No video

Összedől a nyugdíjrendszer?

#reklám - Biztosan te is hallottad már, hogy fenntarthatatlan az állami nyugdíjrendszer, és hamarosan összeomlik. De tényleg így van ez? Egyáltalán hogyan is működik pontosan? Mit tehetünk akkor, ha mi magunk szeretnénk gondoskodni az időskori jövedelmünkről? Mire ennek a videónak a végére érsz, át fogod látni a nyugdíjrendszerünk alapjait.
◆ PÉNZMESTEREK ◆
bit.ly/3PPkNWY
◆ ELÉRHETŐSÉGEK ◆
E-mail: csengedorner@gmail.com
Instagram: bit.ly/csengedorner
Facebook: / dornercsengeonyoutube

Пікірлер: 316

  • @antal9873
    @antal98733 ай бұрын

    Apám nagyon készült a nyugdíjas éveire 😍 51évesen meghalt rákban😢 Én magánnyugdíj fiókkal indultam az életnek. Majd jött a fidesz és a fenyegetései, ígéretei. "Aki nem adja be a magánnyugdíj megtakarítását az államnak az nem fog kapni állami nyugdíjat..stb", "aki beadja annak külön számlán lesz vezetve, mennyit adott be" Azóta tudjuk, hogy bármikor bármit elvehetnek. Elég ha valamelyik 23:55 perckor benyújta a törvényt, hogy a 70 négyzetméternél nagyobb ingatlanok kerüljenek az önkormányzathoz, mert csak. Vagy de szép földed van. Elveszik joggal, majd maguk közt szétosztják. Van rá pelda a jelenben és van a múltban is. Igen a spar pedig első körben meg lett fenyegetve. Szép. De aki biztonságot akar, az menjen külföldre. Ott van "jog biztonság". Papíron már nincs is állami nyugdíj. Fidesz törvényei: -a gyerek köteles gondoskodni a szüleiről. -a nyugdíj nem kötelező életjárulék. A nyugdíj a mindenkori kormány részéről szimplán adható. Ha holnap úgy döntenek, hogy nincs nyugdíj akkor ennek már most sincs se jogi se más akadálya. H4JrÁ FiDh3sZ!

  • @prestoooo

    @prestoooo

    3 ай бұрын

    A Horn-kormány a Világbank "ösztönzésére" vezette be az önkéntes alapú magán-nyugdíjpénztári rendszert. A lakosság befizetései mellé a kormány havi 30.000.000.000 forinttal (!!!) "támogatta" ezeket a pénztárakat. Honnan volt havi harminc milliárd erre?! Hát, hitelből!!! Honnan jött a hitel?! Magánbankoktól busás kamatra! Ezek a bankok és a magán nyugdíjbiztosítók pedig hálából komoly összegekkel "támogatták" a bevezetést szorgalmazó kormánytagok külföldön vezetett bankszámláit. A havi 30 milliárd és a hozzáadott évi 40 milliárd kamat évente 400.000.000.000 forintba került az adófizetőknek! Vagyis, ezek a magánkasszák, évi 400 milliárd államadósságot termeltek! A tizenhárom éves működésük alatt, cca. 5.000 milliárdot nyúltak le az államkasszából! Ugye milyen remek üzlet maszekként az államot fejni?! Ez az óriási hiány hatalmas lukakat ütött a költségvetésen. Mindezt a Veres Jani szorgalmasan meghamisítgatta az uniós költségvetési jelentésekben, Gy. Ferenc kérésére. A lakosság jó megérzéseit mutatta, hogy legtöbben visszamenekültek a biztos állami rendszerbe, mert 10-12 évnyi befizetésükből szinte semmit nem tudott felmutatni a magánkassza! Nemhogy gyarapodott volna a náluk gyűjtött betét, hanem még abból is csak morzsák maradtak, amit mi bíztunk rájuk, gondos kezelésre! Erről ennyit..

  • @TheLordKROK

    @TheLordKROK

    3 ай бұрын

    Én magánnyugdíj fiókkal indultam az életnek. Majd jött a fidesz és a fenyegetései, ígéretei. - velem is ez történt, ezért írtam feljebb, hogy pályafutásom elején kétfelé fizettem, aztán lehet, hogy mégsem lesz nyugdíjam, sőt az a valószínűbb, ha egyáltalán megérem.

  • @ujnezopont

    @ujnezopont

    2 ай бұрын

    Igen, hangosan felnyerítettem, amikor a Csenge beköpte a videóban, hogy elképzelhetetlen, hogy az állam a magánszámládról elvegye a pénzed. :D Az is megmosolyogtató volt, ahogy örömködött a 30 év múlva 40 milli forintnak... ami akkor már egy doboz gyufát nem fog érni, már ha egyáltalán lesz még forint, vagy bármilyen mai pénznem! :D Még nagyon naiv a leányzó. :)

  • @Chris_and_Silent_Eva

    @Chris_and_Silent_Eva

    2 ай бұрын

    @@ujnezopont Látom nem figyelsz. Szó volt róla, hogy a nyugdíjjad kiszámításában figyelembe veszik az inflációt. Tehát a 40millió mai értéken értendő. Ha addig az valuta értéke a felére csökken akkor 80milliónak értendő. Ha az állam csak úgy, magánszámláról nyúlná le a pénzed az alapjaiban rengetné meg a pénzintézetekbe vetett bizalmat ami nélkül az egész összeomlana. Ezt még viktorkáék se merik megkockáztatni...remélem.

  • @Bob.Seishin

    @Bob.Seishin

    15 күн бұрын

    és ez azzal indult hogy a rendőrök az akkor már leszerelt "korkedvezményes" nyugdíjas rendőröktől egy tollvonással elvették a nyugdíjt és mivel SENKI nem állt ki a rendőrök melett így megtették a nyugdíjjal és utána a tűzoltókkal is! és ezek ellenére az emberek már 3szor megválasztották ezeket a szarrágókat.... de már nincsen mit elvenni már mindent elvettek amit lehetett de még mindig kell nekik a végtelen pénz

  • @davidmarkus6411
    @davidmarkus64113 ай бұрын

    Na en majdnem 35 eves vagyok, tehát: -Ha mostantól megfosztom magam minden honapban 30ezerrel egy kesobbi enem számára (amit mar most sem tudok) 🫰 -akkor lesz 40milliom a nyugdijkorhatarig (ha nem toljak ki).👴 Mondjuk a Joisten segedelmevel 85 eves koromig élek, (annyira nem lehetetlen ez manapság) akkor az 20nyugdijas ev, -amire ez a 40M azt jelenti h minden aldott honapban jut majd 166666ft 🤭 Szerintem 2054ben annyiba fog kerülni egy kiló kenyér 😅 Szép kilátások, lehozott az életről a kemény valóság, köszönöm, jo videó volt

  • @AzUniverzumUraesParancsoloja

    @AzUniverzumUraesParancsoloja

    3 ай бұрын

    Ezért kell über kockázatos eszközökbe, részvényekbe tenni a pénzed. Vagy elveszted mind, vagy jóval az átlag fölött fogsz megtakarítani így. Mivel 35 vagy ezért van még az a 30 éved, ami alatt gyakorlatilag rá se szabad nézned a hullámzásokra, hanem csak a végén. Szóval vegyél egy index követő ETF-et és csá!

  • @turakcicakesegyebek.1855

    @turakcicakesegyebek.1855

    3 ай бұрын

    ​@@AzUniverzumUraesParancsoloja Mióta "űberkockázatos" dolog a részvény? Ja persze úgy talán az, ha a haverod mond neked egy " tuti tippet" mert látott a youtubeon valami részvényes videót. És akkor te felrakod az ÖSSZES PÉNZED ARRA AZ EGY RÉSZVENYRE. Na az tényleg elég kockázatos... De ha kellően DIVERZIFIKÁLOD a részvény portfóliódat elég minimális a kockázat.

  • @myrra10

    @myrra10

    3 ай бұрын

    Egy sp500at koveto etf-et nem neveznek uberkockazatosnak..

  • @TheLordKROK

    @TheLordKROK

    3 ай бұрын

    Sajnos ez a szomorú valóság, gondold el, én ugyanezt a számítást 40 évesen végzem, és én sem tudok jelenleg havi 30 ezret félretenni, ahogy szerintem még nagyon sokan nem. A videót megnézve az jutott eszembe, hogy pályafutásom elején kétfelé fizettem nyugdíjat, mégis ott tartok, hogyha egyáltalán megérem az addig még párszor biztos megemelt nyugdíjkorhatárt, akkor kb éhen fogok halni belőle. Az egyetlen dolog amiben bízhatok, hogy az AI és az automatizáció odáig fejlődik, hogy az ezt követő magas munkanélküliség miatt belátják a világ vezetői, hogy a jelenleg munka alapú társadalom fentarthatatlan, és teljesen más megközelítésre és elosztásra van szükség. (nem mintha a jelenlegi igazságos lenne) Ez kb 5-15 éves távlatban kiderül, tehát még mielőtt nyugdíjba mennék, így lehet szerencsénk.

  • @i.t.1722

    @i.t.1722

    3 ай бұрын

    be vagy oltva? akkor kurva gyorsan költs pénzt. és sokat

  • @KisHeszusz
    @KisHeszusz3 ай бұрын

    Èletem egyik legmegalázóbb helyzete volt amikor az állami nyugdíjba visszazsarorlták a magánnyugdíjat. Aki még emlékszik rá, akkor az utolsó pillanatig tartotta magát az a törvény, hogy aki marad a magánpénztárakban, az nem lesz jogosult az állami nyugdíjkasszába pefizetett pénze utáni nyugdíjra!(Szó szerint a 24. órában hatályon kívül helyezte az AB a törvényt). Az, hogy rosszul kezelték a pénzt a kasszák, nettó hazugság volt, hiszen a válság közepén minden befektés a fölbe állt. Ha most meglenne, legalább elhinném, hogy 2050-ben lesz nyugdíj. Mellesleg senki se becsülje le ennek a kormánynak a leleményességét, ha pénzszerzésról van szó. Lesz még az önkéntes nyugdíj is folyó fizetési mérleg kiadási tétel.

  • @prestoooo

    @prestoooo

    3 ай бұрын

    A Horn-kormány a Világbank "ösztönzésére" vezette be az önkéntes alapú magán-nyugdíjpénztári rendszert. A lakosság befizetései mellé a kormány havi 30.000.000.000 forinttal (!!!) "támogatta" ezeket a pénztárakat. Honnan volt havi harminc milliárd erre?! Hát, hitelből!!! Honnan jött a hitel?! Magánbankoktól busás kamatra! Ezek a bankok és a magán nyugdíjbiztosítók pedig hálából komoly összegekkel "támogatták" a bevezetést szorgalmazó kormánytagok külföldön vezetett bankszámláit. A havi 30 milliárd és a hozzáadott évi 40 milliárd kamat évente 400.000.000.000 forintba került az adófizetőknek! Vagyis, ezek a magánkasszák, évi 400 milliárd államadósságot termeltek! A tizenhárom éves működésük alatt, cca. 5.000 milliárdot nyúltak le az államkasszából! Ugye milyen remek üzlet maszekként az államot fejni?! Ez az óriási hiány hatalmas lukakat ütött a költségvetésen. Mindezt a Veres Jani szorgalmasan meghamisítgatta az uniós költségvetési jelentésekben, Gy. Ferenc kérésére. "Trükkök százai, amiről nyilvánvalóan nektek nem kell tudni, segítette, hogy ezt túléljük." (Gy.F. Öszödi beszédéből) A szoclib kormányok a kedvenc bankjaikat és biztosítóikat hozták helyzetbe, a magyar emberek kárára! Ugye milyen nagy a hasonlóság a devizahitelesek és a magán nyugdíj pénztárosok tönkretétele között?! Mindig a bankok és a biztosítók a kedvezményezettjei az aljas árulásoknak! De mit is várhattunk el ilyen bankárkormányoktól?! - És most jól figyeljünk! Az államtól cca. 5.000 milliárd átvándorolt, a MANYUP-ba. Viszont 2010-ben, a rendszer felszámolásánál mindössze csak 2.400 milliárd forintnyi vagyon került vissza! Hová lettek a 10-12 évnyi befizetések, és az államtól kapott összegek nagy része?! Eltűnt a tőzsdéken és egyéb útvesztőkben! A pénztárak hazánkban állomásozó menedzsmentjei viszont rendszeresen milliárdos jutalmakat vettek fel! Volt olyan pénztár, amelynek vezetői 5 milliárdot utaltak haza a számlájukra, a válság idején, miközben a megtakarítások zöme eltűnt! És ezek után azt merészeli mondani akármelyik ellenzéki, hogy a Fidesz lopta el a nyugdíját több millió befizetőnek?! Persze, hogy merészeli, mert velejéig aljas, hazug gazember mind! Hiszen most azt is merészelik, hogy tüntetésre hívják az embereket. Tüntetni azok ellen, akik rendet tettek és tesznek. Hány ócska cirkuszt művelnek még az utcákon, hergelve a népet, hogy megdöntsék a kormányt?! Vajon miért kellene a nyolc évvel ezelőtt megválasztott kormányt megdönteni?! Hiszen Európában demokratikus választáson soha nem tapasztalt arányban nyert. Mi magunk szavaztuk meg őket, nem a hottentották! Ja igen, értem! Mert általuk napvilágra kerül minden aljasság. X éve hallgatjuk, hogy a Fidesz ellopta a nyugdíjakat. Hány éve hallgatjuk az egybites ócska dumát, hogy a "Zorbán" kisemmizte az embereket. Erre te is ezzel jössz :D

  • @DihexagonalDipyramid
    @DihexagonalDipyramid3 ай бұрын

    "Az önkéntes nyugdíjpénztári pénzek államosítása tehát olyan lenne, mintha az állam a saját bankszámládról venne le pénzt, ami elképzelhetetlen." Orbán: "Hold my beer!"

