Спогади остарбайтера про совок та Німеччину

Підтримати канал фінансово -№ картки Приватбанк 4149499997825573 та Ощадбанк - 5167803213167658 , постійно доначу на потреби 414 окремий батальйон ОБУБАС «Птахи Мадяра» , Стерненку та Притулі. На каналі з’явилася кнопка «СПОНСОРУВАТИ».Спогади остарбайтера про радянський совок та Німеччину, порівняння життя радянських колгоспників та німецьких бауерів. Рівень культури, механізації, організація роботи, порядок...

Пікірлер: 114

  • @otaman2014
    @otaman201429 күн бұрын

    От так жителі СРСР порівнювали життя та побут, устрій тут і там. Нацистів не любив, але організація праці, порядок викликали захоплення. Ви можете стати спонсором каналу завдяки кнопці "СПОНСОРУВАТИ".

  • @oleksandryavorskyi418
    @oleksandryavorskyi41829 күн бұрын

    Слава Україні та смерть ворогам!

  • @otaman2014

    @otaman2014

    29 күн бұрын

    Героям слава! І слава українській нації!

  • @oleksandrmatros
    @oleksandrmatros29 күн бұрын

    Сусідку бабусі вивезли були на німецький завод. Якійсь марки їй платили, жінкам дозволяли відвідувати офіцерську столову. А бабусю теж відправили - по поверненню совка за рознарядкою від кожного колгоспу на відновлення бамбаса. Не платили зовсім нічого, їсти давали по мисці баланди триччі на добу. Згодом мала проблеми з хребтом від тих вагонеток та тачок важких. Ну і астму десь там собі заробила. То хто з цих двох був остарбайтером?

  • @andrewmazurak7065
    @andrewmazurak706529 күн бұрын

    Мій дідо казав що ще в ті часи у німців були мішки по 25 кг. І їх треба було носити по одному. Дідо взяв зразу два мішки то його сварили, бо він пошкодить спину і не зможе працювати. Йому пошили костюм в якому він в неділю мав йти до церкви. Також коли хтось працював весь день на полі то найгірший німець міг дати просту воду чи газовану воду, переважно давали щось смачніше пити. І головне, що порядок був всюди, від якості доріг до відсутності "зайців" в транспорних засобах.

  • @1te-tiana
    @1te-tiana29 күн бұрын

    Моя бабка вперше спробувала шоколад і отримала ковдру під час другої світової завдяки німцям, німці були добрі до них - не відбирали, а купували, ділились. Друга бабка жила під окупацією Румунії, румуни не заставляли багато працювати, завжди казали брати додому зерно дітям, постріли за всю війну люди чули лише раз - коли пʼяні румуни на різдво стріляли гусей. А коли прийшли совєти в 1946, то одразу розстріляли третину населення і відібрали що могли, а потім - розстріли, колективізація, голод ....

  • @user-zh2bd4hv5q

    @user-zh2bd4hv5q

    28 күн бұрын

    То чого дивуватись сучасним " освободителям " , ось вам різниця між цівілізаціею європєйською та дикою московською ордою , і що саме цікаве за століття нічого не змінилось .

  • @user-gb4ge3fc6y
    @user-gb4ge3fc6y29 күн бұрын

    Мого прадіда теж вивезли до Німеччини, таж сама ситуація, німець був господар, скот любив і до людей відносився з розумінням. Мого прадіда дуже здивувало те, що в німців тих навіть хлів топився аби тепло було взимку, і під кожен гвинтик та залізяку своя коробочка була, якщо треба відпочити то відпочивали, їли разом з господарською сім'єю. Проте вже потім як прийшла совєцкая армія каже страшне робили, знущались над населенням грабували, його вже тоді відправили назад у совок як зрадника "родіни" , що було з тим господарем і його сім'єю не знає, а вже у совку він пройшов жорстку фільтрацію і от вже тут над ним познущались вдовіль НКВД-шники, а він вчителем був то дуже довго не мав права вчителювати. Я не пам'ятаю всіх деталей він мені давно це розповідав, але основне я переповів

  • @mm-lw3lo
    @mm-lw3lo29 күн бұрын

    Я служив в Німетчині в 1978 -79 рока то це лишилось. Йде жінка офіцера в магазин скупитись,скупилась на 3 дні щоб не ходити на другий день.А в німців привозили продукти на день розраховували по числу населення.Офіцерса набрала на три дні (наприклад хліба) все двум чоловікам вже не хватило.Приходить додому ой гаманець загубила,через 3 дні йде скуплятись знову,в магазин а там її гаманець на прилавку лежить 3 дні. Другий випадок=продукти привозили зранку і залишали перед магазином до відкриття без охорони.Совецьки освободителі пронюхали через забор і стирили пляшку горілки. О пройшло другого разу теж саме а вже 3 пляшки горілки (шнапсу).На 3 раз німці встановили засаду впіймали. В частині влаштували показовий радянский суд-два роки дизбату і після дослужувати в сссре.

