ПРИЛЕТІЛИ ДВІ РИБИ НА ОБІД. БІЛОГОЛОВОГО ОРЛАНА. ПЗФЛ2. США 10-4-24-TWO CHICKS BALD EAGLE. SWFL2 USA

Үй жануарлары мен аңдар

ПРИЛЕТІЛИ ДВІ РИБИ НА ОБІД ВІД ТАТА І ВІД МАМИ. ГНІЗДО БІЛОГОЛОВОГО ОРЛАНА. ПІВДЕННО-ЗАХІДНА ФЛОРИДА (ПЗФЛ2). США 10-4-24 - TWO CHICKS. BALD EAGLE'S NEST. SOUTHWEST FLORIDA (SWFL2). USA
Еббі та Блейз, американські білоголові орлани, влаштовують своє нове гніздо на ранчо великої рогатої худоби, котре відбудували після того, як у 2022 році ураган Ян зруйнував гніздо.
Орла́н білоголо́вий-великий хижий птах родини яструбових, що мешкає на території Північної Америки. Він є одним з національних символів США, його зображення присутнє на національному гербі-Великій печатці і президентському штандарті.
Білоголовий орлан-великий хижий птах завдовжки близько 76-81 см і розмахом крил близько 203 см. Самки виглядають значно більшими, їх вага в середньому становить 5,4 кг, тоді як у самців тільки 4,1 кг. Оперення дорослих птахів, за винятком білої голови, верхньої частини шиї і хвоста-темно-коричневе. Дзьоб великий, виділяється на загальному тлі, яскраво-жовтого кольору, гачкоподібний і заломлений на кінці. Райдужна оболонка ока жовта. Крила широкі, закруглені. Хвіст клиноподібний. Ноги жовтого кольору, наполовину покриті пір'ям, з сильними короткими пальцями і довгими (близько 5 см) кігтями. Кіготь заднього пальця добре розвинений, що дозволяє птахові протикати ним жертву, поки передніми він її утримує.
Статевий диморфізм (видимі відмінності між самцем і самицею), за винятком розміру, не виражений. У молодих птахів оперення, а також колір очей і дзьоба, повністю темно-коричневе, в тому числі голова, шия і хвіст, а тіло (покривне пір'я крил, хвіст і черево) перші чотири-п'ять років життя, нерівномірно покрито численними білими або світло-коричневими плямами.
Політ рівномірний, неквапливий, з рідкісними помахами крил. Під час ширяння, широкі крила розставлені під прямим кутом до тіла, а голова витягнута вперед.
Білоголовий орлан селиться поблизу від відкритої води (не більш кілометра)-великого озера, океану або річки, що дозволяє йому мати поблизу добру кормову базу. Ще однією необхідною умовою для гніздування є наявність великих дерев з відкритою кроною, здатних протягом ряду років витримувати велике гніздо. Часто для цієї мети використовуються жовта сосна, веймутова сосна, веймутова гірська сосна , псевдотсуга Мензіса, лопатевий дуб (Quercus lobata). Як правило, птахи вибирають найвище, часто домінантне, дерево в окрузі, що дозволяє їм мати хороший огляд і можливість вільного польоту. Птах воліє гніздиться подалі від людського житла і поблизу від водоймищ з достатньою кількістю риби.
Статева зрілість у білоголового орлана настає у віці 4-6 років. Білоголовий орлан моногамний, пара зберігається протягом усього життя в разі осілості або тримається разом протягом року. Якщо в парі одна особина гине, друга знаходить собі нову половину.
Велике чашоподібне гніздо будується на верхівці високого живого дерева з хорошим оглядом навколо і поблизу від відкритої води-озера або моря. Середня висота розташування гнізда в районі Чесапікської затоки становить 27 м. У окремих випадках, якщо в районі гніздівлі дерева відсутні, гніздо влаштовується на краю скелі або на землі у важкодоступному для наземних хижаків місці. Ширина гнізда становить близько 1,5 м, глибина близько 1 м. Одне і те ж гніздо може використовуватися протягом кількох років поспіль, хоча часто пара має поблизу ще декілька запасних гнізд.
Пташенята, що нещодавно вилупилися, перший час покриті пухом.
Початок періоду розмноження дещо розрізняється залежно від широти, але в цілому відкладення яєць відбувається один раз на рік, в середині січня-березні. Самиця зазвичай відкладає 1-3 матово-білих яйця з проміжком у день-два. У випадку, якщо з якої-небудь причини перша кладка втрачена, самиця здатна відкласти повторно. Інкубаційний період становить 34-38 днів, насиджує велику частину часу самиця, хоча самець зрідка підміняє її. Пташенята вилуплюються в тому ж порядку, що і були відкладені яйця, так що помітно відрізняються один від одного за розміром. Пташенята, що з'явилися, покриті пухом і безпорадні; перші два-три тижні один із батьків постійно знаходиться в гнізд-переважно це робить самиця, тоді як самець займається здобиччю корму. Пташенята змагаються один з одним за доступ до їжі, і часто молодші гинуть з голоду. У віці приблизно шести тижнів вони вчаться розривати шматочки їжі і перестрибувати з гілки на гілку, а за 9-14 тижнів здійснюють свій перший політ. Навчившись літати, пташенята ще протягом 2-10 тижнів проводять час недалеко від батьків, після чого починають самостійне життя.
Білоголовий орлан-хижа тварина, він полює переважно на водних тварин-рибу і дрібних водоплавних птахів. Крім того, споживає плазунів, земноводних, ракоподібних, невеликих ссавців і безхребетних. Іноді споживає падло, у тому числі і занепалу домашню худобу. Основу раціону становить риба (56 %), яку орлани видивляються під час ширяння в небі і хапають близько від поверхні води. Інша важлива складова раціону білохвостих орланів-середнього розміру птахи (28 %)

Пікірлер

    Келесі