Стоилов: Исторически ден, върнахме европейското поведение на "Левски"

„Левски“ завърши 1:1 при гостуването на ПАОК на "Тумба" в мач реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. „Сините“ реализираха гол чрез Роналдо в 24-ата минута, а Тиаго Данташ изравни в 56-ата.
„Левски“ имаше аванс от два гола след успеха с 2:0 в първата среща на стадион „Георги Аспарухов“ и така отстрани гръцкия гранд с общ резултат 3:1.
Билал Бари бе потърсен с дълъг извеждащ пас в 11-ата минута, опита да се пребори със Сверир Ингасон за позиция, но страничният съдия със сериозно закъснение маркира засада.
Жереми Петрис центрира в наказателното поле на ПАОК в 20-ата минута, Доминик Котарски не бе убедителен, но все пак с втората си намеса успя да улови топката.
„Левски“ поведе с 1:0 в 25-ата минута. Елефтериос Лирацис допусна грешка, опитвайки се да върне топката към Доминик Котарски. Роналдо внимаваше в ситуацията и успя да открадне топката, след което преодоля Котарски и вкара в опразнената врата.
Тиаго Данташ пусна пас към Николас Куалята, който беше между Ван дер Каап и Петрис. Топката попадна в Куалята, който не се възползва от открилата му се възможност и в крайна сметка топката се озова в ръцете на Николай Михайлов.
Келиан ван дер Каап направи добър пробив в 37-ата минута, когато се справи с Янис Каргас и навлезе в наказателното поле на ПАОК, след което се опита да подаде към Роналдо, но Тиаго Данташ се прибра, за да се намеси и да изчисти топката в корнер.
„Левски“ имаше добра възможност да организира бърза контраатака в 42-ата минута. Роналдо пусна към Жереми Петрис, който напредна и центрира в наказателното поле на ПАОК, но право в ръцете на Доминик Котарски.
Рафа Соареш центрира опасно в наказателното поле на „Левски“ в 45-ата минута, след което Халед Нарей засече топката, но тя премина встрани от десния стълб на вратата на Николай Михайлов.
„Левски“ направи сериозен пропуск в 47-ата минута, когато Уелтън подаде към Филип Кръстев, но той стреля встрани от десния стълб на вратата на Доминик Котарски.
Нов пропуск за „сините“ бе регистриран в 52-ата минута. Уелтън проби по левия фланг, след което пусна към Георги Миланов в наказателното поле на ПАОК, но той не успя да нанесе завършващ удар.
ПАОК изравни резултата в 56-ата минута. Диего Бисесвар пусна извеждащ пас към Тиаго Данташ. Той изскочи сам срещу Николай Михайлов, пращайки топката във вратата му.
Георги Миланов стреля от пряк свободен удар в 65-ата минута, но Доминик Котарски плонжира и спаси.
ПАОК остана с човек по-малко на терена в 72-ата минута, когато Дъглас Аугусто бе изгонен за втори жълт картон. Аугусто извърши нарушение срещу Велтон и реферът Сесар Сото Градо изгони бразилеца.
Филип Кръстев получи жълт картон в 77-ата минута за нарушение срещу Диего Бисесвар.
Диего Бисесвар опита изненадващ удар в 78-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.
Капитанът на ПАОК Виейриня получи два жълти картона от съдията Сото Градо само в рамките на няколко секунди и гръцкият отбор остана с двама човека по-малко на терена.
ПАОК - Левски 1:1
0:1 Роналдо 25'
1:1 Тиаго Данташ 56'
Левски: 13. Ники Михайлов - 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба - 2. Жереми Петрис, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов, 22. Патрик-Габриел Галчев - 18. Роналдо, 19. Билал Бари, 17. Велтон
Резерви: 1. Пламен Андреев, 12. Йоан Загоров, 4. Нейтън Олдър, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков
Старши треньор: Станимир Стоилов
Съдия: Сесар Сото Градо (Испания)

Пікірлер: 35

• @georgimladenov6346
    @georgimladenov6346 Жыл бұрын

Мастър! Поклон пред теб и това, че дойде да ни обединиш и спасиш! ОБИЧАМЕ ТЕ И ТИ БЛАГОДАРИМ!