  • @esta_ast
    @esta_ast29 күн бұрын

    Гарна тема, оповідач! Дійсно в сесесері селянство комуністи дорівняли до худоби: спали на соломі й їли майже як худоба. В такій ситуації Німеччина для українців була раєм, бо хоча б подивилися як виглядати мало б життя. До слова, після завершення війни остарбайтери отримували гроші від Німеччини за примусову роботу. Ну, звісно, якщо савєтская влада не відбирала ці гроші, бо відношення до селян й після війни не покращилося. Пам'ятаю найулюбленішу фразу секретаря горкома кпсесе: " Пролєтарий хочет жрать. Село, вези продукти".

  • @user-zm4vn5mj8r
    @user-zm4vn5mj8r29 күн бұрын

    Слава Україні! Коментар в підтримку Українського контенту!

  • @otaman2014

    @otaman2014

    29 күн бұрын

    Героям слава! Дякую за підтримку!

  • @vadimgalen9887
    @vadimgalen988729 күн бұрын

    Моя покійна бабуся, батькова мати, була в Австрії, кормили "брюквою" та чорним хлібом, який просвічувався, так тонко його нарізали. Звільнили їх американці. Все порівнювала Червону армію з американцями, які наступали лише після тотального бомбардування, а "дурних Іванів" просто гнали тисячами на ДОТи.

  • @user-hd6wl6xr6g

    @user-hd6wl6xr6g

    27 күн бұрын

    Мою маму теж звільняли американці вона працювала в місті Вольфен , на фабриці! Годували жахливо, відношення було теж жахливе, хоча прості робітники німці, в більшості ставились з розумінням і без ненависті!

  • @ihorkorotchenko9732
    @ihorkorotchenko973229 күн бұрын

    Щось подібне мені розповідав знайомий дід . І коли прийшли " наші " і почалися військові навчання п"яні сержанти кцп били пики новобранцям і кричали зрадники- какли . Дід завжди казав - жив за своє життя 3 роки .

  • @serhiinova1120

    @serhiinova1120

    26 күн бұрын

    Комуністи і московити не наші

  • @ihorkorotchenko9732

    @ihorkorotchenko9732

    26 күн бұрын

    @@serhiinova1120 Гнид комунячих багато було і серед українців .

  • @user-ox8yf6xk6l
    @user-ox8yf6xk6l29 күн бұрын

    Мій тесть і теща познайомились і одружились в Німеччині. Вони розповідали про свою аналогічну історію.

  • @user-lw2qp9yb7w
    @user-lw2qp9yb7w29 күн бұрын

    У моїх бабусі і дідуся під час війни жили два німецьких офіцери і собака. Моєму дядьку тоді було 2 роки. Він на тій собаці верхи катався. Довів її, вкусила. Так той німець на руках нес малого до шпиталю. Все завжди залежить від людей.

  • @vvdvlas8397

    @vvdvlas8397

    29 күн бұрын

    У моих тоже жили два немца. Один "плохо" и один "хороший". "хороший" подкармливал мою родню с кухни и имел бизнес с моим дедом. Но предупреждал, чтоб никому не рассказывал, "а то тебя пух-пух и меня пух-пух". О "плохом" немце предупреждал, чтоб не злили - в семье были дети и могли украсть у немца конфеты, а тот и пристрелить мог запросто. Бабулю мою, чуть не пристрелил за курицу.

  • @dranziks2253

    @dranziks2253

    29 күн бұрын

    @@vvdvlas8397 Ну это всяко лучше чем как в совке за то что со своего поля 3 колоска сорвешь и тебя расстреляют

  • @GridasovaNataly

    @GridasovaNataly

    28 күн бұрын

    @@vvdvlas8397тато розповідав, що у них теж квартирували німці і теж один хороший , один поганий. Той шо хороший отримував з дому посилки і віддавав їм з тіткою все шо там було смачного. Часто обіймав дітей і плакав, шось казав…..

