Przenoszenie chorego z wózka na łóżko

Praktyczny poradnik opieki nad przewlekle chorym zrealizowany w ramach projektu "Poprawa ochrony zdrowia osób starszych, niesamodzielnych i przewlekle chorych z Żar, Lubska i pozostałego obszaru południowej części woj. Lubuskiego” dofinansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014
Więcej informacji na stronie: www.szpitalnawyspie.pl/

Пікірлер: 34

  • @AliceAlice-jb3sv
    @AliceAlice-jb3sv5 жыл бұрын

    Jak ro się robi raz na miesiąc to jeszcze ale jak codziennie to można się wykończyć i swój kręgosłup... To jest ogromny wysiłek u opiekuna... A każdy chory z niedowladem i po udarze nie zawsze tak samo pomaga... Połowa sukcesu to pomoc chorego!

  • @malgorzatapierzchaa9055

    @malgorzatapierzchaa9055

    2 жыл бұрын

    A najlepiej postarać się o podnośnik, ja taki mam do mamy, bo też jest po udarze. I rzeczywiście raz na jakiś czas można to robić samemu, ale na dłuższy czas to niszczenie kręgosłupa

  • @magda534

    @magda534

    2 жыл бұрын

    @@malgorzatapierzchaa9055 I jest to niebezpieczne, może się nie udać takie przemieszczenie i pacjent wyląduje na podłodze.

  • @barbaraburnus891

    @barbaraburnus891

    2 жыл бұрын

    PRACUJEMY NAD TYM BY AGENCJE KTORE BIORA PIENIADZE I WYSYLAJA OPIEKUNKI DO PRACY GDZIE NIE TYLKO SA OPIEKUNKAMI I NARAZAJA SWOJE ZDROWIE ALE TAKZE SA DO TEGO GOSPOSIAMI OBRABIAJACYMI ZA PRZEPROSZENIEM D. CALEJ RODZINIE NIE BIORAC ODPOWIEDNIEGO WYNAGRODZENIA !!# SA PRZEMECZANE I WYKORZYSTYWANE I CZESTO GESTO TAK JEST TO RZECZYWISTOSC ZE NIE MAJA SWOJEGO POKOJU GDZIE MIALYBY ODPOCZAC TYLKO SPIA WDPOLNIE Z CHORYM LUB KATEM W KORYTAZU.AGENCJE ZOSTANA ZAMKNIETE I POCIAGNIETE DO ODPOWIEDZIALNOSCI.PUKI CO KIEDY ZTYKNIECIE SIE Z TAKIMI PRACAMI ODRAZU APELUJCIE I ABSOLUTNIE NIE PODEJMUJCIE TAKICH PRAC.

  • @malgorzatapierzchaa9055

    @malgorzatapierzchaa9055

    2 жыл бұрын

    @@magda534 Robię to już trzy lata i nie potrzeba żadnej filozofii przy podnośniku. To co pani pisze, to już bzdura i wymyślanie. Mój brat, który jest na wózku inwalidzkim również umie przełożyć mamę z łóżka na wózek i odwrotnie. Dla chcącego nic trudnego, proszę mi wierzyć 😉

  • @magda534

    @magda534

    2 жыл бұрын

    @@malgorzatapierzchaa9055 Nic nie napisałam o podnośniku, tylko jedynie o własnych siłach i wyobraźni. Skomentowałam film. Podnośnik , to świetna sprawa. Pracowałam u ludzi bez tego podnośnika, to było straszne. Mężczyzna nie pomagał wcale. Postanowiłam odejść, bo już nie wytrzymywałam na kręgosłup. Kobieto wczuwaj się w to co czytasz.

  • @jolantazarczynska7075
    @jolantazarczynska70755 жыл бұрын

    Hallo...A gdzie lift?osoba z niewladna na jest 2x cięższe...A opiekunki mają tylko jeden kręgosłup!Ale kogo to obchodzi

  • @affordablemowers1053
    @affordablemowers10536 жыл бұрын

    Tego rodzaju filmy powinny byc zakazane

  • @Bajeoxjxix
    @Bajeoxjxix4 ай бұрын

    Dobry Wieczór Panie Własnie Jeżeli Pacjent Jest Bez Władny to Przenośimy Go to Zdową Częścią Ciała Prosimy Pacjęta o Pomoc Żeby Delikatnie Prubował się Poruszać Ciałem i Potem Delikatnie na Urzeczko Kładziemy.❤ Pozdrawiam Serdecznie Panie🌹I Nie Nerwowo Tylko Spokojnie i Delikatnie.

  • @stanisawakozielska
    @stanisawakozielska3 жыл бұрын

    Dużo zależy w jakich warunkach się pracuje. Czy w domu pacjenta, czy w domu opieki. Najczęściej w domu pacjenta nie ma warunków ani odpowiednich narzędzi do pracy przy łóżku pacjenta. Przenieść chorego, niepełnosprawnego na łóżko jest trudne , ale nie niewykonalne i będzie inaczej wyglądało gdy jest opiekunka sama, a inaczej gdy są dwie opiekunki. inaczej też w domu opieki gdzie jest najczęściej odpowiedni sprzęt medyczny. Ale trzeba podkreślić, że należy chronić swój kręgosłup, ponieważ raz uszkodzony może być niepełnosprawny do końca życia a żadne odszkodowanie nie przywróci sprawności, ponieważ zawsze będzie już słabszy. Pomagając choremu nie zaszkodz sobie.

