Producent Magazynów Energii LiFePO4 z Rzeszowa. Kon-Tec S5E040

Автокөліктер мен көлік құралдары

Wiosną 2023 roku po raz pierwszy odwiedziłem Rzeszowską firmę KON-TEC, specjalistów od akumulatorów LiFePO4.
Akumulatory LiFePO4 KON-TEC:
www.e-moto.pl/pl/searchquery/...
Jak działa Akumulator LiFePO4 R-Lit
Akumulatory LiFePO4 R-Lit to rodzaj litowo-jonowych baterii, które charakteryzują się wyższą stabilnością termiczną, bezpieczeństwem i trwałością w porównaniu do innych typów litowo-jonowych baterii.
Akumulatory LiFePO4 R-Lit składają się z elektrolitu organicznego, elektrod z węgla, a także z anod z litu i katod z żelaza i fosforanu litu. Elektrolit organiczny umieszczony jest w pudełku, który oddziela anodę i katodę, a elektrody z węgla służą do zwiększenia przewodnictwa wewnętrznego.
Podczas ładowania, lit z anody zostaje uwolniony i przemieszcza się przez elektrolit, aby związać się z fosforanem litu w katodzie. W trakcie rozładowywania, lit zostaje uwolniony z katody, przemieszcza się przez elektrolit, aby połączyć się z anodą i wytworzyć energię elektryczną.
Akumulatory LiFePO4 R-Lit mają wiele zalet w porównaniu do innych typów akumulatorów. Ich najważniejszą zaletą jest bezpieczeństwo, ponieważ nie są podatne na tzw. "efekt termiczny" (nagrzewanie baterii), co może prowadzić do zapłonu lub wybuchu. Ponadto, akumulatory LiFePO4 mają dłuższą żywotność, co oznacza, że mogą być ładowane i rozładowywane przez długi czas bez znacznego pogorszenia jakości. Są także bardziej ekologiczne, ponieważ zawierają mniej szkodliwych substancji chemicznych.
Podsumowując, akumulator LiFePO4 R-Lit to wysoce trwała i bezpieczna bateria litowo-jonowa, która może być stosowana w różnych zastosowaniach, takich jak systemy przechowywania energii, pojazdy elektryczne, systemy zasilania awaryjnego i wiele innych.
Zapraszam i pozdrawiam
Robert Mazurek
Vlog firmy: / Świat akumulatorów
Vlog english: / @thebatterychurch
🏪 Mój tradycyjny sklepy z akumulatorami to:
"Świat Akumulatorów" Szczecin ul. Gryfińska 106
🛒 Moje sklepy internetowe z akumulatorami:
Sklep internetowy: www.e-moto.pl/
Elektryka do kamperów: www.mrKapitan.pl
Robert Mazurek, twórca kanały @mrAkumulator i firmy Świat Akumulatorów oraz portalu AKUBIZ a także jednego z pierwszych sklepów internetowych z akumulatorami w Europie www.e-moto.pl
#lifepo4 #kontec #magazynenergii
#Akumulatory #RobertMazurek #ŚwiatAkumulatorów

Пікірлер: 114

  • @Rob-Sam
    @Rob-Sam Жыл бұрын

    Oglądamy Pozdrawiam Robercie.

  • @z3brox254
    @z3brox254 Жыл бұрын

    Swietna firma KON-TEC profesjonalna obsluga Super sprzet i oferte maja takze polecam !

  • @andrzejsuchanek6436
    @andrzejsuchanek6436 Жыл бұрын

    Super filmik . W trakcie nasunęła mi się taka myśl ,że akumulator kwasowy , standardowy , a akumulator z rodziny litowych z BMS to taka analogia jak zwykły prostownik , a prostownik dobrej klasy mikroprocesorowy . Poza tym dobry przykład z tym samochodem Van , suv, sedan itd. , a litowymi . Na jakość też jeszcze rzadko ( z niewiedzy) zwraca się małą uwagę ( lub w ogóle ) a tylko na cenę . Np. akumulatorach samochodowych cena i jakość idą w parze w rozmowie z klientem . Dobry materiał. Tak trzymać .

  • @andrzej951
    @andrzej951 Жыл бұрын

    Niesamowity, inteligentny Polak. Oby pańska firma sie rozwinęła w zadowalającym stopniu

  • @AndrzejDebski-bk1ub
    @AndrzejDebski-bk1ubАй бұрын

    Świetne filmiki dla laików jak ja, którzy się zainteresowali tematem. Więcej takich !👍

  • @sawomirkonieczny7920
    @sawomirkonieczny7920 Жыл бұрын

    Świetny materiał. Dobra robota :)

  • @piterstg
    @piterstg Жыл бұрын

    Świetny materiał

  • @jacekso8142
    @jacekso8142 Жыл бұрын

    👋👌👍SUPER łopatologia - Dzięki Robert

  • @adamo19810122
    @adamo1981012210 ай бұрын

    Konkretna wiedza Pozdrawiam

  • @patryknazwisko3124
    @patryknazwisko3124 Жыл бұрын

    Gdyby jeszcze przy BMSach bylo złącze CAN BUS to była by bomba.A na dodatek wymienne BMSy. W firmowym aku padł mi ten modul na gwarancji ale minęło 6 mcy zanim wymienili mi akumator.Ta elektronika powinna być wymienna bo szkoda całego aku wyrzucać lub majsterkować rozcinając go.

