azzal,h iszonyat mennyiségű mérget vitt a szervezetébe.Bizom benne,h Ön bio módon fog a szép ki kertjében szorgoskodni.

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    Természetesen, különben nem sok értelmét látom az egésznek. 👍

  • @ujaranykor
    @ujaranykor Жыл бұрын

    :D A tüző napos időszakra javaslom hogy nyiss ki egy kerti napernyőt vagy egy 4lábú könnyen mozgatható sátrat, ami alatt már kellemesebb lehet a munka!!!

  • @theduo5280
    @theduo52805 жыл бұрын

    Nagyon hasznos

  • @oliverfecske1651
    @oliverfecske16514 жыл бұрын

    Tehát az alsó rétegetbe akár hamut is rakhatok?

  • @ujaranykor
    @ujaranykor Жыл бұрын

    talicskkázás meg ha rendszressé válna valami oknál fogva, akkor érdemes lehet neki külön kötött pályás útvonalat épiteni, motoros rásegitéssel

  • @Vizilovaspolo
    @Vizilovaspolo4 жыл бұрын

    Én most tervezek magaságyást de én égetéses technikával fogom konzerválni a fát. Szerintem természetes és hatékony is. Shou Sugi Ban Yakisugi a neve.

  • @txnygotw

    @txnygotw

    3 жыл бұрын

    Szia, hogy vált be az égetett fa? Én is abból tervezem most tavasszal készíteni a magaságyást (van megmaradt égetett vörösfenyő deszkám egy másik projektből). Fóliát tettél bele?

  • @csongor222
    @csongor2223 жыл бұрын

    Mi a véleményetek egy olyan magaságyásról, aminek az aljában drain-csövek vannak, de hagyok ki 1-1 csőnyi helyet. Alulra nem rakok geotextilt, hogy ne zárjam el a magaságyás földjét az alatta levő talajtól. Terv az lenne, hogy a mikroorganizmusok tudjanak áramlani, ahogy Márk is mondja. Okozhat e problémát ha hagyok némi helyet két drain cső között? Elég lehet e valamire az a rés a két talaj talaljozásához? Mennyire szigeteli el a két talajt a kókusz rost vagy tőzeg? Köszönöm válaszotokat!

  • @Sol_Solis_
    @Sol_Solis_4 жыл бұрын

    Szia Márk. Nekem is vannak magaságyásaim, hulladékdeszkákból, régi raklap-maradványokból összetákolva. Én nem kezeltem semmivel a fát, úgy voltam vele, ha pár évig kibírja az is jobb mint elszállíttatni a sok hulladékot. Emelett ez volt az első alkalom, ki akartam próbálni hogy mennyire válik be, mennyivel jobb a magaságyás. Bevált a dolog és most szeretnék igazán tartós ágyásokat készíteni. Viszont én mindeféle műagyagot mellőzni akarok, ezért arra gondoltam, hogy az ágyás oldalát, hogy ne érintkezzen a nedves földdel, vastagon agyaggal "kibélelem", a tetejét pedig kirakom téglával, hogy az eső lehetőleg ne érje. Az, hogy ez sok munkával jár nem baj, nagymennyiségű agyag beszerzésével sincs gond. Szerinted beválhat ez az agyagréteg, és valóban vízzáróként működhet?

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    Szia! Az ötlet mindenképpen jó, ki kell próbálni. Maximum az lehet a gond, hogy a folyamatos nedvesség miatt az agyag is az vizes lesz és ugyanúgy korhadni fog a fa, illetve nem fogja úgy tartani a vizet. De nincs tapasztalatom ilyen téren, tehát simán lehet, hogy működik majd, hisz a természetben is zárja a vizet az agyag. 👍

  • @Sol_Solis_

    @Sol_Solis_

    4 жыл бұрын

    @@KertTV Kösz a gyors választ. Nekem az ötlet a "pincéből kúszott fel", ugyanis van boltíves, kőből épült borospincénk, az alja vastagon agyag, ami vízzáró réteg a talajvíz ellen. Ha evvel az agyagos megoldással nem csk 2-3 évig marad meg, már jól jár az ember. Persze tégla ágyás lenne a legjobb, viszont az mindenképp költségesebb. Rossz deszkákat, falapokat, ha az ember nyitott szemmel jár, akár ingyen is szerezhet egy-egy lomtalanítás alkalmával.