  • @tothpeter8118

    @tothpeter8118

    3 ай бұрын

    És mi oka lenne rá?

  • @aladarnagy7890

    @aladarnagy7890

    3 ай бұрын

    @@tothpeter8118 Államcsőd elkerülése.

  • @tothpeter8118

    @tothpeter8118

    3 ай бұрын

    @@aladarnagy7890 És államcsőd közelben vagyunk?Na meg mit jelent az hogy államcsőd?Tudod definiálni?

  • @DihexagonalDipyramid

    @DihexagonalDipyramid

    3 ай бұрын

    Nemtom, az hogy nem sörrel a kézben szeretné csinálni

  • @tothpeter8118

    @tothpeter8118

    3 ай бұрын

    @@DihexagonalDipyramid Hát ha nem tudod akkor miért spekulálsz?

  • @dexter2424
    @dexter24243 ай бұрын

    Jó volt a videó, de úgy érzem nem teljesen járta körül a témát. Mivel a 30,000-es példánál maradva 30 év után a megtakarításunk névértéke lesz 40,000,000 viszont az jövőértéken alig lesz több a befizetett összegnél. Sajnos MO-n nem számolhatunk az átlagos 4%-os inflációval, és ha pénz kell az államnak akkor rendszerint a forintot inflálják el, ezzel csökkentve az emberek befektetéseit. Szóval ezen logikát követve simán euróban is befektethetem, és mivel 30 év múlva itt még úgysem lesz euró, és lesz kb 1200 forint egy euró, így megháromszorozhatom a pénzem, plusz ha még be is fektetem az európai tőzsdén máris jobban kijövök belőle és nagyobb biztonságban érzem magam. Vagy esetleg felvásárolok olyan időtálló dolgokat, aminek az évek múlásával felfelé megy az értéke :) Ja, és ne felejtsük el, hogy a tőzsdés modellben 24 órán belül likvid vagyok, nem pedig 10 vagy 20 éven belül :)

  • @rickymax6705

    @rickymax6705

    3 ай бұрын

    Topkomment🎉 ✋🧔‍♀️🤚

  • @tothpeter8118

    @tothpeter8118

    3 ай бұрын

    Ez mind szép és jó,de ez csak egy elmélet.Mi van ha nem jön be?Szívod a fogad?

  • @tothpeter8118

    @tothpeter8118

    3 ай бұрын

    @@rickymax6705 Valójában csak egy lehetőséget vázolt fel a kb végtelenből,ami vagy bejön neki vagy nem.

  • @MrHapsika

    @MrHapsika

    3 ай бұрын

    40 év múlva sem lesz Eurónk?😊

  • @mikle65

    @mikle65

    3 ай бұрын

    Az euro ugyan erősebb a forintnál, az europai politikusok és az ekb ugyanugy elinflalja. (verseny a gödör aljára a devizák között) a részvények egy jobb megkozelites ugyanis az inflációs dagály megemeli az összes hajót. Az erteket pedig nem devizaban hanem vasarloeroben kell merni, és itt szoba johet az arany aminek stabil a vasarloereje 2000+ éve. A gond a reszvenyekkel az, hogy mivan ha egy olzan evben kell bevaltanod mint 2008 vagy 2020 amikor jelentősen csokkent az erteke? Nincs egyszerű megoldas.

  • @geecarma7239
    @geecarma72393 ай бұрын

    Kiszámoló már rengeteget beszélt erről a 150.000 Ft támogatásról. A 20% csak az első évben érvényes, amikor már 5.000.000-d van önyp-ben, arra vetítve a 150.000 csak 3%... Hiszen a 20% csak az éves befizetés 20%-a... Ráadásul, ha kitolják a nyugdíj korhatárt (márpedig ki fogják), akkor aztán ki tudja, mikor jutsz a pénzedhez (már ha nem akarod feltörni, ami, ugye, büntivel jár). Plusz emlékeztetőül mondom, pár éve az éves befizetésed 30%-a, maximum 100.000 volt az adójóváírás, ami azt jelentette, hogy cirka 340.000 éves befizetéssel "kimaxoltad" az adójóváírást. Most 20%, maximum 150.000, ami 750.000-es befizetést igényel. Ki tudja mikor lesz ebből 10% max 200.000 pl? Vagy épp mikor törlik el teljesen... És ne felejtsük el, hogy az önyp-k rendszerint etf-ekbe és állampapírba fektetnek borsos díjért cserébe. Ezt te magad is megcsinálhatod, és nem kell díjat fizetned (már persze a brókei díjon kívül, ami jelentősen alacsonyabb). Én az önyp-t a lusta ember mentsvárának tekintem, aki elég okos ahhoz, hogy gyűjtsön a saját nyugdíjára, de lusta ahhoz, hogy foglalkozzon is ezzel a pénzzel (vagy tanuljon róla, hogyan foglalkozhatna vele).

  • @Daniel-yl5fi
    @Daniel-yl5fi3 ай бұрын

    26 vagyok és nem is számítok nyugdíjra. Nem is kell, minden lehetőségem megvan megteremteni egy saját kis világot magam körül. Az, hogy heti 5 napot dolgozok 2 szabadért és 40 évet kell lehúzzak így, hogy aztán végre félholtan élvezhessem az életet nekem nonszensz. Nem kérek ebből a BS-ből. Ettől függetlenül a videód nagyon jó lett Csenge! 😉

  • @prestoooo

    @prestoooo

    3 ай бұрын

    26évesen már többet fogsz fel a világ működéséból mint az itt kommentelők többsége összeadva.

  • @TheLordKROK

    @TheLordKROK

    3 ай бұрын

    Én ugyan 40 vagyok, de teljesen átérzem a gondolkodásodat, és megfigyeltem, hogy mai fiatalok is így gondolkodnak többnyire. Ezért választottam én már pár évvel ezelőtt azt az életformát, hogy minden évben 3-6 hónapot külföldön dolgozok, a többit pedig itthon munka nélkül vagy apróbb érdekes munkákkal, és tanulással na meg sok-sok pihenéssel töltöm el. :) Mivel kint kicsit több mint 4× többet keresek ugyanabban a munkakörben mint itthon keresnék, ezért már évi 3 hónap kinti munkával is 12 hónapi itthoni létet teremtek meg, azaz pontosabban 9 hónapot 1,25× itthoni fizetéssel. Végeredménybe véve tehát olyan mintha minden évben lenne 273 nap szabadságom, és úgy kapnám a fizetésem 1,25×-ösét. (A "trükk" fontos része az, hogy odakint csak gyűjtesz, és itthon költöd el a pénzed)

  • @hun7008

    @hun7008

    3 ай бұрын

    @@TheLordKROK Ez ha itthon szabad idodben kepzed is magad kesobb meg magasabb cashflowt fog eredmenyezni. Gratula, jo elkepzeles , szep kivitelezes :)

  • @brigikenyerges

    @brigikenyerges

    3 ай бұрын

    @@TheLordKROK Gratulálok. 65 évesen pedig hőbörögni fogsz, hogy az állam csak 100.000ft nyugdíjat ad neked.Feltéve hogy kapsz.A nyugdíjhoz minimum 20 év munkával töltött időt kell igazolnod.

  • @TheLordKROK

    @TheLordKROK

    3 ай бұрын

    @@brigikenyerges Már ha egyáltalán kapok-on van a hangsúly. Még kb 25 évem van nyugdíjig, ami alatt a rendszer bizony sokszor összeomolhat. Mindezt úgy, hogy pályám elején kétfelé fizettem nyugdíjárulékot, és amikor a magánnyugdíjpénztárakat 2010-ben felszámolták akkor 7 számjegyű összeget ment a levesbe esetemben. A másik, hogy az AI és a robotika olyan mértékben fejlődik majd, hogy 10-15 éven belül akkora munkanélküliséget generál (hiszen a cégeknek nem lesz érdekük az embereket fizetni), hogy rájön az emberiség, hogy a munkaalapú társadalom nem tartható tovább, és valamiféle alapjövedelem alapra helyeződik az egész. Vagy tömegesen fognak az emberek utcára kerülve éhenhalni, miközben a gazdaság gyors hanyatlásba kezd, hiszen a termékek nagyrészére nem lesz fizetőképes kereslet.

  • @danielbagyula4394
    @danielbagyula43943 ай бұрын

    "Ami elképzelhetetlen" ? Ez jó poén volt :DDDDDDDDD

  • @ferenchajdu3329

    @ferenchajdu3329

    3 ай бұрын

    ja itt én is felröhögtem

  • @turakcicakesegyebek.1855

    @turakcicakesegyebek.1855

    3 ай бұрын

    Mondjuk úgy, hogy kb egy tíz éves időszakra előrevetítve nehezen elképzelhető. De mivel a nyugdíjakat törvénymódosítás nélkül lehet csökkenteni, ez egyszerűbb dolog, mint az önkéntes nyugdíjpénztárakat elvenni, vagy megadóztatni.

  • @aladarnagy7890
    @aladarnagy78903 ай бұрын

    Nem igaz, h egy ma 65 éves férfi további 14 évig él, hanem egy ma született kisfiú fog várhatóan átlagban 65+14, azaz 79 évig élni. Mai 65 éves magyar férfiakból alig marad aki a 80 évét megéri

  • @kiszeg

    @kiszeg

    3 ай бұрын

    Budapesten. Észak Magyarországon már csak 73.

  • @attilatasciko4817

    @attilatasciko4817

    3 ай бұрын

    " az állam emberei mindent tudnak és okosabbak az okosabbaknál hogy nyerjenek pénzt a dolgozó embereken = szerkezeti rendszerek legalapvetőbb elve .

  • @Tybeetube

    @Tybeetube

    3 ай бұрын

    A ma születő generáció nem fog 80 éves koráig élni. Mire 30-ak lesznek, több betegségük lessz mint manapság.

  • @bxabi0
    @bxabi03 ай бұрын

    A címbeli kérdés nem lett megválaszolva

  • @lordzoltanus01
    @lordzoltanus013 ай бұрын

    4 hónap után viszont látunk egy kis reklám erejéig de jó volt nézni mindenesetre.

  • @gablen23

    @gablen23

    3 ай бұрын

    viszontlátunk és mindenesetre

  • @mordillo69

    @mordillo69

    3 ай бұрын

    @@gablen23 es milyen tragya a kezirasa is!!!!!

  • @TheLuminousCleric

    @TheLuminousCleric

    3 ай бұрын

    adblock?

  • @macskea

    @macskea

    3 ай бұрын

    ​@@TheLuminousCleric maga a videó egy reklám.

  • @thomassasdi2739
    @thomassasdi2739Ай бұрын

    A reálhozam javát elviszik a méregdrágán kezelt befektetési alapok, amelyek a gyakorlatban egyébként is alulteljesítik a referenciaindexet. A nyugdíjmegtakarítás időhorizontján szépen megkopasztják az ügyfelet, főleg ha a pénztár működési költségeit is hozzászámoljuk. A megtakarító pedig az egészből szinte semmit nem érzékel, számolni úgysem tud. A videóid egyébként szuperek, igazi hiánypótló munkák. Minőségi tartalom, köszönet érte!

  • @zsoltvajda1731
    @zsoltvajda17313 ай бұрын

    Arra azért ki lehetett volna térni, hogy 30 év múlva az a 40M Ft az nem ugyanaz lesz, mint most lenne. Most úgy érzed, hogy de jó lenne, ha lenne ennyi pénzem, vehetnék egy lakást. 30 év múlva viszont ez a pénz kb. 2-3 m2-re lesz elég. Illetve kicsit csúsztatásnak érzem, hogy annak idején a magánnyugdíjat az állam kezelte volna. Ugyanúgy a bankok kezelték, mint most az önkéntest.

  • @aladarnagy7890

    @aladarnagy7890

    3 ай бұрын

    Az annyi lesz mint most 4 millió, de arra jó hogy ha egyben akkor kikéred (már amennyiben erre lesz lehetőséged... asszem nyitáskor ezt kell kérni), akkor az elég nyugger életed utolsó éveire. Pl 30 év múlva 72 év lesz nyugdíjkorhatár, s akkor 72-75 éves korodban napi fél kennyéret és fél kiló almát megveted belőle, s az addig megvett saját lakásodban így túlélheted.

  • @fileferenc7920

    @fileferenc7920

    3 ай бұрын

    Az álam adta, ezért hiányzott a nyugdíj kasszából, aki kérte külön bankban kezelték a pénzét, és mikor visszavették megkaphattad az addig termelt hozamot, ha jól emlékszem.

