Souboj cenově atraktivních přesných multimetrů

Ғылым және технология

V dnešním videu se podíváme na trojici přesných polo-laboratorních multimetrů. Takové potřebujeme pokud máme požadavky na maximální přesnost měření. Jak si vedou mezi sebou? Odráží cena kvalitu? Jak si vedou v porovnání s obyčejným multimetrem?
Recenze Aneng na Elektrolab: www.elektrolab.eu/blog/podrob...
Ověření přesnosti Anengu na Elektrolabu: www.elektrolab.eu/blog/presno...
Odkazy na Aliexpress:
UNI-T 61E+ (zvolte správnou variantu E+ !)
s.click.aliexpress.com/e/_AniHbd
Owon B41T+
s.click.aliexpress.com/e/_ABmZNp
Aneng AN871
s.click.aliexpress.com/e/_AmxTkr
Kaiweets HT118A (slevový kód zní: JB10)
kaiweets.com/collections/elec...
Kapitoly:
0:00 Úvod
2:49 Hlavní Multimetr
5:48 Volba vzorků do testu
6:41 Tabulka
7:08 Měření Napětí
10:36 Měření Proudu
15:23 Srovnání Parametrů
16:19 Srovnání Pípání a Diod
19:00 Srovnání Displejů
20:21 Srovnání Napájení
22:46 Fyzické vlastnosti
25:59 Vnitřní provedení
31:26 Obsah balení
34:24 Shrnutí
36:49 Bonus - přetížení

Пікірлер: 148

  • @LTrunda
    @LTrunda2 жыл бұрын

    Super, děkuji za potvrzení, že jsem si před rokem vybral správně toto Uni-T ;-) Přesně mezi těmito jsem se rozhodoval a jsem rád, že jsem zainvestoval. Ano, teplota mrzutě chybí, trošku mě štve, že do pípáku se dostává příliš mnoho kroky a smutné je to, že si neumí pamatovat to, že jsem vypnul auto-off. Otravné a tak trošku nebezpečné je to, jak s každým přepnutím fakt brutálně pípne, přičemž při indikaci, že za pár sekund dojde k automatickému vypnutí, mi několikrát probudil prcka vedle v ložnici 😀 Ale jinak měří luxusně a člověka potěší to, že mu může vždy věřit. Zajímavý a ne asi běžný bonus je to, že to má jak diodový pípák, tak i odporový ;-)

  • @janmorphe00101001
    @janmorphe001010012 жыл бұрын

    Super srovnání a rozbor detailů, jak už jsem někde psal, měřáků mám relativně dost, ale kdybych vybíral další, mám super vodítko. Díky 😉

  • @radekhermanek128
    @radekhermanek1285 ай бұрын

    Měření teploty buchty🤣🤣🤣🤣 Né, vážně, jsi fakt super!! Díky Tvé recenzi jsem koupil UniT UT161E.... Bude to můj mazlík😻 Díky a víc takových videí....vysvětluješ věcně, srozumitelně a poučně... Hodně zdaru, kamaráde!😊😊

  • @janhustoles894

    @janhustoles894

    5 ай бұрын

    Dobrý den, měl bych malou prosbu. Mohl byste prosím u svého nového UT161E změřit odpor mA bočníku? Pořídil jsem si minulý měsíc UT61E+ z Alíku a odpor bočníku mám 5R2, což nesedí s hodnotou uvedenou ve videu. Tak by mě zajímalo, jestli UNI T začal dělat asijský model jinak nebo jestli jde o obecnou vlastnost obou modelů. UT161E by měl mít jinou vstupní ochranu, ale jinak by měl být s UT61E+ totožný, nebo to bych alespoň předpokládal. Díky moc.

  • @MPanc
    @MPanc Жыл бұрын

    Díky!

  • @amperak
    @amperak2 жыл бұрын

    Super srovnání. dokonce pujde i na litiovku provozovat :)

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Vypne se při cca 3,56V, takže víc než dostatečná rezerva pro lithium :D Naštěstí už nějakou dobu mám 4x AAA eneloopy pro, tak konečně budou napájet něco, co je hodno jejich japonských kvalit 😁

  • @radoslavmichalkopera

    @radoslavmichalkopera

    Жыл бұрын

    Amperák je všade aj tu.

  • @tomasjanovsky7427
    @tomasjanovsky74272 жыл бұрын

    Velké díky!

  • @martinmartim7096
    @martinmartim70962 жыл бұрын

    Další vynikající video.

  • @marianpetko7732
    @marianpetko7732 Жыл бұрын

    pekne a objektívne spracované, klobuk dole.

  • @ales_xy
    @ales_xy2 жыл бұрын

    Super video!

  • @marekquarda8023
    @marekquarda80232 жыл бұрын

    Nemohl jsem si nevšimnout toho přeblíkávání UNI-T. Každopádně díky za video a přeji hezký den.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Preblikavani jako ac DC? To byl naschvál zvolený smart mód

  • @chozechoze6945
    @chozechoze69452 жыл бұрын

    Jiří, dávám Vám palec hore

  • @milo2karel
    @milo2karel Жыл бұрын

    Super video Jirko, moc diky. PS: Čas se měří v sekundách a úhel ve vteřínách, alespoň podle SI. Viz. tabulka 12:14, doba měření

  • @mikrob5931

    @mikrob5931

    Жыл бұрын

    Podívá-li se člověk do Slovníku spisovného jazyka českého na slovo „vteřina“, dočte se: vteřina 1. šedesátá část minuty; sekunda, 2. expr. chvilka; 3. šedesátina úhlové minuty. Z jazykového hlediska jsou vteřina a sekunda synonyma. Já osobně s tím nemám žádný problém. To je daleko horší angličtina, která například pod slovem "power" často chápe sílu, výkon i energii.