  • @vvdvlas8397

    @vvdvlas8397

    28 күн бұрын

    У меня отец в 14лет. был отправлен из города Сталино (Донецк) в Германию, в лагерь при кирпичном заводе, где то под Гамбургом. В конце войны, пожилой немец - кочегар предлагал остаться у него жить. Отец не согласился, к мамке хотелось. Освобождали американцы , потом на Родину, в другой лагерь, на восстановление Мариуполя.

  • @user-bp3is3iy3h
    @user-bp3is3iy3h29 күн бұрын

    Мій дядько і тітка були в Німеччині, нічого поганог про них не говорили, порівняння - як небо ї земля, совєцька пропаганда такого наплела, як зараз - московитська, памєтовська.....

  • @vladgoncharov6634
    @vladgoncharov663429 күн бұрын

    Дякую Вам. Вічна пам'ять жертвам другої світової! Слава ЗСУ!

  • @otaman2014

    @otaman2014

    29 күн бұрын

    Слава усім Героям, що боролися та борються!

  • @skelia851
    @skelia85127 күн бұрын

    Мій тесть росказував як він з хлопцями у 1942 році самі поїхали до Австріі та попали до бауера на ферму , то кращого життя у нього не було та коли совьети наступали то хлопці пішли до американців а потім до Америки а мій тесть поїхав назад до свого села ........ .

  • @volodymyrshvets9906
    @volodymyrshvets990627 күн бұрын

    Дякую. По перше за гарну українську мову. По друге за подачу інформації. Успіхів!

  • @user-yy7co8xz7e
    @user-yy7co8xz7e27 күн бұрын

    Мій свекор також був вивезений .Працював у селі в дуже хорошій родині. Сім'я хотіла одружити його з дочкою , просила залишитися після війни, але аін дуже скучав за батьками і повернувся.Про той час були гарні спогади.Гіршого пекла, як совєцька власть , годі шукати...

  • @lla25
    @lla2528 күн бұрын

    Рада вас чути🫶вам козаче завше МЕГАВПОДОБАЙКА 🇺🇦💙💛

  • @alex-hansvontotenkopf9074
    @alex-hansvontotenkopf907429 күн бұрын

    Дід і баба по батьковій лінії перебували в Австрії, працювали на господарів. Нічого поганого про них не казали. А господар діда ще і три рази за хабара діда викупав у жандармів за втечі.

  • @igornoga4708
    @igornoga470829 күн бұрын

    Дякую, дуже цікаво!

  • @otaman2014

    @otaman2014

    29 күн бұрын

    Дякую за Вашу підтримку та коментар

  • @GridasovaNataly
    @GridasovaNataly28 күн бұрын

    Мій свекор, царство йому небесне, теж був з тих кого погнали в Німеччину. Спочатку працював на заводі, а потім за спробу втекти відправили в концтабір, де і застало його закінчення війни….. тож спогади в нього були не такі добрі, як у діда автора. А от те як з ним поводилися вдома НКВС- ники значно красномовніше!!! Я родом з села і знала декілька людей, які були остарбайтерами, всі відгукувалися про бауерів добре, хоч неволя є неволя….. фашизм це точно не виправдовує, але в порівнянні з тим як відносилися до них вдома, то небо і земля…..

  • @kellermannnelly9481

    @kellermannnelly9481

    26 күн бұрын

    А как относились к немцам Союза . Мои родители жили до 1941 года в Ново-Николаеве. Украине .. В 1932 году их как коркулей раскулачили . Затем 1937 год . В 1941 году остались старики ,дети и женщины . Мой отец и его 3 братьев и сестры были сиротами . Моя мама -полусирота , Все !!! Мужчины без вести пропали и умерли в ГУЛАГ .

  • @GridasovaNataly

    @GridasovaNataly

    11 сағат бұрын

    @@kellermannnelly9481 ну можу Вас розчарувати:в союзі так відносились не тільки до німців…..

  • @user-jr6pq6lz8c
    @user-jr6pq6lz8c29 күн бұрын

    дякую за працю

  • @otaman2014

    @otaman2014

    29 күн бұрын

    Дякую за співпрацю

  • @ukrofinn1281
    @ukrofinn128129 күн бұрын

    Відтоді мало що змінилося на московських болотах. Такі ж віхОдки надворі, пічі на дровах, ні газу, ні гарячої води, таке ж скотське ставлення до власного "насєлєнія". Дуже мене вразив опис того, як доїли підв'язаних корів, щоб не падали від голоду. Якийсь фільм жахів.