  • @mkpl2006
    @mkpl2006 Жыл бұрын

    Prostowniki 48V z telzasu pod stołem :) Mam i również używam do ładowania własnych akumulatorów opartych o 18650 LiIon. BMS stratny ale fajny i ciekawie rozwiązane chłodzenie. Ja pracuję nad BMS z balansowaniem pojemnościowym i indukcyjnym.

  • @SuperWujtom
    @SuperWujtom Жыл бұрын

    Ciekawe !!!! Dobrze słucha się obu Panów, zazdroszczę wiedzy. Pasja jak wulkan .Pozdrawiam

  • @atvkobus5167
    @atvkobus51677 ай бұрын

    Super przekaz

  • @ParagonDIY
    @ParagonDIY Жыл бұрын

    Gość z konkretną wiedzą fajnie się słucha, chociaż ja jestem zdecydowanie przeciwnikiem balansowania pasywnego, oraz zalecam zawsze rozwagę z nadmiernym używaniem balansera, nie powinien działać cały cza szczególnie przy LFP :P Pozdrawiam

  • @emtezet29

    @emtezet29

    Жыл бұрын

    Balancer pasywny jest tanszy, dlatego jest powszechnie stosowany :). Plusem ich rozwiazania z ~220V jest to, ze beda duzo nizsze straty na zmianie napiecia (konwersja). W testach baterie w konfiguracji 24V tracily jakies 20% swojej pojemnosci przy rozladowaniu. Potem te baterie trzeba ponownie naladowac i tracimy kolejne kWh (tutaj nie mam danych). Jesli zalozymy, ze wspolczynnik jest ten sam to tracimy 40% energii na pelny cyckl (naladowanie + rozladowanie).

  • @marcinkontek7941

    @marcinkontek7941

    Жыл бұрын

    Dobre ogniwa LFP ( grade A ) mają rezystancję wewnętrzną około 16mOHM ( ogniwo 100ah) I różnice na poziomie 0.1% czyli 0.000016 Ohm. Zakładając prąd rozładowania 1C (100A) to rozbalansowanie wyrażone w Wh jest ilorazem kwadratu prądu I różnicy rezystancji wewnętrznej. Czyli 0.32Wh na cykl. Czyli 0.1% pojemności baterii. W przeliczeniu na A daje nam 87mA Czyli balanser o prądzie balansowania 100mA powinien wybalansowac układ w niecałą godzinę po naładowaniu. Jak widać aktywny balanser ma sens przy dużych systemach np 1MWh gdzie balans może osiągnąć 1kWh na cykl. Dodatkowo wartosc ta rośnie z roku na rok bo jak wiadomo ogniwa w procesie stażenia zmieniają rezystancję wewnętrzną więc i różnice między nimi są większe. Opisana powyżej sytuacja dotyczy nowych ogniw wysokiej jakości.

  • @muriwatch
    @muriwatch11 ай бұрын

    O cie ch*j, nie spodziewałem się TAKIEJ dawki wiedzy. Szacunek

  • @zbigniewlachowicz7258
    @zbigniewlachowicz7258 Жыл бұрын

    Pana programy są z dnia na dzień coraz bardziej profesjonalne i treści przekazywane łatwo przyswajalne nawet dla takiego lejka jak ja ! Pozdrawiam serdecznie !!!

  • @sq8mae9
    @sq8mae9 Жыл бұрын

    Witam I pozdrawiam

  • @kolotdz1720
    @kolotdz17209 ай бұрын

    Pozdrawiam Ryśka swój chłop z Energetyki pół Gal pół Herbatnik ;-)

  • @Kris0725PL
    @Kris0725PL Жыл бұрын

    Kurde...swietny filmik . Chyba jeden z najlepszych o aku ;) Miec taką wiedze jak ten pan to mozna skladac pakiety do hulajnóg hehe pozdro!