  • @zoltanlukatsovics5845
    @zoltanlukatsovics58455 жыл бұрын

    Szép lett, jó ötlet a fólia! Én bontott téglából építettem magaságyást és én is kiburkoltam fóliával.. Az 5 cm vastag faanyag neve palló, nem deszka, építész vagyok, ott megtanították.. Amúgy csak a fenyő korhad el földdel érintkezve 1-2 év alatt, mert puhafa, a keményfák: az akác, tölgy bírja évtizedekig.

  • @LL-wl3sy

    @LL-wl3sy

    5 жыл бұрын

    Fosznideszka!

  • @KertTV

    @KertTV

    5 жыл бұрын

    Ez igaz, de az úgy már jóval költségesebb muri. A tégla is szuper.

  • @gomla8187

    @gomla8187

    4 жыл бұрын

    @zoltán lukátsovics A tégla ágyás alá kellett beton alap?

  • @endlosz

    @endlosz

    4 жыл бұрын

    @@KertTV milyen különbség van most mondjuk a tölgy, és az általad vásárolt fenyő deszka métere közt? Nézted? Pont most gondolkozok hasonló kültéri építésen. Mondjuk én a tölgyet is pácolnám, vagy lazúroznám, mert a nap kiégeti a színét.

  • @mogyesz225

    @mogyesz225

    4 жыл бұрын

    @@endlosz Ha nem bánod, hogy én válaszolok: a tölgynek horror ára lesz, szerintem nem éri meg, akácot érdemesebb venni! :)

  • @NandorBiro
    @NandorBiro4 жыл бұрын

    Nagyon tetszik ez a megoldas! Erdekelne, hogy igy fel ev tavlatabol mik a tapasztalatok az viztarozo rendszerrel kapcsolatban? 4 tartaly eleg nedvesen tudta tartani a talajt?

  • @zsozsi198904

    @zsozsi198904

    4 жыл бұрын

    Ez engem is kifejezetten érdekelne, illetve én meg azon gondolkoztam, hogy szerintetek az megoldható-e ha én tokos lefolyócsöveket (110-eset) illesztek össze és kókuszrosttal megtöltött dréncsővel állok fel? Kvázi a pvc cső lenne a víztározó és igy legalább fix, hogy a gumitomiteseknek hála nem csöpög, szivárog el a víz. (Félek ha a műanyag hordókat alul összekötöm, akkor ez lesz... Továbbá kérdezném, hogy szerintetek egy 3 nm-es 50cm magaságyhoz mennyi víz tárolására lenne szükség, hogy ez a fajta megoldás megvalósuljon működőképesen?

  • @flame04ful
    @flame04ful5 жыл бұрын

    Szerintem is ezt túlgondoltad! A tartályokat tényleg oldat kellet volna, de nem felső-, hanem alsó összekötéssel.Akkor tényleg egyenletesen oszlik el. Minek a kókuszrost? Az első megoldás az remek ötlet. :)

  • @attilahamza3540

    @attilahamza3540

    4 жыл бұрын

    Pont erre gondoltam én is :D Nem voltam egy nagy ász fizikából, de az még megmaradt, hogy a közlekedő edényeket legtöbbször alul kötötték össze :D Ha így tesz, akkor valóban elég lett volna csak az egyik hordót felengedni a többi hozzákötött hordó ugyanúgy feltöltődik :D

  • @flame04ful

    @flame04ful

    4 жыл бұрын

    @stefan1 He :) Mi a kérdés?