  • @olegmedvedenko8220
    @olegmedvedenko822029 күн бұрын

    Платили нашим бауери по 20марок на місяць а пиво стоїло бакал15-20пфенігів їсти було вдоволь .одяг привозили як він зрозумів пізніше бу евреїїв з констаборів але все чисте випране ніхто обдертий неходив .привозили їм одяг військові господар просив щоб йому теж щось взяли тіпа брюк бо йому недавали то він за це гроші давав .більше 25кг носить нізя було бауер лаявся.........робили тоді там всі і французи і бельгійці і чехи і словаки то тим дозволяли навіть своє господарство і платили їм гроші а нам ні....головним чином примушували йти в німецьку армію якщо досяг призивного вііку.Так розповідав знайомий.в промисловості ситуація була інша робила на виробництві скловати пішло подразнення по тілу хотіли одправить у констабір загнали в душ теплий цілий день кисла поки не вийшло скло натому і скінчилось інша розповідала родичка щось полаялись з господаркою та облила її гарячою водою.....а тепер уявіть Я хлопчиком отаке слухав ужас..ось ще розповідь цинкове виробництво вредность сумашедша від парів цинку люди ставали зелені і багато хворіло розкладались легені......крім того ті що поїхали працювать пересилали в голодні райони їжу в посилках і підтримували рідних фермери помагали як могли .писали листи откритаи присилали поздоровчі.вони теж Гітлера нелюбили плакали за своїми і казали і сталін такий самий.знайомого після війни просили щоб він залишився і дочьку свою віддавав......казав дурний що непогодився з росповідей вцілому було нормально.

  • @ViktorLagunskiy5
    @ViktorLagunskiy529 күн бұрын

    Я тоже слышал рассказ от остарбайтэра, попавшего к порядочному бауэру. Особо запомнилось, что ему на вокресный более-менее выходной хозяин выдавал плитку шоколада и поллитровку вина. Но не всем так везло - некоторые попадали к настояшим нацистскимⅽκοτам...

  • @user-st1op5et6h

    @user-st1op5et6h

    24 күн бұрын

    к русским попадали?

  • @user-zo1ll8yu9u
    @user-zo1ll8yu9u28 күн бұрын

    Гарний випуск. Дякую Вам за цікаву розповідь.

  • @user-jr5nd5fd4j
    @user-jr5nd5fd4j29 күн бұрын

    Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!! Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!

  • @user-yi7qd2yo2p
    @user-yi7qd2yo2p28 күн бұрын

    Моя покойная бабушка ,была в оккупации в Украине,она работала в сельском хозяйстве и говорила мне тихо ,что бы ни кто не слышал,что при немцах им было хорошо ,они работали но был порядок

  • @user-zm1mb6qo8e
    @user-zm1mb6qo8e27 күн бұрын

    Дуже корисна інформація дякую вам за вашу роботу та україномовний контент!

  • @neutralskeptic
    @neutralskeptic28 күн бұрын

    Тема цікава і неоднозначна. Особисто у 70 х рр від літньої жіночки-прибиральниці: на поч.1942р. відвезли до німеччини у 16 рочків з степового українського села. Привезли на роботу у село до господарства німців. Господиня, в котрої чоловіка і сина забрала на східний фронт, була ляклива, боялася що "оці" спалять обійстя і її вб'ють. Наша дівчинка добре знала сільську роботу: і корови і прибрати, і покосити тощо. Своїх робітників фрау ніяк не обіжала, їли однакове за загальним столом, одежину давала, у неділю до кірхи. Працювали з ранку до сутенків. Підвал був вщент заповнений, але кожну сливу, яка впала з дерева, мають підібрати і переробити у варення чи щось таке. Спогади були позитивні, але, додавала бабця оповідачка, в їх поселенні були і злі бауери, які дуже погано ставилися до наших.

  • @user-ek5or5qc8f
    @user-ek5or5qc8f28 күн бұрын

    Шановний в росії дані росстату діють таку інформацію. 40 мільйонів людей не мають в житлі ні водопроводу ні каналізації в наш час.

  • @elenalena5177
    @elenalena517729 күн бұрын

    І мій дід був острабайтером. Але нічого ніколи не розповідав. Тільки плакав...

  • @user-xm2gv6fh7r
    @user-xm2gv6fh7r29 күн бұрын

    Мій батько Віктор Степанович якимось дивом вижив у Бухенвальді !!! Після цього потрапив у концтабір у Білорусії, в якому умови перебування були набагато жахливіші. Був би там лишився навіки, якби не допомога рідного брата, який служив при штабі армії...

