СПАДОК/SPADOK. МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, ВЕСЕЛИНІВСЬКИЙ РАЙОН

Фильм және анимация

Жіноче святкове вбрання. Кінець ХІХ - початок ХХ століття.
Олена Скрипка. Колекціонує традиційне вбрання селян кінця 19-го - початку 20-го століття, до того ж захоплюється відтворенням історичного одягу.
Блузниця - спідниця з крамного матеріалу (кашеміру, кольорового сатину тощо), що зшивалась із 5-6 полотнищ, котрі закладалися у дрібні збори (ряси) і зверху вшивалися у пояс (пасок). Кількість та якість використаного матеріалу свідчила про добробут власниці спідниці. Найбільше цінувалися блузниці з щільних шовкових та вовняних тканин.
Хустка - широко розповсюджений по всій території України квадратний платовий головний убір. Існує велика кількасть її локальних назв: хустиця, хустинча (Бойківщина), пінка, півка, завійка (Лемківщина), рубець (Покуття), ширинька, мацьок (Галичина), кирух (Західне Полісся).
Відеоролики проекту СПАДОК (англ. Back to Basics) присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. У частині циклу «Національне святкове вбрання» глядачі побачать, як в XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціального статусу і регіону проживання. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, буде відтворено характерний для певного регіону етнічний образ.
Героїні циклу «СПАДОК». Для зйомок у проекті були ретельно відібрані героїні - яскраві та самобутні представниці України, з різним характером, різного віку дівчата та жінки, які заворожують поєднанням простоти та достойності. Одним із облич проекту стала українська етно-співачка Росава.
Над створенням роликів працювали: режисер Олексій Гуз, оператор Юрій Бакун, консультанти Українського Інституту Історії Моди, графіка проекту Signal Red, продюсер Олена Малкова. Окрема подяка Олені Янчук за натхнення.
У проєкті «Спадок» звучать українські народні пісні, записані в сучасній обробці спеціально для циклу фолк-музикантами:
Ігор Сакач (музичний продюсер)
Максим Бережнюк (виконавець на традиційних духових інструментах, вокаліст)
Марія Квітка (вокалістка)
Анастасія Полетнєва (вокалістка)
#Spadok
Підпишись на канал! kzread.info/dron/a4grme_V_sz4c2P5B-hAIw.html
Сайт: film.ua/
Facebook: film.ua
Instagram: filmua
Twitter: filmuagroup
Дивись наші найкращі трейлери, фільми, серіали:
НИЧТО НЕ СЛУЧАЕТСЯ ДВАЖДЫ. Серия 1. 2019 ГОД!
kzread.info/dash/bejne/rKV5ycFqgcaynZM.html
MAVKA. The Forest Song. Official Teaser Trailer 1
kzread.info/dash/bejne/l5qazdF7gdTTZ8o.html
Паршивые овцы. Серия 1. Black Sheep. Episode 1. (With English Subtitles)
kzread.info/dash/bejne/i4qNw7amndzHh6g.html
Без права на выбор. Серия 1.
kzread.info/dash/bejne/gnmGrqmFhai9n7w.html
Нити судьбы. Серия 1 Twist of Fate. Episode 1
kzread.info/dash/bejne/g4eJtrGlp8-bm5M.html
Нюхач. Сезон 1. Серия 1. The Sniffer. Season 1. Episode 1.
kzread.info/dash/bejne/paGimNCMg9HRaMo.html
ЗАДАНИЕ ОСОБОЙ ВАЖНОСТИ. ОПЕРАЦИЯ "ТАЙФУН". Фильм
kzread.info/dash/bejne/p3emlNeAe8e0hpM.html
Тіна Кароль & Юлія Саніна - Вільна (офіційний саундтрек фільму «Віддана»)
kzread.info/dash/bejne/p4mNsKWeibLXpdY.html
ЗИМНИЙ СОН. МЕЛОДРАМА
kzread.info/dash/bejne/f6V_ururab3NdsY.html
Третьего не дано. Серия 1.
kzread.info/dash/bejne/e2173LqEpbCvlMo.html
Гречанка. Сериал. Серия 1
kzread.info/dash/bejne/rKeuo7lseLSdeNI.html
Хочете поринути у світ кіно, серіалів, найновіших трейлерів, мультфільмів та цікавих відео? Тоді запрошуємо на канал FILM.UA Group! Фільми та серіали про кохання, детективи, мелодрами, молодіжні серіали про шкільне життя, сімейні реаліті-шоу, соціальні програми - усе на будь-який смак. Якщо бажаєте цікаво провести час, скоріше заходьте на наш канал і дивіться улюблені проєкти.
FILM.UA Group - найбільша в Східній Європі вертикально інтегрована група компаній у сфері кіно- і телепродакшена. Група займається розробкою, виробництвом, адаптацією, дистрибуцією і доставкою аудіовізуального контенту, а також надає повний спектр сервісів.

