No video

S01E35 Jak wybudować dom? Zbrojenie przeciwskurczowe podłogi na gruncie. Dolot powietrza do kominka.

Subskrybuj : bit.ly/2odNMVe
Facebook: / domza150tysiecy
Forum: forum.domza150t...
Tutaj możesz kupić projekt domu za 150 tys: bit.ly/2oh5NS1
Dziś wykonaliśmy doprowadzenie powietrza do kominka.
Ułożone zostały również maty zgrzewane stanowiące zbrojenie przeciwskurczowe posadzki, tzw chudziaka.
Więcej praktycznych informacji znajdą Państwo na forum poświęconym budowie domu wg projektu "domza150tysiecy.pl"
www.forum.domza...

Пікірлер: 47

  • @assassinscreedcommunity5104
    @assassinscreedcommunity51045 жыл бұрын

    Łukaszu jesteś poprostu Liderem firmy.....dużżżżżżo mogłoby sie firm od ciebie uczyć i dużo zakładów dzisiaj,super logistyka ,rozumowanie,podejście do pracy i pracowników , pozdrawiam serdecznie

  • @luki1461
    @luki14617 жыл бұрын

    mam 15 lat a pana filmy sa dla mnie interesujące . nie są takie sztuczne jak u niektorych. Fajnie sie je ogląda . Jestem ciekaw jaki bedzie efekt koncowy

  • @polakmaypolsa1636
    @polakmaypolsa16367 жыл бұрын

    za łepka tak samo czekałem na kolejny odcinek dragon bool jak teraz na twoje teraz ,jesteś pro gość. od dawna tym tematem się interesuje ale ni chu chu za free nikt tego nie robi , dlatego cię MISTRZU podziwiam. jeszcze polska nie zgineła ! pozdrawiam autora :)

  • @ewaf3560
    @ewaf35607 жыл бұрын

    Panie Łukaszu super filmiki, świetny pomysł w ogóle, wiedza jaką pan przekazuje bezcenna życzę powodzenia i czekam na kolejne odcinki.

  • @zieziu1
    @zieziu17 жыл бұрын

    Dzięki Łukaszu, bardzo przydatne filmiki!!! Pozdrawiam

  • @natalamichalczyk1846
    @natalamichalczyk18466 жыл бұрын

    Mega szacun za podejście z 2:12 ! Jak robiłem w DE majster jebał z góry na dół i wiecznie niezadowolony, pozazdrościć chłopakom szefa! Powodzenia!

  • @fragles231
    @fragles2314 жыл бұрын

    Dokładnie. Jak szef pracuje razem ze swoimi pracownikami to o wiele lepiej buduje się między nimi współpraca szacunek do swojego majstra i to co on sam potrafi takie jest moje zdanie

  • @dominmicz2444
    @dominmicz24447 жыл бұрын

    Podziwiam takie projekty typu dom za 150tys ponieważ jest to możliwe sam mam 22 lata i w najbliższych latach będę takowy realizował gdy doprowadzę działkę do używalności pod budowę. Też mam w planie prosty w budowie dom parterowy do 120m2 bez piwnicy, poddasza oraz garażu. Podoba mi się Pana podejście do sprawy tzn. budowa bez specjalistycznych narzędzi np. niwelatora bo nie każdy posiada i nie każdego stać na wynajęcie firmy budowlanej budowy.

  • @SzokiSzxde
    @SzokiSzxde7 жыл бұрын

    Nie chce pracować na budowie tylko zostać elektrykiem ale bardzo fajne filmy i może mi sie to kiedyś przyda w życiu pozdrawiam

  • @milenamalolepsza6951
    @milenamalolepsza69517 жыл бұрын

    bravo chlopak piekne podejscie do pracownika👍👍👍

  • @aleksandraaleksandra7600

    @aleksandraaleksandra7600

    7 жыл бұрын

    super

  • @dariuszmotyka1049
    @dariuszmotyka10497 жыл бұрын

    Witam spoko film Można sie czegos nauczyć Czekam na dalsze filmy budowu. Pozdrawiam

  • @MrF4t1
    @MrF4t17 жыл бұрын

    Co do odpływów PCV/PP. Prawda, kiedyś robili żeliwne i się 'trzymają', ale to wszystko do czasu. Pracuję jako hydraulik i wiem, że do póki się takiego odpływu nie ruszy to może podziała przez jakiś czas, ale polecam zobaczyć jak wygląda taka kanalizacja po tylu latach w środku. Często robi się krucha i pęka. Poza tym na korzyść PCV przemawia chociażby mniejsze absorbowanie z bakteriami, większa elastyczność, ewentualna wymiana jest o wiele prostsza, do tego w blokach słychać różnicę na korzyść PCV, ze względu na lepsze tłumienie dźwięków. Podobnie z instalacjami CO, CWU. Dużo mamy zleceń na wymianę metalowych instalacji na PP, czy PEXa w przypadku CO :) Ostatnio odkułem rurę PP z wybitą datą produkcji 1999r. W środku był brunatny nalot, który po wytarciu zniknął i poza innym odcieniem rury ciężko było się zorientować, że ma tyle lat :) Chętnie bym zobaczył na kanale realizację robót hydraulicznych.