  • @prestoooo

    @prestoooo

    3 ай бұрын

    A Horn-kormány a Világbank "ösztönzésére" vezette be az önkéntes alapú magán-nyugdíjpénztári rendszert. A lakosság befizetései mellé a kormány havi 30.000.000.000 forinttal (!!!) "támogatta" ezeket a pénztárakat. Honnan volt havi harminc milliárd erre?! Hát, hitelből!!! Honnan jött a hitel?! Magánbankoktól busás kamatra! Ezek a bankok és a magán nyugdíjbiztosítók pedig hálából komoly összegekkel "támogatták" a bevezetést szorgalmazó kormánytagok külföldön vezetett bankszámláit. A havi 30 milliárd és a hozzáadott évi 40 milliárd kamat évente 400.000.000.000 forintba került az adófizetőknek! Vagyis, ezek a magánkasszák, évi 400 milliárd államadósságot termeltek! A tizenhárom éves működésük alatt, cca. 5.000 milliárdot nyúltak le az államkasszából! Ugye milyen remek üzlet maszekként az államot fejni?! Ez az óriási hiány hatalmas lukakat ütött a költségvetésen. Mindezt a Veres Jani szorgalmasan meghamisítgatta az uniós költségvetési jelentésekben, Gy. Ferenc kérésére. "Trükkök százai, amiről nyilvánvalóan nektek nem kell tudni, segítette, hogy ezt túléljük." (Gy.F. Öszödi beszédéből) A szoclib kormányok a kedvenc bankjaikat és biztosítóikat hozták helyzetbe, a magyar emberek kárára! Ugye milyen nagy a hasonlóság a devizahitelesek és a magán nyugdíj pénztárosok tönkretétele között?! Mindig a bankok és a biztosítók a kedvezményezettjei az aljas árulásoknak! De mit is várhattunk el ilyen bankárkormányoktól?! - És most jól figyeljünk! Az államtól cca. 5.000 milliárd átvándorolt, a MANYUP-ba. Viszont 2010-ben, a rendszer felszámolásánál mindössze csak 2.400 milliárd forintnyi vagyon került vissza! Hová lettek a 10-12 évnyi befizetések, és az államtól kapott összegek nagy része?! Eltűnt a tőzsdéken és egyéb útvesztőkben! A pénztárak hazánkban állomásozó menedzsmentjei viszont rendszeresen milliárdos jutalmakat vettek fel! Volt olyan pénztár, amelynek vezetői 5 milliárdot utaltak haza a számlájukra, a válság idején, miközben a megtakarítások zöme eltűnt! És ezek után azt merészeli mondani akármelyik ellenzéki, hogy a Fidesz lopta el a nyugdíját több millió befizetőnek?! Persze, hogy merészeli, mert velejéig aljas, hazug gazember mind! Hiszen most azt is merészelik, hogy tüntetésre hívják az embereket. Tüntetni azok ellen, akik rendet tettek és tesznek. Hány ócska cirkuszt művelnek még az utcákon, hergelve a népet, hogy megdöntsék a kormányt?! Vajon miért kellene a nyolc évvel ezelőtt megválasztott kormányt megdönteni?! Hiszen Európában demokratikus választáson soha nem tapasztalt arányban nyert. Mi magunk szavaztuk meg őket, nem a hottentották! Ja igen, értem! Mert általuk napvilágra kerül minden aljasság. X éve hallgatjuk, hogy a Fidesz ellopta a nyugdíjakat. Hány éve hallgatjuk az egybites ócska dumát, hogy a "Zorbán" kisemmizte az embereket. Erre te is ezzel jössz :D

  • @meszi69
    @meszi693 ай бұрын

    Köszi! Elvileg 10 év múlva mehetnék nyugdíjba. Szeretem a statisztikákat, de nem adják vissza a valóságot. Anno nagyok sok munkával sikerült összehozni azt a pénzt, ami már szépen gyarapodik majdani nyugdíjas időkre, de az összeg értéke sehol sincs az akkor befektetett munkához képest. Az infláció elvitte. Szóval, sokkal jobban jár aki ügyes befektető és maga fialtatja, vagy nyer a lottón. Na jó ez utóbbi, csak álom... vagy marad az önkéntes pénztár!

  • @Norka-qx5oy

    @Norka-qx5oy

    3 ай бұрын

    Egy befektető nem lottózik! A lottó a hülyék adója :D

  • @fileferenc7920

    @fileferenc7920

    3 ай бұрын

    Több fajta koczkázatú portfólióból választhatsz, ezeket akár keverheted is. a videóban csak egy példa volt.

  • @user-xr4pv7on7m
    @user-xr4pv7on7m3 ай бұрын

    Nagyapám 1970-ben havi 2000 Ft keresett, én ugyanabban a szakmában 2020-ban havi 380.000 Ft-ot kerestem. Tehát 50 év alatt 190-szer többet érne az én munkám mint a papámé? Nem hinném, de azt igen, hogy a kialakult pénzügyi rendszerre a borzasztó jelző még nagyon enyhe kifejezés.

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    Mit akarsz közölni ezzel nem ertem?

  • @user-xr4pv7on7m

    @user-xr4pv7on7m

    3 ай бұрын

    @@CorVex691 Köszönöm a kérdést! Arra szerettem volna rávilágítani, hogy az a pénzügyi rendszer, ami csak folyamatos növekedéssel tudja fenntartani magát, amiben a szakadék folyamatosan növekszik a legkisebb és a legnagyobb fizetésűek közt, amiben világ leggazdagabb egyszázaléka birtokolja a világ vagyonának a felét, amiben a pénzügyi "adósság" állomány lassan több mint a forgalomban lévő pénzügyi eszköz, az sok mindenre jó, csak arra nem, amire elvileg létrehozták. Piszkosul hülyére vagyunk véve és ez a jelenség valami rejtélyes okok miatt, csak nagyon kevés embert zavar.

  • @nson__
    @nson__3 ай бұрын

    Nem csak Magyarországra érvényes, de mindenkinek aki Európában él és dolgozik, arra kell készülnie, hogy a majdani nyugdíja nem lesz elégséges a megélhetéshez, de még a koplalásra is szűkös lesz. Feltételezve, hogy csak a kötelezőt "teszi félre". Mindenkinek félre kell tennie a kötelezőn felül, ez szinte nem is kérdés. A nyugdíjkorhatár kitolásával az a probléma, hogy bár a várható élettartam nő, de ezzel nem nő egyenesen arányosan a relatív egészségben eltöltött évek száma. A másik, hogy a legtöbb foglalkozás és szakma nem fog 65 évnél idősebb munkavállalókat foglalkoztatni. Rossz is belegondolni, hogy miképp lesz bárkinek is lehetősége az utolsó nyugdíj elötti éveit bárhol is ledolgozni, ha nem akar bukni a korábbi nyugdíjbavonulás miatt (feltételezve, hogy a korhatárt felemelik 70-re példáúl). Akkor még meg sem említettük azokat a munkavállalókat, akik a bérük X hányadát borítékban kapják. Ezek az emberek lesznek leginkább kiszolgáltatottak az idősköri szegénységnek, mert sokuk nem is rak félre időskorára.

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    Nem fogjak 70ig, persze az fele megy, viszont Nemetorszagban is a 67 ev a plafon ezt mar mondtak, hogy a munkasoktol nem birnak nagyobb adot levonni, ez a max amit el lehet türni. a 70 evesig meg kitolni, az se biznis mar, akkor lazadas lesz mint franciaorszagban, ahol nem 70, hanem 65 evesnel mar kicsapta a tarsadalmi biztositekot. Ezzel lehet szavazati jogokat is gyüjteni, uh 70 evesen nyugdijba vonulni, nagyon nem bir a tarsadalom elviselni, epp ezert mar keszitik fel az embereket, hogy sporoljanak, es ugy keszüljenek hogy kiegesziteskent elkapjak. Es ez nem azt jelenti hogy megszünik a munkaviszonyod, epp ezt akarjak, hogy 70 ev utan is dolgozz, de mar elkapjad a nyugdijadat.

  • @kristoflaszlomolnar486
    @kristoflaszlomolnar4863 ай бұрын

    Nagyon jó volt látni, hogy a nyugdíj témakörét is elkezdted feldolgozni. A témában van még bőven potenciál, bízom benne, hogy ennél az egy videónál nem állsz le. A videóidban mindig objektív maradsz, de szívesem hallanám a saját tapasztalatodat a témában.

  • @rolandzalacko3713
    @rolandzalacko37133 ай бұрын

    2 nagy hiba is volt a videóban: 1. A születéskor várható élettartam 2022-ben férfiaknál 72,55; nőknél 79,05 év a KSH szerint. Tehát egy MA született gyermeknek, ha marad a 65 éves nyugdíjkorhatár (ami kizárt), akkor kaphat majd 65 év múlva átlagosan 7,5 évig nyugdíjat, ha férfi és 14 évig, ha nő. Ez hatalmas csúsztatás a részedről és a mostani nyugdíjasok esetében ezek a számok több évvel kisebbek. A magyar átlag nyugdíjas manapság átlagosan 6-8 évig kap nyugdíjat, ami 40 év munka után nevetségesen kevés. A nyugdíjasok harmada 150 ezer alatt kap, ami épphogy elég az életben maradáshoz. 2. A magánnyugdíjpénztárban összegyűlt összeg államosítása nagyon kényes és bonyolult ügy volt, te pedig lerendezed annyival, hogy az amúgy is az államé lett volna, szóval ne tessék emiatt siránkozni. Ez egyrészt nem túl empatikus, másrészt az emberek azért választották a magánnyugdíjpénztárt tömegesen, mert az volt az ígéret, h azt nekik gyűjtik és majd megkapják egy összegben, ha nyugdíjasok lesznek. Tehát elhitették velük, h van nyugdíjpénztáruk/nyugdíj spórolásuk, ezért nem is indítottak másikat, aztán volt-nincs. A kommunikáció pedig egyáltalán nem volt egyértelmű a kilépéssel/bentmaradással kapcsolatban, a határidő is elég rövid volt a döntésre, ráadásul a kilépés volt az automatikus döntés, nem a maradás.

  • @peterjuhasz976
    @peterjuhasz9763 ай бұрын

    Csalódtam Csengében. Ez inkább egy reklám videó, nem pedig egy tőle megszokott elfogulatlan elemzés. 30 év alatt biztosan nem 0% lesz az infláció 5% kamat mellett. Szóval lehet, hogy 30 év múlva 40 milliónk lesz, de az kb annyit ér majd mint most 10 millió. Ennek ellenére megéri félretenni és takarékoskodni, már akinek van miből.

  • @kockulat

    @kockulat

    3 ай бұрын

    A kérdés, hogy tudsz-e jobbat. Ha értesz a befektetésekhez akkor igen, de ez a lakosság kis része csak. A többieknek ezeknél a megtakarításoknál nemigen van jobb opció jelenleg.

  • @NotThatOne99

    @NotThatOne99

    3 ай бұрын

    Pedig csak te nem érted. Az 5% reálhozam, ami reálisan el is érhető 30 év távlatában. A valóságban lehet 3% infláció mellett lesz 8% hozam, de ez mindegy. Így csak a reálhozamot számolva nem kell inflációval korrigálni és a végeredmény máris jelenértéken van, így nem 40 milliónk lesz, hanem sokkal több, ami annyit fog érni, mint ma 40 millió. Természetesen a befizetés összegét is reálértéken kell tartani.

  • @NotThatOne99

    @NotThatOne99

    3 ай бұрын

    @@user-cq4nw6os4j A pénzmennyiséget a központi bank (itthon ez az MNB) szabályozza. Csak neki van joga pénzt létrehozni, a kereskedelmi bankok csak ezt tudják forgalomba hozni. A 0% inflációban élés elég hamar összecsukja a gazdaságot, mert a vásárlások elhalasztása miatt becsődölnek a vállalkozások.

  • @imsexyandikn0wit

    @imsexyandikn0wit

    3 ай бұрын

    mnb megvette...

  • @TheLuminousCleric

    @TheLuminousCleric

    3 ай бұрын

    Itt azért már jövőértéket kell számolni.

  • @psymouss
    @psymouss3 ай бұрын

    Kedves gondolat. Bár, ha azt nézzük, hogy mennyi esélyünk van arra, hogy 25 év múlva nem omlik össze globálisan a civilizációnk (nem sok), akkor lényegében nem a nyugdíj korhatára a legfájdalmasabb jövőkép.

  • @TheLordKROK

    @TheLordKROK

    3 ай бұрын

    A videót megnézve az jutott eszembe, hogy pályafutásom elején kétfelé fizettem nyugdíjat, mégis ott tartok, hogyha egyáltalán megérem az addig még párszor biztos megemelt nyugdíjkorhatárt, akkor kb éhen fogok halni belőle. Az egyetlen dolog amiben bízhatok, hogy az AI és az automatizáció odáig fejlődik, hogy az ezt követő magas munkanélküliség miatt belátják a világ vezetői, hogy a jelenleg munka alapú társadalom fentarthatatlan, és teljesen más megközelítésre és elosztásra van szükség. (nem mintha a jelenlegi igazságos lenne) Ez kb 5-15 éves távlatban kiderül, tehát még mielőtt nyugdíjba mennék, így lehet szerencsénk.

  • @renataerdelyi917

    @renataerdelyi917

    26 күн бұрын

    A kommenteket olvasgatva, már vártam ki dobja be az összeomlást. Igen, ez a nagyobb baj, a nyugdíjrendszer összeomlása semmi ehhez képest. Én csak 26 vagyok, de nem merek 10-20 éves befektetéseket csinalni, mert nemsokára ezek fabatkát sem fognak érni.

  • @gergelytompa8576
    @gergelytompa85763 ай бұрын

    Az a baj hogy hiába tettem félre a pénzem magán nyugdíjba ezt is elvette az állam azóta nem teszek félre minek hogy ezt is elvegyék?

  • @turakcicakesegyebek.1855

    @turakcicakesegyebek.1855

    3 ай бұрын

    Csenge ezt elég jól elmondta, hogy miért nem fogják elvenni. Mert akkor a KÁRTYÁDRA, A LAKOSSAGI FOLYÓSZÁMLÁDRA KIUTALT FIZETÉSEDET IS ELVEHETNÉK. Ezért nem lépnek meg ilyet még még hosszú ideig ( évtizedek), szerintem. Mert ehhez törvényt, alkotmányt kell módosítani. De nagyon... A másik dolog meg az, hogy a nyugdíjak csökkentésének, illetve nem kellő növelésének NINCS SEMMI TÖRVENYI AKADÁLYA. Tehát ezt egyszerűbb kivitelezni. És még egy dolog. Egyszerűbb elveni az éves 150 ezres adójóváirást, egy egyszerű adótörveny módosítással, mi t ELVENNI AZ EMBEREK SAJÁT MAGANVAGYONÁT, ALKOTMÁNYMÓDOSÍTÁSSAL.

