Рулонний газон. До і після

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Газон є візитівкою будь - якого двору. Він здатний або покращити загальне сприйняття будинку, де навіть може бути допущено ряд недоліків при будівництві. Але так само поганий і неякісний газон може і погіршити ефект від вашого шикарного будину. Плануючи газон у вас є варіант посіяти його, або настелити рулонний газон. Якщо говорити на рахунок того який газон буде кращим - рулонний чи сіяний, то насправді немає єдино правильної відповіді на це запитання. Як в рулонного так і в сіяного газону є свої плюси і мінуси, свої недоліки і переваги.
Посівний газон - класика озеленення. Для його створення використовують насіння вибраних трав, які вносяться в заздалегідь підготовлений ґрунт. Землю необхідно звільнити від сміття, гілок, зайвого коріння та каміння. Грунт прокопують на глибину до 25 см. При необхідності додають до землі пісок або глину, компост. Сіяти газон найкраще наприкінці весни (квітень-травень). За тиждень до внесення насіння в землю додають комплексне добриво, після чого обробляють ґрунт граблями. На високих територіях можна використовувати спеціальну техніку, культиватори, мотоблоки.
Перед посівом ґрунт утрамбовують. Якщо у вас немає спеціальної ковзанки роботу можна провести за допомогою великої дошки. Грунт при трамбуванні повинен бути сухим.
Посів проводять у суху безвітряну погоду. Насіння слід рівномірно розподілити по всій площі майбутнього газону, занурюючи їх у борозни (зробіть граблями) на глибину 1 см. Для захисту насіння накрийте посіви геотекстильним полотном. Для поливу використовуйте розприскувач.
Для укладання готового рулонного газону ґрунт також слід підготувати таким самим способом, як і при вирощуванні сіяного газону. Вона розрівнюється, очищається від сміття, утрамбовується. На підготовлений ґрунт викладаються смуги газону. Вже за кілька днів трава вкорениться на новому місці та почне активне зростання.
Коштує рулонний газон дорожчий за посівний. Але й роботи щодо його організації займають у кілька разів менше часу. Та й якість газону гарантована. Такі лужка приваблюють густою дерниною, на них немає бур'янів. При виборі рулонів зверніть увагу на їхню свіжість. Не варто купувати газони з пожовклою травою або специфічним прілим запахом. У трави має бути добре розвинена потужна коренева система.
Рулони укладаються на ділянку у шаховому порядку щільно один до одного. Покладений газон необхідно трохи пролити і укатати катком для усунення повітряних пазух, які могли утворитися між дерниною та ґрунтом. Після цього добре полийте газон. У перші дні полив проводять вранці та ввечері. Далі буде достатньо одноразового поливу на день.
Який газон - посівний чи рулонний, краще вибрати? Кожен власник ділянки робить вибір самостійно виходячи з власних переваг та доступного бюджету. Мінус рулонних газонів - їх ціна. Але при цьому вони мають безперечні переваги:
рулонні газони можна організовувати протягом усього сезону, тоді як сіяти трави можна лише наприкінці весни, влітку чи наприкінці осені;
ви не оціните якість насіння посівного газону до появи сходів, а зовнішній вигляд рулонного газону можна побачити ще до його покупки;
посіви у багатьох випадках ушкоджуються птахами та погодними впливами, рулонним газонам вони не страшні;
готовий газон простіше поливати, він не потребує постійного акуратного розприскування води;
у готових газонах набагато рідше зустрічаються бур'яни;
рулонний газон можна використовувати для відпочинку вже через 2 тижні після його влаштування, а ось користуватися за призначенням посівними лужками можна буде лише наступного сезону.

Пікірлер: 47

  • @artland1765
    @artland1765 Жыл бұрын

    Скоро плануємо зняти один великий випуск про газон. Трохи правда потрібно порозгрібати роботу, котру ми набрали)

  • @user-dw5qn3co6d
    @user-dw5qn3co6d Жыл бұрын

    Шикарний результат! 👍🌹🇺🇦

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    Дякую гарно)

  • @romank1405
    @romank1405 Жыл бұрын

    Інформативна відео👍❤️🇺🇦

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    Дякую👍

  • @rich-men
    @rich-men Жыл бұрын

    Дуже цікаво,дякую вам

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    Дякую, що дивитесь 👍

  • @user-nc7iu8vp7k
    @user-nc7iu8vp7k10 ай бұрын

    Дякую за такі відео😊

  • @artland1765

    @artland1765

    10 ай бұрын

    Дякую Вам ❤️

  • @stanislavlendiel4982
    @stanislavlendiel4982 Жыл бұрын

    Дуже красиво🫶

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    Дякую 🙂

  • @user-by6cv2jl4p
    @user-by6cv2jl4p6 ай бұрын

    Доброго дня. Актуально для мене. В якій області ви знаходитеся? Ваша фірма? Цікавить. Дякую.

