Spirit Rally 2024 - Cegléd-Siófok

2024 júniusában hosszú kihagyás után végre ismét alkalmam nyílt rajthoz állni egy tájékozódási versenyen. A Spirit Rally idei futamán Cégléd és Siófok között, autósok és motorosok küzdöttek meg az elemekkel és az idővel.
Mint a legtöbb tájékozódási verseny, a Spirit Rally sem a száguldásról szól, hanem inkább olyan, mint egy teljesítménytúra, vagy egy jó kirándulás. Az indulási időt mindenki magának határozta meg, volt aki egyedül indult, volt aki barátokkal. A végén az lett a "nyertes", aki a szervezők által meghatározott átlag időhöz legközelebb álló idő alatt teljesítette a kb 258 km-es távot. Én személy szerint nem szeretem az ilyen időátlagos versenyeket, mivel teljesen kiszámíthatatlan és pusztán a szerencsén múlik, hogy közel leszel-e az átlaghoz. A nap végén a 9. helyet értem el, ami ennek ellenére egész jónak mondható.
A szervezők mindent megtettek, hogy egy kellemes napot tudhassunk magunk mögött. Az út nagy része lakott területektől távol futott, szinte csak a tankolások idejére kellett bemenni a településekre.
Én 7:15-kor rajtoltam el. Nem tudtam, hogy mennyire voltam a mezőny elején, de szerettem volna előbbre kerülni, hogy a magam tempóját tudjam menni. Sok motorost megelőztem, de mivel mindig megálltam kamerázni, meg innivalót keresni, így sokszor visszaelőztek. Az átkompozásnál újra összegyűlt a csapat, mert ott meg kellett várni az indulást, így a túloldalon újra nagyobb volt a forgalom. A perkátai krosszpálya külön feladat volt, ott mentem pár kört az MX pályán utána egy helyi kis srác segítségével még az enduró pálya könnyített vonalán is végigmentem. Itt sajnos nem ment a kamera pedig elég izgalmas volt. Innen még motoroztunk egy jó darabig, majd végül 15:45-kor értem be a célba.
Itt egy gyors evés-ivás után még földúton elindultam hazafelé, aminek végül egy jó nagy kerülő lett a vége Dunafüldvár felé, majd végül defekt miatt ráfon gurultam hazáig az 54-es úton Izsák magasságától.
Ismét kalandtúra volt ez a javából, amit ezúton is köszönök a szervezőknek!
Iratkozz fel a csatornára, hogy ne maradj le a következő kalandról!
Amennyiben tetszik a videó és szeretnél Te is hozzájárulni, hogy további hasonlók szülessenek, meg tudsz hívni egy virtuális kávéra az alábbi támogatói felületen: