Sex working - zagrożenia i redukcja szkód w branży usług seksualnych - dr Agata Dziuban

Wykład gościnny dr Agaty Dziuban odbył się w ramach wydarzenia Festiwal Seksualności 2022, organizowanego przez Koło Naukowe Seksuologii Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.
Sex working to inaczej praca seksualna. Osoby świadczące takie usługi zmagają się z różnymi problemami takimi jak np. ograniczony dostęp do publicznej służby zdrowia. W dużej mierze są to migrantki, które nie posiadają dokumentów uprawniających je do przebywania na terenie danego kraju, a ze względu na swoją zależność od osób trzecich i trudną sytuację, są narażone na wyzysk i przemoc. Z czym na co dzień zmagają się osoby świadczące usługi seksualne? Jak zredukować szkody, z którymi spotykają się osoby wykonujące taką pracę? Na te i wiele innych pytań odpowiada dr Agata Dziuban, socjolożka i pracowniczka pomocy społecznej.
dr Agata Dziuban - Socjolożka i pracowniczka pomocy społecznej, adiunktka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaangażowana w realizację projektów badawczych poświęconych kształtowaniu polityk w zakresie HIV w Europie oraz mobilizacji ruchu pracownic i pracowników seksualnych w regionie. Członkini Sex Work Polska, koalicji na rzecz praw pracowników seksualnych w Polsce. W latach 2014-2016 policy officer przy International Committee on the Rights of Sex Workers in Europe (ICRSE).
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: web.swps.pl/strefa-psyche.
#pracaseksualna #redukcjaszkód #seksuologia

Пікірлер: 457

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS8 ай бұрын

    Zgodnie z zapowiedzią wracamy do Was z informacjami na temat debaty. Webinar poświęcony zagrożeniom i redukcji szkód w branży usług seksualnych odbędzie się on-line w dniu 23.10.2023 r. o godz. 17.00 na kanale Strefy Psyche pod linkiem: kzread.info/dash/bejne/k3V93Manab20gdI.html Czym jest praca seksualna i jakie przybiera formy? Jak wygląda rynek usług seksualnych w Polsce? Kto wybiera tę branżę jako źródło dochodów i jakie motywacje nim kierują? Z jakimi zagrożeniami wiąże się wykonywanie tego zawodu? Czy i jaki wpływ ma wykonywanie pracy seksualnej na dobrostan psychiczny oraz życie seksualne osób świadczących te usługi? Kto i w jaki sposób może wspierać osoby wykonujące pracę seksualną? Czy w Polsce istnieje problem przymusu świadczenia usług seksualnych, a jeśli tak, jaka jest jego skala? Co mówią badania na ten temat? - to pytania, na które eksperci z dziedziny seksuologii, psychologii i socjologi poszukają odpowiedzi podczas debaty. W dyskusji eksperckiej wezmą udział: seksuolog prof. Zbigniew Izdebski, socjolożka dr Agata Dziuban, psycholożka i seksuolożka dr Katarzyna Grunt-Mejer, która będzie jednocześnie moderatorką debaty oraz - seksuolożka i psychoterapeutka Magdalena Smaś-Myszczyszyn. Spotkanie przewiduje także odpowiedzi na wybrane pytania z czatu. Przy tej okazji pragniemy podkreślić, że naszym celem jest opisanie i zrozumienie zjawiska jakim jest sex working w oparciu o rzetelne informacje, których źródłem jest wiedza naukowa. Zależy nam zatem na pozbawionych agresji i niepiętnujących reakcjach ze strony naszych odbiorców. Więcej informacji o prelegentach: bit.ly/3FbhHXm

  • @luigi-0841
    @luigi-0841 Жыл бұрын

    Czy ktoś w ogóle z uniwersytetu SWPS weryfikuje to co zostało powiedziane w tym podkaście ? Ponoć uchodzi za prestiżową uczelnię wyższą, a ogromną częścią wypowiedzi Pani Agaty są zakłamania i obiektywnie fałszywe informacje. Osobiście radzę to skasować. Chyba że bycie uczelnią wyższą podpisującą się pod fałszywymi informacjami stało się normą w Polsce.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Wykład dr Dziuban odbył się w ramach Festiwalu Seksualności 2022, organizowanego przez Koło Naukowe Seksuologii Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Uniwersytet tworzy przestrzeń do dyskusji, która jest ważnym elementem życia akademickiego i jest integralną częścią procesu uczenia. Wypowiedzi gości nie są cenzurowane. Dr Dziuban mówi tylko o wybranych aspekcie tego zjawiska, tak jak w tytule tego wystąpienia.

  • @slawakopacz

    @slawakopacz

    Жыл бұрын

    ​@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Jeśli owy podcast ma być traktowany, jako platforma do prezentowania prywatnych opinii i poglądów zaproszonych gości, należy to podkreślić.

  • @grzegorzciechanowski4803

    @grzegorzciechanowski4803

    Жыл бұрын

    ​@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPSjak na moje to nie mówi o żadnym aspekcie tylko ordynarnie kłamie i co najgorsze robi to w majestacie autorytetu akademickiego. Wstydu nie macie.

  • @rVexir

    @rVexir

    Жыл бұрын

    ​@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS dr. Dziuban szerzy fałszywe wiadomości niezgodne z wiedzą akademicką. To nie to samo, co "prezentowanie wybranego aspektu tego zjawiska". Standardem uczelnianym powinno być skorygowanie błędów, które są widoczne w większości badań akademickich.

  • @alang.2054

    @alang.2054

    Жыл бұрын

    @@antoinehalik Nie no osobiście, uważam że politechnika w Polsce nadal trzyma poziom i generalnie mamy dobrych inżynierów, problemem jest, że często wyjeżdżają oni za granicę.

  • @askabancafe3742
    @askabancafe3742 Жыл бұрын

    Jestem psychologiem z długim stażem, jak słyszę takie bzdury to mi się nóż w kieszeni otwiera. Zero zrozumienia, zero faktów, zero szacunku dla ofiar prostytucji często niewolniczo zmuszanych do tego procederu. Dla szkód jakie te kobiety ponoszą. Ciekawe co na to Fundacja La Strada. Promowanie tego typu zachowań ewidentnie zwiększa ryzyko młodych kobiet które mogą znaleźć się w otoczeniu, które je po prostu wykorzysta. Nigdy więcej nie podejmę rzadnych kursów ani szkoleń z SWPS.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Dziękujemy bardzo za opinie, acz jak pisaliśmy w naszym komentarzu przypiętym na górze, zapraszamy na debatę do skonfrontowania tej opinii z wiedzą ekspercką. Przyznajemy otwarcie, że osoby prowadzące tu komunikację nie są ekspertami w poruszanej tematyce i naszą rolą nie jest tu propagowanie jakiegoś poglądu czy stanowiska. Tworzymy platformę do dyskusji, a jeśli chcecie uzyskać odpowiedzi na swoje pytania lub zweryfikować swoje hipotezy - umożliwimy to poprzez dostęp do ekspertów w czasie debaty, jaka dla Was zorganizujemy.

  • @PoisNERDS

    @PoisNERDS

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS ok, a więc do jakich ekspertów dostęp umożliwiacie, poza tymi osobami które " nie są ekspertami w poruszanej tematyce" (co zostało merytorycznie udowodnione w materiale który nazwaliście hejtem z braku argumentów, co samo w sobie jest żałosne jak na Uniwersytet)?

  • @anonimowyunkown33

    @anonimowyunkown33

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS xd

  • @radek075

    @radek075

    Жыл бұрын

    Również jestem psychologiem pracującym w zawodzie od 10 lat. To czego jesteśmy świadkami to pseudonauka na usługach ideologii pytanie kiedy to się skończy i jak daleko jeszcze środowiska "naukowe" będą na usługach postępowych ideologii które chcą zrewolucjonizować nasze światopoglądy. Na szczęście jest jeszcze zdrowy rozsądek i prawdziwa wiedza w społeczeństwie która ma odzwierciedlenie w krytycznych komentarzach

  • @ARCAD3BLOOD

    @ARCAD3BLOOD

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Przyprawiliście to coś swoim logo, nie ma nigdzie informacji, iż jest to jedynie opinia, a nie wiedza oparta na faktach.

  • @xavieryrozmanowski
    @xavieryrozmanowski Жыл бұрын

    Nie wiedziałem, że dożyję czasów, kiedy zwykły alfons może się powołać na "badania naukowe" i wytłumaczyć zniewolonej dziewczynie, że przymus w prostytucji nie istnieje! Brawo Pani dr Dziuban! 😅😅😅😅😅

  • @wezwaniedomilosci
    @wezwaniedomilosci Жыл бұрын

    Ludzie z komentarzy, dzięki za głos. Miło widzieć takie opinie, cieszę się, że nie wszyscy oślepli. ❤️

  • @radekw-gh6ln

    @radekw-gh6ln

    11 ай бұрын

    13:26 - OPRESYJNYM NARZĘDZIEM BYŁO REGULARNE TESTOWANIE SIE POD KĄTEM CHORÓB WENERYCZNYCH?

  • @jah1poland
    @jah1poland Жыл бұрын

    Proszę bardzo uważnie zapoznać się z tematem, bo wówczas przestanie nas szokować beznadziejnie niski poziom naszych uczelni. SWPS szoruje po dnie, a co więcej, strasznie są zadowoleni ze swojej sytuacji. Wstyd mi trochę, bo też jestem z Poznania.

  • @radek075
    @radek075 Жыл бұрын

    Również jestem psychologiem pracującym w zawodzie od 10 lat. To czego jesteśmy świadkami to pseudonauka na usługach ideologii pytanie kiedy to się skończy i jak daleko jeszcze środowiska "naukowe" będą na usługach postępowych ideologii które chcą zrewolucjonizować nasze światopoglądy. Na szczęście jest jeszcze zdrowy rozsądek i prawdziwa wiedza w społeczeństwie która ma odzwierciedlenie w krytycznych komentarzach

  • @radek075

    @radek075

    Жыл бұрын

    @@FigurkizPlasteliny patrząc na rosnącą liczbę polubień krytycznych komentarzy, nie mamy się czego obawiać, rozumu Nam nie zabiorą

  • @wezwaniedomilosci

    @wezwaniedomilosci

    Жыл бұрын

    💪👍

  • @radek075

    @radek075

    Жыл бұрын

    @@wezwaniedomilosci pozdrawiam

  • @jaciek189
    @jaciek189 Жыл бұрын

    Za młodu myślałem o studiowaniu na UJ. Z perspektywy czasu chyba dobrze się stało, że do tego nie doszło, jeśli kadra naukowa przez 12 lat badań stwierdziła żadnych powiązań prostytucji z przemocą wobec kobiet.

  • @lilylion4204
    @lilylion4204 Жыл бұрын

    I SWPS to firmuje. Ja rozumiem popularyzowanie idei, ale nie na tym kanale, chyba od uniwersytetu można oczekiwać naukowych treści?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Omówienie zjawiska lub tematu nie jest jego promocją, a jedynie przedstawieniem informacji, bez aktywnego zachęcania do określonej decyzji czy postawy. Zadaniem naszego Uniwersytetu jest poruszanie trudnych tematów i przedstawiania różnych poglądów.

  • @RobSessin

    @RobSessin

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS "Zadaniem naszego Uniwersytetu jest poruszanie trudnych tematów i przedstawiania różnych poglądów." Prosimy zatem dla przeciwwagi do bełkotu aktywistki Sex Work Polska o przedstawienie poglądu naukowego prawdziwego eksperta z podaniem źródeł badań, statystyk itd.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@RobSessin Będzie to miało miejsce - zapraszamy na debatę.

