România, calificare ISTORICĂ în „optimile” EURO 2024 » Prefațăm duelul cu Olanda la GSP Live

Jurnalistul GSP Alberto Boțoghină, alături de Ovidiu Ioanițoaia, directorul Gazetei Sporturilor, și Daniel Grigore, reporter GSP aflat în Germania, la turneul final european, analizează împreună partida de miercuri seară, dintre România și Slovacia, scor 1-1.
În urma acestui rezultat, „tricolorii” au câștigat grupa E de la EURO și s-au calificat în „optimile” de finală, acolo unde vor întâlni Olanda. Meciul e programat marți, 2 iulie, de la ora 19:00, pe Allianz Arena din Munchen.
Tot miercuri seară s-a produs una din marile surprize de la acest turneu, Georgia reușind să învingă Portugalia, scor 2-0, și să meargă și ea în „optimi”, acolo unde va da peste Spania, una dintre formațiile care au arătat foarte bine la turneul din Germania.
Istvan Kovacs a arbitrat miercuri partida dintre Cehia și Turcia, scor 1-2, și a arătat nu mai puțin de 18 cartonașe galbene și două „roșii”. Cehii au plecat acasă, în timp ce turcii au încheiat grupa pe locul secund și vor înfrunta Austria în „optimi”.
Câștigătoarea meciului dintre Turcia și Austria se va duela în „sferturi” cu învingătoare dintre România și Olanda.

@danielcosma49532 күн бұрын

Emisiune de doi lei, am stat 22 de minute să-l ascult pe Becalu' Chiar este atât de important să-l audă o națiune întreagă pe acest specimen ?? În numele tatălui dacă nu.....

• @AlexConstantin-es5uy

@AlexConstantin-es5uy

2 күн бұрын

Cine te pune să stai să îl asculți pe Becalambous 22 de minute.... dă-i skip la cioban.

• @alexdinca6553
    @alexdinca6553Күн бұрын

Olanda ne dau minim 2-3 oricat de optimist incerci sa fi…si eu cu sandero mai am apucaturi sa plec mai rpd decat un bmw la semafor…e greu..n ai cum ….sigur speranta…