  • @tibortamasi4614
    @tibortamasi46142 жыл бұрын

    Ja mam UNI-T 890 a tiez je na 1,5V baterie , je to velmi dobry stroj som s nim nadmieru spokojny

  • @jardaburian3386
    @jardaburian33862 жыл бұрын

    Při výběru multimetru jsem se přesně mezi těmi třemi rozhodoval. Owon prohrál kvůli pípání a uni-t byl za mě úplně nejlepší, bohužel měření teploty byla pro mě killer feature, tak jsem vzal aneng. Teď mě to trošku mrzí, ale ne tolik 😃

  • @tomasotta7916
    @tomasotta79162 жыл бұрын

    DT 830, zamačknul jsem slzu - vzteku, ale hold dřív nic moc za rozumný peníz nebylo. Jinak trdičně bezva srovnání - díky. Jen pořád nějaké pípání to už se nedá vydržet - JÁ UŽ SE Z TOHO ZBLÁZNÍM 😄😁😆

  • @DreitTheDarkDragon
    @DreitTheDarkDragon5 ай бұрын

    Koukám na UNI-T 161D (ten má i termočlánek) a trochu mě mrzí ta velikost pojistek - u svýho staršího co mám asi 10 let jsou na desce dvoje rozteče, stačí držáky pojistek odpájet, zapájet o díru vedle a pak tam pasují normální evropský pojistky. Vypadá to že u tohohle to tak snadno nepůjde, což je docela škoda. Edit: tak dále zmíněno že UT161 už má EU rozměr pojistek (hurá!), prozkoumám co dorazí do práce :)

  • @janpichrt
    @janpichrt2 жыл бұрын

    Uz dlouho pouzivam tyhle handheldove meraky pouze od Brymenu, sice mam tu nejvyssi radu :) ale urcite maji taky nejaky entry model... a alespon neklamou ratingem :) jako drtiva vetsina ostatnich vc. nekterych z tohoto testu :)

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    od tech velkych vyrobcu to chce kupovat kdyz uz, tak jen ty vyssi rady. V nizkych hladinach nejsou kompetitivni.

  • @MrCarloss70
    @MrCarloss702 жыл бұрын

    Já bych jen doplnil, že u testu kontinuity je zajímavý jeden parametr: Do jakého odporu MP povačuje kontinuitu za kontinuální a jakým napětím vůbec měří odpory a kontinuitu (jak co do velikosti tak co do typu - AC/DC - světe div se, i s měřením R AC napětím jsem se setkal a zhrozil jsem se.). V mnoha aplikacích je to celkem důležitý parametr. U měření kapacit pak jakou frekvencí a jakým napětím kapacitu měří, případně jestli ji měří jako definované nabíjení, či vybíjení. I to mají MP různé.

  • @xxvojtax
    @xxvojtax2 жыл бұрын

    Díky za test. Právě mě odešel můj letitej Uni-t UT58C (při měření primáru na 3f trafu mě začal nepřetržitě pípat na rozsahu AC 750V a AC 20A a po rozebrání sem neobjevil žádnou chybu). Láká mě zase Uni-t, jen ta cena se mně nelíbí.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Ta cena je právě nádherná, uni-t jsou kvalitní trvanlivé stroje za velice příznivé ceny.

  • @xxvojtax

    @xxvojtax

    2 жыл бұрын

    ​@@jiribekr Proti kvalitě nic, jak sem psal, sám už mám Uni-t mraky let a doteď dobrý a přesnost na to moje bastlení taky OK. Ale když se podívám na oficiální obchod Uni-t na Ali, tak tam je 161E za 3100,- a to už je otázka, jestli něco málo nepřihodit oželet pád funkcí a nepodívat se třeba po Fluke, Metrel.... Paradoxně sem našel 161E v Čechách za 2500,-, tak zkusím Číňanovi napsat, jestli umí něco s cenou udělat.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    161E je pro evropský trh a má lepší pojistky než 61E+

  • @xxvojtax

    @xxvojtax

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr No právě proto se po něm dívám.

  • @xxvojtax

    @xxvojtax

    Жыл бұрын

    @@jiribekr Tak 161e je doma, sice už nějakej čas, ale nebylo kdy se v něm vrtat. Ale zeptám se tě, zmiňuješ v testu připojení k PC. Zkoušel sem to na hlavním PC, kde mám Win 11 nejsu schopnej to rozchodit a na starším, kde mám Win 7 jede naprosto v pohodě, předpokládám tím pádem že je problém v ovladači. Na jakým Windows jsi to zkoušel ty? Při pokusech o rozchození se mně ale podařil vyřešit jeden nedostatek, kterej měřák má a to autoOFF, kterej se po připojení USB donglu deaktivuje, takž sem do multimetru přidal jeden magnet a je po problému.

  • @Thales_WH
    @Thales_WH2 жыл бұрын

    Dobrá recenze a velmi podrobná! Jen si nemyslím, že by měření parametrů tranzistorů bylo dnes k ničemu (dělám to velmi často), naopak si nepamatuju, že bych kdy použil bargraf. Teplotní sonda by u Uni-T bodla.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Na test tranzistorů doporučím součástkový tester, je jich mnoho provedení, jeden jsem kdysi ukazoval ve videu se vším o multimetrech. Měření hfe multimetrem je v době těchto testerů opravdu nesmysl, proto bych místo toho bral měření teploty.

  • @Thales_WH

    @Thales_WH

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr 100 lidí, 100 různých potřeb. Mám specializovaný přístroj na měření teploty i tranzistorů (nikoliv běžný tester, jelikož ten ukazuje často pěkné koniny, respektive měří v nevhodném režimu). Reagoval jsem na tvé prohlášení, že měření tranzistorů je zbytečnost. Hodí se oboje a co z toho víc je čistě individuální. Neber to ani jako kritiku, ani jako konfrontaci, jen jako drobnou poznámku ke tvému prohlášení, kterým jsi si zdá-se zcela jistý. Dokonce ani výměna 9V baterky jednou za pár měsíců mě nes..., nicméně přiznám, že ty AAAčka jsou o chlup lepší.