  • @kwasek2525

    @kwasek2525

    Жыл бұрын

    od dawna nie

  • @adamradke8109
    @adamradke8109 Жыл бұрын

    Jestem absolwentem SWPS. Wstyd mi, że moja uczelnia daje się wciągać w propagowanie sutenerstwa, a nade wszystko, że nie działają w niej procedury, które pozwalają odróżnić wiedzę od "uważam że". Aktywista to nie ekspert - gdzie obiektywizm badawczy? (podobnie jak aktywny polityk z tytułem, nie będzie bezstronnym wykładowcą). Szkoda wartościowego kanału. 11-punktowy komentarz zespołu jest żenujący: pkt 3 - podcast nie prezentował żadnej wiedzy tylko poglądy; pkt 4, 5, to insynuacje i argumenty ad personam w stosunku do osoby, której przyznaje się w pkt. 6 rację; ogólny brak spójności i piękny przykład niedostatku kompetencji w radzeniu sobie z krytyką.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Dr Agata Dziuban nie jest tylko aktywistką, prowadzi działalność naukową we wspomnianym obszarze: socjologia.uj.edu.pl/instytut/pracownicy/agatadziuban

  • @adamradke8109

    @adamradke8109

    Жыл бұрын

    ​@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Dziękuję za odpowiedź, oznacza to ze czytacie Państwo komentarze - i może na przyszłość jakieś wnioski z tego wynikną. Odnosząc się natomiast do Państwa odpowiedzi to - a co to za argument, ze pani Agata dostała pracę w jakimś instytucie - doskonale wiemy, że są w naszym kraju i profesorowie (ze wszystkich stron dyskursu społecznego), których lepiej nie zapraszać do wygłaszania niczego bo im słoma z butów wychodzi, kolokwialnie rzecz ujmując. Niewątpliwie w tym podcaście pani Agata była w roli aktywistki, zresztą ona się z tym akurat nie kryła. Odnosząc się z kolei do całości problemu - to nie lepiej powiedzieć - rzeczywiście trochę nie zrozumieliśmy się z panią Agatą - myśleliśmy, że wystąpi jako socjolog i przedstawi całość problemów jakie w tym środowisku występują, a wystąpiła jako aktywistka (zamiast banialuk o tym, że nie wyczerpała tematu). Byłoby prościej i rzetelniej i zniwelowałoby straty wizerunkowe. Jak nie wiesz jak się zachować to na wszelki wypadek należy zachować się porządnie. Zresztą zostawmy już panią Agatą, ma swoje poglądy, przekonania (na pewno nie jest to wiedza naukowa) i dobrze że je ma. Większym problemem jest to, że uczelnia (społeczność ją tworząca) nie ma kompetencji do zarządzania problemem który wyniknął. Insynuacje odnośnie gościa, który sprawę nagłośnił na pewno nie są profesjonalnym podejściem do tematu. Kanał, który Państwo prowadzicie to marka, a podcasty to produkty. W każdej firmie zdarzy się, że jakiś produkt nie do końca jest udany. Jednak iść w zaparte, to żadna strategia. Tyle odnośnie tematu, ale tak ogólnie to gratuluje całego kanału bo wiele na nim fajnych rzeczy. Pozdrawiam

  • @umbertoeco5721
    @umbertoeco5721 Жыл бұрын

    Jako człowiek wykształcony medycznie, uważam takie „ wykłady” promowane przez wyższą uczelnie za krzywdzące, dla innych uczelni wyższych. Film zgłoszony za nieprawdziwe informacje

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Nasz Uniwersytet tworzy przestrzeń do dyskusji i jest otwarty na debatę. Udostępniony przez nas wykład dr Agaty Dziuban odbył się podczas panelu na studenckim wydarzeniu naukowym - zatem każdy zainteresowany mógł po nim zadać pytania i uzyskać dodatkowe informacje. Rozumiemy, że słuchacze w Internecie takiej możliwości nie mieli i mogą czuć niedosyt, mieć wiele pytań oraz poczucie, że to tylko jednostronne spojrzenie na to zjawisko. Dlatego w komentarzu przypiętym na górze pod filmem wideo zapraszamy na debatę ekspercką na omawiany temat.

  • @juliamackiewicz1761

    @juliamackiewicz1761

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS ale wy odróżniacie pojęcia "debaty" i "wiedzy"? Bo nie są tożsame. Jeżeli ktoś podczas debaty przytacza dane niezgodne z faktami, to kłamie i nie powinien uczestniczyć w żadnej debacie.

  • @piotrm876

    @piotrm876

    Жыл бұрын

    i gdzie ta debata?

  • @tomaszkowalski7867
    @tomaszkowalski7867 Жыл бұрын

    Pani Agata jest "pracowniczką pomocy społecznej"?! Jak ten zawód ma się do normalizacji prostytucji? Czy jeśli w rodzinie kobieta jest alkoholiczką, mąż także, nie ma pieniędzy na utrzymanie, to pani doktor wkracza z radą "Może sex working"? Jeśli w tym domu jest 15-letnia córka, to może jej też to zaproponować? Przecież 15-latki mogą już pracować i uprawiać sex. Będę ostrzegać przed tą uczelnią. Zanim kogokolwieķ uda mi się zachęcić do terapii, zawsze zaznaczę, żeby sprawdzić jaką uczelnię kończył psycholog, który ma ją prowadzić.

  • @shaggy1600

    @shaggy1600

    Жыл бұрын

    ​@@mongrelking5667 Ale SWPS nie zdjęło tego filmu ani nie odcięło się od niego, co więcej na swojej stronie na FB cały czas go broni mimo dowodów na zawarte w nim kłamstwa. Także zachowanie uczelni samej w sobie też jest bardzo słabe.

  • @ukasz6310
    @ukasz6310 Жыл бұрын

    Byłem Państwa subskrybentem na podcastach spotify i nie mam nic przeciwko kontrowersyjnym tematom. Ale poziom tego co tutaj przedstawiono jest uwłaczający nauce i nie jest w żaden sposób bezstronny, a państwa reakcja na to wszystko dziwna, więc nie zamierzam więcej oglądać państwa audycji i innym też odradzam.

  • @Ronin175
    @Ronin175 Жыл бұрын

    Witam, bardzo mi przykro słuchać tego podcastu, gdyż chce iść na wasza uczelnie od tego roku, ale słuchając tego wykładu mam wrażenie że słucham reklamę działalności prowadzonych przez panią doktor 😞

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Wykład był częścią większej całości - wydarzenia, na którym wypowiadało się więcej osób. Uniwersytet SWPS w żadnym wypadku nie promuje usług seksualnych. Dr Dziuban w materiale omawia swoje doświadczenia związane z pracą w tym obszarze, na rzecz tych osób. Przyjmujemy jednak zarzut o jednostronnym pokazaniu tematu i dlatego zapraszamy na debatę, której termin ogłosimy już wkrótce.

  • @Ronin175

    @Ronin175

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS z miłą chęcią posłucham tej debaty i zadam pytania jeśli będę chciał zgłębić wiedzę, w końcu po to człowiek się uczy, aby zrozumieć otaczający go świat

  • @Ronin175

    @Ronin175

    Жыл бұрын

    @@kwasek2525 ja właśnie jestem w trakcie poszerzania swojej wiedzy w tym temacie, I przesłuchałem jeszcze raz wykładu pani profesor i jeszcze raz wykładu Pana Szymona i zauważyłem że Pan Szymon może trochę nadinterpretowac słowa Pani profesor, ale cóż niekiedy trzeba posłuchać czyiś racji 10 razy aby zrozumieć, ale wciąż są rzeczy z którymi się nie zgadzam, zresztą słucham wykładów na tej stronie nie pierwszy raz i nie mam zamiaru wrzucać wszystkich profesorów do jednego worka, i prosił bym aby Pan się zastanowił, znajduje Pan w kobiałce pięknych truskawek jedną która nie wygląda zbyt atrakcyjnie to czy wyrzuci Pan całą kobiałkę truskawek czy tylko tę jedną? Proszę aby się Pan nad tym zastanowił 😉

  • @kwasek2525

    @kwasek2525

    Жыл бұрын

    @@Ronin175 Spoko, tylko przez tą jedną truskawkę, która ma dostęp do zasięgów tych super truskawek szerzy się choroba i jest zaraźliwa. Nie wiem czy zajmujesz się wyciąganiem osób z takimi zaburzeniami i problemami na tle seksualnym, ale może gdybyś zaczął to wiedziałbyś jak koszyk truskawek w którym jedna jest zepsuta to trzeba ją szybko wyrzucić, bo inaczej wszystkie zapleśnieją.

  • @Ola-ql9rw

    @Ola-ql9rw

    Жыл бұрын

    Mam podobnie - wybrałam już SWPS na III stopień, ale po usłyszeniu nie tylko tego materiału, ale i podejścia uczelni, postanowiłam jeszcze raz się zastanowić, z kim się zwiążę na następne parę lat.

  • @radekw-gh6ln
    @radekw-gh6ln Жыл бұрын

    Dlaczego pod najnowszym filmem wyłączyliście komentarze? Temten temat nie brzmi jakoś kontrowersyjnie więc tym bardzej dziwnie. Czy to nowa polityka uczelni "nie pozwólmy komentować na wypadek gdyby ktoś miał inną opinię niż naszą".

  • @Kat-dt4nd
    @Kat-dt4nd Жыл бұрын

    Czy władze SWPS, który do tej pory był dla mnie synonimem merytorycznych treści, są świadome jakie farmazony zostały tutaj wygłoszone pod ich szyldem??!! HAŃBA, WSTYD!!!🛑🛑🛑 Mam nadzieję ze SWPS zareaguje na to i wydali tą osobę ze swoich struktur.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Pani dr Dziuban była gościem Koła Naukowego Seksuologi w Poznaniu. Udzieliła wykładu w ramach Festiwalu Seksualności 2022. Na codzień prowadzi badania poświęcone sytuacji osób pracujących seksualnie w Polsce.

  • @fhssdsh

    @fhssdsh

    Жыл бұрын

    I pomija fakt że są to osoby uzależnione, znieczulone, zaburzone, pochodzące z ubóstwa, albo ze weszły w ten zawód z desperacji z powodu długów, ze są to osoby mocno zaburzone, które bagatelizują przemoc, bo są uzależnione od szybkich pieniędzy i adrenaliny. Pani Dziuban tym osobom nie pomaga, to jak dawanie narkomanowi heroiny z uśmiechem na ustach i kłamanie ze mu to służy. Jeżeli bawi was krzywda ludzka i zaklamujecie samych siebie ze takimi podkastami nie mieszacie dzieciom i młodym ludziom w głowach to jest to bardzo smutne

  • @genesis2303

    @genesis2303

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS No prowadziła, przez 12 lat prowadzenia tych "badań" nie doszukała się żadnego zmuszania do prostytucji. Pytaliście o sugestie innych ekspertów, to ja sugeruje kogoś tego samego kalibru, na przykład kogoś, kto przez 12 lat badał wpływ alkoholu na organizm i nie dopatrzył się żadnych negatywnych skutków, algo kogoś, kto przez 12 lat badał handlarzy narkotyków i nie widzi żadnych korelacji z przewidywaną długością życia.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@genesis2303 W tym wykładzie nie pada taka informacja. Jeśli masz więcej pytań do dr Dziuban - zapraszamy na debatę.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@marekkondyn2908 To znaczy, że pani dr nie jest pracownikiem naszego uniwersytetu i nie odpowiadamy za jej poglądy wyrażane w ramach innych źródeł, które są sugerowane w tej dyskusji.

  • @alicjarzeczki3863
    @alicjarzeczki3863 Жыл бұрын

    cytat pod filmikiem "Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie". To ja już podziękuję za subskrybcję. Niewiele, ale chociaż tyle mogę zrobić. Promujcie sobie prostytucję już beze mnie, ja straciłam zaufanie.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Omówienie zjawiska lub tematu nie jest jego promocją, a jedynie przedstawieniem informacji, bez aktywnego zachęcania do określonej decyzji czy postawy. Zadaniem naszego Uniwersytetu jest poruszanie trudnych tematów i przedstawiania różnych poglądów.

  • @RoccoKolasso

    @RoccoKolasso

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Ale dr Dziuban BEZCZELNIE zakłamuje temat aby pasował do jej ideologii a wy się pod tym podpisujecie...

  • @gigaszef8985

    @gigaszef8985

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS umyślnym przedstawieniem fałszywych informacji w celu promocji prostytucji

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@gigaszef8985 Nie promujemy usług seksualnych.

  • @MargitBW
    @MargitBW Жыл бұрын

    Wystarczyło odpalić Google, żeby zweryfikować niektóre tezy. Uwaga na temat przemocy ekonomicznej jest zenująca. SWPS dla dobra imienia swojej uczelni powinien staranniej dobierać prelegentów. W głębi serca liczę, że ta publikacja zniknie, bo jest szkodliwa i bardzo słaba merytorycznie.