  • @magnetek5171

    @magnetek5171

    Жыл бұрын

    Dziś w Londynie huczy, bo pewnemu pasjonatowi zapaliła się sama hulajnoga w pokoju podczas ładowania. Właściciel próbował ją daremnie gasić kocem, który w tym przypadku pożaru nie pomógł no i zatruł się przy tym dymem. Całość nagrała kamerka w pokoiku. Można obejrzeć jak to się stało. Filmy są przerażające. Wrzućcie w Google tytuł: Londyn: W domu spłonęła elektryczna hulajnoga albo wpiszcie na YT: E-scooter bursts into flames while on charge inside house lub też sprzed roku podobny przypadek - film na YT: Shocking Electric Scooter Fire Explosion While Charging Inside Room

  • @marcinkontek7941

    @marcinkontek7941

    Жыл бұрын

    Akumulatory NMC + ich nieodpowiednie zabezpieczenie = tragedia. Co do naszych układów BMS to są dużo bardziej wysublimowane niż te w hulajnogach... Obecnie adaptujemy w systemach 100kWh i większych

  • @fddevnull

    @fddevnull

    Жыл бұрын

    ​@@magnetek5171 ma to jakiś związek z tym materiałem ?

  • @magnetek5171

    @magnetek5171

    Жыл бұрын

    @@fddevnull - ma, ustosunkowałem się do postu Krisa. Dlatego zakładajcie w hulajnogach LFP. z dobrymi zabezpieczeniami Kon-Tec-u. A tobie co wadzi?

  • @emtezet29

    @emtezet29

    Жыл бұрын

    @@magnetek5171 LFP nie wybuchaja tak gwaltownie, po drugie by doszlo do pozaru to trzeba mechanicznie uszkodzic ogniwo. Mozna ten fakt zweryfikowac przegladajac liczne filmiki z testami (przeladowanie, max rozladowanie, dziurawienie), w tym testami wykonanymi przez straz pozarna.

  • @marekmosiadz1127
    @marekmosiadz1127 Жыл бұрын

    git

  • @ekologwroclaw
    @ekologwroclaw Жыл бұрын

    BMS pasywny sterowany jest progowo napięciem końca ładowania.Czyli zaczyna pracę pod koniec cyklu ładowania. Jeśli przyjmiemy ze akumulatory są rozbalansowane więcej niż 10% a prąd balasowania stanowi np 10-20% pradu ładowania to BMS ma niewielkie możliwości aby zdążyć coś wyrównać. Można by ustanowić kilka progów napięciowych i zwiększać prąd balansujący ale skoro w produktach prąd balansujący jest mały to już są jakieś ograniczenia (może tylko cieplne) i zrobienie balansera i kilku biegach mocy może być trudne. I tu podstawowa kwestia jeśli balanser ma jeden próg napięciowy to jest sprzeczność między momentem kiedy się włącza np na 95% naładowania a możliwością wykorzystania całej pojemnosci akumulatora bo balanser nie pozwoli naładować go do 100% a gdy prąd główny wyprzedzi balanser i naładuje do 100% to balanser rozładuje ogniwo nawet jeśli string przestanie był ładowany gdy ładowarka się wyłączy. Czyli tracimy podwójnie raz gdy musimy balasować ogniwo zwykle z najmniejszą pojemnością a dwa gdy więcej ogniw będzie naładowanych to tak jakbyśmy wprowadzili samorozładowanie do 95%. A jeśli próg 95% nie daje czasu na zbalansowanie to może próg ustawiony jest na 90% czyli straty jeszcze gorsze. Trudno mi zrozumieć jak się ten kompromis ustala bo wynika z tego że zagrożenie przeładowania mimo balansowania jest ogromne.Czyli zawsze miałem świadomość że balansery w niewytłumaczalny sposób nie są w stanie zabezpieczyć przez przeładowaniem czyli w zasadzie najważniejsza funkcja BMSa jest niezapewniona. Mówiąc inaczej balanser pracuje tylko na nowych ogniwach a gdy możliwości balansera nazwiemy 10% to gdy ogniwa się rozbalansują lub zestarzeją bardziej niż 10% to zaczyna się proces destrukcji, bo wierzymy w automat zamiast ręcznie pomóc balanserowi

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    Odpowiedź podaliśmy poniżej w kolejnym komentarzu - w przypadku potrzeby dalszych wyjaśnień - prosimy o kontakt

  • @PawelZemsta
    @PawelZemsta Жыл бұрын

    Przyjechałbym na kawę ale z Kielc trochę daleko :) tak czy inaczej za zaproszenie sub ode mnie, pozdrawiam

  • @Krzys-xo7dx
    @Krzys-xo7dx Жыл бұрын

    Jak poszły testy z baterią trakcyjną?Ile kWh dało się rozładować do napięcia minimalnego?

  • @romanwojcik5455
    @romanwojcik5455 Жыл бұрын

    Bardzo ciekawy wywiad dużo wiadomo ja i tak tego nie łapię 😂

  • @andrzej9693
    @andrzej9693 Жыл бұрын

    witam jak komunikacja z Victronem Venus GX BMS CAN

  • @Janl1304
    @Janl1304 Жыл бұрын

    Miło posłuchać fachowca. Treść bez zbędnego youtubowego nawijania.

