Ryzyko konsekwencji łamania regulacji unijnych na przykładzie nielegalnego importu sklejki z Rosji

Ғылым және технология

Nagranie z webinaru, który odbył się 22 maja 2024 roku w siedzibie Pracodawców RP. Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych oraz Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej zorganizowali webinar podczas którego pokazano skalę wpływu nielegalnego importu sklejki z Rosji i Białorusi, jego wpływ na gospodarkę i branżę producentów płyt drewnopochodnych w Polsce i w Europie oraz ryzyko karne i finansowe dla zarządów i firm, które kupują nielegalnie importowaną taką sklejkę.
14 maja 2024 Unia Europejska nałożyła cło na sklejkę brzozową z Turcji i Kazachstanu jako wynik śledztwa KE prowadzonego od sierpnia ubiegłego roku, potwierdzając tym samym nielegalny proceder przemytu rosyjskiej sklejki przez te kraje do UE. O konsekwencjach tego śledztwa również rozmawiano podczas webinaru.
Prelegenci:
Jarosław Michniuk - członek zarządu - EPF (European Panel Federation)
Bartosz Bezubik - wiceprezydent - SPPDwP
(Stowarzyszenia Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce)
Aleksandra Balkiewicz-Żerek - ekspert - PKO BP
Tomasz Darowski - partner oraz Michalina Woźny - senior Tax Consultant -
Kancelaria Domański, Zakrzewski, Palinka
Agenda webinaru:
1. Wprowadzenie - Magda Kicińska, Kierownik. ds. Komunikacji w Grupie Paged
2. Sytuacja w polskiej branży drzewnej i jej wpływ na gospodarkę kraju - Aleksandra Balkiewicz-Żerek, Ekspert, PKO BP
3. Nielegalny import sklejki rosyjskiej i białoruskiej do Unii Europejskiej - Jarosław Michniuk, Członek Zarządu EPF (European Panel Federation)
4. Wpływ nielegalnego importu sklejki rosyjskiej i białoruskiej na sytuację polskich firm - Bartosz Bezubik, Wiceprezydent SPPDwP (Stowarzyszenia Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce)
5. Tomasz Darowski, Partner oraz Michalina Woźny, Kancelaria Domański, Zakrzewski, Palinka - omówienie konsekwencji prawnych łamania regulacji unijnych dla zarządów i firm, które kupują rosyjskie i białoruskie towary

Пікірлер

    Келесі