  • @przeciwnaaaa9604

    @przeciwnaaaa9604

    Жыл бұрын

    "...jest szkodliwa i bardzo słaba merytorycznie..." Ale za to pełna pseudo-naukowej nowomowy. A swoją drogą ciekawe jaki prawdziwy cel przyświeca "pani doktor", że z takimi uporem pomija nadania naukowe, które przeczą temu belkotowi? Czyżby jakaś próba usprawiedliwienia własnych doświadczeń? Kto jak kto, ale chyba "naukowczyni" zna mechanizmy dysonansu poznawczego racjonalizacji?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    W najbliższych tygodniach zorganizujemy debatę ekspercką, na którą chcemy zaprosić najlepszych specjalistów zajmujących się w naszym kraju tematyką sex workingu. W czasie webinaru będzie można uzyskać odpowiedzi na swoje pytania lub zweryfikować hipotezy. Szczegóły w komentarzu przypiętym na górze.

  • @ruwnoleglobok

    @ruwnoleglobok

    Жыл бұрын

    Dokladnie. Po tym jak usłyszałem o tej kwestii straciłem niemal zainteresowanie. Mimo ze jestem osobą popierającą aby ruch sexworkerski nie był marginalizowany to argumenty pani doktor, niemające żadnego pokrycia (a przebywam w tym srodowsku) są ekstremalnie stronnicze. Słuchałem ich z niedowierzaniem jak bardzo można mijać się z prawdą.

  • @biohazard6020

    @biohazard6020

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Dlaczego używacie angielskiego zapożyczenia "sex working", skoro posiadamy w j. polskim wyraz "prostytucja"?

  • @___Digital_Factory___

    @___Digital_Factory___

    Жыл бұрын

    @@biohazard6020 brzmi lepiej w odbiorze , logiczne gdy się dąży do normalizacji czegoś szuka się pięknych wyszukanych haseł

  • @hannacuber4600
    @hannacuber4600 Жыл бұрын

    10:39 Prostytucja w Polsce nie jest kryminalizowana. Nielegalne jest stręczycielstwo, kuplerstwo i sutenerstwo. Osobom, które chcą dowiedzieć się o realnej sytuacji większości kobiet w seksbiznesie i poznać perspektywę inną niż prezentowaną przez liberalny feminizm polecam Stowarzyszenie Bez.

  • @marczynsky
    @marczynsky Жыл бұрын

    "praca wymagająca bardzo dużo kompetencji interakcyjnych (...), ma charakter emocjonalny, intymny, (...), jest wyczerpująca i wymaga kompetencji (fizycznych)" - Szanowna Pani doktor, jeśli uważa Pani, że rozchylanie nóg i położenie się na plecach za kilka stówek wymaga "bardzo dużych" kompetencji, to w mojej opini pluje Pani w twarz wszystkim pracownikom fizycznym (którzy wykonują FAKTYCZNĄ pracę fizyczną), pracownikom z obszaru opieki społecznej i psychologicznej; o HR, menadżerach i innych pracownikach FAKTYCZNIE wymagających takich kompetencji, jak również kwalifikacji tzw. twardych nie wspominając. Przestańmy normalizować zachowania marginesu społecznego. Chowanie prostytucji za terminy pokroju "osoby pracujące seksualnie" to przerażający komizm dzisiejszych czasów. Rozumiem, że ze względu na stygmatyzację określeniem "narkoman", powinienem mówić "osoba nadużywająca"? Żart.

  • @Stoigniew666

    @Stoigniew666

    Жыл бұрын

    Która minuta?

  • @ewelinaszczupak5867
    @ewelinaszczupak5867 Жыл бұрын

    Belkot w stylu Władysława Gomułki. Treść wątpliwa, forma jeszcze gorsza. Szkoda, że ten podcast w ogóle został opublikowany. Jest żenujący. Najlepszy był argument o elastycznym czasie pracy, słucham i uszom nie wierzę...

  • @MakaroniarzPL
    @MakaroniarzPL Жыл бұрын

    Normalizacji prostytucji ciąg dalszy.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Omówienie zjawiska nie jest jego promocją. Zadaniem naszego Uniwersytetu jest poruszanie trudnych tematów i przedstawiania różnych poglądów.

  • @topnauka

    @topnauka

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPStrudne tematy, w których udział biorą osoby z wykształceniem wyższym żeby zostały omówione muszą zawierać prawdziwe informacje, to co robicie to jedynie przedstawianie jawnych kłamstw i manipulacje

  • @presztak
    @presztak Жыл бұрын

    Żenada, opinie nie poparte danymi, W kółko "większość mniejszość, nie znam danych, trudno mi podać dane". Na początku pani mówi,ze odsetek chorób przenoszonych przez prostytuki jest niewielki potem,że jest z tym problem. Sex working to przypadkiem nie nazywa się prostytucją w języku polskim?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Ponieważ temat wzbudził spore zainteresowanie zorganizujemy debatę ekspercką, na którą chcemy zaprosić najlepszych specjalistów zajmujących się tą tematyką (szczegóły pod filmem).

  • @presztak

    @presztak

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Temat nie wzbudził zainteresowania tylko to co i w jaki sposób zostało zaprezentowane. Już raz zaprosiliście ekspertkę :-)

  • @totOlcia
    @totOlcia Жыл бұрын

    dramat. myślałam że to na prima aprilis wstawione, ale niestety nie...Nie wierzę... no po prostu ku*wa no nie...

  • @JarikW
    @JarikW Жыл бұрын

    rzeczywiście, głupota nie ma granic ani przyzwoitości ale może zwać się nauką. Ciekawe czy niedługo dzieci będą namawiać w przedszkolach do treningu na przyszły zawód a potem zdziwienie falą samobójstw jak w Hiszpani z powodu zmiany płci

  • @JarikW

    @JarikW

    Жыл бұрын

    @@Alchomik7 ja dowiedziałem się we Włoszech, że teraz Hiszpania prowadzi w tej przykrej statystyce. Badają to zjawisko, ponieważ jest stosunkowo nowe w Europie a w Hiszpani się uwydatnia.

  • @nataliaghhjj5205
    @nataliaghhjj5205 Жыл бұрын

    Serce mi się kraja kiedy widzę całą tą sytuację. Ten temat stał się kolejnym tematem, który skrajnie podzielił Polaków. I to dlatego, że wypowiedzi osób normalizujących pracę seksualną są po prostu bardzo jednostronne, a kiedy padają jakiekolwiek zarzuty, to ciężko nawet zrozumieć co było przyczyną podjęcia tej dyskusji, bo argumenty są emocjonalne i powołujące się na niewrażliwość społeczną. Jaki problem próbuje się rozwiązać tymi działaniami normalizującymi? Uważam, że super że jako nowoczesny Uniwersytet chcecie podejmować dyskusję, ale błagam nie w ten sposób… W całej dyskusji (również w wypowiedziach w tym podcaście) nie widać prezentacji faktów. To wszystko nie jest nawet opisem doświadczeń tej pani... tylko zbiorem jej przekonań.Naprawdę wierzyłam w to, że tu na SWPSie podejmiecie ten temat jak należy (niezależnie od wyniku dyskusji) omawiając temat z perspektywy długoterminowych konsekwencji prostytuowania się, ale też bardzo niepokojącego zjawiska publikowania pornograficznych treści przez coraz młodsze pokolenia, które są na etapie próby znalezienia akceptacji społecznej i są szczególnie wrażliwe na takie komunikaty. Dzieją się bardzo niepokojàce zjawiska w naszym świecie i musimy w końcu o tym szczerze pogadać a nie dorabiać do tego ideologii. Każdy po psychologii wie, że normy społeczne są bardzo ważne. Tak, dyskutujmy czy wszystkie są sensowne. Ale nie idźmy w stronę „łammy wszystkie normy w imię wolności”. Normalizowanie prostytucji tylko dlatego, że to tez są ludzie których nie wolno poniżać i nalezy im sie ludzki szacunek nie jest wystarczajacym powodem. Mozna traktować ich z szacunkiem (i nawet należy), bez normalizowania prostytucji. Rozróznijmy szacunek jako nie poniżanie, nie krzywdzenie drugiego człowieka, od szacunku wynikającego z czyjejś wyższości społecznej przez wiedzę czy kompetencje jakie posiada. Tak wiem, organizujecie debatę. Super. Po prostu jakoś trudno mi uwierzyć, po Waszej rekacji, że to nie będzie tylko przykrywka. Bardzo jestem rozczarowana Waszą reakcją mój drogi @Uniwersytet SWPS Trzeba było się od tego odciąć i stać się twarzą merytorycznej dyskusji na ten temat (niestety samo zorganizowanie jednej debaty to za mało 😢)

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Natalio, zapraszamy do zapoznania się z naszym stanowiskiem, które jest przypięte na górze strony w formie komentarza. Przyznajemy, że dr Dziuban nie wyczerpała tematu podczas spotkania w ramach Festiwalu Seksualności 2022. Zapraszamy na debatę ekspercką, na którą chcemy zaprosić najlepszych specjalistów zajmujących się w naszym kraju tematyką sex workingu. Spotkanie takie chcielibyśmy zorganizować w ciągu najbliższych kilku tygodni, zależnie od dostępności ekspertów. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

  • @nataliaghhjj5205

    @nataliaghhjj5205

    Жыл бұрын

    Nie mam nikogo konkretnego na myśli, ale na pewno ktoś kto jest w stanie ocenić wpływ takich komunikatów na odbiorców instagrama i tiktoka, czy ekspert zajmujący się tematem pornografii i jej wpływu, jako miejsca gdzie sexworking również jest uprawiany (np. na kamerkach)

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@nataliaghhjj5205 dziękujemy za sugestię.

  • @poppintomfof
    @poppintomfof Жыл бұрын

    Niesamowite bzdury

  • @marzenaczwaga683
    @marzenaczwaga683 Жыл бұрын

    A czy można mówić po polsku czyli używać nazw polskich

  • @observator3952

    @observator3952

    Жыл бұрын

    Otóż to! Należy mówić "prostytutki", a nie "sex workerki", czy "pracownice seksualne".

  • @lechnowotko7132

    @lechnowotko7132

    Жыл бұрын

    @@observator3952 Slowo prostytutka dehumanizuje.

  • @observator3952

    @observator3952

    Жыл бұрын

    @@lechnowotko7132 Słowo prostytutka zawstydza i piętnuję, podobnie jak słowo "złodziej", "oszust" określenie "pirat drogowy". I tak ma być.

  • @observator3952

    @observator3952

    Жыл бұрын

    @@lechnowotko7132 Kradzież jest kradzieżą, jazda po pijaku jest jazdą pijaku, a prostytucja jest prostytucją (a nie pracą). I należy te wykroczenia nazywać po imieniu.

  • @Psycho._.Wiedza

    @Psycho._.Wiedza

    Жыл бұрын

    @@observator3952 No tak zawód, który jedyne co robi to daje drugiej osobie przyjemność za wcześniej określoną przez obydwie osoby cenę jest porównywalne do osoby, która wprost krzywdzi drugą osobę xD.

  • @BPMSZANKA
    @BPMSZANKA Жыл бұрын

    Może w końcu usunięcie ten stek bzdur, zanim trafi na słaby grunt (jak np. pani "doktor") i ktoś to weźmie na poważnie? Swoją drogą kogo Wy promujecie 🤦🤦🤦

  • @przeciwnaaaa9604

    @przeciwnaaaa9604

    Жыл бұрын

    Pytanie powinno brzmieć: kogo, co i dlaczego promujecie. Odpowiedź brzmi: DEMORALIZACJĘ. O tym właśnie mówił Jurij Bezmienov przed laty w serii swoich wykładów. DEMORALIZACJA zachodnich społeczeństw to część wojny hybrydowej Rosji. Amen.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Omówienie zjawiska lub tematu nie jest jego promocją, a jedynie przedstawieniem informacji. Dr Dziuban występowała na wydarzeniu jako jedna z prelegentek, jest socjologiem i zajmuję się badaniem tego zjawiska.

  • @BPMSZANKA

    @BPMSZANKA

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Zajmuję? Mam "przyjemność" z Dr Dziuban? Naprawdę niech Państwo przemyślą kogo Państwo promują.