  • @laszu7137
    @laszu71372 жыл бұрын

    Mám UT139E už několik let, je na 2xAA baterie. Pojistky byly taky nějaké palcové podivnosti, ale 600V/600mA místo originální rovnou pasuje 6x30mm a té 600V/10A jsem jednoduše přivohnul držáky na 5x25mm. Ohledně pojistek je taky zajímavé, že pod krytem baterií je přístupná pojistka mA rozsahu, 10A je až vyloženě uvnitř, tedy odlišně, než multimetr ve videu. Ochrana vstupu je 3xPTC a 3x MOV. Na tomto modelu často využívám rozsah napětí s nízkou impedancí, na vybíjení indukce na kabelech.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    LowZ a měření teplot, to by tento multimetr jistě užil

  • @laszu7137

    @laszu7137

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr Jo, bohužel už se nevyrábí. Dá se koupit verze S, což je sice totéž, ale díky negativnímu displeji znatelně dražší.

  • @chozechoze6945
    @chozechoze69452 жыл бұрын

    ,,,,jak favorit na rozbité silnici,,,,,

  • @MPanc
    @MPanc Жыл бұрын

    Díky za parádní recenze. Na základě této jsem si chtěl koupit UNI téčko, jenže ono prostě není a čert ví jestli někdy budou ach jo....

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Na aliexpressu jich jsou mraky. A v Česku se prodává UT161E - je to stejnej multimetr, akorát má lepší pojistky.

  • @MPanc

    @MPanc

    Жыл бұрын

    @@jiribekr Právě ten jsem chtěl, nejdříve dostupnost koncem února pak začátkem Března a dnes napsali, že až koncem května. Z AliExpress se mi meřák brát nechce, kvůli záruce. Nikdo neví proč ty UNI-T teď nejsou u nás k mání.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    V Česku se dají sehnat jen některé modely UNI-T, protože nemají žádné poradné distributory. Například když jsem sháněl LCR metr UT622, tak v Česku byl k sehnání jen UT622A. Za stejnou cenu jako UT622A jsem z Číny koupil UT622E, který má navíc měření při 100kHz a měří i odpor stejnosměrnou metodou. Unitrendy je někdy fakt lepší kupovat z aliexpressu...

  • @joejog9682
    @joejog96822 жыл бұрын

    k tomu samovybíjení LiIon náhrady za 9V baterii (se step-up měničem). Existuje řešení, stačí na to jeden tranzistor (např. BD235 nebo podobný) a ten připojit kolektorem na mínus vstup měniče (MT3608) , emitorem na mínus výstupu z nabíječky (TP4065), báze jde na mínus vstupu multimetru. Plusová větev jde přímo (výstup z nabíječky- vstup měniče a výstup z měniče na vstup plus multimetru. Není potřeba tak zasahovat ani do měniče, ani do multimetru a nic podobnýho. Klidový odběr se sníží na cca 1-2 μA (t.j. o mnoho méně než bez tohoto tranzistoru). Takto akumulátor vydrží klidně i více jak rok nabitý, aniž by se vybil. Odběr odebíraného proudu je omezen na cca 100mA, což v případě multimetru vyhovuje s rezervou, napájím tak i multitester součástek, který odebírá cca 60mA. Je potřeba použít LiIon článek s ochranou proti vybití, protože multimetr díky měniči dostává do poslední chvíle 9V a neukazuje tak pokles článku.

  • @rsfrde5749
    @rsfrde5749 Жыл бұрын

    Mám už leta letoucí UNI-T ut 70a a jsem maximálně spokojenej.

  • @user-sz1go3xq8t
    @user-sz1go3xq8t5 ай бұрын

    Video super a nakonec zvítězil UT161E. Vše dle očekávání až na jednu docela nemilou věc a tou je vnitřní odpor na proudových rozsazích mA a uA (vstup jištěný 600mA pojistkou). Pro rozsah mA jsem naměřil vnitřní odpor 6R a na uA rozsahu dokonce 0,5k. Nevím, zdali se nejedná o závadu, ale řádově je to horší, něž ve srovnávacím testu. Zjištěné hodnoty mě přijdou jako špatný vtip u výrobku této cenové kategorie. Poslal jsem dotaz na specifikaci tohoto parametru výrobci.

  • @THS92
    @THS922 жыл бұрын

    Ja som pred vyberom 1. hobby meraku niekde cital ze UNI-T je popredna taiwanska firma na meraky a ze za svoje dukaty dostanem schopny merak. Tak som si kupil UNI-T a som spokojny. Hlavne ten pipak je naozaj fajny.

  • @jankosnar2908
    @jankosnar29082 жыл бұрын

    Ahoj mistře,kolik by stála 8 ah baterie na parkside performance x20v, moc děkuji Honza Košnar

  • @brnislav
    @brnislav Жыл бұрын

    Pekne porovnanie, zisiel by sa tu tiez Victor/RuoShui 86E (aj ked ten ma iba ±(0.1%+10) DCV) a Habotest/Kaiweets HT118E (ktory v dobe kedy toto video vzniklo asi este nebol na trhu).

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Kaiweets HT118E uvidíme ve videu s hobby multimetry :) Victor má hodně zajímavý multimetry, ale obávám se že se už nevyvíjejí a je to slepá ulice.

  • @tomasjanik6540
    @tomasjanik6540 Жыл бұрын

    Ja mam maly klestacek uni t. Umi mnerit velky kapacity a stejnosmnerny proud. Rms napeti. A ma detektor kabelů ktere sou pod napětim. Pouzivam ho vyhradně. Plus ma spoustu dalsich funkci treba vypnuti auto off nulovani odporu mnericich sond atd. Myslim ze je to tip ut210 a jsem maximalne spokojenej. Jinak 9v baterie ma vyhodu pribopravach led zarovek. Rozsviti i 12v diodu v diodoven testu.