  • @Mega-io4fi

    @Mega-io4fi

    2 жыл бұрын

    Pic na wodę jak człowiek sparaliżowany

  • @andresjesussanchezreal9202

    @andresjesussanchezreal9202

    Жыл бұрын

    @@Mega-io4fi ncvvv

  • @Charlotte-si3zs
    @Charlotte-si3zs3 жыл бұрын

    Dziękuję za nagrania i proszę o więcej, bardzo przydatne dla wielu osób.

  • @Joana-zy1mr
    @Joana-zy1mr4 жыл бұрын

    Ale bzdura, używa się hoist lub pionizator przy osobie jednostronnie sparaliżowanej, przecież taka osoba jest ciężka, bo jest w połowie bezwładna. Nie dźwiga się.

  • @opiekunmedyczny7134
    @opiekunmedyczny71346 жыл бұрын

    :) długo ta pani nie popracuje, odcinek lędźwiowy da się we znaki :) Za dużo pracy kręgosłupem i siłowo, a co jak pdp będzie więcej ważył? Tak samo nogi, własną nogą blokuje nogę pdp i rzuca na łózko. Po za tym łóżka szpitalne/terapeutyczne są coraz częściej dostępne, warto wykorzystywać ich walory.

  • @sal9035

    @sal9035

    5 жыл бұрын

    i do tego ta debilska muzyka....

  • @katarzynakruszec

    @katarzynakruszec

    10 ай бұрын

    nie musi więcej ważyć, wystarczy, że marne 50kg nie pomaga, a dupa robi się ciężka jak 100kg. Pracuję w domach starców w Niemczech.

  • @LeviCare
    @LeviCare6 жыл бұрын

    Dzień dobry, Bardzo dobry film, który obrazuje jak problematyczne mogą być codziennie czynności związane z opieką nad osobą niepełnosprawną. Pani oczywiście tutaj sobie świetnie radzi, niemniej łatwo zauważyć, że przy tak podstawowej czynności jak przesadzanie z wózka do łóżka potrzeba wiele siły fizycznej i wiedzy, narażając się dodatkowo na poważne urazy kręgosłupa. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z tematem Podnośników dla osób niepełnosprawnych, które diametralnie ułatwiają pracę opiekunom nie tylko przy przesadzaniu, ale i przy korzystaniu z toalety i innych czynnościach toaletowych. Firma LeviCare pomaga uzyskać dofinansowanie na podnośniki dla niepełnosprawnych ( nawet do 95% kwoty dofinansowania). Wystarczy wejść na stronę levicare.pl/ i kontaktując się z jednym z przedstawicieli zapytać o dofinansowania PFRON. Zapraszamy również na nasz kanał, gdzie pokazujemy możliwości podnośników.

  • @inalorek2216

    @inalorek2216

    3 жыл бұрын

    Film jest durny i szkodliwy.Oferta podnośników i przenośnikow (w Niemczech są to dwie rożne grupy urządzen) natomiast sluszna,

  • @affordablemowers1053
    @affordablemowers10536 жыл бұрын

    A dzwiganie I kregoslup osoby ktora dzwiga co wy tu pokazujecie

  • @annakowalska4955
    @annakowalska49554 жыл бұрын

    Bzdura kompletna jestem opiekunka w domu opieki

  • @ania4637
    @ania46375 жыл бұрын

    Bez jaj ludzie kto ci kasę za kręgosłup oddać. Bzdura tu musi być użyty hoist do przenoszenia ludzi. Nigdy tego nie róbcie co to za szkolenie ja się pytam? Wystarczy że pacjent zjeździe z wózka.. Średniowiecze jakieś pokazujecie.

  • @ewadziatkowskaewahesed9910
    @ewadziatkowskaewahesed99106 жыл бұрын

    Niezle jaja

  • @affordablemowers1053
    @affordablemowers10536 жыл бұрын

    Jestem rehabilitantka ten film to bzdura

  • @ridiculous9932

    @ridiculous9932

    4 жыл бұрын

    Totalna bzdura, jestem opiekunem w Niemczech i z całą stanowczością potwierdzam, że nie tak to działa.

  • @daisyai7615

    @daisyai7615

    4 жыл бұрын

    @@ridiculous9932 ja jestem opiekunem w Niemczech i jest jak na filmie ale pewnie u większości jest lift

  • @krystyna9079
    @krystyna90795 жыл бұрын

    bzdura

  • @michakazmierczak9652
    @michakazmierczak96526 ай бұрын

    To wykonalne pod warynkiem ze pacjant wazy niewiecej niz 50 kg i jest kontaktowy - madrale ,moja mama wazy 90 kg i jest niekontaktowa moze ktos przyjedzie i mi pokaze jakto sie wtedy robi.