  • @otaman2014

    @otaman2014

    29 күн бұрын

    Доля людини під час війни важка

  • @wiktorszyjatyj9251

    @wiktorszyjatyj9251

    29 күн бұрын

    Дивне співпадіння! Мій батько також з американської зони потрапив в цей білоруський концтабір. Він зі своїм другом підкопалися під колючим дротом і втекли. А третій залишився. Спочатку писав з сибірських таборів матері, просив прислати хліба, а потім замовк. Навіки.

  • @olegmedvedenko8220

    @olegmedvedenko8220

    29 күн бұрын

    Смертність у вятлагу це срср у1942 році була значно вища ніж в бухенвальді то в бухенвальді навіть магазин продуктовий працював для тих хто отримував гроші за роботу та переводили рідні

  • @Mykola-vw4vx

    @Mykola-vw4vx

    27 күн бұрын

    А ще в концтаборах в Німеччині були профспілки !!!...

  • @irnik1362

    @irnik1362

    27 күн бұрын

    Мій дід, батьковий, теж в'язень Бухенвальду. До нього приїхав молодший брат, який був здається майором, і після війни жив у Тбілісі. Сестра вже вчилася у технікумі і перед днем перемоги їй треба було писати твір. Вони до нас у двох прийшли і сестра почала питати про війну і табір. А дідовий брат не дав йому нічого про це розповісти, сказав, що там нема про що казати. Так що ми нічого так і не взнали, бо ми не дуже спілкувалися, наш батько помер зовсім молодий, 27 років, і нас не дуже вважали за рідню. Але він повернувся з Бухенвальду, а маминого батька в 39 забрали, був бригадир у колгоспі, то про нього вже нічого і ніколи не було відомо.

  • @user-cf1fi8ih5k
    @user-cf1fi8ih5k28 күн бұрын

    Дякую за інформацію! Слава захисникам України!

  • @stepanidakulik7510
    @stepanidakulik751028 күн бұрын

    Із цікавістю переглянула ваше відео.Дякую вам.

  • @user-fh8gl2fo9s
    @user-fh8gl2fo9s26 күн бұрын

    Моя тітка теж була в Німеччині,як остаобайтер і розповідала, що спочатку працювала на заводі і було важко,а потім викупив її бауер і в нього гарно до неї ставилися,їй було там добре.

  • @user-jr5nd5fd4j
    @user-jr5nd5fd4j29 күн бұрын

    Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!!

  • @user-jr5nd5fd4j
    @user-jr5nd5fd4j29 күн бұрын

    Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!! Успіхів ✌ ✌ ✌...!!!!!yt

  • @vadimgalen9887
    @vadimgalen988729 күн бұрын

    👍

  • @-taras-3983
    @-taras-398329 күн бұрын

    Вподобайка в підтримку каналу

  • @vyacheslavbeletsky9602
    @vyacheslavbeletsky960227 күн бұрын

    Мою бабцю теж вивезли у Німеччину. Потім у 90х, отримала від німецького уряду грощі. Зараз моя мати у Німеччині, лікується від раку. Дивна доля.

  • @dionis9280
    @dionis928029 күн бұрын

    Коли ми малими до бабусі приходили на свят вечір , завжди був присутній сусідський дід який жив сам. Він був ост арбайтером в Австрії. Кожний свят вечір протягом багатьох років це були суцільні розповіді цього діда як він був в Австрії , і на скільки пам'ятаю він з великою ностальгією згадував ті часи і не жалівся що були якісь в нього там проблеми. Від цього діда мені дістався німецький штик ніж ))

  • @user-hh1wp2dw6l
    @user-hh1wp2dw6l29 күн бұрын

    🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍

  • @user-jr5nd5fd4j
    @user-jr5nd5fd4j29 күн бұрын

    Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!! Успіхів ✌ ✌ ✌...!!!!!yt

  • @uniqomar
    @uniqomar29 күн бұрын

    остарбайтер точно від слова ост схід👍👍👍👍👍👍

  • @sas-ci9dx
    @sas-ci9dx28 күн бұрын

    Прочитайте, або подивіться фільм "Я там був не за власноюволею" Каунова.

  • @user-lj5jb5gi3t
    @user-lj5jb5gi3t28 күн бұрын

    Моя тітка також працювала в німецького фермера в Саксонії . Завжди розказувала тільки хороше , гарно давали їсти , в вихідні відпускали до церкви , навіть ходили разом з господарями .