  • @talik69
    @talik699 ай бұрын

    8:09 v návodech se ale píše chyba z HODNOTY plus digity (které si přepočtu dle měřené hodnoty a po sečtení získám celkovou chybu z hodnoty, což je to co mne při měření obvykle zajímá), chyba z rozsahu plus digity by nedávalo ani smysl uvádět protože ty digity jsou taky chyba z rozsahu

  • @mikrob5931
    @mikrob5931 Жыл бұрын

    Tp je pravda, ale co brání výrobci kompenzovat to na nulu aspoň při nezasunutých kabelech? Mám Metex 3830, kde svtí 1 pF, UNI UT132D, kde svítí 10 pf a UNI UT-133A, kde svítí nula pF. A s kabelama se to zvedne cca o 5-10 pF. Jenom můj nový nejlepší měřák OWON B41T* má už bez kabelů 70 pF. Tak mne zajímalo, zda to dělají i jiné měřáky. Jinak jsem si uvědomil,proč některé dražší měráky ukazují Uf diod pouze do červené či žluté LED, přestože rozsvítí i zelenou a modrou či bílou. Přístroj se totiž při tomto měření přepne do nejpřesnějšího rozsahu pro 2V což znamená, že přístroje s odečtem 1,999, 1,9999 a 2,1999 u tohoto napětí končí. U diod se na vyšší rozsah nepřepnou. Mám UT133A s odečtem 5,999 a ten nejenže rozsvěcí všechny barvy LED, ale protože má nejpřesnější rozsah pro diody do 5,999 V, je tedy schopen zobrazit i všechna napětí. Stačí mít napětí pro diody naprázdno do cca 3V.

  • @hipolmo
    @hipolmo2 жыл бұрын

    Keď môžete owonu sa vyhnite, mne vydržal tak rok, a to bol na občasné merania... Postupne začne odchádzať hlavný prepinac koli zlému kontaktu (stále sa vypína a restartuje) meranie maleho odporu meria pri kazdom zapnuti inak, raz majú meracie šnúry 0,7ohm a inokedy aj 10ohm... Voltmeter v automatike začal ukazovat cca 0,47V len tak naprazno, po vyskratovani snur pomaly padne na 0V, v manualnom režime to ako tak ide... Keď bol nový tak to všetko fungovalo, ale postupne sa to rozpadáva... Možno zlý kus, ale každopádne ja už owon ee.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Slyšel jsem o nich to samé po vydání videa

  • Жыл бұрын

    Po čtvrt století na uni-t DT839D (na 9 V) pro indikaci žití zinkouhlíkatek bych koukám měl konečně přejít na něco rozumného. A to mám již druhý: Prvním jsem měřil odpor Temelína. ;)

  • @jandouda6845
    @jandouda68452 жыл бұрын

    Skvělé srovnání Jirko 😉👍👏 ten pípák je to po čem koukám nejvíc. Na mým UNIT UT203 není podsvícení dipsleje, měřící šňůry taky nestojí za moc, a hlavně je tam strašně slabý pípák až mě to štve, v kraválu nejde vůbec slyšet 😠 dělal někdo z vás na tomhle multimetru úpravu na vyšší hlasitost pípáku? Docela by mě to zajímalo... Teď jsem si pořídil Voltcraft VC330 a to je jiná liga. Jen má displej na stranu a při měření diod nezobrazí úbytek napětí vyšší než cca 2V... Ale pro mé obyčejné elektrikářské měření plně postačí 😉

  • @aloiskorcak1653

    @aloiskorcak1653

    2 жыл бұрын

    U jednoho unit měřáku jsem na spodek udělal pár dírek, piezo jsem s deskou propojil káblíkem a piezo přichytil zevnitř na dno. Teď je to teprve slušně hlasitý. Ještě jsem si na spodek přilepil vytištěnou poznámku o propojení. Kdybych musel dovnitř měl fofr a neutrhl vodiče s desky či piezo měniče.

  • @Honzik_S
    @Honzik_S2 жыл бұрын

    Super video. Ale prosim prosim z jakeho filmuje ta ukazka na konci?

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Pripoutejte se prosím 2 - americká komedie parodujici jiné filmy, zde zrovna startrek

  • @martinsvec3785
    @martinsvec37855 ай бұрын

    Dobrý den. Super video jako vždy. Chtěl bych se zeptat jestli se uni t vypne i když se zrovna používá?

  • @jiribekr

    @jiribekr

    5 ай бұрын

    Všechny multimetry mají APO - auto power off. Po cca 15-30 minutách bez stisku tlačítek nebo pohybu voličem se multimetr uspí. Ze spánku jde probudit stiskem libov. tlačítka nebo pohybem voliče. Pokud to bude trvat déle (15-60 minut), multimetr se zcela vypne. Poté je třeba přejet voličem do polohy off a znova najet zpět. Takhle funguje vypínání u 95% multimetrů, včetně UNI-T UT61E+ neboli UT161E

  • @martinsvec3785

    @martinsvec3785

    5 ай бұрын

    Mockrát děkuji a přeji ať se daří

  • @MBprosoundservis
    @MBprosoundservis2 жыл бұрын

    S ovon B35T som krátkodobo meral aj 35A, aká mohla byť presnosť si netrúfnem povedať, ale tváril sa že mu to nevadí, samozrejme, opakovať to už pre istotu nebudem 😀

  • @dusandusko4631
    @dusandusko4631 Жыл бұрын

    planujem zakupit aneng an9002, co si o nom myslis?