  • @ivanborik8326

    @ivanborik8326

    3 ай бұрын

    Hidd el nem er semmit, nalunk mar 20 éve megy es szart sem er. +20 euro havonta, ennyi

  • @belamiezaszar5878
    @belamiezaszar58783 ай бұрын

    Köszi a videót, nagyon érdekes volt, remélem az említett, másik két öngondoskodási formát is kivesézed majd!🤞 Illetve a nyugdíjindexálásról is szívesen látnék egy hasonlót. Amit előszeretettel változtatnak a kormányok. Mo.-n is 2000 előtt bérindexálás, 2012-ig svájci indexálás volt, majd a jelenlegi inflációkövető (ami szerintem messze a legrosszabb, mert gyakorlatilag megszűnt a nyugdíjemelés, kizárólag a pénzromlást pótolják. Bár nem értek hozzá, de feltételezem pontosan tudták, hogy a válság után emelkedni fognak a bérek, ezért mindenképp le akarták választani róla a nyugdíjakat. Ami be is jött, hisz jóval kevesebb így az átlagnyugdíj, mint a bér vagy svájci indexálás esetén.)

  • @remixpizzazabalo
    @remixpizzazabalo3 ай бұрын

    A csilingelés eléggé zavaró. 😅 a többi szuper mint mindig. 😊

  • @Chris_and_Silent_Eva
    @Chris_and_Silent_Eva2 ай бұрын

    Jó videó volt, szeretem Csenge eszét és stílusát. De hozzá kell tenni, hogy mindez csak a terv, az elmélet. A gyakorlatban hozzá kell tenni, hogy !!!HA!!! minden jól megy...! Ha 30 éven át nem nyúlják le, nem módosítanak törvényt, nem mennek a szervezetek csődbe, nincs egy hiperinfláció, stb. Tehát ha 30 éven át minden stimmel akkor így működik a buli. És hát ki látott már olyat Magyarországon, hogy ne stimmelne mindíg minden?! Ugye?!

  • @petike3079
    @petike30793 ай бұрын

    Ha most mennék nyugdíjba és 40m huf lenne a megtakarításom, lehet infarktust kapnák. az kb 200 000 Ft/hó lenne a jelenlegi árak mellet. És akkor ott az infláció, ami mint láttuk igencsak el tud szállni ha csak 1 évente következik be ilyen akkor a 200 000 Ft 30 év múlva 1 nagybevásárlás lesz

  • @Tucsi36
    @Tucsi363 ай бұрын

    Hát eddig csodáltam a videijeid. De jelenlegivel nem szimpatizálok. Eza az egész magánnyugdíjpénztá egy lehúzás. Szerintem. Most vagyok 33 éves, jeleneg 65 éves kortól leszek nyugdíjas. Az még 32 év ami 32x12x30.000=11.520.000 Ft. Szóval éljek utána még 10évet vén faszkémt. Az havi 96.000 ft plussz. Az isten se tudja mennyi lesz a nyugdíjam, De legyen egy 250.000 Ft+96.000... Ha nem változik a világ sokat, akkor nyugdíjaskét abból 340e Ft-ból ellenék, a maradék kis életemben. És ehhez nem kell semmit tennem csak félrerakni azt a 30e-et. :D Jó ez egy nagyon lebutított számolás, rettentően tisztába vagyok vele. De már ez is elég nekem. Én majd 65 évesen, mit akarok már? Mit kezdjek 65 évesen, 40millával? Ez a baj a világgal, az emberenek nem 65 évesen kellene "élniük" hanem fiatalon, csak a fiatal korukat átdolgozzák mint a bolondok. :) Persze vannak kivételek.

  • @gezaszegvari4301
    @gezaszegvari43013 ай бұрын

    Most akkor összedől vagy nem?

  • @macskea

    @macskea

    3 ай бұрын

    Majd úgy, mint az oktatás és az egészségügy. A finanszírozás minimalizálódik, a szolgáltatás színvonalával együtt. Van, de minket. Nem haldoklunk, így élünk.

  • @camcam3844

    @camcam3844

    3 ай бұрын

    Össze fog csak az a kérdés mikor. Elvileg 2030-2035-ig nem lesz nyugdíjkorhatár emelés. Viszont 2030-tól nettó befizetők leszünk az EU-ban. Szóval az üres kasszából nehéz lesz kiegészíteni. Fel fogják emelni a nyugdíjkorhatárt és vagy el fogják venni a 13. havit mert nem lehet kigazdálkodni.

  • @ZoltanPolgar
    @ZoltanPolgar3 ай бұрын

    9:00-nál elmondottak alapján nem tudom, valamilyen szinten nyilván jó, de az elmúlt 14 év alatt kb 3-4x-re nőttek a bérek és a termékek ára, akkor 30 év alatt lehet 6-9x-re fog, ami ez esetben megéri-e nagyon jó kérdés.

  • @belamiezaszar5878

    @belamiezaszar5878

    3 ай бұрын

    Mindenképp megéri, hisz ha otthon gyűjtögeted egy perselyben, akkor 30 év múlva is csak 10milliód lesz, így meg 40. Más kérdés, hogy ez a 4-szeres szorzó valószínűleg még az inflációt se fogja fedezni, de a semminél több. De vannak nagyobb hozamú befektetések is, csak ott a kockázat is nagyobb...

  • @zoltandaranyi436

    @zoltandaranyi436

    3 ай бұрын

    ráadásul forintban!?

  • @ZoltanPolgar

    @ZoltanPolgar

    3 ай бұрын

    @@belamiezaszar5878 számos más befektetés létezik, tehát van alternatíva. Hosszú távon euróba váltani is bőven elég lenne, hozná ezt a “hozamot”x

  • 3 ай бұрын

    @@belamiezaszar5878 De ha 62500 Ft- raksz félre havonta és maxolod az állami 20%-ot akkor a végén 8-10x a "pénz". Emmellé a magánnyugdíj pénztárra még ad évi 100.000K-t az állam. Persze így arról beszélünk, hogy havi 105.000-et rakj félre és emellé kapsz havonta 21.000-et. Az min. 20%, de portfóliótól függően 40% évi "haszon" biztonságosan. Mehet az ember tőzsdézni, de ott 20-30%-ért elég nagy kockázatokat kell vállalni. Aki "hülye" ehhez annak ez nagyon jó választás.

  • @camcam3844
    @camcam38443 ай бұрын

    Mire nyugdíba mennek azok akik ezt olvassák addigra a mostani vezetők élni sem fognak. Nem érdekli őket hogy neked lesz-e pénzed idős korodban. A jelenlegi kormány csak a szavazatok miatt egészíti ki a hiányzó összeget.

  • @ernestkiss
    @ernestkiss3 ай бұрын

    Szerintem nem sokkal több tudást igényel TBSZ számlára befizetni ugyanezt mondjuk egy S&P500 Indexkövető ETF-be, vagy akár megosztva egy valami Globallal, hogy ne legyen 100% USA kitettség. Akkor valószínűleg nem 5%, hanem inkább 10% az az éve hozam, főleg hogy ott van az árfolyamnyereség is.

  • @gaborfeher741
    @gaborfeher7413 ай бұрын

    Köszönet az újabb hasznos és informatív videóért. Csak így tovább. Sajnos bármikor változtathat az állam az adózáson, úgy (akár visszamenőleg is), hogy az önkéntes hozama sem az lesz, amire most számítani lehet.

  • @myrra10
    @myrra103 ай бұрын

    Amugy ha az unio vagy a ner kitalalja h a bankod egy kembank volt es kvazi bedonti/betiltja akkor siman bukhatod a szamlad. Most mar ciprusig se kell menni h ilyet lass

  • @hermithun
    @hermithun3 ай бұрын

    a 25. évben jön egy Princz Gábor, és közli, hogy így jártál :D Aki ilyenben bízik ebben az országban, az meg is érdemli a sorsát :D

  • @NotThatOne99
    @NotThatOne993 ай бұрын

    Itt senki sem érti az alapokat? Az 5% reálhozam, ami reálisan el is érhető 30 év távlatában. A valóságban lehet 3% infláció mellett lesz 8% hozam, de ez mindegy. Így csak a reálhozamot számolva nem kell inflációval korrigálni és a végeredmény máris jelenértéken van, így nem 40 milliónk lesz, hanem sokkal több, ami annyit fog érni, mint ma 40 millió. Természetesen a befizetés összegét is reálértéken kell tartani.

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    Sokan nem gondolkodnak, valojaban pont mint a svajci frankkal anno az emberek, csak az utolso 3 evet vettek figyelembe, hogy stabil vagy nem? Ezzel nem akarok senkit megbantani, csaladomban is voltak hasonlo esetek. Csak arra akartam ramutatni, hogy a nep zöme, lehet a 90%-a azt hiszi, hogy a következö 30 evben is 10% lesz az inflacio, mert az elmult 3 evben az volt. Holot meg a piac is 4% ala akarja szoritani, es ha nagy az inflacio, ugye allampapir is nagy hozammal gazdagit, szoval jah, sokkal több lesz mint 40 millio.

  • @szegizoltan9765

    @szegizoltan9765

    3 ай бұрын

    Mutass egy ( !!!!! ) olyat ami az elmúlt 30 évben , átlagosan évi 5% REÁLHOZAMOT nyújtott ! NINCS olyan !!!!!!

  • @NotThatOne99

    @NotThatOne99

    3 ай бұрын

    @@szegizoltan9765 Nem tudom miért kell ilyen sok felkiáltójellel, meg csupa nagybetűvel magából kikelve kommunikálni. Az elmúlt 30 év átlagos dollárinfláció 2.5%, az átlagos s&p500 hozam pedig 8.1%, ez 5.6% reálhozam 30 év alatt. Az egyik legismertebb, és ráadásul egy index, tehát úgy gondolom, hogy a konkrét választásomat sem érheti nagyon kritika. A nasdaq, ami szintén nagyon ismert index, ugyanezen időszak alatt 10.6% nominális hozamot ért el, nyilvánvalóan szintén 2.5% átlagos us infláció mellett, tehát gyakorlatilag 8% reálhozam. Sok ilyet lehetne sorolni, de az igazán tisztességes dolog az, hogy a sok ilyennek vesszük az átlagát, mert ugye előre nem tudhatjuk, hogy melyik is lesz a nyerő, és ha mindegyikből veszünk egy kicsit, akkor bumm, lesz átlagosan 6% reálhozamunk, ha nagy indexkövető részvényc somagokat veszünk. Az elmúlt 50 évben ez a taktika szinte bármikor ennyit hozott 30 éves távon. Folyamatos vásárlást feltételezve (tehát veszünk, ha lent van, és veszünk akkor is ha fent van, így kiegyenlíti egymást a jó és a rossz időzítés). 150 éves távon nézve ze a taktika 7% reálhozamot hozott.

  • @NotThatOne99

    @NotThatOne99

    3 ай бұрын

    @@szegizoltan9765 írtam részletesen de valami miatt nem jelenik meg. nasdaq vagy s&p500 például.

  • @NotThatOne99

    @NotThatOne99

    Ай бұрын

    @@szegizoltan9765 Mutatnék, de nem engedik ki a hozzászólásomat. A részvénypiacon sok ismert index tudja ezt.

  • @gaborkiss6788
    @gaborkiss67883 ай бұрын

    Köszönöm

  • @hellize4212
    @hellize42123 ай бұрын

    "Elképzelhetetlen" 🤣🤣

  • @weavertheodore9084
    @weavertheodore90843 ай бұрын

    A nyugdíj azoknak az oszágoknak nehéz, ahol a 90-2000es években a gazdasági rendszer b.szott bele megtartani a normális munkaerőt Magyaro-n és a Kárpátmedencében normális munkahelyek megteremtésével, ezért a mai 40-5es korosztály jobbnak tartja mosogatni nyugaton, mint saját egyetemi diplomával erős munkahelyeken dolgozzon. A mai 20as generációnak jó lenne erről is sokat nézelődnie a neten, nem csak a gagyi shopping és foci. Illetve jó lenne beszélni ebben a videóban a 2007es svájci frankos témáról is és az ország nagy része emiatt is dolgozik nyugaton, emiatt is nagyon kevés a munkaerő Magyarországon. Majd a mostani rendszer nepotistái megtermelik a nemzeti nyugdíjalapot, azért vannak odatéve.

  • @fileferenc7920

    @fileferenc7920

    3 ай бұрын

    Erre gondoltál? kzread.info/dash/bejne/pK6e0a6ih8fOgcY.html

  • @attilamolnar5858

    @attilamolnar5858

    3 ай бұрын

    Zagyválsz össze-vissza hülyeségeket. Többek között az 1990-es, 2000-es években töredéke volt az elvándorlók száma a mostaninak. A devizahitelezést pedig orbánék vezették be 2001-ben. A nyugdíj egyetlen országnak gond. A miénknek, mert szétlopták a tolvaj orsós és bandája a nép vagyonát, lenyúlták a manyup pénzt, stb...

  • @istvankiss5712
    @istvankiss57123 ай бұрын

    Az önkéntes magán nyugdíjpénztár algoritmusa nagyon le egyszerűsített. Pl.: A hetvenes évek elején, ha létezett volna, akkor havi 200-Ft már mérhető összeg lett volna, viszont napjainkban inkább vicces. A nettó jövedelmem fix %-ának befizetése 30 éven át viszont reálisabb, mert jobban közelíti a vásárlóértékét. Persze ez sem tökéletes, mert a munkahely változtatás, a cég fizetőképessége, stb. is befolyásolja. Az pedig, ha az adott generáció kifog egy háborút, akkor minden befektetése elveszthet (millpengő). Sokkal biztosabbnak látszik aranyat vásárolni ugyanazért az összegért, annak ugyan nincs kamata, viszont nagyjából értékálló. A biztonságos megőrzése viszont szinte lehetetlen, főleg háborúban. Bankban még rosszabb helyen van, mint otthon eldugva. mert bankcsőd még háború nélkül is lehetséges. Ha visszanézzük a történelmet, akkor eddig volt egy hosszú háború mentes időszak az országban, ez a korábbi időhöz viszonyítva csoda, aminek rövidesen vége. Napjainkban a háborús hisztériakeltés világháborúhoz vezethet. Ha kitör egy háború, akkor teljes pénzbeli tönkremenetel lehet a vége. Ha nem lesz háború és a "liberalizmus"-nak nevezett Nyílt Társadalom ideológiája győz, az valójában a kommunizmus feltámadása a rekvirálásokkal.