  • @artland1765

    @artland1765

    6 ай бұрын

    Доброго дня, Ужгород, Закарпатська область

  • @user-by6cv2jl4p

    @user-by6cv2jl4p

    6 ай бұрын

    Дякую. Далеченько. Я з Львівської області.

  • @artland1765

    @artland1765

    6 ай бұрын

    @@user-by6cv2jl4p впевнений, у вас теж є не мало хороших спеціалістів 🙂

  • @tetyanatsalko2758
    @tetyanatsalko2758 Жыл бұрын

    Якщо не секрет, скільки коштує кв м газону? Його купити можна, де?

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    В Україні ціна квадратного метра газону коливається від 60 - 120 грн, залежно від якості. Це не включаючи доставку та вартість роботи. Якщо бажаєте купити, то пошукайте в гуглі де територіально ближче до Вас знаходиться виробник, бо доставка газону не дешева

  • @svojavolna
    @svojavolna2 ай бұрын

    Підкажіть, при якій мінімальній температурі доцільно сіяти газон навесні?

  • @artland1765

    @artland1765

    Ай бұрын

    При мінімум +12

  • @svojavolna

    @svojavolna

    Ай бұрын

    @@artland1765 дякую за відповідь.

  • @user-um8xw2zv1r
    @user-um8xw2zv1r Жыл бұрын

    Були часи коли ми боялись стелити газон, бо думали, що це надто складно

  • @oleg24181
    @oleg24181 Жыл бұрын

    це рейграс чи костриця?

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    Мятлик

  • @holdingaball9426

    @holdingaball9426

    Жыл бұрын

    @@artland1765 Який процент мятлика?

  • @mrdre8673
    @mrdre8673 Жыл бұрын

    Як боротися протів одуванчиків? Можна ротужну хімію протів цих ур...дів))?

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    Є гербіциди вибіркової дії, котрі знищують бурʼян, але не зачіпають газон.

  • @mrdre8673

    @mrdre8673

    Жыл бұрын

    ​@@artland1765 можна назву гербіциду? В мене 150кв газону а одуванчиків ппц як багато ! Незнаю який купити ((!

  • @elenalinetskaya3641
    @elenalinetskaya3641 Жыл бұрын

    Якщо там є собачки, що вільно гуляють по тому газону, він таким буде недовго.Шкода. Гарний був....

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    Якщо є відповідний догляд, то собачки сильно не спортять його. Регулярна стрижка, полив, добрива, обробки від хвороб та шкідників, аерація, скарифікація по сезону. Звісно, якщо постелити газон і не доглядати за ним, то там і собачок не треба. Він поступово буде ставати гіршим

  • @elenalinetskaya3641

    @elenalinetskaya3641

    Жыл бұрын

    @@artland1765 від собачої сечі стається суха пляма - бо вона випалює газон.А по периметру - трава росте швидше та густіше, за рахунок того азота, що з сечі вивільнився.Звісно, треба бігати весь час підсівати та підкошувати стебельця, що переросли загальний рівень....І то ми ще не розглядали питання ям, що собаки риють..І рвуть ту сітку, що від кротів, на ура.Тому - максимум, чихуахуа)))

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    @@elenalinetskaya3641 для газону шкодить собача сеча ранішня. Якщо собака живе в хаті, цілу ніч терпить, а ранком пісяє на газон і так щодня, то бажано запрограмувати полив так, щоб він спрацьовував ненадовго після того як собаку випустите на вулицю. Полив змиє сечу, котру собака випорожнить. Ранішня сеча містить велику кількість азоту, котрий може палити газон.

  • @elenalinetskaya3641

    @elenalinetskaya3641

    Жыл бұрын

    @@artland1765 кількість азоту в сечі собаки залежить від стану її здоров"я, годування та інш. А хто буде збирати та слідкувати за кожним її кавалочком какуль?як потім ходити босоніж? Краще мати інше місце для її перебування.

  • @artland1765

    @artland1765

    Жыл бұрын

    @@elenalinetskaya3641 в ідеалі так. Але тут дуже люблять собак 🙂

  • @user-ws8tr7yd3m
    @user-ws8tr7yd3m11 ай бұрын

    в чому сенс використання раундапу якшо ви всеодно зрізаєте той прошарок ґрунту? ви взагалі в курсі що гліфосат, який є діючою речовиною отрути раундап визнаний канцерогеном класу 2А і призводить до онкологічних захворювань? що сталось з цим світом що люди готові жертвувати своїм здоров'ям замість того шоб почекати і виростити здоровий і екологічний газон замість труїти себе, свій ґрунт та всю його мікробіоту?! я думала таким "хворіють" лише люди похилого віку з совковим мисленням далекі від новацій але виявляється є навіть серед ландшафтників такі архаїчні погляди на взаємодію з природою