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Nezkoušel jsem ho, takže nemohu posoudit

  • @Tomangelteam
    @Tomangelteam2 жыл бұрын

    Ahoj Jirko, chtel jsem se poptat na malickost. Zacal jsem delat dalkove skolu elektrikare a porad premyslim jaky multimetr do zacatku koupit. Hodne premyslim o tom klestaku 208, ten se mi moc libi a vse co kolem nej vsichni rikaji, vcetne vas. Pak taky premyslim jaky by byl opravdu nejlepsi, ten co umi 400 V 600 V ci 1000 V ? a kolik aby umel amper? abych hned po skole nemusel kupovat zase neco jineho. Myslim si, ze urcite nejaky 400 V mininalne a 16 20 A. Opravdu budu rad, za nejakou radu. Jsem vas fanousek a vase videa mam prolistovany nekolikrat.... hezky den Tomas

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    co do klešťáku ta HT208D nebo HT206D, a běžný multimetr klidněten UNI-T, chvíli jsem ho měl jako hlavního, než ho nahradil jistý Japonec :)

  • @frantavachal3559
    @frantavachal35592 жыл бұрын

    Dobrý den.Moc pěkné.Mnoho času.Nevíte prosím odkud posílá Kaiweets.Nerad bych řešil nějaký DPH nebo clo.Na těch jejich stránkách to nemohu najít.Děkuji.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    dph ani clo se neřeší, posílají to většinou z eu

  • @frantavachal3559

    @frantavachal3559

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr Ještě jednou děkuji.Další do sbírky.

  • @spac1565
    @spac15652 жыл бұрын

    Ahoj Jirko. Video jako vždy velice propracované. Neměl by jsi odkaz na ten napěťový normál?

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    s.click.aliexpress.com/e/_A6MbU0

  • @slofo22

    @slofo22

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr ahoj, mozem poprosit aj ja o link, ten ktory si dal vyssie nie je funkcny, vdaka

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    proto ty linky nerad dávám, musíš si na alíku vyhledat "voltage reference board" a koupit tu oranžovou

  • @mirobucko4
    @mirobucko42 жыл бұрын

    PeakTech 1070 DMM ja mam tento

  • @radoslavmichalkopera
    @radoslavmichalkopera Жыл бұрын

    Veľmi pekné videá. Mal by som návrh na nové video o meraní s multimetrami. Ak budeš mať niekedy príležitosť urobiť nejaké video s profi značkami - multimetrami s najlacnejšími aké ponúka daná značka. Napríklad Keysight U1231A, ........ Fluke...... a podobné. Prenosné zvlášť a stolové zvlášť. Raz som sa rozhodoval medzi Keysight a nejakým veľmi podobným, pre mňa neznámej značky, ktorý bol asi o 50,0€ (asi 1 200 Kč.) lacnejší. Vyhral Keysight len preto lebo som si pozrel manuály obidvoch. Manuály od Krysight nemá konkurenciu. Manuály od iných výrobcov sú síce rovnako hrubé ako má Keysight len je tam taká drobnosť. Keysight to mál len v jednom jazyku a tý ostaný to majú možno v piatich jazykoch na rovnaký počet strán.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Fluke bude v recenzi, je to model co nabízí řekněme kompletní funkcionalitu multimetru jakou by člověk čekal, a za (na poměry fluku) malou cenu. Ke Keysightu se bohužel jentak nedostanu. Navíc pokud vím, Keysight kašle na podporu pokud je to člověk a ne firma. Což mi přijde docela dost blbý. Doslova vám napíšou e-mail že jsou rádi že jste si koupili jejich produkt, ale že poskytují podporu jen firmám, protože produkt není určen pro domácí použití. Mimochodem fluke je na tom podobně. Defakto mi může být šuma fuk jestli koupím flukeho s 3 letou nebo doživotní zárukou, protože je to to samý jako nemit záruku vzhledem ke kvalitě jejich servisu pro Evropu.

  • @radocseplo
    @radocseplo2 жыл бұрын

    Mam dotaz ci by slo natočiť video o zajizdeni uhlíkových motorov napr.v aku skutkovac parkside performance plus výmena vazeliny v prevodovke za tu kvalitnejsiu.Vdaka

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Toto mám v plánu, jistě to přijde, dokonce mohu srovnat side-by-side parkside přístroj jeden nezajetý a jeden zajetý :)

  • @radocseplo

    @radocseplo

    2 жыл бұрын

    Super urcite to bude pre všetkých poučné a zaujímavé video ktore vela ludom ukáže ako sa to ma spravne robit! Vdaka za odpoved

  • @mikrob5931
    @mikrob5931 Жыл бұрын

    Ahoj Jirko, díky za tento test. Pořídil jsem si OWON B41+ a jsem spokojen kromě jedné věci. na rozsahu 22 nF mu i bez připojení kabelů svítí 64-74 pF a to se přičítá, takže kondenzátor 240 pF mi ukáže jako 310. Nemáš možnost podívat se, co ukazuje jiný tento přístroj? Mně to z něj kazí radost.... Díky Mikrob

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    dělá to každý přístroj, a můžou za to parazitní kapacity, zejména v měřících šňůrách. Pro měření malých kapacit a malých odporů se musí vždy vykompenzovat šňůry tlačítkem REL. U kondiků se kompenzují rozpojené, u odporů spojené.

  • @mikrob5931

    @mikrob5931

    Жыл бұрын

    @@jiribekr Parazitní kapacity to zřejmě budou, protože ta chyba se přenáší i do dalšího rozsahu 220 nF jako "7". Ale mě to píše i bez připojených kabelů a mám staršího Metexa M-3830, který na nejcitlivějším rozsahu 4 nF (také s rozlišením 1 pF) zobrazuje naprázdno pouze 2 pF (pravda, ten neměří kapacitu pomocí kabelů, ale v patici na těle přístroje). Navíc podle technických specifikací má ten OWON na rozsahu 22 nF mít chybu maximálně 15 dig a ne 75. Mohl by ses prosím podívat na pár svých přístrojů, kolik ukazují na kapacitním rozsahu naprázdno bez připojených kabelů? Díky moc Mikrob

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Však jak jsem řekl, jsou to parazitní kapacity. Zkus si vzít kratší a delší vodiče a dej je rovnoběžně k sobě, to bude sranda. Parazitní kapacita u měření kapacity multimetrem je ale prd v porovnání s LCR metrem. Tam stačí s krokosvorkama hnout o dva centimetry k sobě a můžu kompenzovat znova

  • @CrashPCcz
    @CrashPCcz2 жыл бұрын

    Ahoj. Jak Tě můžu "nadstandartně" podpořit? Super vidka, pomohly.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    V popisku videa jsou možnosti :) Šíření odkazu na video, nepoužívání adblocku (nebo používání youtube premium), členství, donate, je toho víc, každý podle svých možností a svého uvážení

  • @dominikdoubek3550
    @dominikdoubek35502 жыл бұрын

    Aktuálna cena uni-t na ali 99,45€ 🙁. Moj aktuálny merák Uni-t UT204+.