  • @Cryptomanus
    @Cryptomanus3 ай бұрын

    Éves 5%? Hát hajrá sok sikert hozzá.

  • @johnhajdu4276
    @johnhajdu4276Ай бұрын

    Szia Csenge! Kérhetünk egy videót az önkormányzati választásról? Nem értem miért választunk polgármestert, ha az önkormányzati képviselők szavazással döntenek. (Esztergomban Tétényi Éva miért nem tudott semmit előrevinni, mert a képviselők ellene fordultak) A képviselők összetétele melyik szavazólistából alakul ki? Miért mondta azt valaki, hogy a vármegyei listából választottaknak nincs sok jogköre? Miért más a helyzet a budapesti listás szavazással? Miért más a helyzet megyeszékhelyeken a listás szavazás mint egyéb településen? A nemzetiségi szavazó miért szavazhat a helyi önkormányzati és a nemzetiségi önkormányzati listára is? A német nemzetiségi szavazólapon csak egy önkormányzat volt feltüntetve, amelyre szavazni lehetett, ennek mi értelme, mármint minek húzzon be az ember ikszet, ha csak egyből lehet vàllasztani? Köszönöm!

  • @KikisellTheOne
    @KikisellTheOne3 ай бұрын

    Van némi különbség a különböző öngondoskodási formák között. Például a nyugdíjpénztárnál ha emelkedik a nyugdíjkorhatár, tolódik azzal együtt, mikortól veheted igénybe, a nyugdíjbiztosításnál meg a szerződéskötéskor érvényes nyugdíjkorhatár elérésétől, tehát nem befolyásolja, ha változik a nyugdíjkorhatár. Illetve az adójóváírás nyugdíjpénztárnál max. 150.000 Ft (ha van egészségpénztárad is, akkor a kettő együtt lehet max. ennyi), nyugdíjbiztosításánál 130.000 Ft, NYESZ esetén pedig 100.000 Ft, viszont összesen maximum 280.000 Ft adójóváírást vehetsz így igénybe.

  • @mrskensington9739
    @mrskensington97393 ай бұрын

    A 30 év alatt befizetett 10,8 millió forint a kamatokkal és az adóvisszaigényléssel együtt ugyebár lesz 40 millió forint. Persze, tök jól hangzik! A probléma az h a 40 millió forint 30 év múlva annyit fog érni mint most 7,2 millió forint.

  • @MrHapsika

    @MrHapsika

    3 ай бұрын

    Ha viszont a szekrényben meg az ágynemű huzatban tartod, mint az öreganyók szokták régen, akkor 40 év múlva nem 40 milliód lesz hanem 7.2 milliód. Na az mennyit fog érni? Mint ma 2 millió? Akkor 40 év múlva mikor jársz jobban? Ha önkéntes nyugdíjpénztárba rakosgattad vagy ha a padláson gyűjtötted a papírt?

  • @petranyi123

    @petranyi123

    3 ай бұрын

    @@MrHapsika 30 év alatt 20 szorosára emelkedtek az árak. Szerintem még sok is az a 7.2 milla inkább 2 millió az. Szóva valószínű vehetek majd rajta egy használt 20 éves kocsit.

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    Embeer... Istenem, hova süljett par ember itt. Te azaz maga tenyelg 20 ev mulva is 30k Forintot akar befizetni? akkor miert nem fizet most 500 Ft-t kezdökent, lehet igaza lesz. Ez egy barombi jo pelda Csengitöl, amit ugy mesel, hogy az elsösök is kiszedjek a lenyeget, de hiaba, mert magaval együtt nem szedik ki a lenyeget. Iden fizet 30000 Forintot, jövöre mar 32000-et, azutan 35000ret, hiszen maga is bele birja a fizetese hany szazalekat adni az inflacioval együtt. Az nem 40 millio lesz, hanem 400 millio. Csak Csengi a gyengebek kedveert csinalta igy, mert tudta hogy paran elvesznenek a szamok közt, de hiaba, igy is elvesznek. Ez egy egyszerü matek pelda volt, hogy maganak mekkora nyugdij kell, es ki birja szamolni. Nem azon van a hangsuj, hogy maga 40 milliobol meg fog elni 30 ev mulva.

  • @hunzsinor
    @hunzsinor3 ай бұрын

    Köszi

  • @camcam3844
    @camcam38443 ай бұрын

    A legjobb megoldás szerintem dolgozz külföldön és lakj itthon. Ha jogosult leszel a nyugdíjra több pénzt fogsz kapni mint ha itthon güriznél végig. Svájcban dolgozott ismerősöm 10 évet. Nyugdíja kb. mint amit itthonról sok év után kap. A kettő együtt nem rossz.

  • @gezaigmandy9766
    @gezaigmandy97663 ай бұрын

    Nem olyan nehéz rájönni, hogy hol van ebben az átbaszás, csak egy kis tapasztalat kell hozzá.

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    Hol van az atbaszas?

  • @gezaigmandy9766

    @gezaigmandy9766

    3 ай бұрын

    @@CorVex691 "ami elképzelhetetlen" :-)) Látni a jövőt, mi lesz 30(!), 40(!!) év múlva. Aki mostanában megy nyugdíjba, az kb 40 évvel ezelőtt kellett, hogy gondolkodjon a nyugdíjmegtakarításáról. Tehát 1984-ben. :-))) Biztos jó döntéseket hozott. Időben minél távolabb realizálhatóan hozol pénzügyi döntéseket, annál valószínűbb, hogy akinek befizeted, az fog jól járni. "elképzelhetetlen" :-))) - hát akkor ne képzeld el... Majd megtapasztalod és nem kell, valóban.

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    Szóval olyan nincs, hogy mind a 2en jól jártok? Ez 5%-os hozam, mit nem lehet érteni? Ez azt jelenti, hogy ha most 30000 forintot befizetsz, az olyan lenne mint 30 év múlva ha most 120000 Ft raktál volna be. Rohadtul nagy átbaszás, ha valakinek nem megy a matek.

  • @gezaigmandy9766

    @gezaigmandy9766

    3 ай бұрын

    @@CorVex691 Ki mondta, hogy olyan nincs? A csaj mondja, hogy "elképzelhetetlen". Én azt mondom, hogy "nem elképzelhetetlen". Szerintem adj az államnak minél többet a fizetésedből, aztán várj 30 évig és számoljatok a végén. Ne az elején. Aztán majd meglátod, milyen jól megy a matek. Ebben az egyenletben egy biztos pont van, hogy te mennyi pénzt adsz nekik. Nyugodtan csinálj úgy, mintha eddig mindenki azt kapta volna, amit neki 30-40 évvel ezelőtt megígértek. Én meg hadd mondhassam már, hogy eddigi tapasztalatok alapján ez egy kibaszott nagy ostobaság.

  • @szabotamas3993

    @szabotamas3993

    3 ай бұрын

    20-30 év rengeteg idő. Rengeteg törvénymódosítás, ki tudja mekkora infláció. Nem a matek részével van a baj. Elképzelhetetlen? Ahha, mint például egy világjárvány volt a xxi. Században, vagy hogy Oroszország megtámadja ukrajnát? Csak pár dolog amire "komolyabb szakemberek" is azt mondták hogy elképzelhetetlen.

  • @attilatasciko4817
    @attilatasciko48173 ай бұрын

    Köszi Csenge , már nagyon vártunk , és ez is kiválóra sikerűlt .

  • @gablen23
    @gablen233 ай бұрын

    Ez is egy nagyon fontos téma, hiánypótló videó, köszi!

  • @firehungary
    @firehungary3 ай бұрын

    20-30 éves távlatokra simán tőzsdén kell befektetni, kisebb a kockázata mint a magyar nyugdijrendszernek😢 egyébként is éljen a korai nyugdíj, fire Hungary! 😊

  • @robert6057
    @robert60573 ай бұрын

    engem felkeresett telefonon egy ügyintéző szerű a fentiekben felsoroltak közüli cég egyikétől és hasonlókat mondott, kérdeztem tőle hogy ő egymaga személy szerint hajlandó lenne ügyvéd előtt felelősséget vállani minden befizetett pénzemért + a hozam? mert akkor benne is vagyok és írjuk meg a papírokat . érdekes , ő előbb rakta le a telefont mint én?

  • @turakcicakesegyebek.1855

    @turakcicakesegyebek.1855

    3 ай бұрын

    SENKI nem vállal garanciát a pénzedre. Ez természetes. Hisz a magannyugdijpénztár befekteti a pénzed. Ha jól fekteti be, akkor elvileg van hozam, tehát növekszik a pénzed. Ha rosszul, akkor meg ugye csökken. Garancia azért nincs, mert egy háború, egy nagy természeti katasztrófa, egy nagy gazdasági válság, keresztülhúzhatja a magannyugdijpenztár számitásait. Ha garanciát akasz, akkor válaszd a lekötött bankbetétet, na az ad pár %-ot. A Gránit bank többet is. Vagy vegyél állampapirt arra az állam vállal garanciát. Ha a magyar államban nem bízol vedd meg valamelyik más állam által kibocsátást kötvényt. Garancia csak erre van. Semmi másra nincs. Vagy vegyél egy új mosógépet, azin is van garancia.😅

  • @oszy_88
    @oszy_883 ай бұрын

    Nagyon jó lenne, ha készitenél egy videót arról, hogy amióta az új nyugdíj rendszer van, azóta évente hány százalékát tudja állni a hivatalosan oda irányított összeg, és mennyit kell hozzárakni az államkasszából. Így legalább látható lenne, hogy mikorra durran ki a nyugdíjrendszer lufija. Köszi

  • @Norka-qx5oy
    @Norka-qx5oy3 ай бұрын

    Ha csinálnak egy nagy háborút akkor.., és sokan halunk meg akkor talán tartható lesz a nyugdíj rendszer! :D

  • @gyenisviktor6895

    @gyenisviktor6895

    3 ай бұрын

    Ezzel a feltevéssel az a baj, hogy általában nem az időseket küldik a frontra, hanem a fiatalokat és középkorúakat. Úgyhogy ezzel megint nem nyerünk semmit.

  • @athertox

    @athertox

    3 ай бұрын

    esetleg lőjék bele a dunába az időseket, ha ekkora nyűg a "nyuggerek" a fiatalok számára. mert ugye mindig a legkézenfekvőbb megoldás nem megy: ha elég gyerek születne, akkor nem volna ez gond. de hát ez is nyűg a fiataloknak. egyébként meg a nyugdíjakra nem futja, de ugyanakkor mégis alapjövedelemről fantáziálnak egyesek.

  • @endike
    @endike3 ай бұрын

    Ó, Társadalomisten, imádunk és dicsőítünk Téged...

  • @azElvetemult
    @azElvetemult3 ай бұрын

    Öngondoskodás az egyedüli megoldás. Ha nem gondoskodsz magaról, a kutya se fog rólad. Nyilván a tb járulék levonása így nem igazságos...

  • @eszternagy3203
    @eszternagy32033 ай бұрын

    A videó nagyon hasznos volt, de ez az "elválasztó" csilingelő hang nagyon idegesítő! Szerintem ne használd a komoly témához sem illik. Köszönöm az infókat!!! 😃💰📈

  • @MrBIOCRACK
    @MrBIOCRACK3 ай бұрын

    Jol emlekszem vagy mar csal az emlekezetem hogy egyszer mar lenyultak a magan nyugdijpenztar penzeit?! Mi a biztositek h a jovoben nem teszi meg ujra az epp aktualisnhatalom ? Azota epitettek be vmi biztositekot h ez ne tortenhwasen meg ??

  • @buktatamas
    @buktatamas3 ай бұрын

    Az áttűnés hangeffekt túl éles, zavaró. A tartalom hasznos.

