Praca z konsekwencjami przemocy u pacjentów - doświadczenia i wyzwania - dr Bartosz Piasecki

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Poznaniu to bezpieczna przestrzeń, w której pacjenci mogą otrzymać profesjonalną pomoc, radę i wsparcie w radzeniu sobie z konsekwencjami przemocy oraz innymi wyzwaniami zdrowia psychicznego. Podczas wystąpienia przedstawione zostaną dotychczasowe doświadczenia zespołu w pracy z pacjentami centrum. Z jakimi rodzajami przemocy spotykają się dzieci, które trafiają do centrum? Jaki wpływ wywierają te doświadczenia na funkcjonowanie i obraz kliniczny? Jakie są największe wyzwania w pracy terapeutycznej? Na te i wiele innych pytań odpowiada dr Bartosz Piasecki, psycholog, doktor nauk o zdrowiu oraz certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny, koordynator usług zdrowotnych oraz psychoterapeuta w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.
dr Bartosz Piasecki - Psycholog, doktor nauk o zdrowiu oraz certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej, naukowej i dydaktycznej. Koordynator usług zdrowotnych oraz psychoterapeuta w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.
Spotkanie odbyło się w ramach konferencji z cyklu „Dziecko → Nastolatek → Dorosły” poświęconej zjawisku przemocy, której ofiarą padają dzieci i młodzież w środowisku rówieśniczym oraz rodzinnym, organizowanej przez Wydział Psychologii i Prawa Uniwersytety SWPS w Poznaniu oraz Centrum Badań nad Rozwojem Osobowości. Konferencja była współfinansowana ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
W cyklu podcastów “Dziecko, Nastolatek, Dorosły” Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS mówimy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Wraz z psychologami, psychoterapeutami i innymi specjalistami rozmawiamy o przemocy jakiej dzieci i młodzież doświadczają ze strony swoich rówieśników, jak również ze strony dorosłych.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: web.swps.pl/strefa-psyche
#przemoc #konsekwencje #pracazpacjentem

Пікірлер: 7

  • @szecherezadazarabii4398
    @szecherezadazarabii4398 Жыл бұрын

    Jak bardzo potrzebny jest taki program i taka pomoc. Spotykam się też z tym w swojej pracy i oczywiście reakcja dorosłych lub dzieci jest skrajnie różna, a często wypierana. Gdzie takie ośrodki znajdują się w całej Polsce? Czy przyjmujecie osoby online z całej Polski? Szacunek i wyrazy wdzięczności dla całego zespołu. 🤗🏘️🌄🌹💕

  • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS

    Жыл бұрын

    Dziękujemy za Twój udział w dyskusji i za to, że dzielisz się swoimi spostrzeżeniami! Pytanie o ośrodki oraz formę przyjęć najlepiej skierować bezpośrednio do instytucji: fundacja-akme.pl/srodowiskowe-centrum-zdrowia-psychicznego-dla-dzieci-i-mlodziezy-dla-miasta-poznania/. Pozdrawiamy! :-)

  • @dzigit4680
    @dzigit4680 Жыл бұрын

    Czyli co sie w koncu robi jak dziecko jest agresywne wobec rodzicow?

  • @szecherezadazarabii4398

    @szecherezadazarabii4398

    Жыл бұрын

    Przyczyn jest bardzo wiele, zachęcam do dobrego psychologa dziecięcego i rodziców również.

  • @dzigit4680

    @dzigit4680

    Жыл бұрын

    ​@@szecherezadazarabii4398przyczyny akurat zostały z grubsza wyjasnione. Polecam czytac ze zrozumieniem i sluchać również😅

  • @szecherezadazarabii4398

    @szecherezadazarabii4398

    11 ай бұрын

    @@dzigit4680 to określenie "z grubsza" nic nie wnosi w konkretnym przypadku i zawsze jest konieczna indywidualna konsultacja właśnie w celu dokładnej i rzetelnej analizy danego przypadku, a każdy jest inny. Zatem proponuję skorzystać z wnikliwości a nie z ogólnych projekcji.

  • @Ma-oh6xo

    @Ma-oh6xo

    10 ай бұрын

    Leczy się rodziców. I dziecko też. Ale rodzice musieli coś w wychowaniu pominąć. Może sami są agresywni nie zdając sobie z tego sprawy. Btw. caly wykład o tym mówił. Warto słuchać.