  • @777937777max
    @777937777max2 жыл бұрын

    Zdravím mám dotaz ohledně toho proč vám vadí baterie 9V? Jenom ze zvědavosti 😁 jinak supr video 👍

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Vzhledem k jejich ceně, kapacitě, a kvalitě těch nabíjecích jsou nevhodné do multimetrů, které žerou trochu víc. Člověk si pak nemůže pomalu ani dovolit zapnout podsvícení displeje

  • @Kwwwt

    @Kwwwt

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr Měnim baterku 9V v měřáku tak po třech letech cca? Mam UNI-T UT890C NCV a jsem z něj nadšenej.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Ve svém AM-530EUR jsem ji měnil každý půlrok A ten šedý metex třeba tolik chlastal, že jsem mu nakonec na záda přidělal několik 18650 a byl taky na půl roku klid. Akorát vypadal jak bomba 🤣

  • @777937777max

    @777937777max

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr děkuju za odpověd :)

  • @aloiskorcak1653

    @aloiskorcak1653

    2 жыл бұрын

    Když se koupí slušná znač. 9V např, Panasonic tak je výdrž multimetru o mnoho lepší, . Ale nestojí třicku. Je dobrý mrknout na datum, ležáky stojí za prd.

  • @honzagames92
    @honzagames922 жыл бұрын

    To já mám už druhé UNI-T UT131D a jsem maximálně spokojen, avšak odchylky měření neměřím a z dělání těch tabulek bych se zbláznil! (to první UNI-T odešlo mou blbostí).

  • @ja_peter
    @ja_peter Жыл бұрын

    Video je super ale to unit éčko je min raz tak drahé ako knkurence to je jasne ze potom bude lepsi . Skor by ma zaujimalo porovnat z napr UT139C ten stoji podobne

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    UT139C sice stojí podobně, ale přesnost 10x horší. Toto bylo srovnání cenově atraktivních přesných multimetrů se základní přesností 0,05%. A myslím že z videa jasně vyplynulo, že pokud chci takovouto přesnost, musím si zaplatit cca 3 tisíce, abych dostal skutečně OK měřák. Každopádně na měřák z rodiny UT139 bude recenze

  • 2 жыл бұрын

    Proč tě tak štvou 9V baterky? Jinak díky za video, je super :).

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Protože kvůli jejich nízké kapacitě a vysoké ceně si člověk musí 2x rozmyslet jestli si zapne podsvícení displeje nebo na to bude svítit baterkou. Navíc ty nabíjecí stojí za pytel

  • @samslab8977
    @samslab89772 жыл бұрын

    Otestuj Aneneg AN8009/AN8008

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Mám v plánu

  • @xennerable
    @xennerable Жыл бұрын

    Ahoj, keby si si mal vybrat medzi UT61E+ a UT195DS ? bez ohladu na cenu

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Ty dva multimetry mají jiné určení. místo UT61E+ doporučuju spíš UT161E (to samé, ale má lepší pojistky) UT61E+ / 161E jsou přesné multimetry, více do laboratoře nebo na stůl. UT195DS jsou odolné multimetry, může na ně pršet a přežijou pád. Je to přesnost a vyšší proudy, versus odolnost a dvojitý displej. Záleží tedy na tobě, co potřebuješ víc.

  • @xennerable

    @xennerable

    Жыл бұрын

    @@jiribekr dakujem za nazor. skor ako odolnost ma zaujali tie veci ako vfp, fazovanie a hlavne sampling 5x za sekundu pre hodnoty a 20x za sekundu pre bar. asi pojdem do toho UT195DS, robim viac s 3-fazovymi FM a motormi, na nejakej desatine voltu pri DC mne az tak nezalezi. naozaj ma ta UT61E+ presnost 0,05% pri DC ? nie je to preklep ?

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Vždyť je to ve videu dokázáno

  • @DvidS1332
    @DvidS13327 ай бұрын

    Zdravím Chcem sa spýtať ake idu poistky do Uni t ut161D a Uni t ut61D a kde ich môžem zohnať

  • @jiribekr

    @jiribekr

    7 ай бұрын

    61 mají britské 6,3x25,4 a 161 mají standardní 6,3x32 a 10,3x38

  • @DvidS1332

    @DvidS1332

    7 ай бұрын

    @@jiribekr na Aliexpresse oficiálny predajca Uni-t ich má v ponuke tak či sa im dá veriť?

  • @jiribekr

    @jiribekr

    7 ай бұрын

    To netuším, já je kupoval z farnellu

  • @jirizahradnicek2325
    @jirizahradnicek23252 жыл бұрын

    Jestli můžu požádat o informaci ohledně měření diod. Jak je na tom Uni-T, někde jsem zaslechl nebo četl, že snad by měl mít stejnou funkci jako Fluke multimetry, tj. v propustném směru jen krátké pípnutí, při zkratu nepřetržité pípání. Má to tento multimetr opravdu? Je to docela užitečná záležitost.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    ano, pípá a rudě svítí

  • @jirizahradnicek2325

    @jirizahradnicek2325

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr Tak to zní jako ideální multimetr pro začátečníka

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    tato funkce je velice domyšlená, šlehlou diodu krásně nabonzuje

  • @jirizahradnicek2325

    @jirizahradnicek2325

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr Je to super funkce která šetří čas a je hrozně návyková, mám jí v práci na Fluke. Doma mám Brymen a ten to bohužel neumí...