  • @valentinamalagoli5308

    @valentinamalagoli5308

    7 ай бұрын

    Чому вам автор відео не відповів, невже це правда ¿

  • @artland1765

    @artland1765

    7 ай бұрын

    Якщо не обробляти бурʼян гербіцидом, то не дивлячись на те, що ми зрізали верхній шар, більшість бурʼянів все - одно проросте. Тим більше, що якщо ми говоримо про гарний газон, то без обробки гербіцидами хоча б вибіркової дії, обробки від шкідників та хвороб, щомісячного внесення добрив, про гарний газон треба забути. Всі ці обробки робляться препаратами, котрі мʼяко кажучи не дуже екологічні. Якщо Ви за все максимально натуральне та природнє, то потрібно задовольнитися газоном в еко стилі з пирієм, кульбабою, лопухами і конюшиною. Більшість моїх клієнтів не є прихильниками такого.

  • @artland1765

    @artland1765

    7 ай бұрын

    Щойно відповів. Просто лише тепер побачив цей коментар. Правда в тому, що за будь - яким гарним подвір’ям, за будь яким гарним газоном є гербіциди вибіркової дії, добрива, препарати від хвороб, шкідників і т.д. Це саме стосується і рослин. Всі ці препарати не є безпечними для здоров’я людини, але це скоріше стосується тієї людини, котра проводить обробку. Для цього необхідно використовувати засоби захисту. Мова йде про респіратор та захисний костюм. Після самої обробки, особливо на наступний день, нема про що хвилюватися. Тому не варто аж так сильно перейматися. Є ряд препаратів без котрих нікуди не дінешся. Наприклад які у Вас є екологічні варіанти, коли самшит зʼїдає гусінь? Можна спробувати збирати її цілодобово 🙂. Або що робити, коли газон хворіє грибковими захворюваннями і поступово гине? Препарат для обробки не думаю, що має щось спільне з екологією. Або коли ділянку атакує личинка майського жука? Що екологи запропонують в такому разі? Думаю, що ефективного нічого 🙂

  • @user-ws8tr7yd3m

    @user-ws8tr7yd3m

    7 ай бұрын

    @@artland1765 значить проблема в невігластві ваших клієнтів, бо вони не усвідомлюють чим саме обробили їх газон і які це ризики несе і доречі ваші співробітники які працюють з цією отрутою теж наражають себе на небезпеку, скільки в самих штатах було судових позовів які виробник препарату програв людям, які отримали онкологію, це реальні позови, дуже шкода, що люди готові жертвувати власним здоровʼям тільки щоб не дай бог якась кульбабка не проросла і не заквітла, зупиніть цей світ, я зійду...

  • @darkavenger226

    @darkavenger226

    Ай бұрын

    ​@@user-ws8tr7yd3mподивіться округ себе. Вас оточує одна хімія яка виділяє та вбиває Вас. Меблі дсп, двері мдф, ламінат, карнізи пінопласт, плінтуса пластик/мдф, текстиль синтетичний, штори, оббивки диванів штучна тканина, покраска стін/ меблів/ авто яка виділяє ЛОС і так далі. Будь то в офісі, чи на роботі, чи дома в кафе, тц і тд .. Не все так не безпечно та страшно. Притримуємось правил та порад і живем довго та щасливо. ** Не забуваєте стрес, не правильне харчування, без спорту(фіз активності) приносить куди гірші проблеми. ** А на рахунок робочих - тай інші професії шкідливі, якісь більше, якісь менші. Є правила, граєм за ними.

  • @roman-zq9zn
    @roman-zq9zn2 ай бұрын

    Класика українського жлобства - газон і туї))) а так - газон гарний

  • @artland1765

    @artland1765

    2 ай бұрын

    А в чому тут жлобство???

  • @roman-zq9zn

    @roman-zq9zn

    2 ай бұрын

    @@artland1765 жлобство в цьому стилі, це як спортивкі з туфлями носити) те що докочується до нас з Європи через 20 років... Якщо судити з точки зору ландшафтного дизайну - то ніхто подібного не робить.

  • @rostislavteslovych4909

    @rostislavteslovych4909

    2 ай бұрын

    @@roman-zq9znвибачте, але Ви далекі від теми і не розумієте, про що говорите. Я живу на кордоні зі Словаччиною та Угорщиною. В Європі бував сотні разів. Словаччина, Угорщина, Польща, Чехія і т.д. робить акцент на газоні і туях

  • @roman-zq9zn

    @roman-zq9zn

    2 ай бұрын

    @@rostislavteslovych4909 бо це просто і не треба голову ламати над дизайном

  • @artland1765

    @artland1765

    2 ай бұрын

    Так а не всім треба дизайн, щоб голову ламати. Багато хто хоче просто, зелено і не складно в догляді. Постелив газон, висадив туї, встановив робота газонокосарку і все

Келесі