  • @mimikrama
    @mimikrama Жыл бұрын

    Dzień dobry, nadal czekamy na debatę z udziałem Szanownej Pani Doktor, oraz osoby o odmiennym stanowisku. Chcemy usłyszeć chociażby potwierdzenie że odbędzie się ona w ciągu konkretnego okresu czasu ( choćby miało to i być pól roku). Rozmowa dwóch osób nie jest jakimś strasznie trudnym eventem do przeprowadzenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę to że inne uniwerstyety bądź nawet osoby prwyatne w ciągu paru miesięcy są w stanie przygotować festiwale na których zbierają się setki osób a prelegencje prowadzi parenaście doktorów, w okresie krótszym niż to. Chyba że SWPS nie służy szukaniu prawdy a jedynie szerzeniu własnej wizji świata i wcale im na debacie nie zależy.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Jak podaliśmy w naszym oświadczeniu, wrócimy do społeczności zaangażowanej w dyskusję z konkretami. Prosimy śledzić nasze kanały.

  • @rychukot

    @rychukot

    8 ай бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Dzień dobry, ja tez nadal czekam, trzy miesiące później.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    8 ай бұрын

    @@rychukot Na początku października ogłosimy jej termin.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    8 ай бұрын

    Zgodnie z zapowiedzią wracamy do Was z informacjami na temat debaty. Webinar poświęcony zagrożeniom i redukcji szkód w branży usług seksualnych odbędzie się on-line w dniu 23.10.2023 r. o godz. 17.00 na kanale Strefy Psyche pod linkiem: kzread.info/dash/bejne/k3V93Manab20gdI.html W dyskusji eksperckiej wezmą udział: seksuolog prof. Zbigniew Izdebski, socjolożka dr Agata Dziuban, psycholożka i seksuolożka dr Katarzyna Grunt-Mejer, która będzie jednocześnie moderatorką debaty oraz - seksuolożka i psychoterapeutka Magdalena Smaś-Myszczyszyn. Więcej informacji: bit.ly/3FbhHXm

  • @ukaszsuchowierski7881
    @ukaszsuchowierski7881 Жыл бұрын

    Kto odpisuje jako profil "Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS"? Proszę przedstawić się z imienia i nazwiska.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Moderatorzy z naszego zespołu nie są podawani z imienia i nazwiska ze względu na politykę prywatności i bezpieczeństwo. Jest to standardowe postępowanie na wielu platformach internetowych, które ma na celu ochronę tożsamości moderatorów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub uwagi dotyczące konkretnych treści na kanale, chętnie na nie odpowiemy.

  • @ukaszsuchowierski7881

    @ukaszsuchowierski7881

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS w takim razie WSZYSTKIE takie wpisy należy traktować jako bezwartościowe anonimy. Rzecznicy prasowi są anonimowi?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@ukaszsuchowierski7881 Rzecznik prasowy jest funkcją publiczną i z jej pełnieniem wiąże się pewna ekspozycja. Dane wrażliwe pracowników marketingu są chronione przez organizację. Jeśli masz inne, szczegółowe pytania prosimy o kontakt pod adresem social@swps.edu.pl

  • @konradszczypczyk9791
    @konradszczypczyk9791 Жыл бұрын

    a potem zdziwienie, że nauka coraz bardziej kojarzy się z polityką... czy UJ zamierza weryfikować tytuł, który najwyraźniej nadał tej pani przez oczywistą omyłkę?

  • @radekw-gh6ln
    @radekw-gh6ln11 ай бұрын

    13:26 - OPRESYJNYM NARZĘDZIEM JEST REGULARNE TESTOWANIE SIE POD KĄTEM CHORÓB WENERYCZNYCH? Wy serio pomagacie w tym outreachu. czy po prostu pogłębiacie tkwienie w tym gównie, żeby zachować rynek zbytu na narkotyki (bo filmie oczywiście się nie używa tego słowa tylko mówi "substancje").

  • @ewa-z
    @ewa-z Жыл бұрын

    Praktycznie wszystko co Pani mówi nie jest prawdą. Jeśli zajmuje się Pani tą tematyką i czyta na ten temat to bezczelnie Pani kłamie, ale jeśli nie, to jest Pani nieukiem i nie powinna Pani się publicznie wypowiadać.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Dziękujemy bardzo za opinie. Naszym zadaniem jest tworzyć platformę do dyskusji, dlatego jeśli chce Pani uzyskać odpowiedzi na swoje pytania lub zweryfikować swoje hipotezy - umożliwimy to poprzez dostęp do ekspertów w czasie debaty, jaka dla Was zorganizujemy w temacie. Szczegóły w komentarzu przypiętym na górze.

  • @juliamackiewicz1761

    @juliamackiewicz1761

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS rozumiem, że następnym etapem będzie stworzenie platformy do dyskusji nad wadami i zaletami pedofilii?

  • @pro14ab
    @pro14ab Жыл бұрын

    Sex working jak to pięknie brzmi prawie jak theft working Cholera, że przyszlo mi się urodzić w tych czasach kiedy wszystko jest kwestionowane i przedstawiane na opak, ale taki los, od setek lat bez zmian. Moje wnuki będą pewnie życia znów w normalnym świecie

  • @sylwuniap4951

    @sylwuniap4951

    Жыл бұрын

    I wszystko ma angielskie nazwy, żeby lepiej brzmiało he. Jakby nie można było powiedzieć praca seksualna.

  • @krzysztofbatura6007
    @krzysztofbatura6007 Жыл бұрын

    Zachęcam do obejrzenia komentarza na temat tego podcastu: kzread.info/dash/bejne/jHymta1vgLmpcag.html

  • @ewasiluk8899

    @ewasiluk8899

    Жыл бұрын

    Właśnie! Polecam również dodatkowo absolutnie niepoprawny lecz tak dosadny, jak sprawa na to zasługuje, komentarz na Kanale Sportowym w ostatnim odcinku Dziennikarskiego 0! Tam jest cała prawda, kawa na ławę!

  • @Psycho._.Wiedza

    @Psycho._.Wiedza

    Жыл бұрын

    Akurat polecanie Szymona jako źródła wiedzy na jakikolwiek temat jest co najmniej zabawne. Patrząc na to, że już w ostatniej klasie liceum (przez całe liceum oglądałem każdy jego filmik), zacząłem zauważać coraz więcej błędów, które popełnia w swoich filmikach czy podawanie źródeł z których wykorzystana została może jedna strona i to jeszcze w taki sposób, że wnioski badania pokazują coś całkowicie innego niż to co on mówi, nie świadczy dobrze o jego merytoryczności.

  • @MrTangerine666

    @MrTangerine666

    Жыл бұрын

    @@Psycho._.Wiedza Zgadzam się z opinią na temat Szymona, ale akurat tu ma w 100% rację. Zresztą ten podcast nie jest trudno skrytykować, wystarczy zauważyć fakt, że ma dosłownie zero źródeł.

  • @insideHornet5446
    @insideHornet5446 Жыл бұрын

    Zmęczyłem się słuchając tego

  • @topnauka
    @topnauka Жыл бұрын

    Przedstawiony podcast zawiera informacje nieprawdziwe, brak bazowania na źródłach i rzetelnych publikacjach naukowych. Antynaukowy podkast promowany przez uniwersytet, jest nieporozumieniem

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    Bo tak łatwo znaleźć prostytutki albo ich klientów do rozmowy. (Sarkazm) Większość badań i tak jest zakłamanych albo są tworzone na podstawie badań sprzed pół wieku które nie mają już nic wspólnego z obecną sytuacją. Żeby pozyskać jakiekolwiek dane albo musisz znaleźć kogoś kto nie wpada w paranoje pod tytułem ,,rodzina się dowie,,. Albo po prostu komuś za to zapłacić. A i tak nie masz żadnej pewności że informacje są prawdziwe bo część osób specjalnie kłamie.

  • @topnauka

    @topnauka

    Жыл бұрын

    @@dziewczynazsekskamerek Rozumiem, że mam wierzyć na słowo, podaj z ciekawości badania na polskim podwórku sprzed pół wieku oraz podaj linki do prac naukowych gdzie podważana jest metodologia dzisiejszych badań naukowych ws. prostytucji. Życzę ci życia zgodnego z doinformowaniem naukowym niż ślepe bronienie konkretnej idei, takie coś nie ma sensu. Pozdrawiam

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    @@topnauka skoro tak rozumiesz to twoja sprawa. Wejdziesz w to środowisko to zobaczysz prawdę. Każde badania można sfałszować jak chociażby te o rzekomym pozytywnym wpływie przyjmowania 5 posiłków na dzień. Papier przyjmie wszystko.

  • @topnauka

    @topnauka

    Жыл бұрын

    @@dziewczynazsekskamerek Dlatego jeśli można sfałszować jak wyżej napisałaś to pokaż badania podważające metodologię tych badań. Tak to rozumiem bo potrafię ze zrozumieniem czytać komentarze, dlatego wspomnę po raz drugi, proszę o załączenie badań które wspominają o sfałszowaniu dzisiejszych badań

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    @@topnauka mamy XXI wiek i dostęp do google. Zasuwaj bo ja za Ciebie na pewno nie będę tego robić.

  • @Dawid-bf6yr
    @Dawid-bf6yr Жыл бұрын

    Wiadomo kiedy odbędzie się ta debata expercka?

  • @benevabenio

    @benevabenio

    Жыл бұрын

    Też chciałabym wiedzieć xd

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Jesteśmy na etapie zapraszania gości i ustalenia dogodnego terminu dla wszystkich uczestników. O terminie debaty będziemy informować na naszych kanałach.

  • @BrcQ
    @BrcQ Жыл бұрын

    A wtedy dziwota, że polskie uczelnie "wyższe" są w rankingach światowych tak bardzo z tyłu. Szok, niedowierzanie, masarka. Wstyd, że to wszystko jest tak spłycone. Brak stygmatyzacji zjawiska prostytucji to tak samo jak brak stygmatyzacji, np. złodziejstwa i sugerowanie, że osobę która kradnie zmusza sytuacja ekonomiczna i nie wolno jej stygmatyzować, wolne żarty...

  • @mirosawapawlik1079
    @mirosawapawlik1079 Жыл бұрын

    Jeżeli pani dr mówi, że prostytuowanie się jest "sposobem bycia", to czy jej wykład jest tylko o ludziach, którzy uprawiają prostytucję dobrowolnie? Bo wiele osób uprawiających ten zawód jest do tego przymuszanych. Jeśli tylko o tych, które wybrały takie życie bez przemocowych nacisków, to brakuje takiej informacji w tytule. Domyślam się, że to mogą być zupełnie odmienne 2 grupy ludzi, z odmienną motywacją, warunkami życia itd. Czy obowiązkowe badania medyczne osób prostytuujących się, które są wymagane w niektórych krajach, są opresją (pani dr użyła takiego określenia) czy raczej ochroną zdrowia ich i ich klientów? Wydają mi się bardzo uzasadnione, potrzebne i pozytywne w aspekcie tego, jak często dochodzi tam do aktów seksualnych różnego typu, czasem cechujących się bardzo wysokim stopniem niebezpieczeństwa przeniesienia z jednej osoby na drugą wirusów (seks bez zabezpieczeń w postaci prezerwatywy np.).

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Mirosławo, dziękujemy za Twoje pytania. Na pewno warto będzie je zadać podczas debaty eksperckiej, na którą już teraz zapraszamy. O terminie będziemy informować na naszych kanałach. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie - tutaj lub na mailu: social@swps.edu.pl.

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    Wiesz że era alfonsów i alfic już prawie umarła? Wiedziałbyś to gdybyś mial do czynienia z kimkolwiek z branży. Bo same dziewczyny na nich/na nie donoszą. Seks bez prezerwatywy? Taka dziewczyna szybko spada z rynku i sama się eliminuje. Nikt przy zdrowych zmysłach nie jest samobójcą. Badania? Gwarantuje Ci że przeciętna prostytutka częściej się bada i odwiedza ginekologa w kwartale niż przeciętna żona w roku.

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    @@martakulesza3379 co?

  • @PoisNERDS
    @PoisNERDS Жыл бұрын

    Do takich czasów doszło że na Uniwersytecie merytoryczne wytknięcie błędów nazywa się hejtem... To chyba znaczy że takie miejsca przestały być ostoją ludzi szukających wiedzy a stały się kolejną tubą propagandową konkretnych poglądów i opinii. Smutne.

