SOLIDO GRINDYS. Klijuojamų vinilinių dangų montavimas (2)

Nepriklausomai nuo vinilo dangos tipo, itin svarbus pagrindo paviršiaus lygumas. Tiesa, jei pasirinkta klijuojama danga, šis etapas jokiais būdais negali būti atliktas atmestinai. Klijuojama vinilinė danga prisitaiko prie pagrindo ir atkartoja jo nelygumus, tad laikui bėgant jie gali pasimatyti ir imituoti „celiulitą“, o toks vaizdas tikrai nedžiugintų.
Klijuojamos vinilinės grindys gali būti montuojamos ant bet kokio lygaus, tvirto ir sauso paviršiaus. Esant didesniems nelygumams būtina pagrindą šlifuoti ar lyginti specialiomis priemonėmis. Jų pasirinkimą lemia pagrindo tipas: betono pagrindas lyginamas remontine mase, o OSB plokštės - medžio glaistu. Kruopščiai paruoštas pagrindas turi būti gruntuojamas giluminiu gruntu. Kitas žingsnis - išlyginamojo mišinio liejimas.
Ar šiuos žingsnius galima praleisti, jei pagrindas atrodo praktiškai idealus? Nors darbų eiga kiek kitokia, lygaus pagrindo užtikrinimas - būtinas. „Plika akimi“ tam tikri nelygumai gali būti sunkiai įžiūrimi, tačiau net ir minimalios duobutės gali pakenkti galutiniam darbo rezultatui, tad taip palikti jų nerekomenduojama. Prieš atliekant paviršiaus lyginimo darbus, būtina viską išsiurbliuoti, kad neliktų dulkių, statybinių likučių ar kitų nešvarumų. Kiti etapai - paviršiaus gruntavimas ir glaistymas.
Išlyginamasis mišinys garantuos nedidelių nelygumų pašalinimą. Jo storis gali siekti iki 2-3 mm. Kokį glaistą pasirinkti? „Solido“ pataria visuomet vadovautis vinilo dangos gamintojo rekomendacijomis, o įsigijus tinkamą mišinį jį vertėtų naudoto pagal instrukcijas. Padengus visą paviršių glaistu ir jam išdžiuvus iki 2,5 proc. santykinės drėgmės, rekomenduojama jį šlifuoti su betono šlifavimo mašina. Vėliau pagrindas tvarkingai išsiurbiamas ir vėl nugruntuojamas giluminiu gruntu.
Pasirūpinus lygiu grindų pagrindo paviršiumi, lieka ne mažiau svarbus etapas - klijavimas. Tiesa, reikėtų žinoti, jog vinilinės dangos itin jautrios temperatūrų skirtumams, tad prieš montuojant šią dangą, ji patalpoje turėtų būti bent 48 val., kad pasiektų kambario temperatūrą. Patalpos temperatūra turėtų būti ne mažesnė kaip 18-20 °C šilumos, o drėgmė - neviršyti 60 proc. Jeigu įrengtas grindų šildymas, būtinai jį išjunkite likus bent 3-4 paroms iki vinilo dangos klijavimo ir neskubėkite iš karto po montavimo įjungti - palaukite bent 3 paras.
Vinilinės dangos yra klijuojamos prie pagrindo su lanksčių dangų klijais. Kiekvienas dangų gamintojas turi rekomenduojamų klijų sąrašą, kuriuo ir reikėtų vadovautis. Klijai gali būti pilami ant paruošto paviršiaus arba dozuojami mentele su dantukais. Klijais dengiamas plotas, kurį galima patogiai pasiekti. Tiesa, vertėtų klijų naudojimo instrukcijoje pažiūrėti nurodytą klijų nugarinimo laiką.
Užpylus klijus ant grindų pagrindo, jie išskaidomi statmenai klojimo krypčiai, vėliau - lygiagrečiai. Turi susidaryti vientisas, tolygus sluoksnis. Klijais padengto ploto pabaiga turi būti už plytelių ar lentelių ploto ribos.
Įprastai klijuoti vinilo plyteles ar lenteles pradedama patalpos viduryje ir judama į kraštus. Šių rekomendacijų derėtų laikytis, nes tai greičiausias ir patogiausias būdas dangai klijuoti. Greta klojama plytelė su maksimalia jėga stumiama prie jau sudėtos eilės. Taip pat su savimi reikėtų turėti drėgną šluostę klijų pertekliaus pašalinimui nuo siūlių. Atlikus klijavimo darbus, būtina dangą suvoluoti statybiniu volu. Taip pašalinami oro burbuliukai ir tuo pat metu užtvirtinamas paviršiaus ir vinilo dangos sukibimas. Ant dangų vaikščioti ir jas plauti rekomenduojama ne anksčiau kaip po 48 val.
Galbūt iš pirmo žvilgsnio paviršiaus lyginimas ir vinilo dangos klijavimas neatrodo itin sudėtingas, bet dažnai šis darbas dėl patirties stokos tampa tikru iššūkiu. „Solido“ specialistai pataria klijuojamos vinilinės dangos montavimą patikėti savo srities profesionalams.

Пікірлер