  • @DvidS1332
    @DvidS13327 ай бұрын

    Ahoj, super video, to chválim. Chcem sa spýtať či Uni-T ut161D alebo Uni-T ut139S Ten čo je vo videu je dobrý ale ja hľadám niečo lacnejšie tak či je ešte dobrý ut161D?

  • @jiribekr

    @jiribekr

    7 ай бұрын

    161 je vyšší řada než 139, je to vidět na přesnosti, použitých pojistkách, dataloggingu apod. Takže asi na základě osobních preferencí. Jo a bacha, 139 Série má falešný bargraf. 161 má pravý samozřejmě.

  • @DvidS1332

    @DvidS1332

    7 ай бұрын

    @@jiribekr Dík za odpoveď a myslím si že na moje účely stačí aj 161D že 161E už je úplne inde s cenou s kvalitnou

  • @liquid__tec
    @liquid__tec2 жыл бұрын

    Tobě nedorazilo k UNI-T 61E+ pouzdro? Já jsem při objednávce v záchvatu bez podrobnějšího zkoumání popisu objednal i pouzdro a teď mám pouzdra dvě :D Tak kdyby někomu pouzdro scházelo, napište mi :)

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Jej, tak pouzdro bych pro něj fakt bral. Napiš mi na e-mail pls 😁

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Díky moc za pouzdro :)

  • @belbegortrnka430
    @belbegortrnka430 Жыл бұрын

    Ja mam 25r merak dig stal 1500sk LG goldstar 311 ,,,,,,,,,,atomova elektraren stoji a som spokojny,,,,,,,,,,

  • @blad4944
    @blad49442 жыл бұрын

    Kamarád má UNI-T už 4 roky a je na 2 tužkové.

  • @cermakel4778
    @cermakel4778 Жыл бұрын

    Ve 31,50 je zmínka o SW k měřáku, že bude ukázán.... ale nikde už jsem to neviděl, to by mě právě zajímalo jak to ukazuje.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Jo, nakonec jsem na to zapomněl Ten SW vcelku funguje, akorát člověk musí mít nainstalovaný MS Office (bez Office od Microsoftu nefunguje datalogging)

  • @cermakel4778

    @cermakel4778

    Жыл бұрын

    @@jiribekr ...jojo, to by se dalo zařídit, ale právě jsem chtěl vidět tu grafiku toho SW. Sám používám stařičký Metex 3640D s původním SW který mi max. vyhovuje. Sleduji vybijecí a nab. křivky baterií a mužu si nastavit vzorkování a jakýkoliv "výsek" napětí, který mě zajímá a dát ho přes celou obrazovku... Klidně bych zainvestoval do něčeho modernějšího, ale chtěl bych to vidět nejdřív a něco k tomu vědět. SW Metexu je 30 lety starý, jede jen na Win 7 a starších OS ale je podle mě téměř bezkonkurenční (pokud neuvidím jiné) dík za odpověď - Čermák

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Já mám zase z půlky funkční (Z)metex M3860M. Tehdá obrovský hi-end stroj, ale jak se jim říkalo zmetex, tak to na ně docela sedělo. Žlutý Metex M3630 mi zdechnul kompletně sám od sebe, a nevyřešila to ani koupě nového kontroléru. M3860D zaprvé šíleně chlastal baterie, takže jsem mu na záda přilepil 4 lithiovky, ale hlavně se u něj začaly samy rozbíjet funkce. TrueRMS převodník je již mrtev, kapacity ani ohmy to neměří. Defakto už umí jen stejnosměrná napětí, stejnosměrný proud a "pípák" (který zde stojí úplně za houby). V té době měly hoodně funkcí, ale neskutečně se sraly, každou chvíli je lidi reklamovali u Conrada nebo GHV, což byli tuším jediní dva distributoři pro ČR. Nakonec (myslím taiwanský?) Metex jako firma skončil. Škoda, měřáky to byly vybavené. Ještě je dořešit aby pořád neumíraly, což se jim nepovedlo... Jinak dnes datalogguju svým UT61E+.

  • @cermakel4778

    @cermakel4778

    Жыл бұрын

    Dík za odpověď, já zase na ně nedám dopustit, koupil jsem časem ještě jeden na Aukru za pár korun a dobrý. Fakt je, že je používám výhradně na to sledování napětí těch grafů u baterek. Jinak dobrý, že jsem se nakonec dověděl, co používáš ty :-) Díval jsem se na něj ... nakonec jsem i našel ukázku té grafiky, o kterou mi zásadně jde. No - asi je to použitelné, jen mi bylo divné, že má pořád na obrazovce rozsah 220 V nahoru i dolu kolem nuly a při tom měří napětí molem 30 V Ale to se dá snad nastavit i jemněji na menší napští. Ale co mě zaujalo, byl Multimetr UNI-T UT181A který má přímo grafický displej. Myslíš, že by se to dalo pouřít na sledování průběhu třeba v rozsahu několika desítek minut na jednu stránku (teda pokud to stránkuje) No pročtu si manuál k tomu, ten by se mi líbil. Zatim dík za odpovědi - Čermák@@jiribekr

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    UT171 a 181 jsem kdysi fakt přemýšlel že zkusím, ale odradilo mě jejich naprosto šíleně špatně navržené napájení a už vůbec to nabíjení je děs

  • @honzasedy7309
    @honzasedy73092 жыл бұрын

    Jsem looser :( Po tom co jsem zjistil, že můj oblíbený letitý Metex M-3270D na DC rozsahu lže o skoro 2 desetiny voltu se mým hlavním měřákem stal Parkside PZM 2 A1. Mám sice i Habotest HT208D, ale ten je na stůl trošku nepraktický a navíc začímám nenávidět jeho display. Asi je čas na koupi něčeho lepšího...