  • @liudmylaborysova2864
    @liudmylaborysova286428 күн бұрын

    Тільки нещодавно це згадували: мій свекор теж був вивезений, але не хотів працювати, кілька разів бігав від бауера. Наприкінці війни сидів вже у Моабіті. Деталей я практично не знаю, бо він сильно хвилювався, коли згадував. А був хворим на той час.

  • @user-kg5yx1bf5p
    @user-kg5yx1bf5p28 күн бұрын

    Та в селах і холодної води в домах не було...

  • @MykhailoSlupko
    @MykhailoSlupko27 күн бұрын

    Мого прадіда зі села Чеміровці, Хмельницької області, німці вивезли до одного портового міста (напевно Роттердам) в окупованих Нідерландах де працював вантажником мішків. Коли місто визволили американські солдати, вони поставили в шеренгу всіх присутніх остарбайтерів (в том числі і прадіда) та сказали що якщо хоче разом з ними поїхати в Америку то може вийти зі шеренги. Ніхто не вийшов. Після підписання з СРСР угоди про повернення полонених та вимушених працівників, прадіда спочатку поселили в табір для внутрішньо переміщених осіб з якого був забраний до червоної армії та мав бути відправленим в Маньчжурію, виганяти японську армію. От тільки коли він на вантажівці доїхав туди то бойові дії (як і вся війна) закінчились після чого повернувся додому.

  • @andreyphvd
    @andreyphvd28 күн бұрын

    Україна з Ісусом Христом 💙💛 Ми зараз дуже важкі часи переживаємо. Вічна пам'ять загиблим.

  • @liorasheptovitsky2882
    @liorasheptovitsky288227 күн бұрын

    Дякую, дуже цікаво.що до євреїв то не треба було звісно робити.Але до росіян нема що порівняти.Пишіть ще , я буду чекати.

  • @Valentina-tt4gq
    @Valentina-tt4gq6 күн бұрын

    Спогади моєї бабусі : зайшли німці , готували , що піч дуже нагрілася , а бабуся їм сказала , що ви ж хату спалите , то один відповів :" На те война " , але потім пішли варити на город. Інша бабуся розповідала , що німці зразу ж роздали колгоспну худобу по хатам. А одна знайома бабця , яка була на роботі в Німеччині , розповілала , що працювала у фрау і та давала їй свій одяг і вона ходила в кіно. А червона армія як прийшла , то насилували всіх підряд і коли вона верталася додому , то в неї вкрали валізу з речами , які їй дала німкеня. А врятувало її від концтабору вже ралянського , куди відправляли всіх кого німці забирали примусово на роботу в Німеччину, то це заміжжя за офіцера.

  • @kvkv3902
    @kvkv390227 күн бұрын

    Я люблю Німечину вона дала мені можливість нормально жити і досягти успіху ...на відміну від ....

  • @alonzoalgerdas6802

    @alonzoalgerdas6802

    21 күн бұрын

    Чудово 😎👍Ну а ми змушенi мучитися 🤷

  • @valentynak.9599
    @valentynak.959929 күн бұрын

    Ну то будуйте те , що інші країни собі збудували . Чого дивитися заздрісними очима на те все після 33 років незалежності ?! Хто заважав ?! І зараз , тим більш !!! Бо тікають " на багатші села" , замість того , щоб усім , чим можливо допомагати державі у скрутний час . Боляче дивитися .

  • @user-hd6wl6xr6g
    @user-hd6wl6xr6g27 күн бұрын

    Моя мама теж була вивезена в Німеччину , та працювала на фабриці, там відношення до них було жахливе, годували теж жахливо, але вона говорила , що ті хто попав до бауера не бідували так, як що ти добре працював то і відносились до тебе відповідно! А за радянські колгоспи взагалі нічого хорошого сказати навіть я не можу, мені за шістдесят!