  • @ATengeresz

    @ATengeresz

    4 жыл бұрын

    @stefan1 Ahhoz, hogy ha bedugsz egy csövet egy pohárba (pl szívószál) a víz nem fog magától kifolyni a cső tetején, még nem kell "ásznak" lenni.

  • @nyetegsir8885
    @nyetegsir88854 жыл бұрын

    Sziasztok, Egy kérdésem lenne, szerintetek működne, az a megoldás, hogy nem lenne a földben lefelé cölöp? 1.5m x 1m x 0.8m-es magaságyást szeretnék, de pont a korhadás miatt csak keretet készítenék, így nem lenne földbe érő része a szerkezetnek. A föld tömege a helyén tartaná az egészet, nem? Plusz tófólia, dréncsővekkel, így leemelni sem lehetne róla a keretet.

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    Működne úgy is. Én is elhagytam a cölöpöket a legutóbbinál. 👍

  • @csongor222

    @csongor222

    3 жыл бұрын

    @@KertTV Pont ezt akartam kérdezni én is, de jó, hogy végigolvastam! :D

  • @kristoffazekas7195
    @kristoffazekas71952 жыл бұрын

    Helló, Felmerült bennem a kérdés, hogy miért kell beásni az oszlopokat? Én simán rátenném mondjuk az alapnak szánt téglasorra, így nem fogja megenni a víz, nem kell cserélni az oszlopokat és a lyuk ásásával sem kell foglalkozni. Egy például 120X200-as méretnél, ami közvetlenül érintkezik a talajszinttel, nem tudom elképzelni, hogy ne lenne stabil az ágyás az szlopok beásása nélkül is. Mit gondoltok?

  • @KertTV

    @KertTV

    2 жыл бұрын

    A kérdés jogos, és később már bennem is felmerült, így a következőt, amit építettem pontosan úgy készítettem el, ahogy te is mondod. Én is csak azért csináltam, mert így láttam mástól, de valóban felesleges, garantáltan nem fújja el a szél. :D

  • @WindTechInsights
    @WindTechInsights4 жыл бұрын

    5:45 nem kell felszívni a vizet a közlekedőedényhez, hanem (1) fel kell tölteni a slagot (2) befogott szájjal behelyezni a két edénybe egyszerre a két végét

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    Közben már én is megfejtettem és javítottam is. kzread.info/dash/bejne/eWWhz7Sohrq9mNo.html

  • @Gradravo55
    @Gradravo555 жыл бұрын

    Nagyon tetszenek a magaságyásaid! Láttam anno egy olyan megoldást a fa tartósítására hogy égetik a fa felületét. Ezt a megoldást próbáltad már? Érdekelne aki csinálta hogy mi a tapasztalata. (Elvileg régi Japán módszer)

  • @winged.monkeys

    @winged.monkeys

    5 жыл бұрын

    Valószínűleg nem csak a japánok ismerik a módszert, ;) mivel az akác kerítés oszlopok földbe kerülő részét és meg szokták égetni. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy elszenesített deszkákat megbízhatóan össze lehetne ácsolni.

  • @Gradravo55

    @Gradravo55

    5 жыл бұрын

    @@winged.monkeys én úgy tudom hogy nincs teljesen elszenesítve hanem csak a felülete ami aztán drotkefével le van pucolva persze nem teljesen.

  • @winged.monkeys

    @winged.monkeys

    5 жыл бұрын

    @@Gradravo55 persze nincs teljesen elszenesítve. Én arra céloztam, hogy egy 30cm átmérőjű oszlopot megégetsz ami csak a földben áll vagy egy 15x3 centis pallót az nem ugyanaz.

  • @stsimon7

    @stsimon7

    4 жыл бұрын

    Teljesen jól működik! A felületet megégetik és utána erősen kezelik lenolajjal. Bajor, alpesi házaknál használták ezt a technikát ,300 éves házakon is még tökéletesek a gerendák deszkák. Viszont a lenolajos kezelésnél fontos, hogy a lenolajat 30,40 százalékban higítsuk lakbenzinnel, vagy denaturált szesszel (ethanol).

