СКАЗ / Rabies Lyssavirus

Навчальний відеоматеріал призначений для студентів 2 курсу медичних факультетів та відповідає робочій навчальній програмі підготовки магістра медицини й магістра педіатрії, галузі знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальності 222 «Медицина» і 228 «Педіатрія», кваліфікації професійної «Лікар» і «Лікар-педіатр».
*Примітки. На сьогодні в Україні для активної імунізації проти сказу використовують такі інактивовані вакцини як Верораб, Індіраб, Рабіпур.
СКАЗ - кат людства. В розробці ефективних методів його лікування приховується Нобелівська премія…
Спробуємо розглянути основні характеристики загадкового вірусу-вбивці (від якого щорічно в світі помирають понад 55 тис. людей) та спростувати найпопулярніші міфи про сказ:
☑️ Небезпечними для людей є лише «скажені» тварини.
☑️ Вакцинація - це 40 ін’єкцій в живіт.
☑️ Сказ - це виліковне захворювання.
☑️ Тварину, яка покусала, необхідно обов’язково вбити.
Інформація орієнтована для студентів медичних університетів та біологічних факультетів.
#Сказ #АнтирабічнаВакцина #ОбережноСказ #СмертельнеЗахворювання

Пікірлер: 6

  • @elena-korn
    @elena-korn4 жыл бұрын

    Дякую за максимально розгорнуте освітлення данної теми 👏👏👏

  • @user-qc9uw8th8t
    @user-qc9uw8th8t6 ай бұрын

    Здравствуйте, спасибо огромное за материал. Метод терапии личинками довольно интересная практика, но необходимо, что бы пациент был под контролем врача)

  • @user-qo7hg5lh9u
    @user-qo7hg5lh9u Жыл бұрын

    Дякую за матеріал😊

  • @user-xx6gj8tb5x
    @user-xx6gj8tb5x7 ай бұрын

    Корисно знати 👍

  • @vedmahela
    @vedmahela4 ай бұрын

    А як це недостатньо імунізована тварина? І чи діє той самий механізм в людей?

  • @KrystynaKrupiei

    @KrystynaKrupiei

    3 ай бұрын

    Недостатня імунізація у тварин на практиці може бути наслідком введення неповної дози препарату, наприклад, якщо тварина зробила різкий рух і не вся доза потрапила в організм. Або коли вакцина втратила строк придатності, й антиген зменшив ефективність. Щодо людей такі спостереження не описані в літературі, але є випадки, коли своєчасне щеплення не допомагало, оскільки укуси тварин були занадто близько до ЦНС (напр., губи), й хвороба після специф. профілактики стрімко розвивалася. Такий смертельний випадок сказу (Rabies encephalitis in children: a resurgence of a fatal anthropozoonosis. Посилання (може не відкритися...): www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6307015/) минулого року обговорювали з колегами на конференції.

Келесі