  • @mariyavoronska4636
    @mariyavoronska463624 күн бұрын

    Недовгий час я працювала з Марією Захарівною, вже пенсіонеркою. Розповідала, їх було в сімʼї троє, мала двох старших братів, мама померла, тата на Сибір, діти лишилися самі, їй, наймолодшій ≈5, то хресна спідницю пошиє, то до тітки побіжить, не знаю, брати-підлітки в колгоспі робили чи як. Прийшли німці і іх вивезли на роботи. На пункті вийшли і вони троє стали поруч своєї родички, яку теж з дітьми взяли до Німеччини, було ж і добровільне мельдування. Підійшов німець, питає жінку чи то її сімʼя, а вона руками своїх троіх обійняла, притиснула до себе і каже: це мої, ті ні. Тоді старший брат обійняв їх молодших і каже: ми сімʼя. І попала моя знайома з братами до бауера, працювали, щось їх і вчили там, розказувала, добре їм було там, приходив і бауер і його дружина дивилися як живуть, їдять, одяг і тд. А та родичка попала в погані, тяжкі умови, вже не памʼятаю, як за неї дізналися. Якось одному хвалькові сказала ця співробітниця: - твоя жінка купує собі з кожною сукенкою черевички і сумочку до неї? А жінка бауера щонеділі вбиралася в іншу сукню і до кожної були свої туфлі, сумочка і капелюх. А я згадала, що в Сестрах Річинських Ірина Вільде писала про правило для пані дому щороку навесні оновлювати собі і дочкам пальта і капелюхи, а щозими нові хутра.

  • @aua3116
    @aua311629 күн бұрын

    Так це ж вже було,.років 3 тому...

  • @user-rq9po2zv4k
    @user-rq9po2zv4k28 күн бұрын

    Цікаво

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e29 күн бұрын

    Каторга в Німеччині краща ніж життя в срср.

  • @valentynak.9599

    @valentynak.9599

    29 күн бұрын

    Не пишіть про те , чого не знаєте . Не треба впадати у крайнощі , порівнюючи дві тиранії , радянську і німецьку . Вони було одинаково страхіливі , кожен по-своєму . Ті , що попадали до господарів , мали , дійсно , умови кращі . Хоча теж не всі . А хто працював на заводах , жодного шансу на порятунок . І лише одиницям вдалося повернутися додому . Мала тітку , що була вивезена у 41 році . Багато розповідала про ті німецькі порядки .

  • @lutyikolodach2176
    @lutyikolodach217629 күн бұрын

    +

  • @anna-2-0-1-7
    @anna-2-0-1-726 күн бұрын

    А мне моя бабка говорила -немцы увезли насильно в 18 лет со станции бахмач 😢

  • @user-bw1hp7hz4y

    @user-bw1hp7hz4y

    25 күн бұрын

    Моя бабуся тоже увезена была с Бахмача,сама родом из Коропа

  • @anna-2-0-1-7

    @anna-2-0-1-7

    24 күн бұрын

    @@user-bw1hp7hz4y Может они и пересекались где то ? Потом она всю жизнь прожила в районе Бурыни

  • @user-bw1hp7hz4y

    @user-bw1hp7hz4y

    24 күн бұрын

    @@anna-2-0-1-7 даже не знаю,на работах была в Австрии,потом вернулась на родину

  • @user-oc8je7go3w
    @user-oc8je7go3w27 күн бұрын

    Ищите хозяев побогаче

  • @valentynak.9599
    @valentynak.959929 күн бұрын

    Маю теж свідчення з перших вуст . Моя тітка була вивезна у 41 . Попала на завод під Ганновером . Умови праці були не стерпні . Годували , як у концтаборі . Черпак побовтюхи з брюкви і 200 грам хліба з маргарином - на увесь день . Возили тачки з котушками колючого дроту , під наглядом однієї німкені . Її так і прозвали " вєзі тачку" , бо била і кричала " вєзі тачку" . То коли їх звільнили , цю " вєзі тачку" спімали наші . Повиколювали очі , відрізали груди і вкинули у водопровідний люк . Потім ще декілька днів ходили і питали " ти ще жива ?" . Вона довго помирала , з гріхи !!! Так що було усього . Не треба впадати у крайнощі і відбілювать нацистів , вони були не кращі від людожерів . радянських . Кругом були і люди , і нелюди .

  • @sergejmisyura2386

    @sergejmisyura2386

    28 күн бұрын

    Відмінність в тому, що в селі остарбайтери працювали на хазяїна, і його ставлення до робітника було хазяйське, як до коня, техніки або реманенту. На фабриках геть інше відношення, там персонал вже був державний, або великого капіталу. Там і робітників було більше іставлення було набагато гірше і смертність висока. В % відношенню, негативний досвід на фабриках був на порядок більший за нейтральний або позитивний на селі. Через те, чимало наших « заробітчан» на селі, у всілякий спосіб намагались потрапити у зону окупації союзників, а якщо пощастить, то і перебратись в невеличкі країни поряд з Німеччиною, на кшталт Люксембург, Австрія, Голландія, та ще й побратись з місцевим, щоб не депортували

