Strop drewniany nad gruntem, Crawl Space

#MocDrewna budowa domów szkieletowych, filmy z placów budowy, omówienia, porady.
#AkademiaBudownictwaSzkieletowego poradnik dla budujących własnymi rękoma.
grupa na Facebook / 763182307379338
Blog drewnamoc.blogspot.com/
Kontakt 1mocdrewna@gmail.com

Пікірлер: 98

  • @tomaszciupka4144
    @tomaszciupka41443 ай бұрын

    Witam Szukam inspiracji, ale przy okazji będę się 'czepiał' - ale bez złośliwości :). Lubię oglądać Twoje filmy, wyróżniają się treściami od całej reszty i Twoją chęcią do dążenia do poprawności wykonawczej . większość rozwiązań pochwalam, choć milcząco - nie ma co bez sensu kadzić. Natomiast będę merytorycznie się odnosił tam, gdzie wychwycę działania wg mnie błędne, co następuje: Do belek impregnowanych podwaliny - chcesz domontować zwykłe białe? Spód tych legarów lub listew pod lub przy dolnej krawędzi - niezaimpregnowany, narażony będzie nadal na działanie wilgoci i insektów/gryzoni. Kierunek dobry, natomiast niekonsekwentny. Pozdrawiam :)

  • @widzspectator979
    @widzspectator9793 ай бұрын

    Dzięki za poradę

  • @drewnomaniak6555
    @drewnomaniak6555 Жыл бұрын

    Bardzo pomocne materiały. Dziękuję. Drewnomaniak

  • @drewnomaniak6555

    @drewnomaniak6555

    Жыл бұрын

    Dziękuję za podpowiedzi w budowie mojego domku drewnianego. Drewnomaniak.

  • @DobryBoj
    @DobryBoj4 жыл бұрын

    Świetny materiał jak zwykle. Pozdrawiam.

  • @kingbaltazar6177
    @kingbaltazar61774 жыл бұрын

    Dzięki. Na to czekałem.

  • @arturcybulski397
    @arturcybulski397 Жыл бұрын

    bardzo wartościowe filmiki :)

  • @jkkjakub123
    @jkkjakub1234 жыл бұрын

    Super temat!

  • @WaldemarFrąckiewicz
    @WaldemarFrąckiewicz3 жыл бұрын

    parowanie wody z ziemi najprościej przerwać zgracowując jej powierzchnię - przerywamy kapilary glebowe. Na zimę na wsi podobne domy ogacano na zewnątrz od ziemi do okien i zatykając otwory wentylacyjne - ciepło z Ziemi pozwalało łatwo utrzymać temp. koło +10 st. tylko gotując na kuchni (deski podłogi bez żadnej izolacji). Spotkałem izolację pod podłogą glina z plewami na deskach umocowanych do legarów u dołu.

  • @MIREK419
    @MIREK4192 жыл бұрын

    kurna"Słony" mega robota

  • @tomaszkrzyzanowski6414
    @tomaszkrzyzanowski64144 жыл бұрын

    A czy można przykręcić płytę bitumizowną do konstrukcji podwaliny (145x145) i na tym budować ściany? Czy płyta wytrzyma obciążenia całej konstrukcji domu?

  • @Loooki_t
    @Loooki_t3 жыл бұрын

    Dobrze powiedziane.

  • @mariuszkaczuba7420
    @mariuszkaczuba74202 жыл бұрын

    Witam, zacząłem oglądać od niedawna. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wiedzą i przede wszystkim chęcią Pana Mariusza do przekazywania wiedzy. Szacun. Noszę się z zamiarem wybudowania domu szkieletowego 35m2. W związku z powyższym materiałem mam pytanie. Fundament słupowy i beli na fundamencie 23x15 ( wiem że za du, e ale takie mam). Nie chciałbym podwyższać już podłogi o kolejna warstwe. Czy można wykonać stelaż i ocieplenie w przekroju belek które są zamocowane do fundamentu?

