Проблеми з темою в твоїй книзі | Як писати тему

Автор порад - • You're Writing Themes ...
Телеграм з порадами для письменників - t.me/WritingAdviceUA
🇺🇲🇬🇧 Також з радістю навчу Вас англійської, індивідуальний підхід та доступна ціна, звертайтеся 🇺🇲🇬🇧
💬Контакти💬
Telegram / Viber: +380687265932
Пошта: denusluk23@gmail.com
Instagram: / denis_lukavetskyi
0:00 - Основна проблема теми
1:35 - Основне правило теми
2:42 - Приклади
5:36 - 1. Ясність
6:54 - 2. Герої
9:14 - 3. Сюжет
10:44 - Підсумки

Пікірлер: 18

  • @WritingAdviceUA
    @WritingAdviceUAАй бұрын

    instagram.com/denis_lukavetskyi кому цікаво, завів інстаграм, підписуйтесь, буду час від часу кидати фотки 🙃

  • @oksendadayan3351
    @oksendadayan3351Ай бұрын

    україномовний канал з порадами по написанню книг.. дуже дякую

  • @WritingAdviceUA
    @WritingAdviceUAАй бұрын

    Так, тема справді важка штука. Я сам коли дізнався ці поради, сильно переглянув всі свої історії, які написав раніше

  • @user-jy3fy7wn4l
    @user-jy3fy7wn4lАй бұрын

    Писати тему дійсно виглядає складно, це складніше ніж з жанром (не знаю наскільки там складно щодо підбирання жанру), бо у мене історія задумується як пригодницький жанр з елементами фентез, де школярі які є володарями стихій, які оберігають світ від хаосу. Але, коли вони мимоволі вирушили у минуле, і вирішили дізнатися куди зібралася Людина у Чорному і що збираються, аби у теперішньому спробувати перешкодити йому посіяти хаос у світі. Натомість тут у них більше ведеться не фізична боротьба, а ідеологічна, бо каже, що світ попри наявність тисячів володарів стихій (з кожної стихії по одному з усіх народів і мов) світ все одно рухається до хаосу, до якого підштовхують демократичні країни, які толерують зло, і зло яке залишилося непокараним, продовжує сіяти хаос у світі, бо сама ЛуЧ стала свідком того, як Захід задля уникнення 2 світової потурав Гітлеру, який разом з СССР почали 2 світову війну. І це дещо похитує молодих героїв, бо хоч вони і здолали духа хаосу, вони все одно перебувають у невизначеності і вони задаються питанням: Чи є сенс і чи варто продовжуват боронити світ від хаосу якщо сам світ рухається до хаосу потураючи злу?

  • @user-ye9bd3tx1x

    @user-ye9bd3tx1x

    Ай бұрын

    І у кінці герої проходять нову тему у школі де вчитель математики наглядно, через комп'ютерні симуляції, показує що хаотичні системи сам по собі, впродовж часу, стають впорядкованими (kzread.info/dash/bejne/i3uevKZmktDInbQ.html&ab_channel=PRO%D0%9C%D0%9E%D0%92%D0%90) (так, дослідження це курва.... І варто твоєму читачеві бути розумнішим, або обізнанишим і все занурення іде псу під хвіст((((

  • @user-jy3fy7wn4l
    @user-jy3fy7wn4lАй бұрын

    Тепер чекаю на відео "Як придумати назву твору?"

  • @WritingAdviceUA

    @WritingAdviceUA

    Ай бұрын

    Є в планах, десь на кінець травня, скоро починаються сесії, а в мене ні практика ні курсова навіть не початі 🙃 За те цієї суботи виходить наймасштабніше відео на каналі Також в травні планую нарешті зробити щось по антигерою)

  • @lanaosinska108
    @lanaosinska108Ай бұрын

    Коротко та ясно, дякую. Як раз дочитала Лайоша Егрі "Мистецтво драматургії". Він всю книгу говорить, що тема/посил - це основа любого якісного драматургічного твору, без неї все або буде кашею, або читачем/глядачем швидко забудеться.

  • @WritingAdviceUA

    @WritingAdviceUA

    Ай бұрын

    Саме так👍🏻

  • @AmetisServiusNoster
    @AmetisServiusNosterАй бұрын

    Дуже корисно!

  • @WritingAdviceUA

    @WritingAdviceUA

    Ай бұрын

    Дуже дякую)

  • @AmetisServiusNoster

    @AmetisServiusNoster

    Ай бұрын

    ​@@WritingAdviceUA є запитання щодо відео. Зрозумів, що протагоніст може балансувати у своєму відношенні до теми твору (від приміром позиції А (на початку) до позиції Б (бачення антагоніста і його мотивів). А як щодо незворотності його поглядів і їх наслідків для сюжету, це важливо? Наприклад, персонаж займав певне бачення на початку книги і...під певним впливом та через пережитий досвід подій, кардинально змінює своє відношення. Таке норм? Як сприймається читачем, чи не відчуватиме останній себе в такому випадку обманутим через очікування, й що протагоніст обрав "інший варіант"?

  • @WritingAdviceUA

    @WritingAdviceUA

    Ай бұрын

    @@AmetisServiusNoster звісно, таке може бути. До прикладу якщо в персонажа негативна арка, де він переходить на бік зла (до прикладу в зоряних війнах СПОЙЛЕРИ: Енакін Скайвокер вчився у джедаїв світлої сторони, а палпатін тягнув його на свій бік і зрештою Енакін таки відійшов від джедаїв і перейшов на бік палпатіна) Й зазвичай персонаж якраз і "кардинально змінює свої погляди" як ви казали. Бо історія це шлях зміни поглядів персонажа, а в який бік він їх змінить, це вже не має значення для того, щоб твір був якісним. Головне, щоб для зміни було підґрунтя Або ж знову приклад із Зоряних війн. Лиходій Дарт Вейдер (який і є тим Енакіном) в 4 і 5 фільмі прям жорсткий темний лорд, але поступово він бачить багато прикладів, які наштовхують його на повернення із темної сторони на світлу

  • @miss_Mar
    @miss_MarАй бұрын

    Гадаю для всіх(не спеціалістів звісно) це дуже доречно, бо заплутатися у власній історії дуже легко

  • @WritingAdviceUA

    @WritingAdviceUA

    Ай бұрын

    Ага, я теж коли переглянув це відео на каналі The closer look дуже сильно змінив своє розуміння історій 🙃

  • @user-jy3fy7wn4l
    @user-jy3fy7wn4lАй бұрын

    До речі, а коли вийде відео яке ти так довго готував?

  • @WritingAdviceUA

    @WritingAdviceUA

    Ай бұрын

    Завтра 8.00

Келесі