Пікірлер: 109

  • @FILMUAGroup
    @FILMUAGroup3 жыл бұрын

    Музика із фільму «Весільний спадок» доступна на музичних платформах! Слухайте за посиланням: orcd.co/vesilnyy_spadok

  • @Olha_She
    @Olha_She3 жыл бұрын

    Такі всі різні наряди, і тим часом такі схожі. Яка ж це була велика робота зібрати ці всі образи і так якісно їх продемонструвати людям! Дякую всім хто причетний до створення даного контенту!

  • @user-wd8px6mb7s
    @user-wd8px6mb7s3 жыл бұрын

    Дивлюся і плачу! Моя бабуся теж казала кохта і в кіски заплитала такі шнурочки. Миколаївська облась Вітовський район село Калинівка (до того як його переіменувала Катерина це була Карпівка, зимівник козака Карпа Островерха). Дякую вам за таку красу!

  • @user-hc5yo5ne9g

    @user-hc5yo5ne9g

    3 жыл бұрын

    Извините, но немного не понятно - вы имели ввиду, что императрица Екатерина переименовала cело?

  • @user-wd8px6mb7s

    @user-wd8px6mb7s

    3 жыл бұрын

    @@user-hc5yo5ne9gДокументів що переіменувала Катерина ІІ не має але згадка про зимівник козака Карпа Островерха Карпівка є.Катерина ІІ а потім і совєцька влада все робила щоб знищити бодай згадку про козаків. Коли я навчалася в 7 класі то була екскурсоводом в Калинівському музеї, то мені дали завчити папірець на якому було записана екскурсія, яку я проводила учням нашої школи. Починалася вона словами: "На берегах Інгулу росли кущі калини, тому село назвали Калинівка". Ставши дорослою я розумію, що в наших південних степах, кущі калини не ростуть і ніколи не росли. Якби залишили назву Карпівка, то сразу виникало би питання. В миколаївській області 5 селищ з назвою Калинівка.

  • @user-hc5yo5ne9g

    @user-hc5yo5ne9g

    3 жыл бұрын

    @@user-wd8px6mb7s Понятно. Только что вы имеете против советской власти. По сути, область была отстроена заново во время советской власти - у вас были школа, амбулатория, и главное, что вы забыли написать - у вас находилось отделение НИИ НИИДАР ) институт дальней космической связи) - почему то об этом вы забыли упомянуть . А зря. И главное, у вас на селе была работа - это при советской власти. Ныне - работы нет - НИИДАР канул в лету - а ведь зарабатывал государству огромные деньги - - все закрыли. Это селюковской власти - ничего не надо - надо довести всех нас до уровня - крепостных 19 века. Что осталось - ВЫШИВАНКИ И ОНУЧИ - этим что ли надо восхищаться. А НИИДАР - это так отрыжка совэтськой влади. Чем советская власть вам всем поперек горла встало! Не понимаю!

  • @user-wd8px6mb7s

    @user-wd8px6mb7s

    3 жыл бұрын

    @@user-hc5yo5ne9g Бо ти дурна і не розумієш що при плановому комунізмі розвитку людини так і держави не буде. Тому воно і розпалося бо з гімна зліпляно.Дореч,і вулиця де жив мій дідо в Калинівці, належала його родині та землі в Грейгово теж належали діду. Де земля, хто її відібрав? А бабуся яка пропахала у колхозі за трудодні мала пенсію спочатку 7 рублів а потім 11 рублів і все життя боялася розповісти що її 2 донька від голоду померла. Будь проклята совєцька влада яка довела людей до голоду!