  • @maciejkoodziejczyk5809
    @maciejkoodziejczyk58093 жыл бұрын

    Dzień dobry! Panie Mariuszu czy w przypadku zrobienia takiego stropu na słupkach tj. Wszystko będzie w powietrzu i będzie przewiewne zalecałby Pan zrobienie jakiejś warstwy zewnętrznej pod belkami nośnymi? Np z desek. Na kształt ściany zewnętrznej. Zakładam ze płyta bitumizowana będzie pomiędzy legarami jak w filmiku

  • @piotr_swoboda
    @piotr_swoboda3 жыл бұрын

    Myślę, że w przypadku większych powierzchni podłogi, można podzielić sobie na sektory, przy czym w miejscu łączenia należało by zwyczajnie zdwoić belki (dobierając miejsca nawet wypadające pod ścianką działową traktując automatycznie jako wzmocnienie dla jej konstrukcji i stabilności), analogicznie do dzielenia dłuższych elewacji. Wtedy jest możliwe wykonanie prawidłowego i pełnego zabezpieczenia spodniej płaszczyzny podłogi, a następnie obrócenie konstrukcji i wykonanie dalszych warstw podłogi.

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    3 жыл бұрын

    Oczywiście że tak.

  • @jacekpiechucki

    @jacekpiechucki

    10 ай бұрын

    Też o tym pomyślałem...

  • @jackoski23
    @jackoski233 жыл бұрын

    Witam ,pytanie techniczne : Dobudówke postawioną mam z kantówek.Ściany belka 10x10 .Od zewnętrznej strony chce budować ścianę , Wiatroizolacja ,Laty i boazeria lub jeszcze osb extra ,ale pytanie brzmi jak zamknąć tą ścianę od spodu? , przykręcone elementy do belki będą jakby wisieć w powietrzu nad ziemia .. Z góry dziękuje za podpowiedz i pozdrawiam

  • @pik6180
    @pik61804 жыл бұрын

    witam , super filmy . Czy w każdym przypadku konieczne jest montowanie podwaliny , czy można w przypadku małego domku podwójną belkę stropu (o której Pan mówi ) posadowić bezpośrednio na fundamencie punktowym ?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Można bez podwaliny jak fundament jest równy, podwalina pomaga w ustawieniu ścian .

  • @tomaszwisniewski5772
    @tomaszwisniewski57723 жыл бұрын

    Pozdrawiam

  • @pik6180
    @pik61804 жыл бұрын

    witam , fajny materiał .Czy stosując w stropie nad gruntem (na fundamencie punktowym ) jako pierwszą warstwę płytę bitumizowaną( np. steico ) konieczne jest zabezpieczenie z siatki przeciw gryzoniom ?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    2 жыл бұрын

    Tak

  • @tomasztzn
    @tomasztznАй бұрын

    Fajny flimik, nie jestem stolarzem ale lubie stolarke w wolnym czasie. Mam takie pytanie, planuje domek ogrodowy w stylu nowoczesnym. Nie za bardzo bym chcial zeby podloga byla az tak wysoko podniesiona, ze wzgledow wizualnych. Wymiary to ok 3x5,5m. Czy mozna podloge osadzic bezposrednio na slupkach ok 10-15cm nad ziemia? Myslalem o zrobieniu kantowek 12x12 lub 14x14cm z rozstawem slupkow ok co 1metr. Ddoatkowo jeden lub dwa legary w srodku po dluzszym wymiarze i tam na zeby tez byl jeden lub dwa slupki. I zamiast na tym osadzac podloge to podbic od doolu (pytanie czym najlepiej?, czy to ma byc szczelne?), waty nie potrzebuje duzo, to nie jest do mieszkania ale bedzie grzane itd zeby nie bylo mrozu w srodku. No i miedzy te kantowki po prostu takie "legary" na tych uchwytach w ksztalcie litery U. Na to plyta osb 22m i potem juz docelowa podloga Czy to ma sens, z gory dzieki :)

  • @piotrpapka2331
    @piotrpapka23312 жыл бұрын

    Wotam , odnośnie konserwacji takiego stropu nad gruntem czym można najlepiej zakonserwować go?

  • @59305
    @59305 Жыл бұрын

    Witam. Czy można te belki podłogi wpuścić pomiędzy te kantówki dzwigające?