  • @kokos5760
    @kokos576027 күн бұрын

    Дивно, що автор порівнює два рабства, совкове та німецьке, шо ніби буває м'якіше і грубіше рабство. То є рабство! Як це так можна людину живу завантажити у вагони, як ту худобу, й вивезти куда німцям треба? на роботи які німцям треба. А сама людина не вибирає? А медогляд для молодих жінок і дівчат, щоб з них комплектувати борделі? Це що, вони мали радіти, шо то не був совковий бордель, і там би їх годували краще? Не забувайте, що слов'яни за часів європейського кріпатства були для західних європейців рабами, того і слово таке 'slave'. Так німці за ту війну чесно, без лицемірства показали хто ми для них є. А совок - то взагалі тема для дослідження психіатрів..

  • @kvkv3902
    @kvkv390227 күн бұрын

    То хто був окупант? Історію пишуть переможці але то не означає що правдиву.

  • @zergf6675
    @zergf667527 күн бұрын

    Не всём везло, и были кто ехал добровольно, как сейчас на роботу грубо говоря, а были те кого гнали насильно. И навсегда на роботу а и в лагеря. Так что не верьте всяким сказкам и пропаганде про сладкую жизнь там. Восновном этого и далеко не было.

  • @100spartakt9
    @100spartakt928 күн бұрын

    І тепер те саме,нам до німців ще далеко...

  • @vitaliypanchenko5633
    @vitaliypanchenko563328 күн бұрын

    Я З ЗАПОРІЖЖЯ ЗАРАЗ ЖИВУ В ЛОНДОНІ МОЯ ТІТКА БУЛА В НІМЕЧЧИНІ ТО ЦЕ БУЛО НЕБО І ЗЕМЛЯ АЛЕ ПРИ БРЕЖНЕВІ БУВ РАЙ ЗАРАЗ В ЛОНДОНІ ГІРШЕ НІЖ В РАДЯНСЬКОМУ СОЮЗІ

  • @user-st1op5et6h

    @user-st1op5et6h

    24 күн бұрын

    15 рублей платят за коммент "лондонскому" поцреоту совка и ботоксного.

  • @Lion-db8ym
    @Lion-db8ym27 күн бұрын

    Савок камуняцкий самое отвратительное что могло произойти с человечеством

  • @user-dg2kf5se8k
    @user-dg2kf5se8k27 күн бұрын

    Юдейська влада СиРиСиРи, та України, робили з Німців, якихось звірів, як зараз з Українців. Але, ніхто, з тих односельців, і не лише, які працювали в Німеччині, не сказав що в Німеччині були в рабстві. В тому "рабстві", Українські хлопці та дівчата, вперше дізналися що таке зарплата, Європейська одежа, людське ставлення. А їх, в Німеччину привезли босих, в домотканньіх штанах та сорочках, із концлагергоспних резервацій. Мені 60 років,-- ми в дитинстві, бігали літом босі. Рабство було в савєцькій юдееї ссср !

  • @marselereretik3105
    @marselereretik310529 күн бұрын

    Кінь має відпочити. А раб (людина) має працювати.

  • @otaman2014

    @otaman2014

    29 күн бұрын

    Усі відпочивали, якщо коні відпочивали, а от радянські раби в радянському колгоспі у 20-50-х не відпочивали

  • @ukrofinn1281

    @ukrofinn1281

    29 күн бұрын

    У совку так, рабу відпочинок не потрібен.

  • @user-vv9sl9ln2e

    @user-vv9sl9ln2e

    28 күн бұрын

    @@otaman2014 ну это ты совсем заврался.

  • @sergiusz9386
    @sergiusz938627 күн бұрын

    Брат моей бабушки.Гнатюк Леонид Федосеевич.. При Польши .отучился на ветеринара ...потом служил в польском войску .началась война повезло попал в плен к немцам.а не к братьям.... Работал на заводе .и там ..женился !!! Да!!! Родился сын Петр. И !!! На мой вопрос а кто же смотрел того хлопчика. Немка .у которой они. Жили....я как пионер ...видел фото Лёнька в плену.... Ой и стыдно было в семье предатель..... Меня ещё возили в той коляске немецкой одна на всю деревню с о он. Привезли с собой!!! Когда вернулись.... Не надолго. Леона ..сразу отправили ..в ГУЛАГ...белополяк .был у немцев... А ГУЛАГ это то что плен немецкий как санаторий. И отказал в Воркуте свою 10. Петя как сын врага народа очень быстро умер ...и тре лет не протянул в раю советском...жили в какой-то полуземлянке .....

Келесі