  • @darumisi
    @darumisi3 ай бұрын

    Ki emlékszik már 2010 novemberére... 😅

  • @prestoooo

    @prestoooo

    3 ай бұрын

    Segítek: a Horn-kormány a Világbank "ösztönzésére" vezette be az önkéntes alapú magán-nyugdíjpénztári rendszert. A lakosság befizetései mellé a kormány havi 30.000.000.000 forinttal (!!!) "támogatta" ezeket a pénztárakat. Honnan volt havi harminc milliárd erre?! Hát, hitelből!!! Honnan jött a hitel?! Magánbankoktól busás kamatra! Ezek a bankok és a magán nyugdíjbiztosítók pedig hálából komoly összegekkel "támogatták" a bevezetést szorgalmazó kormánytagok külföldön vezetett bankszámláit. A havi 30 milliárd és a hozzáadott évi 40 milliárd kamat évente 400.000.000.000 forintba került az adófizetőknek! Vagyis, ezek a magánkasszák, évi 400 milliárd államadósságot termeltek! A tizenhárom éves működésük alatt, cca. 5.000 milliárdot nyúltak le az államkasszából! Ugye milyen remek üzlet maszekként az államot fejni?! Ez az óriási hiány hatalmas lukakat ütött a költségvetésen. Mindezt a Veres Jani szorgalmasan meghamisítgatta az uniós költségvetési jelentésekben, Gy. Ferenc kérésére. "Trükkök százai, amiről nyilvánvalóan nektek nem kell tudni, segítette, hogy ezt túléljük." (Gy.F. Öszödi beszédéből) A szoclib kormányok a kedvenc bankjaikat és biztosítóikat hozták helyzetbe, a magyar emberek kárára! Ugye milyen nagy a hasonlóság a devizahitelesek és a magán nyugdíj pénztárosok tönkretétele között?! Mindig a bankok és a biztosítók a kedvezményezettjei az aljas árulásoknak! De mit is várhattunk el ilyen bankárkormányoktól?! - És most jól figyeljünk! Az államtól cca. 5.000 milliárd átvándorolt, a MANYUP-ba. Viszont 2010-ben, a rendszer felszámolásánál mindössze csak 2.400 milliárd forintnyi vagyon került vissza! Hová lettek a 10-12 évnyi befizetések, és az államtól kapott összegek nagy része?! Eltűnt a tőzsdéken és egyéb útvesztőkben! A pénztárak hazánkban állomásozó menedzsmentjei viszont rendszeresen milliárdos jutalmakat vettek fel! Volt olyan pénztár, amelynek vezetői 5 milliárdot utaltak haza a számlájukra, a válság idején, miközben a megtakarítások zöme eltűnt! És ezek után azt merészeli mondani akármelyik ellenzéki, hogy a Fidesz lopta el a nyugdíját több millió befizetőnek?! Persze, hogy merészeli, mert velejéig aljas, hazug gazember mind! Hiszen most azt is merészelik, hogy tüntetésre hívják az embereket. Tüntetni azok ellen, akik rendet tettek és tesznek. Hány ócska cirkuszt művelnek még az utcákon, hergelve a népet, hogy megdöntsék a kormányt?! Vajon miért kellene a nyolc évvel ezelőtt megválasztott kormányt megdönteni?! Hiszen Európában demokratikus választáson soha nem tapasztalt arányban nyert. Mi magunk szavaztuk meg őket, nem a hottentották! Ja igen, értem! Mert általuk napvilágra kerül minden aljasság. X éve hallgatjuk, hogy a Fidesz ellopta a nyugdíjakat. Hány éve hallgatjuk az egybites ócska dumát, hogy a "Zorbán" kisemmizte az embereket. Erre te is ezzel jössz :D

  • @ivanborik8326
    @ivanborik83263 ай бұрын

    11:50- tol nagyon jól elmagyaráztad, sokan azt hiszik még ma is hogy az saját (magán)pénzuk volt. Kulonben nem mukodik ,sem ahol kitalaltak (Chile), sem ahol meghagyták (Szlovákia...tapasztalat).

  • @ChristaHorvath
    @ChristaHorvath3 ай бұрын

    Már nyugdijba vonultak az első önkéntes pénztár tagok. Szeretnénk róluk, tőlük hallani, hogy annyi nyugdíj kiegészítést kapnak -e amit a biztosító ügynöke mondott 30 évvel ezelőtt.

  • @zoltankiszel2113
    @zoltankiszel21133 ай бұрын

    Én huszon évesen voltam magán nyugdíj pénztár tag. Még azt a 300.000 ft-ot is elvették. 🤡

  • @zoltanborko4868
    @zoltanborko48683 ай бұрын

    légyszi ezt a vágáshangot vedd le!!!!

  • @kalmanstube
    @kalmanstube3 ай бұрын

    Jól hangzik a 20 év múlva 40millió, de mennyit fog az érni akkor?

  • @akosk7022
    @akosk70223 ай бұрын

    Már csak egy kis kosztüm hiányzik Csenge néniről. 😊

  • @slaszlo9088
    @slaszlo90883 ай бұрын

    😘😘😘

  • @lynx655
    @lynx6553 ай бұрын

    Sajnos egy pénztári törvény módosításnyira vagyunk attól, hogy a rendszert úgy variálják át, ahogy akarják. Például előírják most is, hogy milyen befektetési szolgáltatást, milyen eszközöket kell tartania egy pénztárnak. Ez mindig magyar túlsúlyos, mind állampapírokban, mind részvényekben. Pl 2023 is arról szült, hogy egy kötvény alap árfolyama a hozamemelkedés miatt leolvasztotta az elmúlt 8 év árfolyamnyereségét. Vagy a BUX index tagjaira külön adókat vet ki és lenyomja tartósan az árfolyamukat. Szóval azon túl, hogy egy az egyben elvenné a számlán tartott pénzt (amit én sem gondolok) sok módja van, hogy törvénymódosítással keresztbe tegyen, pl. megtiltja az egyösszegű szolgáltatás lehetőségét, és csak járadékot enged felvenni. Nyilván van megoldás erre is, a pénztárak egy részének van hozzáadott értéke, amikor olyan portfóliókat is adnak, amik túlmutatnak a kötelezően előírt 3 vegyesnél. Alapvetően szerintem inkább érdemes több pénzt áldozni rá, és nyugdíjbiztosítást kötni, ha valakinek van még 20-40 éve, mert annak a kötés pillanatában rögzül a Bizt. tv., PTK, és a szerződési feltételek is, és egyoldalúan nem lehet módosítani azokat, ezentúl meg szabadabban és szélesebb választék elérhető alapokból a portfolióba, mint pl. abszolút hozamú alapok, nemzetközi alapok, tisztán részvény alapok, céldátumos alapok stb. Hosszú távon jobban rá merem bízni magam. Ráadásul adó-visszatérítés a nyugdíjbiztosítás is feljogosít, a pénztárakra visszaigényelhető visszatérítés pedig nem csak nyugdíj-, hanem egészség- és önsegélyező pénztárakra együtt vonatkozik. Egy fiatalnak, vagy még inkább egy családos embernek az egészségpénztár már rövid távon lehetővé teszi, hogy a pénztárakra eső adó-visszatérítést igénybe vegye és fel is használhassa. De ha valakinek 0-10 éve van nyugdíjig, akkor inkább válassza a pénztárakat.

  • @nikolettadeak9293
    @nikolettadeak92933 ай бұрын

    Szia Csenge. Nagyon zavaróak ezek a hangeffektek. Szerintem feleslegesek bele. Nem bírtam végig nezni annyira zavart.

  • @pintyes
    @pintyes3 ай бұрын

    Nem kell hülyíteni a társadalmat minden mézes madzaggal....

  • @Adams6574
    @Adams65743 ай бұрын

    A 4:22-nél lévő példát, " ha valaki 40 éven át dolgozott akkor a nyugdíjszorzója 80%" ezt szerintem érdemes lett volna kifejteni, hogy az utána következő számítás hogyan jön ki. Én az "úgysem lesz nyugdíjunk" felvetésen mindig mosolyogni szoktam. Kérdem én, melyik hatalomnak áll érdekében az, hogy a potenciálisan LEGNAGYOBB szavazórétegét kisemmizze? Főleg, hogy (egyelőre) a nyugdíjasok kimondottan aktívak a választásokon. A trend is azt mutatja, hogy ez egyre szélesebb társadalmi réteg lesz, tehát a hatalomnak érdekében áll, hogy valamelyest kedvükre tegyen. A nagykérdés inkább a nyugdíjak összege, főleg, hogy az öregségi minimumnyugdíj hosszú évek óta változatlan és abból már éhen halni sem lehet manapság...

  • @tamas4192

    @tamas4192

    3 ай бұрын

    Ha valaki húsz évet dolgozott minimálbéren...

  • @ovarzolee
    @ovarzoleeАй бұрын

    1. 2010-ben megigérték az egyéni számlát, hol vannak ezek a számlák? 2. Miért fizettek 2010-ben hozamot? (Növelték a gazdaság bevételét, vágjon a lakosság jó pofát a dologhoz.) 3. Mire költötték el azt a hatalmas pénzt? Megtérülő, több hozamot hozó beruházások voltak? Jóléti kiadások Stadionok stb...

  • @bori122
    @bori1223 ай бұрын

    mi értelme volt az önkéntes nyugdíjpénztárnak? ha megkaptad azt a pénzt nyugdíjba menetelkor, vagy amiatt kaptál többet, akkor megértem, hogy sokan háborogtak. ha nem, akkor tényleg nem értem

  • @niemandalex2824
    @niemandalex28242 ай бұрын

    Miért nem akarják megszülni a következő generációt aki megkeresi majd a nyugdíjukat?

  • @jozsefgulyas4254
    @jozsefgulyas42543 ай бұрын

    ez így nagyon szép. aztán a koma elmegy nyugdíjba oszt koppan egy nagyot mikor közlik vele, hogy a korábbi munkaadói be sem jelentették, ezét csak a minimál nyugdíjra jogosult

  • @Lengyel.Kalman

    @Lengyel.Kalman

    3 ай бұрын

    Rajta van a bérpapírodon mennyit fizettek be utánad. Ha nem kapsz ilyet, akkor gyanakodhatsz. :)

  • @Gergoool
    @Gergoool3 ай бұрын

    Az én véleményem az, hogy az embereket beetetik, hogy így az állam is ad 20% hozzájárulást évi max 150eft-ot, hú de jó, de ezek a termékek olyan drágák, hogy igazából maguk a szolgáltatók nyelik le. Kb 10 évig ezek nem fordulnak nyereségre, csak utána, ergo aztán érdemes csak hozzányúlni. Tudom hogy nyugdíjcél meg minden, de akkor is ez egy olyan ígéret, amit csak 65 évesen tudsz meg, hogy átvertek-e vagy sem. Addig meg semennyire nem likvid, ha ki akarsz belőle szállni, hatalmasat buksz. Szó se róla, nekem is van ilyen termékem, de semmiképpen nem olyan arányt fizetek ide a jövedelmemből, hogy mindent erre tegyek fel, és azt gondoljam nyugodtan alhatok.

  • 3 ай бұрын

    Természetesen senki nem tudja, hogy mi lesz 30 év múlva. De pontosan ezért teszik publikussá az elmúlt évtizedek eredményeit.

  • @pregoyou
    @pregoyou3 ай бұрын

    A magánpénztárak ott szoktak leszállni rólam, amikor megkérem őket tegyenek egy inflációs görbét is a megtakarítási mellé. Anyám 25 év után most kapja vissza az ilyen jellegű megtakarításait: kisebb nagyobb szobafestés, ablakcserére jók, de nem ebből fogja fenntartani magát.

  • @TheLordKROK
    @TheLordKROK3 ай бұрын

    A videót megnézve az jutott eszembe, hogy pályafutásom elején kétfelé fizettem nyugdíjat, mégis ott tartok, hogyha egyáltalán megérem az addig még párszor biztos megemelt nyugdíjkorhatárt, akkor kb éhen fogok halni belőle. Az egyetlen dolog amiben bízhatok, hogy az AI és az automatizáció odáig fejlődik, hogy az ezt követő magas munkanélküliség miatt belátják a világ vezetői, hogy a jelenleg munka alapú társadalom fentarthatatlan, és teljesen más megközelítésre és elosztásra van szükség. (nem mintha a jelenlegi igazságos lenne) Ez kb 5-15 éves távlatban kiderül, tehát még mielőtt nyugdíjba mennék, így lehet szerencsénk.

  • @jode3631
    @jode36313 ай бұрын

    Elképzelhetetlen ? Anyám 2,5 misi nyugdíjmegtakarítása volt 2010ben , 75 EZER forintot kapott meg abból a pénzből !!!

  • @petranyi123
    @petranyi1233 ай бұрын

    Nyugdíjra ilyen formában félre tenni egyenlő egy tarkónlövéssel. 30 évvel ezelőtt 20 Ft volt egy gombóc fagyi ma 500 Ft és lehetne még ilyen példát mondani rengeteget. 30 év múlva semmit nem fog érni az a pénz amit pakolgatott az ember. Erről senki nem beszél, meglepett, hogy Csenge is elhallgatta ezt az aprónak nem nevezhető problámát. Kiváncsi lettem volna mi a véleménye. Én azon az állásponton, vagyok, hogy minél nagyobb tárgyilagos tőkét kell felhalmozni, aminek csak megy fel vagy tartja az értékét. Ilyen lehet bármi az ingatlantól kezdve a lego-ig. Informálódni kell és figyelni a trendeket mindenki a saját anyagi lehetőségei szerint keresgéljen.

  • 3 ай бұрын

    Technikailag 8,92-szeresére nőttek az árak az elmúlt 30 évben (kumulatív infláció). Persze a vásárlói kosárban vannak nagy különbségek. Az ingatlan jó ötlet csak nem hasonlítható össze egy pénztárral, hiszen míg utóbbi havi kis összegek félrerakásáról szól, addig az ingatlan vételárát most kell letenni.

  • @tamas4192

    @tamas4192

    3 ай бұрын

    Ha a "nettó hozam" fogalmával sem vagy tisztában, akkor vajon mit kezdesz a "trendekkel"? 😅

  • @petranyi123

    @petranyi123

    3 ай бұрын

    @ Miert kellene? Szerintem nagyon kevesen fizetnek ki egyben egy ingatlant.

  • @petranyi123

    @petranyi123

    3 ай бұрын

    @@tamas4192 Kellemes nyugdijeveket kivanok.

  • 3 ай бұрын

    @@petranyi123 Ha nem egyben veszed meg a házat, akkor nyilván hitelből. Míg a pénztár kamatot hoz, addig a hitel miatt kamatot fizetsz. Az ingatlan bár képes bevételt is termelni közben (albérlet), a megvásárláshoz tőkeerő kell, míg egy pénztárt fizetni a legszegényebbek is tudnak. Illetve persze az ingatlan tartja, sőt 30 éves távlatban növelheti is az értékét, de foglalkozni kell vele (kiadás, állag megóvás) és folyamatos költséget is jelent, ami magasabb mint a megtakarításé. Ezért mondom, nem ugyanaz.

  • @davidnagy2894
    @davidnagy28943 ай бұрын

    Magán nyugdíj meddig bírja mi lesz ha kevesebb lesz a befizető mint a kifizető?

  • @Battyukan

    @Battyukan

    3 ай бұрын

    A magánnyugdíj pénztár a pénzt befekteti, nincs szükség új tagokra.

  • @kockulat

    @kockulat

    3 ай бұрын

    Semmi. Ott a tőkét forgatják mint az önkéntes nyugdíjpénztárban, nem egy magán felosztó-kirovó rendszer van.

  • @seggarc
    @seggarc3 ай бұрын

    Hát ez egy rossz reklám videó volt. Inkább pihenj most 8 hónapot hátha utána olyan jó videókat tudsz készíteni mint anno

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    Na tessek, aztan meg maga fog lenni az elös a tünteteseken, akiknek nem lesz nyugdija XD

  • @HUNOwl
    @HUNOwl3 ай бұрын

    Én meg azt javallom, aki tutira megy, vegyen fizikai befektetési aranyat és ássa el a kertben.

  • @zsoltkerecsenyi8319
    @zsoltkerecsenyi83193 ай бұрын

    9 nő egy hónapig várandós, én azért megpróbálnám 😁

  • @emb3rke
    @emb3rke3 ай бұрын

    Hol van a politikai vonal a videóból? Nyugdijasok szavazatainak megvásárlása, 13. 14. havi nyugdij igérete, stb.

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    A video lenyege!! Megegyszer irom.. A VIDEO LENYEGE, hogy allamtol függetlenül, hogyan birsz megelni a nyugdijas eveidben. De te nem!! Te akkor is az allamtol varsz mindent, mint a kommunistak, es aztan csodalkoznak hogy miert szar az eletük... Ez egy uj generacio.. hagyjuk az allamot, meg a politikat. Epp ez ellen kell harcolni, hogy az allamnak meg politikanak minnel kevesebb dolga legyen velünk, es kevesbe legyünk befojasolhatoak. De nem.. paran vannak, hogy mindent az allamtol varnak. Jövöt epiteni kell.

  • @chosenone2215
    @chosenone22153 ай бұрын

    Idő kérdése.

  • @SkylessHun

    @SkylessHun

    3 ай бұрын

    Azért előbb nézd meg a video-t.. :D

  • @FanTom77
    @FanTom773 ай бұрын

    Éves hozama a befektetésemnek 5% az infláció pedig 15%. Kedves, ez csak akkor lenne jó, ha nem forintban és nem ebben az országban fektetnénk be!

  • @richardnagy6692

    @richardnagy6692

    3 ай бұрын

    nem a legkisebb kockázatú portfólióba kell fektetni, 5 és fél év alatt 31% hozamba vagyok a részvény túlsúlyos portfólióban, és még 36 évem van nyugdíjig

  • @turakcicakesegyebek.1855

    @turakcicakesegyebek.1855

    3 ай бұрын

    ​@@richardnagy6692 Most nekem is jó lett a tavalyi év, de volt, hogy csak veszteséget "termelt". Persze én is ( már nem emlékszem pontosan), vagy a közepes vagy a nagy kockázatú portfólióra váltottam a kicsi helyett.

  • @gamedioxidofficial
    @gamedioxidofficial3 ай бұрын

    Bocsánat, ha értetlenkedek.. De ez egy nagyon optimista becslés... 5%-os hozamnál, ha van egy 10%-os infláció, akkor 5%-ot buktam, nem nyertem... Vagy valamit nem értek? Másik dolog, hogy az elvet sem értem... Ha ledolgizza valaki az életét, akkor az lálamnak kellene nyugdíjasként eltartania... Akkor minek dolgozok, ha még a nyugdíjamat is saját magamnak kell megkeresnem? Havi 30ezer ftoból miért ne vkátsak inkább Eurot vagy USD-t? Es akkor ha pénzre van szükségem, ahhoz hozzá is férek. Nekem fizeti a cégem, 7 éve... Én a kamatos kamatot nem látom, csak nagyjából annyit, amennyi be lett fizetve... Amint megvan a 10 év, kiveszem, ami rajta van... Aztán majd kitalálom, mibe fektessem vagy mit kezdjek azzal az összeggel...

  • @mouscornelius8345
    @mouscornelius83453 ай бұрын

    Néztem ezt a nyugdíjpénztárakat de totális hülyeség. 30 év mulva örülök ha élek. Maximum 10 év az elfogadható távlat aztán csókolom. Nem fogok 65 évesen is még gürizni. Annyi idősen amúgy is max azt tudja az ember csinálni a pénzel, hogy az unokáira hagyja.

  • @gaborszabo7392
    @gaborszabo73923 ай бұрын

    30 év múlva mennyit fog érni 40 millió forint?

  • @mikle65

    @mikle65

    3 ай бұрын

    majd vehetsz belőle egy 25éves suzuki swiftet ha így megy tovább minden.

  • @gaborszabo7392

    @gaborszabo7392

    3 ай бұрын

    @@mikle65 1 millió forint lesz majd 1 euró! :)

  • @mikle65

    @mikle65

    3 ай бұрын

    @@gaborszabo7392 nem akarsz abban a világban élni. (zimbabwe vagy venezuela szerű hiperinfláció)

  • @gaborszabo7392

    @gaborszabo7392

    3 ай бұрын

    @@mikle65 Lehet ki kéne menni nyugatabbra! Itt csak a Keleti Blokk örökségét kapjuk! 45 év elnyomás az elég hosszú ideig tart ha tart begyógyulni! Még mindig itt vannak az akkor öregek akik most hatamon vannak és akik rájuk szavaznak!

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    De te 30 ev mulva is 30000 Forintott akarsz befizetni, szoval euroban 30 centet? Fura hogy meg komolyan is gondolod.

  • @camcam3844
    @camcam38443 ай бұрын

    Össze fog csak az a kérdés mikor. Elvileg 2030-2035-ig nem lesz nyugdíjkorhatár emelés. Viszont 2030-tól nettó befizetők leszünk az EU-ban. Szóval az üres kasszából nehéz lesz kiegészíteni. Fel fogják emelni a nyugdíjkorhatárt és vagy el fogják venni a 13. havit mert nem lehet kigazdálkodni.

  • @chosenone2215
    @chosenone22153 ай бұрын

    igazából az a legnagyobb baj, hogy hiányzik egy generáció.

  • @ricsi6666
    @ricsi66663 ай бұрын

    Inflacio meg szepen elviszi a hozamot 😅

  • @aosocw
    @aosocw3 ай бұрын

    Önkéntes nyugdíjpénztárral megegyező, nem nyugdíjra szánt szolgáltatás nincsen? Mármint tök jó lenne ez a koncepció, de nem nyugdíjra kéne.

  • @Cornflakes1111

    @Cornflakes1111

    3 ай бұрын

    Dehogy nincsen, minden nagy / akár nemzetközi / biztosító társaságnál van nyugdíj célú megtakarítási és befektetési lehetőség, amit akár meg is szakíthatsz majd újraindíthatsz, a rizikóba beleszólhatsz, portfóliók között válogathatsz stb.. Ezt is támogatja az állam adójóváírás formájában. Ha eléred a lejárati időt, ami általában a szerződéskötéskor életben lévő nyugdíjkorhatár, felveheted az addig halmozódott és forgatott összeget akár egyben, vagy havi bontásban is kaphatod, mint kvázi magán nyugdíj. Hogy te azt mire fordítod? Amire akarod. Ha nem nyugdíjkiegészítésre kell, akkor felveheted egyben, de ettől még a nyugdíjkorhatár elérését meg kell várnod, éppúgy, mint más államilag is támogatott megtakarítás esetén, különben nem jársz annyira jól. Ez meg érthető, minek támogatna az állam, ha csak rövid időre spórolsz, akkor inkább tőzsdézz:)) Ezekben a fomákban a havidíj indexálásra kerül időszakosan, így folyamatosan emelkedik a befizetés mértéke, hogy mennyivel, az rajtad múlik.

  • @aosocw

    @aosocw

    3 ай бұрын

    @@Cornflakes1111 Tőzsdéznék ha tudnék :D Mindenesetre köszönöm szépen az összeszedett választ.

  • @turakcicakesegyebek.1855

    @turakcicakesegyebek.1855

    3 ай бұрын

    ​@@Cornflakes1111 Te most komolyan azt mondtad neki, higy kössön egy DRÁGA nyugdijbiztosítást? Az eszem megáll. Még jó hogy hozzáértés a tőzsdézest mert itt legalább rögtön kiveheti a zsét. Mármint ha nem TBSZ-en van. De különben az eszem megáll. Meghogy nyugdijbiztositás. Mert ugye életbiztosítások egybekötött baromságokat gondoltál ugye?