  • @michagellert7225
    @michagellert72253 жыл бұрын

    aaa masz! suba ;-)

  • @pawewitek9953
    @pawewitek99534 жыл бұрын

    a ja mam problem Buduje domek drewniany letniskowy na działce RODOS z przestrzenią wentylowaną 2,5 x4,0m. Na bloczkach ułożyłem izol. poziomą następnie wyk. ruszt z belek 12x12 potem położyłem paroizolacje a na nią PŁYTY OSB 3 następnie na tak przygotowanym podeście zacząłem stawiać ściany w konstrukcji szkieletowej i spadł DESZCZ dużo deszczu i zajżałem sobie w przestrzeń wentylowaną a tam pomiędzy płytą a wiatroizolacją nagromadziła się woda dużo wody MASAKRA. Naciąłem tą wiatroizolację by wyszła woda. Teraz zastanawiam się czy wszystkiego nie rozebrać bo boje się GRZYBA. Co o tym sądzisz

  • @peterschiffer3582
    @peterschiffer35824 жыл бұрын

    Bardzo fajny kanal. Obejrzalem juz kilka filmow. Super informacje. Odwaze sie zapytac pierwsze pytanie. Moze glupie...no ale podobno nie ma takich. Wie tak, czy mozna wypelnic przestrzen od dolu n.p. keramzytem ? Celem jest uzyskac lepsze ocieplenie od spodu. Mam na mysli, zamiast powietrza. Ma to sens ?

  • @piotr_swoboda

    @piotr_swoboda

    3 жыл бұрын

    Pozwolę sobie dorzucić podpowiedź: keramzyt jest droższy od powietrza! 😊 ale oczywiście wszystko zależy od dostępnej przestrzeni, możliwości, ponieważ istnieją takie rozwiązania podłóg drewnianych na warstwach keramzytu (więcej info na stronie np. producenta LEICA), naturalne że stosując przestrzeń powietrzną należy i tak zabezpieczyć podłoże wspomnianą warstwą np. geowłókniny i tłucznia, grysu, podsypki, pospółki czegokolwiek co uniemożliwi rozrastanie się traw, chwastów, etc. Radzącej sobie nawet w zacienionych miejscach, ale to wszystko zależy właśnie od dostępnej przestrzeni pod tą podłogą.

  • @novabp
    @novabp Жыл бұрын

    Witam. Jaki wymiar mają te deski/ belki które pokazujesz 45x200? I jaka wysokość belki dwuteowej radzisz ? Konstrukcja podłogi poddasza nad beznadziejnym stropem bet. Rozpiętość 8mb podparta w połowie na 4 metrach. Doradzisz ? 🙂

  • @MateuszCieslakWorkshop
    @MateuszCieslakWorkshop2 жыл бұрын

    Dlaczego od spodu OSB o grubości 12mm, a nie 9? Z innych filmów pamietam że 12 chyba miała współczynnik paroprzepuszczalności w okolicach nieco ponad 5. 9mm jest 25% chudsze, i domyślam się że lepiej spełniałoby funkcję zabezpieczenia otwartego dyfuzyjne? Czy wystarczy jako zabezpieczenie od gruntu? Czy impregnować wtedy bitumiczna e tylko OSB i zewnętrzną ramę stropu?

  • @jacekgawrylo766
    @jacekgawrylo7662 жыл бұрын

    Powiedz coś o kondensacji w twojej zabudowie jakie ma ujście :-)

  • @bodzinek
    @bodzinek4 жыл бұрын

    W jaki sposób dobrze zakotwiczyć ściany do tego stropu? A może by pan zrobił filmik na ten temat. Dziękuje za przekazywaną wiedzę i pozdrawiam

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Ściany mocujemy odpowiednio solidnymi wkrętami, najlepiej z dużą główką. Prawdopodobnie w kolejnym filmie będzie , ponieważ chce pokazać mocowanie ścian piętra, a to podobne.

  • @3msie123
    @3msie1233 жыл бұрын

    Witam a czy między belki można zastosować płytę MDF jest ona otwarta dyfuzyjnie... 1folia wiatroizolacyjna 2 mdf 3Wełna 4Osb Folia paroizolacja

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    3 жыл бұрын

    Mdf zależy jakiej grubości i nie wszystkie nadają się na zewnątrz, bo po prostu mocno chłoną wodę.

  • @wojteknachtigal4662
    @wojteknachtigal46624 жыл бұрын

    Witam mam pytanie czy stosując belki C24 lub belki dwuteowe unikniemy takzwanego strzelania stropu..?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Stosując drewno suszone C24, KVH , BSH lub belki dwuteowe nie występuje zjawisko skręcanią, wypatrzania, pękania czy strzelania.

  • @rafakijas9138
    @rafakijas91384 жыл бұрын

    Panie Mariusz, Jaka powinna być minimalna grubość izolacji na podłodze nad gruntem, aby nie było czuć zimna np. przy temperaturze -25 stopni?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Minimum 20 cm lambda 0.037 lub mniejsza.

  • @dominikpytlak1955
    @dominikpytlak19553 жыл бұрын

    W jaki sposób mozna "dołożyć" ocieplenia od spodu do takiego fundamentu? Czy mozna po prostu dokręcić płyty wełny elewacyjnej od dołu?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    3 жыл бұрын

    To można dołożyć wełnę, ale najlepiej w ruszcie i obić poszyciem. Wełna tylko przykręcona po czasie zaczeła by odpadać - grawitacja😀

  • @dawidmalina
    @dawidmalina7 ай бұрын

    Witam Panie Mariuszu, ja również noszę się z zamiarem budowy domu szkieletowego na zgłoszenie i zastanawiam się właściwym wyborem fundamentu. Fundamentem typu crawl space wydaje się być prostym i tanim rozwiązaniem, ale mam wątpliwości (gryzonie, odpowiednia wentylacja i konieczność jej zamykania na zimę, itd) czy nie lepiej byłoby zrobić tradycyjny fundament, dać zewnętrzne lub wewnętrzne ocieplenie, a następnie wszystko zasypać i zalać warstwą chudziaka. Dalej na tak przygotowane podłoże nałożyć folie pe i dopiero strop drewniany ocieplony wełną mineralną. Czy takie rozwiązanie byłoby prawidłowe? Czy jednak taki strop drewniany musi mieć wentylację i taka opcja nie ma racji bytu?

  • @marcinlemanski7712
    @marcinlemanski77124 жыл бұрын

    Witam. Mam pytanie dotyczące płyt na tropie. Większość filmów z usa pokazuje że płyty są mocowane do stropu tworząc platformę roboczą i na to ściany. Te rozwiązanie ma wady takie że do momentu zadaszenia deszcz nam leci na podłogę i niszczy płyty. Jest też utrudnione wkładanie wełny od spodu. Widziałem też filmy że ściany mocuje się do stropu a dopiero po zadaszeniu budynku wkłada izolacje i mocuje płyty podłogowe. Tutaj nie zamoknie nam płyta i wełnę możemy wkładać od góry. I jeszcze jedno rozwiązanie. Ściany nośne mocuje się bezpośrednio na podwalinę, a belki stropowe już po zadaszeniu między ściany fundamentowe np na wieszakach belek przykręconych do tych ścian. Mam nadzieję że wszystko jasno opisałem. Które z tych rozwiązań jest najbardziej prawidłowe ?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Deszcz nie niszczy płyt, chyba że są to nieodpowiednie płyty lub źle ułożone. Oba rozwiązania są prawidłowe, szczególnie przy dużych domach, dobrze jest zbudować ściany i dach a następnie gdy dom jest zamknięty izolować stropy, unikniemy zamoczenia izolacji. Co do belek to zależy od wielkości budynku, systemu pracy i samych fundamentów , oba rozwiązania są prawidłowe.

  • @harpmojatuba2951
    @harpmojatuba2951Ай бұрын

    Mam dom z 39 roku z podlogą nad gruntem . Od góry deska podłogowa jakieś 3cm. Warstwa gliny 3cm. Znowu deska calowa. Fundament ceglany webtylowany. Czy słusznym będzie zostawienie tylko belek i zrobienie podłogi tak jak na filmie?