  • @user-hc5yo5ne9g

    @user-hc5yo5ne9g

    3 жыл бұрын

    @@user-wd8px6mb7s Я поняла вас! Но , если это постоянно держать в голове - то вы навсегда останетесь обиженной на весь свет и так и останетесь в ..... начале XX века. Но это ваш выбор! Напомню ныне уже XXI век! А насчет голода - так в семье деда погибло более половины во время голода - тогда голод был повсеместный - по всему миру. Но смерть тогда от голода части моей семьи не повод до сих пор быть обиженой на весь мир. За последние 90 лет многое произошло. Например, живя в Калиновке вы с 1970 - по 1992 года проживали бок о бок с гениальными людьми из НИИДАРа. Многие ныне из них работают во многих университетах по всему миру - их разработки до сих пор считаются непревзойдеными. А вы до сих пор обижаетесь ... вам повезло с ними общаться. Но видимо, вы так и не осознали с кем именно вы жили долгое время. А зря!

  • @deja_vu6872
    @deja_vu68723 жыл бұрын

    Кожне відео дуже гарне, дуже подобається, що взяли жінок різного віку🙂👍

  • @1olegmit
    @1olegmit3 жыл бұрын

    Чудова жінка у прекрасному українському проєкті! Респект пані Олені!

  • @elenaborodina6711
    @elenaborodina67113 жыл бұрын

    Як гарно, Господи! Велика подяка організаторам проекту!

  • @anastasiakomar286
    @anastasiakomar286 Жыл бұрын

    Чудовий проєкт, час від часу передивляюся його для натхнення та через музичний семпл. Єдиний мінус: під усіма іншими відео проєкту адекватні коментарі, лише під відео про мій регіон "Свєтлана Калюжная" вже протягом двох років висирається... Прикро та огидно від розуміння що можу жити десь неподалік від цієї істоти.

  • @user-ex1mh4es4h
    @user-ex1mh4es4h3 жыл бұрын

    Добру справу робите. Дякую. Живу в цьому регіоні. Пам'ятаю , моя бабуся носила такі ж сережки та намисто. І спідниці в неї були саме такі.

  • @user-cd5wo1nk6l
    @user-cd5wo1nk6l3 жыл бұрын

    Очень здорово))) женщина меняет и преображается на глазах!! Очень красиво!!!

  • @sinijsaxar
    @sinijsaxar3 жыл бұрын

    Пані Олена просто фантастична красуня !!

  • @user-jf1vp8ov5m
    @user-jf1vp8ov5m3 жыл бұрын

    О, такі квіти як на сорочці, моя бабуся на рушниках вишивала! Новоодеський район.

  • @Iva_Kupalskaya
    @Iva_Kupalskaya2 жыл бұрын

    Теж розплакалась( Впізнаю елементи одягу із старих світлин членів родини початку 20 ст. Миколаївська обл. с. Сухий Єланець. В тих краях дуже відчувався вплив ромської, молдавської, єврейської культури у одязі, їжі, прикрасах музиці та ін.

  • @user-xi1cp2lf1t

    @user-xi1cp2lf1t

    5 ай бұрын

    Дуже цікаво було б побачити. Це така рідкість - світлини у традиційних строях з Миколаївщини.

  • @user-sg6or8fc1l
    @user-sg6or8fc1l Жыл бұрын

    Щодо коментаря Свєтлани Калюжної, що Миколаївська область це не зовсім Україна. помиляєтесь, дорогенька. Моє рідне село, Баловне, заснував КОЗАК Яцько Баловен у 1679 році

  • @user-de9zz1vc7j

    @user-de9zz1vc7j

    Жыл бұрын

    йди лікуйся, чучало

  • @dave70125
    @dave701253 жыл бұрын

    Виявляється, що наші предки не жили в землянках і блох не їли. Пишні рукави та широкі спідниці дуже характерний для стилю барокко, який прийшов до нас з міст

  • @user-hc5yo5ne9g

    @user-hc5yo5ne9g

    3 жыл бұрын

    Зачем выдавать желаемое за действительное - какое барокко! ?На Николаевщине корабли строили! Прежде всего!