  • @tetfol3315
    @tetfol3315 Жыл бұрын

    Ciekawe czy te specjalistki/seksuolożki używające określenie "sex working" nie miałyby nic przeciwko gdyby ich córki zostały w przyszłości "sex workerkami". Przecież zawód jak zawód.

  • @klina6

    @klina6

    Жыл бұрын

    Nie, bo tak jak powiedziałeś to jest zawód jak każdy inny zawód, jedynie ludzie jak ty stygmatyzujące ich za ich pracę są problemem.

  • @kwasek2525

    @kwasek2525

    Жыл бұрын

    @@klina6 nie, nie jest to zawód jak każdy inny. Tylko czyn szkodliwy społecznie na wielu płaszczyznach.

  • @Psycho._.Wiedza

    @Psycho._.Wiedza

    Жыл бұрын

    Jedynym problemem jest stygmatyzacja przez ludzi takich jak ty i ci podobni. A co do pytania, ja bym nie miał nic przeciwko jeśliby to był jej świadomy wybór. Dajcie ludziom żyć tak jak chcą, póki nie krzywdzą innych.

  • @kwasek2525

    @kwasek2525

    Жыл бұрын

    @@Psycho._.Wiedza Osoby nie mające świadomości konsekwencji powinny trzymać gębę na kłódkę. Nie Ty później będziesz naprawiał takie osoby psychicznie w późniejszym terminie.

  • @Psycho._.Wiedza

    @Psycho._.Wiedza

    Жыл бұрын

    @@kwasek2525 XD żeby było śmieszniej studiuje teraz psychologie, a żeby było jeszcze śmieszniej to dwie specjalizacje w tym psychoseksuologie.

  • @MrAisha2003
    @MrAisha2003 Жыл бұрын

    Może i uczelnia droga, ale za to doktorzy beznadziejni xD

  • @pawmal1988

    @pawmal1988

    Жыл бұрын

    ​@@mongrelking5667To jeszcze gorzej bo głosi antynauke za państwowe pieniądze.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Pani dr Dziuban była gościnią zaproszoną przez Koło Naukowe Seksuologii Uniwersytetu SWPS w Poznaniu do wygłoszenia wykładu o redukcji szkód w kontekście pracy seksualnej.

  • @pawmal1988

    @pawmal1988

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS co to jest do cholery gościna ?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@pawmal1988 Stosujemy feminatywy równolegle do innych form, używanych i dozwolonych w języku polskim.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@magdalenaen1987 Prosimy nie stygmatyzować takimi wypowiedziami ludzi chorych psychicznie.

  • @biohazard6020
    @biohazard6020 Жыл бұрын

    To pokazuje jak łatwo skazić nauki społeczne ideologią. Dlatego właśnie w kręgach ścisłowców jesteście pośmiewiskiem, a stereotypowi absolwenci waszych kierunków kończą w McDonald's...

  • @kamwi90
    @kamwi90 Жыл бұрын

    Po akcji z panią Dziuban, subskrypcja została przeze mnie cofnięta. Żegnam na zawsze!

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Rozumiemy Twoje odczucia i zarzuty o tym, że dr Dziuban nie wyczerpała tematu, o którym mówiła podczas spotkania w ramach Festiwalu Seksualności 2022. Mamy nadzieję, że na planowanej debacie rozszerzy ona swoje wypowiedzi o źródła, a pozostali eksperci będą mogli wnieść inne cenne informacje. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

  • @mateuszpilarczyk1074
    @mateuszpilarczyk10742 ай бұрын

    Ciężko się słucha kogoś kto jest wyraźnie tendencyjny i apriorycznie powtarza tezy. Ale dziękuję za ten filmik.

  • @Kajtek4
    @Kajtek4 Жыл бұрын

    To się w głowie nie mieści , jeszcze ta pseudonaukowa otoczka, co to za "uczelnie" które promują prostytucję

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Kajtek4, nie promujemy usług seksualnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym stanowiskiem, które jest przypięte na górze strony w formie komentarza. Przyznajemy, że dr Dziuban nie wyczerpała tematu podczas spotkania w ramach Festiwalu Seksualności 2022. Zapraszamy na debatę ekspercką, której termin podamy wkrótce. Spotkanie takie chcielibyśmy zorganizować w ciągu najbliższych kilku tygodni, zależnie od dostępności ekspertów. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

  • @przemysawmagiera6038
    @przemysawmagiera6038 Жыл бұрын

    "Uniwersytet tworzy przestrzeń do dyskusji, która jest ważnym elementem życia akademickiego i jest integralną częścią procesu uczenia. Wypowiedzi gości nie są cenzurowane." A gdyby jakiś uniwersytet zaprosił na debatę antyszczepionowca który twierdziłby pod szyldem uniwersyteckim, bez podawania jakichkolwiek źródeł że szczepionki powodują autyzm i według jego doświadczenia są tylko i wyłącznie szkodliwe to byłby to waszym zdaniem jakiś problem czy też tylko "przestrzeń do dyskusji"?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Dr Dziuban posiada wykształcenie akademickie i prowadzi badania socjologiczne: socjologia.uj.edu.pl/instytut/pracownicy/agatadziuban Jeśli odczuwasz niedosyt informacji i wskazań do źródeł - zapraszamy na debatę, podczas której każdy będzie mógł zadać pytanie i otrzymać na nie odpowiedź. Również wspomnianej doktor.

  • @przemysawmagiera6038

    @przemysawmagiera6038

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS to że Pani Doktor posiada wykształcenie akademickie nie ulega wątpliwości, tak samo jak wielu innych ludzi głoszących hipotezy sprzeczne z konsensusem naukowym też posiada wykształcenie akademickie. Tylko to nijak nie odnosi się do moich wątpliwości, Pani doktor pozwoliła sobie z tego co wiem na opinie wprost sprzeczne z badaniami bez uzasadnienia tego jakimikolwiek źródłami i zrobiła to reklamując się logiem uniwersytetu i z tym mam problem.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@przemysawmagiera6038 Rozumiemy te zarzuty. Dlatego mamy nadzieję, że na planowanej debacie rozszerzy ona swoje wypowiedzi o źródła, a pozostali eksperci będą mogli wnieść inne cenne informacje. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

  • @fhssdsh

    @fhssdsh

    Жыл бұрын

    Jak uniwersytet może być tak niedouczony, naiwny - co z tego że ma wyszktalcenie, co to za argument? Są profesorowie którzy są antyszczepionkowcami. To ze ktoś ma tytuł i papierek nie znaczy, ze mówi prawdę i zachowuje etykę pracy. Nie wiedzieliście tego? Jak Dziuban powie wkładanie ręki w ogien jest dobre na skore to będziecie to robić ?

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    @@fhssdsh to się nazywa termolifting jak coś.

  • @lucyfertel.6663
    @lucyfertel.6663 Жыл бұрын

    To smutne że uniwersytet niszczy sobie dobre imię promując prostytucję. Są wszelkie badania. Osobiście znam 2 panie, które mówią wprost, jakby mogły normalnie pracować to by tego nie robiły. Mało która jest szczęśliwa a ta Dziuban jak jest taka mądra to niech sama przez rok tak popracuje. Ciekawe co powie po tygodniu odbierania telefonów od zboczeńców czy przykładania lodu do siniaków

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Nie promujemy usług seksualnych. Zapraszamy na debatę ekspercką, podczas której dr Dziuban rozszerzy swoje wypowiedzi o źródła, a pozostali eksperci będą mogli wnieść inne cenne informacje. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    No popatrz a ja znam Panie które śmieją się z osób które chcą im pomóc oraz z osób które myślą że ta praca jest taka straszna. Nie pracują w ,,normalnej,, pracy bo kto im tyle zapłaci co tutaj?

  • @aslabu
    @aslabu Жыл бұрын

    Wow.....smutno się tego słucha, kiedy logika krzyczy za głową, że w tych słowach jest coś nie tak!!!!! A tak z drugiej strony, zmienianie znaczenia słów: alfons=pracodawca!!!! Wow!!!! A pani zdaje się używac dużo skomplikowanych słów, aby niby było mądrze..... Brak słów!

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    W związku z dużym zainteresowaniem tematem w najbliższych tygodniach zorganizujemy debatę ekspercką, na którą zaprosimy najlepszych specjalistów zajmujących się tematyką sex workingu. Spotkanie odbędzie się na żywo i będzie transmitowane na kanale Strefy Psyche na KZread. Każdy będzie mógł też zadać pytania, zgłosić swoje wątpliwości czy dopytać o źródła. Szczegóły w komentarzu przypiętym pod filmem wideo.

  • @radekw-gh6ln
    @radekw-gh6ln11 ай бұрын

    8:24 - dlaczego te instytucje outreachowe nie próbują pomóc wyjść ludziom z uzależnienia od substancji. I w ogóle dlaczego tutaj się unika używania słowa "uzależnienie"?

  • @cielakovsky

    @cielakovsky

    10 ай бұрын

    Bo tu ma być miło i fajnie, nie psuj zabawy...

  • @___Digital_Factory___
    @___Digital_Factory___ Жыл бұрын

    bardzo krzywdzące spojrzenie na sprawę, totalne zbagatelizowanie tematu, a normalizacja czegoś przez co wiele kobiet na świecie do dnia dzisiejszego cierpi. wstyd że uczelnia która powinna być ostoją zdrowego dialogu promuje i podpina się pod przekazem Doktor, która zamiast rzetelnie podejść do tematu przepycha go w świetle swojej ideologii. wstyd dla współczesnych psychologów jak i patrząc na całość wypowiedzi sam proces prostytucji jest gloryfikowany. powinniście dążyć do zmniejszenia tego zjawiska , feminizm i inne te śmiesznie brzmiące słowa w 21 wieku, a wy dążycie do społecznej akceptacji by z kobiet robić puszkę na spermę i powinny być one jeszcze z tego dumne. obrzydliwe film zgłaszam za używanie nieprawdziwych danych w celu promocji krzywdzącej społecznie normy

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Grzegorzu, przyznajemy, że dr Dziuban nie wyczerpała tematu podczas spotkania w ramach Festiwalu Seksualności 2022. Zapraszamy na debatę ekspercką, której termin podamy wkrótce. Spotkanie takie chcielibyśmy zorganizować w ciągu najbliższych kilku tygodni, zależnie od dostępności ekspertów. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

  • @JanekWojcik
    @JanekWojcik Жыл бұрын

    Przecież jak czytam odpowiedzi na komentarze ze strony adminów to to jest jakiś żenujący poziom. Odpowiedzi, które udają, że nie rozumieją problemu. My tylko udostępniamy platformę, wszystko można wyjaśnić na debacie eksperckiej, na którą zapraszacie tę panią w roli eksperta - przecież tego nie da się obronić. Przeinaczanie sensownych komentarzy/pytań w "hejt"... I wy chcecie kogokolwiek zachęcić i reklamować tak uczelnie? Najgorsze, że niektórzy piszą, że ten materiał był merytoryczny, a wy to oznaczacie serduszkiem. Blazenada to mało powiedziane

  • @radekw-gh6ln
    @radekw-gh6ln Жыл бұрын

    Dobrze rozumiem? Sex-working jest ok i nie może być to stygmatyzowane. Ale jak już samotny mężczyzna pójdzie skorzystać z takiej usługi to juz może być stygmatyzowany tak?

  • @klina6

    @klina6

    Жыл бұрын

    Oczywiście, że jest to ok jeśli samotny mężczyzna czy samotna kobieta pójdzie korzystać z takiej usługi. Stygmatyzowanie klientów również nie powinno istnieć, jeśli decyduje się na korzystanie z usługi osoby która chce wykonywać pracę seksualną.

  • @jonixx7813
    @jonixx781310 ай бұрын

    To mogę powiedzieć, że większość badań jeśli chodzi o prostytucję jest w 95 procentach negatywna. Współczuję studentom, którym robi się taką pianę z mózgu. To co Swsps czasem wygaduje na social mediach powinno byc bardziej sprawdzane.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    10 ай бұрын

    Praca seksualna to kontrowersyjne zagadnienie, które dotyczy wielu aspektów, w tym zdrowia publicznego, praw człowieka i socjologii społeczeństwa. Jako uniwersytet, naszym zadaniem jest wspieranie wolności akademickiej i rozwoju wiedzy. Rozmowa na ten temat jest ważna, abyśmy mogli lepiej zrozumieć różnorodne perspektywy.