  • @szilvesztersipos

    @szilvesztersipos

    4 жыл бұрын

    Nagyon pöpec kinézetet lehet vele a fának adni. Én kipróbáltam egy viseltes Ikeás fellépőn és nekem nagyon tetszik az eredmény. De nézz alaposan utána a dolognak, mert a részletekben rejtezik az ördög. Hányszor égeted, mivel égeted, hányszor keféled, mivel keféled, milyen irányban keféled, hogy locsolod közben. Illetve azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a Japánok a Japán cédrussal csinálják, amelynek az egyedi tulajdonságai teszik különösen alkalmassá a shou sugi banra. Nem minden fánál működik ugyan olyan jól.

  • @nanasizoltan8010
    @nanasizoltan80103 жыл бұрын

    Honnan lehet tudni, hogy mennyi vizet kell a hordóba önteni? Nem lehet túlöntözni?

  • @KertTV

    @KertTV

    3 жыл бұрын

    A kérdés abszolút jogos és orvoslást igényel, mert én eddig csak érzésre csináltam. Idén fejleszteni fogom egy úszós szintjelzővel.

  • @geriberiger5357
    @geriberiger53574 жыл бұрын

    Van a kertben egy jó napos hely,de le van betonozva,oda szeretnék.magaságyást,a beton felbontása nem opció.Erre milyen javaslat lenne,milyen magaságyást érsemes építeni betonra?

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    Magasat. 😜 Viccet félretéve, bármilyet epithetsz, csak legalább 50cm magas legyen. Erkélyre, teraszra is szoktak tenni.

  • @geriberiger5357

    @geriberiger5357

    4 жыл бұрын

    @@KertTV köszi

  • @jozsefbalogh2782
    @jozsefbalogh27825 жыл бұрын

    Én újra építeném az öntözési rendszert!!!!

  • @KertTV

    @KertTV

    5 жыл бұрын

    Talán jövőre én is megteszem. Amúgy így sem működött rosszul.

  • @szanatibi
    @szanatibi4 жыл бұрын

    Helló. Ez így faanyaggal együtt mennyibe került. Csak viszonyításként mert a fa ára változó.

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    Kb 40e.

  • @papaszem44
    @papaszem444 жыл бұрын

    😂😂😂 Közlekedőedényeknek, általános műveltség, általános iskolai tananyag 😂😂😂

  • @suliorgan
    @suliorgan4 жыл бұрын

    Bélám, egyértelműen túltoltad!

  • @attereco
    @attereco4 жыл бұрын

    Kedves Szerző! 2db kérdésen lenne! 1. Az öntöző megoldás nélkül is életképes az elgondolás? Ha csak símán felülről öntözöm igény szerint? 2. Hely szűke miatt egy félárnyékos helyen tudnám kialakítani a magaságyást. Ennek lenne értelme? Esetleg más, kevesebb fényt igénylő növények termesztésére? Előre is köszönöm a választ.

  • @sublimeaudio
    @sublimeaudio5 ай бұрын

    Vannak mar teljesen vegyszer mentes lazurok en a kovetkezo agyashoz azt fogom hasznalni. Kivul bio lazur belulrol lenolaj. Az elso agyashoz en is lenolajat hasznaltam. 3.szezont kezdem vele de mar kopottas. Csuszolas es lazur helyre teszi majd.

  • @chebensebastian9562
    @chebensebastian95624 жыл бұрын

    Próbája agac fát égés meg a földben lévő részt

  • @szabbrain2036
    @szabbrain20365 жыл бұрын

    az egész kb. mennyibe kerül?

  • @gergo231

    @gergo231

    5 жыл бұрын

    szerintem kb: egy húszezres,földel egyött. meg az a rengeteg órányi munka. de ÉN inkább betont használnák mert az tartósabb....de drágább és többet kell vele dolgozni.

  • @KertTV

    @KertTV

    5 жыл бұрын

    Kb 30 ezer volt, de két köbi földet hozattam, úgyhogy nem használtam fel mindet ehhez.