  • @Nerin18
    @Nerin184 жыл бұрын

    Żona - Co robisz? Ja - Oglądam jak Łukasz kopie dziurę. Lepsze od oglądania pand.

  • @szczepankubas8459
    @szczepankubas84597 жыл бұрын

    czekam na więcej odcinków :D

  • @marcincierpia4373
    @marcincierpia43737 жыл бұрын

    Świetny materiał! Pozdrawiam

  • @norbertsienko762
    @norbertsienko7623 жыл бұрын

    Mistrz:)

  • @krzysztofsawko3953
    @krzysztofsawko39537 жыл бұрын

    A nie byłoby wskazane odizolować termicznie rury doprowadzającej świeże powietrze do kominka? Wiem że będzie jeszcze izolacja termiczna na chudziaku, ale powietrze które będzie płynęło tą rurą będzie często bardzo zimne (temperatura taka jak na dworze).

  • @krzysztofsawko3953

    @krzysztofsawko3953

    7 жыл бұрын

    Ale mi chodzi o to czy to zimno poprzez posadzkę nie będzie przenikało do domu (mimo że na chudziaku styropian). Ta rura będzie bardzo zimna.

  • @pakow84
    @pakow847 жыл бұрын

    kawal dobrej roboty panie lukaszu prosze powiedziec jaki jest koszt dotychczasowej pracy wraz z chudziakiem pozdrawiam pawel

  • @Sanderalek
    @Sanderalek7 жыл бұрын

    Jak zwykle na poziomie, oglądam od dłuższego czasu. Ale pytanie z innej beczki, co za konkretny model jeepa stoi przy placu? Nie szkoda go do ciągania i prac? Wygląda zacnie.

  • @fragles231
    @fragles2314 жыл бұрын

    Mam pytanko Łukasz . Czy ma znaczenie firma przy budowie kanalizacji ? Mam na myśli czy rury i kolanka muszą być tej samej firmy od tego samego dostawcy czy rury również czy to ma jakieś znaczenie . Nie chodzi mi o kolor bo wiadome że pomarańczowa do ziemi a szara w wewnątrz . Pozdrawiam !

  • @ukasz173
    @ukasz1737 жыл бұрын

    Witam, fajnie że pokazujesz co i jak od samego początku ! Wielki podziw widać że dobrą robotę robisz i znasz się na tym :) interesuje mnie jedna sprawa, jak to jest z odsprzedawaniem projektu. Czy to trza gdzieś zgłaszać lub posiadać jakieś pozwolenia na odsprzedaż projektu? Pozdrawiam.

  • @usugiogolnobudowlanemarcin6675
    @usugiogolnobudowlanemarcin66757 жыл бұрын

    Witam warto by pokazać osobą które z murowaniem nie maja zbyt wiele wspólnego jak sie muruje pod tak zwane Wangi . Sposób banalnie prosty a przy twoim projekcie wręcz idealny do opisania . Nakład finansowy praktycznie żaden a efekt murowania gwarantowany . Holendrzy i Angole praktycznie nie murują bez prowadnic . Myśle ze mógł byś pomyśleć nad takim filmikiem bo nasi panowie nie znają tego typu murowania a jest naprawdę przydatny na fundamentach i przy mniejszych wymiarach bloczków na ścianach

  • @mateuszfirla8524
    @mateuszfirla85247 жыл бұрын

    Witam serdecznie mam jedno pytanko a mianowicie jaka jest różnica po między zalewaniem płyty w taki sposób jak na filmie a zalewaniem gdy piasek jest na równo z bloczkami fundamentowymi i zrobieniem deskowania do okoła fundamentu aby przy zalewaniu beton się nie wylał, jest to mocniejsze rozwiązanie czy nie warte świeczki ?

  • @mateuszfirla8524

    @mateuszfirla8524

    7 жыл бұрын

    Dziękuję za odpowiedź a pytałem dla tego ponieważ dom budować będę na szkodach górniczych kat.2 i kombinować chciałem nad wzmocnieniem dodatkowo fundamentów ale jeśli to zbędne to zrobię standardowo.

  • @michaandrzejczak9399
    @michaandrzejczak93995 жыл бұрын

    Jaki spadek rury? Jest jakis przelicznik? Na jakiej wysokosci przechodzimy rurą przez sciane fundamentowa?