  • @w1k1pog28
    @w1k1pog28 Жыл бұрын

    Bardzo dziękuję za ciekawy wykład. Nie moge zie doczeka debaty. Czy juz wiadomo, kiedy sie odbędzie, czy moze już sie odbyła?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Jeszcze się nie odbyła, powiadomimy o jej terminie.

  • @wsk474
    @wsk474 Жыл бұрын

    Sex sexem, ale stopień naukowy zobowiązuje. "Pracujom" "funkcjonujom", " "czerpiom", "korzystajom","bycie przymuszonom"- uszy bolą . Kłania się poprawna wymowa Pani Doktor.

  • @renonaz1223
    @renonaz1223 Жыл бұрын

    Ahh te kasowanie komentarzy...

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Nasza uczelnia jest otwarta na wszystkie uwagi i sugestie. Z założenia nie cenzurujemy i nie usuwamy treści dodawanych przez członków naszej społeczności. Zgodnie z regulaminem zastrzegamy sobie jednak prawo do moderowania i usuwania treści obraźliwych, propagujących przemoc lub nienawiść.

  • @dobryduszek9252
    @dobryduszek9252 Жыл бұрын

    Przestałam subskrybować ten kanał po wysłuchaniu tej reklamy prostytucji. Kanał "Szymon mówi" w zasadzie zmiażdżył merytorycznie tezy zawarte w tym wystąpieniu pani "doktor socjologii", udowadniając, że autorka po prostu kłamie i to w sposób rażący. Prostytucja to upadek człowieka i to, jakie konsekwencje w nim zostawia to jest tragedia. Koszty społeczne tego typu manipulacyjnych wystąpień będą ogromne: przecież na pewno jakiś procent dziewcząt uwierzy w idylliczną wizję bycia prostytutką. TEN MATERIAŁ TO SKANDAL I KOMPROMITACJA DLA PRACOWNIKA NAUKOWEGO UCZELNI!

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Omówienie zjawiska nie jest jego promocją. Zadaniem naszego Uniwersytetu jest poruszanie trudnych tematów i przedstawianie różnych poglądów. Znamy koszty społeczne kryminalizacji prostytucji - mówi o nich dr Dziuban. Pani dr była jedynie prelegentką na Festiwalu Seksualności, który odbył się w 2022 roku w Poznaniu.

  • @dobryduszek9252

    @dobryduszek9252

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Merytoryczne omówienie - owszem. Ale tutaj nie mamy z takim do czynienia.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@dobryduszek9252 W najbliższych tygodniach zorganizujemy debatę ekspercką, na którą chcemy zaprosić najlepszych specjalistów zajmujących się w naszym kraju tematyką sex workingu. W czasie webinaru będzie można uzyskać odpowiedzi na swoje pytania lub zweryfikować hipotezy. Szczegóły w komentarzu przypiętym na górze.

  • @pawemichalski3175
    @pawemichalski3175 Жыл бұрын

    Silne, niezależne kobiety xDDDD

  • @jj_polska3467

    @jj_polska3467

    Жыл бұрын

    Walczące jednocześnie z przedmiotowym traktowaniem :D

  • @dominikvdovski996
    @dominikvdovski996 Жыл бұрын

    Wstyd, hańba, żenada, obciach. Tak się zdyskredytować jako instytucja naukowa, wręcz niewiarygodne. Tak, że myśli o sabotażu nasuwa się sama, ale to chyba tylko ideologia wypiera naukę; zjawisko jakże dziś powszechne. A pani "doktor" proponuję dogłębne zbadanie tematu poprzez konkretną pracę w seksworkingu. Kompetencje, zdaje się, posiada...

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Rozumiemy Twoje zarzuty o tym, że dr Agata Dziuban nie wyczerpała tematu, o którym mówiła podczas spotkania w ramach Festiwalu Seksualności 2022. Mamy nadzieję, że na planowanej debacie rozszerzy ona swoje wypowiedzi o źródła, a pozostali eksperci będą mogli wnieść inne cenne informacje. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

  • @dominikvdovski996

    @dominikvdovski996

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS nie ośmieszajcie się do reszty tymi wklejanymi odpowiedziami.

  • @grzegorzgrzegorz3895
    @grzegorzgrzegorz3895 Жыл бұрын

    Nie jest wierzący Ale kobieto przyda Ci się Jezus 😆

  • @Radeko25
    @Radeko25 Жыл бұрын

    Przepraszam bardzo, kto jest tym ekspertem?! 😀😀😀 Widzę, że ciężko przyznać się do błędu. Chyba lepiej byłoby zaprosić jakiegoś alfonsa. Co za różnica? I tak nie chodzi o merytorykę tylko promocję. Mówienie o debacie, w momencie, gdy ktoś podaje argumenty, a Wy go nazywacie hejterem... Poziom dziecka z piaskownicy. Swoją pierwszą wypowiedź zamieściłem przed obejrzeniem Pana Szymona, to nie On napędził Wam przeciwników, ale sami to sobie robicie. Nie wyobrażam też sobie sytuacji, w której Wy dajecie publiczną promocję, mleko się wylało już, a kłamstwa należy Wam zgłaszać po cichu, żeby przypadkiem żaden odbiorca, do którego Wasz przekaz dotarł, nie słyszał sprostowań. Proszę o komentarz odnoszący się do meritum zawartych ty informacji. Szczególnie ostatniej kwestii.

  • @Radeko25

    @Radeko25

    Жыл бұрын

    Doprecyzuję: czy na publiczny film należy odpowiadać po cichu? Czy gdybym głosił publicznie kłamstwa na Wasz temat, dostałbym prywatną wiadomość, a mój filmik z kalumniami nadal krążyć miałby w internecie?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Nie promujemy usług seksualnych. Dr Dziuban udzieliła wykładu opisującego jej doświadczenia i badania tego zjawiska. Rozumiemy, że dla części osób są zbyt jednostronne, więc zaproponowaliśmy debatę, podczas której postaramy się ukazać szerszy obraz.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@Radeko25 Staraliśmy się odpowiedzieć twórcy tych materiałów, ale nasze komentarze nie są pokazywane pod jego filmami.

  • @JanekWojcik

    @JanekWojcik

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS co to za perfidne manipulacje są to już zaczynacie przechodzić samych siebie xD

  • @mediumcombathelicopter8917
    @mediumcombathelicopter8917 Жыл бұрын

    Wstyd totalny i pośmiewisko dla uniwersytetu promującego swoje widzimisię porażka, chętnie będę promował w swoim środowisku jakiej drogi kształcenia z pewnością nie obierać a raczej gdzie.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Omawianie trudnych społecznie tematów na Uniwersytecie nie jest równoznaczne z ich promocją, ale z poszukiwaniem głębszego zrozumienia i różnych perspektyw.

  • @helenamatkowska6099
    @helenamatkowska6099 Жыл бұрын

    Myślę, że warto zaprosić dr. Magdalenę Grzyb.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Dziękujemy za sugestię.

  • @dziewczynazsekskamerek
    @dziewczynazsekskamerek Жыл бұрын

    Jeśli bycie rajfurem stanie się legalne to stworzy się sytuacja idealna do obchodzenia wszystkich możliwych nadużyć na dziewczynach. W końcu pracownik nie może odmówić polecenia związanego z pracą prawda? A jakie stworzy się nowe pole do obejścia podatku dochodowego i vatu fiu fiu. A ile rzeczy będzie można wpisać w koszty :D Mafia paliwowa to pikuś. Ogarnięte dziewczyny będą w siódmym niebie a te biedne z pogranicza rynsztoka oberwą najbardziej a to wszystko dzięki jakże pomocnym aktywistkom na białych koniach które przecież miały walczyć o te najbiedniejsze. Będzie era czekolindowa że tak powiem. xD tylko tym razem nikt nikogo nie wsadzi za bankomat przy basenie I żeby nie było: widzę że ludzie komentujący oburzają się ale sami nie wiedzą na co. Chyba tylko na to że ktoś ten temat porusza i podchodzą do tego emocjonalnie.Nie widzę powodu do burzy po przesłuchaniu tego materiału lecz do zgłębiania tego tematu.

  • @ukaszwydrowski9973
    @ukaszwydrowski9973 Жыл бұрын

    Kompletne dno moralne. To najgorszy wykład jaki w życiu wysłuchałem. Manipulowanie faktami to nie coś, co przystoi komuś z tytułem doktora.

  • @arkadiusz686
    @arkadiusz686 Жыл бұрын

    Co drugie słowo to "ble ble ble pracujących seksualnie ble ble ble pracujących seksualnie"

  • @XxxXxx-pn8tj
    @XxxXxx-pn8tj Жыл бұрын

    Przecież to jest patologia, żadnych badań, zwyczajne opinie aktywistki promującej prostytucję, jako sposobu na życie. A Strefa Psyche wciąż nie potrafi się od tego odciąć. Czy wszyscy wasi wykładowcy wygłaszają opinie na podstawie ideologicznego aktywizmu? Muszę jeszcze raz zrewidować poglądy, które mogłem nabyć słuchając waszych wykładów. Skandal!

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Przyznaliśmy w naszym stanowisku, iż zarzuty o tym, że dr Dziuban nie wyczerpała tematu, o którym mówiła, że nie podała źródeł do informacji, które przekazywała, że odnosiła się w dużej mierze do własnych doświadczeń, są słuszne. Mamy nadzieję, że na planowanej debacie rozszerzy ona swoje wypowiedzi o źródła, a pozostali eksperci będą mogli wnieść inne cenne informacje. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

  • @XxxXxx-pn8tj

    @XxxXxx-pn8tj

    Жыл бұрын

    ​@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Z całym szacunkiem, ale Pani dr Dziuban głosiła nieprawdę co jest dalekie od "niewyczerpania tematu". Proszę traktować słuchaczy poważnie. Jeżeli ktoś przez 12 lat bada temat i nie natknął się na sytuację w której kobieta była przymuszana do prostytucji to ponowie z całym szacunkiem, ale marny z niego ekspert i powinien zmienić zawód. Mi zbadanie tematu i odnalezienie takich spraw w google zajęło 30 sec, a nie posiadam tytułu doktora. Proszę wybaczyć, ale daruję sobie oglądanie debaty, uważam siebie za poważnego człowieka i wiem, gdy traktuje się mnie nie poważanie. Jednak zapamiętam by "ekspertów" z Państwa uczelni nie traktować zbyt poważne. Pomimo posiadanych tytułów są zwyczajnie nieudolni, a Państwa uczelnia jak widać niepoważna, nazywając tak żenujący wykład "niewyczerpaniem tematu".

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    @@XxxXxx-pn8tj a czy Ty pracujesz w tej branży i kontaktujesz się z innymi osobami w niej aby wypowiadać się na temat czy w Polsce ktoś kogoś przymusza do takiej pracy? Bo wiesz w internecie to można wszystko napisać, a wy z reguły wszelkie tkliwe historie łykacie jak pelikan ryby.

  • @XxxXxx-pn8tj

    @XxxXxx-pn8tj

    Жыл бұрын

    @@dziewczynazsekskamerek ok XD

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    @@martakulesza3379 albo jakie to straszne przymuszenia stoją nad głowami dziewczyn że nie mogą zrezygnować. Normalnie ostatnia deska ratunku dla ich życia.

  • @wildkid89
    @wildkid89 Жыл бұрын

    😢

  • @vinivici2407
    @vinivici2407 Жыл бұрын

    Pierwsze 3 min. słuchania i padają słowa: "organizacja parasol", "infekcja", "epidemia" - normalnie Resident Evil xD A tak na marginesie, cieszę się, że nie poszedłem tam na studia - wysoka cena - na pewno tego typu bełkoty nie są jej warte.

  • @danielrosa9099
    @danielrosa9099 Жыл бұрын

    Szkoda, że ludzie nie zdają sobie sprawy ile zła robią publikując taki materiał.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Danielu, przyznajemy, że dr Dziuban nie wyczerpała tematu podczas spotkania w ramach Festiwalu Seksualności 2022. Mamy nadzieję, że na planowanej debacie rozszerzy ona swoje wypowiedzi o źródła, a pozostali eksperci będą mogli wnieść inne cenne informacje. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

  • @danielrosa9099

    @danielrosa9099

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS ks Dominik Chmielewski

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Dziękujemy za sugestię.

