Popraw Swój UŚMIECH - Nie Chodzi o Usta!

Ładny uśmiech to nie tylko usta. To także cały DÓŁ TWARZY, który wpływa na to, że Twój uśmiech jest piękny i niepowtarzalny. Jak zadbać o to, żeby mieć ładny i naturalny uśmiech? Jak może pomóc Ci w tym medycyna estetyczna? Zapraszam do filmiku! :)
Rezerwacja wizyt (Kraków): doktormonika.pl/
Moja KSIĄŻKA: doktormonika.pl/sklep/
Kurs Kobido Home: doktormonika.pl/sklep/produkt...
Kosmetyki, które stosuję (kod rabatowy DOKTORMONIKA): cutt.ly/monikakosmetyki
00:00-00:37 Wstęp
00:38-01:41 Zadbaj o zęby
01:42-02:42 Dziąsłowy uśmiech
02:43-03:32 Warga, która się zawija
03:33-04:15 Opadające kąciki ust
04:16-05:09 Zmarszczki palacza
05:10-06:23 Projekcja brody
06:24-06:58 Cellulit na brodzie
06:59-07:24 Piękne usta
07:25-09:20 Na co zwrócić uwagę
Co to jest? Możesz go dać za darmo komuś, bezwarunkowo, w zasadzie za nic. Ale często też jako podziękowanie. Poprawi humor i Tobie i osobie obdarowanej. Przede wszystkim - dajemy za darmo. Tak, mówię właśnie o uśmiechu. O pięknym, szczerym uśmiechu, którym możecie i pewnie obdarowujecie codziennie "miliony" osób swoim uśmiechem.
I dzisiaj chciałabym Wam powiedzieć, co zrobić i jak zadbać, żeby był najpiękniejszy. Zacznę od klasyki tematu. Czyli przede wszystkim piękny uśmiech to są zdrowe, zadbane zęby. Czyli faktycznie. Regularne wizyty u stomatologów, regularne czyszczenie, higienizacja, usuwanie kamieni. Tak samo leczenie ortodontyczne pamiętajcie, że zdrowe zęby to ładny uśmiech. Ładny uśmiech to zdrowe zęby. Zdrowe, ładne, zdrowe.
Wszystko to się razem łączy. I faktycznie jest to coś, o co warto zadbać nie tylko w ramach ładnego i pięknego, szczerego uśmiechu. Ale także w ramach własnego zdrowia. Tego, jak się czujemy. Więc dbajcie o swoje zęby. Druga rzecz jest taka, że zadbane zęby niszczą się o wiele wolniej. A jeśli zęby i cała podpora tej okolicy, podpora kostna jest w porządku, jest zadowalająca, wtedy cały uśmiech, całe tkanki dookoła układają się o wiele lepiej.
I to znowu wpływa na to, jak wyglądamy, jaka jest okolica naszych ust i jak się uśmiechamy. Punkt numer 2. Czyli wszystko to, co jest dookoła ust. Nie patrzymy tylko na usta, ale patrzymy na wszystkie mięśnie, wszystkie tkanki po kolei. Jak się układaj i jak to wpływa na nasz uśmiech. Idąc od góry. Mięśnie, które są tutaj, to są dźwigacze wargi górnej.
U niektórych te mięśnie działają nadmiernie. Nadmiernie podnosząc i dźwigając tę wargę górną do góry, nadmiernie pokazując zbyt dużą ilość dziąseł. Nie mówię, że to źle. Tylko po prostu niekiedy, niektóre osoby mają w związku z tym kompleksy. I tutaj można zadbać o tę okolicę, podając np. odrobinę toksyny botulinowej, żeby zmniejszyć pracę tych mięśni, które dźwigają wargę górną do góry, troszkę je osłabić, tym samym blokując i zasłaniając tą nadmierną ilość pokazywanych dziąseł.
I automatycznie nasz uśmiech robi się piękniejszy. Druga sprawa jest taka, że czasami ten uśmiech dziąsłowy, czyli to nadmierne pokazywanie, dziąseł pojawia się dlatego, że warga górna jest zbyt wąska. Dodatkowo przy uśmiechu wywija się tak jakby do środka. Tutaj czasem sama toksyna botulinowa przy podaniu do tego miejsca dźwigacza wargi górnej nie pomaga i trzeba wspomóc się delikatnie kwasem hialuronowym.
Zarówno jeśli chodzi o powiększenie i dociążenie tej górnej wargi. I dociążenie tego mięśnia, żeby on nie miał tyle siły, żeby to wargę podnosić, jak i delikatne podania w tej okolicę, żeby dociążyć i trochę w tej okolicy sprawić, żeby po prostu ta warga tak się nie wybijała do góry, nie podnosiła do góry.
To jest rzecz jedna. Z drugiej strony, jak mamy tutaj dźwigacz wargi górnej, mamy także mięśnie, które obniżają kąciki ust. to się nazywa mięsień obniżacz kącika ust. Który nam za bardzo ciągnie kąciki ust do dołu, tak jak nazwa wskazuje. Przy nadmiernej pracy tego mięśnia, ten uśmiech także jest taki bardziej
wyciągnięty w dół, robi się taka większa podkówka. Tutaj robią się takie delikatne załamania. Wiem, o czym mówię, bo sama mam ten problem i na ten problem mam rozwiązanie takie, że podaję toksynę botulinową właśnie w tym mięsień obniżacza kącika ust. Dzięki czemu mięśnie, które dźwigają kąciki do góry, mają trochę łatwiej.
Trochę mniej pracy muszą wykonać, żeby ten uśmiech piękny wykonać, żeby unieść te kąciki i żeby wydobyć to piękno z naszego uśmiechu. Trzecia sprawa także dookoła ust, ale nie do końca związana z samymi ustami. To są zmarszczki palacza. Zmarszczki palacza, jak nazwa wskazuje, dotyczą osób, które palą papierosy. Ale nie tylko.
To jest także u osób, które mają nadmiernie aktywny mięsień okrężny ust i czasami po prostu podczas mówienia, podczas picia napojów, kiedy układa nam się ten mięsień w taki właśnie dzióbek, on jest nadmiernie aktywny i tworzą się takie drobne, promieniste kreseczki wokół ust, tworząc takie właśnie nieestetyczne zmarszczki, które kojarzą nam się z palaczami.