  • @poloz_andre

    @poloz_andre

    3 жыл бұрын

    @@user-hc5yo5ne9g почитайте, і дізнаєтеся, "какоє" бароко)))

  • @user-hc5yo5ne9g

    @user-hc5yo5ne9g

    3 жыл бұрын

    @@poloz_andre В селе вообще не знали, что такое "барокко" - тем более в этих местах - на юге!

  • @poloz_andre

    @poloz_andre

    3 жыл бұрын

    @@user-hc5yo5ne9g у вас дуже погане ставлення до селян, по-перше. По друге - не треба знати термінологію, аби передавати із покоління в покоління певні риси, які віддають цим самим бароко. По-третє - мова про козацьке бароко, або ж Мазепинське, яке мало величезний вплив у свій час. Раджу почитати.

  • @user-hc5yo5ne9g

    @user-hc5yo5ne9g

    3 жыл бұрын

    @@poloz_andre Мазепинское барокко - это понятие в архитектуре. Вопрос - какое мазепинское барокко на этих территориях ( я имею ввиду в Николаевской области) - здесь эту территорию стали осваивать только с 1790г. - когда барокко по сути, уже стало не модным стилем. В то время - в моде был стиль классицизм, в крайнем случае - ампир. Что в одежде, что в архитектуре. Сюда приезжали люди (или их привозили) ....РАБОТАТЬ НА ЗАВОДАХ - ТАМ НЕ ДО БАРОККО! А архитектура и искусство что зарождалось, что развивалось только в городах , но никак не на селе. Увы! Как бы я не относилась к селу - с уважением - но развитие искусства и архитектуры - это чисто городское понятие. Это правило действует во всех странах и во все времена - начиная с шумеров (так любимых почему то националистами). Извините, но экскурс искусствоведения закончен! Мне читать не надо - я училась в советские времена в Академии искусств в Ленинграде. Давайте оставим этот разговор. Поучать меня не надо. Насчет мазепинского барокко - пройдитесь по Киеву и посмотрите что он собой представлял. Особенно район Печерска и Подола. Адреса найдете в справочниках. И вы поймете, что Николаев и область - как и его жители очень далеки от барокко - в т.ч. и от мазепинского. Не придумывайте - а то смешно становится. Это так же странно звучит , как "украинцы выкопали Черное море". А широкие рукава в одежде были всегда - и до Мазепы.

  • @JANKOWALSKI-nb5fl
    @JANKOWALSKI-nb5fl3 жыл бұрын

    🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥Красивый славянский . Красивая дама и наряды. Красивые наряды 👍👍

  • @user-pc7qq6pm6p
    @user-pc7qq6pm6p16 күн бұрын

    Ось ці сережки "коромисло " і досі зустрічаються в моєму регіоні.Я з Миколаївської обл.)

  • @user-gt6gs1qc2d
    @user-gt6gs1qc2d3 жыл бұрын

    Дуже гарно .аж серце тьохкает.

  • @innakoretska
    @innakoretska3 жыл бұрын

    Чекаю на Дніпропетровську область з нетерпінням) і дякую авторам за колосальну роботу!

  • @FILMUAGroup

    @FILMUAGroup

    3 жыл бұрын

    Дякуємо!

  • @NataliaKomlyeva
    @NataliaKomlyeva3 жыл бұрын

    Цікаво, я з Веселинівського району Миколаївської області, але моя бабуся по матері з Полтавської області, там трохи не так одягалися, хоча у нас українців є спільне - вишивка, яку більше ні з якою не сплутаєш.

  • @minniemoe4797
    @minniemoe47973 жыл бұрын

    Чекаю на Львівщину 🥰😍❣

  • @maxymvlasvit7335
    @maxymvlasvit73353 жыл бұрын

    Дякуємо!

  • @Julyana
    @Julyana3 жыл бұрын

    Краса неймовірна!