  • @dziewczynazsekskamerek

    @dziewczynazsekskamerek

    Жыл бұрын

    @@danielrosa9099 powiadasz że jegomość jest znawcą tematu płatnego seksu? Interesujące.🤔

  • @makowyirys9776

    @makowyirys9776

    Жыл бұрын

    ​@@dziewczynazsekskamerek co ty nie wiesz gdzie żyjesz. Przecież w Polsce ksiądz zna się na wszystkim, a w szczególności na prostytucji.

  • @arkadiuszmikoajewski4770
    @arkadiuszmikoajewski4770 Жыл бұрын

    Co to ma znaczyć?!

  • @annakaramon3464
    @annakaramon3464 Жыл бұрын

    Co do opisu - skąd pomysł, że są to w dużej mierze migrantki? Np. striptizerki to w większości jednak Polki. Sam sex working to nie tylko prostytucja. Już po samym opisie mam wrażenie, że ten materiał nie będzie rzetelny. Natomiast fajnie, że w ogóle poruszacie ten temat. Za to łapka w górę.

  • @ucjakuczynska4983

    @ucjakuczynska4983

    Жыл бұрын

    Ja już po wstępie zauważyłam, że w tym materiale w ogóle nie ma psychologii. I tak słuchałam, słuchałam, myśląc, że może się doczekam jakiejś wzmianki, która by brzmiała psychologicznie, ale nie. Więc ciekawe że ma być to uczelnia psychologiczna, a ten temat wyjątkowo przedstawia samymi tłumaczeniami sformułowań. Niby taka dobra uczelnia, a może ktoś mi przytoczy choć jedno zdanie z tego konkretnie nagrania, gdzie jest odniesienie do psychologii??

  • @itsjulka

    @itsjulka

    Жыл бұрын

    w opisie najpewniej odnosi się do globalnych statystyk

  • @sylwuniap4951

    @sylwuniap4951

    Жыл бұрын

    Bo w agencjach są w większości ze wschodu kobiety

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Bardzo cieszymy się, że ten temat wydał się dla Ciebie ważny. Widząc zainteresowanie tematyką w najbliższych tygodniach zorganizujemy debatę z udziałem ekspertów. Szczegóły w komentarzu przypiętym pod materiałem wideo.

  • @annakaramon3464

    @annakaramon3464

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Cieszę się. W takim razie czekam na debatę ekspertów. I proszę - wyjaśnijcie w końcu sprawę z Dr Sikorą. Podawanie przez niego w bio na innych stronach, że zajmuje się terapią reparatywną (konwersyjną) homoseksualistów godzi w dobre imię uniwersytetu. Osoba z tak średniowiecznymi poglądami - jakoby homoseksualistów dało się leczyć za pomocą takiej terapii i nawracać ich na heteroseksualizm - nie powinna być wykładowcą. Zrozumiałabym jakby np. zajmował się tym kiedyś, a w świetle współczesnej wiedzy zrezygnował z takiego podejścia, ale jeśli w dalszym ciągu wpisuje to w swoim bio na stronach to znaczy, że się tego nie wstydzi. Przykre, że wszystkie maile nt. tego wykładowcy są przez uczelnię ignorowane.

  • @pumakele1749
    @pumakele1749 Жыл бұрын

    Zrezygnowałem z subskrypcji

  • @ninamariaDS
    @ninamariaDS Жыл бұрын

    Nie jest mi z Szymonem po drodze światopoglądowo ale trudno się z nim nie zgodzić. Myślę, że zarzucanie mu chęci wypromowania się jest nie na miejscu. Szymon ma podobną liczbę subskrybentów co wy, w dodatku działa na niejednym kanale. Druga rzecz- skoro to on podjął temat, uważam, że moglibyście zaprosić na nią jego. Jeśli chcecie uczciwe podejsc do tematu - zaproście osobę, która pierwsza zaczęła z Wami dyskusję

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Założeniem debaty jest zaprezentowanie panelu gości, którzy naukowo zajmują się seksuologią, socjologią i dziedzinami pokrewnymi.

  • @ninamariaDS

    @ninamariaDS

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS założenia debaty mogą być różne. Jak osoby zajmujące się naukowo danym tematem czasem nie gwarantują żadnej jakości wypowiedzi w porównaniu do kogoś kto po prostu od lat rzetelnie podejmuje tematy społeczne.

  • @JanekWojcik

    @JanekWojcik

    Жыл бұрын

    @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS macie udowodnione naukowo bzdury, jakie wasza "ekspertka" zaproszona też na debatę powiedziała i jakoś Wam to nie przeszkadza. Po prostu wiecie, że zostaniecie totalnie ośmieszeni i się obawiacie, że może być jeszcze gorzej niż jest teraz wizerunkowo

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@Alchomik7 Ideą debaty jest zaproszenie naukowców, a nie publicystów i spojrzenie merytoryczne - psychologów, socjologów, seksuologów.

  • @elaem7240

    @elaem7240

    Жыл бұрын

    ​@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS przeczycie Państwo sami sobie. Jakie spojrzenie merytoryczne przedstawiła prelegentka w zaprezentowanym materiale? Żadne. Wypowiedziane opinie zostały wielokrotnie obalone przytoczonymi w komentarzach badaniami, pani dr nie tylko nie przytoczyła żadnych źródeł na poparcie wypowiadanych przez siebie tez ale wręcz kłamała o stanie aktualnej wiedzy naukowej w temacie w którym się wypowiadała. Czy to jest wg Państwa "merytoryczne"?

  • @TreeMystical
    @TreeMystical Жыл бұрын

    xD

  • @Michal235
    @Michal235 Жыл бұрын

    Jeśli ktoś nie włączył sobie wyświetlania łapek w dół to śpieszę z pomocą - film ma 102 łapki w górę i 1200 w dół.

  • @McCrymat
    @McCrymat Жыл бұрын

    ​Przykre są niektóre komentarze tutaj. Ocenianie emocjonalne kogoś kto wyciąga wnioski z liczb, z przypadków, na które trafił w swojej karierze i codziennej pracy to spłycenie tematu. Ta pani doktor siedzi nad tym od 12 lat. To średnio 3000 dni roboczych. To 24000 godzin pracy. To 1 440 000 minut. Musiała jakoś upchnąć tą wiedzę w 45 minutach wykładu. To jest bardzo bardzo trudne

  • @McCrymat

    @McCrymat

    Жыл бұрын

    W mojej prywatnej opinii pani doktor ma ogromny talent do kompresji wiedzy i dzielenia się nią. Gratuluję 💛

  • @McCrymat

    @McCrymat

    Жыл бұрын

    @@Alchomik7 łapiąc za słówka przeważnie odchodzimy od tematu. Zetknąć się z przemocą, mieć z nią do czynienia to nie to samo co mieć świadomość że ona istnieje. Można 20 lat pracować w szkole i nie mieć do czynienia z przemocą domową wobec dzieci.

  • @McCrymat

    @McCrymat

    Жыл бұрын

    @@Alchomik7 Jeśli szukamy przemocy znajdziemy ja wszędzie.

  • @McCrymat

    @McCrymat

    Жыл бұрын

    @@Alchomik7 hmm pani doktor stwierdza, że jeśli nie możemy się pozbyć prostytucji to starajmy się jak najbardziej zmniejszyć jej negatywne skutki. Już samo to to dużo więcej niż zero. Mam wrażenie, że łatwiej jest usłyszeć głos swoich przekonań niż kogoś punkt widzenia.

  • @McCrymat

    @McCrymat

    Жыл бұрын

    @@Alchomik7 Jednoznacznie dobrego, bardzo ciekawe, w którym momencie?

  • @krzysztofbaabuch3834
    @krzysztofbaabuch3834 Жыл бұрын

    xDDDDD

  • @kolid021
    @kolid021 Жыл бұрын

    Dla swps jest jeden plus w tej całej sytuacji. Cała ta sprawa przyniesie rozgłos uczelni o której mało kto słyszał

  • @pro14ab

    @pro14ab

    Жыл бұрын

    Ja tam takiego rozgłosu raczej bym nie chciał :/

  • @kolid021

    @kolid021

    Жыл бұрын

    @@pro14ab być moze, ale teraz przynajmniej ktokolwiek wie co to jest Swps.

  • @McCrymat
    @McCrymat Жыл бұрын

    Bardzo ciekawy wykład podejmujący problem z wielu perspektyw. Fajne naukowe podejście. Przydałby się dłuższy wykład, albo kontynuacja. Czekam na więcej 👍

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Dziękujemy za tę opinię!

  • @matiszakal

    @matiszakal

    Жыл бұрын

    W końcu normalny komentarz :-)

  • @yarpenzigrin1893

    @yarpenzigrin1893

    Жыл бұрын

    @@matiszakal Akurat ten nie jest normalny.

  • @McCrymat

    @McCrymat

    Жыл бұрын

    @@yarpenzigrin1893 lubię Yarpena, Twojego komentarza nie, ale masz prawo do swojego zdania. Fajnie, że masz.

  • @McCrymat

    @McCrymat

    Жыл бұрын

    @@Alchomik7 Ty nie widzisz perspektyw, ja nie widzę tego co ludziom się nie podoba w tej prezentacji. Nie wszyscy muszą widzieć to samo. A dostrzegłaś coś pozytywnego w tym podcaście?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Жыл бұрын

    Drogie, Drodzy, na wstępie chcielibyśmy przeprosić Was za dotychczasową reakcję na Wasze tutaj komentarze - przyznajemy, że zawiodły nasze procedury. Wyciągnęliśmy już jednak wnioski, przeanalizowaliśmy sytuację i wracamy do Was z informacjami, co zamierzamy z tą sytuacją zrobić. 1. Powyższy materiał jest nagraniem z wykładu gościnnego dr Agaty Dziuban z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbył się w ramach wydarzenia Festiwal Seksualności 2022, organizowanego przez Koło Naukowe Seksuologii Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. 2. Wydarzenie to było otwarte, każdy mógł wziąć w nim udział, zadać zaproszonym ekspertom pytania czy podyskutować z zaproszonymi ekspertami. 3. Nagrania z niego opublikowaliśmy, aby umożliwić dostęp do prezentowanej wiedzy każdej osobie, która chciałaby się z nią zapoznać oraz kontynuować ewentualną debatę na poruszone tematy. 4. W sobotę wieczorem na kanale jednego z twórców internetowych pojawił się film insynuujący, jakoby nasz uniwersytet miał promować prostytucję. 5. Po przyjrzeniu się temu materiałowi, jak też kanałowi, który materiał ten opublikował, doszliśmy do wniosku, iż jest to próba wywołania sensacji i pozyskania zainteresowania i zasięgu, wykorzystująca do tego celu naszą uczelnię i nasz wpływ społeczny. Wnioski takie wyciągnęliśmy z tytułu, formy i treści filmu, jak też z faktu, iż autor materiału nie skontaktował się z nami przed produkcją swojego wideo na temat naszego materiału, w związku z jakimikolwiek pytaniami, sugestiami czy uwagami dotyczącymi opublikowanego przez nas nagrania. Zatem celem nie była tu chęć uzyskania jakichkolwiek odpowiedzi czy wyjaśnienia, jak sugeruje w swoim filmie autor, a zyskanie popularności kosztem naszego uniwersytetu. Jest to naszym zdaniem smutne, ale mamy świadomość, że powszechne w dzisiejszych czasach. 6. Jednocześnie chcemy przyznać, iż zarzuty o tym, że dr Dziuban nie wyczerpała tematu, o którym mówiła, że nie podała źródeł do informacji, które przekazywała, że odnosiła się w dużej mierze do własnych doświadczeń, są słuszne. Co prawda był to wykład podczas studenckiego wydarzenia naukowego - zatem każdy zainteresowany mógł o takie rzeczy dopytać po wykładzie i uzyskać dodatkowe informacje, ale rozumiemy że słuchacze w Internecie takiej możliwości nie mają i mogą mieć niedosyt czy wręcz wyciągać błędne wnioski. 7. W związku z powyższym oraz widocznym tu dużym zainteresowaniem tą tematyką, postanowiliśmy pochylić się nad nią dla Was bardziej i podnieść poziom dyskusji, jaka się wokół tegoż tematu wytworzyła. Zorganizujemy w tym celu debatę ekspercką, na którą chcemy zaprosić najlepszych specjalistów zajmujących się w naszym kraju tematyką sex workingu. Spotkanie takie chcielibyśmy zorganizować w ciągu najbliższych kilku tygodni, zależnie od dostępności ekspertów. 8. Debatę zorganizujemy tak, by była ona transmitowana na żywo w Internecie, aby udział w niej wziąć mogła każda zainteresowana osoba, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Każdy będzie mógł też zadać pytania, zgłosić swoje wątpliwości czy dopytać o źródła. 9. W debacie udział weźmie również dr Dziuban z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która w związku z nagraniem wspomnianego wyżej twórcy internetowego, jest od kilku dni atakowana poprzez media internetowe, oczywiście głównie anonimowo. Jeśli więc ktokolwiek ma ochotę pogłębić temat lub uzyskać odpowiedzi na jakiekolwiek pytania od dr Dziuban, serdecznie zachęcamy do udziału w debacie i aktywnego, otwartego w niej uczestnictwa. Będzie to w naszym przekonaniu efektywniejsze poszerzenie wiedzy niż anonimowe atakowanie kogokolwiek przez Internet. 10. Co do pozostałych uczestników debaty - mamy wstępne pomysły na kolejnych ekspertów, ale chcielibyśmy również poprosić Was o ewentualne propozycje i sugestie. Dajcie nam, prosimy, znać tu w komentarzach lub mailowo, kogo wg Was powinniśmy do takiej debaty zaprosić, aby była ona możliwie najbardziej interesująca, merytoryczna i ciekawa. 11. Na koniec - mamy świadomość, że hejt dotyczący powyższego podkastu i naszego uniwersytetu rozlewa się w ostatnich dniach w Internecie, zwłaszcza w kanałach prowadzonych przez twórcę, który zaatakował nas swoim materiałem. Informujemy niniejszym, że nie będziemy wchodzić w dyskusję we wszystkich tych miejscach, bo nie ma ona, naszym zdaniem, najmniejszego sensu. Jednocześnie jesteśmy otwarci na merytoryczny dialog z każdą osobą, która ma do nas jakiekolwiek pytania. Dlatego, gdyby takowe się pojawiły - bardzo prosimy o zadawanie ich nam tu, w poniższych komentarzach lub mailowo (social@swps.edu.pl), abyśmy po prostu mieli możliwość się do nich odnieść. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że tematykę sex workingu zgłębiać chcemy z udziałem zaproszonych do debaty ekspertów, dlatego pytania dotyczące tej materii bardzo prosimy zachować, i zadać, podczas spotkania ze specjalistami, jakie w tym celu dla Was zorganizujemy. Pozdrawiamy serdecznie Wszystkich, niezależnie od poglądów i wartości, jakie Wam przyświecają!