  • @mateuszkozowski2987
    @mateuszkozowski29873 жыл бұрын

    Panie Mariuszu, czy ma Pan filmik o przekroju stropu na fundamencie punktowym ? Jest super filmik o scianach, gdzie jakiego materialu użyć, ale czy ma Pan "rozrysowany" przekrój stropu ? Inni oczywiście proponują wszędzie OSB, styropian itp, a jak zrobić to dobrze ?

  • @mateuszkozowski2987

    @mateuszkozowski2987

    3 жыл бұрын

    Oczywiście 35m2, 5x7

  • @bacaowca4377
    @bacaowca43774 жыл бұрын

    Witam. Moze mi pan powiedziec gdzie moge kupic te plyty bitumiczne. Pozdrawiam

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Proszę wpisać płyta uniwersal black Steico

  • @travelactiongroup2234
    @travelactiongroup22343 жыл бұрын

    Świetny kanał. Dziękuję, że poświęcasz czas i dzielisz się wiedzą. Mam pytanie o następujące warstwy. Mam strop nad gruntem na słupach. Na konstrukcję chcę nałożyć następujące warstwy od dołu: 1.siatkę, 2 wiatroizolacja, 3 osb 22mm (już kupiłem) 4 ruszt z ociepleniem, 5 paraizolacja, 6 płyta osb 7 podkład pod panele 8 panele Będę wdzięczny za komentarz

  • @szerszen2000

    @szerszen2000

    2 жыл бұрын

    Też mam taki pomysł, jak wyszło finalnie?

  • @mateuszkozowski653
    @mateuszkozowski6533 жыл бұрын

    Witam, zastanawia mnie dylemat odnośnie zabezpieczenia fundamentu od spodu. Rozumiem, że odwracanie fundamentu bądź stosownie listewek jest potrzebne w sytuacji gdy belki fundamentowe są jednocześnie podłogą - czyli w nich się mieści cała izolacja. Gdy belki fundamentowe obije płytą OSB pomalowaną masą bitumiczną i na to dam całą konstrukcje podłogi to problem zniknie? Pozdrawiam serdecznie i liczę na jakąś wskazówkę.

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    3 жыл бұрын

    Osb zamknie dyfuzyjnie przegrodę nie jest to najlepsze rozwiązanie .

  • @novabp
    @novabp9 ай бұрын

    Ponawiam pytanie te deski / legary na początku filmu jaki mają rozmiar?

  • @goergezak
    @goergezak4 жыл бұрын

    A jak zapewnić ruch powietrza, wymianę powietrza, w niewentylowanym fundamencie crawl space, tzn bez otworów wentylacyjnych w ścianach? Czy wystarczy rozprowadzając po podłogą ogrzewanie nadmuchowe dodać dwie kratki, które będą wdmuchiwać świeże powietrze?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Wystarczy zrobić kilka kratek , powietrze samo znajdzie drogę . Różnice ciśnień, temperatury wymuszą cyrkulację .

  • @goergezak

    @goergezak

    4 жыл бұрын

    OK, aczkolwiek chodziło mi o tzw. 'sealed crawl space', bez kratek wentylacyjnych

  • @wojciechjaworski602

    @wojciechjaworski602

    4 жыл бұрын

    Jak przestrzeń jest zaizolowana ze wszystkich stron to chyba trzeba tam wrzucić odwilżacz powietrza, który będzie cały czas utrzymywał odpowiednią wilgotność. Odwilżacz raczej ma jakiś wiatraczek w sobie i wydaje mi się, że to powinno wystarczyć, ale to jest tylko moje gdybanie.

  • @dawiddawid6825
    @dawiddawid68253 жыл бұрын

    Da się zrobić ogrzewanie podłogowe w drewnianych stropach na piętrze i na parterze?

  • @hublanek

    @hublanek

    9 ай бұрын

    oczywiście że się da

  • @MinSziHo
    @MinSziHo4 жыл бұрын

    1:00 dlaczego więc takiego stropu/podłogi nie zrobiłeś w swoim domu ?