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    Klídek, já jsem třeba kdysi měřil metrou PU500 a chvíli jsem jí i věřil 🤣 Můžeš se zamyslet co od meraku tak nějak očekáváš a co třeba s ním budeš do budoucna dělat, a pak už jen přeji spokojenost s vybraným zakoupeným strojem 😉

  • @ales_xy

    @ales_xy

    2 жыл бұрын

    Ten Metex by se měl dát zkalibrovat. Bohužel přesný postup zveřejněný jako obvykle není, ale tady je alespoň identifikace některých trimrů na desce: www.eevblog.com/forum/chat/metex-dmm-calibration-manual/?action=dlattach;attach=29121;image

  • @honzasedy7309

    @honzasedy7309

    2 жыл бұрын

    @@ales_xy O těch schematech vím. Bohužel mám 3270D což je nástupce 3270 a ten už nemá trimr. Možná by šlo hodnotu dotáhnout výměnou SMD rezistoru, ale to musí počkat až se mi přestanou klepat ruce :) Každopádně dík za informace.

  • @ladislavbeno6075
    @ladislavbeno60752 жыл бұрын

    Mam Uni-T UT139S uz roky a nie je na 9V baterie.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    S EBTN displejem ještě aby byl na devítivoltovky, to by ta scházelo. Mně spíš přijde, že devítivoltovky cpe UNI-T všude, a jen u opravdu žroutů dostane rozum a dá tužkovky.

  • @ladislavbeno6075

    @ladislavbeno6075

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr Mal som aj UT 139 C pred 5timi rokmi a tiež bol na 2x AA batérie. Tým len chcem povedať, že UNI-T určite nazačal robiť meráky na AA batérie až teraz, ale už roky. To len pri kúpe multimetra trebalo pozerať či je na 9V batériu (a vyhnúť sa mu) alebo na AA. Iba tie úplne najlacnejšie meráky mali 9V batériu.

  • @ladislavbeno6075

    @ladislavbeno6075

    2 жыл бұрын

    @@jiribekr Ešte mala poznámka k NCV. Tento tvoj merák UT 61E meria NCV na ľavom hornom rohu (nie v strede hore). Čiže keď priložiš len roh multimetra, tak ti bude detekovať spravne.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    nedetekuje spravne, samozrejme ze vim kde ma senzor, je neskutecne necitlivy

  • @zdenekdrazdil85
    @zdenekdrazdil85 Жыл бұрын

    Ahoj, předem bych chtěl poděkovat za tvoje testy elektroniky, jsou prostě super! Nedávno jsem si koupil měřák OWON B41T+ a dělá mi jednu takovou memilou věc. Při měření teploty, pokud chci rozsvítit podsvit displeje, tak se mi nepochopitelně změní i měřená hodnota na displeji. Po zhasnutí se to zase vrátí na původní úroveň. Natočil jsem to tady i na video: kzread.info6jLtYRcSjaU Mohl bych tě prosím poprosit, jestli by jsi nemohl zkusit, jestli ti to taky dělá? Nebo klidně někdo tady z komunity kdo ho taky má, jestli je to pouze chyba mého kusu, nebo je to vlastnost. Díky moc, zdravím: Zdenek.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Hlásí mi to video není možné přehrát. Každopádně Owon má více chyb. Jedna je ze zaholduje při změně podsvícení, druhá je ze občas dělá ptákoviny. Třetí je ze se mi poslední dobou skoro vůbec nepovedlo vypnout APO (je to spíš o štěstí). A když se probudí ze spánku, tak počítá stisk tlačítka. EDIT: už to jde. No, koukám, další bug na seznam.

  • @zdenekdrazdil85

    @zdenekdrazdil85

    Жыл бұрын

    @@jiribekr Tak to jsou docela nemilé zprávy. Pro mě je důležité i měření teploty, jinak bych šel hned do UniT. Asi Owon vrátím a vezmu nějaký Brymen.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Bude to lepší. Jinak na měření teploty jsou někdy lepší speciální zařízení pro teplotu, mají vlastní kompenzaci a měří přesněji než obyč random multimetr.

  • @zdenekdrazdil85

    @zdenekdrazdil85

    Жыл бұрын

    @@jiribekr Neměl by jsi nějaký typ na slušný teploměr za dobrou cenu? Potřeboval bych ho na rozumnou kalibraci teplotních čidel v chytrých domácnostech, takže aby měřil slušně kolem 20°C. Tady u toho měřáku jsem si ho chtěl vyzkoušet při této teplotě s nějakým laboratorním teploměrem, abych viděl odchylku a pak s ní při nastavování počítat. Je to pouze na občasné použití, tak se mi nechce kupovat nic moc drahého. Primární je funkce multimetru. Pokud by ale existovalo něco za rozumnou cenu pouze na teplotu, tak bych do toho šel. Už jsem i uvažoval jestli by nebylo lepší vzít normální kapalinový teploměr s rozlišením na 0.5 stupně.

  • @jiribekr

    @jiribekr

    Жыл бұрын

    Tip vůbec nemám, ale jsou takové krabičky, které umí různé sondy (K, PT100, PT1000 atd), a ty jsou dost přesné

  • @robertkovar8710
    @robertkovar87102 жыл бұрын

    K tomu pípání- často bývá problém ne v multimetru ale v oxidaci povrchu hrotů (niklování) , stačí třít o sebe nebo přegumovat. Nebo použít zlacené hroty jako u UNITu

  • @jiribekr

    @jiribekr

    2 жыл бұрын

    To je známá věc, ovšem pokud je měřák pomalý, ani obroušené hroty ho nezachrání

  • @martinsvec3785
    @martinsvec37855 ай бұрын

    Díky!

  • @josefmasek9047
    @josefmasek90472 жыл бұрын

    Díky!

Келесі