  • @marcinmotylinski1796
    @marcinmotylinski1796 Жыл бұрын

    No dobrze, ale czy ta szczoteczka do zębów jest ESD Safe?

  • @marcinkontek7941

    @marcinkontek7941

    Жыл бұрын

    W zasadzie to tak... szczoteczki do zębów wykonane są z takiego samego włosia nylonowego jak szczoteczki antystatyczne. :)

  • @berlinkamrat6972
    @berlinkamrat69729 ай бұрын

    W Niemczech Bendom Produkowane Baterie przez Chinczyków Aleeee już całkiem innej Technologi Jeszcze keoszej zdradzono że Auto naładowane Uwaga w 15min zasięg 700.km ..... Prawdo podobnie już w 2024r ... Pozdrawiam Świadomych iii Dziękuje za udostępnianie Wiedzy 👍👍👍👍👍

  • @mateuszbua6242
    @mateuszbua62429 ай бұрын

    Czy taki bms jest w stanie pracować z sofarem?

  • @iwo-dorniok
    @iwo-dorniok8 ай бұрын

    Mam pytanie jaki balancer kupić do 2 baterie 24 v lfp4

  • @slavoy2346
    @slavoy23469 ай бұрын

    Kibicuję Wam, choć 3 tys. PLN za 100Ah to trochę za dużo, choć z drugiej strony w porównaniu do Victrona to 50% ceny🙂 Jeśli za ceną idzie jakość, gwarancja, wsparcie techniczne i obsługa klienta na poziomie, to z pewnością rozważę zakup w przyszłości😉.

  • @plotkawieslaw
    @plotkawieslaw3 ай бұрын

    Czy ten magazyn będzie mógł współpracować z falownikiem Huawei i magazynem energii luna 2000

  • @marekkolano7797
    @marekkolano77974 ай бұрын

    Cześć. Zbudowałem Aku z lifepo4 ( 4 ogniwa 280ah ) chciałbym zamontować gdzieś awaryjnie tzw hebel. Na wszystkich aukcjach piszą że jest to wyłącznik masy w samochodzie więc kabel minusowy. Skoro tak to po co piszą ile ma amper. Jeśli ma amperaż to czy w Aku mam podłączyć go na plusie czy na minusie?

  • @zbigniewteterycz1571
    @zbigniewteterycz157111 ай бұрын

    W POPRZEDNIM WPISIE WKRADŁ SIĘ BŁĄD . NIE POXI ,TYLKO PIXI . POZDRAWIAM .

  • @krzysiekkrzysiek8234
    @krzysiekkrzysiek8234 Жыл бұрын

    Ogniwo li-jon jak sie przeładuje do 4,3 V to też zamienia na ciepło nie wiem jak jest z lifepo4

  • @azurtech3956
    @azurtech3956 Жыл бұрын

    Dobre , Polskie troche

  • @JossarianPL
    @JossarianPL11 ай бұрын

    Ja bym z chęcią zakupił magazyn energii który można ładować jednocześnie z dwóch (lub więcej) niezależnych źródeł np. panele PV i jednocześnie wiatrak. Czy są możliwe takie cuda?

  • @szpitalpsychiatrycznywjoze5011

    @szpitalpsychiatrycznywjoze5011

    10 ай бұрын

    Większość magazynów na rynku .....

  • @dominik8040
    @dominik8040 Жыл бұрын

    Niestety dalej nie wiadomo jakie parametry mają bmsy i czy będą dostępne do zakupu. :(

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    Miło nam poinformować, że BMS przeszedł finalne testy i jest już dostępny w sprzedaży - prosimy o kontakt

  • @ekologwroclaw
    @ekologwroclaw Жыл бұрын

    Jeśli balanser ma jeden próg napięcia zadziałania to jak on ma działać w banku w którym chcemy pracować bez głębokiego rozładowania? Dodatkowo jeśli szkodliwe są stany niskiego rozładowania i wysokiego, to chcemy wykorzystywać środek charakterystyki. Jak programować napięcie zadziałania balansera?

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    Prosimy nie mylić kwestii balansowania i zabezpieczenia baterii przed zbyt głębokim rozładowaniem. Mamy próg zabezpieczający baterię przed zbyt głębokim rozładowaniem (tak samo jak również próg chroniący przed przeładowaniem baterii) oraz próg balansowania. To są dwie zupełnie różne wartości. Zapraszamy do kontaktu w celu wyjaśnienia ewentualnych szczegółów

  • @ekologwroclaw
    @ekologwroclaw Жыл бұрын

    Prąd balansowania stanowi ułamek prądu ładowania.Co zrobi wasz balanser jak różnica pojemnosci akumulatora bezie większa niż wyżej wspomniany stosunek? Jak to jest w tanich BMS-ach do akumulatorów rowerowych?