  • @tomaszkrzyzanowski5949
    @tomaszkrzyzanowski59494 жыл бұрын

    Dzień dobry. Czy można posadowić podłogę drewnianą bezpośrednio na fundamencie punktowym bez konieczności zastosowania impregrowanej kantówki?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Można , lepiej dla drewna, które jest na zewnątrz i narażone na warunki atmosferyczne, by było zabezpieczone.

  • @tomaszkrzyzanowski6414

    @tomaszkrzyzanowski6414

    4 жыл бұрын

    @@mocdrewna Dziękuję. Myślę, że jezeli zabezpieczę drewno płytą zewnętrzną taką jak na ścianę plus wiatroizolacja powinno wystarczyć.

  • @mrgodzio1750
    @mrgodzio17502 жыл бұрын

    Jak dać paroizolacje jeżeli chce kłaść płytki od razu na OSB? Pozdrawiam

  • @WinnicaWieczorkow
    @WinnicaWieczorkow3 жыл бұрын

    Witam. Jaki rozstaw słupów można zastosować pod domek 6x6m

  • @sebastiangrubba8825
    @sebastiangrubba8825 Жыл бұрын

    Witam. Jaka jest żywotność płyty bitumizowanej?

  • @mrharryon
    @mrharryon3 жыл бұрын

    Czy na belki tzn. pod płyty MFP dajemy paroizolację?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    3 жыл бұрын

    Na podłogę lepiej dać paroizolację na płyty .

  • @kierownik_namiotu
    @kierownik_namiotu8 ай бұрын

    Chyba nie do końca zrozumiałem. Czy termoizolację można umieścić bezpośrednio pomiędzy belkami nośnymi (na fundamencie punktowym)? Od spodu belek były by deski zabezpieczone np. dysperbitem. Od góry wełna zamknięta płytą OSB.

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    7 ай бұрын

    Od spodu płyta poszycia i siatka zabezpieczająca przed gryzoniami. Może być jeszcze dodatkowa konstrukcja gdy ilość słupów tego wymaga.

  • @MyRobert129
    @MyRobert1294 жыл бұрын

    czyli przy dużym domu rozstaw belek sropowych np.co 30 cm to wtedy belki na sciane tez co 30 cm.aby ciezar mogl być prawidłowo przenoszony na strop?I co do foli od wewnątrz to na plyte kładziemy i czy np. na folie można dac wtedy plyte farmacell a na nia plytki w dużym pokoju i kuchni,czy nie jest to wtedy za duzy ciezar na strop?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Na ścianach można co 60cm , folia może być pod Fermacell. Płytki lepiej na wylewce! Jak belki będą co 40 cm to może być nawet wylewka!

  • @ukaszkozien4266
    @ukaszkozien42663 жыл бұрын

    Zastanawiam się jak najlepiej podłączyć wodę i kanalizację przy takim stropie? O ile w przypadku kanalizacji problem jest mniejszy, to przyłącze wody przechodzące przez pustkę pod stropem jest już wiekszym problemem. Nawet zaizolowane może zamarznąć podczas długotrwałych mrozów. Są na to jakieś sprawdzone rozwiązania?

  • @arturwisniowski896

    @arturwisniowski896

    2 жыл бұрын

    Tez sie nad tym zastanawiam. Wiem ze mozna uzyć podgrzewania rury z wodą, ale może jest jakis prostszy sposób.

  • @MichalK_Photo

    @MichalK_Photo

    9 ай бұрын

    Może się komuś przyda - rury wprowadza się do odcinka grubej rury (np kawałek przedłużenia studzienki z tworzywa fi50cm) i zapianowuje razem z przewodem samoregulującym wokół rury. Wtedy jest pewność że nic nie zamarznie.