  • @pawelpawel211

    @pawelpawel211

    5 жыл бұрын

    2%, poniżej strefy przemarzania

  • @przemekkasperek7279
    @przemekkasperek72797 жыл бұрын

    bednarke miałeś spawac 😃 znowu zapomniałeś😁

  • @piotras8603

    @piotras8603

    7 жыл бұрын

    Piotrek G uziemienie licznika prądu, oraz jak ktoś będzie robił odgromy ( pierunochrony )

  • @Adel-ge5ed

    @Adel-ge5ed

    7 жыл бұрын

    Na wstępie od razu mówię, że przedstawiam punkt widzenia elektryka! Bednarka i odpowiednie uziemienie to niezwykle ważny element z punktu wiedzenia elektryka (i bezpieczeństwa! elektrycznego). Dobrze, że przynajmniej bednarka jest wyprowadzona od uzbrojenia ławy (zbrojenie pełni rolę uziemienia - zdarza się niestety, że wykonawca o tym zapomina). Najlepszym rozwiązaniem byłoby ułożenie dodatkowo uziemienia otokowego, ale skoro go nie ma (i nawet nie było o nim wspomniane - chyba, że mi umknęło) dobrze by było już teraz przeprowadzić wstępnie pomiary rezystancji uziemienia, żeby się nie okazało, że po wykonaniu instalacji elektrycznej jest problem i trzeba znów kopać, wbijać szpilki uziemiające itd. Z projektem budowlanym powinien być wykonany projekt elektryczny, niestety często dla zabudowy jednorodzinnej jest on pomijany i bagatelizowany! Zgodnie z prawidłami bednarka powinna być wyprowadzona przy każdym narożniku budynku ( koszt znikomy na etapie montażu zbrojenia i zalewania ławy) co daje spory komfort i wygodę np. przy montażu instalacji odgromowej. Oprócz tego bednarka (przyspawana na dole do zbrojenia ławy) powinna być wprowadzona do rozdzielnicy głównej budynku. Sposób podłączenia jak i warunki przyłączenia określa lokalny zakład energetyczny i tego trzeba się trzymać, ale wykonanie dobrego uziemienia na etapie robót ziemnych może nam czasem zaoszczędzić sporo dodatkowej roboty i kosztów później. Miałem przypadek, że mimo bednarki przyspawanej do zbrojenia trzeba było dodatkowo 20mb bednarki ułożyć w wykopie i wbijać szpilki 6 metrowe bo nie było spełnionego warunku dla samoczynnego wyłączenia zabezpieczeń (taki był niestety grunt co wyszło to z pomiarów impedancji pętli zwarcia) i trzeba było kopać, ryć, dniówka zeszła, a inwestor zapłacić musiał. Jak na budowę przyjdzie elektryk z multimetrem, po wykonaniu instalacji powie , że dobrze jest to sztyl od łopaty i gonić! Niestety komplet mierników do poprawnego pomierzenia i stwierdzenia, że instalacja się nadaje eksploatacji to grube tysiące złotych, a jak bym dawał za każdym razem gwarancję, że rękę dam sobie obciąć, że instalacja jest w 100% dobra BEZ dokonania pomiarów (bo ją osobiście zrobiłem) to dziś był bym kaleką bez rąk! Pomiary być muszą i każdy błąd pokażą.

  • @Marsel_13

    @Marsel_13

    4 жыл бұрын

    Mega przydatne filmiki

  • @pawelpawel9323
    @pawelpawel93237 жыл бұрын

    a gdzie dystanse miedzy siatka a piaskiem? jak beton ma sie wlac miedzy siatke a piasek

  • @jacel86
    @jacel867 жыл бұрын

    Bednarka!!!!! ;)

  • @RauL00320
    @RauL003206 жыл бұрын

    twoje filmy to jak narkotyk chce sie tylko wiecej

  • @karolkuropiewski9715
    @karolkuropiewski97157 жыл бұрын

    czy można zrobić kanalizę której wysokośc nie będzie sie licować z podłogą na grunie? w sensie czy nie lepiej jest wypuścić z 30 cm na podłogę na gruncie wtedy hydraulicy sobie to dotną jak będą chcieli?

  • @JM-rr6sk

    @JM-rr6sk

    7 жыл бұрын

    Nie

  • @Michal3512

    @Michal3512

    7 жыл бұрын

    Wtedy przy ściąganiu betonu musiał być omijać każdą z wystających rur.. A tak ściągasz po wierzchu i nic Ci nie przeszkadza ;)

  • @karolkuropiewski9715

    @karolkuropiewski9715

    7 жыл бұрын

    przyjął, dzięki wielkie.... i jeszcze robi za wskaźnik poziomu betonu:)

  • @matthias4426
    @matthias44267 жыл бұрын

    czemu jakość tylko w 360p?

  • @matthias4426

    @matthias4426

    7 жыл бұрын

    KomBibmw dzięki :d

  • @HolidayHacker

    @HolidayHacker

    7 жыл бұрын

    Szybszy upload :)

  • @ziomps7504
    @ziomps75047 жыл бұрын

    zameczaj zameczaj co robic po 2 zmianie hehe

  • @jacekziental123
    @jacekziental1236 жыл бұрын

    czy wtym wypadku morzna zrobic spadek na skropliny

  • @kubajarmakowski7500
    @kubajarmakowski75007 жыл бұрын

    pierwszy

  • @slim.diy.astrapl8340
    @slim.diy.astrapl83405 жыл бұрын

    Ja mam 11lat i 174cm wzrostu i robie elektryke na budowie

  • @matteo1147
    @matteo11477 жыл бұрын

    tylko 25 min film? żarty sobie kierownik robi :-D