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    Proszę nie mylić balansowania z równoważeniem ogniw. Generalnie ogniwa spinane w pakiety powinny być wstępnie zrównoważone. Tego typu ogniwa, jeżeli działają pod nadzorem BMS i balansera, nie rozbalansują się do wspomnianych przez Pana wartości. Jeżeli tak by się stało, oznacza to, że różnice w rezystancji wewnętrznej ogniw są na tyle duże, że nie będzie Pan w stanie ich efektywnie używać jako pakietu. Balansowanie balansowaniem, ale jednak jakość ogniw też ma znaczenie. Balanser to nie jest magiczna różdżka, która pozwoliłaby nam na równoważenie np. starych i zużytych ogniw. A przynajmniej nie jest to rozwiązanie przez nas rekomendowane

  • @ekologwroclaw
    @ekologwroclaw Жыл бұрын

    Mówi się, że LFP mają płaską charakterystykę, szczególnie że w bankach pracujemy na "niskim DOD" aby powiększyć np dwukrotnie liczbę cykli .W efekcie nie wykorzystujemy krzywej końca ładowania które się szybciej wznosi. Są już sygnały że z tego powodu balansery się poddają .Czy to prawda ze nawet poważne urządzenia czyli do silnych akumulatorów ponad 300Ah maja z tym problem? A jeśli jest problem to co z kompensacją temperatury? Nie pamiętam teraz współczynnika dla LFP ale dla AGM-ów jest tak duży ze gdyby to przenieść na płaską charakterystykę LFP to może pojawić się duży problem zwiększający jeszcze ogólne ryzyko z dużych banków.

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    Dzień dobry. "Niskie DoD" dotyczy progu rozładowania, czyli jak głęboko dopuszczamy rozładowanie akumulatora w stosunku do jego rzeczywistej pojemności. Akumulator praktycznie zawsze jest ładowany do 100% (chociaż oczywiście to również można ograniczyć). Wartość napięcia przeładowania oraz wartość napięcia balansowania możemy bez problemu regulować - oczywiście zalecany do tego jest odpowiedni poziom wiedzy na temat tego, co chcemy osiągnąć. Z tego względu nie występuje problem "braku balansowania", o którym Pan wspomina. Krzywe temperaturowe są dostępne w BMS z możliwością ich dowolnego definiowania.

  • @tadeuszniespozdzinski8804
    @tadeuszniespozdzinski8804 Жыл бұрын

    Kiedy będzie można kupić magazyn energii?

  • @magnetek5171

    @magnetek5171

    Жыл бұрын

    Jak UE nie zablokuje dostaw z Chin, bo już nosi się z tym zamiarem. Wszystko zależy od dalszego przebiegu wojny na Ukrainie. Jeśli zrobią embargo, to magazyny energii będą u nas tylko na akumulatorach kwasowo-ołowiowych albo LG-chem z Wrocławia :)

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    @@magnetek5171 otóż nie. Mamy zawiązaną współpracę z europejskim (dokładnie to czeskim) producentem ogniw li-ion. Tak dosłownie, w firmie leżą palety litu w workach i produkowane są ogniwa (na opatentowanej technologii). Obecny problem? Niestety dość mało rynkowa cena. Zalety? W sytuacji, o której Pan wspomina, proszę się nie martwić - wciąż będziemy oferować magazyny energii :)

  • @magnetek5171

    @magnetek5171

    Жыл бұрын

    @@kontec213- to pocieszająca wiadomość. Miejmy nadzieję że ceny tych ogniw będą jednak z czasem spadać. Z drugiej strony już niebawem pojawią się na rynku nowe ogniwa (i akumulatory) z typu organicznych, o bardziej przystępnych cenach.

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    @@magnetek5171 to co się pojawi lub nie jest kwestią wielu lat pracy. Technologia litowo-jonowa, która obecnie jest stosunkowo tania i przystępna, jest taka dzięki wielu latom intensywnych prac wdrożeniowych i miliardom dolarów włożonych we właściwe jej przeskalowanie. Proszę pamiętać, że to, że dzisiaj naukowcy mówią nam o ogniwach z perowskitu, nie oznacza, że jutro/za rok będziemy je montować na dachach. Za 10/15 lat być może. Dlatego polecam daleko idącą ostrożność w stwierdzeniach, że "naukowcy coś opracowali i jutro cały świat będzie tego używał". Skalowanie technologii, tak żeby była dostępna dla wszystkich, a dodatkowo tania i opłacalna, to naprawdę długi i żmudny proces. Najprostszym przykładem jest PV. W technologiach kosmicznych stosowane już w latach 60-tych, pierwsze mikroinstalacje w Polsce zaczęły pojawiać się w latach 90-tych, ale tak naprawdę do połowy lat 2010' nikt nie zakładał, że kogokolwiek u nas będzie stać na tę technologię. Kilka następnych lat i pojawił się wielki boom, oczywiście napędzany korzystnymi regulacjami, ale również dostępnością (w końcu po tylu latach!) taniej technologii.