Пікірлер: 15

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna
    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna Жыл бұрын

    KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ: doktormonika.pl/sklep/

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna
    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna2 жыл бұрын

    Czy LUBISZ swój uśmiech? Ja przyznam, że swój lubię bardzo - szczególnie po aparacie ortodontycznym kilka lat temu 🙃

  • @oliwiaoset1315
    @oliwiaoset13152 жыл бұрын

    hej. czy opowiesz o przeciwwskazaniach po wstrzyknięciu kwasu w linie marionetki? czy można np. używać kwasów w pielęgnacji na całą twarz? o tym nie mogę znaleźć informacji :)

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 жыл бұрын

    Oliwia, tak, można używać kwasów w pielęgnacji po wstrzyknięciu kwasu w linie marionetki :) Nagrałam już filmik na temat zaleceń po kwasie hialuronowym - tytuł co prawda traktuje po ustach, ale zalecenia są uniwersalne, zapraszam: kzread.info/dash/bejne/eK5szcqiqJuwj9Y.html

  • @agast76
    @agast762 жыл бұрын

    😀😀😀

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 жыл бұрын

    💙💙

  • @paularadosz5869
    @paularadosz58692 жыл бұрын

    💙💚💛😊😊

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 жыл бұрын

    🧡♥️💙💚

  • @soniakokonia1950
    @soniakokonia19502 жыл бұрын

    O właśnie ja to mam 🙈zmarszczki palacza . Mam pytanie czy przy ostrzyknieciu tych że zmarszczek nie zmieni mi się wygląd ust🤔🙄?

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 жыл бұрын

    Pani Soniu, po ostrzyknięciu botoksem zmarszczek palacza mimika na pewno będzie trochę inna - po to to robimy :) Jeśli podamy delikatnie kwas hialuronowy w zmarszczki palacza to ze względu na wypełnienie obszar wokół ust może się troszkę uwypuklić, ale nie jest to naszym celem. Co innego przy powiększaniu ust... ;) Pozdrowienia!

  • @soniakokonia1950

    @soniakokonia1950

    2 жыл бұрын

    @@DoktorMonikaMedycynaEstetycznabardzo dziękuję za odpowiedź 👍uspokoiła mnie Pani bo wyglad "glonojada" jakoś nie przemawia do mnie🙃

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 жыл бұрын

    @@soniakokonia1950 ​ Do mnie też nie ;) Pozdrowienia!

  • @DaLuke12
    @DaLuke12 Жыл бұрын

    Brakło najważniejszego. Co z ludźmi ktorym górna warga przysłania połowę zębów ⁉️ Często spotykany problem a ani słowa o tym

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    Жыл бұрын

    Przy takim problemie do rozważenia jest zabieg chirurgi plastycznej, który pozwoli się pozbyć nadmiaru tkanek w tej okolicy. Żeby dokładnie zbadać ten temat warto jest umówić się na konsultację do chirurga plastyka. Pozdrowienia :)

  • @DaLuke12

    @DaLuke12

    Жыл бұрын

    @@DoktorMonikaMedycynaEstetyczna tak ja wiem jak temu zaradzić i znam tą kwestię czyli zabieg bullhorn lip lift tylko mówiłem w imieniu tych którzy tego nie wiedzą a brało tego w materiale

Келесі