Przemienniki częstotliwości- przegląd, unikalne cechy, zastosowanie oraz aplikacyjności

Ғылым және технология

Czym różnią się dane konstrukcje i co należy wziąć pod uwagę dobierając taki przemiennik do aplikacji? Na to i inne pytania odpowie Dawid Wróblewski, który na bazie pięciu modeli przemienników częstotliwości:
Seria EL1000 od ELMATIC ► info.elmark.com.pl/falownik-e...
Seria MH300 od producenta Delta Electronics ►induprogress.pl/produkty/tech...
Seria ACH480 od EL-HELU producenta ABB ►new.abb.com/drives/low-voltag...
Seria FR-E800 od producenta Mitsubishi Electric ►pl.mitsubishielectric.com/fa/...
Seria MD800 od producenta INOVANCE ►www.eldar.biz/wieloosiowy-fal...
--
Kursy dla Automatyków ►kursyautomatyki.pl
iAutomatyka.pl ► iautomatyka.pl
Dołącz do Klubu Automatyka: ► klubautomatyka.pl
Subskrybuj ► hi.switchy.io/5e4E
Facebook ► / iautomatyka

Пікірлер: 3

  • @ZygmuntKiliszewski
    @ZygmuntKiliszewski Жыл бұрын

    Przedstawione przez Pana Dawida dane, wybranych przemienników częstotliwości, są bardzo przydatne (!). Merytoryka na dość wysokim poziomie, gratuluję. W poprzednich wystąpieniach zwrócił inż. Prelegent moją uwagę na ważność poruszanych zagadnień. Moim zdaniem, do pojedynczych napędów, wystarczają najprostsze przemienniki jedno i trójfazowe bazujące na skalarze U/f. Potwierdziły to moje testy zawarte na KZread i mojej stronie internetowej. W średnich i dużych zakładach produkcyjnych model standardowy powinien zawierać Centralny Trójfazowy Prostownik zadaniowany do segmentów wykonawczych sterujących poszczególnymi silnikami. Każdy moduł wykonawczy - przemiennik częstotliwości może sterować jedną maszyną lub ich zespołem wykonujących te same czynności. Ponadto nie ma znaczenia ilość faz generowanych przez niego. Zaproponowałem Państwu, nowej generacji, czterofazowy wysokowydajny silnik synchroniczny. Nic by nie stało na przeszkodzie we wdrożeniu tej idei w opisanym przeze mnie Modułowym Układzie Sterowania. Jego część w skali mikro przedstawił Pan Dawid w oparciu o konstrukcje Inovance. Jednak, jest to początek rozwoju tej koncepcji (!). Standardowe przemienniki, zarówno skalarne jak też wektorowe, będą miały nadal duże znaczenie (!). Dziękuję, serdecznie pozdrawiam fanów silników elektrycznych i spalinowych, a szczególnie wysokowydajnych synchronicznych 😀.

  • @robertzbyszek3238

    @robertzbyszek3238

    11 ай бұрын

    Witam Pania, jak sytuacja z silnikiem. Pozdrawiam Robert

  • @ZygmuntKiliszewski

    @ZygmuntKiliszewski

    11 ай бұрын

    @@robertzbyszek3238 Napisałem do trzech firm propozycję konstrukcji najprostszego, tj. skalarnego czterofazowego przemiennika (U/f - VFD) o mocy do 2,5 kW i częstotliwości 0 - 500 Hz, zasilanego z jednofazowej sieci energetycznej. Po sezonie letnim zamierzam wymienić wszystkie tranzystory mocy IGBT w moim kontrolerze. Pozdrawiam 😀.

Келесі