  • @Adamo3A
    @Adamo3A2 ай бұрын

    Oczywiście chętnie kupiłbym z polskiej firmy, ale zaglądam na stronę a tam ceny jakieś 40% wyższe niż u chińczyka. Przepłacać 1000 zł na magazynie 10kwh mogę, żeby wspierać polaka, mieć nieco pewniejsze parametry, instrukcję, gwarancję. przepłacać 8 tysięcy to jednak słabo, bo w obecnym czasie w tej cenie kupię 15kwh i jeszcze 3 tys zostanie.

  • @marekk2519
    @marekk25196 ай бұрын

    Producent magazynów energii, czy ich komponentów, bo jak mniemam, ogniwa są sprowadzane, elektronika również, a całość dopiero składana.

  • @adamkrzyzowski9193
    @adamkrzyzowski919311 ай бұрын

    Wszystko ładnie pięknie, ale to celowe rozładowywanie aku to strata energi przecież. Nie lepiej pojedyncze ogniwo po prostu odłączyć czasowo od ładowania? Rozumiem że uklad jest szeregowy i w tym momencie jest to niemożliwe oczywiście.

  • @Rajosaw-qe9tz
    @Rajosaw-qe9tzАй бұрын

    9 tysięcy za magazyn, który można nabyć za połowę tej kwoty. Póki co podziękuję.

  • @mieczyslawgarlacz1361
    @mieczyslawgarlacz1361 Жыл бұрын

    Czy firma produkuje bmsy ,balansery

  • @marcinkontek7941

    @marcinkontek7941

    Жыл бұрын

    Tak dokładnie.

  • @tadeuszniespozdzinski8804
    @tadeuszniespozdzinski8804 Жыл бұрын

    Tyle elektroniki a łańcuchy dostaw są?

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    W pełni zabezpieczone na setki tysięcy sztuk - tak samo jak moce produkcyjne, zresztą na miejscu u nas w Rzeszowie. Całość produkcji BMS jest realizowana na miejscu.

  • @tadeuszniespozdzinski8804

    @tadeuszniespozdzinski8804

    Жыл бұрын

    @@kontec213 To super. Pozdrawiam serdecznie.

  • @duzaliteraf7373
    @duzaliteraf7373 Жыл бұрын

    2 sekundy temu

  • @PLSolarPower
    @PLSolarPower9 ай бұрын

    Trochę trącą myszką te rezystory jak z Rubina :) Mogli już zrobić balansowanie aktywne, zamiast grzać te oporniki.

  • @peterx1802
    @peterx18022 ай бұрын

    No super, ale zobaczyłem ceny na stronie i mi się kon-teca odechciało.

  • @robo1xx
    @robo1xx Жыл бұрын

    Jaka cena 😂

  • @thomyk2
    @thomyk2 Жыл бұрын

    Hehehe ale zke tech musi być :) 😂😂

  • @Konrad016pl
    @Konrad016pl Жыл бұрын

    Panowie cena . Wchodze na stronę i nie wiem ile kosztuje magazyn 10kw na ogniwach lifepoe4

  • @magnetek5171

    @magnetek5171

    Жыл бұрын

    Trochę więcej niż u Chińczyków na Alliexpresie :)

  • @Konrad016pl

    @Konrad016pl

    Жыл бұрын

    @@magnetek5171 No u chinczykow to wiadomo ile kosztuje . 11 tysiecy z hakiem.

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    @@magnetek5171 za to duuuużo pewniej - a to tylko jedna z wielu jego zalet ;)

  • @emtezet29
    @emtezet29 Жыл бұрын

    To nie jest rodzina akumulatorow litowo-jonowych tylko litowych.

  • @marcinkontek7941

    @marcinkontek7941

    Жыл бұрын

    LiFEPO4 to jest rodzina akumulatorów litowo jonowych... Akumulatory a raczej baterie litowe nie nadają się do ładowania, na przykład jak tradycyjne "paluszki". W akumulatorach litowo jonowych anoda jest zbudowana z węgla a katoda z tlenku litu i metalu. Jony pełnią rolę nośnika energii. W bateriach litowych anoda jest zrobiona z litu a katoda z dwutlenku manganu. Odwołuję też do definicji z Wikipedii: Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy (Li-FePO4) - rodzaj akumulatora elektrycznego, który jest żywotniejszym i bezpieczniejszym wariantem akumulatora litowo-jonowego. Stosowane w samochodach hybrydowych i z napędem elektrycznym, np. w modelu Fisker Karma.

