Розпочали співпрацю з представництвом Міжнародної компанії KNAUF в Україні тренінгом з безпеки

ФРУ провела тематичний тренінг «Безпека висотних робіт при прибиранні залізничних піввагонів». Евакуаційно-рятувальні заходи на локації виробничих потужностей ТОВ «Кнауф Гіпс Київ». Навчання проводилось за участі як безпосередніх виконавців, так і керівників робіт ТОВ «Кнауф Гіпс Київ», а також професійного тренера, начальника навчального центру виконання висотних робіт Гриценка Анатолія.
Тренінг проводився з моделюванням реальних подій на робочому місці для працівників, які виконують роботи на висоті при прибиранні залізничних напіввагонів. Мета заходу - набуття безпосередніми виконавцями та керівниками теоретичних знань та практичних навичок з організації безпечного виконання робіт та рятувальних заходів. Особливо важливо, щоб усі етапи роботи проходили безпосередньо в умовах поточного виробництва. Це потребувало додаткових зусиль у плануванні навчання, підготовці виробничого майданчика до навчання та надійному контролі питань безпеки під час практичних занять.
Значна увага приділялась впровадженню сучасного ризик-орієнтованого підходу до виконання робіт підвищеної небезпеки, оскільки це ефективно впливає на зниження травматизму та смертності під час виконання таких робіт.
У теоретичній частині тренінгу були розглянуті аспекти сучасного ефективного підходу до організації висотно-підйомних робіт при прибиранні залізничних піввагонів. Як приклад такого підходу, була проведена робота з оцінки ризиків у конкретних виробничих умовах.
Напередодні навчання на виробництві провели підготовку до виконання практичних занять безпосередньо на місці роботи. Керівник та тренер навчального центру UTC-ALPINDUSTRY Гриценко Анатолій разом з відповідальними особами майданчика підприємства ретельно оцінили ризики під час виконання робіт та визначили ймовірні сценарії рятувальних робіт. Напередодні з відповідальними працівниками провели навчання з організації та виконання рятування потерпілого під час виконання висотно-підйомних робіт під час прибирання залізничних напіввагонів.
Під час практичних занять була змодельована ситуація необхідності евакуації потерпілого без свідомості всередині напіввагона. Також учасників поінформовано про переваги новітніх систем безпечної роботи на висоті, засоби індивідуального захисту для висотних робіт та їх використання на основі досвіду світових лідерів у цих питаннях - IRATA, GWO (Global Wind Organization) асоціації.
Дуже важливо, що навчання проходило на виробничому майданчику підприємства, де в майбутньому учасники заходу виконуватимуть роботу на висоті. Це дозволило під час навчання максимально висвітлити всі деталі виконання роботи в конкретному середовищі та не залишити неопрацьованих питань.
Під час практичних занять велику увагу приділили двом аспектам:
- постійне дотримання правил безпеки (забезпечення страховки при підйомі на висоту)
- уникнення підвісної травми потерпілого під час рятувальних робіт.
Основний акцент у тренінгу зосередили на набутті учасниками практичних навичок, які вони відпрацьовували під час навчань.
Під час практичної частини тренінгу всі присутні мали змогу отримати практичні навички з цих видів робіт та отримати відповіді на всі запитання, пов’язані з їх виконанням.
Це черговий тренінг зі серії спільних заходів з безпеки та гігієни праці, які організовуються для членів ФРУ, за підтримки Das Bildungswerk der Wirtshaft MV та Sequa.

Пікірлер

    Келесі