  • @turakcicakesegyebek.1855

    @turakcicakesegyebek.1855

    3 ай бұрын

    ​@@aosocw Ne köszönd neki mert lenyomta kb azt a dumát amit a biztosítási ügynökök szoktak. Mikor egy DRÁGA KÖLTSÉGŰ ( sok a levonás, kezelési költség, stb), biztosítást akarnak rádtukmálni. Mert te igazából megtakarítani akarsz, és közben növelni akarod a pénzed értéket, aztán pár éven belül kívenni, és elkölteni. Erre tökéletes az állampapír. Ha öt évig tartod a pénz felvételekor nincs rajta adó. De 10%-nál nem igazán hoz többet. Persze ez kamatos kamat, és úgy ugye több mint 10%... Ha nem bízol a forintban vehetsz euró alapú állampapirt is ez persze alig pár %-os kamatot ad, de ha arra spekulasz közben, hogy a eur/huf árfolyam hogy változhat a jövőben, a nyereseged bizony több lehet pár %-nál. Az állampapírokat az államkincstártól INGYENESEN veheted meg, akát neten keresztül is. Míg ha brókeren keresztül veszed van jutalék... Vagy ott van a lekötött bankbetét. Általában fos kamatokat adnak rá a bankok, de pl a Gránit bank kb 6-8%-öt ad rá. Persze ha felveszed a pénzt fizetsz az államnak a kamatok után adót. Vagy nézd utána a Lightyear brókernek. Na, mivel nem tőzsdezni akarsz, ne is a részvényeinek, hanem csak annak, hogy mennyi kamatot ad a pénzedre ha a bróker folyószámáján "parkoltatod". Ez is kb 6-8% körüli lehet. De persze a kamatból az állam bácsi itt is lecsípi a SZOCHO-t, vagyis adóznod kell a kamatjövedelem után. De mondok más befektetési lehetőséget is, bár ezt amit mondok nem igazán javasolnám, de mint alternatívát megemlitem. Ez a lehetőség, az, hogy befektetési alapokat vásárolsz. Hogy teheted ezt meg? 1. Bemesz a bankodba megkérdezed, hogy milyen van, és kiválasztasz egyet amire Marika az ügyintéző,( aki persze nem ért hozzá igazán), azt mondja, hogy az xy alapja a banknak a legjobb. De ha ez esetleg nem felel meg, akkor vedd meg a bank yx alapját, mert az is nagyon jó... Szóval ezt ne tedd. Ha már mindenáron befektetési alapra akarod bízni a pénzedet, hogy majd a "profik" befektetik, neked ( jó drágáért, es meg sikerdíjat is kérnek) , és az hú de csudijó, nos akkor keress olyan cikkeket a neten amik a különböző bankok, és biztosítók befektetési alapjait hasonlítsa össze, és válaszd azt ami már több éven keresztül az egyik legmagasabb hozamot produkálja, és olcsó kezelési kötsegű. De videókat is találsz a témában. És ne feledd. A befektetési alapok NEM GARANTÁLJÁK A HOZAMOT, míg az állampapír, és a banki kamat, az bizony GARANTÁLT! Tehát biztos pénz. Míg egy befektetési alap, ha a múltban kitermelt évente akár 20% hozamot is, azt hogy ezt a jövőben is kitermeli semmi sem garantálja. Ja, és persze adozól utána a hozambol állam bácsinak. Persze, ha csak veszteséget " termel" az alap abból nem kell adóznod, de az alap kezelési költséget azért is levon tőled. De ha mindenáron befektetési alapba akarsz fektetni, a bankodon keresztül ezt csak akkor tedd meg, ha már utána néztél a neten, hogy ahol bankolsz, annak a banknak az alapja a legjobbak között van. A másik módja, hogy befektetési alapon keresztül fektetett be a pénzed, az az, hogy a neten keresztül nyitsz egy értekpapirszámlát egy brókernél. A brokereknél sok bank, és biztosító befektetési alapját megveheted, tehát van választási lehetőséged, kicsit több, mint amit Marika az ügyintéző a bankban elsoról. Tehát, legalább választék az van. Megha drágán is. Ja, persze itt a bróker is lecsíp egy kis jutalékot, nemcsak az alap. Viszont van három bróker Magyarországon, hogyha ezeknél veszel bármit ( részvényt, ETF-et, befektetési alapot, állampapirt), TBSZ-re vagyis Tartós Befektetési Számlára, és ha ezt öt évig fentartod, vagyis nem veszed ki róla a pénzt, akkor állam bácsi sem adóztatja meg neked a nyereségedet. Márha van ugye. De ha az öt év letelte előtt kiveszed a pénzt akkor van rajta adó, ami az idő múltával folyamatosan csökken... És még egy dolog a befektetési alapokról. Ha azt veszel csak is NYILT VÉGŰ alapot vegyél, mert akkor AZONNAL kiveheted a pénzed. Legfeljebb ha TBSZ-re vetted és hamarabb kiveszed a pénzt, adót fizetsz a nyereség után. De ha ZÁRT VÉGŰ alapot veszel hetek, míg hozzájutsz a pénzedhez. Szoval; az alapokat nem igazán ajánlanám, illetve a zárt vegűt egyáltalán nem. Mit lehet akkor még tenni a pénzeddel? Add nekem.😅 Illetve szerintem diverzifikálva, vagyis kockázatot megosztva fektesd be. Mivel nem értesz a befektetéseket, egy részét told magyar állampapirba ( forint és eur alapú vegyesen), mondjuk negyedét. Ez ugye biztos nem bukik. ( Max államcsőd esetén.) Másik részét szerintem egy brokernél TBSZ-en három felé oszd. 1. Vegyél accumlativ, ( vagyis önmagába fektető) ETF-eket. Mik az ETF-ek? Úgynevezett " tőzsdén kerekedett alapok" ezek hasonlóak mint a befektetési alapok. Pl az S&P 500 tőzsdeindexet követi le annak az ETF-je. Ez az 500 amerikai legnagyobb kapitalizacioju 500 vállalat reszvenyeit ötvözi. Tehát, neked nem kell egyesével 500 részvényt venni, ( meg pénzed sem lenne rá), ezt megteszi helyetted egy ETF. Nem bízol az amerikai piacban vagy a dollárban? Nézz mondjuk uniós ETF-eket. Tehát ETF-eket vegyél mondjuk elsőnek. Persze ennek azért nem árt utánanézni. 2. Másodiknak pedig vegyél befektetési alapokat. Tudom, hogy azt mondtam, hogy ne, de ezek között is van, illetve lehet jobb. ( Alopokat én nem igazán figyelek, em érdekelnek.). 3. A pénzed harmadik részét amit brokernél fektetni be, ( mert ugye az első negyedét az államkincstárnál állampapirba), szóval a pénzed utolsó részéből pedig vegyél osztalekfizető részvényeket. Az osztalekkiralyokkal illetve osztalékarisztokratakkal nem nagyon nyulhatsz mellé. Ezekből szemezgess főleg. De mivel ezek dollárkitettsegűek, és az USA a kettős adóztatásról szóló egyezményt felrúgta, ezért ha ezeket TBSZ-re is veszed az USA az osztalekból akkor is automatikusan von adót. De az arfolyamnyeresegből szerencsére nem. De szerintem ezért az osztalekfizető reszvenyekből is három fajtát vegyél a, dollár alapú ( adozol utána TBSZ-en is), b, euró alapú ( nincs utána adó TBSZ-en), c, magyar forint alapú osztalekfizető részvények. Hogy csak a három legismertebb " blu chipet" mondjam, MOL, OTP, Richter. Igaz nem olyan nagy osztalékot fizetnek mint más magyar részvények, de az árfolyamuk évek óta stabil, illetve felfelé törekvő trend. Tehát itt az arfolyamnyereség is lehetséges. És az mellé minden évben csepeg az osztalék is. És ha TBSZ-re veszed egyik után sincs adó. Na, ha ezt így kiveseztük, térjünk rá a brokerekre. De csakis olyanokra, akiknél van TBSZ, hogy ne adozz, ha 1+5 évig bennhagyod a pénzt. Tudtommal három ilyen bróker van. Az első a volt KBC Euqvitas. Ez most K&H bróker néven fut. Nem javaslom. Mégpedig két okból. 1. Az appja nem ér semmit. Csak számítógépen keresztül tudsz részvényt vásárolni. 2. Qurva DRÁGA. Külföldi piacon EGY TRANZAKCIÓ kb 7 dollár vagy euró. A magyar piacon olcsóbb. 2. Lightyear. Itt tranzakcionkent 1 dollárért vagy euróért kereskedhetsz. Az ETF-ek vétele ha jól tudom még ingyenes. Ha meg csak simán a folyószámla hagyod a pénzt akkor kamatot ad rá. Persze kamatadót akkor is von az állam, ha TBSZ-en vagy, de osztalék, és arfolyamnyreseg adót nem von. 3. IBKR. Tranzakciós díj nincs. Viszont kamatot sem ad. Mindhárom brokernek van TBSZ-e. Nekem személyes tapasztalataim csak a K&H brokerrel vannak, mert mikor számlát nyitottam náluk, Magyarországon még csak ott volt TBSZ. KZread csatornák amit ajánlok penzügyi-tőzsdei-állampapír, stb témában. Pénzügyi Fittnesz, Szendrei Ádám, Bence Balázs. Még meg van sok más jó... De ha érdekel a befektetések világa ne Bence Balázs videoival kezdj, mert a másik két csatornának a kezdők számára is vannak videói. Vagy ha mindez nem érdekel told bele forintos, meg eurós magyar állampapirba a pénzed, oszt' jó van. Garantált hozam. Míg a részvények, és ETF-ek arfolyamnövekedese, és osztaléka nem garantált. Sőt bukhatsz egy csomó pénz is akár. Az állampapír ezekhez képest "tuti biznisz: kis kockázat, kis hozam. De egyet ne csinálj. Ne Ülj fel a "hájp vonatra" és told bele az összes pénzed valami reszvenybe, mert egy youtubeos videóban vagy egy haverodtól hallottál egy "tuti tippet". Még azt se, hogy a bankban Jucika rábeszeljen valami fős befektetési alapra. Még olyat se csinálj, hogy mondjuk a haverod Béla, már évek óta valamilyen biztosítónál dolgozik, és ő rábeszél valami qurva drága megtakarítással egybekötött biztosításra, vagy bármi olyasmire, hogy élet, és nyugdijbiztositás együtt. Az ilyenek mind qurva drágák. Bizony a pénz világában a "csak 1-3% kezelési költség" qurva drágának számít. De hát az ügynöknek is élnie kell valamiből, ha nem akar elmenni kapálni. Az előbbi kommentelő, akinek megköszönted a segítségét, is ilyesfajtát említett. Na remélem tudtam segíteni. De ez nem pénzügyi tanácsadás volt. Illetve ha annak veszed utald az 5% sikerdíjat. 😅

  • @hgabor1983
    @hgabor19833 ай бұрын

    Addigra rég lelépnek a pénzzel

  • @belahorvath482
    @belahorvath4823 ай бұрын

    Én már elértem, nyugger lettem, de nem irigylem a következő generációkat. Lesz itt még 1-2 meccs. Nekem amúgy a várományfedezeti rendszer tetszett a legjobban, bár itt sem a rendszerek a rosszak, hanem a politikusok lenyúlták a pénzt. Akkor azt hitték, hogy utóljára....hát nem. Jelzem a Ratkó gyerekek nyugdijba vonulásánál sokkal nagyobb bajok lesznek, ha ez a mai aktiv gárda megöregszik. magán pénzük nem lesz, mindenki arra számol, hogy nem éri meg azt a kort. Igy hát bejelentés nélkűl,vagy kevesebbel bejelentve dolgozik. Azt meg hogy önszántából rakjon félre az csak álom....átlagéknál. szóval szerintem az lesz a kemény. Mi véleményed Kedves Csenge?

  • @tamas4192

    @tamas4192

    3 ай бұрын

    A "Ratkó-gyerekek már nyugdíjban vannak,

  • @andras9105
    @andras91053 ай бұрын

    Az igaz, hogy a névre szóló magánnyugdíjpénztári számla az államkasszát gazdagította volna, csakhogy az a rész örökölhető volt. Ellenben aki most aki befizet, és nem éri meg a nyugdíjas kort, annak kb lenyúlták az egész befizetését, és köszönik szépen, mivel egy petákot nem ad belőle az állam az örökösnek. Anno azzal fenyegették meg az embereket, aki a (25%-os rész tekintetében) a magánban mert maradni, az nem kap állami nyugdíjat (75 % rész). Ami persze teljesen törvénytelen lett volna, ha vonják utána a járulékot. Na így hozzon az ember felelősségteljes döntést. Ami a megtakarítást illeti, az igaz minél korábban lép be az ember annál többet gyűjt össze kamatos kamatra, de az se mindegy, hogy fix összeget rak be végig, vagy folyamatosan emeli e az összeget. Ugyanis inflálódik mellette az összeg, minimum az inflációval emelni kellene évente a befizetett összeget, 10% inflációnál már nem 30, hanem 33 ezret kell befizetni 1 évvel később, és így tovább. Az,hogy elképzelhetetlen, hogy az állam einstandolja az önkéntes vagyont sosem 100%, csak bízhatunk benne, hogy nem teszi, bár, ha hozzányúlna akkor már valószínű elképesztő állapotok lennének. Speciel ezért se kell 2/3-ot szerezni választáson, mert akkor ez a kérdés fel se merül.

  • @prestoooo

    @prestoooo

    3 ай бұрын

    A Horn-kormány a Világbank "ösztönzésére" vezette be az önkéntes alapú magán-nyugdíjpénztári rendszert. A lakosság befizetései mellé a kormány havi 30.000.000.000 forinttal (!!!) "támogatta" ezeket a pénztárakat. Honnan volt havi harminc milliárd erre?! Hát, hitelből!!! Honnan jött a hitel?! Magánbankoktól busás kamatra! Ezek a bankok és a magán nyugdíjbiztosítók pedig hálából komoly összegekkel "támogatták" a bevezetést szorgalmazó kormánytagok külföldön vezetett bankszámláit. A havi 30 milliárd és a hozzáadott évi 40 milliárd kamat évente 400.000.000.000 forintba került az adófizetőknek! Vagyis, ezek a magánkasszák, évi 400 milliárd államadósságot termeltek! A tizenhárom éves működésük alatt, cca. 5.000 milliárdot nyúltak le az államkasszából! Ugye milyen remek üzlet maszekként az államot fejni?! Ez az óriási hiány hatalmas lukakat ütött a költségvetésen. Mindezt a Veres Jani szorgalmasan meghamisítgatta az uniós költségvetési jelentésekben, Gy. Ferenc kérésére. "Trükkök százai, amiről nyilvánvalóan nektek nem kell tudni, segítette, hogy ezt túléljük." (Gy.F. Öszödi beszédéből) A szoclib kormányok a kedvenc bankjaikat és biztosítóikat hozták helyzetbe, a magyar emberek kárára! Ugye milyen nagy a hasonlóság a devizahitelesek és a magán nyugdíj pénztárosok tönkretétele között?! Mindig a bankok és a biztosítók a kedvezményezettjei az aljas árulásoknak! De mit is várhattunk el ilyen bankárkormányoktól?! - És most jól figyeljünk! Az államtól cca. 5.000 milliárd átvándorolt, a MANYUP-ba. Viszont 2010-ben, a rendszer felszámolásánál mindössze csak 2.400 milliárd forintnyi vagyon került vissza! Hová lettek a 10-12 évnyi befizetések, és az államtól kapott összegek nagy része?! Eltűnt a tőzsdéken és egyéb útvesztőkben! A pénztárak hazánkban állomásozó menedzsmentjei viszont rendszeresen milliárdos jutalmakat vettek fel! Volt olyan pénztár, amelynek vezetői 5 milliárdot utaltak haza a számlájukra, a válság idején, miközben a megtakarítások zöme eltűnt! És ezek után azt merészeli mondani akármelyik ellenzéki, hogy a Fidesz lopta el a nyugdíját több millió befizetőnek?! Persze, hogy merészeli, mert velejéig aljas, hazug gazember mind! Hiszen most azt is merészelik, hogy tüntetésre hívják az embereket. Tüntetni azok ellen, akik rendet tettek és tesznek. Hány ócska cirkuszt művelnek még az utcákon, hergelve a népet, hogy megdöntsék a kormányt?! Vajon miért kellene a nyolc évvel ezelőtt megválasztott kormányt megdönteni?! Hiszen Európában demokratikus választáson soha nem tapasztalt arányban nyert. Mi magunk szavaztuk meg őket, nem a hottentották! Ja igen, értem! Mert általuk napvilágra kerül minden aljasság. X éve hallgatjuk, hogy a Fidesz ellopta a nyugdíjakat. Hány éve hallgatjuk az egybites ócska dumát, hogy a "Zorbán" kisemmizte az embereket. Erre te is ezzel jössz :D

  • @kabirbody
    @kabirbody3 ай бұрын

    Magyarországon előre tervezni 30 évvel? Ma már senki sem teszi a pénzét magánnyugdíjba. Az inflációt is számolni kellene. Inkább teszem be Svájcban a bankba minthogy az Orbán rezsimben megbízzak

  • @viktorsagi9627
    @viktorsagi96273 ай бұрын

    Harminc év alatt négyszerese lesz a megtakarítás, hurrá. Viszont egy új építésű, újpesti, 35-38 m2 garzonlakás egy év alatt 14 millióval kerül többe 2024-ről 2025-re (2024: 50,1 m ft, 2025: 64 m ft), tehát mennyibe is fog kerülni 30 év múlva? Vicc ez az egész....

  • @CorVex691

    @CorVex691

    3 ай бұрын

    Egy kerdes viktor, szerinted 30 ev mulva mennyi lesz az atlag fizetes?

  • @viktorsagi9627

    @viktorsagi9627

    3 ай бұрын

    @@CorVex691 Hát a jelenlegi trendből kiindulva, ami 20 éve állandó pont a harmada (negyede) annak, amelyből meg lehetne élni egy európai uniós ország állampolgárként....

  • @horaciotaxiii2547
    @horaciotaxiii25473 ай бұрын

    ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ legszebb lány....

  • @balazslakatos9817
    @balazslakatos98173 ай бұрын

    a videó jó, de az átvezető csingling hang szörnyű

  • @remixpizzazabalo
    @remixpizzazabalo3 ай бұрын

    Német nyugdíjak a kosárba. Szevasz!😊

  • @orsolyaursus4960

    @orsolyaursus4960

    3 ай бұрын

    kzread.info/dash/bejne/X66rmqigfLTOmZM.htmlfeature=shared

  • @MrHapsika
    @MrHapsika3 ай бұрын

    És annak hívjam számolják az állami nyugdíját, aki több országban dolgozott aktív korában?

  • @fileferenc7920

    @fileferenc7920

    3 ай бұрын

    Erre vannak jópofa államközi megállapodások, mint az adózásra is. kzread.info/dash/bejne/gmuWqZOtgaqflNY.html