Rodzina w Polsce a rodzina w Japonii - 5 RÓŻNIC!

Czym różnią się polskie rodziny od japońskich?
Jakie obowiązki mają dzieci?
Czy dziadkowie muszą rozkazywać?
Dzisiaj opowiadam o 5 różnicach pomiędzy rodzinami w Japonii a Polsce!
PATRONITE: patronite.pl/ghyodo
Instagram: / gabriel_hyodo
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
źródła:
• Aesthetic anime cookin...
눈_눈infires
• Brotherhood: Final Fan...
Gee Gorgees

Пікірлер: 971

  • @andrzejwozniak1960
    @andrzejwozniak1960 Жыл бұрын

    1 w polsce to tylko u cb są takie łagodne warianty. prawdziwi polscy dziadkowie nakładają na talerz łopatą i jak odmówiłeś babci dokładki za dzieciaka to później całe życie możesz uczyć innych asertywności

  • @NocnaMara867
    @NocnaMara867 Жыл бұрын

    Co do wmuszania jedzenia w dzieci w Polsce to jest temat rzeka. Mamy bardzo toksyczne podejście do jedzenia. Dzieciom wpycha się jedzenie, wręcz wmusza. Nawet jak dziecko płacze, pluje i ewidentnie widać, że nie chce jeść to mamy "lecą samolocikiem" do wyskrobania całego słoiczka. Non stop powtarza się "dziecko musi jeść, bo rośnie" "jak nie zjesz to nie urośniesz" "jedz, bo się rozwijasz" A później mamy tysiące dzieciaków z zaburzeniami odżywiania, toksycznym podejściem do posiłków. Na samo wspomnienie "dojedz kotlecika, ziemniaki zostaw" mnie mdli. Przez takie wychowanie zmagam się z nadwagą, nauczono mnie, że zawsze jadło się dużo, bo nie mogło się zmarnować. Dzieci karmi się słodyczami, schabowymi, parówkami, a potem rodzicie dziwią się, że nie chcą zjeść brokuła albo szpinaku. W diecie polskich dzieci jest za mało warzyw i za mało owoców.

  • @tenkananieistnieje1404
    @tenkananieistnieje1404 Жыл бұрын

    Ej Gabriel wtedy kiedy mówiłeś o tym dawaniu pieniędzy przez babcie akurat moja babcia weszła do mojego pokoju i mi dała 100 zł XD

  • @ogoemtojestesmuem7708
    @ogoemtojestesmuem7708 Жыл бұрын

    Mój pies był chudy, przeprowadzaliśmy się z bloku do domu rodzinnego to podczas budowy mieszkalismy u dziadków... no i po tym psa już nie można nazwac chudym

  • @marcingodziek4483
    @marcingodziek4483 Жыл бұрын

    Jeśli chodzi o otrzymywanie prezentów to taka bardziej skromność niż niechęć do otrzymywania podarunków. Bardziej mówimy z zamysłem a wiesz stary nie trzeba było przecież ale przyjmujemy i w ten sposób pokazujemy że bardziej liczy się dla nas czyjaś obecność w naszym życiu niż prezenty materialne od tych osób. Raczej w ten deseń to idzie.

  • @cheekymonkey6573
    @cheekymonkey6573 Жыл бұрын

    Wydaje mi się, że "nie trzeba było" to tylko forma grzecznościowa, chodzi o to, żeby dać do zrozumienia, że nie musisz się wkupywać w łaski prezentem, że i bez dawania prezentów jesteś lubiany i ceniony. Natomiast jeśli ktoś zapiera się rękami i nogami przed przyjęciem prezentu, to może dlatego, że uważa, że ten prezent jest zbyt kosztowny i stanowi dla dającego zbytnią wyrwę w budżecie? Albo że uważa, że za prezent trzeba się zrewanżować, a nie bardzo ma jak to zrobić? Nie wiem, tak strzelam 😉

  • @ania7667
    @ania7667 Жыл бұрын

    Pochodzę ze wsi (z Podlasia) i też spotkałam się z tym, że najmłodszy syn zostaje na gospodarstwie, zajmuje się rodzicami i potem dostaje gospodarstwo w spadku.

  • @elsafrozen1234
    @elsafrozen1234 Жыл бұрын

    W Polsce opieka nad rodzicami często jest wymagana społecznie względem córek. Szczególnie gdy rodzice są np. chorzy. Wtedy "ta wyrodna córka" nie zajęła się.... Nie słyszy się tego o synach. Przykład z mojej rodziny: 1 listopada, spotkanie przy grobach. Pierwszy tekst jaki się słyszy: No ta Ania* nie posprzątała grobów rodziców porządnie... (Ciotka ma 4 braci...).

  • @megyw
    @megyw Жыл бұрын

    " Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj "

  • @MarJin727
    @MarJin727 Жыл бұрын

    W Polsce przywitania są bardziej energetyczne,przyjemne,ludzie w tym momencie wymieniają się pozytywną energią i pokazują sobie ja się lubią,Polacy to bardzo emocjonalny naród.

  • @krysiakrystyna7730
    @krysiakrystyna7730 Жыл бұрын

    Mnie się wydaje, że Polacy, nawet młodzi, bardzo lubią się przytulać. Tak było przed pandemią.

  • @barbaraorzeowska3054
    @barbaraorzeowska3054 Жыл бұрын

    jesteś nasz chłop!Jesteśmy z Ciebie dumni!🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡

  • @monikafutiakiewicz1535
    @monikafutiakiewicz1535 Жыл бұрын

    Jesteś mega pozytywnym młodym człowiekiem. Super się Ciebie słucha 😃✨👍

  • @dzbanek-7083
    @dzbanek-7083 Жыл бұрын

    Dzień dobry Geraldzie Hyodo

  • @michalacpl
    @michalacpl Жыл бұрын

    Na Śląsku jest pewna niepisana zasada że zazwyczaj starsze dziecko odchodzi z domu a młodsze dziedziczy dom ale wraz z nim bierze na siebie opiekę nad rodzicami i mieszkanie z nimi. O ile to że młodszy dziedziczy dom jest raczej luźne to zasada że ten co dziedziczy dom rodzinny opiekuje się rodzicami jest już bardziej zachowana.

  • @Miranda1571
    @Miranda1571 Жыл бұрын

    Podejście Japończyków do niektórych spraw jest dużo zdrowsze i bardziej szczere.

  • @Maja-ko7dm
    @Maja-ko7dm Жыл бұрын

    U mnie na rodzinnych imprezach wychodzenie trwa od godziny do trzech, poniżej godziny to rzadkość 😂

  • @silugedejchan3812
    @silugedejchan3812 Жыл бұрын

    W Polsce raczej, jeśli rodzice dziecku mówią kim mają być to albo są to ludzie, którzy mają hopla na tym punkcie, że są sami lekarzami, prawnikami, czy nauczycielami albo to są po prostu "ci co im się w życiu udało"

  • @krystynamirecka4889
    @krystynamirecka4889 Жыл бұрын

    W staroświeckich domach kiedyś też była hierarchia wobec synów. Moja babcia mi opowiadała że w jej rodzinie starszy syn musiał zajmować się tym samym co ojciec i dziedziczył rodzinny biznes, młodszy był wysyłany do wojska a najmłodszy szedł do seminarium.

  • @feedn1k1k9
    @feedn1k1k9 Жыл бұрын

    6:40

Келесі