  • @agor0001

    @agor0001

    4 жыл бұрын

    @@KertTV Márk! A dréncsöves megoldást szeretném csinálni ebben a kinézetben. Mire ügyeljek? Mondjuk én jóval nagyobbat szeretnék: 3-3.5x1.5x50-eset. Ennél a méretnél is javasolnád az öntözésmentes drén csöves megoldást?

  • @tomitank1989
    @tomitank19894 ай бұрын

    Hát a fóliából a mikro meg nano műanyag frankón bejut a növényekbe szerintem. Én maradok az ágyás nélküli kertészetemben. Amíg letudok hajolni addig nekem ez marad.

  • @ujaranykor
    @ujaranykor Жыл бұрын

    VAn egy ötletem a magaságyás faanyagának védelmére, mégpedig a aloevera, vagy a csalán, illetve egyszerüen csak növényi olaj, mondjuk az oliva(?) Azért gondolok az aloeverára mint védő anyagra, mert hiszen a gyökereztetést is azzal segitik elő .

  • @KertTV

    @KertTV

    Жыл бұрын

    Aloe veraról még nem hallottam, de valószínűleg túl költséges volna. A tung olaj vagy dánolaj az, amit lehet használni. Lenolaj akkor jó, évente átkened.

  • @zsoltszepfalvi5798
    @zsoltszepfalvi57984 жыл бұрын

    7:00

  • @sandorhadas6950
    @sandorhadas69503 жыл бұрын

    Festés helyett: akácot kell használni. 40-50 évet kibír mindenféle kezelés nélkül.

  • @KertTV

    @KertTV

    3 жыл бұрын

    Az akác is, a tölgy is szuper-tartós valóban, de sokkal többe is kerül.

  • @silurusdominus
    @silurusdominus2 ай бұрын

    A "Hogyan találjunk ki valami jót, hogy aztán telerakjuk sok sz@r műanyaggal ahelyett, hogy abszolút természetes anyagokból készítenénk" című videó.

  • @ferencbalogh4459
    @ferencbalogh44592 жыл бұрын

    Ha és amennyiben tényleg a közlekedő edény elvét alkalmaztad volna akkor a probléma nem ért volna utol .

  • @gabor.p
    @gabor.p4 жыл бұрын

    Egyszerű fizika. 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️ csak az átfolyócsöveket kell vízszintmagasságban tartani.

  • @ATengeresz
    @ATengeresz4 жыл бұрын

    Nem akarom megbántania szemmel láthatóan rendkívül lelkes youtubert, de ha nem kifejezetten cél a kerti szobrászat és a minél többet melózni ugyanazért (vagy kevesebb) eredményért, akkor EZT biztos nem érdemes leutánozni. 1. Miért kell a talajnedvesség, aránylag egyszerű biztosítása helyett legalább 40-50000 forint értékű edényt, csövet eltemetni? 2. Koncepciótlan az egész. A végén valaki fel is világosíthatta, hogy a víz csak akkor folyik át egyik edényből a másikba egy a vízvonal felett lévő csövön, ha légtelenítve van, met a víz ellentétben a kertésszel tudja a fizikát. 3. Ha már mindenáron a mély gyökérzónát, vagy az alatti talajt akarja öntözni (nem tudom pontosan mit fog bele ültetni), egyszerűbb lett volna a korábban bevált és olcsóbb draincsöveket fentről töltögetni. Azt, hogy a víztartályokba tesz egy vastag átlyuggatott PVC csövet amibe kókusz rosttal szívatja fel a tartályból a vizet, amiből MAJD FELÜL a felszíntől saccolom olyan 10-15 cm-re (szóval akkor mégsem a mély gyökérzóna?) átszivárog a talajba a víz... nekem olyan mintha valaki szorgos munkával és hosszas edzéssel megtanul nehézkesen és nagyjából eredménytelenül fület vakarni. lábujjakkal. OK kísérletezzünk, az viszi előre a világot.! De csak a kísérletezésért fáradozni egyedül a szexnél működik, másnál felesleges energiapocsékolás. Ez egészen biztosan egy rossz módszer.

