Szabadság után a kertben

Arról esik szó a videóban, hogy melyek azok a technikák, amiket alkalmazni tudunk, ha magára hagyjuk a kertet egy rövid időre.

Пікірлер: 15

  • @adriennenagy4758
    @adriennenagy47582 жыл бұрын

    Kedves Jutka. Én is így szedem össze a poloskákat és akkor következő évben szinte alig van. Köszönöm a videót.

  • @biokertesz-tanfolyam

    @biokertesz-tanfolyam

    2 жыл бұрын

    Minél többen szedjük össze, annál kevesebb lesz belőlük. Ha mindenki írtaná, akkor csökkenne a számuk, de hallottam olyat is, hogy összegyűjti és elviszi máshova, ahol elengedi. Az állatszeretetnek is van határa, a kártevők, ha elszaporodnak tönkreteszik a kertészeteket.

  • @robertkuncz9917
    @robertkuncz9917 Жыл бұрын

    ❤️❤️❤️

  • @biokertesz-tanfolyam

    @biokertesz-tanfolyam

    Жыл бұрын

    Köszönöm!

  • @klaramarfikozmane250
    @klaramarfikozmane2502 жыл бұрын

    Nekem is az lenne a kérdésem hogy mi lessz a mulcs sorsa ősszel. Esetleg be lehetne ásni? Köszönöm ha válaszol. Tavaly az epret fűnyesedékkel mulcsoztam, de rengeteg gaz nőtt ki. Nekem nem jött be sajnos.

  • @biokertesz-tanfolyam

    @biokertesz-tanfolyam

    2 жыл бұрын

    Lehet, hogy nem lett elég vastag a mulcs. Az is számít, hogy mióta használjuk a mulcsot, az első években nálam is többet kellett gyomlálni, ma már alig kell hozzányúlni

  • @etelkajuras8773
    @etelkajuras87732 жыл бұрын

    Kedves Jutka néni! A mulcsozás gyümölcsfa ültetvényben is működhet? Válaszát előre is nagyon köszönöm!

  • @biokertesz-tanfolyam

    @biokertesz-tanfolyam

    2 жыл бұрын

    Igen, nagyon jót tesz a fának, növényvédő hatása is van, pl. a cseresznyefánál késlelteti a cseresznyelegyek kelését, sóval kevesebb lesz belőlük.

  • @etelkajuras8773

    @etelkajuras8773

    2 жыл бұрын

    @@biokertesz-tanfolyam Kedves Jutka néni! Köszönöm szépen a válaszát!

  • @veroniquewillon6580
    @veroniquewillon65802 жыл бұрын

    Kérem szépen válaszoljon, hogy mivel mulcsozza a növényeket. Én fűnyiradékkal szoktam, meg törekkel is. Nem vagyok tisztában azzal, hogy a mulccsal mi a teendő ősszel. Egyszerűen a komposztra tegyem, vagy akár maradhat is a földön jövő tavaszig? Különösen az évelő növényeknek, nem árt, ha lekerül róluk a takarás?

  • @piroskapoosne811

    @piroskapoosne811

    2 жыл бұрын

    Lehet vásárolni aprítógépet és azzal a gallyakat ledarálni és minden zöld gazt. Ebből lesz az az apró mulcs. Mi egy használt kereskedésben vettük az első ilyen gépet tizenvalahányezerért. Jófogáson is ki lehet fogni, mert az új nagyon drága most már.

  • @veroniquewillon6580

    @veroniquewillon6580

    2 жыл бұрын

    @@piroskapoosne811 Köszönöm szépen!

  • @eszter798

    @eszter798

    2 жыл бұрын

    Nálam tavaly berohadt a fű esőzés után. Ha csak azt használ az ember, nem olyan jó, keverni kell valami durvább, szellősebb dolgokkal, mint pl darált vagy sima szalma, fakéreg, gallyak, levelek. Ősszel be lehet ásni, vagy amikor kijönnek az öreg növények, összegereblyézni és a komposztra dobni. Szerintem függ a talajtól és a klimától, hogy elbírja e a föld, ha ott marad télire, vagy túlságosan "taknyos" lesz a föld felülete a mulcs miatt. A szalmát ott szokták hagyni és vetnek alá télálló növényeket, pl borsó, saláta, krumpli, hagyma, répa, petrezselyem... Ezek kora tavasszal szépen kibújnak, és majdnem egy hónap előnyük van a tavasszal vetett magokkal szemben.

  • @veroniquewillon6580

    @veroniquewillon6580

    2 жыл бұрын

    @@eszter798 Nagyon köszönöm a válaszát! Igaziból ezért nem is mertem mulcsozni. Volt egy saját ültetésű termő diófám, kavicsokat raktam köré. Ha kijött egy-egy gaz, kihúzogattam. Aztán tavaly kiszedtem az összes kavicsot, gondolva, hogy inkább új földet teszek a tetejére. Nem bírta ki, pár nap múlva már látszott, hogy valami baj van. Sajnos menthetetlenül elpusztult. A szívem szakad meg érte.

  • @biokertesz-tanfolyam

    @biokertesz-tanfolyam

    2 жыл бұрын

    Én is fűnyiradékkal mulcsozok, de figyelek arra, hogy egyszerre 2-3 cm-nél ne legyen vastagabb, akkor nem rohad be. Nemcsak a saját kertemből használom fel a nyesedéket, hanem a szomszédtól is megkapom, így elég a zöldségesre. Jobb, ha egy kicsit hosszabb szárú a fű, de magok nem lehetnek benne. Ősszel beforgatom a talajba, a következő évben csak május elején kezdem a mulcsozást.