  • @artystycznebudownictwo1229
    @artystycznebudownictwo12294 жыл бұрын

    Super informacje. Będę oglądał. Wspieram łapką i subem 🔔 Zapraszam do mnie. Pozdrawiam 🌼

  • @artystycznebudownictwo1229

    @artystycznebudownictwo1229

    4 жыл бұрын

    600 sub 😜

  • @fabianpachoek7731
    @fabianpachoek77313 жыл бұрын

    70 metròw niedługo

  • @pawelolender3709
    @pawelolender37092 жыл бұрын

    Panie Mariuszu, jaka siatka na gryzonie? Może koledzy pomogą?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    2 жыл бұрын

    Zapraszamy do kontaktu na 1mocdrewna@gmail.com mamy w sprzedaży profile aluminiowe siatki dla domów drewnianych i na dachy .

  • @pykijest915
    @pykijest9153 жыл бұрын

    Jak wygląda koszt fundamentu punktowego i takiego stropu vs fundament tradycyjny?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    3 жыл бұрын

    Bardzo podobnie !

  • @tomwlkp4882
    @tomwlkp48824 жыл бұрын

    A jak zamontować siatkę pod całą powierzchnię?

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Mówiłem o siatce na bokach budynku, by nic tam nie wchodziło. Pod całością jest to bardzo trudne!

  • @k2bolek588

    @k2bolek588

    4 жыл бұрын

    @@mocdrewna bardzo prosto i praktycznie! kzread.info/dash/bejne/poStxKOKYNWsd6g.html

  • @XYZ-qb7iu
    @XYZ-qb7iuАй бұрын

    Użyj lin i bloczków podniesiesz wszystko tylko sie nabiegasz

  • @arsars-ok1ow
    @arsars-ok1ow3 жыл бұрын

    NARESZCIE JEST KTOŚ KTO FACHOWO SPOKOJNIE SKRUPULATNIE OBRAZOWO PRZEKAZUJE BARDZO CENNE INFORMACJE DOTYCZACE SZYBKIEGO ZDROWEGO TANIEGO BUDOWNICTWA . DZIĘKUJĘ KAZIMIERZ I INNI

  • @radosawsapieja8629
    @radosawsapieja86293 жыл бұрын

    jaki będzie przekrój podłogi przy zastosowaniu belek dwuteowych oraz suchego ogrzewania podłogowego? przy założeniu, że obijamy od dołu płytami bitumizowanymi jak uszczelnić łączenia płyt?

  • @tomswierk
    @tomswierk4 жыл бұрын

    Mówi Pan o geowłókninie i kamyczkach pod stropem. Z mojej wiedzy wynika, że raczej trzeba zabezpieczyć to folią przed przenikaniem wilgoci z gruntu. Mam rację? W marcu ruszam z budową swojego domu właśnie na fundamencie crawl space i ja planuję wyłożyć wszystko grubą folią wywinietą na ściany fundamentowe i wylać na to chudy beton.

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Geowłóknina i kruszywo dla stropów, które są narażone na to, że roślinność będzie pod nimi rosła . Budynki posadowione na palach lub bloczkach mają takie ryzyko. Najlepszą ochroną przed wilgocią w stropach typu Crawl Space jest odpowiednia wentylacja fundamentu. Oczywiście folie lub papy także jako izolacja pozioma .

  • @tomswierk

    @tomswierk

    4 жыл бұрын

    @@mocdrewna jak na słupach to geowłóknina i kamyki jak najbardziej tak. Dzięki za rozwinięcie myśli.

  • @mariuszostrowski4844
    @mariuszostrowski4844 Жыл бұрын

    mala podpowiedz ,jezeli mamy pelny fundament pod domem to wewnatrz fundamentu na calej powierzchni rozkladamy czarna folie budowlana nic nie bedzie roslo a zarazem bedzie sucho pod podloga oczywiscie przestrzen wentylowana

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    Жыл бұрын

    Przykro mi nie rozumiem tych warstw, może jakiś szkic pomoże

  • @arkadiuszjozwiak6103
    @arkadiuszjozwiak61034 жыл бұрын

    jak sie ma taka belka dwuteowa do belki z litego drewna chodzi o trwałość i sztywność

  • @mocdrewna

    @mocdrewna

    4 жыл бұрын

    Parametry ma lepsze, właśnie belki dwuteowe stosuje się do większych rozpiętości, oczywiście należy stosować się do wytycznych producentów na ich stronach można dostać szczegółową dokumentację jak je stosować.