  • @ikszypszilon1

    @ikszypszilon1

    4 жыл бұрын

    Leírhattad volna kevésbé cinikusan, igaz akkor nem éreznéd magad két lépcsővel magasabban.. Pojácák fegyvere..

  • @txnygotw

    @txnygotw

    3 жыл бұрын

    Azt hiszem, az volt az elképzelés, hogy 1. ne legyen fólia az ágyás alján, de 2. viszonylag ritkán kelljen csak feltölteni a rendszert. Ezek miatt kellettek a tartályok.

  • @mihalykun6715

    @mihalykun6715

    9 ай бұрын

    Valóban,kísérletezni kell,de nem olyasmivel,amit már más 1000-szer elrotott.🕊

  • @zsivanykiraly
    @zsivanykiraly3 жыл бұрын

    Amit keresel azt úgy hívják, hogy gyökéritató.

  • @6strings5904
    @6strings59044 жыл бұрын

    Minden kibaszott drága!

  • @leventekovacs2953
    @leventekovacs29534 жыл бұрын

    Itt is megkérdezem, hogy mennyit kóstál egy ilyen ágyás? Egy hasonló méretű Leier má-hoz viszonyítva árban akörül van, vagy lényegesen olcsóbb? Ennek függvényében megéri-e vele vesződni, vagy tényleg célszerűbb az előre legyártott elemekből készíthetőt megvásárolni?

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    Nem tudok egész pontos árat mondani, kb 30-40 ezer. Egy Durisol ágyás nyilván ennél jóval drágább, de egyrészt nem mindenki tud, akar építeni ilyet, másrészt ez max 10 évig marad egyben, a Durisol 20-30 évig is bírja.

  • @leventekovacs2953

    @leventekovacs2953

    4 жыл бұрын

    @@KertTV Nagyon köszönöm a gyors választ, úgy tűnik, még komolyan túl is becsültem az árát.

  • @zalkaattila
    @zalkaattila4 жыл бұрын

    Szia Márk! Hogy vált be a rendszer, mert most raknék én is össze egy ilyet. Üdvözlette: Attila

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    Nagyon jól, különösen az agrogszövettel együtt.

  • @zalkaattila

    @zalkaattila

    4 жыл бұрын

    @@KertTV Köszönöm szépen a választ, akkor hét végén elkezdem összerakni. Már meg van hozzá minden. :-))

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    @@zalkaattila sok sikert. Arra ügyelj, hogy ne úgy kösd össze a hordókat ahogy én, hanem oldalt csinálj rá lyukat és akkor tudod őket láncban tölteni.

  • @zalkaattila

    @zalkaattila

    4 жыл бұрын

    @@KertTV Köszönöm szépen! Ha kész lesz küldök róla képeket.

  • @lela8714

    @lela8714

    4 жыл бұрын

    @@KertTV Melyik vált be jobban az eddig épített magas ágyások és Öntözési technikák közül? Én is szeretnék egyet építeni, de nekem is szimpatikusabb, ha nincs az egész alja lefóliázva. Viszont mindenképpen alulrol kellene nedvesen tartani, hogy a felülröl öntözés ne kedvezzen a gombabetegségeknek.

  • @katalingyorgy635
    @katalingyorgy6354 жыл бұрын

    Többe kerül a leves, mint a hús!

  • @tiborertinger7608
    @tiborertinger76084 жыл бұрын

    Vorosfenyo

  • @robertkiss77
    @robertkiss77 Жыл бұрын

    túl van ez bonyolítva nem kicsit.

  • @laszlobogar5624
    @laszlobogar56242 жыл бұрын

    "pallo"

  • @jozseffarkas3483
    @jozseffarkas34834 жыл бұрын

    A vízátfolyás pedig működik. Valamit nem csináltál jól.

  • @csukacsaba4978
    @csukacsaba4978 Жыл бұрын

    A dolog jó értelmében véve te igazán időmilliomosnak tűnsz!

  • @KertTV

    @KertTV

    Жыл бұрын

    Ez sajnos nagyon távol áll a valóságtól, mivel az 1000nm-es kerten kívül legalább három teljes állást töltök be, ezek egyike az, hogy ilyen videókat készítek, így muszáj találnom erre is időt, de egyáltalán nem könnyű.

  • @VlryTube
    @VlryTube4 жыл бұрын

    Klassz ötlet a talajjal való közvetlen kapcsolat - is -, de...vajon mennyire BPA mentesek ezek a műanyag hordók...Szerintem nem mindegy (aztán ne legyen igazam)

  • @KertTV

    @KertTV

    4 жыл бұрын

    Ezekbe szokták sokan csinálni a cefret, savanyúkáposztát, úgyhogy szerintem igen.

  • @peterkorondi9573
    @peterkorondi95735 жыл бұрын

    Kertészmérnökként egy kérdés ? Miért ez nagy költséges cirkusz ? Mert szakmai szempontból semmi pozitiv dolgot nem látok ! Mielött te" kitalálnál" valamit talán kisérletet kéne beállítanon és nem a hülyeséget osztani .

  • @KertTV

    @KertTV

    5 жыл бұрын

    Kedves Péter! Kertészmérnökként és emberként talán először neked is le kellene ellenőrizni, hogy valóban értelmetlen-e valami és csak utána leszólni. Ugyanis a rendszer még így is működik, annak ellenére, hogy te nem látsz benne pozitívumot.

  • @andreatolnay3999

    @andreatolnay3999

    4 жыл бұрын

    Peter Köröndi Kérdeznék Öntől. Amennyiben nem kíván érdemben segíteni szakmai tapasztalataival, hozzászólásával mit szeretne közvetíteni a külvilágnak? Mi, akik Márkot követjük, azért tesszük, mert azt gondoljuk, érezzük, hogy figyelemre méltó, amit csinál, és ahogy csinálja. Lehet, hogy a tiszteletlen bírálat helyett szakmai hozzáértéssel, tapasztalattal, némi megértéssel, elfogadással, kedvességgel megosztott, valóságban is támogató, és megoldó hozzászólással mindannyian többre mennénk.😊💜 Márkban tisztelni lehet sokmindent, többek között, hogy folyamatosan újít, fejleszt, és hogy veszi a fáradtságot és megosztja velünk. Nem szégyenli tévedéseit, nem akarja magát fényezni, nem gondolja azt, mint jónéhányan közülünk😊, hogy megmondja a tutit.😊Egyszerűen Márk az, aki, és ezt örömmel éli. Hova jutnánk ilyen emberek nélkül? Még mindig kőbaltával gallyaznánk😀Ja, és hogy nem mindig sikerül? Nem az a kudarc, ha valami nem sikerül, hanem az, ha feladjuk.😀. És a legfontosabbat nehogy kihagyjam. Szerencsére Márk már túl van azon, hogy az ilyen hozzászólások bármilyen formában a nyugalmát megzavarják, amely abból is kiderülhetett, ahogy Önnek válaszolt...😊 Azon azonban elgondolkodtam, hogy Önnek milyen tudatalatti mintázata van, amely arra sarkallja, hogy ilyen hozzászólást írjon. Düh? Agresszió? Lekicsinylés? Lenézés? Hol érezte azt, hogy nem volt elég jó ahhoz, hogy szeressék, kinek szeretné bebizonyítani, hogy Ön értékes ember?😊💜Hiszen Ön értékes! Mint mindannyiunk!🕉💜 Csodás, szeretetteljes napokat kívánok! Nemcsak Önnek, mindannyiunkanak!🌞🕉

  • @martaantonia100

    @martaantonia100

    2 жыл бұрын

    @@KertTV o

Келесі