  • @kaja-hx5ic

    @kaja-hx5ic

    Жыл бұрын

    Chętnie posłucham debaty, bo pierwsza wersja dla mnie była stronnicza. Wysłałam propozycje profesora Izdebskiego i prezeski LaStrady.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@kaja-hx5ic Bardzo dziękujemy i zapraszamy!

  • @grzegorzciechanowski4803

    @grzegorzciechanowski4803

    Жыл бұрын

    Ta odpowiedź jest tak pokrętna, że ja nie wiem jak można Was potraktować poważnie.

  • @benevabenio

    @benevabenio

    Жыл бұрын

    dr Barbara Błońska, która przez lata prowadziła badania terenowe nad zjawiskiem prostytucji, może też dr. Radosław Krajewski -od strony prawnej

  • @benevabenio

    @benevabenio

    Жыл бұрын

    Aha, i proszę o to, żeby dr Dziuban udostępniła swoje prace zawierające podsumowanie jej badań terenowych. Na chwilę obecną nigdzie nie można ich znaleźć.

  • @wz70
    @wz70 Жыл бұрын

    🤦

  • @Psycho._.Wiedza
    @Psycho._.Wiedza Жыл бұрын

    To ja za to powiem, że bardzo dobrze, że powstają nowe słowa, które lepiej odnoszą się do danego zagadnienia oraz nie stygmatyzują osób zajmujących się danym zawodem. A tak na marginesie to są wykłady stricte naukowe, mam nadzieje, że kiedy ktoś zamiast mówić "motyle w brzuchu" używa słów "marker somatyczny" to się nie oburzacie, że używa jakieś "nowomowy".

  • @benevabenio

    @benevabenio

    Жыл бұрын

    Naukowe, to gdzie są dane? Pani zaprezentowała zbiór insynuacji niepodpartych żadnymi rzetelnymi badaniami. Linków nie widać.

  • @r0bertlp

    @r0bertlp

    Жыл бұрын

    ​@@benevabeniotak dzisiaj wygląda ich "nauka" na uniwersytetach 🤡 trust the science bro

  • @jaku3655

    @jaku3655

    Жыл бұрын

    Kobieta wypowiada się jako aktywistka na rzecz promocji prostytucji z poziomu autorytetu naukowca bez zachowania obiektywnego podejścia do tematu

  • @marczynsky

    @marczynsky

    Жыл бұрын

    @@feliksdoktorek7819 świetny pomysł. Proponuję "personal property manager", żeby przypadkiem uczucia tych osób nie zostały obrażone. @SlonMakola - co to za porównanie z czapy?

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Jeśli ktoś woli, termin sex worker można zawsze zastąpić polskim sformułowaniem pracownik seksualny.

  • @excitedleaf4285
    @excitedleaf4285 Жыл бұрын

    Dziękuję, świetny wykład!

  • @ewasiluk8899

    @ewasiluk8899

    Жыл бұрын

    No .... tylko że nie. Pseudonaukowe brednie zakłamujące tragizm i zło prostytucji.

  • @anonimowyunkown33

    @anonimowyunkown33

    Жыл бұрын

    Xd

  • @xwikx88

    @xwikx88

    Жыл бұрын

    Jak na burdelmame

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Жыл бұрын

    Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to miejsce, w jakim podejmujemy ważne tematy. Jednym z nich jest seksualność człowieka. Podcast “Sex working - zagrożenia i redukcja szkód w branży usług seksualnych” jest zapisem wystąpienia w czasie Festiwalu Seksualności 2022, organizowanego przez studenckie Koło Naukowe Seksuologii Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Jednym z wielu tematów tego wydarzenia był wspomniany wykład. Przestrzeń akademicka jest przestrzenią dialogu, otwartą na poruszanie tematów ważnych dla naszych studentów oraz istotnych społecznie. Omówienie zjawiska nie jest jego promocją, a przedstawieniem stanu wiedzy, opinii, poglądów na dany temat. Zaproszona na spotkanie dr Agata Dziuban z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego wystąpiła jako socjolożka, prowadząca badania poświęcone sytuacji osób pracujących seksualnie w Polsce oraz osoba bezpośrednio zaangażowana w działania na rzecz społeczności tych osób.

  • @Radeko25

    @Radeko25

    Жыл бұрын

    Wy tak serio? Jednym słowem proszę. Nie chcę się rozpisywać, powiedzcie, że ten post to żart. Jaka merytoryka? O co chodzi? Czy swoje dzieci też zachęcacie do takiej pracy? Gdzie te badania Pani Dziuban? Halo?!

  • @Zolwixon3d

    @Zolwixon3d

    Жыл бұрын

    Sex working to jest zwykła patologia i tu nie ma żadnego pola do dyskusji. Idąc waszym tokiem myślenia to tak jakby kanibal dyskutował z Makłowiczem o gotowaniu.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@Radeko25 Przyznajemy, jak napisaliśmy w komentarzu na górze, że zawiodły nasze procedury i przepraszamy za komplikacje z tego wynikłe. Wyciągnęliśmy jednak wnioski i zmieniliśmy sposób działania, czego przykładem jest powyższy komunikat.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@mongrelking5667 Dziękujemy za uwagę, w najbliższym czasie zorganizujemy debatę ekspercką, na którą chcemy zaprosić najlepszych specjalistów zajmujących się w naszym kraju tematyką sex workingu. Szczegóły w komentarzu przypiętym na górze.

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    @@Alchomik7 Pytanie o źródła będzie można zadać podczas debaty, którą dla Was zorganizujemy w najbliższym czasie. Szczegóły pod filmem wideo.

  • @tomlyn1124
    @tomlyn1124 Жыл бұрын

    O, widzę, że wyznawcy Szymona i jego bełkotu zaatakowali. 🤣

  • @m00ng00u

    @m00ng00u

    Жыл бұрын

    Nie trzeba być czyimś fanem, aby gardzić patologią jaką jest prostutycja - która w obecnych czasach ma za mało stygmatyzowania, a za dużo spoufalania i to na "poziomie akademickim" xd

  • @bullfrogboss8008

    @bullfrogboss8008

    Жыл бұрын

    Gdyby nie Szymon, to... i tak byśmy tu mieli w komentarzach wysyp ludzi *słusznie* oburzonych promowaniem prostytucji. Po prostu byłoby ich mniej

  • @tomlyn1124

    @tomlyn1124

    Жыл бұрын

    @@bullfrogboss8008 Masz rację. W Polsce nie brakuje ludzi oburzonych na to, że ktoś żyje inaczej niż oni.

  • @tomlyn1124

    @tomlyn1124

    Жыл бұрын

    @@m00ng00u Pozwolisz, że każdy będzie żył jak chce?

  • @tomlyn1124

    @tomlyn1124

    Жыл бұрын

    @@feliksdoktorek7819 No ja z Tobą jeszcze nie rozmawiałem, no chyba że jesteś trollem z kilkoma kontami.

  • @MartynaRowniak
    @MartynaRowniak Жыл бұрын

    Dr Dziuban jak zwykle merytorycznie.

  • @ewasiluk8899

    @ewasiluk8899

    Жыл бұрын

    Chyba raczej kłamliwie i perfidnie żeby zakłamać tragizm tego "zawodu".

  • @ewasiluk8899

    @ewasiluk8899

    Жыл бұрын

    @@feliksdoktorek7819 No nie.... tej głębi mądrości prezentowanej przez panią doktór nikt poniżej profesora nie jest w stanie pojąć!

  • @rakaspdn7722

    @rakaspdn7722

    Жыл бұрын

    ​@@antonihistoria3300 Cześć Antoni

  • @presztak

    @presztak

    Жыл бұрын

    Wyczuwam sarkazm w pani słowach.

  • @MartynaRowniak

    @MartynaRowniak

    Жыл бұрын

    @@presztak bynajmniej, słuchałam dr Dziuban na kilku konferencjach naukowych i wysoki poziom merytoryczny jej wystąpień został utrzymany. Psy szczekają, karawana jedzie dalej

  • @klina6
    @klina6 Жыл бұрын

    Najazd Swerfów i mężczyzn których boli to, że kobiety mogą zarabiać na siebie. Smutne.

  • @Psycho._.Wiedza

    @Psycho._.Wiedza

    Жыл бұрын

    Niestety rel

  • @sylwuniap4951

    @sylwuniap4951

    Жыл бұрын

    Najlepsze jest to, że ci co tak deprecjonują sami korzystają.

  • @Marek-iv9ub

    @Marek-iv9ub

    Жыл бұрын

    Czyli inaczej nie mogą? Niezłe podejście.

  • @adione6269

    @adione6269

    Жыл бұрын

    @@sylwuniap4951 Jakby korzystali to by nie deprycjonowali. Bo wiesz jakby prostytucja stała się akceptowalna społecznie, to prostytutek byłoby więcej, a tym samym wyższa podaż usług i niższe ceny :)

  • @poppintomfof

    @poppintomfof

    Жыл бұрын

    Pamiętaj. Na ideowej wojnie..."Never go full retard"

  • @xwikx88
    @xwikx88 Жыл бұрын

    Promujecie prostytucje

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Wik wik, nie promujemy usług seksualnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym stanowiskiem, które jest przypięte na górze strony w formie komentarza. Przyznajemy, że dr Dziuban nie wyczerpała tematu podczas spotkania w ramach Festiwalu Seksualności 2022. Zapraszamy na debatę ekspercką, na którą chcemy zaprosić najlepszych specjalistów zajmujących się w naszym kraju tematyką sex workingu. Spotkanie takie chcielibyśmy zorganizować w ciągu najbliższych kilku tygodni, zależnie od dostępności ekspertów. Jeżeli masz propozycję gościa, którego powinniśmy do tego panelu zaprosić, chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie.

Келесі