  • @emtezet29

    @emtezet29

    Жыл бұрын

    @@marcinkontek7941 W polskiej literaturze byc moze i litowo-jonowa. W angielskiej sa to baterie litowe z podzialem na lifepo4 i li-ion osobno. Co do tego wegla to nazwijmy to wlasciwie, ze to alotropowa odmiana wegla - w tym konkretnym przypadku grafit. Odnoszac sie do tych hybryd, Toyota jako najwiekszy i najbardziej doswiadczony producent hybryd stosuje NiMH. Ten Fisker to PHEV czyli pseudo hybryda (w zasadzie szybkie rozwiazanie wymuszone sankcjami emisyjnymi), w dodatku ma marginalne znaczenie na rynku bo jest duzo drozszy od innych dostepnych hybryd. Tak jak pisalem o Fordzie, powodem stosowania nie jest bezpieczenstwo tylko wysoki koszt kobaltu w 2022r. (wykluczam z tego Fisker bo oni chyba przynajmniej od 6 lat stosuja LFP). Jak juz Pan tu jest, to zapytam czy ma Pan porownanie strat energii w przypadku stosowania systemow 24v vs 220v? Przy rozladowywaniu (podbijanie napiecia) jest strata na poziomie 20%, a jak to sie ma w druga strone (ladowanie)?

  • @marcinkontek7941

    @marcinkontek7941

    Жыл бұрын

    Bardziej chodziło mi o klasyfikację. Artykuł na wiki jest stary, fiskera już dawno nie ma a hybrydy z NiMH to w zasadzie przeżytek. Co do cen kobaltu to od 3 miesięcy spadają na pysk jak reszta surowców do produkcji li ion. Więc w przeciągu roku ceny elektryków itp powinny trochę spaść. Co do strat to musiałbym poznać szczegóły o co dokładnie chodzi. Jak Pan chce to możemy się zdzwonić w dzień.

  • @emtezet29

    @emtezet29

    Жыл бұрын

    @@marcinkontek7941 Skad Pan czerpie wiedze? Przeciez to co Pan pisze o NiMH to jest wierutna bzdura. Moja hybryda z 2020r 1.8 ma li-ion, ale z silnikiem 2.0 ma NiMH, to samo mlodsze roczniki: media.toyota.co.uk/wp-content/uploads/sites/5/2021/03/1611335068210122MCHRTechSpec.pdf Ja wiem, ze w Polsce hybrydy nie sa tak popularne jak zagranica z powodu ceny, ale nie mozna sie opierac o dane tylko z 1 regionu, albo wikipedie. Priusy (non-PHEV) to chyba maja tylko NiMH, a stanowia najwiekszy procent sprzedazy. W Anglii 90% minicab to Prius. Jeszcze dodam errata, PHEV toyoty to prawdziwe hybrydy (laduja sie podczas jazdy), ale wynalazki takie jak w KIA (szmelc, ktory jak padnie to auto nie ruszy) to jest pseudo hybryda (poki nie naladujesz z gniazdka to wozisz puste i ciezkie baterie). Co do mojego pytania o 24v vs 220v, tak jak pisalem, interesuja mnie dane jak duzo energii tracimy w cyklu ladowanie+rozladowanie majac uklad baterii 12/24V, gdzie naszym benchmarkiem jest uklad baterii 220V. Byc moze adresatem pytania powinien byc Mr. Akumulator.

  • @emtezet29

    @emtezet29

    Жыл бұрын

    Zapomnialem sie odniesc do cen kobaltu. W biznesie nie planuje sie rzeczy na podstawie krotkoterminowych wskaznikow. Budowa auta jest planowana przez kilka miesiecy. Tak sie sklada, ze jestem po metalurgii i zanim cos pojdzie na masowke to trzeba tak opracowac proces by bylo jak najmniej odpadow i byla wysoka powtarzalnosc (chodzi o defekty odkuwki). Ceny kobaltu rosly przez 3 lata, miesiac w miesiac, a na firmy naklada sie sankcje emisyjne, wiec Ford stwierdzil, ze tanim wyjsciem bedzie LFP. W dodatku buduja wlasna fabryke baterii, wiec pozbycie sie kobaltu to byla decyzja strategiczna.

  • @pawelnormalne431
    @pawelnormalne431 Жыл бұрын

    Wpuścili cie bo nie ma tam nic do ukrycia 🤷‍♂️

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    Przejrzysta i jasna komunikacja - czy to źle :? Czy woli Pan firmy intensywnie chroniące swoje sekrety w postaci magazynów wypełnionych przezrzucanym towarem z importu? ;)

  • @rafas6665
    @rafas6665 Жыл бұрын

    Producent? Co on "wyprodukował" ?