  • @takamineamano1742
    @takamineamano17423 жыл бұрын

    ви круті!)

  • @ogenuk
    @ogenuk Жыл бұрын

    Дуже гарне вбрання.

  • @user-ti9mc8wi8k
    @user-ti9mc8wi8k3 жыл бұрын

    Как женщина может быть прекрасна без вульгарности, открытости в одежде.

  • @annabugryn3836
    @annabugryn38363 жыл бұрын

    Краса!!! Дякую!!!

  • @user-rs6nh5sv5w
    @user-rs6nh5sv5w3 жыл бұрын

    Жінка змінюється на очах!

  • @user-in6cy2my9u
    @user-in6cy2my9u3 жыл бұрын

    Олена Скрипка 😍🥰👍

  • @user-zr7fh5yl9w
    @user-zr7fh5yl9w Жыл бұрын

    Дуже гарна жінка

  • @user-nn2hb3kx6k
    @user-nn2hb3kx6k3 жыл бұрын

    Кошик з яйцями насмішив))) святкова сумочка 👝 👜

  • @minniemoe4797

    @minniemoe4797

    3 жыл бұрын

    А що не так? Може жіночка яйця до дому несе щоб приготувати до Великдненних святів

  • @user-nn2hb3kx6k

    @user-nn2hb3kx6k

    3 жыл бұрын

    Minnie Moe гадаю, не може))) Бо до Великодня великій піст, не вдягалась би святково.

  • @user-tu5ed2bu7z
    @user-tu5ed2bu7z3 жыл бұрын

    Коли б такий одяг виготовляли сьогодні, думаю наші красуні цього б не впустили.

  • @hugolena111
    @hugolena1113 жыл бұрын

    Бачила всіх мільйон разів в метро :). Нарешті у відео!

  • @bpkolos1974
    @bpkolos19743 жыл бұрын

    І дійсно українки такі файні пані, аж торкнутися до неї хочеться )))

  • @ghostcasper3377
    @ghostcasper33773 жыл бұрын

    Интересно и поучительно!Красивая женщина красива всегда!

  • @lex73460
    @lex734603 жыл бұрын

    Я сразу вспомнил Евровидение 2017 =)

  • @user-kf2jr9xj6o
    @user-kf2jr9xj6o15 күн бұрын

    ❤!

  • @KlymovOleksiy2371986
    @KlymovOleksiy23719863 жыл бұрын

    Мрнисто, це певно від "монети"... Круто :)

  • @user-hc5yo5ne9g

    @user-hc5yo5ne9g

    3 жыл бұрын

    На Николаевщине не было такого словечка! Было - Монiсто! Блузницi - такого слова не было - было -спiдниця. Зачем так обманывать людей - имею право на свое мнение и знаю , т.к. проживаю в Николаеве. И бабушка из Веселиново.

  • @poloz_andre

    @poloz_andre

    3 жыл бұрын

    @@user-hc5yo5ne9g проживаєте тут, а всі досягнення до кораблів скинули... М-да.

  • @user-mq8ds4zi2h
    @user-mq8ds4zi2h3 жыл бұрын

    Отличный проект! Пацанов бы ещё добавить. Читал, дамам замужнего возраста косы заплетать не полагалось. Вероятно, к концу 19-го традиция поменялась.

  • @ilonakolisnyk1466

    @ilonakolisnyk1466

    3 жыл бұрын

    Вони їх заплітали, але далі збирали в зачіски - гульки і т.д. Незаплетене волосся погано тримається і заважає під час роботи. Короткі стрижки стали популярні набагато пізніше.

  • @oxanatarashchuk4598

    @oxanatarashchuk4598

    2 жыл бұрын

    Коси жінки заплітали і заміжні. А як інакше було вкласти довге волосся, ще й щоб головний убір тримався?

  • @user-mq8ds4zi2h

    @user-mq8ds4zi2h

    2 жыл бұрын

    @@oxanatarashchuk4598 Писали, что замужние волосы скручивали или складывали, но не заплетали - это был какой-то принципиальный момент традиции. Потому и запомнил, что звучит "не удобно", "не практично" и даже "сомнительно".