  • @cati0n

    @cati0n

    Жыл бұрын

    Banki energii. Aaaa, może producentem byś go nazywał jakby sam wytapiał lit i wyginał blachy na ogniwa... To Boeing nie jest producentem samolotów bo używa silników GE, RR, P&W.

  • @kontec213

    @kontec213

    Жыл бұрын

    Produkcja BMS od początku do końca realizowana na miejscu w Rzeszowie. Ok, nie wytwarzamy sami mikroprocesorów - w tą technologię wejdziemy za 5 lat ;)

  • @rafas6665

    @rafas6665

    Жыл бұрын

    @@kontec213 Co to znaczy według Ciebie "produkcja". Czy przyklejenie elementu X który przyjechał w kontenerze z Chin, do elementu Y który przyjechał w kontenerze z Pakistanu - to produkcja? Co to znaczy "produkcja BMS", tak konkretnie, w ilu procentach to poskładanie całości z zagranicznych elementów? Pytam bo chcę wiedzieć, teraz jest czas że polskim Producentem jest Manta.

  • @mariuszdesoowski7567
    @mariuszdesoowski75672 ай бұрын

    Jednym słowem to gó... o, a nie technologia ...

  • @Rafik-ch1qd
    @Rafik-ch1qd Жыл бұрын

    Producent magazynów energii dobre mi sobie. Raczej firemka garażowa zajmująca się składaniem chińskich komponentów i tylko tyle 🙊🙉🙈

  • @marcinkontek7941

    @marcinkontek7941

    Жыл бұрын

    Za 3-6 miesięcy wchodzimy na rynek z magazynami 140kWh w następnym roku odpalamy 1.5MWh. Całość zbudowana na naszym BMS i ogniwach dostawców Chińskich lub Europejskich, do wyboru. Mamy swoją produkcję elektroniki i montownie magazynow (okolo 4000m2) co pewnie pokażemy z Robertem w kolejnych filmach, pokazany BMS to 100% nasz design od pojedynczego rezystora po całą topologię. Współpracujemy z firmami jak APS Energia , RETECO czy Deye Polska . W kolejnym filmie specjalnie dla Ciebie pokażę cały produkt zrobiony tylko i wyłącznie w 100% w EU łącznie z ogniwami naszego partnera, firmy MAGNA ENERGY STORAGE z Czech. Więc idź pajacować gdzie indziej.

  • @cati0n

    @cati0n

    Жыл бұрын

    Aaaa, może producentem byś go nazywał jakby sam wytapiał lit i wyginał blachy na ogniwa... To Boeing nie jest producentem samolotów tylko zwykłym składaczem bo używa silników GE, RR, P&W.

  • @jbbstudio7568

    @jbbstudio7568

    Жыл бұрын

    ​@@mateuszlasak Jak założysz firmę zatrudnisz ludzi i będziesz ponosił koszty i odpowiedzialność za produkty jak Marcin to możesz nazywać się producentem. W innym wypadku, a zapewne takim jesteś nazwij się jakoś bardziej kolokwialnie...

  • @jbbstudio7568

    @jbbstudio7568

    Жыл бұрын

    @@mateuszlasak Pochwal się co produkujesz producencie i z jakimi osiągnięciami w tym zakresie. Też możesz zareklamować swoją firmę i jej wizerunek bo szefa to już wiemy jakiego ma.

  • @jbbstudio7568

    @jbbstudio7568

    Жыл бұрын

    @@mateuszlasak Dobra decyzja, szkoda, że od początku nie przemyślana. Pozdrawiam.

  • @michap.7909
    @michap.7909 Жыл бұрын

  • @mihasify
    @mihasify2 ай бұрын

    Firma polska ale produkty z Chin z naklejka kon tec marża ponad 100%

  • @zbigniewteterycz1571
    @zbigniewteterycz1571 Жыл бұрын

    POZDRAWIAM . Z MATERIAŁU FILMOWEGO WYNIKA ,ŹE RZESZÓW I OKOLICE SĄ ZNANE. TO MOŹE I JAKIŚ MATERIAŁ Z JESIONKI KOŁO RZESZOWA SIĘ TRAFI O SYSTEMIE POXI . NA KANALE 4nrgy technologie JEST MATERIAŁ O AKUMLATORZE DO DOMU,FIRMY VOLT POLSKA AGM ZA 399 ZŁ POWIEDZIAŁBYM : CO PAN NA TO mrAkumulator . JAKIEŚ TESTY i OPINIE USŁYSZYMY i ZOBACZYMY. CZYLI JUŹ SĄ POLSKIE MAGAZYNY ENERGII . ROZUMIEM ,ŹE I DYSTRYBUCJA SIĘ ZNAJDZIE . POZDRAWIAM CAŁĄ EKIPE Z MATERIAŁU FILMOWEGO .

Келесі