  • @olehmarchenko1822
    @olehmarchenko18227 ай бұрын

    Трохи дивно, що якісь монети з двух главим орлом 😮

  • @NM-ct6hx
    @NM-ct6hx3 жыл бұрын

    Я й не знала, що в Україні було і таке вбрання !

  • @andrii2475
    @andrii24755 ай бұрын

    Намисто з двоголовою куркою??? О_о

  • @M4L1y
    @M4L1y3 жыл бұрын

    2:16 знову на намисті видно цих двухголових курок? Це що герб рф ?

  • @mladadoner5135

    @mladadoner5135

    3 жыл бұрын

    то, мабуть, ще царські копійки

  • @arecestravi

    @arecestravi

    3 жыл бұрын

    Це герб РІ на монетах, що ходили у той час в РІ, зважаючи на Миколаївську область. Якщо б це були більш західні області, це могло б бути монисто з австрійських крейцерів, теж з двоголовим орлом. А взагалі-то, двоголовий орел - це герб Священної Римської Імперії при Габзбургах. Мало лі шо раки зп..вкрали, це не привід їм це дарувати, або вирізати з власної історії.

  • @user-gv1no2eh1u

    @user-gv1no2eh1u

    3 жыл бұрын

    @@arecestravi 👍👍👍

  • @intonathiy5656

    @intonathiy5656

    9 ай бұрын

    Цей герб московія вкрала у Візантії

  • @user-hc5yo5ne9g
    @user-hc5yo5ne9g3 жыл бұрын

    Извините, но это наряд красивый - но.... к Николаевской области он не имеет никакого отношения. А уж песня - это точно Николаевская область?? Имею право так говорить, моя бабушка из Веселиновского района - и я видела еще ее наряд , когда она была молодой. Выходила замуж она в ... 1918 году. И проживаю я в Николаеве. Пардон - этот наряд не из Николаевщины. И песня из Западной Украины. Зачем гнать такую халтуру - хоть бы в музей местный зашли!

  • @karoline1668

    @karoline1668

    3 жыл бұрын

    Пісня до наряду немає ніякого відношення. Це просто українська народна пісня в сучасній обробці, яка грає на фоні і в багатьох інших відео. А щодо самого національного костюму, то стверджувати нічого не можу, оскільки я не з Миколаївщини.

  • @taraspetrovich8711

    @taraspetrovich8711

    2 жыл бұрын

    Ну, тогда, покажите наряд Николаевской области, спойте и, для полной картины, станцуйте.

  • @user-hc5yo5ne9g

    @user-hc5yo5ne9g

    2 жыл бұрын

    @@taraspetrovich8711 я что в вашем понимании ... дрессрованное животное. Это западенская песня - здесь поют Цвете терен и Ой, мороз, мороз! песня "агрессора" - ну здесь то проживают исключительно "агенты кремля"

  • @taraspetrovich8711

    @taraspetrovich8711

    2 жыл бұрын

    @@user-hc5yo5ne9g Видите-ли,.. я в замешательстве ибо ваша фраза: "я что в вашем понимании ... дрессированное животное." написана в утвердительной форме (без вопросительного знака в и есть слово "что") не буду возражать. Кроме того, похоже, вы чрезмерно взволнованы ибо есть ошибки. Решил не нагнетать ситуацию.

  • @user-hc5yo5ne9g

    @user-hc5yo5ne9g

    2 жыл бұрын

    @@taraspetrovich8711 Извините, но я пишу комментарий, а не сдаю экзамен в университет. Вы мне предлагали сплясать и спеть перед кем - я так поняла перед вами. Вы не увидели в этом несколько - с вашей стороны - ошибки в поведении с людьми ( это далеко не грамматическая ошибка - это несколько хуже!). Но этот проект от начала до конца в сопровождении западенских песен. Такого в остальной Украине (вне западенщины) не было никогда.

  • @innakoretska
    @innakoretska3 жыл бұрын

    Чекаю на Дніпропетровську область з нетерпінням) і дякую авторам за колосальну роботу!

  • @user-pr2qx3nz3s

    @user-pr2qx3nz3s

    3 жыл бұрын

    Вже є. Дуже гарно.